DE CANADEZEN EN HUN LAND SCHAMELE OOGST ACHTER IJZEREN GORDIJN VËis de shag! 1 Koningin Elisabeth tussen twee vuren Hariou „SUPERJAGER" Kans op leuke prijzen Publiek 100 d Net St. Slops HET LEERZAME VERHAAL VAN HANG-KRENG-HANG AAN AL ONZE JEUGDIGE LEZERS EN LEZERESSEN Opvolger Mr. F. van Meerwijk DOOR SOVJETS OPGEBRACHT De Hertogin moet worden genodigd Uncle Davy" DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952 Een boek van Dr W. G. AT. van der Sleen Dikken Brume's Qmvenkroniek Dreigende woorden aan het adres van de saboteurs U VOELT U „OUD VÓÓR UW TIJD?" Uw bloed kan de schuld zijn Even aandacht voor de jeugd Wat denk je van Sint Nicolaas Wat zou je graag hebben dat h i j bracht? Op de enveloppe t SINT NICOLAAS REDACTIE DAGBLAD DE STEM REIGERSTRAAT 16, BREDA. maar» Handarbeider of. hoofdarbeider Duidelijk ultimatum van de Hertog van Windsor Dansv Dans C BILDEÏ PIET lAaverteruie De band van vertrouwen Ml C^ANADA en Nederland zijn in de laatste decennia veel dichter bij elkaar gekomen. Niet alleen door de enorme versnelling van het verkeer. Ook geestelijk is er als gevolg van schokkende gebeurtenissen een nau we band aangeknoopt. Onze Konin gin kreeg er enige jaren gastvrijheid. Canadezen hielpen dapper mee aan de bevrijding van ons land. De liefde overbrugde de afstand CanadaNe derland, in menig geval zeer afdoen de. En nu het Nederlands grondgebied te bekrompen wordt voor talloze jon ge boeren, varen de schepen vol emi granten naar het land van bossen en meren. Begrijpelijk is het dan ook, dat de lectuur over Canada in ons land steeds uitgebreid wordt. De be kende globetrotter en spreker Dr W. G. N. van der Sleen schreef vóór de oorlog een boek over. Canada, omdat hij er een land van de toekomst m zag. Nu komt hij voor de dag met een Charmante Eskimo-meisjes uit de Mackenzie-delta Canada's grootste stad Montreal, gezien van de Mont Royal af. dikke turf over het na-oorlogse Ca nada, waarin toch ook nog veel van de ongereptheid en de charme uit vervlogen tijd is te vinden. Dr van der Sleen neemt ons mee op een systematisch uitgestippelde tocht door het wijde land. Provincie na provin cie. stad na stad werkt hij af. Hij doceert op een ietwat ouderwets ge moedelijke manier. Talloze ervarin- i gen en een goede opmerkingsgave ma- I ken, dat men zich niet gauw bij hem 1 verveelt. Hij wil iets overdragen op de lezer van zijn grote liefde voor de grandiose natuur, maar ook voor de Canadese mens met zijn kwaliteiten j en hebbelijkheden. Hij vertelt ook van heel alledaagse dingen, die toch zo geschikt zijn, om land en volk beter te leren kennen. Natuurlijk vergat hij i ook de emigranten en de oorlogs- bruidjes niei. Van een aantal hunner worden de indrukken en belevenissen j geboekstaafd. Tet is intussen niet alleen beschrij- I ving en verhaal wat dit boek geeft, i Er zijn een paar algemene hoofd- j stukken met gegevens over regering, bevolking, natuurlijke rijkdommen, buitenlandse handel, sociale en gods- dienstige verhoudingen enz. En een aantal goede wenken voor emigran- ten ontbreken ook niet. Vele kaarten en oorspronkelijke fa- I to's (zie twee proeven hierbij) ver- j luchten het royaal uitgegeven ooek (Uitgave N.V. Ned. Boekhuis Til- 1 burg). yfAN OFFICIËLE communistische zijde wordt thans openlijk toege geven, (lat de oogst in de Oost-Europese vazalstaten dit jaar ver beneden dé verwachtingen is