~stad< LLand de toestand van de provinciale vloot Verkoudheid dreigt li Het voorjaar zélf in modeshow te Oostburg; De herdenking van het WALCHEREN herstel van Z.-VLAANDEREN H ftp Gift uit Frankrijk Voor het Nationaal Rampenfonds voo| DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 MAART 1953 2 De bootdienst Bergen op Zoom-Wemeldinge Toenemend vervoer op de veren Landbouwschuur te Wolfaartsdijk verbrand Langs de Z. Vlaamse en Belgische kust Dagjesmensen in nooclgebied Zomerse drukte Samenwerkende firma's zorgden voor geheel afgewerktetoiletjes Met hoeden, tassen en bijoux GOES Feestelijkheden een jaar uitgesteld TIJDNOOD TERNEUZEN AXEL HULST AANBESTEDINGEN AGENDA HEDEN MORGEN FRA\ Over De sl Mijn Fal hi FILMPROGRAMMA. Hieronder laten wij de katholie ke keuringseisen volgen van enke le films, die in Zeeuwse bioscopen worden vertoond: Bioscoopgebouw Hulst'. De Vloot op stelten: 14 jaar. Silver City: voor 18-jarigen zonder enig voor behoud. Olympia Theater, Sas van Gent De zonen van de Musk°tiers: 14 jaar. Parijs op stelten: alle leef tijden. Hofzicht Theater, IJzendij- ke: De blauwe sluier: alle leeftij den. Ledei-Theater, Oostburg: Tij- gerhaai, 14 jaar. De kloof der ver schrikking, 14 jaar. Luxor-Theater. Terneuzen: Lime Light, alle leef tijden. Concertgebouw, Terneuzen: De halfbloed, 14 jaar. Ezeltje Bim, kinderfilm. Het Centrum, Axel: Abbott en Costello in Alaska, alle leeftijden: De zoon van Ali Baba, voor volwassenen. MINISTER DONKER TE STAVENISSE De minister van justitie, mr. L. Donker en de secretaris-generaal van justitie mr. J. C. Tenkink, heb ben een bezoek gebracht aan het geteisterde Stavenisse. Zij arriveer den met een helicoptère. Er werd een bespreking gehouden met de burgemeester, de heer L. A. Ver burg en de districtscommandant dant van de rijkspolitie in Zeeland. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Het faillissement van J. Keikes te Sluis werd opgeheven wegens gebrek aan actief. AANPLANT PROV. WEG WORDT GEROOID. De in het voorjaar rijkbloeiende aanplant langs de provinciale hoofdweg van Issabellasluis naar IJzendijke, mag een sieraad voor het oog geweest zijn, voor de auto mobilisten en wielrijders was het vaak oorzaak van de meest onver wachte verrassingen. Het uitzicht werd vooral in bochten en op over steekplaatsen zeer belemmerd. Door de provincie worden deze ob stakels thans gerooid. Veiligheid gaat voor. STROOMVOORZIENING GESTOORD. Donderdagmiddag om ongeveer kwart over twaalf werd de elec- triciteitsvoorziening naar Zierik- zee en Midden-SchouwenDuive- land gestoord ten gevolge van het stuktrekken van de hoogspan ningskabel tijdens werkzaamhe den in de Annapolder op Noord- Beveland. Om drie uur kon de stroomvoorziening weer worden hervat, doordat op een andere ka bel kon worden overgeschakeld. „SLATOGO" TE GOES GAAT TOCH DOOR. De nationale slagersvakwed- strijd en tentoonstelling „Slatogc" te Goes, zal nog dit jaar worden gehouden n.l. op 27, 28 en 30 No vember en 1 Dec. a.s. Oorspron kelijk zou de „Slatogo" worden ge houden van 14 t.m. 17 Maart 1953. MU de bootdienst Bergen op Zoom Yerseke is opgeheven, blijken veel mensen in de mening te verke ren, dat er geen bootverbinding meer is tussen Bergen op Zoom en Zuid- Beveland. Er is echter nog altijd de dienst op Wemeldinge, die frequent onderhouden wordt. Hier volgt de dienstregeling vanaf Zondag a.s. Vertrek Wemeldinge: Zondag 8 Maart geen afvaart; Maandag 9 Maart 7,30 en 17.30 uur; Dinsdag 10 Maart geen afvaart; Woensdag 11 Maart 8.43 uur; Donderdag 12 Maart 9.45 uur; Vrfjdag 13 Maart 10.45 uur; Zaterdag 14 Maart 11.30 uur; Zondag 15 Maart 12.30 uur; Maandag 16 Maart 12.45 uur; Dinsdag 17 Maart 13.30 uur; Woensdag 18 Maart 14.30 uur; Don derdag 19 Maart 15.30 uur ;Vr,jdag 20 Maart 16.00 uur; Zaterdag 2l" Maart 17.00 uur. Vertrek