OOSTBURG „DE L. F. LECLUIJZE ;T [tién- IDËLJY ÏËTI J. BÖGAERT- DE SCHEPPER F. A.A. DE ZEEUW >iest- /isser Oudejaars-vraaggesprek met zeven Nederlanders P. F. Barra Em. Dhanens- Paul Ouweneel F. STRIJD0NK ELDE laes Nood bij kleine zelfstandigen Geen stoplicht aan de grens! Bijzondere taak van de werkgever Een stuk beter dan voor de oorlog" Slecht vlas in '51 A. van Dale-de Bie G. Hontelez Zoon Th. Huisman- L. Masclee- P. J. van Hal C. Verhulst- H. Verhulst- 12 uwjaar uwjaar ;pper- 'e wagen euwjaar ige Nieuwjaar 15 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 1951 15 Amsterdamsche Bank n.v. Incassobank N.V. eerw. zusters St. Anthoniusgesticht Zalig Nieuwjaar Gelukkig Nieuwjaar hotel z. n. Gelukkig Nieuwjaar Oostburgse Bouwmaterialen handel PALLADA A. R1EMENS- W. de Schrijver Zalig Nieuwjaar Fa E E Plasschaert Gelukkig Nieuwjaar POUWER R. J. Groosman P. Groosrnan- Zalig Nieuwjaar Zalig Nieuwjaar Meubelbedrijf Hoofdplaat Zalig Nieuwjaar V. A. Verstraete Aardenburg Groede H. J. A. Wijffels- Hoek aan vrien- iN ZOON zorger ht •v. d. Goore en kennis- Bouchaute HT ntèle, fami- n voorspoe- teE- [EIRE 1 rmakerij familie en tkig en Za- ILSPOEL- Guchteneire Electricitiet :ht 35 pilden Zalig lenbedrijf at 99 Koewacht AUG. VAN en timmer- Z. N. Penneman lanufacturen. en alle an- Koe wacht, nten, familie voorspoedig lar. en begun- 'uwjaar, 'PER-Vonck, nbedrijf ker ides familie en gelukkig en en ZONEN tsbedrijf cht vrienden en Gelukkig en ïwjaar. Eeckhaut Banket- rij cht familie en N. Zalig Nwj. iter, K'wacht SSERIJ li Koewacht n 47 grienden en voorspoedig CH. SUY Vermeirssen IERMAN del, autover at 82, tel. 17, t familie, vr. eachte cliën- nnens, Koew. vr. een Zalig liteit vleeswa- aat naar Verbiest milie en ken- tkig en Zalig v. d. Berghe Koewacht ïkctbakkerij acht vrienden en gelukkig en phiiiir itrijder ;auto Koewacht >n 54 familie en acht >n 70 IT A CHT leden, vrien- en een geluk- TEL. 30 -v. d. Walle, iandel acht n bek. Z. N. RT de Waele Koewacht vrienden en n Z. N. r aan familie, inten !B a tr^T- &.ELE Koewacht .%vr«v»y«AX»>>>>A>.v,v»%v •V.v»VéV»VAV» •v.v.v.v.v.»»: Me). R. DE BRUYN Mannen zi)n lastposten. DE TOESTAND in de gezinnen, waarin we geregeld verschijnen en uiteraard het een en ander zien en horen is in 1951 teruggelopen", zegt mej R. de Bruyn sociale werkster bij de Katholieke Gezinszorg te Waal wijk en daarbij vertolkt zij mede de gedachte van haar collega mej. R. Goudsmits die hieraan toevoegt: Het gemiddelde inkomen van de door ons geholpen gezinnen die gemiddeld vijf kinderen hebben mag geschat worden op 45 gulden per week. En dan stoot je aanhoudend op het ver schijnsel. dat de mensen maar kopen on afbetalingssysteem. Dat is het laat ste jaar wel sterk toegenomen." „Wij werken hoofd zakelijk in arbei dersgezinnen", her- Ij. neemt mejuffr. de Af Mp Bruyn. „Voor onge il 'WMm veer 80 pct' Maar P dit jaar is 't werk terrein wel uitge breid. Voorheen werkten we prac- tisch nooit in ge zinnen van midden standers, d.w.z. van kleine zelfstan digen. Het is wel zeer opmerkelijk, dat wij dit jaar bij herhaling juist in dit milieu bijstand en hulp hebben moeten verlenen. En werkelijk, je kunt je er geen voorstelling van maken, welke armoede we in deze kringen vaak tegenkomen. Niet di rect een uiterlijke armoede. Vandaar dlat men van buitenaf daar werkelijk geen idee van kan hebben. De kleine zelfstandigen kunnen een voudigweg met hun bedrijfje niet aan hun trek komen. De zorgen groeien deze mensen boven het hoofd. Maar ze hebben een sterk standsbewustzijn en daarop stuit hulp die geboden wordt, ook nog vaak af. En daaruit groeien weer de nodige gevolgen voor zo'n gezin. Het is geen gebrek aan zakelijk inzibht zoals ge wel treft in arbeidersgezinnen. Mannen zijn lastposten Kijk de structuur in een gezin, waar de man dagelijks over de vloer ligt, verandert. U behoeft U dat niet aan te trekken, maar de mannen bemoeien zich als ze zo de hele djag in huis zijn en hun normale werk niet hebben, overal mee. Met de was, met het eten en drinken, kortom met