Millioenen mensen stierven maar het geld bleef heilig Zwitsaletten Puistjes? Kruiser „De Ruyter" maakt eerste proefvaart Geringere omzet van fruit verwacht AFDELINGSVOETBAL IN ZEELAND D.D.D. John Steinbeck had een fantastisch idee Griep gehad. Het interview DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 MAART 1953 Het wapen, dat niet gebruikt werd (I) Lezing over de afzet TOXICUM KOURY Het ideale paar Blauwe Gillette Mesjes s Wederom dijk op Zuid- Beveland dicht sk fTiSTaiïigrriBg^ U.C.I.-congres besloot: KOU. GRIEP, KOORTS MARKTEN Millioenen soldaten sneuvelden tijdens de tweede wereldoorlog. Talloze burgers vielen als slachtoffers van bombardementen en oorlogs verwoestingen. Gezinnen werden uit elkaar gerukt en leed en ellende kwamen over de mensheid. De staatshoofden schudden er hun hoofden over, maar ja: wat kon men er aan doen? Oorlog is oorlog. Amerika had echter een geheim wapen, aldus vertelt John Steinbeck in Colliers, dat in staat zou zijn geweest de regimes van Hitler en Mussolini omver te wer pen door een revolutie van binnen uit en zon der dat het zoveel mensenlevens zou hebben gekost als de porlog, die thans acht jaar achter ons ligt. Dat wapen wasgeld! Urenlang hadden John Steinbeck en zijn vriend Dr. Knisely gepie kerd over het probleem van een wapen, dat beter zou zijn dan alle andere wapens en dat op Ameri ka of andere democratische landen geen effect zou hebben gehad. Een tvapen dus dat slechts zijn uitwer king kon hebben op totalitaire sta ten. .Eindelijk hadden zij het gevon den. John Steinbeck belde president Roosevelt op en bemerkte tot zijn verrassing, dat het zelfs in oor logstijd mogelijk was de president te spreken. Met zijn vriend ging hij naar de president. Roosevelt luisterde naar de uiteenzettingen van de twee mannen zonder hen te onderbreken. Hij luisterde aan dachtig, zijn gezicht in de zon, zijn ogen dicht en een sigaret in een pijpje in zijn linker mondhoek Aan het einde van de uiteenzet ting boog hij plotseling naar vo ren, lachte en zei: „Uw idee is vol komen onwettig, maar we zouden het kunnen doen!" „Voor de kosten, die wij aan een torpedobootjager besteden, zouden wij Italië stapelgek kunnen ma ken en voor minder dan de kosten van een kruiser zou Hitier op een hete stookplaat komen te zitten!" De president nam de telefoon en belde zijn minister van ffnanclën Henry Morgenthau. „Henry", zei Roosevelt, „ik stuur twee mannen naar je toe, die een goed idee heb ben. Luister ernaar en vertel me, wat je er van denkt." „TEGEN DE WET!" Steinbeck en Knisely verlieten de president. Zij voelden zioh werke lijk nogal belangrijk. Met vertrouwen traden zij binnen bij Mr. Morgenthau. Maar daar liep iets verkeerd. De atmosfeer in de werkkamer werd ijzig koud. De minister van financiën liet hen zelfs niet uitspreken. John Steinbeck realiseerde zioh op dat moment, dat de mi nister tot in het diepst van zijn financiersziel was geschokt. F. D. ROOSEVELT ...onwettig Idee... „Tegen het menselijk verlangen naar geld, naar bezit, is geen dicta tuur opgewassen." John Steinbeck. LORD HALIFAX ....wild van woede... „Het is tegen de wet!' zei Morgenthau. „Ik wil er niets mee te maken hebben!" Steinbeck en Knisely verlieten de minister en belden Roosevelt op. De president beloofde, dat hij de zaak met de Britse ambassadeur in de V. S. Lord