ONZE PUZZLE r Tl r In AANWIJZIGINGEN Gevleugeld Kruisvaarders MIDDELBURG M. PUSSIER PJ G. VERMEULEN Twee Lewedorpers deden belangrijke vinding Boeken viank Publieke Tribune voor drenkelingen in auto's HOFZIGHT THEATER - IJZENDIJKE C.P C. Gebr. Kunst J. v. 't WESIENDE JÉRl Het Wolhuis Vlissingen J. A. de Bakker Souburg Koudekerke Pauluspolder Zandstraat Stekene Rapenburg Vogelwaarde Nieuwdorp Nisse Hansweert Bakkerij Baarland J. H. Houg DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 Ontgrondingsmachine geconstrueerd DE gebroeders den Herder te Lewe- dorp die als Iconploegers een ge vestigde naam hebben on Z- Beve land en met allerlei grondwt-.-kcn. ook buiten de provincie bekend geraakten, hebben in de weinige vrije tijd, welke hun rest een z.g. ontgrondingsmachine geconstrueerd, Vijf eeuwen Mid delburgs stadhuis Vogeltentoonstel- ling te Axel De uienexport in November OPLOSSING: Zelfbeheersing hoofdzaak W ildschieting A. VAN DRIESSCHE WEET U ST. JOSEPH GEZELLEN - HULST FIENTJE BEULEMANS Zalig Nieuwjaar Zalig Nieuwjaar D. BREIJER G, J, m Wezel D. STRÜÜ Berr.en op Zoom geen iyI Ir. Franke, de cultuur-consulent te Goes, deco hun het idee aan de hand Deze wees de broers erop, dat er in de practijk behoefte was aan een machi ne, die bij behoud van de bovenlaag de z.g teelaarde de ondergrond zou weggraven en wegwerken. De ontgrondingsmachines van de Heide Mij., die o.m, op Walcheren werkten, waven erg zwaar en niet bij alle objecten te gebruiken. Daarop togen de heren den Herder aan het werk en na maandenlang pro beren kwam er een machine voor de dag, die te voldoen blijkt en nu met succes werkt in de polder „De viel bannen" op Duiveland. waar een ruil verkaveling aan de gang is. Bij de constructie is uitgegaan van de gedachte, dat door de ploegvoor een goot moet worden voortgetrokken, waarin de ondergrond omhoog wordt gebracht. In deze goot bevindt zich daartoe een schoepenrad, dat er pre cies in past Het geheel is op en neer verstelbaar en staat 'op twee wielen, waarvan het éne ook weer op en neer kan worden bewogen. De schoepen gaan werken, zodra de machine in be- Excursie naar steengroeve y/AND A AG 29 December is het pre cies 5 eeuwen geleden, dat de „Wet en Baad" van Middelburg samenkwa men ,om met malkandoren te spreken, hoe men der stede-huys maken sou den" En deze bespreking had resultaat. Het besluit tot de bouw werd genomen en de Keldermans te Mechelen kregen de opdracht. Reeds in het voorjaar 1452 werd de eerste steen gelegd. De restauratie van het in de oorlog zo zwaar getroffen bouwwerk is nog volop in gang en voor wat het Gothi- sche deel aangaat, bijna voltooid, al thans inwendig. Volgend jaar zomer zal de secretarie in de nieuwe vleugel worden betrokken en eind 1952 of begin 1953 het ontvang kantoor en het gebouw voor maat schappelijke zorg. Uitwendig is de nieuwbouw reeds klaar. In 1952 en '53 wordt voortge gaan met de restauratie van de voor gevel van het Gothische stadhuisge deelte. waarna nog drie jaarnodig is om de gevel in de Noordstraat' weer in oude er goede staat te herstellen ter wijl tussentijds ook de toren nog een goede beurt krijgt. Er wordt met tempo, kennis van za ken en liefde gewerkt. Het materiaal voor de restauratie wordt gehaald uit een kalksteengroeve bij Faverolles m Noord-Frankrijk. Onlangs zijn burgemeester Bolke- stein en architect van Beveren op uit nodiging van de heer de Dreu uit Goes de leverancier, naar dit dorpje gegaan om genoemde groeve te bezichtigen. De groeve vonden zij in een eenzaam, prachtig berglandschap en in de groe ve twee arbeiders, die daar met hun beide al een paar jaar materiaal los hakken voor het stadhuis van een stad, waarvan