alles. Dat geeft heel andere verhoudingen in zo'n gezin. Wat de woningnood betreft, kan ik niet zeggen, dat het in het afgelopen jaar erger is geworden. Ik geloof, dat het zo is, dat het eenvoudig niet er ger kan. Het valt in het Oostelijk gedeelte van de Langstraat nogal mee. maar zo gauw je naar het Wes ten komt we komen tot Zevenber gen toe dan houd je je hart vast. Het is erbarmelijk, Een gezin met zes kinderen op één kamertje, waarin heel dat gezinsleven zich afspeelt, ontmoetten we b.v. Maar ja, het pro bleem is ontzettend moeilijk en in gewikkeld. Want om nu maar bij het sociale werk te blijven, dat is niet afgelopen met zo'n gezin aan een an dere woning te helpen. Dergelijke ge zinnen, die zo huizen en die zijn er links en rechts nogal wat, voelen zich vaak in een andere woonruimte niet thuis. Je kunt daar als sociale werk ster zo weinig aan doen, tenzij het mogelijk zou zijn financieel mo gelijk om in deze gezinnen bij voortduring te werken. Het is opmer kelijk, dat dergelijke mensen vaak zo tevreden zijn met hun woonruimte vaak niet meer dan een hok en niet een3 anders willen, al krijgen ze de gelegenheid. Ik heb daar voorbeelden van. Nu is het zo, dat wij hoofdza kelijk op medische indicatie onze gezinszorgmeisjes uitzenden naar be paalde gezinnen. Tengevolge van de erbarmelijke toestanden op woning- gebied dus niet zozeer. Maar ik ge loof wel, dat de sociale werksters der gemeenten hieromtrent nog heel wat meer zouden kunnen vertellen dan ik. Het is eigenlijk een publiek geheitm, dat het gezinszorgwerk veel geld vraagt vooral als er gewerkt moet worden in zulk een uitgebreid di strict als de Langstraat (Van Vlijmen tot Zevenbergen). Ge begrijpt, dat dat dat werk alleen met een brom fiets vaak niet is goed te maken. Maar toch is er een aspect, dot ik graag belicht zou zien. De gezinnen moeten, zo enigszins mogelijk, altijd iets bijdragen im de kosten, wanneer er een beroep op gezinszorg wordt gedaan. Die bedragen lopen uiteen van een kwartje tot vier gulden. Het is psychologisch van betekenis dat de gezinnen bijdragen naar vermogen. Maar er is iets anders. Sinds een jaar of wat bestaat de mogelijkheid om zich te verzekeren tegen gezins hulp in het gezinszorgfonds van de KAB. Men moet een half jaar lid zijn. Dan heeft men recht op 36 dagen gratis gezinshulp. Dat is een prach tige instelling. Maar helaas, het fonds geniet nog veel te weinig bekend heid en het ledental is nog schrik barend gering. Dat is erg jammer, want een groot ledental zou de fi nanciële zorgen mede te helpen ver lichten. Het is temeer jammer, omdat juist tengevolge van het geringe aantal leden er plannen schijnen te bestaan om het aantal dagen gratis hulp terug te brengen op twintig. Al' weer bij gebrek aan financiële mid delen. Wat 1952 betreft, het werk zal het zelfde blijven. We zijn per slot van rekening gebonden aan het aantal meisjes (circa 30), die we kunnen uitzenden. Meer kunnen we niet doen, al zal het aantal aanvragen mis schien nog wel stijgen. Voor 1952 wensen we, dat honder den toetreden tot het gezinszo'gfottds; dat er vurigpropaganóa wordt ge maakt voor deze uitstekende instel ling. Omdat dan misschien nog meer dan tot dusver zou kunnen worden bereikt. ^OOR de tuinbouw in de Baronie was 1951 een best jaar, veel be ter dan 1950. Ik wil u slechts een cij fer noemen, het véélzeggende cijfer van de Bredase Veiling: rond 12 mil- lioen gulden in 1951 tegen rond 9 mil- lioen in het voorgaande jaar". Aldus de heer J. J. van Haperen uit Breda, assistent van de tuinbouw- consulent, die dus midden in de practijk staat van deze bedrijfstak. „De topcultuur in 1951 vormden wel de aardbeien, die met de „gekke' prijzen, uitstekend zijn geweest. Een midden-prijs van ongeveer f 1.10 te gen rond 90 cent in het jaar daarvoor. Het gunstige jaar behoeft niet di rect te leiden tot een merkbare ver betering van de levensstandaard. Want het is zeer verheugend, dat bij de Bredase tuinders hoe langer hoe meer een sterke drang naar boven komt voor verbetering van het be drijf. Door