Nu vitaminen naar behoefte ctifral NEEM Zeeuwscli-Vlaanderen: eerst getroffen gebied, nu „hulpverleningsoord" Fa DF.v.n HEIJDEN DAGBLAD DE STEM Morgen begint de Antwerpse Zesdaagse Arrestaties in topleiding Publieke Tribune 200 gr. BRUIDSUIKERS 25 cent DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 In St. Jansteen folkloristische spelen in dienst van Rampenfonds Niet op te sommen... Nieuwe overwinningen van Maarse en Broek man Sport in t Kort MARKTEN Praktijk van W. J. L. de Groof G.Boneschanscher Patijnweg 4, Goes brengt me steeds extraatjes! Actifral-10" „Actifral-Multi" De tijd van de dure vitaminen is voorbij, er is PHIUPS-ROXANE DEZE VOORDELEN BANKETBAKKERSKOEKJES ed ah-slaoue1s_, 57 fc ro^ZELFRU"*0 «ft ROZIJNEN 100gr8Wv«n»f .del. AO reuzel 250 gr»m «r.35 bitterkoekjes^ 5 j MEN KAN. door Zeeuwsch-Vlaanderen dwalend, gemakkelijk ach en wee roepen over de verwoestingen, die de ramp van de eerste fe bruari teweeg bracht. Maar men behoeft dan op de hele uren maar even naar de radio te luisteren of een krant in te zien, om te zwijgen. Als Zeeuwsch-Vlaanderen alléén getroffen was door het water- en stormgeweld, zou men hier ongetwijfeld van een ramp gesproken heb ben Nu echter wordt men stil, bij het horen van de nog steeds door sijpelende berichten van de eilanden en wordt men dankbaar gestemd, dat er nog zo veel gered is geworden in deze streek bezuiden de Wes- ter-Schelde. lening. Van „getroffen gebied" heeft Zeeuwsch-Vlaanderen zich in enkele dagen opgewerkt tot huipverlenings- oord. waar voor velen troost bereid wordt. „ER KOMT NOG MEER" TN Terneuzn hebben velen een halve meter water in hun huis of zaak ge had, maar men hoort deze mensen ze ker niet klagen. Er zijn winkels, waar voor duizenden guldens schade is aangericht, maar overal overheerst toch een gevoel van opluchting, dat men er zo goed is afgekomen. In Kloosterzande. het dorp waar het gemeentehuis staat van een zo in gewikkelde gemeente, dat zelfs de of ficiële berichtgevers in die eerste da gen van de ramp er onophoudelijk van in de war raakten en daardoor het aantal slachtoffers meer dan verdrie voudigden: in het dorp heerst een koortsachtige stemming. Er wordt nog steeds gesjouwd, enerzijds aan de dij ken, anderzijds aan de hulpverlening voor de getroffenen. Bij Ossenisse staan nog steeds vruchtbare polders onder water en vele boeren zijn er gedupeerd. In Breskens lijkt de toestand van direct na de oorlog weergekeerd. De gebou wen aan de fraaie boulevard lijken op het eerste gezicht onbeschadigd, maar vele vertonen grote scheuren en er zullen er tot de fundamenten toe af gebroken moeten worden. De veerhaven biedt een uiterst be drijvig tafereel; er varen nu twee ponten en als het nodig is komt er zelfs nog een bij. Ook als er in de nacht aanbod van auto's is, wordt er gevaren. Grote colonnes militaire vrachtwagens, van velerlei nationali teit, daveren over de weg. „Achtung! Kolonnenfahrt" staat er met koeien- letters op de achterzijde van een aan tal wagens. Die waarschuwing hebben we al eens meer gezien. Maar nu rij den ze hier als vrienden, als helpers, de Duitsers. EVACUé's TN Sluis en ook in enkele andere plaatsen zijn evacué's onderge bracht. Overal rammelen de collecte bussen en de mensen en dorpen wed ijveren met elkaar in milddadigheid. Het geeft alles 'n bedrijvigheid, welke bijna geen