jpajgblad Pejitein Verrassingen bij de vleet Fifa elftal mar Nederland Terneuzen kon Baronie niet stuiten Volkomen verdiende zege der onzen Harde wind bleek extra tegenstander N A.C. bracht kostbare zege mee uit TIEL van Melis stelde zijncandidatuur voor Oranje Vlissingen boekte eerste nederlaag Alliance óók door R.A.C. geklopt Luxemburg - Zuid Nederland 2-3 TWEEDE BLAD MAANDAG 30 MAART 1953 Alliance-keeper grijpt succesvol in T.E.C. DEFINITIEF j LANTAARNDRAGER j DONKER VOORUITZICHT r VOOR H.B.S. Uitstekende race van WIM VAN EST Twee achter Impanis in Gent-Wevelgem Voor oefenwedstrijd tegen Engels team vw Amsterdam en Rotter dam hebben óók kans Wie wordt K.N.V.B.-voorzitter fom wnfó/iMlfag&'/u® Hoe méér nieuwe merken er komen, hoe beter de rokers kunnen vergelijken. Dat is nét wat King's Cross hebben moet! Dan komt het verschil uit de bus! Dan waardeert de Cross-roker nog meer het goede dat hij heeft! En bovendien komen er juist nu vele nieuwe Cross-rokers bij Daarom is het nu méér dan ooit waan KING'S Ettenaren zijn er eerder bij m Bruijninckx (R.B.C.) deed veel goed werk BARONIE j STEVIGER BOVENAAN Hoe spannend het er hü deze RAC-aanval op het Allian- ce-doel toegaat, kan men alleen reeds aflezen van de expressies op de gezichten der spelers; daarnaast spreekt ook hun houding boekdelen. De Roosendalers verloren tenslotte met 2-3. T.E.C. - N.A.C. 0-1 Kraus bezorgde zijn club de kostbare punten IIETT spelpeil van T.E.C. vertoont de laatste weken een beduidende achteruitgang, hetgeen Zondagm d- dag tegen N.A.C. gecontinueeid we Ook de tactische wijze van spelen liet veel te wensen over. o.a. door bij de harde wind die dwars op het veld rond de bal steeds weer hoog door te geven, waaroor deze ergens anders terecht kwam dan de bedoeling was. Door een voorlopige schorsing van de rechtsbuiten van Hasselt, had de elftal-commissie enkele omzettingen aangebracht hetgeen het verband m de ploeg niet ten goede kwam. Zo stond o.a linksback van Rossum rechtsbuiten en rechtshalf van de Koolwijk linksbinnen, waardoor de aanval, anders een der beste wapens van de Tielenaren, beduidend aan krach te inboette. Ook N.A.C. maakte geen grootse indruk, hoewel hun techniek beter was Zij vervielen, vooral in het be gin' in de fout het ,.te mooi" te wil len doen. Maar toen het hen ernst werd. moest de Tielse verdediging, met aan het hoofd doelman Berend- se en linkshalf Paardekooper, al haat- vindingrijkheid (en geluk) te hulp roepen om de aanvallen af te slaan. Aan de andere kant vermochten de gevaarloze en doorzichtige T.E.C.- aanvallen de N.A.C.-vevdediging niet in moeilijkheden te brengen. De tweede helft was nagenoeg een getrouwe copie van de eerste, mis schien met iets meer Tielse aanval len. Wat iedereen reeds lang ver wacht had. gebeurde 20 minuten na de hervatting, toen de hardwerkende T.E.C.-verdediging moest zwichten voor een hard schot van de N.A.C.- rechtsbuiten Kraus. hetgeen het eni ge doelpunt in deze wedstrijd bleek te zijn. kreeg Longa weer een corner nadat eerst het S.V.V.