kwaliteit Chocola drinken met duikers en kikvorsmannen Faam speelt een grote rol DAGBLAD DE STEM 50.000 HARING SIMON DE WIT ZEB BAUNj 1 Soldaat Kremers krijgt een tik op zijn duikerhelm Bij onze pontonniers Kostbaar Nederlandse „wereldtransport-leider" Viner-kóoSc. w.v zoekt contacten DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Streng geselecteerd Praktijk van W. J. L. de Groof G.Boneschanscher Patijnweg 4, Goes FALCON Regen en Zon! Alleen 'n Falcon Is even goed als 'n Falcon Makreellntomatensaus usgmmsbot. 38 Makreel naturel 400gi9msbtllc 65 Geisha zalm in moten ,pe» y2 buk 115 Sardines in olijfolie p» butje 50 75 in pikante tomatensaus per blik 170 gram Vergelijk de prijs! Goed en Goedkoop HERENKLEDING ANNEX MAATZAAK EEN VERTEGENWOORDIGER j Uitloting In Café In Restaurant Bij V thuis, Drinkt altijd Vraagt steeds de SPA LIMONADES, C (Van onze speciale verslaggever) OP die gedenkwaardige ochtend, nèt voor de stormramp, stond er dwars over de Dongerivier bij Raamsdonksveer een gure wind. We stonden daar te klappertanden voor je er erg in had. Majoor Brugma, de commandant van de Duxkerschool van de Ko ninklijke Landmacht, en zijn mannen hadden maling aan die wind, evenals zij er nu, in de barre werkelijkheid van een ramp, maling aan moeten hebben. Soldaat Kremers uit Veghel, lacht, als hij een paar lange witte wollen kousen aan zijn voeten trekt, zich in een witte wollen trui steekt en in het duikerpak springt. Zijn makkers assisteren hem met grote zorgvuldigheid en nauw gezetheid. Dan een commando „Glas dicht!" Kremers krijgt een tik op zijn duikerhelm en langzaam daalt hy onder water. Acht graden wijst de thermometer in de aquarium-achtige watertank, die ge het leslokaal van de duikerschool zoudt kunnen noemen. Er lopen koude rillingen over je rug. Ge hebt al respect voor de mannen van de duikerschool, voordat je nog iets is verteld. T~\E warme kop chocola, de lijfdrank van de duikers en kikvorsmannen, doet je waarachtig goed. ,,Die drinken we hier wat op", zegt adjudant Wieringa, de duikmeester. „Dat hoort bij de opleiding, Net zo goed als die scheut levertraan iedere morgen." Wij denken aan die peuters van ons, die het op levertraan niet hebben begrepen. „Smaakt best, als je de smaak eenmaal te pakken hebt", lacht de Limburger v. Brienen uit Swalmen. Er hangt een prettige en amicale sfeer in en rond de duikerschool, die vanaf 1949 in Dordrecht en sinds TEAMGEEST Augustus 1952 in Raamsdonksveer is gehuisvest, waar ook in de nieuwe kazerne van Keizersveer het 2e regiment Genietroepen (de Ponton niers) is gelegerd, waarvan deze dui keropleiding een onderdeel vormt. Nu moet ge dat goed verstaan, 't Bete kent niet, dat alle pontonniers een duikeropleiding krijgen. „De Jongens van de duikeroplei ding noimaal hebben wij een groep van 12 man in opleiding worden op basis van vrijwilligheid geselec teerd uit de pontonniers-recruten. „Deze selectie is uitermate streng" aldus overste Elders, omdat deze mensen mentaal en physiek heel wat in hun mars moeten hebben." Ja, Je zit nu eenmaal in een ele ment, waar je niks te maken hebt", voegt majoor Brugma er aan toe, ,.een element waarin je je steeds min of meer onbehaaglijk voelt. Een prachtige mentale en physieke instel ling is naast een sterke teamgeest onmisbaar. Die teamgeest is eigenlijk net zo belangrijk als die physieke in stelling. De mensen moeten volko men op elkaar kunnen vertrouwen en dat doen ze ook. Omdat ze weten, dat de een zich volledig inleeft in de om standigheden waarin de ander ver keert. De man onder water weet zich absoluut veilig