CLARA TANGE: A1 win ik ditmaal niets, ik doe mee! ONZE PUZZLE 1 Ui" zien ille Spanje en de rest Gemaskerde piraten kaapten Nederlandse kustvaarder 15 November: Klaproosdag! HET PURPEREN HOL Wal een Wonderlijke Wereld een RADIO-PROGRAMMA'S i pen met eU krijgt zaken IDS VERS e Lver wollen leden TWEEDE BLAD ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952 Extra-prijs in Breda Bisschop bij K.N.P. 1 Oplossing van de vorige week EAU DE COLOGNE Bemanning 10 dagen met revolvers in bedivang IN, ZEEUWSE OESTERS VLIEGEN WEG Grootste na St. Pieter DEZE WEEK ANTJES Mutsaerts s Uitzetten iteit Ztjde - Cordu- [uiten - Mantel- Stellen Ont- en bonte Stuk- [idoeken - Was- brklaasartlkelen. la's vanaf 9.95 lia's vanaf 11.75 li vanaf ,8.95 laagde prijzen !1 iMESSJAALS SJESMUTSJES kleuren 2.65. |kleedjes, Dres- aantrekkelijke 211-0 TEL. 54. IVAN DER STEEN Jm miter.io ruetmeer\ men m.mtm stoffer \bijelkdjr /em' m- li&fr /""LARA TANGE, uit de Emmastraat in Bergen op Zoom, heeft begin van dit jaar een gratis reisje naar Londen gemaakt. Als prijs voor haar ijverVan alle collectrices der klaproosactie had zij de meeste bloempjes verkocht. Dit jaar gaat ze weer collecteren, maar niet omdat ze erop rekent voor de tweede maal naar Engeland te gaan. Clara heeft twee oorlogsgraven geadopteerd op het Engelse kerkhof aan de Wouw- seweg. De dankbaarheid van de nabestaanden der gesneuvelden vindt ze een genoegzame stimulans om op 15 November haar uiterste best te doen woord voor klaproos en daaruit laat zich dus de naam voor de actie in ons land verklaren. De graven in Bergen op Zoom. Groesbeek, Holten, Willemstad, Ginneken, Princenhage, Zeeuwsch-Vlaanderen en elders moe ten onderhouden worden. Daarvoor wordt de ijver van veel collectrices gewaagd. „Ze kunnen zich niet ge noeg inspannen" vindt Clava Tonge, die al zes jaar collecteert, en daarbij constateert ze dat het zo'n dankbaar werk is. „De mensen geven graag voor dit doel". Haar vriendin. Riet Michielsen, heeft haar in Januari naar Engeland vergezeld. En of die ook weer zal collecteren? Clara heeft het haar niet gevraagd. Want mej. Michielsen is inmiddels mevrouw Thielen gewor den en woont in Roosendaal. „Maar", zegt ze, .,ik geloof zeker dat zij weer van de partij is". BREDA 7XJ weet hoe het werk van het Ne- A- derlandse Oorlogsgraven-Comité gewaardeerd wordt. Want mevrouw Ewan. die in een klein plaatsje van het Engelse graafschap Sussex woont, is bij haar thuis geweest. Haar man en haar zoon liggen belden in Bergen op Zoom begraven. „Ze vindt het zo fijn. dat ik de graven onderhoud en regelmatig krijg ik brieven van haar. Ook mevrouw Shinton, wier zoon hier is gesneuveld heeft me geschre ven. Ik geloof dat je even in de plaats van die mensen zou moeten staan, om te begrijpen wat het voor hen bete kent, hun nabestaanden niet vergeten te zien..." Nee, de ijver van Clara Tange heeft andere motieven dan 't moge- CLARA EN RIET IN LONDEN Ze zijn wéér van de partij! lijke vooruitzicht op een buitenkans je. „Ofschoon, het zou natuurlijk wei mooi zijn als de iels weer in Bergen viel; al was het alleen maar om te bewijzen dat de stad haar bevrijders niet wil vergeten". DANKBAAR WERK ("VP 15 November is overal de collec- te voor de oorlogsgraven En wederom zal een aantal reizen onder de collectanten worden verloot. In Engeland spreekt men van Poppy-day. De bloemen die op die dag verkocht worden, zijn door oorlogsinvaliden vervaardigd. „Poppy" is het Engelse p\E wijbisschop van Limburg (Dults- u land). Mgr Kampe, en de dom kapittelheer Karell, hebben een be zoek gebracht aan het Katholiek Nederlands Persbureau te Den Haag. Zij hebben zich op de hoogte gesteld van het werk van het Katholiek Persbureau in Nederland, teneinde ad vies te kunnen uitbrengen over de re organisatie van de Katholieke pers bureaus m Duitsland. (Advertentie) R Geslaagd dank zij ÊS3 - Hilversum {Bekende Schriftelijke Cursus) Wiskunde L.O. en M.O.KI en KV 2 3 d 5 6 7 8 9 11 1? 