gebleven. Zoals gewoonlijk worden de onafhankelijke boeren en de plaatselijke autoriteiten verantwoordelijk gesteld voor dit fiasco. Hoe slecht men in officiële kringen te spreken is over de oogstresulta- ten, blijkt zonneklaar uit de stroom van dagbladartikelen, waarin krachtige maatregelen worden aanbevolen om de schuldigen te straffen. Alleen al de titels, waaronder deze artikelen gepubliceerd worden, spreken een duidelijke taal. (Advertentie) Het onprettige gevoel van loom' heid en lusteloosheid wordt vaak veroorzaakt door bloed van slechte samenstelling. Bloedlangzaam vergiftigd door onvoldoende af voer van afvalstoffen in het darm kanaal. ALPURA zuivert het bloed en werkt bovendien laxerendt ALPURA heeft fn prettige smaak is gemakkelijk in te nemen en vraagt géén speciale bereiding. Rij Uw apotheker of drogist. Importeur: „AVANTI" Hanenburglaan 70 's-Gravenhage f,\ SOVJET-RUSLAND TE POBERESJE, een onderzoekings- centrum ten Noorden van Moskou, worden jachtvliegtuigen met raket- aandriiving gebouwd, die een snelheid van 1000 km. per uur op een hoogte van 64 km. zouden kunnen bereiken. Aldus verklaart het Amerikaanse tijdschrift ..American Aviation Maga zine" le hebben vernomen. De vliegers, die deze machines zou den besturen, zouden plat in de vlieg tuigen liggen om de werking van de zwaartekracht bij deze grote snelhe den te verminderen. De toekomstige Ïiroefvluchten van de nieuwe toestel en zouden te Tomsk in Siberië wor den gehouden. Het blad voegde eraan toe, dat Duit se ingenieurs in Russische dienst aan een program werken, „dat, indien het in vervulling gaat, wellicht de Sov jet-Unie onkwetsbaar zou maken vo, aanvallen van bemande vliegtuigen". TN HET Bulgaarse blad „Zemledelsko „Lname" verscheen b.v. onlangs een artikel onder de titel: „Graan- leveranties in het district Pazardjik ver op het schema ten achteEnkele dagen later moesten de boeren in de provincie Bourgas het ontgelden. Ook in het district Yambol is het blijkbaar een janboel, hetgeen volgens de auto riteiten voornamelijk aan de slechte organisatie geweten moet worden. In het blad Trud verschijnen dage lijks eveneens minder plesante kop pen op de voorpagina. Wij verzamel den de volgende bloemlezing: „Laksheid bij de aflevering van graan dient meedogenloos bestreden te worden". „Landbouwinspecteurs lopen te sla pen" en „Malversaties kunnen niet geduld worden. TN HONGARIJE staan de zaken er evenmin gunstig voor. Volgens en kele uitgeweken Hongaren zal de tar we-, gerst-, en roggeoogst in deze Russische vazalstaat dit jaar niet meer dan 65% van die van 1951 be dragen. De mais- en aardappeloogst is nog niet half zo groot als die van het vorige jaar. Een van de oorzaken van het mis lukken van de oogst was het slechte weer. Szabad Nep, het officiële or gaan van de Hongaarse communisti sche partij houdt echter staande, dat de ongunstige invloed van de slechte weersomstandigheden zich niet overal even sterk heeft doen gevoelen. „Over het algemeen kan gezegd worden", aldus het blad, „dat de collectieve be drijven veel minder last hebben on dervonden van de weersomstandighe den dan de particuliere boerderijen". Impliceert dit misschien dat het Krem lin zelfs vat heeft op de elementen (~)OK uit Tsjecho-Slowakije komen weinig opwekkende berichten. Vele te velde staande gewassen zijn door de nachtvorst aangetast of zeis geheel verloren gegaan. Rude