in handen van de seiii- meester boven. Ik heb zelf eens meegemaakt, dat ik bij een karwei onder water lang zaam maar zeker wegdoezelde. Maar ik had niet de minste angst. Ik wist absoluut zeker, dat de man boven me eruit zou halen. Hoe dan ook, het geen dan ook prompt gebeurde." GEWILD Cr staat op de Oostelijke oever van de Dongerivier een grote water tank, die veel weg heeft van een Zó gaat een kikvorsman te water. Eerst wordt hy in zijn dure pak geholpen, daarna daalt hij af in 't bassin van de duikerschool en., daar ligt hij dan, rustig onder water! enorm aquarium. Daarin zetten de jongens van de duikerschool de eer ste schreden naar hun moeilijke vak, een vak, dat zij veelal na het beëindi gen van hun dienstverband voortzet ten in de burgermaatschappij. „Wonderlijk genoeg kent de burger maatschappij geen duikeropleiding", vertelt majoor Brugma. „Veel van m'n jongens komen na hun oplci- dingstijd, die met inbegrip van 4-6 maanden normale pontonniersoplei ding 20 maanden duurt, dan ook in de bergingsmaatschappijen e.d. terecht, waar zij in het bezit van het certifi caat, met open armen worden ontvan gen. Een paar van die knapen doen nu al prachtig werk in het buitenland en dat is voor ons wel prettig." „GLAS DICHT" pR is een motor beginnen te draaien. Op het platform van de watertank maakt soldaat Kremers zich klaar om er in af te dalen. Beneden naast de tank worden allerlei apparaten in ge reedheid gebracht. Met dikke wollen kousen aan zijn benen en gestoken in een dito trui. wipt hij, steunend op de schouders van zijn helpers in het duikerpak. Als een hulpeloos kind wordt hij verder „aangekleed". Dat gaat met de grootste nauwgezetheid. Er mag niets aan haperen. Ze trekken hem de duikerschoenen aan. TJAAR LIGT voor een kapt- 1 aal op de grond". Luit.- Kolonel J. A. J. Elders t wijst naar een stuk of wat kik- kerpakken en bijbehorende ap- J paratuur. 4 ..Weet U wat zo'n kikkerpak t kost?" J Natuurlijk wisten wij dat J J niet. t i „Zeventien honderd pulden. Dan heb je nog alleen ie pak en J ?e apparatuur. Daar kun je dan nog een pompje bijtellen voor t t het vullen van de luchtflessen J van f 1200.-. Geen peuleschil wel?" J „Daar ga je niet mee foxtrotten", lacht adjudant Wieringa, die al 22 jaar in het „vak" zit en voor de oorlog practisch de enige duiker was, die de Landmacht rijk was. „Ik wil maar zeggen: die schoentjes wegen maar eventjes 12.5 kg." Over gewicht gesproken. Soldaat Kremers krijgt een paar blokken lood op zijn rug en borst vastgesjord, waarmee je ook niet gaat kuieren. 75 kg, meneer. Om de opwaartse druk tegen te gaan. Dan gaat de duikerhelm op het dui kerpak en klinkt het commando: „Glas dicht". Kremers krijgt een tik op de helm en langzaam verdwijnt hij in het groen-kleurige water. Achter het glas van het „aquarium" ziet ge hem bezig. Ge hoort hem. „Hallo - hier duiker een. Over." Via de telefoonlijn gaat het gesprek over en weer. Duiker een begint zijn werk: het doorsnijden van een stuk spoor rail. De seinmeester boven, die de lijn houdt, de mannen beneden bij de ap paraten zijn in gespannen aandacht. Duiker een deelt mede dat hij klaar is. „Hallo duiker een - klaarmaken om op te komen." Even later zit Kre mers weer op het platform. Vluggi handen helpen hem uit het duiker, pak. Hij voelt zich prima. Koud? Wei nee. „Als het lang duurt wordt jp lichaam natuurlijk wel koud, maar dan moeten we eruit. Je handen - die zijn onbedekt - worden gauwer koud. Maar dat is ook een kwestie van harden." 