13 ld 15 16 17 18 19 20 21 22 23 2d 25 26 27 28 29 30 31 32 33 3d 35 36 37 38 39 dó Horizontaal: 1 ver snapering; 10 gril, kuur, 11 water N.-Brabant; 12 hou ding; 13 plaats in Gelderland: 15 zwarte, kleverige- substantie; 16 het zelfde (afk.)17 gestalte; 19 pers, voornaamw..; 20 li chaamsdeel; 21 vóór; 23 geluk, suc ces; 25 were'dtaal 27 stoot; 29 voor zetsel; 31 bedriege- lijk voorkomen; 32 noot; 33 achting; 35 ogenblik; 36 her kauwer; 37 niet ge sloten; 39 zee straat; 40 zangerig, welluidend. Verticaal; 1 aan spraak, eis, vorde ring; 2 vel; 3 af stammeling; lengtemaat afk.) 5 verschil; 6 noot: 7 eenheid -an elec- trische stroom- sterkte (afk.); gekneed mengsel 9 uitbouw; 13 ach ting; 14 boom; 17 bergpl.; 18 staat, siestoel; 20 herkau wer; 22 ijzerhoudende grond; 24 zuil: 26 deel van het jaar (afk.); 27 oor logstuig uit de oertijd: 28 voertuig; 30 geestelijke der Grieks-Katholieke Kerk; 32 spijskaart; 34 hevig; 36 staaf: 38 windstreek (afk.); 39 noot. LIET Oorlogsgraven-Comité van Bre- da heeft de goede gedachte gehad om te zorgen, dat in ieder geval een Bredase collectant of collectrice een prijsje krijgt, zelfs al zou een der hoofdprijzen (een buitenlandse reis, beschikbaar gesteld door het British Legion) in Breda vallen. Zij. die zich voor de sympathieke collecte beschik baar stellen, kunnen zich vervoegen aan de volgende adressen; Mevr. H. Poisonnier, Golfstraat 4 en C. W. v. Schreeven, Nassausingel 30. BERGEN OP ZOOM IN Bergen op Zoom houdt het secre- 1 tariaat, Noordsingei 1. zich gaarne aanbevolen voor een zo ruim moge lijke aanmelding van collectanten. «Advertenties, Hij de charme en natuurlijke schoonheid van iedere vrouw be hoort ,,4711" Tosca Eau de Co logne - een combinatie van de verrukkelijke geur van ,,4711" Tosca parfum met de frisheid van .,4711" klassieke Eau de Cologne. L het begin van de vorige maand heeft zich op de Middellandse Zee een haast zeventiende-eeuws zeero versdrama afgespeeld waarbij^ o.a. twee Nederlanders, een kapitein en een machinist, slachtoffer waren. Te zamen met een Duitse stuurman en een voor een deel uit kleurlingen be staande bemanning hebben deze zee lieden volgens „Het Parool" tien da gen lang opgesloten gezeten op hun kustvaarder, de „Combinatie" Stevig geboeid en bedreigd met revolvers werden zij in bedwang gehouden en zij moesten lijdelijk toezien, dat de piraten zonder veel kennis van zaken de navigatie van het schip overna men. Ze konden niet zien, waarheen ze voeren, want de zeerovers hadden de patrijspoorten zwart geverfd en stevig gesloten. Voedsel en water werden schaars en hoe verder de reis met onbekende bestemming vorderde, des te erger werden de mannen ge plaagd door esen ergerlijke toestand van vervuiling. DE ENTERING LIET gebeurde in de Straat van Gi braltar, Zaterdag 4 October even £)E ZEEUWSE OESTERS zijn dit seizoen beter dan ooit, wat zich in de omzet demonstreet. Vooral België, het land der gastronomen, be stelt het zeebanket, ongeacht de prijs, bij duizenden. Het nam in de maand Oct. 2 501700 stuks af tegen 1.940.400 in October '51. Nederland consumeerde 150.000 oes ters (131.000); Engeland 54.000 63,500); Duitsland 109.900 (131.000) en andere landen 28.800 (23.000). Totaal werden vorige maand uit rerseke 2.845.000 oesters verzonden te gen 2.290.000 stuks vorig jaar October. na middernacht: in het maanlicht kwam een klein schip op het oog een gewezen motor-torpedoboot schuimend op de „Combinatie" toe schieten. De kapitein