zij waarschijnlijk nog nooit gehoord hebben Grote belangstelling „F)E Zeeuws Vlaamse Vogelvrien- den" gaf in de bovenzaal van „Het Gulden Vlies" te Axel haar eer ste tentoonstelling, die door de grote belangstelling uimuntend geslaagd mag genoemd worden. Er werden 160 vogels ingezonden, waarvan 120 ka naries. De verdere vogels waren par kieten, zebravinken, Japanse nachte gaal en Japanse meeuwtjes. De at tractie voor de jeugd was een poot jes-gevende papegaai, die tevens de ie prijs was voor de verloting, die aan de tentoonstelling was verbon den. De uitslag van de keuring van de kanaries was ais volgt: Algemeen kampioen Chr. Vinke, Axel met zilverisabel. Geel le A. v. d. Ven, Axel. Oranjerood le C. Man- naert, Koewacht. Zalm: le M. Wie- land, Axel. Bruin: le J. v. d. Hagen, Axel. Bont: le J. Wieland Axel. Ci troen le J. Baveko Zaamslag. Zil verisabel: le Oh. Vinke, Axel Wit: 2e M. Danel, Sas van Gent. Licht- oranje: le J. Wolfsrt, Sluiskil. Oran je: le E. Maas, Axel. Oranjerood- schimmel: 2e G Lindenberg, Tarneu- zen. Oranje roodagaat le W. Diele- man. Axel. Zilveragaat: le J. Wolfert, Sluiskil. De vereniging, die in October werd opgericht en toen 15 leden telde, is nu uitgegroeid tot een vereniging van 36 leden Men heeft zich aangesloten bij de Algemene Nederlandse Bond van Kanarieteelt en Vogelbescher ming. De deelneming aan de tentoon stelling was ditmaal beperkt tot de leden, maar volgend jaar zal er ook door niet-leden kunnen worden inge zonden. MOEDER EN KIND. Het boek „Moeder en Kind" van Mevr. M. Clarenbeek-v. Klaveren, de bekende verzorgster v, d, radiopraat jes „Moeders wil is wet" in het KR O.-programma is door de populaire en bekwame wijze, waarop de schrijf ster de dagelijkse problemen van huis houden en opvoeding onder de loupe neemt, een in alle opzichten aanbeve lenswaardig werk, dat door iedere moeder zeker met stijgende belang stelling zal worrier gelezen. In een honderdtal interessante hoofdstukken worden in een door iedereen begrijpelijke taal dingen be sproken, waaruit iedere moeder haar nut en voordeel kan trekken, (Uitge verij „Helmond" te Helmond). weging wordt getrokken door de 41 pk. Bo'.incler Munktell wieltrekker. Zodra de schoepen, waartussen dus de grond zich bevindt, boven de goot uitkomen, valt de grond op een trans-, portband die aangedreven wordt door middel van de tractoraftakas. De transportband loopt met een helling van 20 graden omhoog en is zo lang, dat er gemakkelijk een dumper of kip auto onder kan meerijden. Aan de band kunnen bovendien verschillende snelheden worden gegeven door mid del van een versnellingsbak. Een speciale ploeg maakt een voor ter breedte van 60 cm., hetgeen nodig is i.v.m. het model der machine. Een normale ploegsnede van b.v. 25 tot 30 cm breed en 25 cm diep wordt dus eentra ver opzij geschoven, teneinde te bereiken, dat de teelaarde beslist gespaard blijft. De gemiddelde capaciteit van de machine is 55 m3 per uur; werkt aUes mee, bijv droog weer, dan kan gemak kelijk meer gepresteerd worden. De ge broeders hebben op hun even nuttige als practische vinding patent aange vraagd. Verwachtingen teleurgesteld Iet verloop van de uienprijzen in de maand November en begin De cember heeft de verwachtingen, die tamelijk hoog gespannen waren, zeker teleurgesteld. De prijs van 30 cent per kg. voor de teler, zoals die in October gold, kon niet gehandhaafd blijven en hep terug tot 25 cent. Eerst toen Frankrijk de uitvoer van uien stil zette, kon de prijs zich op 25 cent per kg. handha ven. Toch werd ook tegen de lagere prijzen nog vlot afgeleverd, want bij vele telers speelt de geringe houd baarheid, waardoor dit jaar zich ten opzichte van