Willem II kan morgen landskampioen zijn Jan Rups als oorlogscorrespondent naar KOREA Om de gouden plak T. B. C.-vlucht in Sas van Gent SPEK Reuzel J DANSEN Op kantnor DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 JUNI 1952 Schrijftalent in één hand DE Protest van Hermes D.V.S. afgewezen Nog twee oefenwedstrijden JUUL MAENEN LEIDT NOG STEEDS Die bijgelovige Engelsen Promoveren Excelsior en Schijndel Dikken Bruines jOuivenhroniek Sport in 't Kort MARKTEN Officiële mededelingen DANSEN P)E RUSTIGE en zelfverzekerde toon, waarop de eerste Luitenant Jan Rups zijn toekomstplannen ontvouwt, is eigenlijk in scherpe tegen stelling met de grote idealen, die zich in deze 35-jarige journalist hebben vastgezet. Binnenkort vertrekt Jan Rups, momenteel gestationneerd op (le Stormschool te Roosendaal, per vliegtuig naar Tokio, om zich van daaruit als oorlogscorrespondent bij het Nederlandse Korea-detachement te voegen, als opvolger van kapitein Ben Koster, die er zijn tijd in Korea op heeft zitten. STERKE FIGVIJR Luitenant Rups mist reeds vanaf zijn kinderjaren zijn linkerhand, maar de natuur is hem ter hulp gekomen. Hij beschikt over een oersterke body en een rechterhand, die werk voor twee doet. „Men noemt het een ge brek", zegt hij, „maar ik merk daar helemaal niets van". En werkelijk, Rups is in staat net zo gemakkelijk een stormbaan te nemen als de best geoefende Koreaman. De reden, dat hij naar Korea trekt, is de teleurstel ling. die hij in Nederland heeft on dervonden. Door zijn nieuwe functie wil deze journalist, waarvan men binnenkort Koreaverhalen kan lezen en horen, meer bekendheid krijgen om aldus zijn emigratie naar Amerika te vergemakkelijken. LEVENSLOOP journalistiek begon Rups te boeien in 1937, toen hij bij het Handelsblad in Soerabaja terecht kwam. Van huis uit was hij geboren Nederlander in Indonesië; een land, dat hij lief had, maar haatte vanwe ge de Japanse bezetting. Als politiek delinquent geraakte hij in een Ja pans concentratiekamp. Zijn taaie lichaamskracht hield hem in leven. Van een groep van 42 gevangenen kwamen hij en. zijn kameraad als twee enige overlevenden uit de bittere be proevingen. In 1946 repatrieerde hij en kreeg hij eer. baan bij de persdienst van de K. L. M. in Londen. De vrijheidszin, die hij in Indonesië als hoogste goed had leren waarderen, bracht hem tenslot te weer terug naar dit land, waar- hij tot de teruggave in Djokja verbonden was bij de Regeringsvoorlichtings dienst. Twee jaar geleden kwam hij weer naar Nederland terug en hier trof hem de teleurstelling. Het maat schappelijk bestel leek hem hier te eng en te conventioneel en eerlijke kansen vond hij voor hem hier niet weggelegd. u* \.r geen noodsprong 7UN vertrek naar Korea is niet de noodsprong van een onbesuisde avonturier. Wie Jan Rups kent, zal dit ten sterkste tegenspreken. Het ver leden heeft hem geleerd, niet te veel te rekenen op de toekomst. Hij neemt zijn verblijf in Korea ernstig: op, zon: der enige angst, en grijpt zijn func tie aan als een dankbare taak, een taak, die erop gericht is om ons Ko- readetachement bij het Nederlandse publiek te introduceren op de wijze, die het verdient. Rups weet nog niet precies hoe hij het frontleven gestal te zal geven in zijn artikelen. In ieder geval zullen zijn reportages een op bouwende kracht bezitten. Wanneer hij dit zegt, komt er een ernstige trek rond zijn vastberaden mond, waar door men het gevoel krijgt, dat deze functie hem alleen maar roem zal op leveren en... een snelle carrière in Ame rika. Ja, jan Rups is een bedachtzaam idealist, die meer van de wereld heeft gezien dan een eng kantoortje. Niet alleen voor de Nederlandse bladen, maar ook voor enige grote Amerikaan se kranten zal luitenant Rups zijn in drukken over Korea weergeven. Ver der gaat hij ook zelf fotograferen en