sprong uit zijn stuurhut, maar het vreemde schip was al bonkend langzij gekomen. Vijf gemaskerde kerels met sten-guns en revolvers sprongen over, boeiden ka pitein en roerganger en sloten de overige opvarenoen in het voorlogies op. De machinist en stuurman wer den beurtelings zes uur opgesloten in de machinekamer, waar zij ge dwongen waren de machines gaande te houden. Dagenlang duurde de vaart. Men wist niet waarheen en hoe lang nog, maar een ding was wel duideiijk: het was de piraten begonnen om de la ding Amerikaanse sigaretten, die in Tanger aan boord was genomen, met bestemming .Malta. Donde:dagnacht, 9 October, begon een zware storm. De opgesloten bemanning voelde aan het schip, dat er -geen prima zeelui aan dek stonden en toen het schip onbestuurbaar begon te worden werd de kapitein uit zijn gevangenschap gehaald om zelf het roer te nemen en het schip te behouden. Het duur de uren een hard gevecht met een slecht .uisterend schip, waarvan de motor begon te haperen, tegen ruk winden en bonkenae zeeën. Maar het schip bleef behouden. De kapitein werd teruggevoerd naar net voor schip. DE ROOF haven Melilla. waar proviand en brandstof werden opgedaan. De mo tor werd zo goed mogelijk geklaard en vier dagen later kon men weer uit varen naar Tanger. waar schip en bemanning na enkele dagen aankwa men. Kathedraalbouw hervat ENE grootste kerk ter wereld, na de Sint Pieter te Rome. wordt bin nen afzienbare tijd te Liverpool in gebruik genomen. Het is de Christus Koning-kathedraal, waarvan de bouw elf jaar geleden wegens tijdsomstan digheden moest worden gestaakt. Eerst nu werd toestemming verleend om de werkzaamheden te hervatten. De aartsbisschop van Liverpool, Mgr Downey, hoopt, dat de toestand van het bouwfonds na de voltooiing van het voornaamste gedeelte der ka thedraal zodanig zal zijn, dat men zonder verdere onderbreking het priesterkoor, een Mariakapel en een Sacramentskapel kan optrekken. Ge lukkig zijn de fundamenten die elf jaar aan weer en wind waren bloot gesteld door een uiterst degelijke structuur niet verwoest maar een ze ker verval is onvermijdelijk. «Advertentie' (Advertentie) B I E R V O K R A A E L P A T RAPPE T P A D I OSSEN B T E L D L Y N L E A S K O L U M U N I WESTD LIET I E N H E R M A R G I N MEES I S S E N E T E F L O T O S F A T I E G O R P E 'k Leer nu spreken in het openbaar; Er zijn 9 lessen voor nodig maar. Docent stond versteld Wat 'k heb verteld'. Dat 't door Tip van Bootz kwam. verzweeg 'k maar! 'n TIP VA N BOOT7 Inz. Hr. L. v. R., Schagen, ontv. 1 fl Tip 1 Lfl. BOOTZ' OUDE GENEVEB. rYAGEN gingen voorbij. Eindelijk, in de nacht van 14 October, kwam het schip tot rust, de schepelingen hoornen de ankerketting ratelen. Men was voor anker gegaan. Verboden licht te maken! Geloop op het dek, onverstaanbare woorden. Zacht kwam een schip langszij. Er werd gesjouwd met al.erhanue zaken: de lading ging weg. Bevelen. Schu rend vertrok het vreemde schip. Stil te! Voorzichtig ging de bemanning van de „Combinatie" aan dek. De sloep was verdwenen. Eigendommen van de bemanning waren weg. Pro viand. zeekaarten, scheepsjournaal en ook een deel van de scheepsuitrusting was door de piraten meegenomen. Het kostte moeite om zich te oriën teren, maar tenslotte kwam men er achter, dat de „Ccmbinaie" ergens voor de Noordpunt van Sardinië voor anker lag. De motor, die al dagen lang zwaar stootte, was nauwelijks meer te gebru.ken. Toch besloot men terug e gaan naar Tanger. Van een dekkleed werd een zeil gemaakt en zo voer het schip weg. Het werd een moeizame reis. De motor gaf ten slotte helemaal de geest .voortgang één mijl per uur. Maar toen was er weer kustlicht in zicht. Men viel binnen in de nood- DOOR HERMAN ANTONSEN 