ffiots Z.-VLAANDEREN ZÜID^BÊVELAND Wel pel| ..Oi In Aardenburg wachten nog zeventig herbouwgevallen BAAYENS uw OPTICIEN Oud-Axel" en „Zeeuwsch Vlaanderen Filmprogramma Voor liet Nationaal Rampenfonds BOSCH - Hulst Na ei DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 APRIL 1953 11 Maquettes werden overgedragen Doktersdienst Dienst dierenartsen J. v. Heukelom, Hulst, lid prov. V.V.V. Herverkaveling van het Rampgebied Gents stadsbestuur te Middelburg Bouwvallige noodwoningen kunnen niet worden vervangen Problemen PAASBRIEF van de Geestelijke Unie O. Z. Vlaamse bede vaart naar Beauraing W atersnoodcommissie naar Schou wen-Duivel and Het vraagstuk van de Schelde-Rijn- verbinding Waar komt het bacte- riologisch-serologisch laboratorium Zeeuwse kinderen naar Zwitserland TERNEUZEN Gouden Trouw- en Verlovin gsrin gen „DE KLOOF" AXEL De dichting1 van de Rampertsedijk LANGE VORSTSTR. 106 GOES TELEF. 2159 GOES AGENDA HEDEN MORGEN MAANDAG DINSDAG M Belgis| Mgr. *sp LIET WAS een idee van de heer J. v. d. Ree, de jeugdherbergvader van „Bleye-Haghe" te Axel. Wonend in een plaats, die zo lang geleden reeds geschiedenis maakte, vond hij het jammer dat zo weinig was overgebleven, dat aan die tijd herinnerde. Er moest een maquette komen, die de Axelaars een duidelijk beeld zou geven hoe hun plaats er enkele hon derden jaren geleden uitzag. De heer D. v. d. Berg was spoedig voor het plan gevonden. Oude kaarten werden bestudeerd en een kleine groep personen zegden hun medewer king toe. De maquette kwam na honderden uren ingespannen arbeid tot stand. Zij geeft een beeld van Axel om streeks 1600, na de inname door Prins Maurits, die Axel met wallen en grachten omgaf ter verdediging. De maquette is gebouw op schaal 1500. Men ziet er vele bekende stra ten op en menig Axelaar, die de ma quette ziet zal onmiddellijk kunnen zeggen „kijk daar woon ik". En al zal het huis waarop hij wijst wel en kele malen zijn herbouwd, het zal hem toch bekend voorkomen. Men vindt er verder de historische gebouwen: kerk, het stadhuis, de stadsmolen, een ka zerne en ziekenhuis, alles is er op te vinden, omgeven door de forse wallen, poorten, bastions en bruggen, die van Axel een vestingstad maakten. MAQUETTE ZEEUWSCH- VLAANDEREN "TOEN men eenmaal de maquette van oud-Axel aan het bouwen was, vond men dat er nog wel iets bijkon, en men maakte ook een ma quette van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze maquette geeft een duidelijk beeld van wat er in dit hoekje van Nederland leeft. Men ziet er de in dustrieën en de plaatsen waar de ver schillende takken van nijverheid 2ich hebben gevestigd. Ook de beziens waardigheden van Zeeuwsch-Vlaan deren zijn er niet op vergeten en zo Hieronder laten wij de katholieke keuringseisen volgen van enkele films die in Zeeuwse bioscopen wor den vertoond: Olympia Theater, Sas van Gent: Treinroof in Missouri 14 jaar: Met de kippen op stok alle leeft.; De rode Donau 18 jaar. Hofzichttbeater. IJzendijke: OP naar Broadway alle leeft. Bioscoopgebouw, Hulst: Triomf der liefde 14 jaar; De tijger Akbar 14 jaar. Het Centrum, Axel: Ik zoek het gevaar 18 jaar: Bittere rijst 18 jaar onder streng voorbehoud; Papa Boem alle leeftijden. Luxor Theater Terneuzen: I'll see you in my dreams alle leeft.; Stu dentenliefde afgekeurd. Concertgebouw, TerneuzenOpera tion secret 14 jaar; Misdaad op be stelling 18 jaar. Ledel Theater. Oostburg: The grea test show on earth 14 jaar. Grand, Goes: Marva's Ahoy alle leeft Electro, Middelburg: Fanfare la Tu lipe 18 jaar met voorbehoud. Alhambra Vlissingen: Klaar voor actie 14 jaar. Luxor, Vlissingen: Operatie Cicero 14 jaar. kan deze maquette een goede gids zijn voor de trekkers, die in de jeugd herberg „Bleye-Haghe" komen. DE OVERDRACHT Op eerste Paasdag wordt de dok tersdienst te Goes waargenomen door dokter Bru.vnzeel en te Heinkenszand en Arendskerke door dokter Vos. Dok ter Luyokx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer en dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gel derblom. Tweede Paasdag heeft dokter Bruynzeel te Goeswederom dienst. Dokter Zonnevylle voor Heinkens zand. Arendskerke en Wolfaartsdijk. Met de Paasdagen wordt in Zuid- Beveland West de dienst waargeno men door de heren Joh. Klaassen te Heinkenszand en M. Gaakeer te Ove- zande. te FVE heer J. F. van Heukelom Hulst is gekozen als lid van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Een onderzoek in Zeeland Onmiddellijk na de overstro- mingsramp in het Zuid-Westen van Nederland heeft de commissie grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw zich bezonnen op de vraag of het wenselijk is van deze ge legenheid gebruik te maken om in verschillende streken over te gaan tot herverkaveling. De commissie heeft toen aan het L.e.i. verzocht 'n oriën terend onderzoek in te stellen. Het aantal kleine bedrijven blijkt op Goeree-Overflakkee (en wel in het bijzonder op Goeree). Tholen en de Zak van Zuid-Beveland groot te zijn. Op Duiveland en St. Philipsland nemen de kleine bedri.iven een rela tief minder grote plaats in. Uit verkavelingsoogpunt blijkt in volgorde de situatie op Duiveland, Tholen, Zak van Zuid-Beveland en Goeree ongunstig te zijn. Op Flakkee is de toestand in dit opzicht gunstiger. Samenvattend kan men zeggen, dat wat bet vraagstuk der kleine be drijven betreft dit In 3 gebieden ur gent is, n.I. Goeree, Tholci en de Zak van Zuld-Beveland. De verkave ling moet op Duiveland, Goeree, Tho len en de Zak van Zuïd-Beveland als ongunstig worden gekwalificeerd. AAN ons bureau ontvingen wij op 1, 2 en 3 April de volgende giften ter overmaking aan het Nationaal Rampendonds: V. D. K., Breda f 15.— Schildersbedrijf A. Hermans, St. Jansteen - 50. Intern. Hengelsportver. „De Lustige Hengelaars" Hulst - 60. Frans, Peter en Jan, 3 jongens uit Baardwijk filmden voor het Rampenfonds, opbrengst - 5.23 Kaartclub J. de Deugd, Ze- verbergen - 10. U)E heer J. v. d. Ree droeg namens alle medewerkers de twee ma quettes over aan het plaatselijk be stuur van de-jeugdherberg. Hij sprak de hoop uit dat velen van de gelegen heid gebruik zoudeü maken om deze maquettes te komen bezichtigen. Als voorzitter van het plaatselijk bestuur dankte burgemeester van Oeveren allen, die er aan hadden me degewerkt. De heer D. van de Berg gaf hierna een korte uitleg. De belangstelling was direct internationaal, daar er juist een vijftigtal Engelse trekkers arriveerden, die nu het verschil kon den zien tussen Oud en Nieuw Axel. Niet met lege handen LIET Gentse stadsbestuur dat Don- derdag een bezoek bracht aan Middelburg kwam niet met lege har. den. Bij de ontvangst op de provinciale griffie overhandigde burgemeester Merchiers aan de Commissaris der Koningin een gift van 50.000 francs, die daarvoor hartelijk dankte na mens getroffen Zeeland. De Belgische gasten werden daar na ten stadhuize verwelkomd door burgemeester en wethouders. Niet zonder trots werd hen het fraaie in terieur van het vernieuwde gebouw setoond. Tn hotel de Burg volgde toen de lunch, waarvan de sfeer intiem en gezellig was. In de middag werden de Middel burgse monumenten bezichtigd en na de thee vertrokken burgemeester en schepenen weer naar Gent. Advertentie) Je natuur was somber en kil, maar toch waren 't mooie dagen, vol warmte en licht. We stonden voor een nieuw jaar, waarvan we hoopten, dat het een jaar vol goedheid worden zou. Die goedheid kwam. Onstuimiger dan het wrede, vernielende water stortte Neerland's goede hart zijn rijkdom uit. Zo won de mens het goede uit het kwade. In deze dagen rond Pasen trekt de natuur heel haar register van kleuren weelde open. In weide en bos, langs de waterkant en in de tuinen van onze huizen breekt de nieuwe lente door. We zijn er blij mee. Omdat we zo naar al dat goede en mooie verlangen. Deze gedachten wijden wij in deze dagen aan al onze vrienden, voor wie wij sinds vele jaren een klein deel van het goede der aarde mogen maken: een goede sigaret. DE SIGARET HET HET