hij hoopt door middel van de radio ook mondeling contact te houden met het Nederlands publiek. In een te Rotterdam gehouden verga dering van cfe protestcommissie van de KNVB werd het protest behandeld van Hermes DVS tegen de twee doelpunten van Willem II in de wedstrijd, welke op Zondag 8 Juni in de competitie om het landskampioenschap van Nederland te Rotterdam werd gespeeld en welke ont moeting in een 2-1 overwinning voor de Tilburgenaren eindigde. Volgens de Schiedammers zou het eer. ste doelpunt in buitenspelpositie zijn ge scoord, terwijl bij de tweede goal van de Tilburgenaren de bal, bij een even van te voren genomen vrije schop, niet stil zou hebben gelegen. Het protest is afgewezen en de uitslag 21 voor Willem II blijft dus gehand haafd. Elders op deze pagina is een beschou wing geplaatst over de morgen te spelen kampioenswedstrijden. Daarin wordt o.m. op dit protest gezinspeeld. Door de be slissing van de Protestcommissie, welke reeds gisteravond genomen werd, is de situatie plotseling volkomen anders ge worden en kan Willem II morgen reeds landskampioen zijn. Daartoe behoeft zij, zoals bekend, slechts een gelijk spel te behalen. Van voorlopig Nederlands elftal Het Voorlopig Nederlandse Elftal zal in de eerste week van Juli twee oefenwed strijden spelen. Op 8 Juli volgt, eveneens in het Olym pisch stadion te Amsterdam tegen de Olympische ploeg van de Nederlandse Antillen. Op 8 Juli volgt, evenens in het Olym pisch stadion, een wedstrijd tegen de vermoedelijke Oostenrijkse kampioen Rapid. Deze laatste ontmoeting staat nog niet geheel vast; onderhandelingen zijn nog gaande. Beide wedstrijden zullen in de avond uren, aanvang 19.15 uur, worden gespeeld. Wordt Zuiddorpe kam pioen Op het veld aan de Schapendijk woi-qt Zondag a.s. de kampioenswed strijd gehouden tussen Zuiddorpe 1 en Vogewaarde 2. Zuiddorpe is niet van Plan zich het kampioenschap te laten ontgaan en is zich duchtig aan het trainen. De voetballiefhebbers zullen ous een felle strijd te zien krijgen. Voor het goede doel Waalwijks elftal-Longa Op Zaterdag 21 Juni a.s. zal t.b.v. het Ned. Rode Kruis te Waalwijk een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen 'n Waalwijks elftal, samengesteld b't de beste spelers der vier Waalwijkse voetbalverenigingen, en de eerste klas- ser Longa uit Tilburg. In Ronde van Belgisch Limburg (Eigen berichtgeving.) De 3e rit van de Ronde van Belgisch Limburg, over een afstand van 150 k.m., ging gisteren van Overpelt naar Hoesselt. Hoewel de Belgen opnieuw en ln vereni ging getracht hebben onze landgenoot Juul Maenen de leiderstrui te ontnemen, is hun dat niet gelukt. Tezamen met van Grinsven kon de sterke amateur uit Valkenswaard in de wielen van de furieus rijdende Zuiderburen blijven en in ge sloten groep de finish bereiken. In de hevige eindsprint werd van Looy win naar, terwijl Maenen zich als achtste klasseerde, doch in dezelfde tijd als de winnaar, zodat hij leider in het algemeen klassement bleef. Van Grinsven werd 13e eveneens in dezelfde tijd als nummer één en deze bezet nu de 9e plaats in het algemeen klassement. Verwijmeren en Klaas van Est eindigden res. op de 15e en 17e plaats, met ruim vier minuten achterstand op het leidende peleton. De uitslag van de 3e rit was: 1 van Looy, 150 k.m. in 2 uur 48 min.; 2 Jacobs, op 1 lengte; 3 ex aequo: Vic tors, van Oirsbeke, Grondelaars, van Geneugden, de Boek, allen Belgen, Juul Maenen (Ned.), 9 Janssen, 10 Molenaar, beiden Belgen, allen in dezelfde tijd als van Looy, evenals van Grinsven, die op de 13e plaats werd geklasseerd. 