Alliance verloor kostbaar punt DagWai) ?3 c Stem EHMA dit keer topscorer (contra THEOLE) Ettense voorhoede (zonder Vergouwen) was machteloos Zondoorstoven voetbal - Zondag Willem II naar 2e plaats opgerukt BARONIE - INTERNOS (6-2) Hij kon er ook niet bij! s Dosko gaf R.A.C. geen kans TWEEDE BLAD Nederlagen voor R.B.C. en N.A.C. s Over 10 dagen een candidatuur Hupse sprong Geen redden meer aan rolt plakt brandt foteb Thuisclub vormde goed geheel MAANDAG 2 MAART 1953 XERXES - NAC 5-2 Eersle Rotterdamse klap kwam hard aan Het mooie voorjaarsweer heeft noch Xerxes, noch NAC kunnen inspi reren lot grootse voetbaldaden. Het bleef een tamme vertoning, waarbij WH niet hebben kunnen uitmaken of dat nu kwam omdat men niet beter kon. of omdat de eerste klap zo haid was aangekomen, dat Xerxes het wel verder gemakkelijk af dacht te kun nen doen cn de Bredanaars. op hun beurt de zaak bij voorbaat reeds als rerloren beschouwden. De eerste klap kwam n.l. wel zeer aid aan; op het moment, dat men er normaal goed voor gaat zitten, had midvoor Kentie al tweemaal het net evonden uit voorzetten van Dame (2—0', Fataal had dit desondanks voor de Bredanaars nog lang niet be hoeven te zijn, zoals wat later nog zou blijken. Maar genoeglijk voetbalde men verder en Coen Rijshouwer knal- ,de nogmaals een voorzet van Dame achter v. Vliet. Een schijnbaar hope loze 3—0 achterstand dus, maar toch nog altijd schijnbaar. Want bij een paar goed opgezette Bredase aanval len bleek Xerxes lang niet zo sterk als de stand deed vermoeden. De middenlime van NAC kwam er beter in, zette de voorhoede wat meer tot activiteit aan en Kraus wist hiervan het eerst te profiteren. En toen wat latei- Lussenburg een pass naar F. v. d. Hoven gaf en diens voorzet door Canjels naar behoren werd afgewerkt, was feitelijk nog niets verloren. Maar I het .heilige vuur" dat bij deze 3—2 stand met de rust ontbrak, bleef ook na de hervatting uit. Buitendien werd de beproefde buitenspelval door Xerxes opengezet, een val, waar Can- jels en Kraus maar al te grif inliepen Zo kreeg Xerxes dus feitelijk nog dé meeste en de beste kanseri. Enkele hiervan gingen op vrij onbenullige wij- ze verloren, maar twee werden er be- put. Kentie profiteerde nog eens ■dankbaar van een kans toen de bal 1 van Michielsens been na een schot 1 van C. Rijshouwer terugsprong en maakte in de laatste minuut zijn vier- t de doelpunt door de bal listig over de toelopende v. Vliet te „lepelen". BLEIJERHEIDE - RBC 1-0 Zwaar bevochten over winning Dleijerheide heeft de overwinning in deze wedstrijd in het geheel niet cadeau gekregen. Het heeft er voor moeten vechten tot de laatste minuut. De Roosendalers weerden zich uitste kend en speciaal de achterhoede was m prima conditie. Dit kon ook ge tuigd worden van de thuisclub-achter hoede zodat Bleijerheide met haar ene doelpunt toch nog de overwinning kon behalen. V001' de rust was het een gelijk op gaande wedstrijd met af en toe RBC in de meerderheid. Er werden de Roo sendalers echter geei kansen gebo den. zodat zij hun kleine overwicht niet in doelpunten wisten om te zet ten. ook voor de Bleijerheide-voorhoe- de zaten er weinig perspectieven in. En zo zou het tot na de rust duren vooraleer er enige tekening in de strijd kwam. Eindelijk kwam dan toch het voor de thuisclub verlossende doelpunt toen invaller Haas een vrije schop van circa dertig meter via het lichaam van een Roosendaler in een goal wist om te zetten. Dit gebeurde 5 minuten voor het einde. Bleijerheide trok zich toen