Bergen op Zoom: Zondag 8 Maart 9.00 uur; Maandag 9 Maart 10.00 uur; Dinsdag 10 Maart 12.00 uur; Woensdag 11 Maart 13.45 uur; Don derdag 12 Maart 14.45 uur; Vrijdag 13 Maart 15.45 uur; Zaterdag 14 Maart 16.30 uur; Zondag 15 Maart 17.00 uur; Maandag 16 Maart 17.45 uur; Dinsdag 17 Maart 18.30 uur; Woensdag 18 Maart geen afvaart; Donderdag 19 Maart 7.00 uur; Vrijdag 20 Maart 8.00 uur; Zaterdag 21 Maart 9.00 uur. F)E ..PRINS WILLEM I'', die tot he den de dienst tussen Katseveer en Dordrecht onderhield, is ingezet tussen Terneuzen en Hoedekenskerke. Met de „Oosterschelde" zal dit schip nu het veer op vlotte wijze kunnen bedienen. De „Koningin Emma", welk schip reeds een voorlopig herstel on dergaat, is voor een definitieve re paratie narr Vlissingen gevaren. Op het veer TerneuzenHoedekenskerke worden 16 vaarten gemaakt, d.i. het dubbele van het aantal volgens de winterdienstregeling. EEN BAZELBOOT AAN KATSEVEER is een z.g. Ba- zelboot gearriveerd, die in plaats van de „Prins Willem I" op Dord recht gaat varen. Dit is een snel va rend schip, dat 's zomers tussen Rot terdam en Bazel wordt gebruikt voor toeristentrips. Dat men er niet reeds eerder de beschikking over kon krij gen kwam doordat het schip in revisie was. Het ligt bovendien in het voorne men van de provincie een tweede schip in Rotterdam te huren voor het onderhouden van de dienst Katseveer Zierikzee, zodra weer van het ha venkanaal gebruik kan worden ge maakt. Dit schip ligt aanmerkelijk minder diep en is ook korter dan de provinciale boten, die op Zierikzee plegen te varen. Het zal dan niet meer nodig zijn op de rede van Zierikzee op een andere boot over te stappen. De schade aan de „Prins Hendrik" valt mee. Gehoopt wordt, dat dit schip weer binnen enkele dagen tus sen Vlissingen en Breskens zal kun nen varen. De „Koningin Juliana", die nodig moest worden gereviseerd, doet nu weer dienst. Op dit veer va ren nu drie grote schepen. MOERDIJKPONTEN IN REVISIE TAE beide Moerdijkponten, welke trouwens toch zeer bezwaarlijk te gebruiken zijn tussen Vlissingen en Breskens, zijn voorlopig uitgescha keld. De revisie van de „Dordrecht" duurt enkele maanden en het herstel van de „Willemsdorp", waarvan steven moet worden gerecht, wat kor ter. De „Noord-Beveland" kan het ver voer tussen Wolfaartsdijk en Kort- gene aan. De „Zandkreek" wordt ech ter zo snel mogelijk gereviseerd, om in geval van nood te kunnen worden ingezet. Schade één ton J^JE kapitale landbouwschuur van Je heer Driedijk aan de Veereweg te Wolfaartsdijk, die enige weken on der water heeft gestaan, is eergiste renavond door grove onvoorzichtig heid verbrand. De heer Driedijk, die zelf met zijn gezin nog te Arendskerke is geëva cueerd, had aan iemand, die aan de steiger te Wolfaartsdijk werkt, toe stemming gegeven zijn auto te stallen. Woensdagavond 10 uur ging deze man benzine bijvullen bij het licht van een petroleumlampje. Het gevolg was na tuurlijk, dat de benzine vlam vatte en alles in lichterlaaie zette, terwijl het onvoorzichtige heerschap brandwon den opliep. De spoedig aanwezige brandweer, die assistentie kreeg uit Goes '"•ïeft alles gedaan om het vuur te b T ijden, doch kon niet verhin deren, dat de schuur geheel verloren ging. Wel bleef het woonhuis behou den. De nablussing heeft tot 's mor gens 6 uur geduurd. Behalve bijna 100 mud graan en flinke hoeveelheden hooi en stro gingen al de uit het wa ter geviste meubelen en kleren ver loren. De schade schat men op één ton. Voor de heer Driedijk, die eerst al zo gedupeerd werd door het waker j (al zijn vea verdronk) betekent dit een nieuwe zware slag. Uit het bovenstaande is wel duide lijk, dat al het materiaal van de pro vinciale vloot, dat kan varen, ook wordt gebruikt. Men mag echter niet vergeten, dat een zeer belangrijk veer is uitgevallen. Dit