Halifax zou bespre ken. En de Britse ambassadeur werd wild van woede, toen hij van het vermetele plan hoorde... Zo kelderde een van de beste geheime wapens van de oorlog. La ter trof de befaamde schrijver Roo sevelt ergens. Met enige verbittering spralf Steinbeck tot de president: „Moor den mag nog wel, de godsdienst aanvallen zouden sommigen ook nog goedkeuren, maar de mensen aantasten in hun dierbaarst bezit: hun geld, nee, dat is een misdaad, waarvoor geen vergeving mogelijk is!" De zonen van de vrije volkeren zouden worden gedood, gemarteld, verscheurd, maar het geheim wa pen van Steinbeck en zijn vriend schokte de autoriteiten. Er kwam nooit iets van, totdat de Nazi's aan het einde van de oorlog er toch mee voor de dag kwamen. Het wapen van Steinbeck was geld. Duitse en Italiaanse bankbil jetten konden nagemaakt worden met zoveel zorg, dat ontdekking uitgesloten was. Zij konden vuil gemaakt worden alsof zij jarenlang waren gebruikt. Nieuwe biljetten konden bin nen een week worden geco- pieerd. Levensmiddelenbonnen, persoonsbewijzen en andere oorlogspapieren konden even eens in massa worden geprodu ceerd. En het gehele leven in de totalitaire staten had ontwricht kunnen worden, zonder dat de dictators er iets tegen konden doen. Tegen het menselijk ver langen naar geld, naar bezit is geen dictatuur ter wereld op gewassen. De Nazi's hebben dit wapen op het einde van de oorlog tegen En geland gebruikt, maar zij deden het niet goed. Bovendien kan een democratische staat zich terugtrek ken in banken, in goud, in goede ren, in ehèques. De massa van de bezitlozen in totalitaire staten kan dat niet. De regeringen van zulke staten kunnen het evenmin. En opnieuw, aldus John Stein beck, is er de kans om het wapen te gebruiken. En als het goed ge bruikt wordt, is het geen bezwaar, dat het niet meer geheim is. ZO ZOU HET MOETEN GAAN Zo zou het moeten gaan: MIG-piloot Panyin drukte op de knop van zijn geschut. De vuur monden van zijn boordkanonnen spoten vuur. De grote witte ballon voor zijn straaljager spatte uiteen. En meteen dwarrelden duizenden, honderdduizenden kleine grijze bil jetten naar de aarde. Piloot Pa nyin dook door de wolk biljetten als door een sneeuwwolk. Hij rapporteerde het gebeurde aan zijn superieuren. „Dat is een kwestie voor de MVD. Wij hebben er niets mee te maken." De commandant van het vlieg veld belde het districtsbureau van de MVD op. „Er zijn propaganda- biijetten verspreid in de buurt van Gemil Piloot Panyin schoot een balion omlaag, waaruit het materiaal neerviel. Dit is nw ter rein. Ja, ja, dank V." De districtscommissaris van de MVD had zitten soezen, toen zijn telefoon belde. Na de boodschap van de commandant van het vlieg veld kwam hij in actie. Hij was een goed MVD-functionaris. Hij nam zijn instructieboek en zocht het woord „propaganda-biljetten" op, Daar stond alles duidelijk en klaar: „Straf voor het lezen, herlezen of verspreiden van vijandige propa ganda.. straf voor het doorgeven co- piëren enz." Ilya Sjterewitsch, de MVD-commissaris, las verder: „Me thoden van bestrijding... Rapporte ren aan hoofdkwartier..." Ilya nam zijn telefoon en belde een aantal van zijn mensen op. Twee minuten later rukten pele- tons jonge pioniers uit, elite-stu denten, elite-arbeiders uit de fabrie ken, centrale comité-leden van de collectieve