STAD en LAND VAL DA a r-wick c oitnema Zuid-Beveland Z.Vlaanderen Acht snapshots uit het leven van onze jarige Prinses J t Kapelaan A. van Haelst overleden Militaire oorlogsslachtoffers vergaderden te Goes rolt (feM plakt fótêk brandt jjbttö, De Verborgen Schat DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 JANUARI 1953 Nieuwe pont Perkpol- der-Kruiningen Neem een doos echte VERKOUDHEID PONT OMHOOG GEVAREN EEN DIABOLO A. WILKING Goede perspectieven voor de pensioenregeling Bond van oorlogsge troffenen opgeheven Reorganisaties bij de Kon. Mij de Schelde AANBESTEDINGEN MARKTEN 2WARE HOEST, BRONCHITIS! fi bdP'bWOOp SL'JM-OPLOSSEND AGENDA HEDEN MORGEN radio A Advertentie) IN DE EENDRACHT OMGEKOMEN. Enkele vissers zagen In de Een dracht bij Tholen een man drij ven Direct werd hij opgehaald en daar de levensgeesten nog niet geweken schenen, werd kunstma tige ademhaling toegepast. Dit mocht echter niet meer baten. Na identificatie bleek de overledene te zijn de 67-jarige verpleegde Br. uit Vrederust onder Bergen op Zoom. Deze deed reeds jarenlang boodschappen voor het gesticht, ook op het eiland Tholen. Ver moedelijk is hij d<|r de mist mis leid en in het water gesukkeld. B. B. BIJEENKOMST IN DEN BOSCH. In Noordbrabant werd de wer vingsactie voor de Bescherming Burgerbevolking ingeluid met een plechtige bijeenkomst in het Bos sche Casino. Onder de talrijke autoriteiten, die daarbij aanwezig waren bevond zich ook de Com missaris der Koningin van Zee land. Het woord werd gevoerd door dr. ir. Ch. Groothoff, minis ter Beel en prof. de Quay, die spraken over de rechten en plich ten der vrijwilligers. Grote vrachtboot met passa- giersaccomodatie UR BESTAAT een kans, dat •*-J de Prov. Stoombootdienst voor het veer Perkpolder-Krui- ningen in de toekomst de be schikking krijgt over een grote re en voor de dienst meer ge schikte pont. Het Prov. Bestuur is thans bezig een programma van eisen, welke aan 'n nieuwe veerpont gesteld zouden kunnen worden, op te stellen. Het nieuwe schip zal een gro te vrachtboot moeten worden, evenwel met voldoende passa- giersaccomodatie. Indien de Stoombootdienst de beschikking krijgt over een nieuwe pont met grote capaciteit, dan zal deze worden ingelegd in de plaats van één der twee veerponten, die de verbinding tussen Oost- Z.-Vlaanderen en Zuid-Beve land onderhouden. De ontwik keling van het verkeer zal na melijk ook blijven vragen om een geregelde half-uursdienst. Advertentie) PASTILLES TEGEN Kruiningen BEVOLKING LIEP IETS TERUG. Voor het eerst sinds vele jaren ging de bevolking in getal niet vooruit. Het aantal inwoners viel van 4859 te rug op 4854. Het zielental liep door geboorten op met 103 en door vesti ging met 227; hier tegenover stonden 37 sterfgevallen en 298 vertrekkenden. Het hoge vertrek is vooral te wij ten aan het verplaatsen van de Land- bouwvoorlichtingsdienst naar Goes. Rilland LEKKE BAND IN BRAND Eergisteravond kreeg 'n vrachtauto met oplegger, geladen met vlas en bestemd voor Z. Vl.. stukken aan een band. Terwijl de chauffeur in café van zweden even pauzeerde om intus sen een andere autoband aan te vra gen, geraakte, vermoedelijk door wrij ving, de lekke band in brand, het geen door een passerende automobi list werd opgemerkt. Het was noodza kelijk <3e brandweer uit Rilland te waarschuwen, die na alarmering spoe dig aanwezig was en met behulp van een schuimblusapparaat de ontstane brand kon blussen. Indien de brand groter vorm had