in de verdediging terug. EINDHOVEN - ADO 0-0 Uitslag geeft verhouding goed weer r)e met zo grote belangstelling tege moet geziene ontmoeting is in meer dan éen opzicht een teleurstel ling geworden. Groots is de strijd, on danks de spanning dan ook niet ge- weest. Deze kwam al spoedig na het begin, toen beide partijen om beurten er m waren geslaagd het wederzijdse doel te belagen. Maar noch de ADO- doelman, noch die der blauw-witten waren hiervoor te vinden en gaven hiervan op resolute wijze het ant woord. Het gevolg hiervan was, dat de strijd zich hierop meer naar het middenveld verplaatste. Een vinnig duel ontstond hier om het evenwicht dat echter voor de thuisclub niet vol- t doende bleek om tot doelpunten te komen. Al dadelijk na de thee begon Eind hoven aan een fel offensief om dit niet meer los te laten. Hierbij kwam. evenais in de eerste helft een scherpe bewaking tot uiting van van Melis door ADO en van Clavan door Eind- I hoven. De doelen bleven tot slot toe I onberoerd. TEC - NO AD 2-2 Spannende ontmoeting "Toen er 17 minuten gespeeld waren, kopte de Noad-rechtsbinnen. van Keulen keurig in. De Tielse doelman stopte de bal. maar werkte deze on voldoende weg. waardoor de Tilburgse middenvoor een onverwachte kans kreeg, die hij benutte (0—1). Dit was voor de thuisclub het sein er nog een schepje op te doen. Het gelukte Van Gessel enkele minuten hierna reeds met een vinnig schot de stand gelijk te maken 1—l. Het begin van de tweede helft was weinig aantrekkelijk, maar toen de Tiburgse middenvoor opnieuw doel had getroffen, brak het enthousiasme van de oranje-witten eerst met recht ios. TEC gooide alles op de aanval en er ontstonden voor Noad zeer gevaar lijke momenten. Toen er nog 15 mi nuten waren te spelen, gaf van Laviere de bal goed door aan van de Koolwijk, die Huijsman passeerde (2—2). Beide ploegen brachten alle nog be schikbare energie op om een doelpunt te maken, maar hoe er gezwoegd werd. men slaagde hierin niet. LONGA - JULIANA 1-1 Onmachtige Tilburgse voorhoede In de 39e minuut gaf Wassenberg, die ditmaal op de rechtervleugel stc®u, een goede voorzet, Mommers speelde de bal met de hand en scheidsrechter Stouthandei wees naar de witte piek. L. de Kort voltrok het vonnis, waar mede de stand gelijk werd want in de 4e minuut had Cramer het Longa-net kunnen doorboren. In de tweede helft werd er aan bei de zijden nog slechter gespeeld dan voor de thee; het spel golfde op en neer, maar de beide aanvallers kregen geen minuut de kans een schot te los sen. Alles bijeen een wedstrijd om vlug te vergeten. MW - WILLEM II 0-2 Beslissing viel 11a rust Er werd geen buitengewoon spel ver toond in de MW-veste. De sup porters langs de lijnen konden zich met de beste wil van de wereld met herinneren. MW ooit zo tam te heb ben zien spelen. Ook Willem II was niet bijzonder op dreef. Het was ter nauwernood spel, dat in de eerste klas thuishoorde. Zelfs de sterke van Roessel, anders de motor van de Tilburgse aanval, was lam gelegd. Hiervoor zorgde de stopperspil van de gastheren. De beslissing viel in de tweede helft. De Bruyckere ondernam in de 6e min. een run vanaf het middenveld en de poneerde de bal achter de Maastricht se keeper. 