21) Susan stak de gang over en zette zich aan haar lessenaar. Gelukkig, dat tenminste één briefje in het Engels geschreven kan worden, zei ze tegen Neva. Jp Frans is anders uitstekend. Neva ging op haar gemak tegenover haar zitten en rookte welbehagelijk een sigaret. Dat mag ook wel, antwoordde Su san afwezig onder het schrijven. Het heeft me heel wat gekost, maar het jouwe is even goed en je Engels is veel éléganter dan het mijne. Maar dat is ook je eigenlijke moedertaal niet. merkte Neva op. Is Engels mijnOch ja, na tuurlijk, je hebt gelijk. Amerikaans is iets anders, niet waar? Krek zo, zei Neva. Susan plakte de laatste enveloppe dicht en stond op. Om dan zo Amerikaans mogelijk te blijven; OK Zullen we nu naar St Fiacre gaan? Maar hoe? Zullen we wandelen of zal ik op mijn bagage drager jou in plaats van dat skelet meenemen? 1'* neem de fiets van Moise, zei Neva. De remmen zijn wel defect, maar op de vlakke weg hindert dat zo erg niet. Ik wist niet, dat je.... zei Su san verbaasd. Demonteerbare schouwburg pAUL DOUAI, de vroegere directeur van het Theatre des Arts, en thans directeur van het Theatre Cirque te Rouaan, heeft, na nauwkeurige stu die een rijdend en uitneembaar thea ter geprojecteerd, waarmee in Norman. dië, waar door de bombardementen van de oorlog geen schouwburg meer Js, tournée's gemaakt kunnen worden. Niet alleen Rouaan, maar ook Le Havre, Caen en vele andere plaatsen krijgen nooit meer een behoorlijk toneelstuk te zien. - De lengte van de rijdende schouwburg is 57 meter, de breedte 26 meter, het toneel is 12 meter breed en 12 meter diep en het bestaat uit meta len onderdelen, die tezamen 110 ton we. gen. Een paradijs TEN KAPITEIN uit het leger van In- dia heeft een plateau van tachtig kilometer aan de grens van Tibet ontdekt tussen twee bergtoppen. Het ligt op 4200 meter hoogte. Met gege vens uit oude legenden was de kapitein aan het zoeken gegaan. Hij beweert nu, dat hij het paradijs heeft gevonden, waarvan in de oude Hindoe-boeken sprake is. Te geef TN ENGELAND is het kasteel Astley te huur. Het bevat twintig slaapka mers, een bibliotheek, ruime keu kens en wat al niet meer. Feitelijk is het te geef. Want de huurprijs is slechts 500 gulden per jaar. Maar er is een maartje aan. De huur. der moet eerst de noodzakelijke repa raties laten verrichten. En die zijn n;et gering. Het uit de dertiende eeuw stam_ mende kasteel moet in feite van onder tot boven vernieuwd worden. De kos ten daarvan worden geschat op enige honderdduizenden guldens. Tot dusver is de toeloop van adspirant-huurders niet groot. 106 jaar TNE OUDSTE inwoonster van Amerika is mevrouw Marie v. d. Bogaert. Zij woont in Belford in de staat New- Yersey en heeft pas haar 106de verjaar dag gevierd. Zi) is afkomstig uit Rot terdam. Automatische vuurtoren pNIGE INGENIEURS hebben in Fin- land de meest automatische vuur toren ter wereld" gebouwd. Hij 2al de schepen in de Finse Golf met licht en radioseinen de weg wijzen. Ook ecu misthoorn kan worden ingeschakeld. De toren ligt ongeveer 20 kilometer uit de kust en alle installaties worden van de kust uit radiografisch bestuurd. Ook de verwarmingsinstallatie wordt van daar radiografisch geregeld, zodat de temperatuur in de toren nooit lager wordt dan 50 graden Fahrenheit. Dit is nodig voor de instrumenten. Het is niet nodig, dat zich een bemanning op deze moderne vuurtoren bevindt. Het hoogste DADIO MOSKOU heeft bekend ge- maakt, dat het lioogste gebouw in Europa in Moskou zal komen te staan. Het wordt gebouwd aan de oever van de Moskwa en zal ongeveer 300 me. ter hoog worden. Het Empire Building te New-York, het grootste gebouw ter wereld is meer dan 420 meter hoog. J-4ET valt nauwelijks te betwij felen,, dat