15e werd Verwijmeren in 2-50-14 en 17e Klaas van Est, z.t. Het algemeen klassement luidt nu: 1 Juul Maenen, 12 uur 23 min.; 2 van Ge neugden, 1-23-20; 3 van Looy, 11-23-50; 4 Victors, 11-24; 5 Grondelaars, 11-25-05; 6 De Boek, 11-26: 7 Jacobs, 11-26-50 9 van Grinsven, 11-27-48; 18 N. van Est. 11-31-17; 36 Plantaz 11-39-54; 38 Verwij meren 11-40-37.' Vandaag wordt de vierde en Zondag de laatste étappe verreden. Dit jaar geen Ronde van Philippine Dit jaar moet Philippine het zonder kermiscourse doen. De moeilijkheden zijn te groot om de organisatie op touw te kunnen zetten. Inplaats van een wieler ronde zal dit dorp tijdens de kermis echter misschien een voetbalwedstrijd beleven. Terneuzen, de tweede klasser, heeft zich al beschikbaar gesteld. Wan neer er nog een partner gevonden wordt is de zaak in kannen en kruiken. Tweede Ronde van Zuid dorpe Voor nieuwelingen Bij gelegenheid van de kermis, wordt op 17 juni a.s. de door de sup portersclub uitgeschreven tweede ron de van Zuiddorpe gehouden. Reeds een flink aantal renners heeft zich er voor opgegeven, zowel uit Brabant als uit Z. Vlaanderen. Uit Etten alleen al een ploeg van acht. Voor deze wegwedstrijd is een be ker uitgeloofd. De grote ronde: Dorps plein (begin- en eindpunt) Oude polder Watersluis, moet 2 maal ge reden worden; de kleine ronde: Dorps plein Sint Marcusstraat Water huis, 10 maal. Een parcours samen van 80 km. Verwacht wordt, dat er evenals ver leden jaar grote belangstelling zal zijn voor deze lang niet gemakkelijke wegwedstrijd. Karei Engels uit Sas van Gent, die twee jaar achter elkaar het kampioen schap behaalde van Zeeland, zal in de wegwedstrijd van amateur» op heden 14 Juni, te Zuiddorpe zijn eerste in de categorie wedstrijd rijden. 16 Nederlanders in 3e Trophee de Monaco Zestien Necferlanders, o.w. de Zesda- genrijders Preim Rozenberg, Jaap Haa- ker, Cees van Rijssel en Pellikaan, als mede ir. A. Paulen, voorzitter van de KNAU, zullen deelnemen aan de derde Trophee de Monaco voor motorrijders, die van 46 Juli zal worden gehouden. Het traject naar Monaco is bijna 1600 k.m. lang en moet naar gelang van cfe klasse, waarin de deelnemer is inge deeld, worden gereden met een gemid delde snelheid van 42 tot 50 k.m. per uur. Zoraeravondvoelbal op Walcheren De Walcherse zomeravondcompetitie is nu reeds enkele weken aan de gang en in de strfjd begint reeds aardig tekening te komen. In Middelburg hebben VSV en EMVVV ongeslagen, maar elk met één verliespunt de leiding. Het krachtsver schil schijnt ditmaal neit bijzonder groot te zijn. De stand is hier: VSV 47; Heide Mij. 46; Boele en van Eesteren 36; SVZ 5—6; EMVVV 3—5; PGZ 4—5; ZCF 44; VCNM 4-*3; Pingelaars 32; Olym- pia 42; Focus 42; PZC 4—0. In Vlissingen steekt VST met hoofd en schouders boven de andere uit. Deze club staat ongeslagen en zonder verlies- punten aan de kop. Het krachtsverschil is hier kenneelijk heel wat groter dan in Micfdlburg. D stand is: VST 51—0,; VAW 4—6. Coal '52 4—5; Uiterton 3—4; PTT 44; Bakkers 5—4: SBLV 2—2; Bak kers 2 3—1; SGV 3—1; VST 2 5—1. Ier Armstrong icon T.T.-races op Man 72 Deelnemers startten voor de race in de 500 c.c.-klasse van de TT op het eiland Man. Het parcours voerde over heuvelachtig terrein over een afstand1 van 424.86 km. Het was warm en ruim 100.000 toeschouwers hadden zich langs het circuit opgesteld. De favoriet, de Engelse Norton-crack Duck, trof het niet op Vrijdag de 13e! Na 4 ronden duwde hij zijn machine naar de pit, waar dè Norton-technici niet in staat bleken, cfe defecte koppeling tijdig te repareren, zodat Duke tot grote te leurstelling van het publiek de strijd moest staken. Het was voor Norton een weldadige pleister op de wonde, dat het tóch een Norton was, die als eerste over de eindstreep ging. Het was echter juist op het nippertje, want op het moment dat Armstrong door de finish vloog, brak zijn ketting. De uitslag was: 1 Armstrong (Ierl.) met Norton 2 uur 50 min. 28.4 sec., een gem. uursnelheid van 148.01 k.m.; 2 Graham, (GB) met MV Augusta 2-50-500-0 (gem. 147.60 km/u); 3 Amm (Zuid-Rhodesia), met Norton 2-51-31-6 (gem. 147.09 km/u.); 4 Coleman (Nieuw-Zeeland, met AJS 2-56 -30-0; 5 Lomas (GB) met AJS 2-58-39-0; 6 McCandles (Ierl.) met Norton 2-58-51-4. 