gelegenheid meer laat om aan iets anders te denken. Al pro beert men zo langzamerhand weer naar het normale leven terug te ke ren, er wordt over niets anders ge sproken en gedacht dan aan hulpver- LJET is niet mogelijk, alles op te sommen, wat er gedaan wordt; ieder te noemen die zich verdienste lijk maakt. Iedere dag worden nieu we ideeën geboren en er zijn vaak originele denkbeelden bij, die een nieuwe geldstroom losmaken. Zo kwam een inwoner van St. Jan steen bij ons aan om een grote som af te dragen voor onze steeds groeien de intekenlijst. ..Er komt nog meer", zei hij, „nog veel meer!" Het bleek dat hij met een aantal plaatsgenoten en enkele caféhouders iets anders op touw gezet had, dan er de laatste dagen weer gedaan wordt. „De folklore in dienst van het Rampenfonds" stelden deze mensen zich als leus. De Zeeuwsch-Vlaamse folkloristische volksspelen, eeuwen oud, zijn alleen maar in deze streek bekend en ze worden druk beoefend. De laatste week stond het pieren, bet bollen, de teeriingwedstrijd („trit sen") practisch stil. Maar de her-op leving zal weer enkele honderden guldens naar het noodfonds doen vloeien. Als prijzen zijn er o.a. twee tapij ten beschikbaar gesteld. In het café van P. v. Duysse aan de Roskam is men al begonnen met de teerlingwcd- strijden. Ze duren tot 22 Februari en op die dag, om twee uur, heeft de beslissende kampwedstrijd plaats. En niemand behoeft persé vanaf de eer ste dag mee te doen: iedere dag kan men invallen. In café van Helsland wordt voor hetzelfde doel, in hetzelfde grote ver band, een biljartwedstrijd gehoud,en, die op Zondag 15 Februari wordt ge speeld. Café Verdun laat diezelfde dag prijskaarten en in beide laatste café's kan men trouwens ook nog meedoen aan het „tritsen": Alle clubs op dit gebied hebben zo samengewerkt dat er voorlopig geen wedstrijd gespeeld kan worden, of de opbrengst is voor de noodgebieden. Ook de caféhouders werken mee: de totale inschrijvingen worden afgedra gen dus de kosten voor alle wedstrij den worden door hen gedragen! Al het geld dat er door binnen komt, zal verantwoord worden in de grote lijst die dagelijks op de voorpa gina van ons blad staat afgedrukt. Het zal aan de „Steensen" niet liggen, wanneer het er om gaat een record cijfer te bereiken. WEL VOL, NIET ZWAAR 70 kunnen we wel doorgaan. Uit al le plaatsen komen berichten over grote giften, over fraaie collecte-op brengsten, over comité's, vaak onder leiding van enkele hardwerkende da mes uit de plaats, die zeulen met bed- degoed, zelfs ledikanten, die huis aan huis de bussen presenteren. Overigens zijn de bussen niet zwaar en ze ram melen helemaal niet. Maar dat is nu eens een goed teken: kleingeld is er haast niet bij, het zijn bijna allemaal gaven die zacht ritselend in de bus verdwijnen. Het is het geluid van bankpapier. K.N.V.B. BERAADT ZICH Over liet Franse voorstel inzake de landenwedstrijd Zoals gemeld heeft de Franse Voet- balfederatle zich cfezer dagen tot de KNVB gewend met het voorstel om te Parijs een landenwedstrijd Frankrijk Nederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de watersnood. De voor gestelde datum 12 Maart was even. wel voor de KNVB onaanvaardbaar, met het oog op de reeds vastgestelde weicl- s rijden tegen Denemarken op 7 Maart en tegen Zwitserland op 22 Maart. Daarmee is de landenwedstrijd tegen Frankrijk echter