Pasen ONZE PUZZLE Vand r en «a Hl *9 v.. ORCAM is de zware radio 't steurt alsh paal boven water... Wal een Wonderlijke Wereld '1 Zit vast vaster met V E L P A FI N De Krachtproef DERDE BLAD ZATERDAG 4 APRIL 1953 5 Kunt U niet slapen TIJD IS GELD Pasen V redesengelen De baas is gul J Oplossing van vorige week Ei van Columbus DE jonge koning van Irak (19 jaaris verliefd. Dat is nogal normaal. Maar, hij is verliefd op LITURGISCHE KALENDER DE NATUUR VERKWIKT de natuurzuivere /aak hadden velen tijdens Chris- v tus' sterfelijk leven vol ver wondering naar Hem opgezien, wanneer zij getuigen waren ge weest van de wonderen, die Hij deed en van hun verbaasde lippen was de uitroep gekomen: „Wie is toch deze, dat zelfs de winden en de zee Hem gehoorzamen! Maar nooit heeft Christus zó sterk Zijn onbeperkte kracht getoond, als op de prille ochtend Zijner Ver"Jz?~ nis, toen Hij door eigen macht de kluisters van de dood verbrak en met onweerstaanbare drang het nieuwe leven stroomde door ae verstijfde leden van Zijn gemar teld iichaam. Toen week de vale lijkkleur voor het nieuwe brulse™ bloed en vielen de windsels af van het blanke lijnwaad, waarmee Jo seph van Arimathea Hem begraven had en waarin vrome vrou wen de balsem van hun eerbied met Maria's tranen hadden ver mengd. Geen licht heeft ooit zo triomfant de duisternis verdreven, als de stralenbundels, die uitgin gen van Zijn verheerlijkte wonden en die de donkere grafspelonk de den beven van Zijn glorie. Toen trad Hij naar buiten als de overwinnaar over lijden en dood en van schrik verbijsterd vluchtten de wachten bij zijn graf, toen zij de eerste glimp opvingen van Zijn verrezen ea stralende gestalte. Geen sterfelijk oog heeft Hem mo gen volgen op Zijn triomftocht, maar het vrome geloof kan zich niet anders voorstellen, als dat Hij allereerst Zijn Moeder heeft doen delen in de vreugde van de prille Paasmorgen. Zij, die in zoveel leed en jammer was geweest aan Zijn zijde en die in nameloze smart ge staan had onder het smaadhout van het kruis, was nu de deelgenote van de hemelse vreugde, die hun bei der harten vervulde bij dit blijde weerzien. TYe Evangeliën verhalen ons, dat Hij aan velen is verschenen en dat Hij hun Zijn verheerlijkte won den toonde en telkens wanneer Hij zich aan hen vertoont, brengt Hij hun de vrede van Zijn Verrijzenis. Aan Magdalena. die eens de zonda res was in de stad, maar nu door tranen van berouw en liefde Hem aanhing geeft Hij door Zijn ver schijning opnieuw de verzekering, dat haar veel vergeven was, omdat zij veel bemind had. Zijn dierbare Apostelen vertroost Hij en vergeet hun ontrouw en hun zwak geloof- en alle duisternis in hun hart schijnt Hij dood door de stralende verschijning van Zijn verrezen li chaam. Thomas zal nimmer meer getwijfeld hebben, nadat Christus zijn handen in de Zijne heeft ge nomen en hem de diepgelovige uit roep heeft ontlokt: „Mijn Heer en mijn God!" En wanneer Hij zich in de avond bij de bezorgde Emmaüs gangers voegt, verdwijnen ook hun twijfels voor de stralende openba ring van Zijn goddelijke heerlijk heid. En al die velen, vrome vrouwen en angstige apostelen, eenzame ge trouwen en vele leerlingen tegelijk, aan wie Hij zich vertoont, zij ge nieten van de vruchten van Zijn Verrijzenis: de diepe vrede van Christus, die de zonde overwon, daalt neer in hun hart en ze gaan door het leven met die rotsvaste zekerheid, die ze in