betekent, dat, hoe goed de andere diensten ook functionneren, er in de komende tijd altijd wensen zullen overblijven. Daaraan is in deze noodtoestand nu eenmaal niet te ontkomen. SPREKENDE CIJFERS Vy AT in de afgelopen maand al door de provinciale boten is ver werkt, moge blijken uit de volgende cijfers: Op de dienst VlissingenBreskens werden in Februari 12.984 personen auto's vervoerd en 9044 vrachtauto's, totaal dus 22.028, terwijl in Februari 1952 slechts 11.907 auto's vervoerd werden. Het aantal passagiers op deze lijn bedroeg in Februari van dit jaar 140.296; in Februari 1952 werden 82.852 passagiers vervoerd. Het aan tal auto's op de dienst Terneuzen Hoedekenskerke bedroeg in Februari j.l. 2173 tegen 1128 in dezelfde maand van het vorige jaar. De nieuwe dienst KatseveerDordrecht vervoerde 844 passagiers heen en 835 terug. De dienst ZierikzeeKatseveer, die zoals bekend, gedurende enige tijd ge stremd is geweest, vervoerde van 17 tot en met 28 Februari 1310 passagiers. Nationaal Rampenfonds CEN afvaardiging uit Vailly rus Ais- ne, o.a. bestaande uit de heer Mal- lingot .voorzitter van de V.V.V. al daar en pastoor van Waesberghe, bracht een bezoek aan de gemeente Hulst en overhandigde burgemeester Truffino een bedrag in couvert voor het Nationaal Rampenfonds. Ook wer den goederen beschikbaar gesteld welke reeds in Ropsendaal zijn. aan gekomen. Deze giften zijn spontaan bijeen gebracht door de bevolking van Vail ly en omgeving. Wederom een bewijs van goede verstandhouding tussen Fransen en Nederlanders. Advertentie) Liet prachtige voorjaarsweer lokte tl reeds velen naar de kust. In Knokke heerst een bijna jiotnerse drukte, terwijl ook langs de Zeeuwsch- Ylaamse kust reeds veel dagjesmensen werden opgemerkt. Vooral de Belgen kwamen een kijkje nemen naar de gevolgen van de ramp zalige Februari-nacht, De werken te Knokke a.d. zeedijk moeten bij hoge waterstand telkens onderbroken wor den maar begunstigd door de weers omstandigheden en de onverwachte lage waterstand worat net inslaan van de damwanden onvermoeid voort gezet voorbij de zgn. Lekkerbek wordt een weg van ongeveer 3 km. aangelegd, dwars door de duinen, pe bulldozers werken hier als reusachtige schaafmachines. De wei in de omge ving van het vliegveld wordt afgegra ven en met deze grond worden de dijkbreuken gevuld. Vele duizenden m3 grond moeten verplaatst worden. OVERAL DIJKHERSTEL Tn Cadzand, de zeeuwsch-Viaamse 1 badplaats' bij uitstek is alle gevaar nu geweken en ook hier deed de voor jaarszon reeds velen een tochtje door de duinen maken. Te Hoofdplaat is het dijkherstel zeer snel gevorderd. Zonder dralen is men direct met alle beschikbare ma teriaal aangerukt. Dank zij de hulp van de buurtge- meenten werd op 1 Februari een grote ramp voorkomen. Do dijken aan wijk No. 7 en de dijkbreuk tegenover de Mgr. Luykenstraat in de binnendijk achter de Voskaai. werden direct pro visorisch gedicht, zodat een dreigend gevaar voor de gehele gemeente be zworen werd. Het geweldige gat in de zgn. Inlage, waar drie huisjes totaal vernield wer den is thans ook gedicht, zodat deze polder leeggemalen kan worden. KIJKLUSTIGEN Liet gat in de Voskaaidijk, welke n door de eb en vloedgolven steeds breder en dieper wordt, heeft men door een dwarsdijk afgedamd en door een ringdijk verzekerd, zodat ook bin nen enkele dagen deze polder droog gelegd kan worden. Er heerst in Hoofdplaat een ongekende drukte van af- en aan-rijdende vrachtwagens en overal ziet men kijklustigen. De Hoofdplaatse autoriteiten hebben niet stilgezeten maar alles gedaan wat mogelijk was, (Advertenties) Hoest O Keelpij LI ET KAN NOOIT ONTKEND WORDEN, dat bij een made-show de getoonde kleding het voornaamste element is, doch van hoeveel belang met zorg gekozen accessoires zijn, bewees de voorjaars-mode- show, welke te