GROOTSTE AANTAL MWfe ROKERS 1 fANLANGS werd in ons blad de aandacht gevestigd op de afwerking van de herbouwgevallen wegens oorlogsverwoesting. Thans na 8 jaren zou men deze herhouw vrijwel voltooid wanen; liet tegendeel is echter waar. En de afwerking der financieringen Wij kennen een geval waarbij in 1917 reeds een huis werd gebouwd, een der eersten in West Zeeuwsch- Vlaanderen, en daar het een Belgische eigenaar betrof werden de kosten door de Nederlandse pachter voorgeschoten. Ofschoon de regeling voor de Belgen er reeds geruime tijd is, toch is er nog geen financiering voor dit woonhuis gemaakt en de pachter wacht nog steeds op zijn centen, bijna zes jaar lang. De bouwvergunning werd verleend, maar er bleek een moeilijkheid te zijn hij het aantal m3 bedrijfsruimte en het aantal m3 voor de woonruimte. En men laat de gedupeerde maar wachten. Tn ons artikel hadden wij het ook speciaal over Sluis. Oostburg en Breskens. De grootste gemeente van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Aarden burg roerden wij niet aan. Dat daar de wederopbouw ver beëindigd zou zijn is allerminst waar. Wist U dat er in Aardenburg nog 70 herbouw gevallen wachten? Ook hier komen de financieringen druppelsgewijze af en kan er maar nu en dan een wo ning worden herbouwd. Ook Aardenburg bezit zijn nood- woningbuurt rond het Beatrixplein en hele rijen in Eede. Vele daarvan, vooral de houten noodwoningen wor den bouwvallig en raken uitgewoond. Is 't niet typerend, dat in de gemeen te Aardenburg desondanks geen en kele noodwoning leeg staat? Dat is niet omdat men daar zo graag in woont, want de woningtoestanden zijn soms allerminst fraai, doch het is bit tere noodzaak. Er is niets beters. De noodwoningen kunnen niet worden vervangen. Op 1 Mei 1940 waren er in de ge meente Aardenburg 1069 normale woningen, thans zijn er 1032 en intus sen is de bevolking met ongeveer 200 personen toegenomen! VER VAN HET WERK. TVat de woningnood de vooruitgang remt staat buiten twijfel. In de gemeente Aardenburg werken onge veer 250 arbeiders in de vlasindustrie, welke buiten de gemeente wonen. Een deel daarvan zou zich graag ter plaatse vestigen, doch de mogelijkhe den daartoe ontbreken. Men kan zich wegens gebrek aan woonruimten niet in de vlasbewerkingscentra Eede en Sint Kruis, dicht bij het werk gaan vestigen. Ook het vervoersbedrijf in West-Zeeuwsch-Vaanderen, de S. B. M. die haar gehele bedrijf in de wijk Draaibrug heeft geconcentreerd, on dervindt de moeilijkheden van het gebrek aan woonruimte. Van Draai brug uit beginnen des morgens de bussen, die alle aldaar in de garages zijn ondergebracht, hun dienst. Het is dus voor de maatschappij en nog meer voor de chauffeurs gewenst, dat zij in de nabijheid, dus te Draaibrug, kun nen wonen. En dan vormen de bevolkingsaan was en de meerdere aanvragen om woonruimte voor het gemeentebe stuur een moeilijk probleem om ieder tevreden te kunnen stellen. Is het in deze omstandigheden een wonder, dat men al heel tevreden is, als men een noodwoning krijgt toege wezen? Het is te hopen dat men van re geringszijde ook aan deze problemen in het nog altijd niet opgebouwde W. Zeeuwsch-Vlaanderen eens aandacht gaat schenken. Acht jaar na de be vrijding en nog geen herbouwd huis. Gezinscongres op Bouvigne VIANUIT Bouvigne de Maria- burcht is weer de Paasbrief gegaan naar de gezinnen die aangeslo ten zijn bij de Geestelijke Unie. om dat vooral met de Paasdagen de ge dachten bijzonder uitgaan naar de ge zinnen die vooral nu het „Lumen Christi" dragen in deze dankere we reld. Het ligt voorts in de bedoeling dat op 12 Juli op Bouvigne het jaarlijks „Gezinscongres'' voor de Geestelijke Unie zal plaats hebben, terwijl na Pasen de actie „Levend Christendom" zal worden gericht op het werk voor de priesterroepingen. Dit' jaar op 17 Mei rxE Oost Zeeuwsch-Vlaamse bede- vaart naar Beauraing wordt dit laar gehouden op 17 Mei. De pelgri mage staat weer onder leiding van de Paters Assumptionisten. uit