50 METER DIEP 7o leren de jongens hun vak. Maar niet alleen in dit „aquarium".. Ze oefenen ook in de rivier. Dan wordt het echter moeilijker. In zo'n tank zie je nog wal „Beneden in de ri vier is het evenwel aards-donker. Je ziet er geen hand voor ogen. Je moet op de tast werken. De seinmeester heeft dan een zeer belangrijke taak. Hij moet de duiker leiden. De jongens worden tot op 50 meter diepte ge oefend." Dat vertelt majoor Brugma. We moeten daarvoor naar Middelhar- nis of Hellevoetsluis. Het oefenen op deze grote diepte is nodig om de dui ker volledig op zijn physieke en men tale sterkte, zijn reactie-vermogen te testen. Want dat is iets individueels. Je hebt mensen, die op 15 meter nor maal reageren, maar gaan ze dieper, wordt hun reactievermogen minder en op 50 meter reageren ze vrijwel niet meer. En die kunnen we niet gebrui ken. De duiker, die het op 50 meter klaart, zal op geringere diepte geen last hebben. Er is veel training nodig." Een voorkeur voor bepaalde jon gens? „Ja. ik heb het liefst schip pers. Dat heb je niet altijd voor het zeggen. Maar schippers beginnen ge makkelijker, zie je. Dat wil niet zeg gen, dat een koekebakker niet een beste duiker kan worden. Als je een body hebt, dat tegen een stootje kan, nou dan. Een body hebben de jongens van de duikerschool. Ze moeten dat hebben, want de opleiding is zeer zwaar en vergt heel wat van de man. De lachen de ziekenverpleger, die „een makkie aan ons heeft", controleert de jon gens geregeld, die extra voeding, ex tra kleding en een extra toelage krijgen. DUIKER EN KIKVORSMAN A ls majoor Brugma aan boord van 't logiesschip van de duikerschool als voortreffelijk gastheer voor een koffietafel heeft gezorgd, maken we kennis met de kikvorsmannen. Want Slicher uit Sliedrecht, Went uit Vlaardingen, v. d. Graaf uit Lekker- kerk. Wassenaar uit Heilo, v. Brienen uit Swalmen en Kremers uit Veghel zijn evengoed kikvorsman als duiker, al is de opleiding tot kikvorsman dan ook van een heel ander karakter. „De duikeropleiding", vertelt Ma joor Brugma, „is uitsluitend voor de fensieve doeleinden, voor gebruik ach ter het front. De opleiding der kik vorsmannen is zuiver offensief ge richt. Dat is gauw duidelijk. De dui ker moet zijn lucht van boven krijgen toegevoegd, terwijl de kikvorsman z'n voorraad lucht meeneemt en derhalve tot grote onzichtbare beweeglijkheid in staat is. De uitstekende bruikbaar heid van kikvorsmannen voor offen sieve doeleinden is in de afgelopen oorlog duidelijk gebleken. In tegen stelling tot de marine, die buitengaats en in de zeegaten zijn werkterrein heeft, hebben de duikers en kikvors mannen van de Landmacht hun werk terrein in de rivieren en binnenwate ren." n het overdekte bad van Dordrecht ge zoudt dit bad het leslokaal der kikvorsmannen kunnen noemen hangt ëen behaaglijke warmte. De kikkerpakken en wat daarbij behoort liggen al gereed. Het in „uniform" steken van de kikvorsman is een heel wat eenvoudiger karwei dan van de duiker. In enkele minuten staat de kikvors man kant en klaar voor je. Slicher uit Sliedrecht voelt zich best in zijn wat vreemdsoortige pakje. Als een vis glijdt hij over de bodem van het bassin en zo ge hem in 't heldere wa ter niet in al zijn bewegingen zoudt kunnen volgen, zou niets aan de op pervlakte zijn aanwezigheid verraden. Daar duikt hij op. Hij steeks zijn duim op; «alles oké." „De kikvorsmannen kunnen met de voorraad lucht, die ze op hun rug in flessen meedragen, circa een uur vei lig onder water blijven. Nee, het is geen zuivere lucht in die flessen. Het is een mengsel van stikstof (25 pet.), en zuurstof (75 pet.), dus precies tegenovergesteld aan de samenstelling van de