Oostburg werd gehouden door de firma P. A. v. d. Plas, in samenwerking met de firma van Kampen, firma P. Ouweneel en de firma Rodts-Stokkerman. Oostburg heeft de primeur gehad van een mode-show, die tot in alle onderdelen werkelijk „show" bleef. Het tuas dan ook duidelijk merk baar, dat de hoeden, tassen en juwelen met grote zorg waren bijgekozen, zodat deze parade van voorjaars- en zomermodellen ook in dit opzicht bijzonder instructief was. dat grote zorg bij de keuze ervan ge wenst is. FLEURIGE REGENMANTELS LIET WAS alsof het voorjaar zelf aanwezig was in de grote zaal van de Eenhoorn en het zien van al die noviteiten op modegebied heeft de vele dames die de show bijwoon den, zeker met des te meer verlan gen doen uitzien naar de zonnige da gen waarop al dit moois gedragen kan worden. Nadat de door mevrouw Marcel ge leide show geopend was met een door de firma V, d. Plas vervaardigd bruidstoilet, dat talloze, ingehouden zuchten van bewondering veroorzaak te, deed meteen de niet te verdringen swagger haar intrede. Al jarenlang gaat dit practische kledingstuk nu al mee en het lijlkt er niet op, dat er spoedig een einde komt aan zijn po pulariteit. Integendeel, de voorliefde voor de swagger heeft dé ontwerpers geïnspi reerd tot nieuwe dingen. Alle moge lijkheden van mouwen, kragen, cein tuur en zakken schijnen uitgebuit. Er waren enkele bijzonder charmante modellen bij, waarbij mevr. Rodts- Stokkerman werkelijk meer dan ge slaagde hoeden had weten te voegen. Het verrassende van verschillende creaties werd dan ook meermalen voor een zeer belangrijk deel mede bewerkstelligd door deze aparte hoe den, evenals trouwens door de byoux van de firma Ouweneel, die met even grote nauwkeurigheid waren bijge voegd als de tassen van de firma van Kampen. Voor ieder toiletje was voor alle accessoires het enig juiste geko zen en hoe belangrijk dit ook voor de tassen is, bleek daarbij duidelijk. Er is een grote verscheidenheid van mo dellen en tinten in het leerwerk, zo- VERGADERING K.V.P. Candidaatstelling voor de raad LEN voornaam punt van de agenda, die de plaatselijke afdeling van de K.V.P. in „Slot Ostende" te be handelen kreeg, was de aanwijzing van candidaten voor de gemeente raad. Aangewezen werden de aftredende leden van de raad. de heren J. Roo- se, M. Bakker en W. Vroome en mej. M. Baars en de heren C. Vervest, J. de Kok, C. de Rechter, M. v. d. Himst, L. Verwer, M. v. Egeraat en C. Nefs. De groslijststemming zal worden gehouden op Zondag 29 Maart a.s. De vergadering hechtte ook haar goedkeuring aan het van de Kring Middelburg ontvangen reglement op de voorbereiding der gemeenteraads verkiezing. Aangenomen werd nog het voorstel om in de toekomst het agendapunt „Notulen" te veranderen in „Geno men besluiten vorige vergadering". Na de rondvraag heeft de voorzitter de heer M. Bakker, de medewerking van alle leden ingeroepen om de ver kiezing met élan in te gaan. Spr. wees er op hoe 4 jaar geleden door aller inspanning de derde zetel verworven was. Dit heeft bewerkt, dat onze in vloed in de gemeentepolitiek sterk is toegenomen en dat door het bekomen van een wethouderszetel die invloed zich ook deed gelden in het dagelijks bestuur der gemeente. Aller inspanning is echter nodig om te behouden, wat wij kregen. Tenslotte wees de voorzitter nog op de uitstekende werking van de kern groep. y°OR DE warme dagen waren er de japonnen in frisse fleurige tin ten, eveneens in combinatie met hoed, tas en bijoux. Het gele middag toiletje, met een blouse in dwarse en een rok in schuine strepen, fors genuanceerd door een zwarte cein tuur, luidde de grote mode; geel met zwart, in. Uit de mantelpakjes, zowel met enkele als dubbele knopenrij, sprak de erg in zwang zijnde mode van veel naar de achterzijde ge werkte plooien. Parijs brengt heel nauwe