Pravo, de spreektrompet van de communis tische machthebbers, geeft echter een andere lezing. Het blad schrijft, dat er vooral 's nachts harder gewerkt had moeten worden, dat er veel te laat geoogst is en dat in vele geval len niet meer dan 20% van de be schikbare akkers van te voren be hoorlijk omgeploegd is. De aardappelschaarste is dezer da- -;en voor Radio Praag reeds aanlei- j ding geweest om een vurig beroep te doen op alle schoolkinderen, arbei ders en boeren onder het motto: Ook de laatste aardappel de grond uit! DADIO TIRANA liet soortgelijke on heilspellende woorden horen Een omroeper las een communiqué voor, waarin er o a. op werd gewezen, dat vele districten bij de „zaaiactie" in gebreke waren gebleven, dat er niet voldoende gedaan werd tegen de erosie en dat er meer van de arbei ders en machines geëist diende te wor den. "TENSLOTTE laten wij nog het Pool se blad „Trybuna Ludu" aan het woord. „De noodzakelijke mobilisatie van de boeren en landarbeiders is uitgebleven. Op vele plaatsen zijn ernstige tekortkomingen geconsta teerd. De bedrijfsleiders van de col lectieve bedrijven knoeien met hun opgaven en de particuliere boeren le veren minder graan af dan bij de wet is voorgeschreven". (Advertentie) Wilt U werkelijk nog langer „voor de motten breiennu U gel¥ll TINitteerde, motvrlje wol kunt kopen? A/Iijnheer ue Bruin - schrijft een jcugc liefhebber, die ondanws de hoge vrijgezellenbelasting in ons ge- rinneweerd landeke, nog niet platzak schijnt te staan - als ge de duiven- gazetten zo eens komt te lezen, heeft tegenwoordig jan-en-alleman duiven te koop. Jansen de jóngen van de goei' l'ieterse de óuden van de goei' en Klaassen de broeders en zusters, nonkels en kozijnen van de goei'. Wat mij ecliter opgevallen is, is dat de goei' zelf niet te koop zijn. Die geven ze niet af. Ik heb er al eens achter gevraagd, doch ge krijgt seffens ten antwoord: Wat zijt ge daar nu mee, met een versleten oude duif, die op Uw kot niet vliegt? Geeft U, mijn heer de Bruin mij nu eens een woor- cleken uitleg wat ze daarmee bedoe len. want het fijne ken ik er nog niet va,, en ik ben nochtans niet van zin mij door die mannen te laten top pet. Vele groeten, dankend op voor hand enz, enz. getekend J. P. Jonge vriend, ge kent zeker het verhaal niet van Hang-Kreng-Hang? De slimme Chinees uit Kimberley, die twee steenezels van kaffers fopte op een manier, dat ze zelfs bij mijnheer de vrederechter niet moesten aan kloppen. doch moesten zwijgen dar. ze zweetten? Luister goed. het verhaal begint in een stikdonkere nacht, onder drie zatkullen bij een olielampje, bulten in het „velt" onder de blote hemel, huilde de jakhals. De kaffers grinnikten goedkeurend, 'er r1l onze vriend Hang een verbor gen luikje opende in de planken vloer achter de tapkast. Met zijn spleet ogen half dicht, stofte hij met de ha ren van zijn staart de buik van een koolzwarte fles af. Jamaica-rhum. Zwijgend schonk de ondoorgrondelij ke Oosterling de grote glazen van de kaffers vol met een geelachtige vloeistof, die de ogen van de zwartjes, ziende hoe de verboden heerlijkheid hun bekers vulde, deed glinsteren in de nacht. „Mannen", zei de zoon van Mao Tse-toeng, „ik een centje te verdie nen weet met duif" Almeteens zette hij een kaneurre- yogelkooike op tafel met een schitte rende blauwe duif er in. Een van de kaffers verslikte zich in zijnen drup pel. zodanig