-doel ter nauwernood aan een nieuwe doorboring was ont komen. Deze corner werd goed voor doel geplaatst en door Wassenberg, die op- sprong keurig ingekopt (20). Toen Luijtelaar in moeilijkheden gebracht werd, trapte hij de bal te gen Dries aan en via deze speler ver dween de bal in het Tilburgse doel (2—1). S.V.V. zag nu de kans en haar aanvallen werden verdubbeld, zodat de Tilburgse verdediging alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. Tegen het einde verslapten de aan vallen der bezoekers, waardoor Lon ga opnieuw aan bod kwam met het gevolg, dat invaller van Lissum het genoegen smaakte om in de 40e mi nuut met een fraai schot Longa's voorsprong te verhogen (31). NAC HEEFT in Tiel een kleine (0-1), maar hoogst waardevolle l zege op TEC bevochten. Men kan J t na deze zege der geel-zwarten nu 1 rustig beweren, dat zij in veilig- J heid zijn enTEC practisch ge- J S sproken het kind van de rekening S gaat worden. Hermes DVS heeft J flink van zich afgebeten tegen J ADO, met wie de punten werden gedeeld (0-0). Voor de Hagenaars J een lelijke tegenvaller! Hier werd de situatie aldus: t Eerste klasse D: psv Eindh. t ADO Bleyerh. Feyen. J NO AD J RBC DHC Xerxes Limbugia H. dvs NAC Maurits t TEC 17 10 17 9 17 8 17 8 18 7 17 6 17 8 17 8 18 5 17 6 17 5 18 6 4 23 45—24 J 4 22 26—16 4 21 27—19 J 6 19 29—20 6 19 35—33 5 18 28—27 1 8 17 30—28 1 8 17 34—42 17 18 6 17 28—29 7 16 26—26 J 6 16 27—39 i 8 16 26—35 8 11 28—36 4 10 10 26—41 J HERMES D.V.S. - A.D.O. 0-0 Thuisclub miste strafschop de zware bries tegen, bleek Hermes achteraf nog het beste spel te hebben gegeven. Steeds weer echter werden de te ver door Her- mes vooruit gespeelde ballen een prooi van de lange, rustig spelende Jans. Toch had hij zich bijna een yole- dig A.D.O.-edhec te verwijten, toen hij 5 minuten voor tijd een 'straf schop veroorzaakte. Osterholt wist echter niet beter te doen dan hard tegen doelman Kok op te schieten. Nog kreeg Hennes, na een soloren var. v. d. Tuyn, een unieke kans op de zege, doch zijn harde schuiver suisde juist langs de verkeerde kant van de paal. LONGA - S.V.V. 3-1 Tweede helft was beslissend. "TOT ongeveer een kwartier voor de rust behield Longa het beste deel van het spel maar was niet in staat haar kracht in doelpunten te doen resulteren. De rust brak aan, zonder dat er gescoord was. In de tweede helft kon Wassen berg in de eerste minuut een voorzet van Veldhuizen onberispelijk inkop pen (1—0). Dit succes inspireerde de gastheren dermate, dat de S.V.V.- verdediging krachten te kort kwam om de aanvallen te keren. Na 10 min. SITTARDIA heeft HBS nog wat j Z steviger op de onderste plaats ge- 2 nageld, door in Den Haag met 2 2 2-3 te winnen, na een 2-0 achter- 2 2 stand te hebben gehad. Longa deed 2 goed werk door SVV met een 3-1 2 nederlaag naar Schiedam te re- tourneren. MW kreeg in Dordt, bij Emma, de kous op de kop (4-3), waaruit blijkt, dat de Dord tenaren zich goed hebben her- steld. 2 De stand werd nu: 2 Eerste klasse C: 2 Het Belgisch dameselftal, dat on langs van Nederland won, zegevierde thans met 3-0 over Frankrijk. Voor de vierde lenterit voor amateurs, gereden op het parcours Luik-Asselbroek, kwamen 45 renners aan de start. De uitslag luidt: 1 Dingens (B) 117 km. in 3 uur 17 sec. 2 Mathieu. 3 Th. Paas (N.). 4 A. Paa-s (N). 