de Spaanse telkens terugkerende klacht „overal ter wereld onbegrip te ontmoeten" niet geheel ongegrond is. Afge zien van de academische vraag, of nu Spanje dan wel „de wereld" daaraan de meeste schuld heeft, moet zeker worden toegegeven, dat de feiten van de laatste tijd en met name van deze week aan dat onbegrip een merkwaardig relief verleenden Spanje en de Verenig de Staten zijn het namelijk na ze ven maanden van zeer moeizame onderhandelingen in principe eens geworden over het gebruik van marine- en luchtbases door het Atlantische Pact. Dat de „Spaan se verlangens zijn ingewilligd" be tekent weinig anders dan het ra dicaal geforceerde einde van het gewraakte onbegrip! De Caudillo en diens minister van Buitenlandse Zaken, Artajo, hebben bij herhaling betoogd, dat Spanje bereid is mee te doen aan de éénmaking van Europa, wan neer dat tenminste niet gebeurt op een „schijn-basis" van zorgvul dig gecultiveerde nationale be langen ln een maar al te breek bare glazen broeikas van overkoe- kelende federale lichamen. Zeker, ook Spanje houdt strak vast aan een waarachtig niet onder stoelen of banken gestoken nationalis me maar, zo klinkt het uit Ma drid, ons nationalisme stoelt op de onvergankelijke beginselen van dat Christendom, waaraan het vroegere Europa zo goed als het toekomstige met uitsluiting van alle andere bronnen werkelijk kracht ontleent. Nationalisme binnen het Europese eenheidsstre- ven betekent integratie binnen een hogere orde, wanneer naar het woord van Paus Pius XII trouw aan het gegeven woord, wederzijds respect en broederlief de de samenstellende delen van deze eenheid zullen binden. Het katholieke Spanje stelt zijn, be ginsel-vastheid als garantie en eist op grond daarvan behoud van het eigen nationale karakter. 'IA*? ons nu niet zo kortzichtig zijn ..te menen, dat bij Franco en de zijnen de ideologische ar gumenten volledig de plaats inne men van de practlsch-politleke en sociaal-economische noodzaak zo spoedig mogelijK een noodlottig isolement te ontlopen. Zelfs bij het grootst mogelijke idealistische optimisme zou Spanje dat niet kunnen wensen en het is dan ook volkomen begrijpelijk dat Madrid de strategische waarde van het Iberisch schiereiland als hoogste troef op de conferentietafel legde, toen „gelijkwaardige behandeling met de Pact-landen" als ruil-els werd gesteld tegenover het recht van de V.S. erm wegen aan te leg gen, vliegvelden en havens na mo dernisatie te gebruiken en lucht afweer of radarnet te organise ren (en te betalen!). J-JOEWEL de principiële overeen komst met Spanje nog werd bereikt vóór de verkiezing van Eisenhower, moeten we toch stel len, dat de betekenis daarvan twee-zijdig is verzwaard sinds de uitslag van Dinsdag j.l.: Eisenho wer is niet alleen voorstander van versnelde opbouw van het Euro pese leger en het daarmee samen hangende streven naar Europese éénwording, hij heeft evenals Franco een jaar geleden en Arta jo nog deze maand, duidelijk als zijn overtuiging uitgesproken, dat op de een of andere, wijze de bij Europa behorende landen losge maakt moeten worden uit de han den van de „indringers uit het Oosten". Bovendien is de nieuwe president tenslotte in hart en nie ren generaal, waaruit we rustig mogen concluderen, dat de stra tegische betekenis van Spanje niet zal (kunnen) ontsnappen aan 2ijn politieke inzicht en macht. Aldus heeft de principiële overeenkomst reeds dadelijk in hoge mate een practische basis, ook voor de Europese Defensie Gemeenschap als geheel. Immers, als de voorte kenen niet bedriegen, dan staan we aan de vooravond van een cri sis: het zal zijn een „erop of er onder", waarbij woord en daad van Elsenhower waarschijnlijk zeer veel gewicht ln de schaal zullen