niet helemaal van cie baan. De beide Bonden houden voeling met eiklaar en in de eerstvolgende be stuursviergadering van de KNVB zal de kwestie nader onder het oog worden' gezien. Europese athletiekkaiu- pioenseliappeii naar Bern Nadat Zurich bij gebrek aan voldoen de terreinen was uitgevallen, als plaats voor cfe Europese athletiekkampioen- sehappen in 1954, heeft de Zwitserse amateur athletiekbond besloten, deze te Bern te zullen doen plaats vinden. Ongemeen sterk en interes sant „veld" - Typerende geste van medeleven Van alle Zesdaagsen, d,ie gedurende de wintermaanden in Europa verreden worden en dat zijn er dit seizoen een heleboel blijft die te Antwerpen voor onze gewesten veruit de kroon spannen. Nu is daar altijd wel reden voor. Steeds is de directie van het Sportpalei: zo ver. standig, renners uit deze s* reken te en gageren, hetgeen vanzelfsprekend tal van supporters dier coureurs naar de Schijnpoort trekt. Waren het vroeger o.a. Pefllenaars, Pijnenburg en Slaats, cfie drommen Nederlanders naar deze baan doden komen, vandaag zijn het Wagt- mans en van Es'., en in mindere mate Schulte. Peters en Arie van Vliet, die als trekpleister fungeren. En een sterke, dat zal de komende dagen ongetwijfeld blijken. ook fausio: Want behalve de genoemde landge noten, die zeker niet zullen nalaten de tribunes op zijn trijd te laten daveren, zijn daar bovenden geëngageerd1 Faus'o Coppd, gekoppeld aan de taaie Ter- ruzzi, de befaamde Frr.nse ploeg Car raraScnfftleben, de Zwitsers Koblet von Buren, het Duitse duo Muller Hörmann en van de vele Belgische ploe gen het momenteel zeer sterke tweetal van Steenbergen-Ockers. Als steeds valt deze Sixdays in de .periode van Carnaval, dat voor onze gewesten intussen als gevolg van de omstandigheden ditmaal geruisloos en dat is goed passeren zal. Dit kan dus ditmaal geen extra aantrekkingskracht uitoefenen, noch voor de Belgen, die ook met watersnood te kampen hadden, noch voor ons. Aangezien echter het leven verder gaat is aan te nemen, dat velen een bezoek aan deze Zesdaagse als compensatie zul len willen beschouwen, Waartegen op zichzelf natuurlijk geen bedenkingen be hoeven te bestaan. medeleven. En vooral niet, n<u wij hebben kunnen lezen, dat de Directie van het Sportpaleis het goed gevonden heeft, op verzoek van de burgemeester van Ned. Putte een collecte te doen houden ten bate van de watersnood, op Zaterdagavond a.s., welke avond als de drukste van de zes wordt beschouwd .Medeleven van onze Antwerpse sportvrienden, waarvoor wij niet alleen dankbaar moeten zijn, maar dat in alle opzichten van de ware sportgeest getuigt. Wij kunnen slechts hopen, dat die avond niet alleen interssante sport ge boden zal worden, maar ook een belang rijk bedrag geteld kan worden voor het goede doel en dat daaraan velé land genoten toe zullen hebben bijgedragen. VOOR HET RAMPENFONDS Zondag 15 Februari a.s. spelen Inter nos ui t Etten en Rood-Wit uit St. Wille- brord te Etten een vriendschappelijke wedstrijd ten bate van het Rampenfonds Het wil ons voorkomen, dat deze ont moeting duizenden toeschouwers uit beide gemeenten zal trekken en dat zij met gjiflle hand hun bijdragen zullen leveren. Zuid-Amerikaanse uitnodi ging voor Karei v. d. Meer De Haagse voetbalscheidsrechter Karei van der Meer heeft een uitnodiging ont vangen aan het eind van deze maand naar