rokken, waarin men maar ter nauwernood lopen kan en met deugd Advertentie) doende Nederlandse practische zin, heeft men deze mode overgenomen, precies voorzover aannemelijk is. Zo dat het niet nodig is een meter in twintig pasjes af te leggen. De Ne derlandse vrouwen hebben meer te doen dan over de Place de la Con corde te wandelen. Een effen grijs mantelpakje, daarbij een rood hoedje, een zwarte shawl en zwarte tas, was een van de meest opmerkelijke modellen in dit genre. Bij de zomerjurken, waarin zoveel mogelijk fantasie in de kragen is toe gepast. blijkt de mode van de synthe tische stoffen, die na het wassen niet gestreken behoeven te worden. Als speciaal voorjaarstoiletje moet genoemd worden het vlotte en char mante ensemble van kamgaren rok met wit sportjasje (groen gegarneerd en met capuchon), waaronder een fraaie wollen blouse die een prachtige streep-tekening vertoonde. Wollen tricot deux-pièces (voor koelere avonden in de zomerl, finger tips, enkele nylonjurkjes, kinderkle ding, waarbij een betoverend com muniejurkje, en enkele avondjapon nen sloten de rij. De avondtoiletten waren over het algemeen eenvoudig, maar niettemin van uiterst moderne coupe. Tenslotte: een woord van lof voor de nieuwe regenmantels. Een bijzon der fraai model, dat aller enthousias me oogstte, toonde, dat de modekleu ren gel met zwart ook zelfs tot in deze afdeling kleding doorgedrongen zijn, en dat behoeft zeker niemand te spij ten, want deze jas heeft van aesthe- tisch oogpunt bezien heel wat voor op de grijze gabardine! De zaal was keurig „bebloemd" door de firma Wed. Tellier. Advertentie) Fobrikonte: Fa. Gebr. Tjollemo, Sneek AAN ONS BUREAU ontvingen wij op 5 Maart de volgende giften ter overmaking aan het Nationaal Rampenfonds: „Zonnekinderen" Clinge. Op brengst van een filmvoor stelling met medew. van een amateur Eerste Rijense Bridgeclub, Rijen Opbrengst film „De Noodklok luidt" te Teteringen f Prijswinnaar Rjkconcours, Ze venbergen J. B. Connor, Canada Negen jongens van de Zeis straat door het houden van een Fancy Fair waarbij de prijzen beschikbaar zijn ge steld door de winkeliers en bakkers van Sportpark II en omgeving N.N., Sas van Gent, door alle vogels vliegen: 1 cent f 15.— f 12.50 85.- f 5.— f 38.— f 11.30 f 2.50 27 FEBR. t/m 8 MAART 19.30-22 uur. Zondag 8 Maart uitsluitend 12-18 uur J_|ET PROGRAMMA, dat de Stichting „Nieuw Walcheren" had opgemaakt voor de herdenking van het herstel van Walcheren, dat zou worden ge vierd op 25, 26 en 27 Juni a.s. is een jaar verschoven. Aan deze mededeling heeft de voorzitter van de Reg. commissie, de heer D. F. P. Hoegen, tijdens een bijeenkomst van medewerkers toegevoegd, dat de herdenking thans zal doorgaan op 24, 25 en 26 Juni 1954 met hetzelfde programma als voor dit jaar was vastgesteld. Van alle autoriteiten, die hun medewerking voor dit jaar hadden toegezegd, is nl. bericht ontvangen, dat zij volkomen instem men met het besluit om gezien de omstandigheden, waarin ons land door de watersnood is komen to verkeren, de feestelijkheden een jaar uit te stellen. Zij hebben echter de voor dit jaar gedane toezeggingen niet inge trokken, maar beloofd, dat alles in 1954 doorgang zal kunnen vinden. P)E heer Hoege deelde mede, dat op Zaterdag 31 Januari j.l. het gehele programma juist voor elkaar was. Men had in de daaropvolgende week tot publicatie willen overgaan. De wa tersnood heeft dit echter onmogelijk gemaakt. Het bestuur heeft zich kort geleden beraden over hetgeen thans te doen stond en toen het besluit ge nomen de feestelijke herdenking een jaar te verschuiven. Dit gebeurde enerzijds uit gevoelsoverweging en voorts was al besloten de verzoeken om subsidie in te trekken, terwijl men bovendien in tijdnood kwam te ver keren. Tenslotte zouden er aan het laten doorgaan van de herdenking in Juni