de meeste uiensoorten kenmerkt, een grote rol. Er wordt ge klaagd over buitengewoon veei uit schot en daarom levert men graag zo snel mogelijk af. Teneinde de houd baarheid in de hand te werken, wor den thans veel uien naar de koelhui zen gebracht. De gespannen verhou ding tussen Engeland en Egypte, als mede de slechte houdbaarheid van vele soorten doen vermoeden, dat te gen het einde van het seizoen nog wel een prijsstijging te verwachten is. Als Egypte dit jaar weg blijft, heeft men hiervan uiteraard geen con currentie, maar zekerheid heeft men dienaangaande natuurlijk niet. NIEUWBOUW EN RIJKS BIJDRAGE II Naar aanleiding van de „Publieke Tri bune" in uw blad van 21 December, het volgende: Woningbouw met Rijkssteun in de vorm van een premie is mogelijk voor iedere particulier. De woning mag ten hoogste 375 m3 groot zijn. Het premiebedrag is afhankelijk van het aantal bedden, dat in de woning, volgens bepaalde normen, kan worden geplaatst. Voorts kan bij kostbare funderingen een extra premie worden verleend. De meeste van deze z.g premiewonin gen worden gebouwd door eigenbouwers met het doel de woning te verkopen. De gemeenteraad heeft besloten in bepaalde gevallen aan bouwers of kopers van pre miewoningen vrijstelling van inwoning te verlenen, met het doe] de woningbouw door of voor particulieren te bevorderen en daardoor de woningnood te verlich ten zonder dat de gemeente er geld in behoeft te steken. Bij verkoop van dit soort woningen door eigenbouwers komt de premie ge heel ten bate van de koper. Was die premie er niet, dan zou de koopsom met het premiebedrag moeten worden ver hoogd. Dat de hypotheekgevers slechts een betrekkelijk gering bedrag op nieuw bouwwoningen wensen te verstrekken, houdt verband met de z.g. huurstop Een hypotheekgever wil zekerheid hebben, dat hii geen schade lijdt en gpeft slechts hypotheek tot 60 a 65 procent van de verkoopwaarde bij gedwongen verkoop. De verkoopwaarde ligt veel lager dan de kostprijs na aftrek van de premie. De benalineen in de koopacten. die „op merker" wraikt. zijn volledig verant woord. omdat iedere eigenbouwer bij de vaststelling van de koopsom met de pre mie rekening houdt. Een voorbeeld ter verduidelijking: Een eenvoudig huis van 375 m3 kost met inbegrip van de grond al gauw f 20 000.-. Als de premie f 4000 - bedraagt, moet een eigenbouwer, die geen winst maakt zulk een huis verkopen voor ten minste f 17.000.-, want hij heeft een ren teverlies over het kapitaal, dat hij in de bouw heeft moeten steken. De waarde bij gedwongen verkoop van een dergelijke woning kan worden ge schat op f 12 000 - De hypothee!kgever zal dus niet meer dan ongeveer f 8000.- hyootheek wblen geven en de koper moet het verschil bijpassen, wil hij een eigen woning bezitten en in het algemeen van inwoning gevrijwaard zijn. Noch het Departement van Volkshuis vesting, noch andere instanties kunnen hieraan iets veranderen. Alleen als het huurneil omhoog gaat en daardoor de liquidatie-waarde stijgt, zal de toestand van dQ koper van een nieuwbouwwoning gunstiger worden, om dat hij dan meer hypotheek kan krijgen. IR. J .G. GOODEN, Directeur Openbare Werken, Breda. 