01. Tien minuten later haalde dezelfde speler nog zo iets uit. waardoor ge harrewar voor de MW-doelmond ont stond. Het was weer de Bruyckere, die het vonnis uitvoerde (021. Een fel tegenoffensief mocht niet meer ba ten. BRABANTIA - BW 1-2 Bezoekers werden steeds sterker JyJetjes afgepast gaven Brabantia en Bïï elkaar om beurt de eer van i' y°°r de rust was het de aanval op aanval op het Emdhoven-doel liet opstormen. Na een serie van drie krachtige attacques slaagde Quadvlieg erin zijn club de leiding te bezoigen, (0i). Nog voor de thee evenwei maakten de gastheren door van Zandvoort gelijk. Na de hervatting nam Brabantia de touwtjes in handen. Toen van Beur den echter na 7 minuten het tweede Bossche doelpunt produceerde brak dit het moreel van de thuisclub. Wel bleef het voortdurend slag leveren te gen de hoe langer hoe zekeidei woi- dende nederlaag maar ontlopen kon ;e die toch niet. HERMES DVS - LIMBURGIA 2-1 Zwaar bevochten over winning ly/iet vloeiende combinaties demon- 1*1 streerde Hermes DVS een fraaie partij voetbal, doch het samenspel werd' vaak te ver doorgevoerd om tegen Limburgia's hechte defensie succes te kunnen oogsten, terwijl on zuiver schieten mede succes in de weg stond, van der Tuyn wist tenslotte na ongeveer een half uur de score te ope nen toen hij zijn scherpe boogbal, na zich op fraaie wijze van Drolle te hebben ontdaan, achter een door de zon gehinderde Jacobs zag verdwij nen (1—0). Na rust werd Hermes teruggedron gen. In fraaie stijl wist van Diest eni ge malen redding te brengen, doch hij moest tenslotte voor een keurige in zet van Feyen zwichten, toen zijn medewerkers het dekkingsysteem ver waarloosden (11). Andermaal was het de handige van der Tuyn die een fel reagerende Her mes getuige een negental elkaar in snel tempo opvolgende hoekschoppen op Jacobs' veste een 21 zege be zorgde. MAURITS - PSV 1-2 Techniek gaf de doorslag Tn dit treffen heeft de techniek de doorslag gegeven. De felle aanval len. waarmede PSV onmiddellijk in zette, hadden aanvankelijk geen re sultaat. maar de snelle Dillen kon tn de 22e min. de mannen uit de licht stad de leiding bezorgen. Even later was het dezelfde speler, die ook voor het tweede doelpunt zorgde. Na de thee moest de doelman van de gasten evenwel capituleren. Nells- sen bracht uit een fraaie hoekschop met een kopbal de eindstand, op het scorebord. N.A.C. opgepast Pte eerste klassers uit onze ge- westen hebben het deze Zondag zonder winst moeten stel len. NAC verloor bij Xerxes met 52. terwijl RBC in Bleijerheide zijn meerdere moest erkennen, al was dat dan met slechts 10. Voor NAC wordt het nu wéér drommels uitkijken Eindhoven verloor een kostbaar punt aan ADO. zodat PSV. dat bij Maurits zegevierde (12) wat is het allemaal magertjes nu op gelijke hoogte met haar stadgeno te is gekomen. TEC heeft een vermeldenswaarde draw (22) op Noad bevochten. Maar nog meer aandacht vraagt de 4—2 zege van DHC op Feijenoord. Hermes DVS zond Limburgia met ledige han den naar de Limburgse dreven terug (21). Hier werd de situatie: P.S.V. 15 9 2 4 20 39-22 Eindhoven 15 8 4 3 20 23-13 A.D.O. 14 7 4 3 18 26-18 BI.'heide 15 7 3 5 17 27-15 N.O.A.D. 15 6 5 4 17 28-26 Feyenoord 16 6 5 5 17 33-30 Xerxes 15 5 5 5 15 24-23 R.B.C. 15 6 3 6 15 26-25 Hermes DVS 14 4 5 5 13 22-34 D.H.C. 14 6 0 8 12 26-37 Limburgia 15 4 4 7 12 20-24 NA.C. 15 4 4 7 12 23-33 Maurits 15 2 6 7 10 27-33 T.E.C. 15 2 6 7 10 24-35 Tijdens zwemwedstrijden te New Haven in de staat Connecticut is de Amerikaan Dick Thoman er in ge slaagd het wereldrecord 100 yards rug slag te verbeteren en te brengen op 56.4 sec. Het oude record stond sedert 10 Febr. 1951 op naam van zijn land genoot Jack Taylor met 56.5 sec. Het voorzitterschap van de K.N.V.B. rvezer dagen is te Den Haag bijeen- gekomen, onder leiding van de heer K. Lotsy, de