kunnen aannemen, zou dit ongetwij feld door de sterke wind fataal zijn geworden voor de naastbijstaande wo ningen. Door spoedig ingrijpen kon dit gelukkig worden voorkomen. UITVOERING De buurtver. ..onderlinge vriend schap" te Bath gaf een uitvoering in café blok. opgevoerd werd het blijspel .De Klomp en de Goudvis'' in 3 be drijven, hetgeen goed werd voorge dragen en bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De avond werd beslo ten met een gezellig bal. Letcedorp ,.ST. DEUS DEDIT" VERGADERDE De jaarvergadering van „St. Deus Dedit", die in café v. d. Dries werd gehouden, was matig bezocht. Na af werking van het huishoudelijk ge deelte en de bestuurverkiezing. die geen wijziging bracht, heeft de bonds- bestuurder. de heer Nefs. uiteengezet hoe de collectieve arbeidsovereen komst in elkaar zit en hoe de regeling van de Wachtgeld- en werkloosheids wet werkt. Tevens sprak hij nog over de P.B.O. Bij de discussie kwam vooral de klacht naar voren, dat de uitkeringen van Wachtgeld- en Werkloosheidswet zolang op zich laten wachten. Spreker-' hoopte, dat dit spoedig ondervangen zaï worden. Hierna sprak de geestelijke adviseur pastoor Wolf. nog een opwekkend woord. Van „luchtjes" gesprokenniemand hoeft zich meer te ergeren aan de lucht van tabaksrook of een nasmeulende sigaar of cigaret. Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl neemt alle luchtjes weg. mensu* EEN NEUS 952 Groot verlies voor Martinus parochie te Princenhage n ISTEB3IIDDAG om half 5 is na 'n verblijf van 5 weken in het Sint Ignatinszlckenliuis overleden, kape laan A. van Haelst van de St. Mar- tinusparochic te Princenhage. De overledene is in Westdorpe ge boren 7 November 1900. In 1929 werd hij in het Groot Seminarie Hoeven tot priester gewijd. Na ongeveer een jaar kapelaan geweest te zijn in Deurne (B.) was hij van 1930 tot 1933 in Oostburg. Daarna werd kapelaan van Haelst overgeplaatst naar Oos terhout. In 1944 kwam hij naar Prin cenhage. Hier bewoog de overledene zich vooral op het terrein van de standsorganisaties. Hii was geestelijk adviseur van de K.A.B.. de R.K. Alid- denstandsvereniging en van de di verse Boeren- en Tuindersorganisa ties. De mooie samenwerking tussen de ze standsorganisaties die er sinds de oorlog in Princenhage bestond was vooral zijn werk en tot het laatst toe was hij nog bezield met ideeën cm die onderlinge verhouding nog inni ger te maken. Groot was de activiteit op het ge bied van de diverse instellingen ter bestrijding van de t.b.c. Ook aan de parochiale H. Familie had kapelan van Haelst zijn hart verpand. Verder was hij godsdienstleraar aan de R.K. lagere Tuinbouwschool en de Tuinbouw-groenteteelt-vakschool te Princenhage. Door zijn openhartig en royaal op treden overal, zal een grote leemte achterblijven. De plechtige uitvaartdienst zal plaats vinden a.s. Donderdag om half elf. Mist was de oorsaak (""1STEREN om ongeveer negen uur v.m. is de veerpont „Prins Hen drik", op weg van Kruiningen naar Perkpolder, tengevolge van de dikke mist tegen de binnenwal van de ha ven te Perkpolder gevaren. Bij het binnenlopen zat het. schip, dat slechts enkele auto's en weinig passagiers aan boord had. enigszins bezijden de goe de koers, hetgeen bij het zeer slechte zicht geen verwondering behoeft te wekken. Het schip liep slechts lichte schade on. Men moest echter wachten op hoog tij voordat men de „Prins Hendrik", die tegen de wal omhoog gevaren was. vlot kon krijgen, om ongeveer 