liefde en geloof voor immer aan hun verrezen en levende Heiland zijn verbonden. Y^/anneer nu in deze Paasdagen het oude Evangelieverhaal voor ons wordt voorgelezen en we in gedachten al die getuigen zien van 's Heren Opstanding, dan ligt daar in voor ons de diepe les, dat wij ook met die vrede van Christus door het leven moeten gaan. Als wij in deze Paasdagen een ogenblik in de zielen der gelovigen konden zien, dan zouden we getui gen zijn van een geestelijke verrij zenis uit de dood van de zonde tot het leven in Christus; velen zijn vanuit de donkere spelonk hunner zondige ziel getreden in de lichten de en stralende Paasdag van het hervonden leven. Vrede zij aan U! heeft de Heiland tot hen gezegd. Het was de genade va het Paas feest, die hun ten deel viel. Deze is niet voor een dag, maar voor het leven gegeven. Want het licht van de Verrijzenismorgen kent geen on dergang en het leven van Christus kent geen dood meer. Advertentie) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrijft snel en afdoen de aie- pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. Advertentie) Waarom tijd verliezen door l _i- tenshuis les te nemen? Maak het U gemakkelijk en studeer thuis ,op elk ogenblik, dat U past! De bekende Schriftelijke Cursus Resa-Hilversum is altijd „bij de hand'. Opleiding voor Lagere en Middelbare Akten, te vens voor Frans, Duits en Engels en Nederlands M.O.A. Wiskunde M.O. en Boekhouden M.O. Ons nieuwe prospectus geeft U alle inlichtingen. P)it moet dan eigenlijk een lente- symphonie worden. U weet wel, van die lieve zon en die zoele lucht en die dartele lammetjes en die schalkse crocusjes. Maar nu we dit schrijven, druppelt de regen zo triest uit een grauwe lucht. Wat moet dat worden met de Paasbeste kleren? horen we al velen zuchten. Dat wordt weer een paar dagen thuis zitten. JKop op het is nog geen Zondag. En Pasen wordt het in ieder geval. Met klokkeklank en Allelujahs. De laatste jaren duurt de terugkeer uit Rome van al die klokken wat lan ger. Er zijn mensen, die met heim wee aan de vroegere Paaszaterdag morgens terugdenken, als het Glo ria onder het rinkelen der schellen en het dreunen van het orgel al vóór het einde der Vasten onder de gewelven opsteeg. Nu is het om 12 uur 's middags alweer plechtige verbanning der vastentrommels, maar de kerk blijft dood en leeg. Laten die mensen maar niet te hard mopperen, want straks denken ze in Rome dan ook nog uit, dat het de hele Paaszaterdag magere pot blijft. En die plechtigheid in de nacht is toch wel ietê heel bizonders, iets om ons nog beter in 't Paasgebeu- ren te verdiepen en daaruit onze geestelijke winst te puren Dat is dan toch per slot het /oornaamste. Het geen niet wegneemt, dat we U daarnaast lekkere Paaseieren en veel gezelligheid toewensen. y(^at moeten Russische mensen als ze nog een tikje zelfstandig kunnen denken nu wel van Ma- lenkovs toeren op het vredeskoord denken. Eerst zijn ze jarenlang „opgevoed" in het geloof, dat er geen blanker vredesengel bestond dan Stalin. Die man peinsde en zwoegde voor de niets anders dan de vrede. De ongerustheid van de ove rige wereld ten aanzien van aller lei onvriendelijke Russische daden werd slechts ingegeven door impe rialisme en oorlogszucht. Malenkov doet het nu echter heel anders dan Stalin. De Russische politiek zwenkt op tal van fronten. Ze ver loochent dus eigenlijk de politiek van de pas gestorven grootste vre desengel der historie. En toch zal dit Russische volk ook Malenkov als een blanke vredesengel moeten beschouwen. Zou het niet gaan dui zelen in de Russische hoofden. Of heeft de Sovjet-mens het duizelen verleerd? 