commissie voorzit terschap KNVB. 3e en 4e klasse voetbalclubs, van het Zaterdagvoetbal en van de afdelin gen. In verband met nog te voeren besprekingen hoopt men een beslissing over een candidatuur voor het voor zitterschap over een dag of tien te gemoet te kunnen zien. De leden van deze commissie heb ben besprekingen gevoerd met verte genwoordigers van de vereniging van eerste klassers de federatie van 2e De Alliance-speler, die hier voor het MOC-doel opereert komt na de bal in de richting van de Bergse keeper te hebben gekopt op wel zeer sierlijke wijze neer, via de schouder van een MOC-achterspeler, die het blijkbaar nogal vreemd vindt. Doelman de Rijk staat klaar om het leder uit de gevaarlijke zone te stompen. Het eindresul taat werd een draw. (2-2). Axel weer onderaan resultaten zijn deze Zondag De dames hockey-interlandwed- strijd tussen Wales en Ierland, te Penarth gespeeld, eindigde in een 2—0 overwinning voor Ierland. B.V.V. nu in 3e positie J ^/ILLEM 11 heeft een moeilij- t ke klip omzeild, door M.V.V. J in Maastricht een 02 nederlaag J te bezorgen. Intussen spon vooral i B.V.V. daar garen bij. De Bos- 1 schenaren. die met overigens 2 magere cijfers (1—2) Brabantia f klopten, kwamen er namelijk i door op de derde plaats, achter J Willem II en Sparta, dat de lei- ding behield dank zij de kleinst t mogelijke zege (0—1) bij H.B.S. J Excelsior won van S.V.V. (2—0). f Emma schoot onbarmhartig uit t zijn slof contra Theole (82) j deze Zondag de hoogste score! i Sittardia keerde met de volledige i winst van V.V.V. terug (02), terwijl Longa slechts een gelijk J spel boekte tegen Juliana (1—1). De stand werd aldus; Sparta 16 10 16 8 DOSKO—RAC 3—0 Bezoekers hadden tegeiipunt QNDER zeer grote belangstelling traden op Rozenoord twee kans hebbers voor de titel in het strijd perk- Deze kans was voor de gasten geslonken, toen de scheidsrechter voor het laatst het fluitsignaal liet horen. De Bergenaren wonnen deze belangrijke wedstrijd. De grondslag voor hun zege werd door de Berge naren reeds voor de rust gelegd. In deze periode speelden de gastheren hun beste spel. Maar ook RAC wist voor de rust de aanwezigen met aan trekkelijk spel te verrassen. Na de rust daalde het spelpeil aan beide zij den aanmerkelijk. Nadat in de eerste minuten het spel snel op en neer was gegaan met beide doelen in gevaar, dook plotseling Machielsen op voor het doel van v. Peerden. Deze kwam uit zijn doel. Handig omspeelde Ma chielsen v. Peerden. Een toelopende back kon slechts ten koste van een hoekschop redding brengen. Ook Overbeeke kwam alleen voor de RAC-doelman. Zijn goed geplaat ste bal scheerde echter rakelings de paal. Aan de andere kant omspeelde de rechtsbuiten van de gasten J. Maas de Dosko-linksback Lobbezo. Een Advertentie) fraaie voorzet volgde van zijn voet. Hoondert, die weer in het Dosko- doel stond, onderschepte het leder maar half. Maar de toestormende linksbinnen der gasten kon ook de bal niet onder controle krijgen, zodat het gevaar voor Dosko werd afge wend. Na 24 minuten doorboorde Ma chielsen het doel van v. Peerden met een diagonaal schot- (1-0). Na de her vatting was het aanvankelijk RAC dat domineerde. Maar het doel kon den de Rijenaren niet vinden. Be paald -geluk hadden de gasten niet. Een schot van midvoor Maas be landde tegen de lat, buiten bereik van de Bergse doelman. 