en Land DE 3 Z.L.M.-DAGEN TE AXEL IN VOORBEREIDING WALCHEREN DE MERRIEKEURINGEN in W est-Zeeuwsch Vlaanderen Z.-VLAANDEREN Vijftien mannen en vier koeien TERREIN NÜ AL TE KLEIN Ereplaats voor ..Trekpaard" Een A.Y.O .-werkplaats te Goes WEK DE GAL IN UW LEVER OP 2 2 Vlasbespuiting vanuit de lucht MGR. HUIBEN komt naar Zeeland Middelburgs slopers bedrijf jubileert middelburg VLISSINGEN LOCOMOTIEF Kommiezen gooiden smokkelpoging in de war De postduiven van de Prins Imponerende collectie beziens waardigheden voor boer en burger Bevelandse gemeenten werken samen Tussen Schelde en grens ALS ge soms gedacht had, dat het toneel- seizoen afgelopen is, dan zijt ge er naast. De St. Joseph's Ghesellen in Hulst kunnen er maar niet genoeg van krijgen. aanbestedingen agenda RECTOR F. VAN PUTTE GAAT JUBILEREN Rector F. van Putte, die 5 jaar geleden het ziekenhuis „Bieduinen- hof" te Putte stichtte, gaat op Woensdag 11 Juni a.s. zijn zilveren priesterjubileum vieren. De Zus ters zijn nu reeds voorbereidingen aan het treilen om hun geeste lijke leidsman de hulde te brengen die hij verdient. WEG HULST—CLINGE WORDT VERBETERD De weg van Hulst naar Clinge is een uitstekende klinkerbaan, zou dit althans zeker zijn, wanneer de na de eerste aanleg ontstane putten en kuilen verdwenen wa ren. Een klinkerweg moet steeds tweemaal gelegd worden. Daarmee is men thans begonnen. Vanaf het Zeegat te Clinge wordt de weg her- bestraat. Het tijdelijk ongemak van het omrijden zal wellicht en kele maanden duren, maar dan is, wat deze verbinding betreft, ook alle misère achter de rug. Wan neer dan de beruchte Molenstraat (Advertentie.) Stop dat branden op Uw maag! Heem 'n paar Kennies. Met een pak Rennies in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één vóór één hygiënisch verpakt; ze sma ken lekker en fris. 8OO-00 Motorgeronk boven land van Axel rtAVEREND motorgeronk klonk gis- terenmiddag boven de huizen van Axel, Zaamslag en Westdorpe. Statig vloog een glanzende hoogdekker bo ven het land van Axel. Wat later stonden enkele nieuwsgierigen, die de verborgen plek hadden kunnen vinden, te kijken naar de imponeren de machine, die op een geïmprovi seerd vliegveld op een weiland achter de watertoren langs de weg naar Zuiddorpe stond te wachten, totdat het werk verder kon gaan. Wat dit vliegtuig boven de bouw landen uitvoerde? Het ging er om, het groeiende vlas te bespuiten en op deze manier gebeurde dit op de meest moderne wijze, die Zeeu\9sch- Vlaanderen dit jaar nog wel meer zal meemaken. In totaal zijn er gis teren op deze manier ongeveer 60 hectaren vlas besproeid, ondanks het feit, dat de machine even moest pau seren, omdat er wat wind was opge stoken. Op enkele meters hoogte vloog het vliegtuig boven de vlaspercelen, gestadig een witte nevel verspreidend De Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst heeft hiervoor contact opge nomen met van Beek's luchtsproei- bedrijf te Meliszand en het land bouwbureau Wiertsen te Groningen, die gezamenlijk het bespuiten vanuit de lucht organiseren. Nu krijgt het vlas een beurt en over enkle weken zullen de erwten aan bod komen. Het bespaart de landbouwers zeer veel werk. (Advertentie.) nog eens onder handen genomen zou kunnen worden, zodat men daar niet meer door elkaar ge schud wordt, zou Clinge met zijn wegen al een heel eind uit de nood zijn. FAILLISSEMENTEN IN APRIL Kerkconsecratie te Hansiveert r\E parochie-kerk te Hansweert, welke door het oorlogsgeweld in 1940 zwaar geleden had, heeft dit-jaar een grondige vernieuwing ondergaan, zodat consecratie wederom nodig is. Deze plechtigheid nu. zal op Don derdag 10 Juli a.s. verricht worden door Mgr. Huibers, bisschop van Haar- In April werd in de provincie I iem. Zeeland 1 faillissement uitge- parochie maakt zich op, de kerk- sproken