5 Denis 6 Jacobs (N) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Raymond Impanis, die de laatste tijd weer zeer goed in vorm is, heeft de wegwedstrijd Gent-Wevelgem ge wonnen. Hij legde de 240 kilometer af in 7 uur 16 sec. Tweede werd Wim van Est, op 1 min. 20 sec. zesde van Bree nen op 3 min. 20 sec. en Thijs Roks kwam op de 22e plaats. Tot degenen die verstek lieten gaan behoorden Schulte en Nolten. Onmiddellijk na het vertrek moes ten de renners tegen de zeer sterke wind optornen. De eerste aanval werd ingezet door van Kerckhove, die als eerste over het hoogste punt van de Kwareberg (45 km.) heen ging. Op korte afstand volgden o.m. de Vos en Gerrit Voarting, daarna het lang uit gerekte peleton. Toen kwam al gauw de Kruisberg aan de beurt, en Gerrit Voorting werkte zich naar voren om de top te bereiken met 10 seconden voorsprong op Keteleer, van Kerckho ve, Pasinetti en van Est, Adri Voorting en impanis. Op 15 sec. volgde van Breenen, op een halve minuut het grote peleton. Bij de afdaling trof de pech Gerrit Voorting, die zo hoopge vend was begonnen; hij brak het fra me van zijn fiets on moest opgeven. Te Waregem (77 kilometer) vormde zich een kopgroep van 21 renners, die 1 min. 20 sec. voorsprong had op een peleton van 43 en 1 min. 40 sec. op een tweede peleton van 30. Alle an dere renners hadden de strijd ge staakt. Het verschil tussen de eerste twee groepen werd geleidelijk groter. De kopgroep, zwoegend tegen de krachtige wind, slonk tot 16 man. Na Roesselaere (128 km.) verloor de lei dende groep nog Adri Voorting en Edouard Desrnedt, en te Gits teide ze dus nog 14 man, die drie minuten voorsprong had op een jagend peleton van 20. Impanis. in grootse vorm, zorgde voor een hoog tempo en pas seerde als eerste het hoogste punt van de Rode Berg, vóór de Cock, van Steenbergen, storms, Germain, De- rijc'k, Keteleer, van Breenen, van Est en Rosseel. Steeds aan kop rijdend was Impanis ook eerste op de Heu vel van Mesen, met een kleine voor sprong op de Cock en Rosseel. Bij de afdaling demarreerde hij opnieuw, met Decock aan zijn wiel. Maar Decoek kon hem niet bijhouden en viel terug. Van Steenbergen nam zijn plaats in, waarna een duel volgde tussen de twee Belgen aan de kop en een groepje van vijf achtervolgers. Drie kilometer vóór Wevelgem was van Steenbergen murw gereden en moest hij Impanis laten gaan. Op hetzelfde moment zette van Est een aanval in, die hem een fraaie tweede plaats opleverde, met ruim een mi nuut achterstand op Impanis. Het klassement luidt: 1 Impanis 240 km. in 7 uur 16 sec.; 2 van Est op I min. 20; 3 Germain de Rijck op 2 min. 30; 4 van Steenbergen op 2 min. 34; 5 Keteleer op 2 min 35; 6 van Breenen op 3 min 20; 7 Storms 8 Rosseel; 9 Decock; 10 de Vos; 22 Thijs Roks. HIER NED. ZEGE Dij de onafhankelijken, die 210 kilo- meter reden, viel de zege ten deel aan Piet Haan zijn zoveelste succes in België. Zijn tijd was 7 uur 17 sec. Met 1 min. 35 achterstand gingen achtereenvolgens de Belgen de Bruy- ne, van Belle, van Geneugden, Mal- fait. Vermaelen, Lefevre en Denijl over de eindstreep. Sparta 18 12 3 3 27 39—17 e Willem 11 18 9 5 4 23 47—32 Sittardia 18 10 2 6 22 42—38 BW 17 8 5 4 21 34—16 MW 18 7' 7 4 21 32—21 18 7 6 5 20 26—24 Excelsior 17 7 5 5 19 43—30 Longa 17 9 1 7 19 30—27 Emma 18 8 3 7 19 40—32 Brabantia 18 7 0 11 14 26—37 SW 18 6 1 11 13 31—42 Juliana 17 4 5 8 13 21—34 Theole 18 3 3 12 9 27—63 HBS 18 3 2 13 8 21—46 fAe Fifa heeft tijdens haar vergade- ring, te Kopenhagen, van het uit voerend Comité, belangrijke besluiten genomen. De heer Lotsy heeft er na zijn terugkeer iets over verteld. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Football Association (F.A.) zal op Woensdag 21 Oct. a.s. in het Wembleystadion een wedstrijd worden gespeeld tussen Engeland en een elftal, dat door de Fifa zal worden samengesteld. Dit Fifa-team zal be staan uit spelers, die op het continent Europa voetballen, zuid Amerikaanse spelers, die in dit werelddeel verblij ven, zoals Robledo (New Castle) en Amalfi (Parijs) eventueel inbegrepen. De samenstelling van het Fifa-elftal zal geschieden door een commissie, waarvan de heer Lotsy voorzitter is. Het ligt in de bedoeling een oefen wedstrijd voor het Fifa-elftal vast te stellen. Volgens Lotsy's mening zal da niet een week( maar wellicht 14 dat niet een week, maar wellicht 14 moeten geschieden. Een week van te voren achtte hij te kort. dit met het oog op eventuele ver wondingen, het zo mogelijk bevorde ren van de teamgeest en andere fac toren, welke van invloed kunnen zijn op de prestaties. Twee en twintig spe lers zullen voor de oefenwedstrijd wor den gekozen en pas na die match zal het elftal, dat tegen Engeland uit komt, definitief worden samengesteld. Iedereen komt voor verkiezing in dit Europese elftal in aanmerking. Oók Nederlandse professionals, die in Frankrijk of elders voetballen, mits de betreffende bond een dergelijke spe ler vrij laat. De Franse voetbal Bond bijvoorbeeld zou toestemming moeten geven, indien een Nederlandse profes sional, die in een Franse club uitkomt, zou worden gekozen. Waar die oefenwedstrijd zal worden gespeeld, is op het ogenblik nog vol komen onzeker. Er zal een ernstig onderzoek worden ingesteld in diverse landen. De mogelijkheid bestaat, dat de oefenwedstrijd plaats vindt te Keu len, te Brussel, te Amsterdam of Rot terdam. iMaar eerse zal men moeten terdam. Maar eerst zal men moeten stadions in genoemde plaatsen zullen zijn, hoe de voetbalautoriteiten in Duitsland, België en Nederland tegen- over een dergelijke wedstrijd staan, hoe groot de recette zal worden en hoe de financiële autoriteiten in die landen tegenover dit denkbeeld staan. Advertentie) TERNEUZEN—BARONIE 1—4 Hattrick van Roeland. A/AN HET SPEL, dat beide ploegen probeerden te spelen, kwam door gaans niet veel terecht, omdat de wind stevig over het veld waaide. Terneu zen bracht door het windvoordeel ver schillende aanvallen voor doel, doch de verdediging der bezoekers weerde alles, terwijl ook de afwerking van tekort was. Het te korte spel, bleek niet opgewassen tegen de hechte Ba ronie-defensie. Beter kwamen de Ba ronie-aanvallen, zij het niet zo talrijk, tot hun recht. In de 30ste minuut wist Roeland, bij een aanvankelijk gekeerd schot, toch nog achter doelman Smits te plaatsen (01). Tot de rust slaagde Baronie er in alle aanvallen te keren. Na de hervat ting kreeg de bezoekende club het windvoordeel en werd daardoor be duidend sterker. Het was Lauret, die de gelijkmaker ontnam aan Terneuzen, door bij een penalty op de paal te trappen. Vier minuten later was het Lokhoff, die met een keurige kopbal het tweede doelpunt fabriceerde (02). Maar in dezelfde minuut was ook Terneuzen voor doel en uit een voor zet wist Hort met een harde schuiver de eer te redden ,12). Baronie bleef evenwel het gevaarlijkst. Toen zij in de 21ste minuut een vrije trap kregen te nemen was het weer Roe land, die op zijn plaats stond en de voorsprong tot 31 vergrootte. Nog gaf Terneuzen de moed niet op, al brachten zijn aanvallen geen succes, het waren de technisch betere gasten, die het heft in handen hielden, hoewel de strijd toen maar gelijk opging. In de 32ste minuut