7IJT GIJ een goede secretaresse? Solliciteer dan in de Amerikaan se autostart Detroit. Daar zitten de machtige directeuren van bedryven te springen om een goede secretares se en in hun advertenties overbieden ze elkaar met allerlei aanlokkelyk- heden als een vacantie van veertien dagen met vrtfe kost en verblijf in een hotel en.... gratis vitaminen. Advertentie) LS uit het gchijnbaar dorre hout de jonge knoppen breken en schucht're kiemen duizendvoud uit plant en takken steken dan hoor ik weer het oud verhaal van Christus en het Avondmaal De crocus heeft de paarse rok als floers omhoog geheven waarop een enk'le blanke vlok van sneeuw is nagebleven maar eensklaps dreunt het in mijn oor de nagels gaan Gods handen door. Hij heeft den geest gegeven, De wolken scheuren en de zon begiet met gulden stralen de kudde lamm'ren die er om de grijze groeve dwalen. en zwellend groeit het groot gerucht de Christus is Zijn Graf ontvlucht 3. 3. WIRKEN. Advertentie) 36 18 19 4 5 26 27 ^2 38 in vlekv»(« k-tudlijm vmi CETA BEVER HORIZONTAAL: 1. rechtspersoon, bij notariële akte in het leven geroe pen; 7. in orde; 9. gewicht; 11. spil; 12. rijzig 14. voorzetsel; 16. bedorven; 18. tijdperk; 20. transportbedrijf (afk.); 22. fruit; 23. kleur; 24. verach telijk; 26. kledingstuk; 28. deel van het jaar; 29. gereed; 31. reptiel; 34. natuurkundige term (afk.); 36. bloei- wijze; 38. dwaas; 41. fiscale bijdrage. VERTICAAL: 1. munstuk (afk.); 2. persoonlijk voornaamwoord; 3. klein vertrek; 4. inhoudsmaat; 5. voorzet sel; 6. persoonlijk voornaamwoord; 7. herkauwer; 8. voertuig; 10. noot; 11. bouquet; 12 heilige (afk.); 13. loswal; 15. vereist wordend; 17. herkauwer; 18. gravure; 19. woonschuit; 21. ge sloten; 25. voorzetsel; 27. lofdicht; 28. titel (afk.); 30. noot; 32. spoedig; 33. spruit; 34. de oudste (afk.); 35. wa terstand; 37. reeds; 39. drietenige luiaard; 40. landbouwwerktuig. VOETNKANO OOG JAM LEV OMGELIDGE RBEDELENR DOPASENOS EBORSTELC LKFIETSSH IONKOEDUO GRAMSOOFT Advertentie) Mü WE toch in de tijd van de Paas- eieren leven werden we verblijd met een brief van de heer van Rijn uit Dongen, die ons verhaal had ge lezen van het jochie in de Engelse kleuterschool, die met zijn bol tus sen twee loden waterleidingspijpen was geraakt en bevrijd werd, toen de brandweer een der pijpen sloopte. Ze hadden dat beter kunnen doen, door het ventje eerst om te draaien, zodat hij op zijn rug kwam te liggen en het daarna, met de neus vooruit, weer tussen de buizen uit te halen, meent hij: Immers het is ook met de neus vooruit tussen die buizen ge raakt en daarbij gaven zijn oortjes mee. Zou men het hoofd zonder meer terugtrekken, dan trekt men het hoofd tegen de richting van de oren in, zodat deze niet plat tegen het hoofd blijven. Zijn advies, zegt de heer van Rijn, is er een van Politie, Brandweer, E.H.B.O. en Kalme Burgers. De heer van Rijn wordt bedankt voor dit Paasei van Columbus. Plakkerig ry WAT HEEFT men ons een mooie foto gezonden van mej. Faye Garriott uit Los Angeles. Ze draagt een grote bril en trekt een sliert kauwgum van tussen haar gestifte lippen. Wat zij met sliertep kauw gum doet? Ze plakt er schilderijen van. Ze