a.s. consequenties zijn verbon den, daar wegens het uitvallen van de normale verbindingen met Wal cheren grote moeilijkheden konden ontstaan. GROOTS PROGRAMMA LR is een groots programma ontwor- pen, dat uniek wordt in de ge schiedenis van Zeeland. Op Donder dag 24 Juni 1954 zullen allereerst de autoriteiten en alle medewerkers worden ontvangen in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Daar bij zou het Gulden Bomen boek, waar in staan vermeld alle namen van hen, die geld schonken voor de boom plantingen op Walcheren, aan het Prov. bestuur van Zeeland worden aangeboden. Voorts zou op die dag de eerste uitvoering plaats vinden van het door drs. Louis Lockefeer ge schreven openluchtspel. Dit spel valt in drie delen uiteen n.l. de geschiede nis van Walcheren, de tijd der be zetting en inundatie en tenslotte het herstel. De stad zou, zoals bekend, geheel verlicht worden. Vrijdag 25 Juni 1954 wordt de hoog tijdag. In de morgenuren zal een grootse parade plaatsvinden. De pa rade zal worden afgenomen door H. M. de Koningin. Aan de parade zal worden deelge nomen door afdelingen van zee land en luchtmacht. De Marinierskapel zal aanwezig zijn evenals de Kon. Mil. Kapel. Deze laatste in ceremonieel tenue. Na deze grote militaire plech tigheid zal H.M. de Koningin het mi niatuur van Walcheren op het Molen water officieel openen. Bovendien worden dan twee tentoonstellingen geopend, die zijn ingericht door de regeringsvoorlichtingsdienst. Een der tentoonstellingen geeft foto's en cij fermateriaal over het eiland, de an dere behandelt de historie van de eerste bewoners van de Schelde- boorden. In de middaguren zal een rijtoer worden gemaakt over Walche ren. Bij de dorpen zullen grote foto montages worden opgericht, een over zicht gevend van de toestand in en om het dorp tijdens de inundatie. 's Avonds vindt een plechtige her denking plaats in de Nieuwe Kerk te Middelburg. H.M. de Koningin zal dan tevens de kerken bezichtigen. De Ma rinierskapel verleent muzikale mede werking. Een R.K. geestelijke, een Herv. en een Geref. predikant zullen het woord voeren. Tenslotte vindt die avond weer een opvoering plaats van het openluchtspel. Zaterdag 27 Juni 1954 komen de Royal Marines met hun grote muziek corps naar Walcheren om te Westka- pelïe hun jaarlijkse herdenkingen te besluiten. Het muziekcorps geeft een concert op de Middelburgse Markt. In Middelburg wordt 's avonds de laatste opvoering van het Openlucht spel gegeven. In Vlissingen is de finish van een sterrit van auto's en wordt, zoals be kend, het concours d'elegance van de K.N.A.C. gehouden. Concerten worden gegeven door de Marinierskapel en het muziekcorps van de Amsterdam se politie. Tevens vindt een ringrij- derij plaats. De dag wordt daar be sloten met een groot vuurwerk. ernstig beroep NJADAT de heer Hoegen dit aller 1 had meegedeeld, heeft hij een ernstig beroep op de talrijke mede werkers gedaan begrip te hebben voor dit besluit. Hij verzocht hen, die werken aan modellen voor het minia tuur door te gaan en in het najaar met nieuwe moed te beginnen opdat in 1954 alles dan gereed is en wel licht nu er meer tijd beschikbaar is nog mooier, dan men zich al had voorgenomen. herdenking p\E voorzitter van „Nieuw Walche- ren", de heer J. L. Verhagen, had een kort openingswoord gesproken. Hij zei, dat men door tragische om standigheden deze bijeenkomst had moeten beleggen om mededeling te doen van de in verband met de wa tersnood genomen besluiten. Namens de Stichting sprak hij woorden van deelneming tot allen, die door de watersnood zijn getroffen. Op zijn verzoek nam men daarop een minuut stilte in acht. Daarna bracht de heer Verhagen dank aan de regelingscommissie voor al het werk tot nu toe verricht. Voorts dankte hij voor de grote mate van medewerking, die „Nieuw