blunderde de doelman, toen hij bij een verre trap van Roeland de bal over zich heen liet gaan (14). INTERNOS—MIDDELBURG 4—3 Vier minuten voor slot viel de beslissing. MA 6 UUR bussen, waaruit doelman v. Sluis niet al te fris in het veld kwam, leek het tot 4 minuten voor het einde er op, dat Middelburg met een gelijk spel (33) naar huis zou terug keren via Antwerpen. Tot 4 minuten voor het einde, want toen slaagde van Staay erin, een door de wind gejaagde bal nog juist binnen het speelveld te koppen. Onmiddellijk gingen er een paar Zeeuwen en Ettenaren op af, waaruit de Internoslui als winnaars te voorschijn kwamen. Er volgde een voorzet, waaruit Adri v. d. Berg, van Internos, onhoudbaar kon scoren en zijn club de overwinning brengen, 43. Al de overige punten werden voor rust gemaakt, waarin Internos de harde wind tegen had. Het spel was nauwelijks een minuut oud, of Middelburg nam door midvoor Outermans de leiding. Lang profiteèr- den zij niet van hun voorsprong, want een minuut later maakte Meesters met een fraai schot de stand weer gelijk. Internos, dat gewoonlijk met wind te gen op zijn best is, slaagde erin een voorsprong door Adri v. d. Berg en Meesters tot 31 te nemen. In de 35e minuut ondernam Middelburg een fer me aanval; zij forceerde een corner, welke goed genomen werd. De Inter nosdefensie maakte een kleine fout en het werd 32. 10 minuten later was Candidaatstelling door clubs mogelijk N1AAR WIJ VERNEMEN, zullen de KNVB-verenigingen in de gele genheid worden gesteld candidaten te stellen voor de vacature van het voorzitterschap, ontstaan na het be danken als zodanig van de heer Karei Lotsy. De candidaatstellingen kunnen plaats vinden tot 1 Mei a.s. Tot die datum zal ir. H. F. Hopster het voor zitterschap blijven waarnemen. de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! In de ontmoeting Internos-Middelburg (4-3) legde onze fotograaf dit moment vast. De Ettenaren, tot voor het Zeeuwse doel doorgedrongen, weten door hoger op te springen, het leder te bereiken. Deze aanval leverde echter geen succes op. (Van een speciale verslaggever) ■"Twee minuten voor het einde joeg de BV V-er Max van Beurden uit een voorzet van Louer INoad) de bal dwars door een wirwar van Luxem burgse benen achter doelman Lahure (Niederkom) wiens vertwijfelde snoek sprong niet kon verhinderen, dat de Zuid-Nederlandse voetbalploeg met een 3-2 verdiende overwinning de grasmat van het driekwart gevulde Stade Municipale in Luxemburg ver liet. Een grootse wedstrijd is het niet geworden; daarvoor waren de gasthe ren te zwak. De stijgende lijn in hun spel van de laatste jaren hebben zij niet kunnen volhouden en de techni sche achterstand moest dan ook goed gemaakt worden door een groot en thousiasme, waardoor de overigens naar onze smaak te veel toelatende arbiter Harzic geregeld de fluit moest laten horen, zodat het spel maar al te vaak moest worden onderbroken. GEEN JUIST TEGENSPEL "Degen de paniek-voetbal spelende Luxemburgse defensie heeft onze voorhoede het juiste combinatiespel niet kunnen vinden, want vooral na de rust had de score hoger kunnen uitvallen. Toch heeft de Nederlandse voorhoede wel voldaan. De rechter vleugel, bestaande uit van Overbeek (BW) en van Beurden (BW), was uiterst actief, evenals midvoor van Melis (Eindhoven), die zich opnieuw candidaat stelde voor de nationale midvoorplaats. ook Louer (Noad) en