25000 deelnemers voor Avond-vierdaagse Voor de avondvierdaagse, die op 18. 19, 20 en 21 Juni a.s. in zestig steden en dorpen in ons land wordt gehouden, bestaat grdte belangstelling. Thans hebben reeds25.000 deelne mers over het gehele land verspreid ingeschreven. Bevelandse avondvierdaagse De Avondvierdaagse van de Bevelandse wandelaars is tegen volgende week uit geschreven en wel op 18. 19. 20 en 21 Juni. SCHOOLATHLETIEK TE OOSTBÜRG. Het tweede deel van de school-athle- tiekwedstrijden té Oostburg'zal Zaterdag worden gehouden. In het strijdperk ko men nu de middelbare scholen van W.- Z.-Vlaanderen. Terneuzen verloor van De Pion Zoals bekend zijn de schaakverenigin gen Terneuzen, De Pion uit Rotterdam en Ruy Lopez uit Voorburg in (Je pro motiecompetitie naar de 2e klasse van de KNSB precies gelijk geëindigd, zodat de competitie in zijn geheel moest worden overgespeeld. Terneuzen begon deze com pettie slecht, want in eigen huis werd met 36 verloren van De Pion Eén partij werd afgebroken en deze zal ver moedelijk nog een puntje voor Terneuzen opleveren. Drie partijen in beslissings- macth (Damcompetitie.) De beslissingsmatch tusen R. Rijkse uit Tterseke en J. L. Strooband Jr. uit Mid delburg, die in*de finale om het persoon lijk damkampioenschap van Zeeland hoofdklasse gelijk eindigden, zal bestaan uit 3 partijen. Twee partijen worden te Goes gespeeld, n.l. op 18 en 25 Juli a.s., en één te Middelburg, op 21 Juni. Voor het persoonlijk kampioenschap der eerste klasse, de bekdene Vlissing- se speler N. C'orstanje. die als problemist ook buiten de provincie bekendheid ge niet, legde bereids beslag op deze titel, 1werd de achterstallige partij tussen C. de Vos (Middelburg) en C. den En gelsman (Bergen op Zoom) door eerstge noemde gewonnen. De Vos legde hier door beslag op de tweede plaats. VLISSINGEN 1 VERLOOR VAN DEN BOSCH 1 (6—14). Voor de demi-finale clubkampioenschap van Nederland speelde de Vlissingse damclub DID tegen Excelsior uit Den Bosch. Hoewel de Vlissingse- spelers in enkele partijen met pech te kampen had. den, was de overwinning van de Bossche naren toch ten volle verdiend, hoewef de score 164 wel wat hooe uitviel. Het loopt nu snel op een eind met de landscompetitie. Vier van de zef wed strijden zijn achter de rug en het is wel een zeldzaam verschijnsel, dat één van de vier gegadigden voor de gouden plak, Willem II, viermaal achtereen heeft ge zegevierd. Dit komt uiteindelijk hierop neer, dat bij de volgende overwinning, in Amsterdam tegen Ajax morgen, de tricolores zich practisch' gesproken hou der van de hoogste te behalen titel zullen kunnen noemen. Daar Ajax van de vier gegadigden uit gesproken de zwakste is zij slaagden er zelfs nog niet in een gelijk spel te bevechten kan redelijkerwijze worden aangenomen, dat Willem II ook deze vijfde ontmoeting in -?en overwining om zal weten te zetten. Er rest de Tilbur genaren dan nog slechts één wedstrijd, op eigen grond, tegen Haarlem, die Zon dag 22 dezer wordt gespeeld. Het is niet onwaarschijnlijk, dat pas dan officieel de vlaggen in de wollenstoffenstad uit gehangen kunnen worden. Zonder op de dingen vooruit te lopen: het zou toch wel verbazend interessant zijn, als Wil lem II ook die zesde en laatste ontmoe ting in een zege omzette! Haarlem krijgt nu bezoek van Hermes DVS en vanzelfsprekend zal het daar nog warm genoeg toegaan. Immers, de Schiedammers hebben, theoretisch, nog een kans. Tóch menen wij, dat het krachtsverschil tussen deze teams zeer glring is. weshalve wij Haarlem minstens zulke goede papieren voor een zege toe kennen als de bezoekers. PROMOTIE. Uitermate spannend zal het er even eens toegaan