boerderijen. Iedere groep had een kaart bij zich. Op iedere kaart was een vierkant aangegeven, dat de groep moest afzoeken. Het hele district van Gemil was aldus in kaart gebracht. Binnen enkele uren zou er geen propaganda-biljet meer over zijn. Ilya leunde tevre den achterover In zijn bureaustoel. Zijn werkers gingen uit in de don kere nacht om de vijand te bestrij den. Hijzelf bestelde een vers ge vulde samowar met hete thee, hij had zijn best gedaan. Langzaam doezelde hij weer in. De telefoon wekte hem. „Ja wel" zei Ilya, „ik heb natuurlijk op jullie gewacht. Natuurlijk hebben jullie ze gevonden... Waarover ben je zo opgewonden. Beheers je een beetje en vertel wat er aan de hand is..." De stem aan het/ andere einde sloeg hysterisch over: „Het zijn geen propaganda-biljetten, het 'Is heel wat anders!" Ilya voelde dat het moment ge komen was om op te treden: „Wat heb je? Ben je soms dronken? Als het geen propaganda is, wat is het voor den duivel dan wel?..." De andere stem hijgde: „Het is geld, kameraad, het is geld!" Veiling Kapelle-Biezelinge r~YP de algemene vergadering van de veilingsvereniging Kapelle - Bie- zelinge eo. deelde de voorzitter, de heer Dekker o.m. mede, dat de bedrijven van 84 leden der veiling on der water staan. De omzet van deze leden is 4 pet. van de totale veiling- omzet. Voorts drone hij er met klem op aan de schadeformulieren zo nauw keurig mogelijk in te vullen. De koeltarieven zijn herzien en met terugwerkende kracht gebracht van 1.3 cent op l cent per kg. per maand. De heer G. Ruissen is door het be stuur benoemd als veilingmeester, in- Plaats van de heer J. L. Eversdijk die de dienst der veilig verliet we gens vertrek naar Eist. Uit het jaarverslag' van de heer Johs. schipper, secretaris der vere niging bleek, dat de veiling 1090 le- den heeft. Het jaar 1952 was een jaar met een zeer vroege oogst, veertien dagen eerder dan in 1951 werden de eerste aardbeien, frambozen en Yel low transparant geveild. De oogst van pruimen was zeer overvloedig, maar de prijzpn waren laag. vele duizenden kilo's «ijn aan de bomen blijven hangen omdat ze de plukkosten niet opbrachten. De omzet zal dit jaar belangrijk lager zijn dan in 1952. Toen was deze f 5956.983.79. Tot op heden is ge veild voor een bedrag van f 4.020.474,55. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren B. Nieuwenhuyze Schore P. v. d. Have, j0hs. Oele en Johs. Schipper te Kapelle, schone markt voorraad boven de markt hangt. Ook werd nog gesproken over het huidige afzetsysteem voor bewaarfruit. Advertentie) LJIERNA sprak de heer G. van Op stelten van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen over de afzet van fruit. Spreker belichtte de vele moeilijkheden, die overwonnen moeten worden bij het afsluiten van handelsverdragen. Ook schetste hij de zeer belangrijke functie, welke het Centraal Bureau in deze vervult. O.a. werd gesproken over de tot stand gekomen compensatip-transac- tie niet oost-Duitsland. Hierbij is de nog aanwezige voorraad vruchten- pulp geleverd. Dit heeft nu tot ge volg, dat begonnen kan worden met schone markt en er bij het begin van het nieuwe seizoen geen oude dan voor een spoedig herstel DINTELOORD BEGROEF LAATSTE SLACHTOFFER Te Dinteloord vond de begrafe nis plaats van Jan A. L. de Wit Az., geboren 16 Juni 1946. Thans is het laatste