verschoot hij. De waard ging bij zijn gasten zitten en tufte er zelf ook niet in en de koppen bijeen gestoken gaf hij de schoensmeerkeréls uitleg in het fijne over het bijzonde re mechaniek van de Belgische reis duif. Langzaam daagde het begrijpen in het traag vernuft van de twee zatte kaffers, toen de Chinees hun voor de zevenentwintigste maal had uitgelegd dat een duif zeker en vast terugkeert naar de plaats, waar ze gewoon is haar duiveneten te ontvangen Eindelijk en ten langen leste be grepen de steenezels waarom het ging en. in een helder ogenblik snapten zij hoe die ordinaire braadduif als dia- mantdraagster zou kunnen gebruikt worden bij de smokkel van schone stenen Inslikken baatte sedert lang niet meer, daar ze U gewoon door lichtten met een lampke en U ver volgens een lavement zetten dat ge kramp kreeg lijk een paard, met al de verdere niet nadei aan te duiden, onaangename gevolgen Door die vogei zouden ze iets kun nen bereiken, waarnaar ze alreeds zo lang en tevergeefs getracht hadden. De Chfnees had zijn mannetjes goed uitgezocht. De beide opperhoof den besloten al wat ze op de wereld bezaten in pand te geven. In ruil voor de reisduif hiervan een stuk- ske opgemaakt bij een advocaat die niet al te veel rekende dewelke vervolgens voor gezamentlijke reke ning zou geexploiteerd worden in de koolmijn. Jack, die bovengronds werkte in de privaten nam de duif mede en zette haar op aanwijzing van de Chi nees die een knap stielman was in duivenspel in een rap getimmerd houten kotje. Hij gaf haar een veer tiental dagen iedere morgend en avond smakelijk kafferkoren en schoon drinken met een weinig Ja maica in probaat middel voor een opgewekt humeur en een helder ver stand. Hiermede dachten de kaffers de kater gestrikt te heoben. Op Toins schouders rustte nu de moeilijke taak, de duif in de mijn te smokkelen en verdei te doen wat ge kunt denken. Het lukte de vogel on gezien onder de grond te brengen tot bij de diamanten. Jack liet seffens al zijn bezigheden in de steek Hands vollen aanlokkelijk duiveneten h?d hij in en rond het kotje uitgestrooid. Dagenlang zat hij achter zijn kraal, de gloeiende zon deerde hem niet, de kramp in zijn nek van 't voortdurend omhoog kijken in de lucht werd ver zoet door de gedachten aan weelde en rijkdom die nu omzeggens voor het grijpen lagen Op de tiende dag bemerkte hij zijn maat, die geweldig kwam afgelopen. Gans zijn wezen straalde, een dag te voren had hij de duif met een kos telijke steen van enige duizenden ka raten aan nare poot kunnen lossen door een oude schacht, zonder dat de opzichters het bemerkt hadden Alswanneer hij echter zijn maat zag zitten in de zon met een stijve nek omhoog turend begreep hij al ras dat er entwat mislopen was. Op een draf stoven zi.1 naar de Chinees om advies te vragen, doch de slimme vos had alreeds de hielen gelicht. Met pandgoed, duif en damanten on ze brave kaffers in de misère achter latend. DE MORAAL T"}E moraal van dit verhaaltje is dat de kampioenen -duivenver kopers uit broodwinning groot gelijk hebben dat ze U de goei niet verkopen. Het is beter dat ze die zelf houden want hoe ge de zaak ook draait of keert: U zijt er niets mee Degenen die de goei' toch verkopen en de eksters houden zitten, komen vroeg of laat in moeilijkheden. zo heb ik mij laten zeggen dat een ze kere kampioen van grote fond een duif verkocht voor enkele