16 minuten was de tweede helft oud toen links buiten Hopmans met een listig boog- balletje de stand op 2-0 bracht. Over beeke maakte aan alle onzekerheid een einde door kort daarna het derde doelpunt te maken (30). Wat de gasten ook probeerden, het verdiende tegenpunt konden zij niet verkrijgen. ALLIANCE-MOC 2-2 Slotoffensief bracht Alliance gelijk spel 'T'OEN de Alliance-supporters ang stig hun horloges raadpleegden en er nog slechts acht minuten wa ren te spelen, kreeg de Roosendaalse ploeg een vrije trap toegemeten, even Willem II B.V.V. i M.V.V. J Sittardia v.v.v. t Excelsior Emma J Longa s.v.v. i Brabantia J Juliana J H.B.S. i Theole 15 15 15 16 15 15 14 15 16 15 15 16 23 21 19 18 18 18 17 17 15 13 12 9 35-16 4 42-28 i 31-14 J 25-15 J 34-33 4 23-20 41-26 J 34-23 J 24-22 i 29-33 23-35 15-32 17-37 i 22-61 De agressieve Dosko-linksbuiten, Hopmans, is er op dit plaatje als de kippen bij om het leder, na dit tussen drie RAC-spelers te hebben weg gepikt, in het net te deponeren. Dosko zegevierde met 3-0. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Vóór rust reeds 3-0 voorsprong Van onze sportredacteur jypr nog iets ongunstiger cijfers dan zij verleden Zondag van Dosko wonnen, heeft Internos bij Baronie het onderspit moeten üel- j ven. Ongetwijfeld een verrassende uitslag, die bovendien, de krachtsver- De Baronie-rechtsbinnen Lokhoff (op cle foto geheel links) heeft een voorzet hard ingekopt, vóór langs de Internos-doelman. Diens collega uit de achterhoed' nog een vertwijfelde poging om een doelpunt (het er- de der Bredanaars) te voorkomen, doch men ziet, dat ook hü daarin faalt. Baronie won tenslotte met 6-2. houding in aanmerking genomen, niet geflatteerd kan worden genoemd. Wel dient echter rekening er medo te worden gehouden, dat de Ettenaren hun beste speler. Vergouwen, nipt op hadden kunnen stellen; hij is in mi- Iitiare dienst en hij had geen verlof kunnen krijgen om naar Breda te komen. Wat het gemis van één speler in een team betekent, als deze, zoals hier het geval is. de beste man be treft, kon men in deze ontmoeting wel zeer goed waarnemen. De Inter nos-achterhoede was ongetwijfeld voor haar taak berekend, maar de middenlime verzuimde voortdurend het middenveld te dichten, waardooi de aanval, waarin onophoudelijk het gewenste verband en nog meer de af werking der sporadisch ontstane kan sen ontbrak, slechts zelden gevaarlijk in het doelgebied der Bredanaars konden opereren. TAL VAN KANSEN ONBENUT goed op dreef. Zeer te prijzen bij In ternos was. dat zij tot de laatste se conden enthousiast en onvermoeid door bleven spelen, maar zoals gezegd, aan de afwerking mankeerde te veel om de gastheren in de perikelen te brengen. INTERNOS SCOORT IiEEL wat beter ging dat in de Ba- ronie-gelederen, hoewel de voor hoede. naast de zes gescoorde doel punten. nog heel wat meer opgelegde kansen onbenut heeft gelaten. Waren bij Internos Roovers. Arnoudts en v d. Berg spelers, die een pluim ver-' dienen, m de groenwitte gelederen blonken Kools. Storimans, van Raak. Roeland, Ritzen en v. d. Langenberg uit. Het was voor Baronie maar goed. dat de Ettense linkervleugel deze middag er volkomen uit is geweest, want rechtsback Heeren heeft nu en dan heerlijk staan schutteren, v. d Corput, voor de rus er niet zo bes in ip nn ,nal zyr mtjj, vo in toe en bleti lo ht; oinri- to* IN DE lle'MINUUT 'TOT in de elfde minuut van de eer ste helft wogen de partijen tegen eikaar op. hoewel de aanvallen in cüe periode aan Baronie-zijde reeds ge vaarlijker waren geweest dan van de oezoekers. Bij een der Bredase aa vallen gaf Ritzen vanaf de rechtw- vleugel hoog en scherp voor het Et tense net; Henk