13 uur was het schip weer vrij. Na de wagens en de enkele uren gevangen passagiers aan wal te hebben gezet, kon het schip nog terugvaren naar Kruinin gen, omdat het roer aan de andere zi.ide geheel intact was. Om half drie nam de „Willemsdorp" de dienst over Advertentie) BINNENVERINGS MATRAS VOOR IEDEREEN Sluiskil ERNSTIG ONGEVAL OP DE C.N.A. Tijdens de montage werkzaamhe den, welke aan het luchtspoor van bovengenoemde fabriek worden ver richt, heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij dhr. C. Gubbens uit Axel het slachtoffer is geworden. Dhr. Gubbens, chef-monteur van de fa. De Vries uit Gorinchem, had de leiding van de werkzaamheden. Het slachtoffer viel van ruim 6 meter hoogte en bekwam zware inwendige kneuzingen. Ter plaatse werd hij voor zien van het H. Oliesel waarna hij in een zorgwekkende toestand naar de R.K. verpleging alhier werd vervoerd. Sas van Gent HET GROTE CONCERT. Woensdag en Donderdag vertoont het Olympia Theater de Opera- en Balletfilm in kleuren „Het Grote Concert". In deze film hoort men de len uit de opera „Prins Igor" van Bo rodin. Het ballet „Het Zwanenmeer" van P. I. Tsjaikofsky, het moderne ballet „Romeo en Julia" van S. Pro- kofiew en verschillende aria's uit an dere opera's. Graauw OPRICHTINGSVERGADERING FANFARE. Alhier had in het patronaatsgebouw de oprichtingsvergadering van de fan fare plaats. De opkomst was zeer groot. De leiding der bijeenkomst be rustte bij het comité dat de St. Nico- laasfeesten het vorig jaar heeft ge organiseerd. Na een kort openingswoord door de Heer H. den Boer. spraken de Pastoor en de Burgemeester er hun vreugde en voldoening over uit, dat eindelijk het initiatief werd genomen om tot oprichting van een eigen fanfare te komen. Er gaven zich ongeveer veertig wer kende leden op en eveneens een groot aantal steunende leden en donateurs. Reeds werden de heren Hub. Bracké en Alph. de Maat aangezocht zich te belasten met het bijbrengen der eerste beginselen van de muziek- kennis bij de aanstaande muzikanten. Besloten werd vervolgens, dat het voorlopig comité, dat do initiatiefne mer is geweest, als zodanig zal aan blijven, om door een rondgang in het dorp, ieder, die lid of donateur wenst te worden, in de gelegenheid te stel len, zich als zodanig op te geven. Dit comité werd nog aangevuld met de beide wethouders, het raads lid Daalman, Hub. Bracké en H. W. Dalmijn. Biervliet R.K. E.HB.O. AFD. BIERVLIET OPGERICHT De propaganda-avond tot oprich ting van een afd. R.K. E.H.B.O. Bier vliet werd zeer druk bezocht en het gebodene werd zeer geapprecieerd. Na de films sprak de propagandist de aanwezigen, waaronder tegenwoor dig waren Pastoor E. Burm, Burge meester A. P. Kostense en Dr. J. C. Hage, over het nut en de noodzake lijkheid van de oprichting. Direct daarna gaven zich 34 leden op, waardoor de afdeling gevormd werd en men over kon gaan tot het kiezen van het voorlopig bestuur. Als voorzitter werd met 18 stem men gekozen dhr. J. Martijn, terwijl als overige bestuursleden gekozen wer den dhr. A. Haemers. Mej. Eug. Ver- degem, Mej. T. Mangnus en Mej. M. de Meyer. Zo spoedig mogelijk zal met de cursus begonnen worden. p)E Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers heeft Zater dag in „Het Slot Ostende" te Goes haar algemene jaarvergadering ge houden. Deze vergadering werd. zo als ieder jaar. bezocht door de ere voorzitter van de Bond. de Commis saris der Koningin, ihr. mr. A. F. C. de Casemöroot. In