leggen. Ik ben klaar! zei Neva. Samen reden ze de laan af en dra-1- den de hoofdweg op naar het witte marktstadje. Uit de dubbele t -n der kerk van St. Fiacre luidde het Ange lus zacht over de velden en van de rivier klonk kikvorsengekwaak. Aan de buitenkant van het plaatsje ont moetten ze een paar andere f.etsers, twee mannen in militair uniform en vierkante petten. De gendarmes, mompelde Susan. Bonsoir, messieurs! Ze knikten haar plechtig toe en de gene, die vlak langs Susan heenreed, waarschuwde: Denk om uw lamp, mademoiselle. De zon is onder. Toen ze voorbij waren zei Neva: Het zal een grappig feest worden, als al die mensen, die jou haten vre zen in La Catine bij elkaar zijn, Susan. O Voor de met wingerd begroeide deur van La Catine opende Sir Cyril de eerste champagnefles. Het warme zachte, licht van Chinese lampions viel over zijn zilverwitte haren, en lange, echt Engelse wangen; rode lichtvlek ken dansten over de onder het keu kenraam neergezette tafel beladen met schalen knapperige roomtaartjes, dun ne sneedjes brood met 'paté de fois gras', wijnglazen en grof gevormde flessen bier en 'limonade gazeuse'. Aan de lage appelbomen langs de laan hingen nog meer lampions. Neva liep daar met Mare de l'Arize op en neer. Aan beide kanten van het huis stonden twee denneboompjes als in bloei in het rose, blauwe en gouden licht. Net 'n bruiloft, riep madame 'Ri aan de tafel rechts van de deur voor de gasten bestemd. Ze sloeg zich op haar dikke dijen en gaf knipoogjes naar haar kennissen. Monsieur Dumas leunde voorover op de knop van zijn paraplui en had zijn hoed diep over zijn hoofd getrokken als bescherming tegen de gevaarlijke avondlucht. De pastoor dribbelde zenuwachtig op en neer. De Comte de l'Arize zat tegen over madame 'Ri en keek haar, heel even glimlachend, in het verweerde, oude gezicht. Met een plof schoot de kurk uit de fles van Sir Cyril. Schitterend! riep Susan en hield hem haar glas het eerst voor om het vol te schenken. U hebt voor van avond genoeg gedaan. We zullen het van u overnemen. Jean-Marie zal in schenken, Moise en ik zullen bedie nen. Met een koperen blad, waarop vier glazen stonden, begaf ze zich glimla chend naar haar oudere gasten. Moise hield twee glazen voor aan Jean-Ma rie. Haar blauwe japon had de kleur van haar ogen; Jean-Marie wisselde een donkere blik met haar van onder de klep van zijn beste, grootste pet. Het meisje zuchtte zachtjes en keerde zich om, om de champagne naar Neva en Mare te brengen. Opstaanallemaal, schreeuw de madame 'Ri. We moeten op ma demoiselle Susanne's gezondheid drin ken! Ja, ja, riepen allen tegeliien verdrongen zich rondom Susan. Nee, nee! stribbelde ze lachend tegen. Niet op mij. We moeten op de Oude Man van Volvestre drinken Ze hief haar glas omhoog. (Wordt vervolgd) ZONDAG 9 NOVEMBER 1952 HILVERSUM I 402 meter KRO: 8.00 Nieuws en waterstanden; 8.10 Gra mofoonmuziek; 8.35 Hoogmis; NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Om roeporkest; 10.00 Geref. Kerkdienst; 11.30 Koorzang; 11.45 Orgel en sopraan; KRO: 12.15 Gramofoonmuziek; 12.40 Idem; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Gramofoonmuziek; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Gewijde mu ziek; (In de pauze: Vraaggesprek); 16.00 Gramofoonmuziek; 16.10 Ka+holiek Thuis, front Overal; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; IKOR: 17.00 Oud-Katholieke kerk dienst; 18.10 ,,De Kerk spreekt van troost", causerie; 18.35 „Travancore 1952", causerie; 18.45 ,,De Kerk luistert naar uw vragen", causerie; NCFV: 19.00 Bach-orkest, vocaal ensemble en solisten; 19 30 ..Gelooft u dat?", causerie; KRO: 19.45 Nieuws; 20.00 Gramofoonmuziek; 20.20 Friese avond; 22.35 Actun'heiten; 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.15-24.