van de Langenbei- sprong boven ziin tegenstander uit en kopte de bal tegen de lat waai-van het leder oo de doellijn viel. De toe gesnelde Roelandt had maar vooi het inschieten en daarbij maakte hij geen fout (1—0). Er was toen 11 mi nuten gespeeld. Internos antwoordde goed. maar zag een voortdurend re soluut ingrijpende Storimans en Koois die kansen de hals omdraaien In de 20ste minuut lanceerden de Ettena ren een snelle aanval over links; van Staay maakte zich handig van' zijn belagers los. doch ziin «"hot beland de in het zijnet VOG TWEE GOALS FTAAR voor de rust in deze stand geen wijziging meer gekomen was. kon de thuisclub vrij gerust over de einduitslag zijn. Spoedig bleek, dat dit te optimistisch was beoor deeld. want ternauwernood was een minuut van de tweede helft verstre ken of Internos maakte uit een vrije schop, door van Raak veroorzaakt, middels Meesters een tegenpunt (3— 1). Dit bracht de gastheren onmid dellijk tot de werkelijkheid terug en )n de 7e minuut kon Lokhoff uit een voorzet van rechts, met een sublieme kopbal, de stand op 41 brenxen, terwijl v. d. Langenberg. e-fneens met een kopbal uit een schilteiende voorzet van Roelandt nummer vijf voor de gastheren scoorde (5—1). Nog gaven de Ettenaren zich niet "cwon- nen. integendeel, het comb" l tiespel aan hun zijde verbeterde zelfs en toen Schrauwen een voorzet van links oppikte vlak voor doel. was het 5—2 Even keerde de spanning .terug, doch toen linksback Kools met het leder naar voren stormde en met een kei hard schot de sterk door de zon ge hinderde Kuystermans verschalkte (6—21. was het gedaan met Internos dat geen scoringskansen meer kreeg] evenmm trouwens als Baronie, dat het intussen wel genoeg zal hebben gevonden. J7VEN later gaf rechtsbuiten v. d. Berg een fraaie voorzet, maar geen zijner medespelers was present om er succes uit te doen voortvloeien. Dat deed v. d. Langenberg aan de overzijde wel, toen het leder via Sto rimans en Lokhoff voor diens voeten kwam en al kon hij de bal slechts half raken, via de paal wist hij Ba- ronie's voorsprong te vergroten (2—0). i tweede helft J De thuisclub bleef dqmineren. Ritzen 1 werd even buiten net strafschopgebied gehaakt: hij nam zelf de toegekend' I vrije schop, zo scherp en zo laag, dat doelman Kuystermans. die overigens iets te laat uitviel, de bal. die vlak 'angs de naai in het net verdween 'ecb:& kon vss'n '3 0). MIDDELBURG-AXEL 3-2 Bezoekers hadden pecli |N een vlotte, pittige wedstrijd, is Middelburg er met veel moeite in geslaagd, een overwinning op Axel uit het vuur te slepen. Axel slaagde er vooral in de aanvang in aan Mid delburg een hoog tempo op te leg gen. Een gelijk opgaande strijd ont wikkelde zich; Axel profiteerde in de vijf en twintigste minuut van een misser van Jongepier en kon via de midvoor zijn club de leiding geven. 0—1. Een kwartier later kon Koster na flink doorzetten van Becks de partijen op gelijke voet brengen. (1-1) In de het tempo aanmer- i t ENe resultaten zijn nogal sensationeel, vooral als men die bij Baronie-Internos (6-2) onder de loupe neemt. J Zijn de Ettenaren dus niet door t kunnen gaan met winen, Dosko wist zich daarentegen te herstel- J len en klopte RAC gedecideerd (3-0). Alliance verloor een kost- t baar punt aan MOC (2-2), het- geen tot gevolg had, dat zij door J hun rood-gele stadgenoten van t de tweede plaats werden verdron- i gen Nieuwe spanning aan de kop dus! Rood Wit bracht het tegen 5 Terneuzen slechts tot een gelijk spel (2-2) en daar Axel bij Mid- 1 delburg