lucht. De kikvorsmannen Kun nen met dit luchtmengsel werken tot op circa 15 meter." Sergeant de Rid der, instructeur, houdt zijn mannen in het oog. PET AF 7o gaat het dag in dag uit. Zo oefe nen zich de mannen van de dui kerschool. De kinderen, die in het Dordtse bad zwempogingen in het werk stellen, zijn aan de kikvorsman nen gewend. Ze vinden er niets bij zonders meer aan. Ze hebben mis schien niet eens bewondering meer voor de jongens van de duikerschool. Ze vinden het heel gewoon. „Dat is het ook", zegt majoor Brugma, maar dat neemt niet weg, dat er heel wat komt kijken, voordat de jongens met zichtbare trots hun certificaat in ont vangst kunnen nemen." Onder voorzitterschap van de Nederlander, mr. Willem de Vries, verga derde de V. N. Transport en verbindingsmiddelen Commissie in het hoofd kwartier van de Verenigde Naties. Er werd een agenda opgesteld, bevat tende 15 punten, die in de komende twee weken besproken zullen wor den. De heer de Vries zal het voorzitterschap waarnemen, tot de volgende vergadering van deze commissie in 1955. Hëdënovërlëëd in volle verzekerdheid des Ge- loofs, onze lieve vader, behuwd- en grootvader de heer JAN OTTE bijna 77 jaar. Nieuwdorp, C. Geelhocd-Otte A. Geelhoed St. Laurens, K. Otte VV. A. C. Otte- van Luipen Mieneke - Freddy. Nieuwdorp, 15 Febr. 1953 Havenweg 37. De begrafenis is vastge steld op Woensdag 18 Februari a.s. om 11.30 u. te Nieuwdorp. 407-O Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan de Eerw. Zusters en Doctoren, familie, vrienden en kennissen, voor de vele blijken van mede leven en deelneming, onder vonden bij de ziekte en het overlijden van onze innig- geliefde Echtgenote, Moeder en Grootmoeder, Mevrouw ANTOINETTE BARBARA LANDA Echtgenote van de heer C. van de Watering. Bergen op Zoom, Febr. 1953. Korenbloemstraat 18 FAM. v. d. WATERING Speciaal woord van dank voor de buurtbewoners. en Dierenartsen, thans gevestigd: Telef 3398.856-0 Ondergetekende verkoopt bij inschrijving de volgen de BOMEN, staande op de Hofstede B 64, langs de Graafjansdijk te Westdorpe Aanwijzing der bomen op 19 Februari 2 uur 6 ESSENBOMEN; 20 CANADA 4 NOTELAARS 20 WILGEN. A. VAN WAES Westdorpe A 185. OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester - strand vonder der gemeente Vogel waarde biedt te koop aan in massa circa 12A m3. WRAKHOUT zijnde strandgoéderen, welke in deze gemeente zijn aange spoeld. De goederen zijn opgeslagen op het erf van de landbou wer W. Rijk in de Hellegat- polder. Inschrijvingsbiljetten in te dienen bij de burgemeester vóór 21 Februari 1953. Vogelwaarde, 14 Febr. 1953. De burgemeester - strandvon der F. A. HENDRIKSE In de auto, in de trein, in de bus, op de fiets.. Voor DAMES en HEREN bij Alleen echt met dit etiket Alleenverkoop bij Uw FALCON specialist oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo gURGEMEESTER en WETHOUDERS van S HOOFDPLAAT betuigen langs deze weg hun waardering en dankbaarheid aan allen, die hun arbeidskracht of steun, in welke vorm dan ook, hebben gegeven voor de verdediging en het provisorisch herstel der dijken in onze gemeente op 1 Februari j.l. en volgende dagen. Waardering en dankbaarheid hebben wij tevens voor allen die betrokken waren bij het in veilig heid brengen van vrouwen, kinderen, zieken en invaliden en bij de materiële hulpverlening aan getroffen gezinnen. Alle instanties en personen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt kunnen wij uiteraard niet met name vermelden of persoonlijk bedanken, omdat wij dan onvermijdelijk onrecht zouden doen aan velen, die zich in die rampzalige stormnacht en eerstvolgende dagen en nachten onder vaak moeilijke omstandigheden tot het uiterste hebben gegeven. 