2 3 H r 6 1 9 10 n /I ii IU /r is t6 20 a 11 13 IV 2T IS '7 16 29 Jo 21 31 33 3V 3Ï IS n 16 39 Ho m Hl 13 vv Vf V6 Vf 18 v9 e» f S3 SV ST u f? C* sq Co Ci SI 63 CH 6f V CS '9 7o 7' n 71 77 vr 76 79 \8o 8' 91 8H sr 86 QS 89 qo 6' fl* V qt W <\9 1*0 101 lol 10* lol lof 106 <oi (o8 /<X) no in It 1 n 3 "V HORIZONTAAL: 1 voorzetsel; 4 aanw. voorn,; 8 afgesloten ruimte; 9 bij voorbeeld (afk.); 11 inhoudsmaat; 12 noot; 13 onbehaard; 15 momenteel; 16 offertafel; 18 telwoord; 19 Egypti sche havenplaats; 20 lokspijs; 21 zach ter (muz. afk.); 23 bron; 24 met de zijnen (afk.); 25 crème; 27 familielid; 28 blaasinstrument; 30 een weinig; 31 knevel; 32 tijdperk; 33 deel van de Bijbel (afk.); 35 noodsein; 36 maan stand (afk 37 water in Limburg; 39 lidwoord; 40 beklagenswaardig; 42 vogeiverblenf; 43 wartel; 44 paard; 45 lengtemaat (afk.); 47 h:ofddeksel; 48 lengtemaat; 49 voegwoord; 51 noot; 52 menslievend; 54 aanw. voorn.; 55 buigzaam; 56 biersoort; 57 titel (afk.); 59 etmaal; 60 provinciaal bestuurs-or- gaan (afk.); 61 te vervullen plicht; 63 noot: 64 bekend Frans natuurkun dige; 66 slagkoord; 67 uniek; 68 zwem vogel uit de poolstreken; 69 bekende voormalige illegale organisatie (afk.11 71 lofdicht; 72 noot; 73 heldendicht; 75 aardrijkskundige plaatsbepaling (afk.); 76 inhoudsmaat (afk.); 77 voorzetsel; 79 boom; 80 bovenste dak rand; 81 pannekoek in spekvet ge bakken; 84 telwoord; 85 Indisch aap je; 86 telwoord; 87 priester (afk.); 89 web; 90 titel (afk.); 91 been van een dier; 93 tin (scheik. afk.); 94 ellende; 96 verharde huid; 97 kokertje met schroefdopje; 98 landtong; 99 onschrift (afk.); 101 onbewimpeld; 102 beruch te Duitse instantie (af.); 103 zuivel product; 105 oorlogswinst (afk.); 106 rijstgerecht; 108 dakbedekking (Ind.); 1Ö9 zangstug; 110 opening; 111 noot; 113 Turks bevelhebber; 114 schuin staand leesbordje. VERTICAAL: 2 Scandinavische munt; 3 voegwoord; 5 maanstand (afk).; 6 hemellichaam; 9 voordeel; 10 sierlijke pot; 13 verwarde knoop; 14 ietwat warm; 16 rivier in Arme nië; 17 strook; 21 huisdier; 22 hoofd deksel; 25 kerkelijke rechtbank; 26 persoon; 2f vak-uitdrukking; 29 kleur; 33 luizenei; 34 bloem; 37 bakkerij grondstof; 38 innemend; 40 doek van sterk linnen; 41 kleur; 45 juffrouw; 46 kameraad; 49 kunst-godin; 50 ad vies; 52 duivels; 53 voorzetsel; 57 deel van een schip; 58 wedstrijd; 61 pant serwagen; 62 vaartuig; 64 balspel; 65 Venetiaanse badplaats; 69 voorzetsel; 70 noot; 73 een ieder; 74 welluidend; 76 gevangenbewaarder; 78 drassig land; 82 knoop (afk.); 83 inhouds maat (afk.); 87 schildwacht; 88 schoor- steenzwart; 91 biersoort; 92 kunst greep; 94 vogel; 95 rivier in Spanje; 99 verlichtingsmiddel; 100 West-Indisch eiland; 103 droog, hard koekje; 104 Bijbels persoon; 106 plek, oord; 107 verbond; 111 pers. voorn.; 112 voor- zetsel» NOTA-BENE: Verticaal 1 en verti caal 7 een welgemeende wens. GARAGE YDEL AGIO ZE MILT NO E DO S NS LORD ST DITO ALOE YL STEK LI KOP EG ZON GE SALOME DL I VI E NO LEVANT OW ANODE OF OSPEL BREM BALKON ADAM EEK LIER ORE GENET STEREO GRIEF KAMEEL RE KARPET A M E N D E WATERST 4!\I)EN Mannheim 2.39 (-f0 16); Trier 2.70 0.18); Keulen 1.65 (VsO.20); Ruhrort 3.74 (-f 0.12); Lobith 9 82 (+0.05); Nijmegen 7.61 (onveranderd); Arnhem 7 66 (V«0.05); Eefde IJsel 3.73 (+0 05); Deventer 2.79 (VtO.06); Namen (La Plante) 2 15 0.20): Borgharen 42.31 '+0 18ï; Be'fe^d beneden 13 30 (+0 30): Grave b-neden 5 8? (+0 45); Vreeswijk 0.42 (—0.17); Lith 2.03 (+0.61). De verdrinkiugsgevallen in het kanaal Gent-Ter neuzen MAAR aanleiding van het ernstig auto-ongeval Zaterdag j.l. op de Rijksweg TerneuzenSas van Gent, waarbij twee mensen door verdrinking om het leven kwamen, wil ik gaarne wijzen op de zeer gevaarlijke situatie daar ter plaatse De zeer drukke ver keersweg is op geen enkele wijze afge schermd van de loodrechte oever van het zeer diepe kanaal. Bij aanrijding, plotseling remmen, slippen e.d. is het gevaar van te water rijden zeer groot en dit gevaar wordt nog groter door e7 het gladde wegdek gedurende de win termaanden en vooral ook tijdens de bietencampagne. Een aarden wal of een laag betonnen muurtje langs de kant van het kanaal is hier zeer zeker noodzakelijk. Bevrijding van uit