zijn openings woord deed de voorzitter, de heer P. Paree uit Axel. de belangrijke mede deling dat het jaar 1953 goede per spectieven biedt voor de komende pensioenregeling. Het jaarverslag van de secretaris, de heer M. de Dreu uit Goes was te vreden gestemd. Vele slachtoffers zijn nu reeds aan een passende werk kring geholpen. De Bond in Zeeland telt thans 145 leden. Sombere noten in het verslag waren, dat er slechts 88 donateurs waren ingeschreven en dat de activiteit van de leden soms nog wel wat te wensen over laat. De penningmeester, de heer D. v. d. Velde uit Goes, kon in zijn ver slag een batig slot van f 308,14 mee delen. Een warm pleidooi om donateurs te werven hield de vooraitter. Een har telijk applaus kreeg de heer J. v. d. Meer uit Anna Jacobapolder. die. hoewel hij het gezichtsvermogen heeft verloren, vele donateurs heeft verworven. Dank zij d.e steun van vele instan ties. zo deelde de voorzitter nog mee, konden vele personen aan werk ge holpen worden. Het Vliseingse „spoorwegpersoneel" heeft aangebo den om gratis in Goes, Middelburg en Vlissingen voorstellingen te geven. De opbrengst van dezp avonden komt ten goede van, de Bond. Uit het mid den van de vergadering kwam het voorstel nog naar voren om onder de oorlogsslachtoffers een werkenquête te houden. De Commissaris der Koningin stak in zijn rede de voorzitter, de heer Parrée, een pluim op zijn hoed. ,.U hebt in hem een goede pleitbezorger bi.i Prins Bernhard gekregen", zo zei Advertentie) de Commissaris, die getuigde van zijn warme belangstelling voor de Bond en beloofde dat eenieder zich via de voorzitter tot hem kon wenden. In de middagvergadering werd met grote aandacht het referaat ge volgd van de heer v. d. Heuvel uit Schiedam, lid van het hoofdbestuur, die sprak over het rapport-Kupers. Ook deze spreker zei. dat 1&53 goede perspectieven biedt voor de pensioen regeling. Van de gelegenheid om vra gen te stellen maakte men veel ge bruik. Het slot van de dag was de vertoning van een aantal films be schikbaar gesteld door de Leger Voorlichtingsdienst, Dank aan de heer Bols ]~)cor het Bestuur van de Bond van oorlogsgetroffenen (van Belgi sche nationaliteit) in West Zeeuwsch- Vlaanderen, de z.g. Groep B, werd een vergadering gehouden in aanwezig heid van de leider van de groep, de heer Bols, Nu gebleken is. dat de leden voor zoveel zulks mogelijk is geweest, zijn geholpen, werd besloten tot opheffing van de Bond. De voorzitter wist zich de tolk van de leden door de heer Bols te danken voor al hetgeen hij voor de groep B heeft gedaan. Hij wenste hem. mede namens de overige bestuursleden, ge luk met de Koninklijke onderschei ding bij gelegenheid van zijn pen- sionnerine en sprak de hoop uit, dat hij nog lang van een welverdiende rust zou mogen genieten. Op voorstel van de vooraitter en de secretaris, de heren van de voorde en Plasschaert werd besloten om het saldo in kas (sinds 1950 werd geen contributie meer geïnd) te bestemmen tot aankoop van een klein aandenken voor de heer Bols als dank voor zijn vele en belangloos werk ten dienste van de leden van groep B verricht. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE EMART KIJSSBLR1S 32) Ik zeg dan maar. dat een vrouw ons allemaal te vlug afgeweest is! Het verwondert me nu niet meer, dat die Traeanza ons al zo lang om de tuin heeft weten te leiden. Maar nu zou ik. willen vragen, of u er eens met uw vrouw over wilt praten om me dat dagboek te laten inzien. Ik denk dat u allebei nu toch wel over tuigd tent. dat ik een eerlijke kerel hen. Met uw hulp kan ik die bende te pakken krijgen. Ze denken, nu natuurlijk, dat alle bewijzen tegen Traganza vernietigd zijn. En wc heb ben toch buiten hun weten, nog alle ■bewijzen in handen. Is dat niet fijn! Praat u er nu eens met uw vrouw overdan z ik hier blijven wach ten, tot u me roept. Troy begaf zich terstond naar Ma- drona' en Boston bleef in de bessen- struiken achter. Wat zullen we doen? vroeg hij haar. Ik vind het vervelend hem te vertellen, dat fiij zich vergist heeft, jij niet? Wat denk je wel van hem? Ik zou zo zeggen, dat de overval door die bende het beste bewijs is. dat die man degene is voor wie hij zich uit- geeft. Ja. zei Madrona peinzend. Ik geloof ook wel dat hij eerlijk is Je moet het hem dus vertellen. Tupelo. Misschien zijn die informaties toch wel in het dagboek te vinden. Moge lijk hebben we dat over het hoofd ge zien. Hij is wel een aardige man. vind je niet? Ik vind de manier, waar op hij over zijn gezin spreekt, zo aardig. Daarmee is alles beslist, zei Troy lachend. Als een vrouw van 'n man zegt, dat hij aardig is, dan houdt alle verdere redenering op. Dan is re niet meer van zijn schuld te overtuigen. Maar. voordat wc hem nu roepen welwat denk Hij zweeg en keek haar aan. Ik weet. wat je bedoelt", zei ze, 1 juist. Hoe wist die bende, dat ze ons bier kon vinden?" je kunt haar toch zo maar niet beschuldigen?" verdedigde zij haar. „Dat is toch al te bijkomstig Die Kleine Pete, zoals we hem nu ook maar zullen noemen, kan op verschei dene manieren er achter gekomep zijn. waar we heengingen. Hij kan het bijvoorbeeld op dezelfde manier te weten zijn gekomen, als deze man. Misschien is hij slechts naar de kust getrokken, om ons een rad voor ogen te draaien. Heus je moet voorzichtig zi.in met iets verkeerds van Zabelle te denken, Tupelo". Maar het schijnt. Dat weet ik wel en toch zou ik zeggen, wees voorzichtig!" Troy knikte en riep Boston. Om te beginnen heb ik nog een en ander te vragen" zei hij, teen de detective benieuwd naar hem toe kwam. „Hebt u ooit gehoord van Unity Tatcher?" Nooit", antwoordde Boston ter stond. Vroeger stond hij bekend als Israël Meade, geloof ik", voegde Troy eraan toen. Boston schudde van neen. Van Zabelle Good dan soms?" Ook van haar nog nooit gehoord. Dan nog één vraag", zei Troy. „Hebt u ooit gehoord, dat Kleine Pete ook wel de naam Joe Armesley gebruikte?" Boston dacht ernstig na. Nee dat zou ik niet kunnen zeggen", antwoordde hij ten slotte. Troy en zijn vrouw keken elkaar teleurgesteld aan en Madrona zuchtte. Mijn vrouw en ik zijn tot de overtuiging gekomen, dat u degene bent. die u voorgeeft te zijn", ver volgde Troy. En daarom doet het me leed, u te moeten vertellen, dat u, naar onze mening, op een verkeerd spoor bent. Wij hebben dat dagboek van A tot Z gelezen. Er staat een ge heim in. doch dat betreft mijn vrouw en daarover behoeven we het dus niet te hebben. Dat was de reden, waarom ik in het begin ontwijkend op uw vragen heb geantwoord. Ik mocht im mers veronderstellen, dat die smok- kelgeschiedenis slechts een smoesje was om achter dat geheim te komen. En we zijn er eerlijk van overtuigd, dat er in het hele boek geen woord over smokkelarij staat". Boston was doodsbleek geworden. Maar mijnheer- Troy. dat kunt u niet meneer!" riep hij hees uit. U beseft niet, wat Let voor mij be tekent. Het moet erin staan Waar om anders was Kleine