Halsteren. Binnenkort zal men zich voor deel name kunnen aangeven .De traditie is, dat een grote groep uit dit gewest aan de bedevaart deelneemt en dit zal zeker dit jaar weer zo zijn. Vast staat al dat het Knapenkoor uit Hulst aan de bedevaart deelneemt en te Beauraing tijdens de H .Mis en de andere plechtigheden zal zingen. Een bezoek, ivaar men veel van verivacht FVE watersnoodcommissie der Staten Generaal zal op 9 April een be zoek aan Schouwen en Duiveland brengen, ten oinde een duidelijk be grip te krijgen* van de situatie, die nog altijd zeer zorgelijk is. Tot deze tocht zijn uitgenodigd: de leden der watersnoodcommissie uit de Tweede Kamer, de leden der com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer voor de begroting van Ver keer en Waterstaat, zomede de leden der commissie van rapporteurs uit de Eerste Kdfner voor de noodwet Dijk herstel. Met minister Algera zal ook de Di recteur-generaal van de Rijkswater staat de parlementsleden vergezellen. Hoezeer dit bezoek op prijs wordt gesteld, toch zou het te betreuren zijn, wanneer tijdsgebrek oorzaak zou worden dat de bezoekers zich niet volledig zouden kunnen oriënteren, over wat op dit eiland gebeurd is. wat er nog heden gebeurt en wat er nog zal moeten gebeuren, alvorens een normale toestand bereikt zal worden. Behalve de waterstaatkundige pro blemen liggen hier immers voor de bevolking nog zovele andere moeilijk heden. Hoe zal men de bevolking, als deze ha een langdurige evacuatie ein delijk mag terugkeren, huisvesten? Een groot aantal woningen is ver woest; andere zijn zo zwaar bescha digd. dat herstel veel tijd zal vergen. Hoe zal voor deze mensen, waarvan velen voor de tweede maal zijn ge- evacueerd. de rampschade-vergoeding worden geregeld? £o'als het zich nu laat aanzien, zullen zij nog maanden op hun terugkeer en dus op hun scha deloosstelling moeten wachten. Het zou daarom van het grootste belang zijn. indien deze en nog an dere problemen met de commissie zouden kunnen worden bezien; de stichting „Nieuw Sohouwen-Duive- land" hoopt dan ook daartoe in de gelegenheid te worden gesteld. Prov. commissie ingesteld EDEPUTEERDE STATEN hebben besloten tot instelling van een commissie ter bestudering van het vraagstuk van de Schelde-Rijn-ver- binding. Tot voorzitter van deze commissie hebben Gedeputeerde Staten be noemd het lid van hun College, de heer A. Lockefeer. Voorts is aan de volgende heren verzocht om zitting in deze commis sie te nemen. t.w.J. Bal. lid van de vereniging ..Zevibel" te Tnolen; Ir. M. Geuze voorzitter van de Z.L.M. te Poortvliet: J. Roose. wethouder van Goes; Jhr. Mr. T. Schorer te Middel burg: M. Vogelaar, burgemeester van Kruiningen: de directeur van de Provinciale Panologische Dienst: de hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat, terwijl aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden en aan die voor Zeeuwsch-Vlaanderen verzocht is om een vertegenwoordiger in de commissie aan te wijzen. Middelburg uitgeschakeld ET ERGISTER heeft te Middelburg in het gebouw der P.Z.E.M. een bij eenkomst plaats gehad van verschil lende doktoren vertegenwoordigende de Zeeuwse ziekenhuizen alleen het gasthuis te Middelburg was niet van de partij cm nogmaals de kwestie van het bacteriologisch-serolo- gisch laboratorum onder de ogen te zien. Dat dit instituut in Zeeland moet komen, is reeds als vaststaand aangenomen, maar nu gaat het nog cm de plaats van vestiging. Door een vertegenwoordiger van het Middelburgs gemeentebestuur werd de vestiging in de Zeeuwse hoofdstad aanbevolen, temeer omdat de raad al een crediet voor de bouw van zo'n laboratorium voteerde. Geen der aanwezige doktoren was echter voor dat idee ;e winnen. De algemene voorkeur blijft zeer beslist uitgaan naar Goes, dat meer cen traal, gelegen js en waar binnenkort een gebouw vrijkomt. De gelegenheid cm zich nog aan te sluiten bij de andere ziekenhuizen werd voor het Middelburgse gasthuis alsnog opengelaten. CEN twintigtal kinderen