te water gereden auto's is slechts mogelijk doordat de inzittenden zichzelf bevrijden dan wel dat zij bevrijd worden door zwemmers. Alle andere hulp komt te laat, want voordat men de wagen heeft opgeta keld ziin de inzittenden onherroepelijk verdronken. Bevrijding door zwemmers is in het kanaal TerneuzenGent door deg rote diepte welhaast niet mogelijk: in 1949 reed een bestelauto in dit ka naal en enige goede zwemmers pro beerden tevergeefs de bestuurder te bevrijden; door de grote diepte kon men de wagen niet bei eiken, met het gevolg dat ook deze chauffeur jam merlijk verdronk. De enige kans op lijfsbehoud is hier dan ook dat de in zittenden zichzelf bevrijden en in dit verband moge ik de aandacht vragen voor het navolgende advies van de Ned. Bond tot het Redden van D. en kelingen aan automobilisten voor het geval dat zij te watei mochten rijden. le Rijdt langs het water altijd met gesloten ramen; in het andere geval: sluit, onmiddellijk alle ramen zodra U te water mocht rijden. 2e Bewaar Uw zelfbeheersing! Hier van hangt- Uw leven af. 3e Lichten inschakelen, zowel bin nen- als buitenverlichting. De lichten branden onder water en eventuele red ders zullen dan weten waar zij U kunnen vinden. 4e Probeer niet de portieren te ope nen, want door de grote druk welke aan de buitenkant op het portier staat lukt u dit toch niet 5e Wacht tot het. water in de auto door kieren en reten dringt het bin nen ophoudt te stijgen. Dit duurt ongeveer 6 a 7 minuten; de gecompri meerde luciit in het bovendeel van de auto bevat voldoende zuurstof voor die korte tijd. Als het water in de auto niet meer stijgt, dan is de evenwichts toestand ingetreden; de druk binnen en buiten de auto is nu gelijk en men kan cp normale wijze de portieren openen, de auto verlaten en naar de opoervlakte stijeen. Uit politierapporten e d is gebleken dat vele auiomobiiisten hun leven te danken hebben aan het opvolgen van dezp adviezen. Secretaris district Zuid-West Ned. Bond tot Redden van Drenkelin gen. I. VAN BEL Clinge Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer L. P. Mangnus behaalde het di ploma Vak- en Handelskennis met lof aan de Eerste Nederlandse Sla gersvakschool te Utrecht. LAMSWAARDE. Op 1 Januari bij Begin 3.30 uur. 557-0 Dat Uw auto, hoe ge deukt of gehavend, bij ons weer prima hersteld kan worden? Spuiten in alle kleuren met de meest moderne lakken. R. J. DE KRAKER AXEL. Telef. 44. t/IMhrtMnd J?1 M - - (W i Uitsl voor de Zeeuwse op lage: 4 regels of minder t 0.90 iedere regeJ meer 10 ct Bij 3 achtereenvol gende gelijkluidende plaat singen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs berekend 25 letters, cij fers of leestekens gelden vooT een regel PERSONEEL GEVR. Net R.K. meisje gevraagd, in klein gezin met 2 kinderen. Flink loon. Adres E. Quistwater Hortensialaan 9, Hove (bij Antwerpen. 75 Wie wil er nu in deze tijd niets bij verdienen zonder geldelijk risico. Haast U, de prijscouran ten liggen klaar. Energ. pers. gevr. v. d. vertegenw. depoth. hunner gem. en omg. v.d. verk. onzer tuin. en landbouwzaden, zaaigr. en pootaard. Hoge pro visie. Door Serrarens, Zaad- handel. Goes. Deftig meisje gevr., liefst R.K. minstens 18 j., kunnende ko ken. Werkvrouw alle dagen aan wezig. -Schrijven aan Dr. de Neef Kerkstr. Niel {Antwerpen) FEKSONEEL AANGEB. R.K. huishoudster, 53 jaar, b.z. a. bij R.K. heer, met huiselijk verkeer v.g.g.v., liefst Huist of omstreken. Br. onder no. 716 Dagblad De Stem. TE KOOP AANGEB. Sparren te koop, van 4 tot 10 m. lengte van 1 tot 10 gld. bij A. Ringoot, St. Jansteen, Oude Dreidijk. Tel. 115. 