tegen 2 in dezelfde maand I vorst een waardige ontvangst te be- van het vorige jaar. reiden. (Advertentie» En nog wel drievoudig LIET bekende slopersbedrijf te Mid- delburg, dat van de N.V. Polak en Zoon, heeft vandaag wel reden om de bloemetjes buiten te zetten, want be halve dat het bedrijf als zodanig 75 jaar bestaat, is de oudste directeur, de heer M. Polak 40 jaar in het be drijft, terwijl het 25 jaar geleden is, dat de zaak in een N.V. werd om gezet. In 1888 kwam de firma Polak, die gestart was te Rotterdam, met een lompenbranche, naar de Zeeuwse hoofdstad, waar behalve in lompen ook in manufacturen werd gedaan, terwijl ook nog e' 1 Bank van lening werd geëxploitee Later stapte men resoluut over r.a.._ de oude metalen en hierin werden grote successen ge boekt, zodat in 1940 een bloeiend be drijf was gegrondvest. De oorlog bracht de ogenschijnlijke ondergang van het zakelijke streven der Po laks. Gelukkig wisten zij zelf aan de moord-decreten der Duitsers tegen de joden te ontkomen en doken in 1945 weer op. Een jaar later werkte men alweer met ruim dertig man en in de laatste jaren is dit aantal nog gestegen tot ruim 120. Vorig jaar werd bijna 3,5 ton geld verloond, wat voor de stad Middelburg heel wat te betekenen heeft. Vanmiddag drie uur wordt het drie voudig jubilé gevierd met een recep tie in „de Vergenoeging'' en Zaterdag is het feest voor het personeel. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Raad in zijn vergade ring van 6 deger besloot, de door de Vereniging „Christelijke School aan het Zand", te Middelburg, gevraagde medewerking ingevolge art. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920, voor het aanschaffen van atlassen, met bijbehorende lessen, ten behoeve van haar school, te weigeren. Middelburg, 13 Mei 1952. Burgemeester en Wethouders voor noemd. 882-0 N. Bolkestein, burgemeester. J. Ph. Koene, secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen maken bekend, dat in verband met de op 25 Juni a.s. te houden verkiezingen voor de Twee de Kamer der Staten-Generaal, ver- S.ll Mor. Een goéde fiets moet met de nauwkeurigheid van een uur werk gemonteerd worden. De vakmensen van „Locomotief", meesters in hun ambacht, wéten waar het op aan komt! Het resultaat: LOOPT LICHTERI Frame van hoogmagnesium-staal Uitsluitend verkrijgbaar bij L. VAN EENENNAAM, Middelburgsestraat 1622, GOES, Telef. 2816. LOCOMOTIEF RIJWIELEN zijn verkrijgbaar bij AXELSESTRAAT TELEFOON 2220 TERNEUZEN. ("AP Woensdag 23 April bevonden 4 w'kommiezen zich in observatie- dienst aan de Heidestraat te St. Jan steen ongeveer 800 meter van de Bel gische grens, toen zij uit de richting Sint Janstcen door het veld ongeveer 15 personen te voet zagen naderen in groepjes van 3 a 4, die zich op een afstand van 100 meter van de kom miezen verdekt opstelden. Na ongeveer 10 minuten zagen zij uit de richting Absdale een veeauto naderen en bij de plaats waar die personen zich hadden opgesteld, stop pen. De personen begonnen een aan tal koeien te lossen. De kommiezen gingen er snel naar toe. Op weg daar heen zagen zij een persoon staan, die, de kommiezen ziende, luid riep: „rijden, rijden", zij namen daarop Je vlucht met achterlating van de koei en. Een der kommiezen probeerde op de treeplank te springen, maar dit mislukte. Hierna loste hij 5 schoten in de richting van de auto. Die reed echter door. ±je 4 koeien werden in beslaggenomen. Het bleek, dat de vee auto toebehoorde aan E. P. G.. een 42- jarige veehandelaar te Hulst. Deze bekende in contact te zijn ge komen met een Belg. die vroeg ,i,j hem 4 koeien kon verkopen. Ei werd accoord gemaakt omtrent de manier, waarop de koeien naar België zouden worden gesmokkeld. G. gaf de feiten toe en verklaarde veel spijt van het gebeurde te heb ben. De officier van