kwam op het idee toen ze een scheur in het hout mét kauw gum dichtte en verbaasd was over de kleefkracht van het spul. Haar schilderijen zien er uit als reliefs en de verschillende kleuren kauwgum hebben een toverachtig effect. We zouden, eerlijk gezegd, een beetje vies zijn van zulk een schilderij, wa re het niet, dat mejuffrouw Garriott verzekert, dat ze de gum nu niet meer kauwt,'maar voor het gebruik te weken legt. Krakendesoep f~\E eigenaars van het chique „Bagatelle Restaurant" in Lon den brachten een klacht voor het Hooggerechtshof tegen de eige naars var. omringende panden die men aan het verbouwen was. Niet alleen was het lawaai dat de boutvbedrijvigheid te weeg bracht hinderlijk voor de op hun rust gestelde klanten, maar het stof drong door alle kieren, zelfs door die tussen de deksel en de schaal van de soeptprrien. De toekomst TN NEW YORK is een vergadering van de Federatie van Vrouwelijke Aandeelhouders. Er werd een lezing gehouden over de betekenis van di videnden en om dit onderwerp zo begrijpelijk mogelijk te maken, werd verondersteld, dat alle aanwezigen aandeelhouders waren op de in 1972 te houden jaarvergadering van de Maatschappij voor Interplanetaire Schoonheidsproducten. Door het op treden van hinderlijke zonnevlekken was de ruimtevaart gedurende 1972 verminderd, waardoor het dividend van 1972 lager moest zijn dan dat van 1971. Verliefde koning een Italiaanse die zijn land be woont, en die Italiaanse is katho liek, terwijl de koning natuurlijk mohammedaan is. Het meisje wil huwen met de koning, doch weigert over te gaan naar de Islam. De koning zou zich daarnaar wel schikken, maar de regering wil niet. De ministers beijveren zich om de jonge koning te doen kennis maken met tal van vrouwen, doch geen enkele bevalt hem, be halve zijn Italiaanse. Voor het ogenblik is de moei lijkheid nog onopgelost. Wit en Zivart WOOR DE RECHTER van Highgate (Eng.) verscheen een 33-jarige chauffeur, die ervan werd beschul digd, dat hy zijn wagen had bestuurd, terwijl hij onder de invloed was van sterke drank. Die chauffeur heette WHITE (wit). De agent, die het pro ces-verbaal opmaakte, heette ook al WHITE en de advocaat, die White verdedigde, heette eveneens WHITE. Tijdens zijn pleidooi zei de advocaat: „Wanneer u eens let op de namen van mijn cliënt, op die van de ver balisant en op de mijne, mynheer de president, dan zult u wel inzien, dat de zaak er niet zo BLACK (zwart) uitziet, als ze misschien wel lykt". Maar toen nam de Officier van Jus titie het woord. En deze heette: BLACK Paas-ei I-JEEL wat Amerikaanse huis moeders hadden zakjes kleur poeder gekocht, om er de paas eieren in te kleuren. Want het is daar in de States een vaste ge woonte, dat overal gekleurde kip peneieren verborgen worden, in huis en in de tuin. De kinderen moeten ze dan zoeken. Maar wat er ook gebeurde tij dens het koken, de eieren namen de kleurstof niet aan. Het geheim werd dra opgelost. Om de eieren zo lang mogelijk voor bederf te vrijwaren geven de eierhandela- ren ze een oliebad, waardoor de poriën in de schaal werden afge sloten. Service ■y^/anneer forensen het New- Yorkse Grand Central station betreden voor hun ochtendtreintje, kunnen ze aan het buffet een heel diner bestellen. Wanneer ze des avonds huiswaarts keren, staat het ingepakt en wel voor hen klaar, zodat ze er thuis geen soesah meer mee hebben. Tandjes blinken MIEUWSTE schoonheidsstuntje uit de Verenigde Stater). Wanneer gij helderwit glanzende tanden wilt hebben, kunt gij een flesje tanden- emaille plus een flesje oplossing ko pen. Gij emailleert uw tanden dan maar en als het geschitter van uw gebit u begint te vervelen, haalt gij er de glans met de oplossing weer af. Zondag 5 April. Wit. Hoogfeest van Pasen. Maandag 6. Wit. 2e Paasdag. Dinsdag 7. Wit. Dinsdag in de Paas week. Woensdag 8. Wit. Woensdag in de Paasweek. 