Bruyninckx (RBC) speelden bevredi gend. Zij werden echter vooral vóór rust te weinig in het spel betrokken om gevaarlijk te zi.jn. Het middenveld werd beheerst door Klaassens (VVV) en Huybregts (BW) vooral eerstgenoemde deed opnieuw zijn reeds gevestigde reputatie van zwoegende sluwer alle ccr aan en was ongetwijfeld de be-t. man vau de Zuid Nederlandse ploeg. De achterhoede, bestaande uit Ba kers iPSV), Kools (RBC) en Tebak (Eindhoven) maakte niet altijd een resolute indruk. Vooral Tebak had het nog al eens te kwaad met de snelle Luxemburgse rechtsbuiten Muller (Merl). die bij de gastheren de beste man was. Doelman Steiger (PSV) ten slotte maakte geen enkele fout; enige keiharde schoten stopte hij op fraaie wijze. POVERE INDRUK Qe Luxemburgse ploeg maakte een povere indruk, die men trachtte ongedaan te maken door vaak onbe heerst spel, waardoor de stemming er niet op vooruit ging. De niet altijd juiste beslissingen van de scheidsrech ter, vonden bij het chauvinistische publiek meestal geen goed onthaal, al was de toegestane strafschop na de rust voor Luxemburg wel een zeer grote meevaller. Reeds in de eerste minuut van de strijd bleek, dat, de Luxemburgse de fensie uiterst zwak was, want een door van Overbeek opgezette aanval bracht de spil May (Red Boys) zo in het nauw. dat hij onnodig terugspeel de op Lahure. die reeds was uitgelo pen, waardoor van Melis geen moeite had. de bal in het verlaten doel te lo pen. Twaalf minuten na het begin strafte echter linksbuiten Hansen (Na tional) een fout in de Zuid-Neder landse verdediging eveneens met een doelpunt af, toen Kools en Tebak de bal rustig voor hem lieten lopen.. GROTE VELDMEERDERHEID rust, toen zuid-Nederland de wind meehad, werd weliswaar een grote veidmeerderheid verkregen, maar de Luxemburgse achterhoede ruimde resoluut op, terwijl de voor hoede door het uitvallen van midvoor Kettel (Diekirch) aan kracht had ge wonnen. nu Hansen (National) zijn plaats had ingenomen en de veteraan Letsche op de linksbuitenplaats ope reerde. Het was na vijftien minuten, dat van Melis een op maat gesneden voorzet van Louer beneerst opving en de uitlopende Lahure met een boog- bal op rustige wijze passeerde. Luxem burg kwam aan de gelijkmaker, door dat Tebak gestraft werd met een strafschop. De reden hiervoor was ons niet erg duidelijk, want de Eindhove- naar speelde zuiver de bal. waarover zijn tegenstander, Muller, kwam te vallen. Hoe dan ook. Muller zelf nam de strafschop en deed dit beter dan voor rust Fickinger (Niederkorn), die recht op Steiger had afgeschoten. Nu ging de bal in de uiterste beneden hoek en daarmede was 25 minuten voor het einde de stand weer gelijk i2—2). Het felle slotoffcnsief der Zuid-Ne derlanders vond uiteindelijk zijn be kroning in het bovenvermelde deeil- punt van van Beurden, waarmede de zege terecht kwam hij de ploeg, die haar volkomen verdiende. I TTERNEUZEN heeft zich wel flink verdedigd tegen Baronie, i maar deze toch niet van 't lijf S kunnen houden (1—4), waardotor de Bredanaars verder uitlopen. MOC won met dezelfde cijfers S J (1-4) van Axel en verbeterde haar positie enigszins. Alliance J kreeg op eigen veld wederom klop, ditmaal van RAC <23), een J zeer goede beurt der Rijenaren! Goes en Rood Wit hebben de winst gedeeld (11) en Internos bleef met de oneven goal (43) 5 Middelburg de baas. De stand is vandaagi Baronie Dosko J