Jusitie, die het be wijs geleverd achtte, eiste 1 maand gevangenisstraf met verbeurdverkla ring van het vee en de auto. Mr G. Tichelman, raadsman van verdachte, vroeg clementie, waarna de Economische Politierechter G. ver oordeelde tot 1 maand gevangenis straf met verbeurdverklaring van het vee. teruggave van de auto, en een geldboUe van 1 2000 subs. 2 maanden hechtenis. SLORDIGE ADMINISTRATEUR r\E 52-jarige ioondorser B, s-Heer Arendskerke h«rt M. uit had in het tijdvak van October tot en met Fe- oiuari 1952 voor diverse telers van tarwe gedorst, doch daar bij de dor singen van deze tarwe op de dors- plaats geen dorsbriefje aanwezig was, had M. zich voor deze overtreding te verantwoorden. M. was al meerdere malen door controleurs hierop gewe zen, doch had zich daaraan niet ge stoord. Ter zitting gaf verdachte toe erg slordig te zijn met het uitschrij ven en inzenden van de dorsbriefjes. Deze slordigheid kwam hem thans te staan op een boete van f 100 subs. 20 Oagen hechtenis. PEEN ZONDER VERGUNNING QFSCHOON de 50-jarige klein- landbouwer H. v. d. B. uit Vogel- waaide ..iet m het bezit was van een tuinbouwteeltvergunning, leverde hij in het jaar 1951 ongeveer 8097 kg. ro de peen af. Verdachte voerde destijds als zijn verweer aan, dat hij in de jaren 1949, 1950 en 1951 telkens rode peen teelde voor het vee, maar omdat de prijzen van de peen in 1951 zo hoog lagen, verkocht hij de peen in plaats van de voederbieten. Hij wist echter niet, dat daarvoor een teeltvergun- ning nodig was. Dat kwam hem thans te staan op een geldboete van 1 100 subs. 20 dagen hechtenis. kiezingsbiljetten kunnen worden aan geplakt op: de bestaande borden: de blinde muur van de woning Koude- kerkseweg 26; het houten vismijn gebouw bij de Voorhaven; de bunker aan de zeezijde van oe Coosje Bus- kenstraat; de bunker aan de Boule vard Bankert ter plaatse van de vroe gere pier, de tankmuur aan de Wil- helminastraat, op de nood-aanplak borden, welke zijn aangebracht in de Irislaan, Bloemenlaan, Bonedijke- straat en Koudekerkseweg en Haven dorp. Vlissingen, 13 Mei 1952. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, 883-0 De Burgemeester, B. Kolff. De Secretaris, I. van Waarde L,S. VIJF JUBILARISSEN Vijf leden van het personeel van de coöperatie De Broederband werden in Concordia gehuldigd. Het waren, C. Milat te Vlissingen en C. de Kuyper, die hun 40-jarig jubileum vierden en L. Roth te Middelburg, J. Kuyper te Vlissingen en J. Vermaat te Souburg, die een kwart eeuw in dienst van de ze coöperatie waren. Zij werden toegesproken door de heer A. de Bart, die hen een envelop pe met inhoud aanbood en de dames in de bloemetjes zette. Namens het personeel spraken de heren M. C. Boutens, J. de Nooyer en C. Bosdijk. Ook zij boden geschenken aan. Hier na bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. ONTHEFFING WINKELSLUITING OP ZONDAG Zondag 17 Mei a.s. zal het voor de eerste keer zijn, dat de winkels voor sigaren en sigaretten, souvenirs, prentbriefkaarten, chocolade, fruit enz. 's middags van 12 tot 4 uur ge opend mogen zijn. Dit zal zeer zeker het vreemdelingenverkeer uit België meer animeren, daar tot nu toe de meeste winkels op Zondag gesloten waren. om verder van te genieten heerlijke HUNTER'S nlle 20 van export-kwaliteit En na het eerste pakje volgen zonder twijfel vele andere! Twee Zeeuwen gingen ze controleren "TWEE bekende figuren uit de Zeeuw se duivensport, de heren G. Du- aardeyn uit Groede en J. Timmerman uit Leeuwedorp, hebben Dinsdag een bezoek gebracht aan het Koninklijk paleis te Soestdijk en wel speciaal aan de duivenhokken van prins Bernhard. De prins was zelf niet aanwezig, zo dat de twee Zeeuwen werden ontvan gen door zijn particulier secretaris en daarna gelegenheid kregen om het twintigtal duiven, dat de prins in zijn bezit heeft, te controleren op zijn kwaliteit. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat de beste van deze dui ven deze zomer zullen worden inge zet bij de sportvliegerij, maar de bei de heren, die wij naar him wederva ren vroegen, waren uiterst zwijgzaam en voelden, in dit stadium althans, nog weinig voor publicatie. TJE merriekeuringen van de afd. Zee land van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", die Maandag begonnen, zijn voortgezet in Aarden burg, Oostburg, IJzendijke en Groede. Daar werden de volgende dieren goedgekeurd: AARDENBURG. Llonda van Oudenpolder, eig. A. van Waes, Zuiddorpe, Elvier van St. Kruis, eig. P. de Backere, Aarden burg, Irma van Urbain, eig. A. Buijs- se, Aardenburg. Olga, eig. J. van Overloop, Aardenburg. Addy van Heille, eig. A. Quaak, Sluis. Hilda van Torenzicht, eig. C. Rammelaere, Aar denburg, Hettie v. d. Biezenpolder, eig. M. Rodts, Aardenburg. -Lea, eig. kind. A. de Badts, Sluis. Elly v. Eg- Ion, eig. C. Braet, Sluis. Mirza, eig. L. de Bruyckere, Sluis. Ruda eig. Iz. de Bruijne, Sluis. Dora van Wilgenhorst, eig. Marcel D'hoore, Sluis. Flora, eig. A. Heyens, Sluis. Vera van Lam- minsvliet, eig. gebr. Louagie, Sluis. Ina, eig. N. Remijn, Sluis. Lady, eig. H. v. d. Vijver, Sluis. OOSTBURG. Dina, eig. A. Bonte, Aardenburg. Rita, eig. Chr. Rombouts, Aar denburg. Helene van Aardenburg, eig. J. Cappon, Cadzand, Elza, eig. wed. J. de Feyter, Cadzand, Urbine van Oostburg, eig. A. Risseeuw, Oost burg. Lady, eig. wed. J. Smits—Ver- mue, Oostburg. Exellente, eig. C. Almekinder, Retranchement. Metha van Terhofstede, eig. S. v. d. Sluys, Retranchement, Olgo, eig. Th. Die- rikx, Schoondijke, Ruda, eig. idem. Herda van Welgelegen en Lady van Welgelegen, eig. F. van Hoeve, Schoondijke. Nelly van Urbain, eig. A. de HulluLuteyn, Schoondijke. Elly van Oostburg, eig. J. v. d. Meu- lcn, Schoondijke. Tanny van Schoon dijke, eig. Wed. J. RamondtWeyns, Schoondijke. Vera, eig A Risseeuw, Schoondijke Plurila, eig. J. Risseeuw, Schoondijke. Mirza, eig. D. de Bruyne, Waterlandskerkje. Frida van Slapers haven, eig. W. Verplanke, Waterlands kerkje. Nelly v. d. Zwaan, eig. D. Almekinders, Zuidzande. Elza van Mariahof, eig. L. Boogaart, Zuidzande, Nellie van Hermine, eig. gebr. Basting Retranchement. IJZENDIJKE. (""ora, eig. A. Cortvriendt, Biervliet, Mctha van Angelinapolder, eig. A. de Dobbelaere, Biervliet. Lies, eig. J. Haak, Biervliet. Bea van Antoon, eig. gebr. A. en J. Haverbeke, Bier vliet. Laura, eig. H. Maas, Biervliet. Olga, eig. P. de Meyer, Biervliet. Ber- nadetta van Zeldenrust, eig. gebr. Mullaert, Biervliet. Jeanne d'Ahea, eig. E. Thamaes, Hoofdplaat, Erna eig. E. Thamoes, Hoofdplaat, Netty, eig. gebr. A. en G. Thomaes, Hoofd plaat. Roza van het Grootdorp, eig. M. Riemens, Schoondijke. Rita van 't Goedleven, eig. A. Boussen, IJzendijke Ideale van Buitenlust, eig. A. Buysse, IJzendijke. Olga, eig. gebr. Buysse, IJzendijke. Carolina van Bovenhof, eig. G. Doens, IJzendijke. Polly, eig. stalen de Dobbelaere, IJzendijke. Flo ra, eig. Iz. C. Hartsen, IJzendijke. Ola v. d. Jozinahoeve, eig. C. v. d. Hauwe, IJzendijke. Annie, eig. Ph. Hever- beke, IJzendijke. Erna, eig. A. de Mil- liano, IJzendijke. Mirza, eig. E. de Milliano, IJzendijke. Lady, eig. A. Quist, IJzendijke. Ida v. d. Nolle, eig. A. Salomé, IJzendijke, Roza van Plakkebord, eig. A. J. Termote, IJzen dijke. Garcia, eig. Cam. Wijffels, IJzendijke. GROEDE. Conja van Heille, eig. A. de Hullu, Nieuwvliet. Dorothea, eig. A. Cambier, Breskens, Dulcinea eig. idem Lldy, eig. A. Dusardijn, Breskens, Bianca, eig. wed. Ph. de Letter, Groe de, Frieda van Monna, eig. A. Salo mé, Groede, Bertha en Kityy, eig. W. Salomé, Groede. ALS DE POLITIE ZICH OPMAAKT om een legertje van tachtig man gereed te houden voor