slachtoffer van de overstormingsramp aldaar gebor gen. Twee die bij elkaar horen, twee die elkaar op ideale wijze aanvullenhet extra scherpe Gillette scheermesje en het Gillette scheerapparaat! Al9 U deze twee tezamen gebruikt, scheert U zich steeds nóg gemakkelijker, nóg beter en nóg sneller. *N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZU BEHOREN BI) EIKAAR Blue Gillette Thin Gillette j F. 0.75 per 5 Een ngoeie morgenn begint met Gillette! Sport in 't Kort Het ligt ii> dé bedoeling van de KNLTR om, evenals dat in voor-oor- logse jaren het geval is geweest^ een bintenlandsei trainer te engageren. Door de bondsraad is 1500 gulden, uitgetrok ken voor het stichten van een trainers - fonds. Te Bazel is in het B-iliournooi om het wereldkampioensahaip ijshockey in tegenwoordigheid van 3000 toeschouwers de wedstrijd' Gr. BrittanniëNeder land gespeeld. De Britten wonnen met 84, tussenscores 42 12 30. Aan de dnit. dressuurproeven in "Wiesbaiden van 22 t.m. 26 Mei a.s. nemen de Nederl. amazones mevr. Benedac- tus-Lieftinick met ,,Naisha" en „Peter X", en mej. S. Hennèn met „Saskia" deel, alsmede die heer L. van Loon (Til burg) met „Saraceen". Met het oog op de komende lan- denwedstrij den heeft een Zwitsers se lectie-elftal Dinsdagavond te Bern een oetfenpa.rtij gespeeld tegen Bayern uit Munchen; met 30 bleven de gasten an de meerderheid. Het Zwitserse elftal trad. als volgt aan: doel: Eich., achter: Magnin en Schneebeli; midden: Thueler, Ptfister en Bigler; voor: Man r on II Hauptli, Fessele^, Escïimanrf en Rega^ mey. - Schoondijke II de eerste kampioen In de Iste klasse A van de afdeling Zeeland van de KNVB werd ook deze week slechts één wedstrijd gespeeld. Luctor verpletterde Volharding, op ei gen veld met niet minder dan 2—10 en deze uitslag was juist hoog genoeg, om Luctor op de eëTst&- plaats te bréngèhr. In de 1ste klasse B zorgde Groede voor een verrassing door de leidende Noormannen een 3—3 gelijk spel af te dwingen. Lewedorpse Boys, dat Dom burg een 1—3 nederlaag bezorgde, liep dus weer een puntje in, evenals trou wens Schoondijke, dat geen medelijden had met Retranchement en de lantaren- dragers met eten stevige 92 nederlaag naar de grens terug stuurde. Hoofd plaat won o,p het nippertje van het be zoekende Walcheren (1O1). In. de reserve 1ste klasse A kwam Hontemisse I weer een stapje dichter bij de titel, dank zij een 0—9 overwinning op Steen II. Hulst II zorgde er voor, niet verder achter te raken en stuurde RIA n met een 41 nederlaag naar Westdorpe terug. Ook Aardenburg II behield haar overigens kleine kansen, want Oostburg II wérd! met 31 ge klopt. EMM II haalde bij IJzendijke II de volle buit weg (25) en PSK II moest de zege aan het bezoekende Sluiisfkil II laten (23). In de resetrve 1ste klasse B behield Middelburg 3, dat Breskens 3 op eigen veld met 15 klopte, de leiding. Goes 3 bleef door een 50 overwinning op Axel 3 de leiders echter dicht op de hielen, terwijl Vlissingen 3 hetzelfde deed, dank zij een benauwde 32 zege Advertentie) er, Zuiver en ontsmet 'uw huid met de hel- kdervloeibareD.D.D. rDe jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Tien dagen is er geploeterd om 4 uur is men ,/;un S^agtl om het 35 meter brede gat in de Lavendeldijk bij 't ec- dichtên Jk (gem' Kruini"«-'«) te Kan men dit sluitgat consolideren en dat ziet er wel naar uit dan is men in O.