Lrma, de hoofdstad van Peru, te komen om als arbiter te fungeren in het tournooi om het kampioenschap van Zuid-Amerika. Aangezien het tournooi ongeveer vier weken zal duren, is het nog niet zeker of onze landgenoot de invitatie zal kunnen accepteren. KNVB afdeling Zeeland Wedstrijdprogramma Zondag 15 Februari Terneuzen 3EMM 2; IJzendijke 2— Si'een 2; PSK 2—Ria W 2; Oostburg 2— Hulst 2; Sluii'skil 2Hontenisse 2. Middelburg 3Axel 3; Goes 3Bres kens 3; Luctor 2Yerseke 2; Robur 2 Clinge 2; Vlissingen 3Zeeuwen 3. In stadion te Stockholm Gerard Maarse won Woensdagavond te Stockholm de 500 meter en Kees Broekman bleef dit seizoen nog steeds ongeslagen op de 5000 meter, zij het, dat hij slechts met 0.1 seconde verschil over An bn Huiskes, die na onze Europese kampioen reed, zegevierde. De ui.'tslagen luiden: 500 m.: 1 Gerard Maarse 44,2 sec.; 23 Jonson en Stroem (Zweden) 44.4. 5 Wim van der Voort, 45.0. 78 Samuelson (Zwecfen) en Kees Broekman 45.5; 9 A. Huiskes 46.1; 10 Egbert van. 't Oever, 5000 m.: 1 Kees Broekman, 8 min. 34.5 sec.; 2 Anton Huiskes, 8 min. 34.6 9ec.; 3 Franz Offenberger, (Oostenrijk) 8 min. 37.7 sec.; 4 Sigge Ericsson (Zw.) 8 min. 390 sec 6 Henk Schuier 8 mm. 43.8 sec; 7 van der Voort 8 miim. 46.4 sec.; 8 Egbert van 't Oever, 8 min. 51.7 sec.; 12 Gerad Maarse, 9 min. 02.6 sec. Bil jartnederlaag-tournooi H. B. C. Hulst Overwinning met 163 car. tegen Temse (B) Voorafgaande aan de voortzetting van die wc; tlfxt jd tec*n Temse werd een minuut stilte in acht genomen ter her denking van de slachtoffers van de na t.ionale ramp en levens van het over leden hd L. v. d. Velde. HBC heeft tegen het sterke Temse zijn beste wed strijd in dit tournooi gespeeld, wat h er tegen wel nodig was. De vele biljari- liefhebbers hebben genoten en bijzonder van de sterke banden-koeler Seghers, (Temse), diie de moeilijkste ballen w st te maken en allen een lesje hierin heeft gegeven. De einduitslag was als volgt (op 20 beurten): Pr. Freijser (Hulst) 356C de Wilde (Temse) 244; R. Lampo 197H. Seghers 324; Jul. Neve 159A. Vergouwen 142; G. Eeckhout 103—C. Maris 46; Fr. Schelf, hout 118A. Maes 63; J. Leeiaert 84 W. Patent 78; Taelman 55J. de Leen heer 30; J. Blommaert 50A. Hemelaar 32. Hoogste serie Pr. Freijser 97 car.; Tweede serie Seghers (Temse) 79 car. Biljartconcours te Oostburg In Hotel Mabesoone te Oostburg werd een groot biljartconcours g .organiseerd waaraan alle cracks deelnamen. Los- bandstoot 3 p.. bandstoot 2 p. en directe 1 p. In 20 stoten wist I. Verplanke, on- klopbaar in dit spel <30 p. te scoren, caar bij had hij nog een steunserie van 49 p. J. Oosterbaan behaalde de 2e prijs met de prachtscore 48 p. De hoofdprijs was ditmaal een radio. Z.-Vlaamse tafeltenniseom- petitie afd. West Advendo verstevigt leiderspositie. Advendo I wist heb Cadzandse Schor- rebloem eveneens te overwinnen en de IJzcnchikenaren maken een goede kans de titel te veroveren. Ock Advendo II maakte geen fout en nestelde zich weer op de tweede plaats. Met 73 en 10—0 werden de Schorrebloemers verslagen. Stand. Afd I: 1 Advendo I 3—3—0—0 6; 2 AVO 1 32O—l4; 3 Schorre- bloem III 3102—22; 4 Sla Raak I 3—0—0—3—0. Afd. II: 1 Sla Raak II 3—3—0—0-6; 2 Advendo II 43—01—6; 3 Sla Raak UI 3—2—0—1—4; 4 AVO II 4—1—0—3—2; 5 Schorrebloem IV 4004—0. Bas Paauwe, die zes jaar als trainer in diens is geweest van Maurits, heeft