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II 298 meter VARA. 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gra mofoonmuziek; 8.35 Orgelspel; 8.58 Sportmededelingen9.00 „Wat er groeit en bloeit", causerie; 9.10 Klein koor, ka. mer-orkest en solisten; 9.45 „Geestelijk le ven'', causerie; 10.00 Lichte muz'ek; 10.30 „Met en zonder omslag"; 11.00 Promena de-orkest; 11.30 Cabaret; - AVRO: 12.00 Gevarieerde muziek; 12.30 „Even afreke nen, heren!"; 12.40 Surinaams orkest; 13.00 Nieuws en weerberichten; 13.05 Medede lingen of gramofoonmuziek' 13.10 M~tro- pole orkest en kwintet; 14.00 Boekbesore. king; 14.20 Gramofoonmuziek; 14 30 Con- certgebouw-orkest en soliste; (In de pauze: ca. 15.15 Filmpraatje; ca. 15.30' Gramofoonmuziek); Ca. 16,20 Gramofoon muziek; 16.30 Spor revue; VARA: 17.00 Strijk-ensemble; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws en sportuitslagen: VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. KerkCienst; IKOR: 19.00 Voor de jeugd: 19 35 „Gesprakken om de Bij bel", radio-catechisatie- AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Omroeporkest en so'is' 21.03 „Ontmoetingen me' Christopher Blaze", hoorspel; 21.40 Reis Z.K.H. Prins Bern- hard naar Midden, en Zuid-Amerika; 21.45 Gramofoonmuziek; 22.00 Reportage; 22.05 Cabaret; 22.35 Zuid-Amerikaanse en Spaanse muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Re portages of gramofoonmuziek; 23.25-24.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, VLAAMS. 324 meter 12.00 Radiojournaal; 12 30 Weerberichten; 12.34 Gramofoonmuziek; 12.45 Instrumentaal kwartet; 1300 Nieuws; 13.15 Instrumen tal kwartet; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera, en Bel Cantoconcert; 15.30 Gra mofoonmuziek; 16.00 Sport; 16.45 Dans muziek; 17.00 Omroepkoor; 17.40 Gramo foonmuziek; 17.45 Sportuitslagen; 17.50 Gramofoonmuziek; 18.00 Strijkkwartet; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevarieerd programma; 21.30 Gra mofoonmuziek; 22.00 Nieuws. 22 15 Ver- zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05-24.00 Dansmuziek. BRUSSEL, FRANS. 484 meter 12.08 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Ver zoekprogramma; 14 30 Gramofoonmuziek; 15.00 Groot Symphonie-orkes en soliste; 15.50 Gramofoonmuziek; 16.45 Gramofoon. muz ek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gramofoon- muzi k; 19.00 Godsdienstig-* uitzending; 19.45 Nieuws; 20.00 Lichte muziek; 21.15 en 2'70 Gramofoonm"7.iek 22.00 Ni uws; 22.15 Amusementsmuziek; 22.50 Nieuws, 23.00 Gramofoonmuziek; 23.50 Nieuws, LITURGISCHE RALESDER ZONDAG 9 November. Wit. Kerkwij ding van de St. Jan van Lateranert. 2e gebed en laatste Evangelie van de 23e Zondag na Pinksteien. 3e H. Theodorus. Credo. Prefatie van de H. Drievuldigheid. Of: Wit Mis van de H. Willibrord. 2e gebed Kerkwijding van de St. Jin van Lateranen. 3e gebed en laatste Evangelie van de 23e Zondag. Cc- do. Prefatie van de H. Drievuldig heid. MAANDAG 10. Wit, H. Andreas Avellinus. 2e gebed octaaf H. Wil librord. 3e H.H. Tryphon enz. Cre do, DINSDAG II. Wit, H. Martinus. 2e gebed octaaf H. Willibrord. 3e H. Mennas. Credo. WOENSDAG 12. Haarlem: Rood. H. Livinus. 2e gebed H. Martinus I. 3e octaaf H. Willibrord. Credo. Den Bosch, Breda: Rood. H. Martinus I. 2e gebed octaaf H. Willibrord. 3e van de H. Maagd. Credo. Prefatie van de Apostelen. DONDERDAG 13. Wit. H. Didacus. 2e gebed octaaf H. Willibrord. 