verloor (3-2) heeft deze de lantaarn weer van Terneuzen J over moeten nemen, De stand Baronie s Dosko Alliance 2 RAC Goes Rood Wit J Middelburg 2 Internos MOC Terneuzen Axel werd: 12 9 1 2 19 36-10 11 8 1 2 17 33-23 11 7 2 2 16 26-15 12 5 4 3 14 26-24 9 5 1 3 11 24-29 12 4 3 5 11 20-20 11 5 0 6 10 22-21 12 2 4 6 8 20-33 10 2 2 6 6 13-23 9 1 2 6 4 22-30 11 1 2 8 4 16-25 buiten het strafschopgebied. Smol ders plaatste zich achter het leer en met een voortreffelijke trap gaf hij doelman de Rijk het nakijken. Daar mee was de stand op 2-2 gekomen, een uitslag, die voor MOC voordelig was, want ontegenzeggelijk was Al liance beter, het combineerde vlot ter, maar miste de finishing-touch, die voor doelpunten moest zorg dra gen. Het begin was zonder meer fraai. Alliance combineerde, dat het een lieve lust was en feitelijk hing er reeds na enkele aanvallen een doelpunt in de lucht. Dit kwam ook. Sep speelde zich vrij en de bal naar doel toe, waar Stofmeel keurig rea geerde en inschoot (1-0). Lang plei- zier hadden de Roosendalers niet van hun doelpunt, want MOC gaf de Al- liance-mannen antwoord. Het doel punt, dat de Bergenaren in de twaalf de minuut scoorden, kwam tot stand doordat de roodzwarte backs aarzel den. Jansen maakte van een opeen stapeling van misverstanden gebruik, om de partijen op gelijke voet te brengen (1-1). Het MOC-doelpunt in de veertigste minuut was van een veel beter gehalte. Het was de links buiten Bennaars, die doorbrak en met een hard schot MOC de leiding gaf (1-2). In de twede helft was practisch al les Alliance wat de klok sloeg. Het doelpunt van acht minuten foor het einde stelde de stand gelijk. Het was prima werk van Smolders. ROOD WIT-TERNEUZEN 2-2 Zeeuwen herstelden zich in de tweede helft TERNEUZEN wist zich in de twee de helft van de ontmoeting tegen Rood Wit heel aardig te herstellen. Het zag er na het beëindigen van de eerste speelhelft allerminst rooskleu rig uit voor de Z.-Viamingen. want zij hadden toen een 2-0 achterstand opgelopen. Rood Wit startte met een serie overrompelende aanvallen, die in de vijfde minuut resulteerden in een doelpunt, dat door Piet Buurstede op voorzet van van Hal wert' ingeknald. Rood Wit bleef domineren. Het had 2-0 kunnen zijn. als Piet Buurstede niet hard tegen de doelman had ge schoten, terwijl hij die alleen nog had te passeren. Het gelukte Buurstede echter later toch voor oen tweede doelpunt te zorgen en wel nadat hij een keurige bal aangegeven had ge kregen van van de Luijtgaarden. Ook in de tweede helft speelde Rood Wit aanvankelijk de eerste viool. Een drietal aanvallen leverde geen resul taat op. De Bruiin schoot eenmaal hard over. Kas kopte eenmaal in handen van de doelman. In de 15e minuut kwam Terneuzen aan een verdiend tegenpunt. Het werd gemaakt door Koch, die ook een aandeel had in het doelpunt, dat Waes een kwartier van het einde kan scoren. moest nu uitvallen en zijn vervanger maakte zulke vreemde capriolen dat de Axel-ploeg haar zelfvertrouwen verloor en toen na vijf en dertig min. Koster de te ver uitgelopen reserve- Goelman passeerde, was het pleit be- slecht (3-2) kelijk lager. Caïol passeerde nn'chie deHaSd e\?Dmmmmten ^Ifword-n storten, doch na een kwartier kreeg men nieuwe moed, toen andermaal de i'i Bauwei f; Het s:aat verder vast, dat in de.ontmoeting tussen Ne- midvoor met een niet onfortuinlijk j te A'dam^e^^gel^ f' Dr "-"V- °n malicn «I fungeren; de keuze moet door de Dc AxOl-doelme» 7', (srrse Vor r n- ao-h eden.

de Stem | 1953 | | pagina 5