uit de Zeeuwse rampgebieden zijn uitge nodigd om 3 v/eken lang op vacantic te komen in de Zwitserse Jura, Ze zullen begin Mei naar hun vacantie- I oord vertrekken. I Het Zierikzeese lyceum is geadop- teerd door het Lycee Hoche te Ver- i sailles. Men heeft daar geld en goede- ren ingezameld. GEMEENTELIJKE BAD INRICHTING De gemeentelijke badinrichting werd in de afgelopen maand Maart 1953 door totaal 3038 personen be zocht tegen 3040 in de maand daar voor. V v LASTIGE KLANTEN Een tweetal reeds stevig onder de invloed zijnde „heren" wilden nog een afzakkertje nemen in een café in de Dijkstraat. Zowel de cafébaas als zijn vrouw voelden hiervoor echter niet en weigerden te tappen. Gevolg: Eerst woorden en kort daarop klap pen, waarvan de vrouw er het groot ste aantal kreeg te invasseren en wel in haar gezicht. Natuurlijk was dit niet naar de zin van de baas en de ze begon zijn lastige klanten naar buiten te werken. In de hitte van het gevecht liep één der bezoekers rugge lings naar de deur toe. maar daar aangeland bleef hij nog doorlopen met het gevolg, dat hij dwars door de grote deurruit naar buiten rolde. De politie heeft toen het tweetal maar meegenomen naar het bureau, waar ze gelegenheid kregen te beko men van gevecht en drank. Sluiskil AANVOER VAN PYRIET Medio deze week kwam het Neder landse s.s. „Stad Maastricht" voor de kade van de Azote met een lading pyriet, welke voor bovengenoemde fa briek werd gelost. ZANGUITVOERING Voor de 3e maai sinds haar be staan gaf de Christelijke zangvereni ging „Gloria soli Deo" onder leiding van de heer van Dixhoom een uit voering in de N.H. kerk. Zowel het grote als het kinderkoor gaven mooie nummers ten gehore. Aan de uitvoe ring werkte ook mede het Ohr. man nenkoor Valerius uit Terneuzen on der leiding van de heer Wisse. De be langstelling was zeer bevredgeind. PAASACTIE Traditiegetrouw heeft de vrouwe- liike jeugdbeweging onder de paro chianen een inzameling gehouden om tijdens de Paasdagen onze zie ken eens extra- te kunnen gedenken. Nadat zij reeds Zondag j.l. in het ka der van Palm-Pasen de zieken een bezoek brachten zullen zij eind deze week met de ontvangen gaven de zie ken voor de 2e maal tracteren. De opbrengst van hun actie zoals eieren, fruit, versterkende middelen enz. is bijzonder groot en ook hier hebben de parochianen zich Van hun beste zijde laten zien. Sas van Gent VERBETERING HOEK KLOOSTER- LAAN-WESTKADE. Verkeersobstakels zijn in deze ge meente gelukkig geen lang leven meer beschoren. Zo is er nu ook weer een einde gekomen aan de voor het verkeer onoverzichtelijke situatie aan de hoek Kloosterlaan—Westkade. De hoge tuinmuur, die het erf van de heer j. J. van Waterschoot omgaf en het uitzicht van de Kloosterlaan in Zuidelijke richting belemmerde, is met medewerking van de eigenaar gesloopt en vervangen door-een laag stenen muurtje. De loods van de Rijkswaterstaat, die een goed zicht in noordelijke richting verhindert, zal binnen af zienbare tijd worden overgeplaatst naar een terrein aan de noordzijde van de Westsluis, hetwelk reeds voor dit doel in gereedheid is gebracht. De houten schutting langs de West kade, die het perceel grond waarop de loods zich (Jhans nog bevindt, af sluit, zal dan tegelijkertijd worden verwijderd. Hier is alleszins een ideale oplos sing gevonden. BOUW 35 WONINGEN. Het complex van 35 woningwetwo ningen, hetwelk door de aannemer R. A. van Wiemeersch uit Axel voor rekening der gemeente Sas van Gent aan het Bolwerk wordt gebouwd, ver keert thans in een vergevorderd sta dium van voltooiing. Een 18-tal wo ningen is reéds geheel gereed geko men terwijl aan de overige de laat ste hand wordt icelegd. len zandzakken naar de bedreigde punten worden gebracht. De polder Ooster- en Sirjansland worden overspoeld door een dijkbreuk bii Sirjansland en aan het Mastgat, Men wil al deze gaten gelijktijdig on UUJ VCll W» X-i dtfiPflWl' zou worden en met de droogmaking een aanvang kan worden gemaakt. Ais nu ook het riolerings- en