-Z.-Beveland weer een he e stap in de goede richting en komt het dorp Wdarde met de gehele om geving droog te vallen. De combinatie Verstoep, welke dit werk voor haar rekening had genomen, heeft geen enkel risico genomen. Na het leggen van een brede dijk van zandzakken in de richting van het gat, werd de geul van een dubbele pallisade voor zien die volgestort moest worden met zandzakken. Tien dagen is hier ge ploeterd en gisteren, nadat nog een Paar honderd man extra was ingezet «££P?T -bU d,00d de zandzakken dan^o Jlu!Z(rnde" m. Hoewel deze zeiden gel2?el watei'dicht was, deueHer!lueïundlgen- dat dit aan de Wtl t ervan weinig afdoet, verdere k m6i? vandaaS °ver tot de gat door wChenT™g van het sluit' van S f, aanleg§en van een kade gespoteif wordt?' Waartussen dan zand f^EEDS DRIE KEER had ik de jongeman de deur laten uitsmijten, toen zijn vierde po ging om tot mij door te dringen toch nog slaagde. Wat zou ik doen om hem de ongewenst heid van zijn bezoek aan het verstand te bren gen? Maar daar deed hij de mond al open en vertelde: „Ik ben vertegenwoordiger van de „Dagelijkse Donderstorm", en zou u gaarne in terviewen. „Wat?" „Interviewen". „Ah.... umjaaaa". Ik ging naar de boekenkast en toen ik daar een minuut of zes gestaan had, moest ik toch wel eens aandacht aan hem schenken. „Hoe spelt u dat?" „Wat spellen?" finterview". „Goede hemel, waarom wilt u dat spellen?" „Ik wil het niet spellen, ik wil alleen zien wat het betekent". „Daar sta ik verbluft van. Ik kan u wel zeg gen, wat het betekent, als u.als u. „O, ik ben u zeer verplicht". „Int, ter, inter...." „Dus u spelt het met een I". „Wel, natuurlijk". „O, daar héb ik lang naar gezocht". „Maar meneer, waarmee wou u het dan spel len?" „Nou, ik weet het niet.Ik was maar wat in de plaatjes van het woordenboek aan het zoeken". „Nou meneer, om u de waarheid te zeggen, u lijkt me toch niet zo intelligent als ik wel dacht". „O, ik neem het u niet kwalijk.,Er zijn men sen die er anders over denken". „Ik kan het me moeilijk voorstellen. Maar nu het interview. U weet, dat is de gewoonte om iedereen te interviewen, die beroemd is geworden". „O ja? Ik had daar nog nooit van gehoord. Het lijkt me heel interessant. Waar doet u dat mee?" „Het moet misschien wel eens gedaan wor den met een knuppel, maar gewoonlijk ge schiedt het zo, dat de interviewer vragen stelt en dat de geïnterviewde ze beantwoordt. Mag ik u bijvoorbeeld iets vragen over de markante punten in uw particuliere leven?" „O, met plezier, met plezier. Ik heb een erg slecht geheugen, maar ik hoop, dat u er niet op zult letten. „Dat hindert niet. Laten we toch maar be ginnen. Hoe oud is u?" „Negentien in Juni". „Zo, ik had u minstens vijf- of zes-en-dertig gegeven. Waar was u geboren?" ,,In Missourri". „En wanneer begon u te schrijven?" „In 1836". „Hoe kan dat nou, als u pas negentien jaar is?" „Ja, dat weet ik ook niet. Het lijkt me ook vreemd". „Dat is het ook. Wie was de merkwaardigste man, die u ooit ontmoette?" „Aaron Burr". „Maar u kunt Aaron Burr nooit ontmoet heb ben, als u pas negentien jaar oud is". „Als u meer weet over mij dan ik zelf, waar om ondervraagt u mij dan?" „O, het was zo maar een opmerking. Hoe ontmoette u Aaron Burr?" „O, ik was op een goede dag op zijn begra fenis en toen vroeg hij mij minder