Pete met zijn bende er zo op gesteld, dat dagboek te vernietigen? Het staat er wél in. U moet het over het hoofd gezien hebben". Troy schudde het hoofd. Toch geloof ik van niet", begon hij, maar zijn vrouw viel hem in de rede. Misschien heb ik datgene ge vonden, Tupelo wat mijnheer Boston zoekt", zei ze bedaard. De binnen kant van de omslag moet indertijd los gemaakt geweest en daarna weer zorgvuldig dichtgeplakt zijn. Door het water is de lijm losgeweekt en, er schijnt een papier tussen te zitten"'. Boston vloog, nog doordat ze uit gesproken had, overeind en Troy in3akte zijn zakmes open. Hij sneed het leer langs de rand voorzichtig los en haalde er een gedeeltelijk nat geworden velletje papier uit. dat met het bekende, fijne handschrift van Kokomo de Kraal volgeschreven was. Boston trok het hem uit handen, liet zich op de knieën vallen en boog zich voorover, zodat het licht van het vuur erop viel. Over zi.in schouder heen lazen Troy en Madrona mee. .Aan de Immigratie-autoriteiten, Om reden van particuliere aard schrijf ik deze verklaring met be trekking tot de vrouw, bij de immi gratie-autoriteiten bekend als Tra ganza; dit is nrit haar ware naam; ze is geen buitenlandse, hoewel Tra ganza een buitenlandse naam is. Voordat ik haar bedrijf kende, meen de ik dat ze Minny Prazac heette, maar weet dat dit haar ware naam niet is, omdat Prazac een Poolse naan, is ze noemde zich Mary Gould ♦oen ik haar later ontmoette en was j toen kellnerin in een hotel te Bren- ton. een stadje met Houtzagerijen in de buurt van Port Bragg. Ditmaal kwam ik er aahter, dat Mary Gould de smokkelaarskoningin Traganza was. nu zal ik vertellen over die smok kelarij en waarom u niet in staat bent geweest, die bende van Traganza te pakken te krijgen. Het dient nergens toe u de naam te noemen van hun schip. want. dat vaart telkens onder een andere naam als het een lading Chinezen naar San Francisco brengt. Het haalt de Chinezen in Ensenada en gaat een heel eind zee op omdat het een vrij groot schip is. In plaats van langs de zuidelijke kust landingspogingen te doen of te trachten die papaver- bollen in Frisco te brengen, vaart het naar de kust van Mendocino County en zet ze daar aan land. waarna ze door leden der bende naar de stad gebracht worden. U kunt dus de als Traganza bekende vrouw vinden in een der plaatsen langs de kust van Mendocino County. Dit is haar ma nier van wei-ken. Ze woont daar en geeft zich uit als kookster. Ze is goed gebouwd, knap van uiterlijk met zwaar bruin haar en bruine ogen. En ze is geweldig brutaal en driftig. Kckomo de Kraai.' Boston staarde nadenkend in het vuur. Eigenlijk heeft hij nog niet veel verteld" mompelde hij, „maar het zal toch wel genoeg zijn. Geen wonder dat ze ons ontlopen zijn. Wie had ook -unnen denken, dat ze hen een eind voorbij Frisco aan land en vandaa- naar de gtad brachten? Dus de bende is nu bezig op eigen terrein (Wordt vervolgd). IVandaag viert Prinses Margriethaar tiende verjaardag. Deze combi- y natie van foto's bevat beelden uit deze eerste tien jaar van haar leven, dat tijdens de oorlogsjaren in Canada aanving. Boven links: leesles tijdens de wintersport-vacantie te Sankt-Ank- ton, toen prinses Margriet 7 jaar was. Midden: in de tuin van het huis, waarin de Koninklijke Familie te Montreal woonde. Prinses Margriet als baby, zit bij moeder op schoot. Rechts: „Plaatjes- kijken" vond ze toen ze 4 jaar was heerlijk. Onder: van links naar rechts: ter