één of andere gebeurtenis, dan moet dat nog al iets zijn De driedaagse tentoonstelling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die op 26, 27 en 28 Juni gehouden wordt, mag dan ook zeker wel aanspraak maken op de naam van opzienbarend evenement. Het is 26 jaar geleden dat een dergelijke expositie in Axel werd gehouden en het ziet er naar uit dat deze nu alle Zeeuwsch-Vlaamse records van de Z. L. M. gaat kloppen. wel het meest voor de dames komen. En de modeshow, die de platte landsvrouwen, in samenwerking met de firma Visser-Koole organiseren, zal zeker wel een grote belangstel ling genieten. Wie wil uitrusten, kan dat doen in een geïmproviseerde bioscoop, die non-stop landbouwfilms draait. Na tuurlijk zal de gemeente Axel zelf ook zijn deel krijgen. De V.V.V., de win keliers en de muziekgezelschappen zullen heel Axel wel op stelten zet ten en als alles meezit zullen er zelfs Veluwse boerendansers hun kunnen komen vertonen! Het is allemaal groots opgezet, maar het is mogelijk geworden door de medewerking van letterlijk iedereen, Liet grote terrein van de V.V.Z.F., beter bekend als het terrein bij de Watertoren, zal de tentoonstelling bergen. Hoe groot het ook is, aan de ruimte komt men nu al te kort, want de toeloop is zeer groot. Het lijkt bij na onmogelijk op te sommen, wat er allemaal te bewonderen en te beleven zal zijn. Het is een lange reeks, een zeer gevarieerde tevens. Natuurlijk zal „het trekpaard'', ken merkend voor Zeeuwsch-Vlaanderen een grote belangstelling krijgen. On geveer 300 paarden zullen aangevoerd worden en behalve een keuring zul len de bezoekers ook een show bele ven, wellicht ook het voordraven van vierspannen, een machtig imponerend schouwspel. Ook de belangstelling van de Belgische trekpaardenhouders is groot. Al wordt de veeteelt in Zeeuwsch- Vlaanderen bijzaak genoemd, ook aan deze categorie zal veel aandacht be steed worden. Volgens ir. Bouman, de Rijkslandbouwconculent die als advi seur de Z.L.M.-tentoonstelling helpt organiseren, is er in de streek de laat ste tijd toch een opbloei in de vee sector te constateren. En daarom wordt er toch veel belangstelling verwacht voor de rundveetentoonstelling die aan de Z.L.M.-dagen verbonden is. Op ongeveer 200 dieren kan men reke nen. HET RIJK VERTEGENWOOR DIGD. Liet werktuigenpark wordt geken merkt door een overweldigende toeloop van handelaren, importeurs enz. De hoeveelheid van geëxposeer de landbouwmachines en werktuigen is nu al twee maal zo groot als bij de Z.L.M.-tentoonstelling die twee jaar geleden in Oostburg werd gehouden. Er is al 8000 M2 standplaats voor de ze categorie verhuurd en er is nog steeds belangstelling. Onder de nieu we snufjes zullen te zien zijn een erwtenoogstapparaat, een mais-oogst- apparaat* en nieuwe typen boerenwa gens. Verder worden er twee wedstrijden gehouden, die waar het gaat om de beste bedrijfsinventaris tussen de af delingen Hoek, Zaamslag, Axel en Terneuzen is al bekend. Een nieuw idee is de wedstrijd in het opzoeken van fouten die aan een aantal spe ciaal geëxposeerde landbouwwerktui gen kleven. In een aantal tenten, samen 2500 m2 groot, zullen de diverse advise rende rijksdiensten een „uitstalling" verzorgen, waar de landbouwer kan zien wat het Rijk voor de ontwikke ling van de landbouw doet en tevens waar hij zo nodig de gewenste hulp kan halen. Behalve de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst zijn daar Staasbosbeheer, het Ned. Vlas Insti tuut, het Nationaal Comité voor de Brouwerijen enz. enz. vertegenwoor digd. Ook de handel bevolkt talrijke stands en alle branches zijn pre sent. GELDERSE BOERENDANSERS UJe dames zullen niet kunnen kla gen over een te „mannelijke opzet" van de Z.L.M.-dagen. Ook aan hen wordt gedacht. Want de winke liersverenigingen van Axel en Ter- neuzen zullen met hun stands toch H*rr A.V.O.