699 Een prachtige, goed onderhou den plattebuiskachél met oven en bijpassende kolenbak te koop benevens een zo goed als nieuwe schrijfmachine (koffer) merk ..Groma", waarop nog 4 maan den garantie. Te bevragen Abs- daalsestraat 8, Hulst. 725 Een z.g.a.n. herenrijwiel en een z.g.a.n. jongensrijwiel te koop. Te bevragen: Fl. Herman, rij - wielhandeV Zuiddoroe A 114. Een buiskachel te koop, in pri ma staat. Te bevr.: bij agent van het Dagblad De Stem, Koe wacht. 736 Wegens overcompleet te koop een nikkelen buiskachel een haard, een luchtoventje en pe troleumstel bij Agent Nommer Een Hoofdplaat. Te koop aangeboden: complete serie studieboeken voor oplei ding practijk-diploma boekhou den en belastingrecht, alsmede een aantal ontspanningsromans en populair-wetenschappelijke werken. Tevens een schrijf bureau, een schrijfmachine en een bureaulamp. Alles gebruikt maar in goede staat. Te bevra gen Bureau Axelsche Courant, Markt 12, Axel. 49582 16 parkieten te koop ad f 4. in een koop f 50, 6 zebravink jes en een jip meeuwtje ad f 6 p. st., in een koop f 30, verder nog 2 goudfazantenhanen en 2 man-kanaries. Te bevr. bij Alb. de Schepper, Kerkstr. B 69 a. Clinge Zld. Tel. 49.746 Accordeon te koop, merk Scan- dalli, 5-rijen, 144 bassen, Bil lijke prijs. Bij A. H. Leemans, Kanaalstraat 4, Dongen. HUIZEN Burgerwoning in Hulst of omg. te koop gevraagd, om zelf zo spoedig mogelijk te kunnen be wonen. Br. onder no. 730. Nieuw burgerwoonhuis te koop met garage en flinke tuin, staan de te Walsoorden, 37 a. Te be vr. bij Walsoordensestr. 35. Aan dit adres tevens bedrijfsvergun- ning over te nemen voor vracht vervoer. Een burgerwoonhuis te koop. - Te bezichtigen te Oude Kerk straat a 12 Philippine. Schrij- ven richten Kanaalkade 67 Axel Een woonhuis te kToop te Sint Jansteen cAbsdale), Ferdinandus- dijk. Schriiven te richten: Ka naalkade 69. RUILEN HANDEL Koopt Brand's Tuinzaden op de markt van Maart-Juni, te Geertruidenberg, Breda, Etten en Roosendaal. 4190 DIVERSEN Grote prijskaarting op Zondag 30 Dec. -»m tamme en wilde ko nijnen, bij S. Blommaert, Sta tion, Hulst. Begin 6.30 uur. Grote schieting bij J. Pluym, St. Jansteen, op Dinsdag 1 Jan. Vooruit f 40. Inleg f 2.50. Begin 3 uur 738 Op Zondag 30 Dec. grote schie ting in de zaal Beatrix bij Fl. Bouwens, St. Mansteen. Begin 3 uur. 733 Op Zondag 30 Dec. grote prijs kaarting bij C. Pieters, café Verdun, St. Jansteen, om 25 kg. paling. Begin 5.30 uur. 732 Zondag 30 Dec. a.s. duiven- prijskeuring bij H. Stevens, St. Jansteen. Inbrengen Zondag morgen vanaf 8 uur 731 Grote prijskaarting om wild op Zondag 30 December a.s be gin 6.30 uur. F. de Keyzer Sneeltuin de Nachtegaal Hulst. Prijskaarting op Zondag 30 Dec. om konijnen en vis bij M. Vonck Terhole. Begin 5.30 uur. Grote prijspiering op Zondag 30 Dec. en 6 en 13 Jan om een herenrijwiel, varken enz. bij A. Plat jouw, Rozenberg, Lams- waarde739 Zondag 30 Dec. prijskaarting bij J. de Kort, Groenendijk, om hazen en konijnen. Aanvan» 6 uur. 48 Zondag 30 Dec. Hoktentoonstel- ling van Eug. Verstraeten - Alw. Bogaert - Jos. Dankaert, bij J. van Helsland, café, H I.B. Grote prijskamp op Zondag 30 Dec, op 2 biljarts, bij C. F. Maerman en J Goossen, Kloos- terzande. om 10 zware hazen, inleg f 1.50, van 4-5 bij J Goossen. 