ere van de geboorte van Prinses Marijke kreeg ook Prinses Margriet de traditonele beschuit met muisjes. Tweede foto: Vijf jaar was het Prinsesje, toen deze foto van haar werd gemaakt. Derde: Margriet op haar achtste verjaar dag. Een der cadeaux was een taart met 8 kaarsjes, geschonken door het Prinses Margrietfonds. Vierde: een aardige foto uit 1948. Rechts: Prinses Margriets zesde verjaardag. Advertentie) plezierig blad En het HELE gezin heeft er wat aan! Pet week 30 cent, per kwartaal f3.75. De bezorger van het „Dag blad De Stem" zal U graag als abonné noteren. Doelmatiger indeling pyaar de Directie van de Kon. Mij. de Schelde gebleken is. dat de huidige organisatorische opbouw van dé bedrijfsafdeling Scheepsbouw niet meer doelmatig is, werd deze met in gang van 1 januari 1953 gewijzigd. In grote lijnen komt de reorganisa tie daarop neer dat bijv. timmerlie den en schilders enz., die voorheen door zelfstandige afdelingen op dit gebied werden uitgeleend aan de afd. Scheepsbouw, rechtstreeks zijn inge deeld bi.i de afd. Scheepsbouw. Een en ander heeft ook omscholing van vak lieden ten gevolge. De bedrijfsafdeling Scheepsbouw heeft een Stafbureau gekregen met de volgende indelingen: Bureau plan ning, werkvoorbereiding, tarifering, onderverdeeld in vier afdelingen, Bu reau lastechniek, een bedrijfstekenaar een bureau voor arbeidsanalyse. Aan hoofdafdelingen en afdelingen werden gevormd: een hoofdafdeling -obouw onderverdeeld in af ding zware plaatwerkerij, afde- iing voormontage, afd. casco montage een hoofdafdeling afbouw met de af delingen afbouw koopvaardij, afd. casco montage en afbouw marine, afd. timmerfabriek en een afd. schiders- werkplaats. Verder een afdeling scheepsrepera- ties. De scheepsbouw omvat momenteel 4 torpedojagers, een Zweeds passa- eiersschip de Kungsholm 3 Russische ijsbrekers vrachtboot. 2 tankers. In reparatie liggen het Franse vracht schip Neste, een groot Engels jacht, een Panamees vrachtschip Hafez en enkele provinciale boten De ingevoerde mogelijkheid tot het indienen van ideeën voor het bedrijf tegen beloningen heeft reeds velen succes opgeleverd. WONINGBOUW TE VLISSINGEN. De bouw van 96 woningen en twee winkels in de plannen „Gravestraat" en „Eiland" werd door de Vlissingse ,,Wo- ningstichiing 1952' op voet van premie regeling 1950 aanbesteed. Van de 13 inschrijvers was J. Krap uit Utrecht de hoogste met f 1.200.000 en de Fa. van Gorp uit Wemeldinge de laagste met f 785.000. 's-HERTOGENBOSCH. 17 Jan. Op de pluimveemarkt van heden werden aan gevoerd circa 19.500 stuks. Prijzen lichte kippen f 1.952.05 per kilo levencT gew.; zware kippen f 2.051.20 per kilo levend gew.; tamme konijnen f 3.006.75 per st tamme konijnen f 1.501.70 per kilo lev. gewicht. Trage handel met lagerer prijzen. Zeer weinig aanvoer van ganzen en eenden. Korter aanvoer van tamme konijnen, prij zen iets lager. In alle soorten was de afloop zeer traag. Advertentie) Dan ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg Wrakgoed. GOES. Grand 20 uur; Dwars door de vuurlinie. HULST. Bioecoopgebouw 20 uur: Er kan nog meer bij. MIDDELBURG. Electro 19 en 21.15 uur: High Noon. Schouwburg 20 uur: Vont Teufel gejagt. SAS VAN GENT. Olympia 20 uur; Tram lijnbegeerte. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: De zonen van de musketiers. VLISSINGEN. Luxor 20 uur: Het com plot van Cripple Creek. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Op^ra 20.30 uur: Balinese Baletten. Kon. Ned. Schouwburg: Wrakgoed. SAS VAN GENT. Olympia 20 uur: Aasgieren der woestijn. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: Guilliani de bandiet. DINSDAG 20 JANUARI 1953. Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmuziek. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.45 Idem; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gewijde muziek; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Alt en piano; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek; 13.20 Hammondorkest; 13.50 Gramofoonmuziek: 14.00 „Zeg eens. Ame rika14.30 Gramofoonmuziek; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gramofoonmuz.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gramofoonmuziek; 10.30 Voor de jeugd; 17.30 Gramofoon muziek; 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 ..Eisenho wer-President", klankbeeld; 18.50 „Paris vous parle"; 18.55 Fanfare-orkest: 19.20 Verzoekprogramma; 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma; 21.15 Lichte mu ziek; 21.35 „Ik weet. ik weet. wat. U niet weet"; 21.50 Dansmuziek; 22.30 Medede lingen; 22.35 Lichte muziek; 22.45 Bui tenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York calling"; 23.30 Rallye vn Monte Carlo; 23.3024.00 Gramofoonmu ziek. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmuziek; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 Amu- sementmuziek (Intermezzo: Gramofoon muziek; 9.40 „Lichtbaken", causerie; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gramofoon muziek; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gra mofoonmuziek; (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 „Stuur aan op een goede toekomst", causerie; 13.25 Lunchconcert; 14.00 Ge varieerd programma; 14.50 Tenor en or gel; 15.10 Residentie-orkest en soliste; 15.30 „Ben je zestig?", klankbeeld; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. C. G. G. J. van Steenis: „Mens en plant in Nieuw-Guinea"; 18.00 Metropo- le orkest en soliste; 18.20 Sportpraatje; 18.20 Metropole orkest en soliste; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Gramo foonmuziek; 19.15 „Uit het Boek der Boeken"; 19.30 Gramofoonmuziek; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 „De Legende van de Antichrist", hoor spel; 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gra mofoonmuziek. Brussel (Vlaams). 324 m.: 11.45 Gra mofoonmuziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gramofoonmuziek; 12.50 Koersen; 12.55 Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Piano en zang; 13.30 Gramofoon muziek; 13.45 Piano en zang; 14.00 Schoolradio; 15.30 Orgelspel: 16.00 Gra mofoonmuziek; 16.30 Orgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gramofoonmuziek: 17.15 Voor de kleuters; 17.30 en 17.45 Gramo foonmuziek; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gramofoonmuziek; 19.50 Causerie; 20.00 Omroeporkest en so list; 21.00 Gramofoonmuziek; 21.15 Eth- nische muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Geva rieerde muziek; 22.45 Gramofoonmuziek; 22.55—23.00 Nieuws. Brussel (Frans). 484 m.: 12.05 Orkest- concert; 13.00 Nieuws; 13.10 en 14.00 Gra mofoonmuziek; 15.00 en 16.00 Idem; 17.00 Nieuws; 17.15 Gramofoonmuziek; 17.30 i Fluitrecital; 17.50 Gramofoonmuziek; i 18.30 Koorzang; 19.00 Gramofoonmuziek; j 19.35 Idem; 19.45 Nieuws: 20.00 Lyrische muziek; 22.00 Nieuws: 22 10 Polynesische I muziek; 22.50 Nieuws. "ft

de Stem | 1953 | | pagina 2