2e gebed voor Kerk of Paus. Donderdag 9. Wit. Donderdag in <ie Paasweek. 2e gebed voor Kerk of Paus. Vrijdag 10. Wit. Vrijdag im de Paasweek. 2e gebed voor Kerk of Paus. Zaterdag 11. Wit. Zaterdag in de Paasweek. 2e gebed H. Leo I. smmsm Voelt U zich niet fit? Denk niet direct, dat U ziek bent Wat U ontbreekt is een dagelijks middel ter opwekking en verkwikking: m door Nico J. P. Smith 45) „Ja, en moet je nou de knoeipot zien," zegt Jan's vader. „Hij kan z'n eigen schrift soms niet meer lezen." „Verknoeid door die dictaten-schrij verij, meneer Meulkens," bekent Jan. „Maar zo erg als vader zegt, is het toch niet. Maar ik mag de heren niet storen. Ik wou alleen zeg gen, vader, dat ik er in het dispuut over heb gesproken. De jongens zijn er enthousiast voor ze willen u al lemaal graag helpen en als u er een avondje over zou willen praten, zou den ze dat erg op prijs stellen. Het is weer eens wat anders, vinden ze." „Mooi dat dacht ik wel," zegt Westra tevreden. „Zie ik u straks nog, meneer Meul kens?" „Meneer blijft eten." zegt Westra. „O. gezellig, vindt Jan, terwijl hij naar de deur teruggaat. „Tot straks dan." „Dat is een boy geworden," zegt Meulkens. „Altijd een aardige jongen geweest.. een serieuze jongen een werker. Hij is nu al d^-do jaars, niet?" „Ja, nog twee jaar," antwoordt Westra. „Je hebt natuurlijk niet be grepen, wat voor boodschap hij had, maar de zaak is, dat ik tracht, stu denten in ons werk in te schakelen. De toekomstige rechters mogen wel weten, met wat voor materiaal wij hier werken. Het zijn de zelfde ele menten, die zij straks te beoordelen krijgen Die aanstaande juristen kun nen ons op alle mogelijke manieren ter zijde staan. Zij kunnen wat mij be treft, elk een jongen onder toezicht krijgen zij kunnen met die knapen omgaan zij kunnen er sport mee doen zij kunnen met ze correspon deren ze mogen met ze gaan kam peren. Kortom, ze kunnen bij de op voeding van die knapen helpen. Ze leren er zelfs van en in de toekomst zullen ze dergelijke jongens heel wat milder beoordelen dan de tegenwoor dige of de vroegere generatie.", Met bewondering kijkt Meulkens naar Westra. Deze man neemt een taak op zich, die misschien te zwaar voor hem is. Hij denkt aan de woe dende Leslie, die het Westra hoogst kwalijk nam, dat hij een van z'n jongens in de gelegenheid stelde, z'n zieke moeder te gaan bezoeken. En plotseling moet hij denken aan de pa ter, die hij in de trein ontmoette. Daar moet hij Westra meteen maar eens over polspn. „Zeg, ken je een zekere pater Bes- seling?" „Hoe kom je daar zo in eens op?" vraagt Westra. „Dat is degeen die in Gouda een jongensstad heeft ge sticht." „Ik sprak hem in de trein," ver volgt Meulkens. „Een aardige kerel, met gezonde opvattingen over paeda- gogie. Hij ging van drie stellingen uit., eens kijken, of ik ze nog weet.,.," Meulkens kijkt peinzend naar het plafond, alsof hij daar het antwoord op z'n zoeken kan vinden. „Wacht eens.