brieven van duizend frank op vrije overwen Als die duif echter op zijn kot terugkwam, vond hij het spijtig Hij ontringde de duif en liet haar in de stad Breda een andere ring om de poot souderen. Met deze nieuwe ring werd de duif inge zet op de grote drachten, waarop zij een schone prijs won met de vette brokskens. Ongelukkiglijk lekte het spel uit en nu is de kampioen rats buitenge- stampt vanwege de Duivenbond. Hieruit ziet ge weer dat overgewen- de duiven U gewoonlijk eerder last en chagrijn bezorgen en dat ge de kampioenen niet moet embeteren om op htm koten de goei' te kopen De enige liefhebber, die bij mijn weten een artiest was in overgewende dui ven, was de Witten Boer van Borger- (Advertentiesl Beste Jongens en Meisjes, De redactie van het Dagblad De Stem is van plan, voor jullie een flinke plaats in te ruimen. Wij willen namelijk graag eens weten, wat jullie van Sint Nicolaas denkt en wat jullie van hem graag zoudt willen hebben. Schrijf ons dat eens, precies zoals je hart het ingeeft. En gebruik dan je vrije tijd om er een tekeningetje bij te voegen. Wat voor een tekening? Ook daarin zijn jullie vrij. Jullie straat bij de intocht van Sint Nicolaas. Jullie kamer tijdens het zingen van liedjes of als er gestrooid wordt. Piet bij de schoorsteen. Sint op bezoek in de klas. De stoomboot uit Spanje. Er zijn nog veel meer mogelijkheden, die je zelf eens moet uitdenken. Vertel dit' vooral aan je kleine broertjes en zusjes want die mogen ook meedoen We maken bij de beoordeling van het werk leeftijdsgroepjes. Van 5 tot 7 jaar, van 7 tot 9 en daarboven tot 11 jaar, want ouderen dan 11 jaar kunnen helaas niet meedoen. De inzenders van de beste tekeningen en de leukste briefjes krijgen een aardig cadeautje thuis gestuurd. Doe het zo gauw mogelijk. Deze Zaterdag en Zondag hebben jullie er best tijd voor. Maar uiterlijk Woensdagavond 12 November moet jullie je inzending in de brievenbus stop pen, anders kun je niet meedoen. Er bij vermelden: je voor naam voluit, je achternaam, je leeftijd, je adres en of je een jongen of een meisje bent. Veel succes. De uitslag lezen jullie in ons nummer van 20 November a.s. (Advertenties) hout. Dat verhaal vertel ik U een an dere keer. DE JEUGD V/OOR deze week wil ik eindigen met de Jeugd De jonge begin- ners-duivenmaatschappij in de korte broek, Ik bedoel Steeds Rapper, houdt Zondag 9 November tentoonstelling bij Janus Elissen op de Ginnekenmarkt. Van s morgens 10 uur tot 's avonds 6 Er wordt niet getapt alleen maar gemolken Allemaal goeie DIKKEN BRUINE. lyjR. F. VAN MEERWIJK, die, zo als we reeds meldden ter be noeming tot lid der Directie van Van Mierlo N.V. is voorgedragen, legt bin nenkort zijn functie van wnd. thesau rier-generaal neer. Zijn opvolger in die functie wordt Mr. L. de Block, directeur van het buitenlands beta lingsverkeer van het ministerie van financiën. DEENSE BOOT "JT KOPENHAGEN werd vernomen, dat Sovjet-aotorltelten de Deense vissersboot „Rota" met een beman ning van vier koppen hebben opge bracht. Het nieuws is overgebracht door een Deense vrachtboot, die Bornholm aan deed. Dit nieuws is overgebracht door 'n Russen in de Oostzee aangehouden en men eiste dat de papieren werden ge toond. Krachtens de Deense wet be hoeft het vaartuig geen papieren te hebben, waarop de namen van de le den van de bemanning voorkomen. Het Sovjet-vaartuig sleepte de Deense