Walcheren" ook nu weer heeft gekregen. Tenslot te bracht hij ook dank aan allen, die daadwerkelijk een aandeel hebben in de herdenking. Op het toneel van de grote Schouw burgzaal had men een aantal huizen en openbare gebouwen, zoals stadhuis van Veere, stadhuistoren van Mid delburg, kerk van Ritthem, zoals de ze in het miniatuur zullen komen te staan, neergezet. Door de belichting kreeg men reeds een indruk hoe het straks op het Molenwater zal worden. In de pauze werd van de gelegenheid gebruik gemaakt alles van dichtbij te bekijken. toneelavond voor rampenfonds Een ten bate van het Rampenfonds in het Concertgebouw gegeven mu ziek- en toneelavond mocht zich in een behoorlijke belangstelling verheu gen. Het grote gebouw was op slechts enkele rijen na geheel met belangstel lenden gevuld. De Toneelclub „Ons Gehoegen" bracht het mooie stuk Boerenstrijd" en het Symphonie-or- kest ..Onder ons" een keur van lichte klassieken. WERFACTIE b.b. De werf-actie voor de B.B. is hier gestart. Gróte spandoeken wekken tot deelname op. In een tweetal vergade ringen is doel en noodzaak van deze organisatie uiteengezet en het woord is nu aan degenen, die daadwerkelijke medewerking willen verlenen. LIMELIGHT De eeuwige clown, die Chaplin al tijd voor de film is geweest is nog niet dood. De verandering, die het mannetje met snor en grote schoenen heeft ondergaan, is ten minste nog al tijd de moeite waard. Limelight draait trouwens geheel om zijn typische hu mor. Zelfs het verhaal van eert verlo pen clown is er ondergeschikt aan gemaakt. Limelight draait in LuXor voor alle leeftijden. jaarvergadering n.c.l.b. De afdeling van de Ned. Chr. Land- arb. Bond hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. van Doeselaar. Na het verslag van het afgelopen jaar door de heer C. Overdulve volgde het financieel over zicht van de heer D. Freekenhorst, waaruit bleek dat er een flink batig saldo was. Er werd f 200 beschikbaar gesteld voor de getroffen zusterver enigingen. De hoofdbestuurder Vin gerling sprak over het grote nut van de vakorganisatie. De heren D. van Doeselaar, C. Over dulve en W. Klaassen werden in het bestuur herkozen. voor de getroffenen Afgevaardigden van de N.V. De- kenfabriek „Manta" Waasmunster brachten een bezoek aan Axel waar zij door loco-burgemeester P. J. van Bendegem werden ontvangen. Zij brachten een partij dekens mee, die door het afstaan van een uurloon van de arbeiders en door vrijwillige gif ten waren bijeengebracht. Zij zullen onder de getroffenen worden ver deeld. Enkele evacué's vertelden hen hun wedervaren in de ongeluksnacht. Tenslotte maakten zij nog een kleine excursie naar de vernielingen in de zeedijk en naar ondergelopen polders. binnenbrand in het r.k. lyceum Tijdens de sportoefeningen in het Jansenius Lyceum ontstond, tengevol ge van kortsluiting, brand in het gym nastieklokaal. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, kon het vuur vrijwel on middellijk bedwingen. Schade aan plafond en zoldering kon echter niet worden voorkomen. St. Jansteen Sparende Kajotters Door onze Kajotters is een dusdanige? spaarre geling ontworpen, dat een paar leden deze zomer de bedevaartsreis naar- naar Lourdes zullen kunnen onder nemen. Vogelwaarde bescherming burger bevolking startte Nu de wervingstermijn van vrijwil ligers voor de organisatie Bescher ming Burgerbevolking in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is aangebro ken, werd in het kader van deze ac tie een bijeenkomst belegd in het ge meentehuis van Vogelwaarde te Stop peldijk. Op deze bijeenkomst, die slechts matig werd bezocht, werd het woord gevoerd door de heer Roelands, kringhoofd van de B.B. in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij zette het grote belang van de B.B. uiteen en gaf een duidelijk beeld van het prach tige werk dat