3e van de H. Maagd. Credo. VRIJDAG 14. Wit. Octaafdag van de H. Willibrord 2e gebed H. Josaphat. Credo. ZATERDAG 15. Wit. H. Albertus de Grote. Credo. MAANDAG 18 NOVEMBER 1952 HILVERSUM I - 402 meter NCRV: Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en J weerberichten; 8.10 Sportui'. slagen; 8.20 Gramofoonmuzie 9 00 Voor cie zieken;' 9.30 Voor cfe huisvrouw; 9.55 Waterstan den; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.00 Piano, recital; 10 30 Morgendiens 11.00 Cramo- foonmuziek; 11.15 Gevarieerd program ma; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Orgelconcert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nws; 13.15 Gramofoonmuziek; 13.45 Idem; 14 CO Schoolradio; 14.30 Gramofoonmuziek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Bas en piano; 15.50 Gramofoonmuziek; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Viool en piano; 16.50 Gramofoonmu ziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.16 Voor cfe jeugd; 17.30 Idem; 17.45 Regcrings- uitzending: Wm. S. B. Klooster: .JDeli. Sumatra's Oostkust"; 18 00 Gemengd koor; 18.20 Sportprantje; 18.30 Zigeunerkwmtet, 18.45 Engelse les; 19.00 Nieuws cn weer berichten; 19.10 Lichte muziek; 19.30 „Volk en Staat", causerie; 19.45 Gramo foonmuziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 „Die Schöpfung", oratorium; 22.20 Reportage; 22.30 Gramofoonmuziek; 22.45 Avondover. denking; 23.00 Nieuws en SOS-berichten; 23.15 Wereldkampioenschappen Dammen; 23.20-24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 meter VARA 7 00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmuziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gramofoonmu ziek; 8 00 Nieuws en weerberichten; 8 18 Gramofoonmuziek; 9 00 „Onder de pan nen", hoorspel; 9.15 Gramofoonmuziek; VPRO: 10.00 „Voor de oude cfag", eau. serie: 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voordracht: 10 40 Voor de zieken; 11.40 Kamermuziek: 12.00 Gramofoonmu ziek; 12.15 Dansmuziek; (12.30 Land. en tuinbouwmededelingen; 12.33-12.38 Voor het platteland); 13.00 Nieuws cn com mentaar; 13.20 Orgel en zang; 13.53 Voor de middenstand; 14.00 Voor de vrouw: 14.15 Pianorecital; 14.50 Gramofoonmu ziek; 15.00 Gevarieerd programma; 16.00 Saxofoon en piano: 16.10 Gramofoonmu ziek; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Dans muziek; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18 15 Pianospel; 18.30 Parlemem. tair overzicht; 18.45 Voor de jeugd; 19 U Regeringsuitzending„Landbouwrubriek" 20.00 Nieuws; 20.05 Reportage; 20.10 ,.Ii> Holland staat een huis", hoorspel met muziek; 20.40 „Aetherforum"; 21.20 Lich te muziek; 21.40 „Voor cn achter het voetlicht", uitzending gewijd aan het to. neel; 22 00 „De nood dei vluchtelingen", toespraak; 22.15 Radio Philharmonisch or. kost; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 Orgelspel; 23.45-24 00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, VLAAMS, 324 meter 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gramo foonmuziek; 13.00 Nieuwg; 13.15 Gramo foonmuziek; 14.00 Orkestconcert; 15.09, 15.45 en 16.10 Gramofoonmuziek; 16.15 Operette-aria's; 16.30 Gramofoonmuziek: 17.00 Nieuws; 17.10 Gramofoonmuziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gramofoonmuziek; 18.25 Luchtvaartkroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vlaamse lie deren; 20.00 Orkest concert; 21.00 Gramo foonmuziek; 21.40 Verzoekprogramma; 22 00 Nieuws; 22.15 Hammondorgelspel; 22.35-23.00 Nieuws. BRUSSEL, FRANS. 484 meter 12.05 Amusementsmuziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Gevarieerde muziek; 14.15 en 15.00 Gra mofoonmuziek; 16.00 Amusementsmuziek; 16.25 Gramofoonmuziek; 16.35 Amuse mentsmuziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Gra mofoonmuziek; 17.45, 18.30 en 19.00 Idem; 19.45 Nieuws; 20.30 Gramofoonmuziek; 21.15 Omroeporkest cn solist; 22.00 Nw: 22.15 Gramofoonmuziek; 22.50 Nieuws. t

de Stem | 1952 | | pagina 5