bij Excelsior-Helmondia. welk treffen in het Feijenoord-stadion te Rotterdam gespeeld wordt. De thuisclub behoeft slechts een gelijk spel, om de eerste klasse te kunnen binnenstappen, doch daar staat tegenover, dat bij win nen door Helmondia, beide gegadigden voor een plaats in de hoogste regionen gelijk in punten zullen zijn gekomen (6). in welk geval een beslisingswedstrijd op neutraal Jerrein noodzakelijk wordt. Helmoncha zal het van gjroter enthousias me en grotere schot vaardigheid moeten hebben, want o.i. speelt Excelsior op be duidend technisch hoger peil. terwijl ge bleken is, dat eigen omgeving de Schie dammers een grote steun in de rug vormt. Deswege ligt het voor de hand, Excel sior de beste kansen voor een zege of een gelijk spel toe te kennen. Voor de promotie 3e klasse vindt te Baardwijk de returnwedstrij 1 plaats tus sen de club van deze naam en Schijndel, dat vorige Zondag op eigen geond met overtuigende cijfers van Baardwijk won. Nu zijn de lui uit Baard\vijk op qjgen terrein heel wat mans en dus is het 'nog lang niet zeker dat Schijndel ook deze tweede wedstrijd in een zege om zal we ten te zetten. In ieder geval nemen wij aan, dat Baardwijk zijn rivalen de voet stevig dwars zal zetten, terwijl, als het mee wil zitten, een overwinning aller minst denkbeeldig is. De ivondertluif van Dinteloord W/IJ starten deze week in Sas van Gent. Aldaar roert de beroemde duivenmaatschappij „De Vrede", van ouds bekend, alweer de grote trom voor haar jaarlijkse T.B.C.-vlueht. Op mij wordt een beroep gedaan, daar in een paar regels een beetje propaganda voor te maken in de krant. Ik doe dit met vreugde, te meer omdat de reke ning is dat er dit jaar van de op brengst nog zes zieke kindertjes wor den uitgezonden, voor wie er op deze manier een kans bestaat op behoud en herstfJ. Verleden jaar bracht de vlucht een kleine duizend gulden op. Onder het hoogtezon-apparaat, het welk met gelden van de duivenlief- hebbers werd gekocht, werden dit jaar 36 patiënten 648 maat bestraald. Bin nenkort zullen de bestuurders van „De Vrede" weer van huisje tot deur gaan aankloppen tot het in ontvangst ne men van prijzen in geld en natura. De vlucht zal doorgang vinden op 29 Ju ni e.k. Uit Nieuw-Vossemeer ontvang ik het volgende schrijven: „Mijnheer De Bruin, Alhier is een nieuwe duiven- vereniging opgericht, aangesloten bij de z.N.B. en draagt de naam de „Ooievvaar" en is gevestigd in café Am bachtsheerlijkheid bij J. Luykx. Deze „Ooievaar" vloog Zondag van Orleans naar Nieuw-Vossemeer en contreien. De le prijs werd verdiend door de „Goeie Vale" van Van Geel-Cools, die hem klepperend voor de klep zagen zitten, maar toch nog klokten te 11.55, gevolgd door M. J. Meesters, de ver maarde fondkampioen van De Heen met 2 en 4. Akkermans werd 3, Lauw- tje 5, Elsevier welbekend 6 enz. Ook de lieren Luysterburg, Heyboer, De Clercq en Cools-Bernaards pakten er niet onderdoor. Mijnheer de hartelij ke groeten vanal de leden van de Ooievaar, het zijn allemaal goeie." Onnodig te zeggendat ik deze wak kere vogel nog vele behouden reizen toewens, vanuit het warme Zuiden naar vosmèr. De duivenvereniging „De Grensduif" te Putte, gevestigd in het lokaal A. F. van Beeck heeft alles weer in kannen en kruiken voor haar jaarlijkse T. B. C.