Alliance RAC i Goes J Rood Wit J Internos J Middelburg MOC Terneuzen Axel 14 11 I 2 23 41-11 12 8 2 2 18 34-24 13 7 2 4 16 28-19 13 6 4 3 16 29-26 11 6 2 4 14 27-31 14 4 5 5 13 23-23 14 3 5 6 11 27-39 12 5 0 7 10 25-25 13 3 4 6 10 20-27 12 1 4 7 6 27-38 14 1 3 10 5 19-32 het dezelfde speler van Middelburg (v. d. Klink), die in enigszins twij felachtige positie de gelijkmaker (voor de rust) scoorde. MOC—AXEL 4—1 Na de thee sloeg thuisclub toe r\E STERKE Zuid-Westenwind re- geerde op Rozenoord. Goed voet bal was niet mogelijk. Beide ploegen deden hun uiterste best de bal, die de vreemdste capriolen maakte, onder controle te krijgen. De thuisclub slaagde in deze poging het best. De gasten, die voor de rust de sterke wind meehadden, hebben een grote fout gemaakt zij schoten veel te wei nig. Veertig minuten hadden de Zeeuws-Vlamingen nodig, alvorens zij doelman de Rijk konden passeren. Maar het was de thuisclub, tegen de wind optornend, die de score opende. Jansen had het leder van Martens die weer van de partij was toege schoven gekregen. De Axeldoelman Dieleman zag het' gevaar aankomen en waagde zich uit zijn doel. Echter te ver. Jansen was eerder bij de bal en plaatste beheerst langs Dieleman (1—0). Vijf minuten voor de thee kregen de gasten een vrije trap toegewezen enkele meters buiten het strafschop gebied. Deze werd door linkshalf Poortvliet genomen met het gewenste resultaat. (11). Wat verwacht werd na de rust. gebeurde ook. MOC kwam nu. gesteund door de sterke wind, ge weldig opzetten. Na 5 minuten reeds maakte linkshalf Veraart er met een harde lage bal 21 van en dezelfde speler Veraart had er toch zin in deze middag kon uit een voorzet van Verpalen nummer 3 in de tou wen jagen (33). Het leek er even op dat dit het begin was van een doel- puntenregen. Dit was echter niet het geval. Twee minuten nadat Veraart had gescoord deponeerde Hoendervan gers heel handig het leder achter Die leman (41). En verder kwam men niet ondanks de vele. stevige aanval len op het doel der Zeeuws-Vlamin gen. ALLIANCE—RAC 2—3 Goed voetbal was niet mogelijk J\JOCH Alliance, noch RAC konden een goede partij voetbal wegge ven, want de vrij sterke wind maakte het de Roosendalers èn de Rijenaren onmogelijk behoorlijk te spelen. De wind stond dwars over het veld. De Rijenaren hadden daar het meeste voordeel van en dat lieten zij in de eerste minuut reeds voldoende blij ken. Toen vielen er namelijk reeds twee doelpunten. Het eerste was van de voet van Jan Maas. het tweede van de voet van Jan Brooymans. De nieu we doelman van Alliance, van Nassau, ging aan de goals niet geheel vrij uit. Alliance repliceerde op deze 02 achterstand, maar groots was het spel van de Roosendalers nimmer, integen deel. het was ronduit slecht. Toch wist Alliancp een tegenount te maken. Ma- theeuwissen plaatste de bal goed voor doel. Stofmeel nam het leder op zllrt schoen en schoot hoog en hard in (1—2). Voldoende was dit voor Alliance niet. zeker niet toen de Riienaren en kele minuten voor de rust door Nic. van Steen andermaal een doelpunt maakten (13). De Roosendalers waren nog niet verloren, want in de tweede helft had den zij het meeste voordeel van de wind. De kansen werden echter niet benut. Uit een penalty maakte Ma- theeuwissen 23, maar daarmee was alle kracht geweken. Het lukte de Roosendalers niet meer RAC te be dreigen.

de Stem | 1953 | | pagina 5