747 Kennismaking. Dames en heren uit de betere- de midden- de arbeiders- en boerenstand vin den bij ons uitstekende, gecon troleerde corresoondentie-adres- sen. U kiest hieruit zelf en u maakt kennis onafhankelijk van ons bureau. Geheel nieuwe, dis crete methode. Vraagt inl aan het Contact Bureau, sectie hu welijksbemiddeling voor Katho lieken H^t enige in Nederland, dat het Nihil Obstat van het Hoogwaardig Episcopaat heeft verkregen. Postbus 1075 Rotter dam. Tel. 80857 Bijkantoren: Dr. v. Mierlostraat 35 Breda, tel. 5414 en Haarlem, Santpoorter straat 36. Alle vertalingen (ook techn.) in/ uit Engels/Frans/Nederl. J. Stevens. Beëdigd Vert. Eng. en Fr., Sas van Gent. Zaterdag 29 December te 8 uur en Zondag 30 December te 5 en 8 uur: met Gregory Peck, Dean Jagger. Gregory Peck als generaal Savage, de onverbiddelijke heerser over z-'n jongensToegang 14 jaar. Voor de opvoeringen van is de leeftijdsgrens vastgesteld op 18 JAAR. 589-0 Alle cliëntèle een vrsp. 1952 gewenst, fa. ABRAHAMSE - gross., Vlasm. 26, Middelburg Wij wensen onze cliëntèle 'n Zalig Nieuwjaar en een voorspoedig 1952 toe. Grossierderij, Textiel en Huishoudelijke artikelen, enz. LANGE VIELE 51 Middelburg FR. v. d. BUNDER Beëdigd Makelaar in Assurantiën Herengracht 110 Middelburg Telefoon 3260 Aan cliënten, en vrienden een gelukkig en Zalig Nwj. Limonadefabriek „DéKO" Lange Viele 26, tel. 2712 Hoofdagentschap Dommelsche Bierbrouwerij. G.N. N. v. d. DRIEST, Langeviele 66, Middelb. handel in zuivel- prod., w. allen G. N. ■f- Wij wensen u 'n Zalig en vrsp. 1952, H, A. FRIE, Langeviele 74, Middelburg. C. J. FRIESEMA Lange Noordstraat 46 Middelburg „Huis van vertrouwen" Aan afnemers, familie en vrienden een Z. N. Speelgoed en huishoudelijke artikelen. Familie HOOIJKAMP (Filiaal Bensdorp) Plein 1940 No. 8 Middelburg Z.N. ELECTRA en RADIO TECHN, BUREAU LANGEDELFT 68 Middelburg Telefoon 2471 G.N. FAM. OLIJSLAGER - Firma wenst geachte cliëntèle ge- FIRMA KUNSTGRANIET- HOUTGRANIET- en BETONWERKEN Achtersingel 57 - Middelburg Alle begunstigers, benevens familie en kennissen Z. N. Fa. J. A. PIETERS Vlasmarkt 39 Middelburg Limonadefabriek en Wijnhandel wenst al haar klanten een gelukkig en voorspoedig '52. Glasslijperij en Spiegelfabriek Brakstraat 22 Middelburg wenst aan al zijn afnemers, Familie en kennissen een KANAALWEG Middelburg wenst haar cliëntèle Z. N. lukkig Nieuwjaar. Lange Viele 39 - Middelburg W. SINKE, in kol.w., tab.art. wijn, adv.k. enz. wenst u een Gelukkig 1952. FIRMA H. v. d. VEN Nederstraat 10 Middelburg Manufacturen. Z.N. MARKT 73 Middelburg LICHT. KRACHT, RADIO Aan allen een TECHNISCH HANDELSBUREAU en Frigidaire wenst alle afnemers een Za lig Nieuwjaar. P. AARNOUTSE-VISSER Chef Albert Heijn Vlissingen J. J. BACK, Foto, Kino, Op tiek, St. Jacobsstraat 27 Vlissingen. p.f. Ford Taunuo luxe wagen; wil ruilen tegen Ford of Chevrolet 1950 zware lux wagen. Tevens te koop 2 G.MC. veewagens, een trailer 9 m lang en een va n5 m. lang. tevens 6 keu kenstoelen en een tafel, tevens 1000 sooorbie^en te koop. A. Timmermans Brugweg 24 Kruis land. Telef. 40. DE PREE Zusterstraat 8-10, Middelburg Motorhandel en verhuur van luxe wagens zonder chauf feur; alle cliënten en beken den een voorspoedig 1952. De Fa. J. ROZEMOND Zn. Middelburg wenst al haar cliënten, vrien den en kennissen 'n Zalig en voorspoedig Nieuwjaar. E. DE BADTS, slagerij, Wal- straat 100, Vlissingen. Zalig Nieuwjaar. „DE CONCURRENT" Rijwielen - Electra en ijzerwaren Vlissingen wenst U allen een Zalig Nj. P. VAN SIBBEN, slagerij - i Lange Viele 52-54 - Middel burg. G.N. G. N. - WED. J. BLIEK-de Nooijer, Drogisterij, Bloemen- laan 14, Vlissingen. Bloemenh .DAGEI.INCKX - Walstraat 89. Vlissingen P.f- Singel 90 Vlissingen Handel in galanterieën Manufacturen en huishoudelijke artikelen Voorspoedig 1952. F. v. d. DOOD en E. v. d. DOOD Jan Steenl. 