-vlucht op Quievrain. Ze laat mij weten dat het weer niet voor de poes zal zijn, alle liefhebbers zetten hun beste beentje voor. Dat zal dus een klap geven op 15 Juni. Hier een spéciale missive uit De Heen, vanwege, de duivenmaatschappij „De Snip". Die heeft twee weken achtereen Ar Ion gevlogen, met het volgende resultaat, de eerste keer: 1 en 2 W. C. Jansen, dienaar van Her mandad, 3 4 5 6 8 9 en 10 D. van Zomeren (Toontje Schouteren), 7 R. Luykx. De tweede keer was het nog gekker: 1 2 3 4 6 7 9 en 10 D. van Zo meren, 5 H. Schepers, 8 W. C. Jan sen. Goed bloed verloochent zich niet, zeggen ze in Antwerpen. Op Zaterdag 21 Juni zal de PX. „Ons Genoegen" te Zevenbergen aan gesloten bij de N. B. v. Z., dat is dus de derde Bond die in West-Brabant opereert, een liefdadigheidsconcours geven vanuit Pont St. Maxenee. Ook niet-duivenliefhebbers kunnen aan de ze vlucht deelnemen, door het kopen van gummirlngen. EEN SNELLE TN Dinteloord zit een wonderduif. Het is de bekende 1259707 van de combinatie Krebbekx-JOngbloed, ras J. B. Stok te Halsteren. Als jonge duif tien maal mee, tien prijzen. Hind- vlucht nationaal Parkéston 44e prijs. In '51 acht maal mee, zeven prijzen, waaronder le prijs Orleans. Dit sei zoen was het eens te meer van dik hout zaagt men planken: Vilvoorde 65e, Neufvilles 35e, St. Quentin le. Pont st. Maxence le, Cor- beil le met ruim tien minuten los Hij vliegt in „De Luchtbode" alwaar het toch heus niet allemaal eksters en pauwstaarten zijn, er zitten inte gendeel geweldige kampioenen. Maar de 1259707 is ze op heden allemaal te glad af. hij mag dan ook met recht zeggen: Mijn naam is 't Vliegmachien, gij hebt mijn staart gezien. Krebbekx- Jongbloed zijn er natuurlijk danig mee in hun sas. wat eveneens gezegd mag worden van Tiest. Die heeft trouwens altijd voor princiep gehad: Als ge wat weggeeft, laat het dan wat goeds zijn. uitslagen 7IEH1ER de uitslagen uit de suiker- bietenstreek. p.v. „Steeds sneller' Dinteloord, St. Quentin: 1 en 9 C. Pietjouw, 2 10 11 15 enz. J. Rijnberg, 3 strootman-Van de Velde, 4 H. van de Merbel, 5 P. de jong, 6 Juffr. Bak ker, 7 A. Donkers, 8 C. de Zwart, 12 J. van Geel, 13 en 15 A. van Bezooijen enz. P.V. „De Luchtbode" Dinteloord, St. Quentin: 1 C. ROmbouts, 2 en 15 P. Pietjouw, 3 A. J. Nieuwland, 4 Gei- lings-Van Est, 5 A. Vriens, 6 en 12 Juffr. Krebbekx (door het lezen van mijn stukjes zijn er in Dinteloord reeds diverse dames aan de duiven sport begonnen, die zich absoluut niet van de bak laten dringen!), 7 L. Hart man, 8 P. Huijzers, 9 C. de Geus, 10 Gebr. de Jong, 11 M. de Zwart, 13 en 14 J. de Zwart, enz. in 20 minuten lagen de dikke 60 prijzen er uit. Ze vielen dan ook als mussen; vlak ze in Dinteloord niet uit. Onder al deze bedrijven zijn wij weer aangeland in Bergen op zoom. „De Reisduif" 307 duiven op st. Quen tin: 1 A. Goossen, 2 B. C. Leys, 3 en 6 A. Muskens. 4 en 5 P. J. Nuijten, 7 Jan Verpalen (la garde meurt, ne se rend pas!), 8 J. Goddrie, 9 R. Hop mans, 10 P. Hazen Jr., die er de laat ste weken eveneens danig de sokken in zet (hij heeft zijn schoenen inge vet met hazenvet, geen wonder dat het gesmeerd gaat). „Het Fort" 309 duiven op St. Quen tin (wat jammer toch van al die ver snippering van krachten): 1 C, de Groot, 2 P. de Groot, 3 A. Leyten, 4 A. van Oevelen. 5 P. de Groot, 6 Ferd. Vleghels, 7 L. Becht, 10 S. de Groot enz enz. In de V.B.P. was Peet van Kaam met zijn vermaarde stierensoort jan- eii-alleman weer eens te vlug af. Er Vlogen 632 duiven: 1 P. van Kaam, 2 Fr. van de Kieboom, 3 P. Deley en Co., 4 M. Mulders en Co., 5 C. Mul ders, 6 C. van capelle. 7 C. van Over- veld, 8 Fr. Alleman, 9 C. Stoop, 10 M. P. Btturon, 11 P. de Kok, 12 Fr. nil owveM, X OooMMM-OMr*. M C. de Bonte 1# Ko Nuyten enz. enz. De heer J. van coppenolle, zelf ook dulvenUefhebtoer zijnde, maar dan gebraden, schenkt op diverse vluch ten een ve rrassinga-ereprija, bestaan de uit pracht luxe vaas Val St. Lam bert, plus zes zilveren lepeltjes. Op St. Quentin was de heer Fr. v. d. Kie boom «mee weg aan de 71e prijs. Ziehier de uitslag in Halsteren: 1 en 2 J. Karremans Pzn., 3 J. B. Stok voornoemd. 4 M. de Jong. 5 Gebr. Jon kers (spelen dit jaar zeer sterk), 6 A. Aarden, 7 C. yan Eekelen, 8 P. J. van Tilburg, 9 M. 