419-0 Hoofdplaat, 14 Februari 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris De Burgemeester, O j. I. Stuij. J. F. C Temmerman OOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOO0OOOOOOOOOOOOO Faam pepecmtmf..- uUmmrtencM Fabriek van verpakt consumptie- en roomijs, met personen uit Zeeland en West-Brabant, die zich voor de verkoop hiervan interesseren. Ruime winstmarge. Materiaal eventueel op gunstige voorwaarden beschikbaar. Brieven onder no. 14382-xxx-o bur. Dagblad De Stem, Goes. dagelijks in meer dan gezinnen ZEEUWSCH-VLAAMSE TRAMWEG MIJ. N.V. TERNEUZEN Tijdelijke dienstregeling Breskens Driekwart Axel Hulst Breda Vanaf Woensdag 18 Februari 1953 geldt de volgende dagelijkse dienstregeling. Inlichtingen kantoren Z.V.T. M. (Zeeuwsch-Vlaanderen) en B.B.A. (Noord-Brabant) Vertrek: Breskens Schoondijke IJzendijke Driesprong (Kon. polder) Philippine Driekwart Sluiskil Axel (Centrum) Hulst (station N.S.) Aankomst Breda (station N.S. Brabena) 7.25 7.36 7.48 7.59 8.10 8.25 8.28 8.40 13.25 17.25' 13.36 17.36 13.48 17.48 13.59 14.10 14.25 14.28 14.40 17.59 18.10 18.25 18.28 18.40 8.55 14.55 18.55 13.15 15.15 21.15 13.05 15.05 21.05 12.54 14.54 20.54 12.42 14.42 20.42 12.31 14.31 20.31 12.10 14.10 20.10 12.05 14.05 20.05 11.55 13.55 19.55 11.40 13.40 19.40 10.50 16.50 20.50 9.45 11.45 17.45 De Directeur Zodra U eed bRltje risconserven van Simon de WH openmaakt en van de inhoud proeft dan weet U het meteen: bijzonder goed! Vraagt voor het bezoeken van haar buitencliën- t tèle (per auto) Alleen zij die bewijzen van bekwaamheid kun- nen overleggen en ervaring op dit gebied heb- ben, gelieven uitvoerig te solliciteren, leeftijd tot 35 jaar. Brieven onder nummer 413-oo bjjk. Roo- sendaal. KANTOORRUIMTE 3 a 4 vertr. op goede stand, voor rustig accountants kantoor te huur gezocht, dan wel herenhuis, dat kan dienen voor kantoor en wo ning samen. Aanb.: Make laars v. d. Berg Co., Nw Ginnekenstr. 43, Breda R. K. Verg. voor Volksgezondheid en Ziekenver pleging „Het Wit-Gele Kruis", Breda, 3*14 pet. oblig. lening 1951 f 1/500: no. 266/270 10/100: nos. 8 10 11 60 64 98 105 117 141 153. Betaalbaar 1 Maart 1953 ten kantore van Van Mierlo en Zoon N.V., Breda. 367-00 - V a Al K A Geeft Uw haerden en kachels een blijvende diepzwarte glans I SPA het bronwater door da natuur met uitzonderlijke hoedanigheden begun- stigd. Het helpt de spijsvertering. met suiker vervaardigd. Uitsl. voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder 0.90, iedere regel meer 10 ct. Bij 3 achtereen volgende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs berekend. 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor een regel. PERSONEEL GEVR. Voor spoedige indiensttreding dienstbode gevraagd door mevr. Dierick-de Waele, Nieuwstraat 112, Koewacht. 666 klein middenstandsgezin të Bergen, op Zoom wordt prettig tehuis aangeboden aan, alleen- staancfe juffrouw van m, I., die genegen is samen met de huisvrouw de voorkomende werkzaamheden te verrichten. Meerdere hulp aanwezgi. Br. no. 8772 bureau van dit blad. In R.K. gezin met kl. kinderen net meisje gevraagd, v.d. en n. Meerdere hulp aanwezig. Goed loon. Mevr. Langemeijer, Maas straat 112 I, A'dam. 14122 Deftige dagmeid gevraagd voor gezin. Huisvesting indien ge wenst. Goede referenties. Schrijven: Krijnen, Brederode- straat 108, Antwerpen. 