lawaai te maken, en „Goede hemel, als u op zijn begrafenis i, dan moet hij toch dood geweest zijn en als nij dood was, hoe kon hij u dan iets vragen?" „O, dat weet ik niet, het was altijd een beet je eigenaardige kerel". „Afijn, laat ik u iets anders vragen. Wat was de datum van uw geboorte?" „Maandag 15 October 1893". „Onmogelijk, dan zou u honderdtachtig jaar oud zijn". „Jonge, jonge, wat kunt u vlug uit het hoofd rekenen. Wel gefeliciteerd ermee". „Dank u voor het compliment, maar heeft u ook broers of zusters?" „Nee, nee, niet dat ik me herinner". „Maar van wie is dan dat portret aan de muur, is dat geen broer van u?" „O, ja, nou weet ik het weer. Dat was een broer van me. Dat is William: Bill noemden we hem. Arme Bill". „Wat, is hij dan dood?" „Ja, dat denk ik tenminste wel. Daar zweeft een groot geheim omheen". „Dat is treurig, heel treurig. Hij verdween dus?" „Nou ja, op een nogal gewone manier. We begroeven hem". „Zonder te weten of hij dood was?" „O nee, hij was dood genoeg". „Maar wat was dan het geheim?" „Kijk, wij waren tweelingen en toen we twee weken oud waren, werden we alle twee in het bad gestopt en toen is een van ons tweëen ver dronken. Maar we wisten het niet. Sommigen denken, dat Bill het was, sommigen denken dat ik het was". „Dat is merkwaardig. Wat denkt u zelf?" „Hoe kan ik dat nou zelf weten? Het heeft een droefgeestig waas over mijn leven gespreid. Maar ik wil u een geheim vertellen, dat ik nog nooit aan iemand onthuld heb. Een van ons tweeen had een vlek op de rug van zijn linker hand. Dat was ik. En het kind dat verdronk, had ook die vlek". „Hoe kan dat nou?" „Ja, ik begrijp het ook niet, dat ze zo'n blun der konden begaan en het verkeerde kind be groeven. Maar vertelt u er niets van aan de familie. Die hebben toch al moeilijkheden ge noeg met me Er kwam een angstige blik in de ogen van de jongeman. Hij nam haastig zijn hoed en ver dween. Ik vond het jammer, want het was een echt leuk gezelschap op Clinge 2. De Zeeuwen. 3 kreeg GcJets van Robur 2 een 30 nederlaag te slikken. OPMARS GESTUIT In. de 2de klasse A bleef Vlissingen 4 ook nu zonder een enkel verlies,punt je, whnt RCS 3 moest er op eigen veld met ^-7 aan geloven'. Zeelandia 3 zag haar opmars gestuft door Noormannen 2 (4 ij en. Zuidzande veroverde die eerste puntjes door een verrassende 8I over winning op Breskens 4. 'In de 2de klasse 'B behield Graauw d'e tweede plaats door Honténisse 3 de bei die puntjes te ontfutselen. Goes 4 kon ook nu niet tot punten komen, want het verloor met 0—3 van Kwaden a am me. In de 3de klasse A viel de beslissing. Schoandijke 2 klopte Hoofdplaat 2 op ei gen veld met 35 en werd daardoor de eerste kampioen in de afdeling. Walcheren 2 ,-dat reeds definitief op de onderste plaats staat, veroverde toch nog een puntje door RCS 4 een 11 ge lijk spel af te dwingen. In de 3de klasse B vielen enkele verrassingen te noteren. Daar was al lereerst de 52 overwinning van Ra penburg 2 op het leidende Clinge Graauw 2 schreef het eerste puntje op haar lijst door een 43 zege op Steen 3, (De strijd om de tweede plaats tussen Vogelwaard! 