be- stratingswerk, hetwelk door de aan nemers J. en K. T. da Oude uit Bier vliet voor deze woningen wordt uitge voerd. spoedig gereed komt, zullen wederom een aantal woningzoekenden tevreden worden gesteld. RAADSVERKIEZINGEN Door de Partij „Gemeentebelangen" zullen voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende personen candidaat wor den gesteld: 1 A. A. Marquinie: 2 H. Ph Schef- fer; 3 H. C. Stouthamer: 4 Pr. de Rid- Aer: 5 J. J.. van Waterschoot; 6 H. M. Vermoet: 7 H. G. Marquinie; 8 C. G. Wulffaert: 9 L. E. Warrens; 10 J. A. Acke. DE LINDEBOMEN BLIJVEN LANGS DE WESTKADE In een spoedeisende raadsvergade ring werd een boom opgezet over al dan niet rooiefi van de lindebomen langs de Westkade, waartoe in voor laatste vergadering was besloten. Na informatie bij Waterstaat was gebleken dat in de groenstrook geen andere bomen mochten geplant wor den in verband met de roilermg en de aldaar onder liggende kabels. De centrale dienst werd door de raadsleden de Groff de Braai en Stouthamer verweten, weer eens niet goed van advies te hebben gediend en werd verzocht deze dienst daar voor eens goed op de puntjes te zet ten. Tot slot werd besloten het vorige raadsbesluit in te trekken en het voorstel van B. en W. aan te nemen dat behelsde om de lindebomen te la ten staan, de trottoir rand langs die bomen iets naar de kanaalzijde op te schuiven en een deel van de pas ver brede trottoirs langs de huizen op de Westkade te versmallen. Hierdoor krijgt men een rijweg van 4.60 m. breed, waardoor twee richtingsverkeer mogelijk wordt. Advertentie) W estdorpe RAAD SPRAK ZICH UIT VOOR BADHUIS. In de gemeenteraadsvergadering werd o.a. besproken de vaststelling van de verordening winkelsluitings wet. De Kamer van Koophandel had zich niet accoord verklaard met het door het gemeentebestuur ingediende ontwerp en gaf een anders luidend advies. Na breedvoerige besprekin gen werd besloten de minister goed keuring te vragen voor de volgende sluitingsuren: Maandag tot en met Donderdag om 7 uur. Vrijdag om 10 uur en Zaterdag om 7 uur. Er zou dan verzocht worden om vier uren open stelling op de Zondag, achtereenvol gend en gelegen tussen 9 en 17 uur. Voorts besprak de raad het uit breidingsplan tè Strodorpe, dat vol gens de vooratter urgent is i.v.m de behoefte aan woningen in die wijk'. De vergadering kon zich met het 'voor gelegde ontwerp verenigen Verder werd besloten om van het nog reste rende en beschikbare bouwvolume vier woningen tfe bouweh ón Stroodorpe. Er werd vervolgens een ontwerp overgelegd voor een badhuis. De voorzitter lichtte dit toe aan de hand van cijfers uit andere gemeenten. Het blfiek niet eenvoudig voor de oprich ting van een badhuis een sluitende exploitatie te krijgen. De raad ech ter meende, dat een badhuis noodza kelijk is voor de volksgezondheid en dat dit de gemeente wel tot enige fi nanciële offers mag verplichten. Het plan zal nader worden uitgewerkt en in een volgende vergadering met cij fers en kostenraming ter tafel komen. Aan het eind van de vergadering bracht de burgemeester nog dank aan de ingezetenen voor hun spontane hulp in de dagen van de watersnood. Clinge WAT GEBEURT ER IN HET ZEEGAT? De laatste tijd komt het voor, dat konijnen gedurende de duisternis plot seling verdwijnen. Meerdere personen ziin hun konijnen reeds kwijt. Dezer dagen kwam v. d. B. tot de ontdekking dat er twee konijnen weg waren, ter wijl er drie doodgebeten lagen. Er wordt vermoed, dat het een of ander dier op konijnenjacht gaat. Advertentie) Het seizoen wordt geopend op PAASZATERDAG 4 APRIL Bespreekt tijdig voor Uw vacantie Beleefd aanbevelend, Eigenaar N. M. KOOMAN, Tfcl. 1032 Bergen op Zoom 815-00 Koewacht BESCHERMING BURGER BEVOLKING In het kader bescherming burger lijke bevolking alhier sprak Kapitein Banning over „Wat is vrijheid" dit dus spreker, het bouwen van een werd tevens toegeficht met een filmp je. Het doel van de B.fcS. alhier is al- luchtwachttoren met minstens 20 man