-werk (arbeid voor on- volwaardigenheeft gelukkig in Zeeland nieuwe stimulansen gekregen. Op de beide Bevelanden hebben al le gemeenten elkaar gevonden, wat al lereerst leidde tot de oprichting van een A.V.O.-afdeling voor Zuid- en Noord-Beveland. welke zich het vol gende bestuur koos: Mr. A. Mei, Hei- nekenszand, voorzitter; A. Kors'tanje, Goes, secretaris; A, Kil, Goes, pen ningmeester; en leden wethouder A. Buys, dr. F v. d. Werff en A. Bos, allen te Goes. Een speciale werkplaatsen-commis- sie onder leiding van de heer Vader, burgemeester van Krabbendijke zag mede voor beide Bevelanden het le venslicht. Deze heeft een plan uitgewerkt om, op basis van een stichting, te komen tot de inrichting van een speciale werkplaats te Goes, die o.m. steunen zal op financiële oijdragen van alle Bevelandse gemeenten. MEDEWERKING wordt bijvoorbeeld aan het onderbren gen er van in een industrie-hal, doch hierover is nog geen definitief besluit gevallen. CONCERT EUPHONIA Morgenavond 8 uur geeft „Eupho- nia" een volksconcert op de Markt. Piet de Rooy stelde een gevarieerd program samen o.m. uit composities van Rossini, Pala, Delhaye, Chevrier en Nichols. Baarland Het gemeentebestuur van Goes heeft zijn medewerking voor huisvesting van deze werkplaats toegezegd. Gedacht Installatie burgemeester Burgemeester W. v. Lere uit Vrou wen polder zal morgen worden geïn stalleerd te Baarland, dat zoveel ja ren zonder burgemeester heeft geze ten. De plechtigheid heeft plaats in de ochtend en 's middags vinden de volks spelen plaats De jeugd krijgt zatlrdag een beurt. O0OOOOOO0QOOQO00OOOOOO0OOQQOOOOOOOOOOOOOOO0O0O0O00O0OOQOOO00OQOO00O00000O0 p VEN EEN beursbericht- je: de koers van de W. K. I.-fondsen (Was-Knij- per industrie) is bedenke lijk aan 't zakken. Zulks tengevolge van het be richt. dat Philippine een noolwaterzuiver installatie krijgt, straks doet men daar dus de wasknijpers van de neuzen. Een goede tip voor speculanten: niet verkopen, want straks stijgen zé weer. In Hulst wordt het n.l. steeds er ger met die Vest. Op een avond zag onze financiële medewerker zelfs 'n grie zel van een rat uit de >penbare Vestbeerput krui- )en en luid mopperend een onderkomen zoeken in een andere Vest. Zelfs dit beest werd het te erg. Of ook deze rat een wasknij per op de neus had, kon onze medewerker niet duidelijk onderscheiden. Het was al donker. "TJA, SINTERKLAAS schijnt in Zeeuwsch- Vlaanderen gereden te hebben, want behalve die installatie voor Philippine was er ook nog die vracht brons voor het Eenhoorn monument in Oostburg. Maar de vrije veren zijn we kwijt, hetgeen te wij ten is aan een ministe riële St. Nicolaas, die het Zeeuwsch-Vlaamse daar mee als het ware in rouw dompelde. Er komen nog meer ministers naar Zee land. maar iaat ons ho pen dat de volgende excel lenties iets beters brengen Met de kermis klimmen ze weer op de planken om „Hij, zij en de tentot" te spelen. Hot- ("WER „duidelijk" ge- sproken: naast het loketje van de gemeen te-secretaris in Hulst hangt een bordje, waar op men gepoogd heeft weer tc geven hoe het mogelijk is bij de ge meente-ontvanger te ge raken. wie 't nu nog niet vindt, moet er wel ge bracht worden. Er staat Voor alle betalingen moet U zijn bij de gemeente ontvanger. BENEDEN. Op het eind van de gang. Hiernaast). Links, door 2 glazen deur. NIET de trap op. het Axels gemeentebestuur het eerst genoemd. EXTRA BOTEN? ["Ne opening vindt op 26 Juni, 's mid- dags (waarschijnlijk om half 2) plaats. Het hoogtepunt van de drie Z.L.M.