2 en Terneuzen 4 eindigde in een 13 overwinning voor de rood zwarten, waardoor beide ploegen nu de tweede plaats delen. In de 3de klasse C tenslotte gaat Goes 5 voort met haar monster-»over- winningen. Ditmaal moest EMM 3 er op eigen veld) met 113 aan geloven. Zee landia 4 zegevierde over Lewedorpse Boys 2 (31) en Vlissingen 5 won met diezelfde cijfers van Middelburg 5. K.N.V.B. Afdeling Zeeland Programma 15 Maart le klasse B.: Groede 1—Domburg 1; Schoondijke INoormannen I; Retran chcment IWalcheren I; Hoofdplaat 1 Lewed. Boys I. 2e klasse A.: Noormannen2Bier vliet 3; Vlissin'gen 4Zeelandia 3; Mid delburg 4Zuidlzande 1; RCS 3Bres kens 4. K.N.Y.B. Afdeling Zeeland Uitslagen Zondag 8 Maart le klasse A: Volharding 32 1Luctor 1 2io. le klasse B.: Domburg 1—Lewed. Boys 1 1—3; Groede 1—Noormannen 1 33; 9—2; Schoondijke 1—Retranchement 1 Hoofdplaat 1—Walcheren 1 1— 2e klasse A.: Noormannen 2Zeelan dia 3 4—1; RCS 3—Vlissingen 4 0—7; Zuidzande 1—Breskens 4 8—1. 2e klasse B.: Goes 4Kwadendamme 1 03; Hontenisse 3—Graauw 1 05. Eerste rit M. C. De Zeeuwen De motorclub De Zeeuwen hield haar eérste rit in diit seizoen. Hefc was een oriënt eringsrit door Walcheren en Zuid- Beveland, waaraan door 18 rijders werd deelgenomen. De afstand bedroeg 75 km. De rit bleek vrij zwaar te zijn, zo dat er nog al wat strafpunlten moesten worden toegekend. Da vijf prijzen vielen ten deel aan: 1 F. de Visser. 5 str. p.; 2 I. Ovaa 63; 3 P. Kodde 82; 4 A. Kodde 124; 5 W. Flipse 130. Scliieting Herwonnen Le venskracht te Zuiddorpe Op de schiietwedistrijden te Zuiddor- pe werden hoogvogel en zijvogel afge schoten door P. de Rijcke, de 2de zij - vogel door Th. Roeland van Overslag. C. de Lamelle haalde vier kleine vo gels neer. Het batig saldo kwam geheel ten goede aan de kas van Herwonnen Levenskracht. Schietwedstrijden „Prins Hendrik" Biervliet Ondanks het praohtige voorjaarsweer wias de belangstelling voor de door de HBM Prins Hendrik georganiseerd schietwedstrijd niet groot. De nieuwe koning, E. de Boevere, bleek niet bij zonder op schot evenmin als favoriet G. Jansen van Driewegen. De „Getrouwe Broeders" namen weer het leeuwen aandeel met Ed. Buysse, de hoogvogel en M. Cortvriend't, de eerste zij vogel. Sam. Boer jan. Kap. Dam, lukte 't de tweede zijvogel te schieten. De kruiser „De Ruyter" vertrok van Rotterdam voor een eerste proefvaart. De ,JDe Ruyter" op de Nieuwe Water weg', bij Hoek van Holland op weg naar zee. Ook dit jaar sprint finale a trois Met betrekkling tot het voorjaarscon- gres van de UCI kan nog worden ge meld. dat de finales van de wereld kampioenschap,pen sprint dit jaar we derom a troos en in een manche zullen worden gereden. Dit besluit werd1 met 32 tegen 24 stemmen genomen. Voor-S werd besloten, dat de nationale bonden voortaan volledige vrijheid zullen ge nieten wat betreft de vaststelling van de data voor hun kampioenschappen. De lieer Senn. president van de Zwit serse bond, deelde nog mede. dat de geldprijzen, voor de kampioenschappen van dat jaar met veertig percent ver hoogd zullen worden vergeleken bi] 1952. WEER GOEDE RACE VAN WIM VAN EST In Ronde van Algiers De zevende étappe van de Ronde van Algier», N"an Orleajnlsviilil© naar Oran, (227 iki'lometer), is gewonnen door de Fransman Rolland. Wim van Est werd vierde. I-Jet klassement luidt: 1 Rolland, 227 km. in- 5 uur 53 mdn. 24 sec.; 2 Mahe 5.53.38; 3 Loof 5.54.39; 4 van Est z.t.; 5 Teisseire z.t.; 6 Couvreur zJÖ.; 7 Cas- quay z.t.; 8 Keteleer 5.55.40. Vervolgens een groep van elf renners bij wie Lauredi, Deledda, de Ryck, Meu nier