hier door vrijwilligers kan worden verricht. In de gemeente Vogelwaarde zullen vier blokploegen worden geformeerd: in de kerkdorpen Stoppeldijk, Boschkapelle, Hengstdijk en Óssenisse. De drie eerstgenoemde dorpen zullen eerst worden bewerkt. Óssenisse, dat de gevolgen van de inundatie nog niet te boven is, komt later aan de beurt. Voor elke blok- ploeg zullen acht vrijwilligers moe ten worden aangeworven. Het begin werd in ieder geval al gemaakt, want staande de vergadering meldden zich 10 van de 25 aanwezigen aan. COLLECTE RAMPENFONDS Het resultaat van de collecte ten bate van het Rampenfonds is thans bekend. De opbrengst van de huis- aan-huis-collecte bedroeg f 18.140,57. De collecte in de R.K. kerken van on ze gemeente kwam tot een bedrag van f 2500. Schoondijke raad gaat vergaderen Op de agenda van de gemeente raadsvergadering. die heden alhier wordt gehouden, treffen we de vol gende vermeldenswaardige punten aan: Een voorstel van B. en W. om tot 1 Juli 1954 opnieuw drie aaneengeslo ten barakken van het voormalige we- deropbouwkamp te huren voor de huisvesting van de neutrale kleuter school voor de prijs van ƒ500 per jaar. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een landbouwschuur en percelen grond van de erven Wed. Jac. Butler voor resp. ƒ7848 en 783. Aardenburg jaarvergadering rk. boerinnenbond De R.K. Boerinnenbond hield ln „Maris Stella" haar jaarvergadering. Op de agenda stond de verkiezing van een nieuwe voorzitster, wegens het aftreden van Mevr. Braet-Dekker. Mej. Aline Aernoudts werd gekozen. Over diverse onderwerpen werd van gedachten gewisseld. Na de vergadering kwam men bij een ln de R.K. Landbouwhuishoud- school. Hier werd een demonstratie ge houden door de directrice der school. Mej. R. Lansu. Diverse visgerechten kwamen aan de orde en tot slot lieten de dames zich deze goed smaken. WOON-WINKELP AND TE SLUIS. Architect W. de Meijer te Sas van Gent heeft in hotel De Korenbeurs te Sluis aanbesteed het bouwen van een woon-winkelpand aan de Oude Kerk straat voor rekening van mevr. M. M. Murijn. Hiervoor werd als volgt inge schreven: H. van Poucke f 22.200; L. de Bruh'n en Zn. f 21.950: C. Hast f 21.945 en J. van Hee f 20.35<7. Aan de laagste nschrijver werd het werk gegund. De begroting bedroeg f 19.800. SAS VAN GENT. Olympia-theater 20 uur: De zonen van de Musketiers. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: Lime light. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera 20 uur: De Consul. Kon. Ned. Schouw burg: De kinderen van Edward. OOSTBURG. Ledel 20 uur: Tijgerhaai. SAS VAN GENT. Olympia-theater 20 uur: De zonen van de Muskteiers. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: Lime light. Concertgebouw 20 uur: De half bloed. vere| een huid pijt van door on Ong week zafl voor de i'l "Twee scj 1 Retrai zande. hf „N.V.-tje'j echter B.[ uitoefeneq doch S Hoewel hl is gemaal] daan om bezit van komen. Zij wer) of 10 dag hecht. Dd gen hechl KC W»' stelde hd een bestel maken, en hoeveel moet daaJ de datum adres. DitJ delaar J. omdat hijl dergelijke T veel te las! schrijven. mag mis wet schril heeft ook 10 dagen t"Ne veéhtq Hulst meegevoerd worden, dq en de kleli had hem manier geH De els l| voorw. 2 j| maanden Uitspraa| proeftijd hecht. voo| deeld tot waardelijkl of 10 dagej Geen ko zen had dl utigevoerd poelier te teld waar I den worde| te beloven hem over den veroo| maand he gev. straf. I CTEENa mijil plannen 1 nieuw, nl nen de gl contract 1 men, 2ijil nitief stl Raadscorl lijkheid J mijngasv ten beoo zoals ree deeld van de nen verei Het gem< voorziening verzorgen 1 zen. Het a distributie te dagen ge den hande slechte bed tier niet al gezet van briek verk< geoutilleerd momenteel Terecht concludeer gen nodig veilig te st het verlies verwacht n

de Stem | 1953 | | pagina 2