'Akkérmans, 10 C. Ha genaars, 11 F- J. van Tilburg, 12 Ant. Bernaards, 13 M. van Overveldt, 14 Ant. van de Rijzen, 15 C. van Oeve len, enz. P. Js van- Tilburg pakt vier vroege duiven: 8 11 16 en 29. De man van de dag was natuurlijk J. Karre mans Pzn. Zeer zware strijd is ook gestreden te Hoogerheide. Drie maatschappijen ondereen hebben- alhier slag geleverd, te weten ..De Luchtklievers". „Vlug en Eerlijk" èn „De Pelikaan", ten bate van het Rode Kruis. Er vlogen dan ook niet minder dan 732 duiven: 1 P. Baks, 2 Fr. sülkérb'uyyk, 3 J. Kortus, 4 Alf. Prop, 5 J. Stuyts-Theyssen, 8 A. Mattheeuwissen. 7 P. Palings, 8 en 10 Fr. Prop, 9 J. B. Schrauwen. De prijzen voor eerstgetekenden werden gewonnen door J. Kortus en J- Sui- kerbuyk. Ereprijzen voor P. Baks, Fr. Suikerbuyk, J. Kortus en Alf. Prop. Aangewezen duiven voor A. Mattheeu wissen, Fr. Prop en J. C. Bril. Het concours is schitterend geslaagd. Wie neemt het initiatief voor het volgen de? Te Steenbergen in „De Vliegsport" heeft coiffeur C. Rombouts al zijn vrienden bij de neus genomen, inge zeept en de baard afgedaan. In con cours 434 duiven: 1 3 4 18 27 38 53 60 75 76 85 91 103 en 127 C. Rombouts. Naar t schijnt werkt hij bovendien met ajuin, ik bedoel aluin; 2 M. Bro- catus, 5 Gebr. Hoendervangers, 6 9 en 11 G. van Osch (pakt Ook best), 7 en 14 M. Slokkers 8 D. de Ron, 10 P. IJzermans, 12 A. Peeers, 15 J. de Ron enz. On de K.V.P. te Kaatsheuvel was de uitslag als volgt; 1 A. van Kuyk, 2 C. Snoeren, 3 Fr. van den Assem, 4 en 7 Th. Netten. 5 J. Zeebregts, 6 P. Zijlmans, 8 J. A. Voogd. 9 en 11 A. Schrauwers, 10 J. Pooters, 12 M. Lensveld. 13 J. van der Linden, 14 Chr. van Heeswijk. 15 J. van Riel enz. Tot slot de C.C. Breda en Omstre ken, in concours 2585 duiven: 1 Jac. Verhoeven, 2 B. Heyblom, 3 G. Uitde- haag, 4 fn 7 Jan Tijs. 5 J. Sloekers, 6 M. van den Akker, 8 J. Graanak kers, 9 L. A. van Beek, 10 C. van Nij- natten, 11 L. Remie, 12 A. Puffer, 13 W. Hense, 14 K. Joosen, 15 Jac, Bos, 16 J. Heeren, 17 Mejuffr. Kremer (be gint steeds beter t« vliegen, zit er alle weken met twee a drie vroege duiven tussen), 18 J. van Oosterhout, 19 C. Bastiaansen, 20 M. van Rooy, 21 J. Voesenek, 22 Jac. Keulaars, 23 K. joosen, 24 L. Taks, 25 D. Scheer - hoorn, K. Joosen (8 mee) pakt: 14 23 26 enz. Jan Tijs (9 mee) pakt: 4 7 40 enz. Gebr Oomens (42 mee) pakken: 35 38 48 72 113 197 enz. De serie van- honderd wordt gewon nen door A. Puffer, een kleine lief hebber met 12e en 30e (4 duifjes mee). Die van vijftig plus het eerste voor werp gaan naar Jan Heeren met 16e en 33e. Tweemaal 25 kg. voeder voor Chr. van den Berk en Jos van Gils enz. Deze week de schitterende halve fondvlucht van Chateauroux. Allemaal goeie. DIKKEN BRUINE. De zesdaagse te Barcelona i* ge ëindigd in een overwinning voor het Ne derlandse koppel Bakker-Lakeman. Mevr. J. Roos-van der Wa, mej. N. Hermeen, van Swol en Rinkel, de vier spelers, ctte officieel door de KNLTB voor Wimbledon (23 Juni t.m. 5 Juli) zijn ingeschreven, zijn allen tot de drie num mers van het tournooi toegelaten. Tijdens trainingswedstrijden op de Feldbergring in de Taunus (Duitsland) vond een dodelijk ongeluk plaats. D« 24-jarige motorrenner uit Stutgart, Horst Hermann, vloog met 2ijn motor met grote snelheid van de baan, maakte een salto van 20 m., waarna de motor nog een paar maal over de kop sloeg en in brand geraakte. Hermann werd tegen een boom geslingerd en liep dusdanige verwondin gen op, cfat hij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. GOES, 13 Juni. Grote veiling: Kruis bessen 13.70—14.10; Jucunda voor het vat 66.70—68.30; Mad. Moutot voor het vat 5858.20. Kleine veiling: Aardbeien A 55 —60, B 45—54, Early Rivers 41—65, Mei kersen 36, Luikenaars 21—25, Rode bes sen 5470, Groenten: Komkommers A 31—33, B 27—28, C 20—27, Bloemkool A 20—25, B 13—18, CD 8—12, Kropsla 3—7, Groene kool 710, Rabarber 1624, Dop erwten 38—56, Peulen 62—130, Tuinbonen 33—36, Postelein 