«liefde voor de arbeid, dat was één eerbied voor de eigen persoon- soonlijkheid en voor die van anderen dat was twee en driewat was nu toch drie?" Hij kijkt Westra hulpzoekend aan. „Hoe overwin ik de stomme tegen stand van mensen met ouderwets be- .p?' veronderstelt die een beetje spot- nd om er dan snel op te laten vol gen: „of: hoe knoop ik de financiële eindjes aan elkaar?" „Nee, je weet wel beterdat was het niet." „Maar dat is toch van groot be lang," zegt Westra rustig. „Wacht, nu weet ik het: de waardering van de gemeenschap dat was punt drie. Ja, dat zijn de drie pijlers, waarop deze pater z'n jongensstad bouwt. Als je het zo hoort, is het lang niet gek: zonder arbeid gaat het niet zonder kapitaal óók niet. Ik ben maar een ge woon schoolmeestertje, maar naar mijn mening heeft die pater volkomen ge lijk. Het is warempel geen wonder, dat de jeugd na de oorlog zo is geworden. Als je ziet, uit wat voor rotte gezin nen, uit wat voor een verpest milieu die knapen komen, als je opmerkt, hoe de woningtoestanden vaak zijn, dan moet je er een gat van in de lucht slaan, dat er nog iets van terecht komt." We9tra haalt de schouders op. „Och, als het niet goed gaat, krijgen wij ze hier. „Dat is juist het gekke van deze maatschappij. Ze laat in de regel alles maar betijen en alleen als het hele maal misloopt, wordt er officieel inge grepen. Dat zie je aan onze viend Ve der. We hebben allemaal gèweten, dat het milieu wöaïin deze jongen op groeide nu niet je dat was. Er werd echter niets aan gedaan, we letten er niet op voordat de jongen een misstap beging, die naar de opvattin gen van de maatschappij correctie be hoefde. Nu wordt de zaak aangepakt naar mijn idee veel te zwaar en veel te groots. Mensen als Leslie, die je hier zoeven zag, menen zelfs, dat er wraak moet Worden genomen. De jongen zal boete c|óenhij zal wé ten, dat hij heeft gestolen. Neem een ander geval: een jongen, die nooit een behoorlijke .jeugd heeft gekend die thuis alleen maar na righeid en gebrék hééft 'gehad wiens ouderlijk huis een zolderkamer of een kelder is:'koud of bedompig, ongezellig. Een ouderlijk huis, waar altijd eeii ruziestemming heerste, om dat ei' zelfs aan het meest elementai re gebrek was. Wat verwacht je nu van-zo'n knaap? Hij moet toch wel op straat z'n fortuin zoeken? Overal el ders is het beter dan thuis. Hij ziet de lichten van de bioscoop hij ziet de weelde van de helverlichte win kelstraten, waar achter de grote ra men van de restaurants de goed ge klede dames en heren zitten te eten. Wat een wonder als zo'n knaap ertoe komt, het portier van een auto open te houden om voor de paar centen, die hij daarvoor ontvangt, een bioscoopje te pikken. Is het een wonder als zo'n jongen wat wegneemt, als hij er de kans schoon toe ziet? Eigenlijk is het een wonder, dat we ze niet allemaal hier krijgen Westra heeft fel gesproken en Meulkens heeft stil zitten luisteren. Hij wil wat zeggen, maar Westra gaat al weer verder. „Denk nu eens aan de leerlingen van onze school, Meul kens." Hij zegt „onze" school precies alsof hij daar nog het hoofd van is, schiet door de onderwijzer heen. „De meeste van onze leerlingen hebben geen tehuis, waar het alle da gen vetpot is. Dat weet je net zo goed, misschien beter dan ik. Als je de gemiddelde gezinnen neemt, dan vraag ik je: wie met een vast loon moet rondkomen, ziet er kans voor, nog wat nieuws aan te schaffen? Wie kan het milieu waarin hij moet leve verbeteren Er is geen geld oor. Er is nauwelijks genoeg geld om het hoofd boven water te (wordt vervolgd) TTT ®INSDAG APRIL 1953 HLVERSUM I 402 meter. KRO- 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gram.; 7.45 n nArfT®ngebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Franse chan sons; 8.45 Vrouwenkoor en orgel; 9.00 v. d. vrouw; 9.35 Waterstanden: 9 40 Licht baken, caus.; ïo.00 v. d. kleuters; !0.