zijn ontslagaanvraag ingediend bij het besituur van deze club. Hongaarse veiligh eidspol it ie WOLGENS in Wenen ontvangen be- richten, is het merendeel van het hogere personeel van een Hongaarse veiligheidspolitie thans in arrest. On der 3e arrestanten zou zich dr. Istvan Balint bevinden, een Joodse hypnoti seur, die zijn hypnotische kracht bij de ondervraging van gevangenen zou hebben aangewend. NOG ALTIJD: DE JODEN! VfERDER verluidt, dat de Hongaar se gezanten te Washington en Pa rijs. beiden Joden, zijn teruggeroepen en bij hun aankomst in Boedapest ge arresteerd. Ook is daar gearresteerd een intiem vriend van president Ra- kosi, die vooraanstaande Sovjetrussi- sche persoonlijkheden. waaronder Maarschalk Worosjilof, heeft behan deld. TER OVERtt EGING Wanneer het weer eens zover is dat de verschillende Zeeuwse eilanden weer van de zee Zijn terug heroverd, zou het dan niet ten zeerste aanbeveling verdienen, zo niet een dure plicht, om op vaste, door Waterstaat aan te kondigen, plaatsen roeiboten voor tenminste plm. 20 per sonen te meren met een afdakje voor weer en wind, vorst enz. om in tijd van nood direct voor het grijpen te hebben? Voor eigen veiligheid. Deze lig- of meerplaats diende elke eilandbewoner doch zeker die op afge legen boerderijen te kennen. Desnoods zou elke afgelegen boerderij zo'n roeiboot op z'n boerderij of huis aanwezig moe ten hebben voor lijf en ziel te redden in bange tijd van nood. H. K. DE ZEE „Zee met uw bruisende, als woedende [wolven Kokend en ziedend, gejaagd door [„Orkaan" Rollende gaan uw razende golven Hoger en hoger, breekend uw baan. „Niets ontziende stormende baren Krachten verwekt door onzichtbare hand, Altijd zult ge uw schoonheid bewaren Ziedendof sluim'rend stil langs het [strand. „Hoog gaan bij storm uw water kolommen, Niets dat uw grootheid dan evenaart. En met geweld jaagt ge voort uwe [drommen Sidd'rende golven, tot woestheid ontaard. „Eeuwige Zee" met verbrokene boeien Door God' in den storm gebracht door [Zijn hand, Ook bij uw rustals uw golven [stoeien, En het zonlicht U koestert, langs baken" [en strand. „Neen! uw geheim kan niemand door gronden. God" schiep de aarde, het water, het [licht! Alles is toch aan Zijn schepping [verbonden, Waar elk menselijk vermogen voor [zwicht. H. J. DE V. GOES, 10 Februari. Eierenprijzen. Bericht van handelaren. Kippeneieren 12, .poelje-eieren 10, eendeieren 10, kalkoen eieren 20 en ganzeneieren 30 cent. GOES, 10 Febr. Exportfruit: goud- reinetten AAA 25.10. A 21.20-21.60, B-C 18.50, I grof 19.10, I 12.30-12.50, II 6.20. Jo nathan A 33.60, B-C 28.30, I grof 31. I 19.30-20.05, II 8.50, Golden Delicioous B-C 40-45, I grof 40.15-46. I 26.70-40. A 45-51, Brab. Bellefleur A 15.70, B-C 8.50, I grof 13 30-14. I 8.50, II 3. Cox A 83, B-C 63, I grof 72. I 58, Winston I 40-50.20, Lom- barts Calvillo I 21, II 9.50, St. Remy I grof 11, I 10-11, II 6-9, Gieser Wildeman I grof 23-24. I 16-20, II 7-7.50; verpakt 3 fruit: goudreinetten AAA 26-31, AA 28-30, A 23-25. Jonathan AAA 38. AA 38, A 35- 36, Golden Delicious AA 55-58. A 52-56, B 46-47, Lombarts Calville A 35. B 33. C 28, gewone veiling: goudreinetten 5-15, Jonathan 7-24, Zure Bellefleur 3-8, Gol den Delicious 7-37, Cox 30-48, Lombarts Calville 9.50-21. Gieser Wildeman 6-20, Sam: Remy 8-11, Doyenne du Comise 9- 16. uien (middel) f 47.60 per 100 kg, alles in guldens per 100 kg. s-HERTOGENBOSCH. 