1194 Nette R.K. dienstbode gevraagd voor dag en nacht, in klein ge zin in Gouda. Moderne woning centrale verwarming. Goed loon. A. Quant, Graaffl. weg 26a Gouda. Z. H. In jong huwelijk met 1 baby in mocTern appartement gevr. net jong meisje. Adres: Braye, Sportetr. 68, Gent (B.>. 8778 Deftig diqenstmeisje gevraagd, in flatwoning, in gezin met 2 kinderen. V.g.gv. Huvenne, Ko. ningiin Elisabethlei 4, Antwer pen. 8776 Dringend gevr. deftig dienst meisje, voor flatwoning, goed met kind. kunnende omgaan. In gezin met een kind. Letzer, van Rijgwijklei 141. Antwerpen. Een toegewijd, vriendelijk, be kwaam meisje gevraagd. Dat van kinderen en orde houdt, bieden wij een werkkring, goed loon en warme sympathie. Vergou wen, Parlei, Vriesdonck, Bras- schaet, (B.). 8774 Deftig dienstmeisje gevraagd in post Slapen. Schrijven Wouters Campenhoutstraat 18, Berchem- Ant werpen. 1132 ln klein middenstandsgezin te Bergen op Zoom wordt prettig tehuis aangeboden aan alleen staande juffrouw van m. 1. die genegen is samen met de huisvrouw de voorkomende werkzaamheden te verrichten. Meerdere hulp aanwezig. Br. onder no. 8772. Degelijk R.K. meisje gevr. »n doktersgezin te Antwerpen. 3 kl. kinderen, goed loon, ver goeding- van reiskosten. Dokter J. Claeys, Loosplaats 5 - Ant werpen. Telef. 399420. TE KOOP GEVR. Vergunning of verlof A te koop gevraagd. Br. onder no. 652 aan bur. v. dit blad Breda. TE KOOP AANGEB. Een jongensrijwiel te koop. leeft. 8-12 j. en 2e hands dames- en herenrijwielen vanaf f 30.- bij L. Vonck, Wilhelminastraat 25, St. Jansteen. 654 Z.g.a.n, tafelbiljart te koop, compleet met keu's en ballen tevens prima Singer" hand- naaimachine. Koopuje. Br. no. 57, Dagblad De Stem, Bijkant. Goes, of tel 3513, Middelburg. Norton 500 cc., z.k. t% keop voor- en achter telescoop e' steekas, motor geheel gerevi seerd en nieuw gemoffeld. R. de Beu Ie, van Alsteinpolder C 9, Graauw. Aangeboden: stationnaire ben zinemotoren, 1 conord C.L. 4-6 PK., geheel gerveiseerd, 1 Ber nard type U 1, 4 P.K., iuchtge. koeld, ook inruilen van ander< motoren mogelijk. Te bevrager bij Machinerep. en revisiebedr J. Th. van Vugt, Hoogstraat J, Oosterhout N.Br. 1213 HUIZEN Uit de hand te koop percef bouwgrond groot ruim 6 are ge legen aan de Tilburgseweg e' geschikt voor het bouwen var een dubbel woonhuis met gau ge. Te bevr. onder no. 651 2 Stem te Breda. WONINGRUIL Woningruil Breda-Blerick. - Heb alleenstaand woning, 7 k? mers, overal stromend wate' binnenplaats enz. Huur 40 g: per maand. Zoek woning Brecïa. Br. onder no. 1183. Woningruil Den Haag-B. o. Z- Breda. Aangeb. vrije 1ste étaf1 4 kamers, keuken, balcon benedenwoning 4 kamers. woonkeuken, badcel, 2 kelde' Gevraagd: heel huis of ben denwoning, 4 kamers, keukc- badcel. Adres: B. E. van Dar Onderofficiersmess - Vliegbasi Woensdrecht, DIVERSEN Trompetast en ten-sax bie<k# zich aan voor dans-am. orkest Brieven onder no. 1195. Bij dansorkest kunnen worden een prima pianist en accordeonist. Liefst omgcvinl Breda. Br. onder no. 1196- 93e J| Uitgave: Verschil Reigerst nistratie redacteij C. J, v. 1 H. B. L| V. M vooruitij f 6.15, bestell.)| Losse Bureat 211 PI Oc HET K.L.I men van IN ting i 5 pet! van EMPi grond Dinsq gegaa ging IN Kl inheej Mau DE VI Stooml rond-d schepel EuropJ naar HET voorzil vergadl Koninf ZuidtF Frieslal voorgel provinq NA EI gen blil voor d< cantie van lo< DE TE gesubsi ders is gens deze w TEGE1 Haarlei straf w benede K. P. veroon op zijn EEN wege kettii vand politi niet schip FRANI de bes) ben ge voor" drag is JAPAF gistere: getekei bije vliegen bieden ploitep OOST- de sch de Bei men ste wt den. t ave Z J neve 2 licht t West 2 "P d J den Va Maai J op 7

de Stem | 1953 | | pagina 6