boot naar een Oostduitse ha ven. Deense autoriteiten hebben de Sovjet-autoriteiten de papieren van ie opvarenden toegezonden in de hoop dat verdere moeilijkheden voorkomen kunnen worden. (Van onze correspondent). QROTE GEBEURTENISSEN werpen hun licht en schaduw vooruit. Er wordt al druk gewerkt aaan de voorbereiding van de kronings feesten, die op 3 Juni 1953 zullen plaats vinden. Drie hertogen moeten volgens het protocol twee meter achter de koningin staan, als de Primaat de kroon op het hoofd van de koningin plaatst. En hiermee beginnen de moeilijkheden. Wie zal naast de hertog van Edinburg en naast de hertog van Gloucester staan? De plaats komt toe aan de ex-koning van Engeland, de hertog van Windsor, de lievelingsoom van koningin Elisa beth. Maar hij heeft een duidelijk ultimatum gesteld. Hij zal de kro ningsfeesten alleen hijwonen, indien zijn echtgenote offcieel wordt uit genodigd als Hare Koninklijke Hoogheid Hertogin van Windsor. men 1*X 1(WI herinnert zich het drama van 1936 nog als gebeurde het giste ren De huidige hertog van Windsor, toén koning Eduard VIH was verliefd op een Amerikaanse. Mrs Wallis War- field Simpson een niet-knappe, doch charmante vrouw die inmiddels al tweemaal was gescheiden. De Ameri kaanse bladen stonden er vol van, toen in Engeland nog niemand de waarheid durfde geloven De koning kruiste op het Jacht NahUn door de Middellandse Zee Aan boord bevond zich zijn toekomstige vrouw. In Augustus 1936, dus vier maanden voor de troonsafstand inviteerde hij zijn verloofde op het kasteel te Balmoral in Schotland, waar zij voor het eerst en het laatst de huidige ex-koningin Elisabeth, de moeder van de huidige koningin ontmoette. De sfeer ta de fraaie, historische ontvangsalon was ijskoud. Wederzijds werden slechts enkele beleefdheden gewisseld en nadien hebben de beide vrouwen elkaar nimmr meer gezien. Londen stond op stelten. Een vrouw, een buitenlandse, niet van adel. tweemaal gescheiden zou de koning van Engeland huwen? De he le wereld bemoeide zich er mee. In zijn eigen familie ontmoette koning Eduard zijn felste tegenstanders In die moeilijke dagen legde zijn moeder ex-koningin Mary haar hand op zijn voorhoofd en zeide: „Begrijn mijn Jongen, dat ik geen partij mag nemen tussen de koning van Engeland HERTOG EN HERTOGIN „Als oom zou ik graag bij je zijn" en mijn jongen David!" In die dagen kon hij rekenen op de steun van Churchill, toen al een invloedrijk po liticus en op Lord Beaverbrook, de Londense persmagnaat. Het was ook in die dagen, dat, zijn nichtje Elisa beth, de huidige koningin, hem een kus gaf en zei: „Ik begrijp niet alles. Uncle Davy, maar ik vind U mijn liefste oom en ik zal U altijd erg lief blijven vinden" TEGENSTANDERS P\E herten van Gloucester, de jong- ste broer van de koning slak zijn afkeer in die dagen niet onder stoe len of banken. De leiding van de An glicaanse Kerk was zijn grote bond genoot. De thans overleden koning van Engeland, zijn tweede broer nam geen standpunt In. Zijn zuster Mary en de in 1942 verongelukte hertog van Kent zijn broer, weigerden pertinent zich tegen Eduard te verklaren. De koning, voor de keuze gesteld, volgde de weg van zijn hart. Hij deed af stand van de troon en huwde de Ame rikaanse. Als vrijwillige banneling verliet hij Engeland George VI besteeg de troon, ver leende de ex-konmg de titel van her tog van Windsor eii bepaaioe, dat