en Impamis, d'ie ex aequo werden geplaatst in dezelfde tijd als Keteleer ALGEMEEN KLASSEMENJf 1 Lauredi 40.46.0; 2 de Ryckei 40.47.17j 3 M'irando 40.47.42; 4 Impanis 40.47.48; 5 Neyt 40.49.04; 6 Meunier 40.53.23; 7 Ke teleer 40.53.26; 8 Rolland 40.55.29; 9 Dacquay 40.55.55; 10 Siguenza 40.57.30. Wim van Est bezet ifie 24e plaats meï een totaaltij d van 41.18.1)8, in de zeventiende étappe hebben Joly, M-assip, Bober, Gömez ,van Dormaei en Lauze opgegeven. Advertentie) zijn snel en afdoend te bestrijden metl ...'Ti Zl/FTSALpreparaat.' HOE LANGER HOE GEKKER l i r\e 17-janige bokser George Adams f U die regelmatig onder hypnose J 5 trainde en daarbij gesuggereerd J werd), d'at hij dn zijn eerstvolgende J 4 geVeicht in de derde ronde zou ze- i gevieren, heeft Maandagavond 4 t een op zes ronden bepaalde partij 4 J zijn tegensitender neergehaald in.... 4 J de derdie ronde. 4 Zes weken geleden was .Adfems be- 4 gonnen met zich tijdens zijn oefe- 4 ervingen te laten hypnotiseren om- 4 dat hij voelde, dat hij zijn zelfver- 4 4 trouwen begon te verliezen. Kort 4 4 voordart hij Maandagavond de ring 4 t instapte, was hij voor de laatste 4 J maal voor zijn wedstrijd an trance J 4 gebracht. ,.4 4 ,,In het begin was ik een beetje 4 zenuwachtig, maar verder is alles 4 4 volgens plan vérlopen," zei Adams 4 4 na afloop. GOES, 11 Maart. Ederprijzen, bericht van handelaren. Kippeneieren: 11 ct.; Foeüie- en eendeneieren: 10 ct.; Kal koeneieren: 20 ct.; Ganzeneieren: 25 ct. Aan de veiling deden kippeneieren f 2.08 per kg., voor vuilschalige, terwijl de gewassen eieren voor 2 ct. per stuk ■minder uitbetaald werden. ROTTERDAM, 10 Maart. Aanvoer ln totaal 3919, Vette koeien en ossen 525, Gebrui'ksvee 1084 (312), Vette kalveren 40, Graskalveren 137 (87), Nuchtere kal- Schapen of lammerqn 105, Paarden 100 Schap enof lammeren 105, Bokken of geiten 11. Vette koeien le kw. 2.852.95, 2le kw. 2.702.80; 3e kw. 2.102.30; Vette kal veren 2.8521.95; 2.75—2.85; 2.45—2.65; Graskalveiren 390340260; Nuchtere kalveren 424035; Slachtpaarden 2.00 1.901.80; Schapen 135lilö90; Lam meren 95—4)570; Ka'lf koeien 12001000 —860; Melkkoeien 1200—1000—860; Vare koeaen 840740680: Vaarzen 875—800 680; Pinken 600—525—400; Aanvoer, handiel, prijzen: Vette koeien ■Kleiner, vlot, iets stijver in prijs, prima tot f 3.Vette kalveren matrig, willig, goed prijshoudend; Graskalvferen als vorige week, stil, stabiel; Nuchtere kal veren ruimer, levendig, even hoger; Slachtpaarden als vorige week, zeer lui, onveranderd; Schapen iets meer, willig, goede soorten dets stijver in prijs als vorige week: Lammeren iets meer, wil lig. goede soorten iets stijver in prijs, verder als vorige week; Kalf koeien ge woon, stil, prijshoudend; 'Melk.koeu.en gewoon, §tiil, prijshoudend; Vare koeien i«ets groter, redelijk constant; Vaarzen als vorige week, kalm, onveranderd; Pinken als vorige week, kalm, onveran. cöetrd; Bokken of geiten iets ruimer, re delijk. prijzen van vorige week goed te handhaven. WATERSTANDEN Mannheim 274 0.03), Trier 209 (—0.01), Koblenz 248 (—0.02), Keulen 237 (—0.01), Kuhrort 458 (—0.05), Lobith 1080 f—0.11), Arnhem 856 (—0.08), Eeftfe 388 (—0.08), Deventer 285 (—0.08), Namen 156 0.0,1), Borgharen 4072 0 13) BWfeld 1177 (—0.07), Grave 509 (—0.10), Vreeswijk 0.68 (—2), Lith 0.75 (—5).

de Stem | 1953 | | pagina 3