-dagen zal gevormd worden door de trekpaardendemonstraties, op de tweede dag. De eerste en derde dag zal er niet aan paarden of vee gedacht worden. Op de 27ste Juni trekt ook de enorme stoet auto's en bussen uit, voor de bekende rijtoer. Wat de verkeersproblemen betreft: voor parkeerplaatsen voor de te ver wachten enorme files auto's zal wel gezorgd kunnen worden en men zal ook trachten extra veerboten op de Schelde te doen inleggen. Nodig is dit zeker, want de belangstelling vanuit overig Zeeland en zelfs van verder Noordwaarts, belooft éven eens groot te worden. (Advententte.) U zult 's morgens „kiplekker0 uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Philippine BEDEVAART OOSTACKER - ZUID DORPE Al sinds vele jaren, trekt een grote bedevaart vanuit ons dorp naar O. L. Vr. van Oostacker. Zondag a.s. gaat weer een groot aantal bedevaartgan gers naar dit Belgisch genadeoord. De K.A.B. zal op Hemelvaartsdag weer goed vertegenwoordigd zijn bij de be devaart naar zuiddorpe. AFSCHEID VAN: DE FRÖBEL SCHOOL Mej. L. Heijns uit Hulst gaat de fröbelschool veriaten. Zij heeft het aantal leerlingen kunnen opvoeren tot ruim 70. Haar functie wordt overge nomen door onze dorpsgenote mej. E. Pieters. Sas van Gent OBSTAKEL WORDT OPGERUIMD Eindelijk is men in de stationsstraat begonnen met het opruimen van een verkeersobstakel. Jarenlang hebben fietsers daar, en in de Wilhelminaiaan, ongenoegen beleefd aan het smalspoor van de N.V. Walzeitiolen, dat niet meer gebruikt werd. Op sommige plaatsen stak het boven het straat oppervlak uit, elders zai-te het er m, maar vrijwel overal hinderde het de fietsers. Daar zal nu dus een eind aan komen. KADEMUUR KLAAR GEKOMEN Na maanden werk is men thans klaar gekomen met het herstel van de kademuur aan de Oostkade. Mochten er zich opnieuw verzakkingen voordoen, dan ware het beter, dat het stukje kanaal geheel werd gedempt, waar door Sas van Gent een marktplaats rijker „ou worden, terwijl de Water staat van de dure reparatie van de kademuur verlost was. St. Jansteen LEDENWERVINGSACTIE WIT-GELE KRUIS In verband met het 25-jarig be staan van de Wit-Gele Kruis vereni ging werd door 't bestuur begoten om tegen de gewone contributie leden aan te werven. Naar wij vernamen, heeft deze actie 'n prachtig resultaat gehad, ongeveer 200 gezinnen hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt, zodat momen teel ongeveer 1000 gezinnen bij de ver eniging zijn aangesloten. Clinge LOTERIJ VOOR SPEELTUIN Reeds lang bestaan er plannen om te komen tot een geschikte speelge- legenheid voor de jeugd. In verband hiermede is door kapelaan P. van Os- ta het plan naar voren gebracht om te komen tot het aanleggen van een speeltuin. Om de nodige financiën hiervoor bij elkaar te krijgen, zal een loterij worden gehouden, waarbij de loten door de jeugd zelf zullen wor den verkocht. De belangstelling voor de speeltuin is erg groot. Lourdes-bedevaart. Onze dorps genoot G. Seghers, die reeds geruime tijd ziek is, zal dit jaar van 22 Juni tot 28 Juni a.s. een reis maken met de K.A.B. Ziekenbedevaart naar Lour- des. Lamswaarde NIET NAAR DEN BOSCH Oorspronkelijk was onze H. Familie van pian, althans met een afvaardi ging deel te nemen aan het Nationaal Congres der Godsdienstige verenigin gen, hetwelk zondag 18 Mei a.s. in de Veemarkthallen te 's-Hertogenbosch gehouden wordt. De belangstelling hiervoor bleek echèer dermate gering, dat van deel name moest worden afgezien. Men ziet nu uit naar een ander uit stapje mits natuurlijk van religieuze aard. Naar Beauraing. Aan de streek- bedevaart naar Beauraing zullen van ons dorp 31 personen deelnemen. V.K.A.J. op stap. Ook onze V.K. A.J. wil in de algemene drang naar reizen en trekken niet achterblijven en stippelde reeds een fietstochtje uit naar Schouwen en Duiveland. Bosclikapelle „INLEIDING TOÏ HET VOLLE LEVEN" In het parochiehuis gaf pater van Acker een cursus „Inleiding tot het volle leven" voor jongens van 18 tot 25 jaar. De meeste jongemannen had den aan de oproep om deze cursus mee te