de titel Koninklijke Hoogneid niet ge dragen moent worden door zijn eent- genote noch door zijn eventuele na komelingen. De banden met zijn moe der. broers en zusters werden met verbroken. Herhaaldelijk is de ex-ko ning incognito in Engeland geweest om enige dagen bij zijn moeder door te brengen. Vaak heeft hij hier zijn broers en zuster en nichtjes ont moet waaronder de huidige koningin. Slechts de hertog van Gloucester en de koningin-moeder Elisabeth poog den hem min of meer te ontlopen. Toen hij weigerde de huwelijksplech tigheid van de huidige koningin bij te wonen had hij in een lange brie aan de bruid persoonlijk zijn standpunt uiteengezet „Als oom zou ik gaarne bij Je zijn. Als hertog van Windsor als ex-koning en als koningszoon moet ik weigeren tenzij mijn echt genote eveneens wordt uitgenodigd Bij de oegrafonK ,-an zijn vader, deed de hertog van Windsor zijn kinder plicht i ONDEN en heel Engeland houden zich thans met speculaties bezig Komen de hertog en de hertogin van Windsor naar de kroningsfeesten of niet? Het is het onderwerp van de dag. Duidelijk heeft de hertog van Windsor zijn eisen geformuleerd en in brede kring rekent men er op, dat er een oplossing gevonden zal worden. De wetenschap, dat de gezondheid van de ex-koning niet zo goed is en hij gaarne zijn levensavond in Enge land wil slijten spelen hierbij onge twijfeld een belangrijke rol. Boven dien is het getij min of meer gekeerd. De huidige koningin wil haar oom gaarne tegemoet komen. Ex-koningin Mary heeft persoonlijk diverse in vloedrijke personen verzocht een re delijke oplossing te zoeken Churchill is machtiger dan opit en Lord Bea verbrook eveneens. De houding van de Anglicaanse Kerk is bovendien enigszins veranderd en is gematigder ten aanzien van de in het gelijk ge stelde partijen van een echtscheiding. In beide gevallen heeft de rechtbank destijds de echtgenote van de hertog van Windsor volledig in het gelijk ge steld. Haar treft als zodanig geen of ficiële blaam. Op grond van al deze feiten is er een redelijke kans dat een regeling overeenkomstig de wen sen van de hertog zal worden getrof fen en het echtpaar Windsor aan de plechtigheden zal kunnen deelnemen De koningin heeft verklaart. dat hiermee één harer liefste wensen m t'.€rYF'''nS 2011 ?nan en hoewel de of ficiële voorbereidingen voor de kro ningsfeesten niet dooi haar kabinet worden geregeld, heeft zij grote in vloed op de gang van zaken. Maar ook in dit opzicht heeft zij een beslissing te nemen als kon'ngin Elisabeth II en niet als het uichije van Uncle Davy. Burgemeeste DENBERG j uur in tet besteden: bet tinge stek Bestek met bureau voo Brugmanstra (postgiro 57! Nadere talie Voor het van onze moeder betuigen gas van C Op woe NOV. des zullen te e, Crescendo' Klep-Smits, seweg 20, contant, dij. den verkoel xentzeili pelinzeil gelse legere verse afm< tendeels nie ma staat: d< voor diver geschikt, b.i Betonbouw, Landbouwer del, Expe fitC- Bezichtiging voor de vei Deurw. Een avond dans vreugd' tane gezelli U. AXEL. a kwart i Gezel! Een special zorgt de HULST Dar niet TERNEUZE u. dansoefei instr IJZENDÏJK Novei TERNEUZEl Oh is zeil Bel zorf IEDERE PRACHTll POP TE Ooi br| ScL naa Be| Wjj houden MEUBELPLA/ Eiken 0, Verder di SLAV. EIKEN, MOULMAIN ternec Woonhuis en naast het schi TELEFOON r DOOR B E Practijk Ex Conversatie Emigratie Vertalingen

de Stem | 1952 | | pagina 6