de tuinbouwspecialisten wordt steeds gehamerd op de nood zakelijkheid van betere arbeids- en risico-verdeling in het tuinbouwbe drijf. Inderdaad leefden in 1951 speciale verlangens onder de tuinders. Men zou in de Baronie graag bedeeld wor den met meer groententeeltvergun- ningen. Eenvoudig is dat echter niet, want de regering moet bij de verde ling natuurlijk rekening houden met het gehele land. Ook zorgen waren er, ondanks het mooie jaar. De „heksenbezem" is n.l. ook in het af gelopen jaar het gevreesde spook van de frambozen- teelt geweest. Men is tot de conclusie gekomen, dat de haard van deze gevreesde ziekte in de Baronie ge legen is in het oude frambozen- gebied Breda. In Prinsenbeek, Prin- senhage en Galde ren bv. komt zij veel minder voor. Ondertussen zal het onderzoek naar deze ziekte ook ln 1952 met grote kracht worden voortgezet. Een groot feit van het afgelopen jaar was de opening van het koelhuis te Breda. Amerika wenst geen ge- pulpte aardbeien meer, doch alleen diep-vries. In Engeland begint een zelfde streven merkbaar te worden. Wat ik denk van het komende jaar? Dat hangt geheel af van de export. Als de „stoplichten" aan de grenzen niet al te veel op rood staan, kan '52 voor de tuinbouw in de Baronie weer een goed jaar worden. J. J. v. Haperen Méér teelt vergunningen! TJET „Oog-en-Oor" van De Stem-redactie is op speurtocht geweest door onze zuidelijke gewes ten. Voor lens en blocnote kwamen: een sociale werkster, een industrieel, een arbeider, een land bouwer, een middenstander, een vlasser en een tuin der. Het resultaat van de speurtocht vindt gij hierbij. Zij vertellen u hun wederwaardigheden in het verstreken jaar en hun hoop voor dat, wat ko men gaat. Zij allen hebben hun zorgen, maar ook hun vreug den en, hun verhalen overschouwend, mogen zij wel zeggen, dat de ondernemende Nederlandse geest uit hun woorden spreekt. Zij allen zijn realisten, maar het besef van de werkelijkheid blijkt geen hinder paal voor een gematigd optimisme, waarmee 1952 tegemoet wordt getreden. V- C"R WORDT hard gewerkt in de Brabantse industrie, onze fabriek ondervindt er de weerslag van en is er een voorbeeld van tevens. Wij zijn niet de enigen, die uitbreiden. Heel wat industrieën bouwen....", aldus mr. P. M. H. van Boven, lid van de direc tie van de N.V. Machinefabriek Breda, voorheen Backer en Rueb. MATUURLIJK zijn de belastingen zwaar. Ik houd er echter niet van daarover bij voortduring te lamente ren. Het behoort blijkbaar bij onze tijd. Het is eigenlijk een van de vele verschijnselen waaruit de groeiende staatsmacht blijkt. In andere landen zijn ze er wat de belastingen betreft, meestal niet beter aan toe. De staten hebben nu eenmaal veel nodig in onze dagen. Ze staan voor enorme opgaven. Voor de onderne mingen zou het uiteraard beter zijn, wanneer de fiscus wat meer maat wist te houden, er zou dan minder spoedig een beroep op de kapitaal markt behoeven te worden gedaan in de vorm van emissies en leningen u hebt in de kranten kunnen zien hoeveel geld er dit jaar door de on dernemingen is aangetrokken. Dit geld was echter niet alleen nodig om de bestaande fabrieken aan de gang te houden. Goddank hebben vele fabrieken uit breiding onder gaan. Waar zou an ders onze snel groeiende bevol king emplooi moe ten vinden? In ons gewest neemt de bevolking wel bijzonder snel toe Of de werk gelegenheid daar:Mr. P. V. BOVEN mee gelijke tred houdt? Ik zou het., goede kansen., niet durven zeggen. Een feit is, dat ik overal nieuwe in dustrieën zie ontstaan en vele oudere in omvang zie toenemen. In de Brabanders zit ongetwijfeld veel ondernemingslust. Ik ben het niet eens met hen die vrezen voor een te grote invloed van onze Noordelijke landgenoten in de Brabantse industrie. Men wordt op dat punt te gauw eng- provincialistisch. Wel mag men van de „Noorderlingen" verwachten, dat zij eerbied hebben voor het streek eigene, speciaal inzake godsdienst. Dit is trouwens een belangrijk as pect van elke industrialisatie. De op komst van de industrie heeft vaak de