11 Febr. Op d« Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 4 796 stuks vee, zijnde: 1.302 runderen. 248 vette kalveren, 1.215 nuch. tere kalveren. 4 drachtige zeugen. 297 slachtzeugen. 110 lopers, 1.255 biggen, 99 schapen en 26 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- cn kalf koe en 900—1250; guis'e koeien 600— 825; kall'vaarzen 8501150; klamvaarzen 675—775; guis e vaarzen 550—685; p-r.ken 425525; graskalveren 240325; fok-kal- f veren 90—135; slacht kalveren 30—43; 1 zware soorten 5065; biggen 3550; lopers 6575; drachtige zeugen 250315; I oudë schapen 60—75; vette lammeren 781 —92; vette schry>en tot 105. Aanvoer slachtvee 703 stuks. Prijzen: ex ra kwalitei'en f 2.903, le kw. 2.75I 2 85. 2'2 kw. 2.45—2.55. worstkoeien 2.10—1 2.30, vette stieren 2.552.65, alles perl kilo slachtgew.cht. Vette kalveren luchte I 1902.20, vette kalveren zware 2.40—2.75 1 per kilo levend gew. prima boven no- I tering: nuchtere slach'kalveren 0 951.05 I per kilo levend gew.; zware soorten 1.10 I 1.48 per kilo levend gewicht; slachtzeu- f gen 1.52—1.58 per kilo levend gewacht, I met 4 kilo tarra. Zeer ruime aanvoer in bijna alle cate-l goriën. De handel in melk- en kalfkoeienl in de beste kwaliteiten was zeer goed 1 en deze werden verkocht tiegon hoge1 prijzen. G léste Woeien handel iets willi- ger Zeer korie aanvoer van jongvee, waardoor d'e handel vlot verliep met goed- prijzen. Groter aanvoer van vette kalveren. c*i& kwaliteit liet in- het alge-] meen 1te wensen over, waardoor de han del over onvoldoende keuze beschikte, en de prijzen terugliepen, afloop zeer traag. Zeer grote aanvoer van nuchter# slachtkalveren. trager handel met lagere prijzen. Groter aanvoer van biggen en lopers, handel redelijk met wat hogere prijzen. Korte aanvoer van schapen «n j vet e lammeren. De goede vette tamme- I ren prijshoudend oude schapen prijzen j moeilijk te handhaven. Drachtige zeu- gen kalme handel. Ruimer aanvoer var slachtvee, waarvan veel van uitstekend' kwaliteit. De prima dieren bleven aa- prijs, de mindere soorten prijzen moei- j lijk te handhaven. Worstkoeien vluggen handel met hogere prijzen. Grote aan voer van slach'izeugen, in- het begin de: J markt vlugge handel met hogere priH zen. afloop kalm door de ruime aanvoer, i] prijzen zaïkkend. WATERSTANDEN Mannheim 235 0.08), Trier 274 (+3 0.78), Koblenz 213 0.01), Keulen 191 0.05), Ruhrort 426 0.04), Lobith 1053 0.06), Nijmegen 835 0.07), Arnhem 833 0.05). Eefde 406 (4- 0.15), Deventer 310 (4 0.19), Namen 272 1.01), Borgharen 4300 1.93), Belfeld 1320 1.00), Grave 553 <4. 0.52). Vree* wijk 087 0.18), Lith 171 (4- 0.22). FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Elsje, dochter van K. Helpers-v. Mierlo, Helmond. Getrouwd: E. Kerck- hoffs en M. Quaedvlieg, die renarts, Valkenburg. Overleden: Josephine Vos de Wael, douairière van K. A. M. ridder van der Schueren, 78 jaar, Hees; A. Arnold, 61 jaar, Maastric' W. Toemen, 71 jaar, 's-Herto- genbosch. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen vóór en bij het overlijden van ONZE VADER. BEHUWD-, GROOT- EN OVER GROOTVADER betuigen wij hiermede onze innige dank. Uit aller naam, F. Claerhoudt. Sluis, Februari 1953. PAARDEN - RUNDVEE. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 6 Febr. onteigende paard, ver zekerd bij de Onderl.Veeverz. Mij. te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgem. dank Ieder Paarden- en Veehouder kan deze Mij. ten zeerste worden aanbevolen. Lamswaarde, 6 Febr. 1953. A. C. Platjouw. De heer G. DOENE, te Ovezande maakt bekend dat vanaf heden zijn af spanning voor paarden is opgeheven. Uitsl. voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder 0.90, iedere regel meer 10 ct. Bij 3 achtereen volgende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs berekend. 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor een regel. PERSONEEL GEVR. Hulp in de huishouding voor België gevraagd, liefst boven 30 jaar, in gezin van 6 kinderen (oudste 13 jr.) wordt opgenomen in familieleven, goed loon. Schrijven Archiel Autrique 7 Kortestraat. Wilrijk (B.) Flinke dienstbode-huishoudster voor terstond gevraagd in gezin te St. Niklaas. Goed loon. Hui selijk verkeer. Br. onder no. 641 aan bijk. Hulst. R.K. meisje gevraagd in huisge zin met 4 kinderen. Geen was. Nederlandse verpleegster aanwe zig. Brieven Claeskens, Groe- nenborgerlaan 144, Antwerpen. TE KOOP AANGEB. Een Nissehut te koop, 8x5 me. ter bij J. Kerckhaert, Kijkuit, tel. 387. Hulst. 646 en Dierenartsen, thans gevestigd: Telef. 3398. 856-0 Gevraagd in 2 verschillende specialisten gezinnen in Am sterdam, een prettige HULP IN DE HUISHOUDING Bijv. 2 vriendinnen die het prettig vinden in een zelfde stad te werken. Goed loon. Brieven no. 5488 Adv. Bur. Jan C. Verheul Co., Am- sterdam-C. 845-00 DEZE WEEK VOOR SLECHTS bij aankoop van f 2,50 aan boodschappen TEVENS TIEN VIVO-KWALITEITS- AANBIEDINGEN VOOR DE LAAGSTE PRIJZEN NU TOCH ZEKER NAAR....... Heren duivenmelkers. Te koop: prima duivenboont.jes bij E. F. Volleman, Cambronpolder Stop peldijk. 645 VóGó (mijn kruidenier) Nu is de heerlijke VeGé-Appelstroop weer in prijs verlaagd en kost nog maar 55 cent per royaal blik. Je krijgt er nog 11 geldzegels bij. En die zijn welkom, want geldzegels worden guldens! 6ULLER MET ZEGELS GULLER MET GULDEN: Het heeft geen enkele zin, een vitamine-preparaat van te sterke samenstelling te gebruiken. Onder normale omstandigheden kunt U volstaan met een normale aanvulling. Alleen als van het lichaam geregeld extra inspanning wordt verlangd, is extra aanvulling nodig. Onder normale omstandigheden De 10 vitaminen die U iedere dag tekort komt. 60 dragées slechts I 1.05 100 dragées slechts I 2.00 Bij extra inspanning sterkere samenstelling Zwart arbeid Sport (training) Oververmoeidheid Zwangerschap 60 dragées slechts 2.90 100 dragées slechts f 3.90 veel lager in prijs Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten „Actifral-10" zorgt voor de dagelijkse, onontbeerlijke stimulans „Actifral-10" geeft U weerstand, kracht en nieuwe energie N V PHIUPS-ROXANE PHARMACEUTISCH-CHEMISCHE INDUSTRIE „DUPHAR", AMSTERDAM OLST WEESP 250 gram heerlijke van 65 voor 49 cent bij elk pak KEUR- Of KASTEELKOFf IE van 250 gr. geldig van 9 l/m 14 Februari IÜ5 SCHOUDERH*M;»";.t 49 n.VMFEL 5W-'*" OM weer«voord.K9 - AO leldzaam leKk.r gf O BONBONS joo^ram heerlijk. Q DONÏÏA n®s rode vruchtenwijn Ook liet schr jseker wacht DE ADT Hosenber, gedeeld, t hof in be de tele uitzenden omroepve de actie belegd w BIJ TOE heeft zich Volgens er verschi J De wc 0 avond J Overw 1 enkele Matige J Lichte J het vrii Vandü J Maan o 0 Zon op

de Stem | 1953 | | pagina 6