maken, gehoor gegeven. Dankbaar hebben alle deelnemers de wijze lessen tn ontvangst genomen. De cursus werd besloten met een H. Mis met Algeme ne H. Communie, waarna gezamenlijk het ontbijt werd gebruikt. MARIAKAPEL WORDT INGE ZEGEND Vrijdag, Zaterdag en Zondag zal in onze parochiekerk een oefening ter ere van O. L. Vrouw gehouden worden door pater Henricus. in aansluiting op deze oefening zal Zondag de nieu we Mariakapel worden ingezegend. IJzendijke DE NIEUWE VERLICHTING De nieuwe stratenverlichting werd gisterenavond beproefd in snel tempo. In enkele uren tijds werden op de Markt en in de Landpoort en Oranje straat 6 grote lichtmasten geplaatst en toen het donker werd baadden die straten in een zee van licht. De mas ten zijn voor de hoofdwegen 9 m. lang en voor de zijstraten 6 m. Door dat het geschil met de P.Z.E.M. nog niet geheel is opgelost, werden de lichtpunten vanuit de woningen der dichtst bijwonenden gevoed. Des avonds maakte het voltallige bestuur der gemeente een inspectietocht. Aardenburg AFSCHEID WELPENLEIDSTER Door de welpen van de Sint Bavo- groep Aardenburg werd afscheid ge nomen van een der leidsters mej. El- sa de Bruijckere, welke door haar hu welijk naar elders vertrekt. Reeds eer der was op een hordemiddag het af scheid gevierd, doch de welpen en hun leidsters fleurden ook de huwe lijksplechtigheid enigszins op. Zij vormden een erewacht bij de kerk en geleidden het bruidspaar tot voor in de kerk. Ook werd een serenade ge bracht en als aandenken ontving de scheidende leidster een H. Hartbeeld. Onder de H. Mis zongen de meisjes der R.K. Jonge Boerinnenbond de vaste gezangen en vormden voor en na de plechtigheid een erehaag. Sluis SAMENSTELLING KIES BUREAU Voor de aanstaande verkiezing voor de Tweede Kamer is het stembureau als volgt samengesteld: Voorzitter P. F. van Hootegem; Leden: J. P. J. Wage en P. L. de Wispelaere. Plaats vervangende leden: S. A. van Hal en J. G. L. de Broek. Plaatsvervanger van de plaatsver vangende leden: L. A. van de Vijver. Absdale Geslaagd. Te Antwerpen slaagde voor het toelatings-examen voor de Zeevaartschool van Werktuigkundigen en Machinisten, de heer W. Ferdur- men. Nieuwe warmwaterroterij te Eede IA OOR de Commissaris der Konin- gin in de provincie Zeeland, Jhr mr A. F. C. de Casembroot, werd de nieuwe warmwaterroterij te Eede, wel ke is gebouwd voor de coöperatieve vereniging „Vlasserswelzijn", in ge bruik gesteld, in tegenwoordigheid van het lid van Gedeputeerde staten A. L. S. Lockefeer, het college van B. en W. alsmede de secretaris van Aar denburg, het bestuur der stichting „Aardenburgs Vlasserijbelangen" en diverse andere genodigden. Des mor gens was een plecbtige H. Mis opge dragen voor het welzijn der vereni ging, waarna alle leden aanzaten aan een gemeenschappelijke maaltijd. De roterij, welke oorspronkelijk was op gezet met 5 rootputten, was inmid dels uitgebreid tot lt rootputten. De ze roerij is speciaal bestemd voor d' kleinere vlassers, die zich in genoem de coöperatie hebben verenigd en is een aanwinst voor de vlasindustrie aldaar, welke door deze modernise ring de concurrentie met het buiten land kan opnemen. Na de officiële in gebruikstelling, bracht het gezelsciiap ook nog een bezoek aan Je Coöpera tieve Warmwaterroterij, de andere vlasroterij te Eede, welke momenteel met 4 rootputten wordt uitgebreid. VERBOUWING TE IJZENDIJKE. Door architectenbureau W. J. Bruijn- ooge te Schoondijke werd namens de heer J cfe Dobbelaere te IJzendijke aan besteed het verbouwen van een woon huis met garage aan de Oranjestraat te IJzendijke. Er werd als volgt in mas sa ingeschreven: Laagste Gebr. Haers, Philippine f 22280.Hoogset Iz. de Bliek, Schoondijke f 23980.— TERNEUZEN. Vrijdag 16 Mei. Luxor: De onvindbare Pimpernel.

de Stem | 1952 | | pagina 2