24—25. Dubele Princes- sebonen 190,Sjalotten +—12, Spitskool 11 14, Nieuwe aardappelen 1821, idem drielingen 17—13. idem kriel 16—17, Oude aardappelen 87. Bospeen 1725, Kroten 1518, Selderij 14—16. KAPELLE-BIEZELINGE, 12 Juni. Ix- portveiling: Kruisbessen 13.1013.40 per 100 kg. Grote en kleine veiling: Kersen: Early Rivers 5574, Vroege Witte 1528, Elon 39; Rode bessen: Prolifc 58, Jhr. van Tets 76—92. Aardbeen: Mad. Moutot 45—77. Mad. Lefèbre 45—61, Climax 33— 80, Jucunda 5071, Roem van Yperen 45 48, Dutch Evern 45, alles per kg. Aard- beien: Jucunda 67.40 per 100 k.g. LEEUWARDEN, 13 Juni. Aanvoer: 69 stieren 2.63—2.97; 105 vette koeien, eerste kwaliteit 2.703.10; tweede kwaliteit 2.27—2.64; derde kwaliteit 2.05 —2.26; 642 Melk- en kalf koeien 5001110; 49 Pinken 350—565; 125 Graskalveren 210 —285; 538 Nuchtere kalveren 3555; 195 Vette en weideschapen 75120; 284 Lam meren 50—68; 291 Vette varkens, oude varkens 1.85—2.00; Vette'biggen 2.00—2.10; Zouters 2.02—2.04 260 Biggen en lopers, biggen 45—70; lopers 71—105; 41 Bokken en geiten geen notering; 98 Paarden 450 —1015; Totale aanvoer: 2697. Stieren, aanvoer minder, handel kal mer. prijzen iets lager. Melk- en kalf- koeien, aanvoer iets groter, prijzen niet hoger. Pinken, aanvoer klein, handel sle pend, prijzen niet hoger. Nuchtere kal veren, aanvoer kleiner, handel lui, prijzen niet hoger. Graskalveren, aanvoer iet» groter, slepende handel, prijzen niet ho ger; Varkens, aanvoer iets groter, handel kalm. zouters gelijk, andere soorten la ger. Biggen en lopers, aanvoer iets min der, kalme handel, prijshoudend; Scha pen, aanvoer minder met kalme handel, prijzen niet hoger; Lammeren, aanvoer veel minder, stugge handel, prijzen niet hoger; Paarden, aanvoer iets groter, han del stugger; Slachtpaarden lager. herhalingsoefeningen De militairen, die op Maandag 16 Juni 1952 in de legerplaats „de Wit tenberg" bij stroe voor herhalings oefeningen onder de wapenen moeten komen, dienen te reizen met de trei nen van de normale dienstregeling met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur tot Amersfoort of Apeldoorn. Voor het vervoer van deze stations naar Stroe zullen naar behoefte ex- tra-treinen worden ingelegd, waar van de vertrektijden op de stations Amersfoort of Apeldoorn bekend ge maakt worden. 178-oo Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 30 Mei onteigende koe verzekerd bij de Onderlinge Veeverze- kerings-Maatschappij #te Hulst betuig ik hiermede mijn wel- gemeenden dank. Ieder Paarden- en Veehou der kan deze Mij ten zeerste worden aanbevolen. Sas van Gent, 12 Juni 1952. C.Smulder Dik gezouten l.!j0 per 500 gram Gesmolten 1.10 per 500 gram Fa. E. A. IJsebaert Vloosióijkstraat TERNEUZEN Voor een jongen van 12 jaar wordt een KOSTHUIS tegen betaling gezocht van 15 Juli 1952 tot I September '52, bij voorkeur op het land in een pachthoeve, alleen Ne derlands sprekend. Brieven te richten aan: MHR. DE WASSERMAN 58, Rue de Parme Brussel 927-00 Het Bestuur van het ST. JOANNA-ZIEKEN- HUIS VRAAGT GEGADIG DEN IN TE SCHRIJ VEN VOOR DE LE VERING VAN BROOD VOOR HET 2e HALFJAAR 1952. Inlichtingen en aanbie dingen kantoor St. Jo- anna-Ziekenhuis, Goes. LAMSWAARDE KERMIS Zondag 15 en Maandag 16 Juni bij R. Heyens in de danstent begin 4 u. Café vrij entree. Gezellig zitje met muziek. Tevens het adres voor Uw OKAY-IJS. 143-0 Het zijn de slechtste kantoren niet, waar de mensen van „de verfrissende pauze" genieten..e van de sprankelende verfrissing van 'n ijskoude Coca-Cola. Daar tekent iedereen voor! Overal en altijd» KERMIS TE GRAAUW Op Zondag 15 en Maandag 16 Juni a.s. gelegenheid tot in café „MODERN'' met prima dansmuziek en frisse dranken. Beleefd aanbevelend, B. PLASCHAERT ERKEND BOTTELAAR: Bottel maatschappij „Dongen" N.V, Hoge Ham 142-144 Dongen.

de Stem | 1952 | | pagina 3