bezetting. Koewacht zou een bij- post worden van de centrale post te Breda. De aanwezigen werd een trac- tatie aangeboden. Tot slot werd er nog een film vertoond over de invasie in Frankrijk. Baldadigheid. Enkele jongelui hadden de baldadigheid gehad, een venster van het café van de heer A. D. geheel vol te plakken m^> reepjes leukoplasV Een grap. waaraan de vrouw des huizes haar vrije tijd moest opofferen. Nieuw-Namen ORIëNTATIERIT De wegens slechte weersomstandig heden uitgestelde oriëntatierit voor de leden van het Patronaat gaat door on de Tweede Paasdag. Een goede voorbereiding is aan deze te houden rit vooraf gegaan. Het belooft een mooie, spannende en niet in het minst leerzame rit te worden. Van onze adverteerders NIEUWE SLAGERIJ IN AXEL Sinds Donderdag heeft Axel een nieuwe slagerij. De fa. Plasschaert heeft op de Markt een geheel ver nieuwd pand betrokken. De winkel is zeer modern ingericht. Het is een flinke ruime zaak, en ondanks de koelte, een slagerij eigen, een gezel lige ruimte. De nieuwste machines heeft de pas-gevestigde firma in het interieur ondergebracht. Ook de aan blik van de Markt is met deze nieu we zaak zeer verfraaid. UITBREIDING RIJWIELZAAK BUYSROGGE. HULST De rijwielhandel en -reparatie-in richting van Hon. Buysrogge in de Grote Bagijnestraat te Hulst, heeft een gelukkge metamorphose onder gaan. De winkel is aanzienlijk ver- oreed, doordat de repar'atie-inrich- tng er bij is getrokken. Dat komt zo wel het overzicht in de winkel als de aanblik van de straatgevel ten goede. De nieuwe reparatie-inrichting ach ter het verneuwde pand is eveneens een grote verbetering. Advertentie) DE „GESELLEN" spelen in 'T WITTE PAARD 2de Paasdag en Zaterdag 11 en Zon dag 12 April, Kaartverkoop: L. Ver- wilghen. Tel. Hulst 6. 739-o SIMON CARMIGGELT HE GATEN in de Rampertsedijk in Voor de 'eden van de stichting Duiveland zal men op dezelfde Zeeuwsche Volksuniversiteit sprak de wiize dichten als de Oudedijk, die bekende schrijver Simon Carmiggelt. Bruinisse beschermt. Met dukws zul- vertelde over zijn werk en hoe het 1De belangstelling tot stand kwam. was maar matig. OUDERAVOND O.L.S. Voor een volle „Centrumzaal" ga- wii s«™ ""J1"*» ven de kinderen van de Openbare La derhanden nemen, zodat de hele pol- gere g^og) €en ouderavond. Er was der van het buitenwater afgseloten egn v]o{ programma samengesteld van zang. dans en toneel. De kinde ren deden hun best en de ouders had den een gezellige avond. Advertentie) ONVERBETERLIJK De 28-iarige landbouwersknecht L. T„ laatstelijk gewoond hebbend te 's-GravenpoIder en thans zonder vaste woonplaats trachtte hier aan de kost te komen door gehuurde fiet sen te verkopen en te belenen. De po litie had hem vlug te pakken en nu bleek dat hij al heel wat op zijn kerfstok had en reeds voorwaardelijk was veroordeeld. De man. die alles bekende, is naar Middelburg overge bracht. Heinkenszand KIESVERENIGING „GEMEENTE BELANG" In het verenigingslokaal „Marana- tha" te Heinkenszand hield de kies vereniging „gemeentebelang" een druk bezochte vergadering om te ko men tot de samenstelling van de gros lijst voor de aanstaande raadsverkie zingen. Na ampele bespreking werd deze vastgesteld als volgt: G. Nijsse Cz, C. Dellebeke. C. Ch. Cappon„ Jac. Nijsse, M. Kuzee. M. Huissoon A. G. Verhulst, W. Nijsse Wz„ M. B. van Iwaarden, A. C. de Mol. C. Wisse, J. P. van Liere W. Karlse. I. Cappon en J. Wisse. Ovezande PLOTSELING STERFGEVAL Toen de 82-jarige heer de J. gister-' morgen de plechtigheden volgde ln de parochiekerk, werd hij door een hart verlamming getroffen en was vrijwel onmiddellijk dood. Het H. Oliesel kon hem nog worden toegediend. Hansiceert BEVORDERD De heer J. P. Theenaart. grens- kommies bij Invoerrechten en Acci.in- zen alhier, is bevorderd tot assistent Invoerrechten en Accijnzen. GEEN KERMIS De kermis, welke hier elk jaar met Pasen gehouden wordt gaat dit jaar niet door in verband met de noodtoe stand welke hier nog van kracht is. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 ÜT 9aoa! ena Rusticana Paljas. Kon. Nederl. Schouwburg: De laatste op het schavot. OOSTBRG Ledel, 19.3© uur: The grea test show on earth. SAS VAN GENT Olympia-theater. 20 uur: Treinroof in de Missouri. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: I'll see you in my dreams. Concertgebouw 20 uur: Operation Secret. AXEL Centrum 18.30 en 21 uur: Bit tere Rijst. DE KLINGE Kinema van Dijck 19.30 (-RAATIW wai "'"Amerikaanse spionne. GHAAUW Schieting op de staande wiü VLISSINGEN AlhambraKlaar v^r actie. Luxor: Operatie Cicero. GOES Grand: Marva's Ahov. MIDDELBURG Electro': Fanfan la tulipe. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur: Tosca Ballet. Om 20 uur: Het Tovereiland. Kon. Nederl. Schouw burg. De laatste op het schavot. GENT Kon. Nederl. Schouwburg: Het Hemelbed. SAS VAN GENT Olympia-theater 14.30 uur: Treinroof in de Missouri. Om 17 en 20 uur: Met de kippen od stok TERNEUZEN Luxor 16.30 en 20 uur- ril see you in my dreams. Om 14 uur: Operation Secret. Concertgebouw 20 uur: Operation Secret. OOSTBURG Ledel 15.30 en 19.30 uur: The greatest show on earth. ZUIDDORPE R. Dankaert 15 liur: Schieting. KOEWACHT Albert Wauters: Bal. AXEL Centrum 16.15 uur: Bittere r^V 20 uur: Ik zoek het gevaar. DE KLINGE Kinema van Dijck 15 en 19.30 uur: Ik was een Amerikaanse spionne. HULST Serph. Blommaert 15 uur: Schieting. KAPELLEBRUG Wed. B. de Smet 15 uur: Schieting. BOSCHKAPELLE C. Stallaert 16 uur: Eier schieting. VLISSINGEN Alhambra: Klaar voor actie. Luxor: Operatie Cicero. GOES Grand: Marva's Ahoy, MIDDELBURG Electro: Fanfan la tulipe. ANTWERPEN Kon. Nederl. Schouw burg: De laatste op het schavot. HULST Schieting bij de Gucht 15 u. AXEL Centrum 16.15 en 20 uur: Papa Boem. DE KLINGE Kinema van Dijck 18 uur: Dansen met het jazz-orkest The Gan- dys. SAS VAN GENT Olympia-theater 14.30 uur: Met de kippen op stok. Om 17 en 20 uur: De Rode Donau. TERNEUZENLuxor 16.30 en 20 uur: I'll see you in my dreams. Om :4 uur: Misdaad op bestelling. Concertgebouw 20 uur: Misdaad op bestelling. OOSTBURG Ledel 15.30 en 19.30 uur: The greatest show on earth. VLISSINGEN Alhambra: Klaar voor actie. Luxor: Operatie Cicero. GOES GrandMarva's Ahoy. MIDDELBURG Electro: Fanfan la tulipe. ANTWERPEN Kon. Nederl. Schouw burg: De laatste op het schavot. Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Madame But terfly. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Studen tenliefde. Concertgebouw 20 uur: Mis daad op bestelling. OOSTBURG Ledel 19.30 uur: The grea test show on earth. AXEL Centrum 20 uur: Papa Boem. HULST Gabi v. d. Lavoir 19-30 uur: Afscheidsavond dansschool. Ook voor oud-leerlingen. SAS VAN GENT Olympia-theater 20 uur: De Rode Donau. VLISSINGEN Alhambra: Klaar voor actie. Luxor: Operette Cicero. GOES Grand: Marva's Ahcy. MIDDELBURG Electro: Fanfan la tulipe. 'yoT i| A grot van Gog zo gedeg dat we grimage'l dat we maken betekeni eigen roJ ons in e<L 'we heen| kunstena leven. pincent I geen begl fretten sta en begrijj van uw dl u de vele fels en dl honger en toe gevulJ „Dit hel meld", scl het tot uT ganse vod er, gelijk der dat geraakt", zelfportrej lacht hij over ziin den. Integ zijn vuren te ban val ge nadien knikt, dar) tentoonste! lijk begell Hij breif met wachl schilderdel in 1883, e<f ten op dd schone drd de. de Scl haar schod droefenissl doorlichte! Daarom I guur van f koetsjes, wachten z| stilstand, no eg om neem het het door i koortsige en zoul en vool Ameriki P)E OOS1 Vrijdag Duitsland nen en eefl kwamen waren de gepasseerd. tie hun au teerde. Nl den, werdel sche officii De Amf Berlijn zon bindingsoffj West-Berlij| de vrijlatin bewerken. inderdaad KTAMENSl volk, il troffenl de aartsbis! I Mgr Ur Bj tuigd aan bisschop vd| België, voo katholiekei land hebbc Na dank ben bevest loen francs leniging va schrijft Mg Naast de stane leed in grote da bewaren waarachtig uit België Nieuw namen L. C. I)o opgebom zorgt er de aclitei de se

de Stem | 1953 | | pagina 2