1 Vlissingen Melkhandel wensen allen gelukkig 1952. Bakkerij CHR. J. FEIJ Badhuisstraat 69, Vlissingen wenst al zijn cliënten, fami lie en kennissen een voor spoedig 1952 toe. Fa. W. GELJON, Levensmid delen, Bloemenlaan 28, Vlis singen. G.N. J. M. GOEDEMONDT Aannemer Vlissingen Z. N. DE GOUDEN NAGEL Walstraat 106, Vlissingen Ijzerwaren en gereedsch. p.f. C. J. v.d. HEMEL Zn, Juw. Horlogem., KI. Markt 9, Vlis singen. p.f. HOTEL-CAFE DE SCHELDE Van Dishoeckstraat 21 (hoek Kasteelstraat), - Vlis singen, wenst zijn cliëntèle een voorspoedig 1952. C. F. Hintzen Kantoorboekhandel, Vulpen huis en Leesbibliotheek „HET HOEKJE" Paul Krügerstraat 68 Vlissingen p.f. N.V. GEBR. HOEKSEMA Walstraat 102 Vlissingen Telefoon 2560. p.f. G.N. toegewenst door VISHANDEL JANSEN Vlissingen TER MEULEN, Walstraat 34, Vlissingen - Sigarenmagazijn Tel. 2341. p.f. Firma W. H. MICHELS, Gr.h. in rookartikelen. G. N. P. MULLER, café-rest. „Ki- Viet", Badhuisstraat 8 - Vlis singen. p.f. FIRMA DE NIJS Walstraat Vlissingen Z.N. Horlogerie J. PETERS, Bella- mypark 40, Vlissingen, w. u 'n Zalig Nieuwjaar. C. v. d. SANDE Singel 1 Vlissingen Kapper en Parfumerieën G. N. P. v. d. SANDE Kapper, Paul Krügerstraat 10 en 20, Vlissingen. p.f. Optic. SCHROOTE „De Bi. Bril", St. Jacobsstraat 14 Vlissingen. G.N. Slagerij A. C. SNEL, St. Ja cobsstraat 3, Vlissingen. p.f. STEENHOUWERIJ Graf- en bouwwerken in natuursteen Vlissingen Atelier: van Dishoekstraat 24 tel. 2116. - Woonhuis: Paul Krügerstraat 96, tel. 2768 K 1184. Vertegenwoordiger L.A.V.O. Den Haag. Huurverkoop-ma- gazijnen voor meubelen, enz. (Betaling onderling te rege len). Voorstraat 15, Souburg Geluk en voorspoed. Handel in melk, boter, kaas en eieren Vlissingsestr., Koudekerke Aan al mijn afnemers, bene vens familie en kennissen 'n in alle opzichten Z. N. BOTER- en EIER- HANDEL Pauluspolder Aan cliëntèle, familie vrienden een G. en Z.N. Fam., vr. en beg. Zalig Nwj. M. v. LENT-Schatteman, manufacturen. Zandstraat. A VAN DAELE en E. VAN DRIESCHE, Hellestraat 184, - Stekene wenst allen G. N. C. C. v. CAMPEN en Zonen, Rapenburg 14, schildersbedr., aan vr.. fam. en cl. Z. N. Familie vrienden en begun stigers Zalig Nieuwjaar. D. FASSAERT Rapenburg ED. LAUWERS-v. Hecke en Zonen, Bierh., kolenh., w. allen G. N. Rapenburg 122. AUG. JACOBS-Eggermont, - kolenhandelaar, petroleum, tract.-olie, Sasd. 3, tel, 25, w. cl., fam. en vrienden een Ge lukkig en Zalig Nieuwjaar. J. LAUWERS, vishandel, Ra penburg, Vogelwaarde w. al len Z. N. M. DE MAAT. melksl. Ra- penb. 88, Vogelwaarde. Z.N. J. POLFLIET en Zonen, Rapenburg 96, Vogelwaarde, vrachtrijders, kolenhandl, w. cliëntèle familie en vrienden een Zalig Nieuwjaar. FL. DU PUY-Fassaert, Ra- nenburg 58. Vogelwaarde. Z. Nieuwjaar. SCHEERDERS en LAMBERT Transp bedr. Vogelw. w. al len een voorsp. 1952. A. STROBBE-Kool. schilder, drogisterij, Rapenb 2, Vogel waarde. Zalig Nieuwjaar. GEBR. v. 't WESTENDE Erkend loonsproeibedrijf Nieuwdorp Tel. 225 Aan allen Zalig Nieuwjaar. M. MOISON-v. Loenhoud Café „Olieton" Nisse wenst familie, vrienden en begunstigers een Z. N. J. Jansen-v. d. Borgt Filiaal Hollander MANUFACTUREN Hansweert Aan cliënten, familie en vrienden een gelukkig en Zalig Nieuwjaar. P. JANSSENS Kapper - Lange Geer Hansweert wenst alle vrienden en be gunstigers een Z. N. NIEUWE KERKSTRAAT HANSWEERT Z. N. Fam vr beg. Zalig Nwj. M. GOETUAT S-de Wilde. Br.- en banketbakk. Zandstraat. C POORTVLIET-Remijn, Ex- ped. C 30, Baarl., Fam. vr. en bed. G. en Z. N KOELTECHN. BEDRIJF Werkplaats Coehoornstraat 14 Tel. 1519 Bergen op Zoom Faurestraat 5 - Telefoon 1150 wenst cliëntèle, familie en bekenden een voorspoalig Nieuwjaar. G e b o r van Luc. Abeelen, op 31 D 550o zal op 1952 nam. van de er aan het stei se, Hulsten contant ver Beestiaal; j drachtige v jarige rund runderen ken en 2 g£ Materialen; machine molen, bi machine, tivator. pen, ri, zakken, planken, le, centri ten, enz. Inboedel- len. ledii vleesbak emmers, kachel. nen. gl« hetgeen Philips

de Stem | 1951 | | pagina 6