±5 Gram.; 11.00 v. d. vrouw; 11.30 Strijk kwartet; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30-12.33 Land- en tuinbouwmedede- lmgen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Act.; 13.25 Amusementsmuz.; 14.00 „Der rote Stiefel", opera (eerste bedrijf); 15.15 Pianospel; 15.30 „Ben je zestig"; 16.00 v. d. zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 v. d. jeugd; 17.15 Felicitaties v. d. jeugd; 17.45 Regerings uitzending: Dr. Ds. A. J. C. Krafft: „Pa- piamentu, een taal in de Nederlandse Antillen"; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Sport- praatje; 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broek man: „Levenswijsheid": 19.00 Nieuws; 1Ö.10 Act.; 19.15 „Uit 't Boek der Boeken" 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 UitWisselingsprogr. met de BBC; 21.00 ,.U, God, lo«Ten wij", klankbeeld; 21.45 De Radiodokter; 22.00 Radio Philharmonisch ork.; 22.30Gram 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 meter. AVRO- 7.00 Nieuws: 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwij- ding; 9.15 Liederen; 9.25 v. d. huisvrouw; 9.30 Gram.; 10.50 v. d. kleuters; 11.00 RVU: Enkele sociologische beschouwingen over Drenthe en zijn bewoners door Mevr. Dr. D. M. E. A. J. Stork-van der Kuvl: De Drentse boerin in haar verenigingsle ven in regionaal, nationaal en internatio naal verband"; 11.30 v. d. zieken; 1G.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Metropole-orkest; 14.00 „Zeg eens, Ame rika14.30 Klarinet en piano; 15.00 Gram.; 15.15 v. d. vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 v. d. jeugd; 17.30 Amus. muz.; 17.50 Militaire caus.; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano spel; 18.30 Gram.; 18.55 Reportage of gram. 19.00 Harmonie-orkest; 19.25 Paris vous parle; 19.30 Pianotrio; 20.00 Nieuws; 20.05 Au Salon des Variétés; 20.45 „De kleine Prins", hoorspel, met muziek; 21.50 Dans- muz.; 22.20 Meded.; 22.25 Reportage; 22.30 Lichte muz.; 22.45 Buitenl. overz.; 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20- 24.00 Gram. BRUSSEL, VLAAMS, 324 meter. 11.45 Gramofoonmuziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Pianosnel (Om 13.30 Gramofoonmu ziek); 14.00, 15.00, 15.15, 15.30, 16.15 en 16.45 Gramofoonmuziek; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gramofoonmuziek; 19.50 Causerie; 20.00 Strijkkwartet; 21.15 Gramofoonmuziek; 21.30 Omroeporkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Napolitaans Festival; 22.35 Gramofoonmuziek; 22.55-23.00 Nieuws. BRUSSEL, FRANS, 484 meter. 12.10 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.10, 14.00 en 15.00 Gramofoonmuziek: 16.00 Amuse mentsmuziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Gramo foonmuziek; 17.30 Pianorecital: 18.30, 19.00 en 19.40 Gramofoonmuziek: 19.45 Nieuws; 20.00 „Manon", opera; 22.00 Nieuws; 22.10 Instrumentaal kwintet; 22.50 Nieuws.

de Stem | 1953 | | pagina 9