godsdienstbeleving veel schade ge daan. Wij moeten zorgen, dat de fa briek aan de mensen het zicht op de Kerk niet ontneemt, In verhouding tot de omliggende landen is de ontkerste ning in Brabant nog beperkt geble ven. Wij maken een goede kans, in Brabant de veel gevreesde tegenstel ling industrie-Godsdienstigheid te overwinnen. Maar dan moeten we waakzaam zijn. De ondernemers mogen niet verge ten, dat de industrie, speciaal voor de godsdienstige en morele ontwikke ling gevaren meebrengt. Zij moeten compenseren door de Kerk te helpen in haar arbeid voor het heil van de zielen. De medewerking van de leken ln de apostolische taak van de Kerk, eens lievelingsthema van onze huidige Paus, geldt ook voor de ondernemers! Het is een geluk, dat er in Brabant thans verscheidene MTS-en zijn en goede ambachtsscholen. De kansen voor onze industrie zit- ten in onze ijver en onze kennis. De metaalindustrie, de sigairenindustrie, de wolindustrie, om slechts enkele te noemen, moeten hun grondstoffen van buitenaf aanvoeren. Het eindproduct wordt daardoor niet goedkoper, wel duurder. Alleen door een kwalitatief hoogstaand product in een behoorlijke tijd (dus niet te traag!) te maken, houden wij op de markt onze plaats bezet. Voor de groeiende invloed van de ambeiders vrees ik niet. Het is een lo gisch gevolg van de toenemende ont wikkeling van de individuele arbei ders en van zijn organisatie. Wel zou ik gaan vrezen voor onze ondernemingen, wanneer deze invloed zou medebrengen, dat de onderne mers niet meer vrij bleven in hun ondernemers-taak. Als bestuurder van de arbeidsgemeenschap, die de fa- brisk is, zal elke ondernemer open moeten staan voor overleg met hen, die bestuurd worden. De onderne ming is echter ook een gevechts-een- heid op het economisch slagveld! Op dat slagveld moet de ondernemer als een generaal te velde, vrij kunnen manoeuvreren en zijn slag kunnen slaan. Die vrijheid zal men hem niet mo gen ontnemen, wil men een bloeien de industrie behouden. Die wordt ook niet ontnomen. Het gezond verstand is in deze op de hand van de onder nemers. Alles trsamen acht ik de kansen voor Brabant gunstig. Hier woont 'n gezonde, nijvere, plichtsgetrouwe be volking, waaruit prima arbeiders voortkomen in wie nog veel leeft van wat traditioneel als een kostbaar erf goed van de mensen wordt beschouwd: liefde voor K:rk en voor land- Bra bant heeft steeds initiatiefvolle on dernemers voortgebracht. De vorige generatie kende zelfs grote figuren onder hen. Waarom zou dat ras zijn uitgestorven? JK ben thans sinds enkele dagen zonder werk. Je moet er niet versteld van staan, maar ik schil thuis de aardappelen om het werk van mjjn vrouw een beetje te ver lichten. Ik verveel me anders toch dood", zegt de bijna 32-jarige Petrus den Braber, bouwvakarbeider, Mgr. Dr. Poelsplein 41, Oudenbosch, ge huwd en vader van vier lieve kinde ren. Liet is in de bouwvakken zo goed O*"1 als elk jaar hetzelfde. Altijd ben je een paar weken zonder werk. Ik hoop in het be gin van Januari weer aan de gang te gaan. Voor de rest mag ik echter niet klagen. U moet weten, dat ik twee jaar in Duitsland gezeten heb, van het ene kamp naar 't an dere. M'n vrouw zat thuis in dui zend angsten, maar ik heb me er doorheen kunnen slaan. Ik had niets Petrus den Brabermeer bij m'n terug Waarom zou ik komst. Alles moest niet tevreden worden opge- zHn? bouwd. Ik heb er lang over gedaan maar eindelijk in 1951, om precies te zijn, in het voorjaar, kreeg ik dit huisje op het Mgr Dr Poelsplein, en als ik ooit gelukkig ben geweest dan dit jaar. Een huisje is toch maar alles. Het is zo aardig voor de kin deren. Het is wel iets duurder. Vroe ger betaalde ik een rijksdaalder. Te genwoordig f 5.25. De vrouw heeft echter voor een rijksdaalder minder chagrijn en dat wil wat zeggen. Geld, het is belangrijk, maar niet alleen zaligmakend. In het begin van dit jaar werkte ik in Standdaarbui- ten. Ik haalde daar gemiddeld f 43, per week. Je kunt er mee toekomen, maar iets extra kopen ging in die pe riode persé niet. U moet niet verge ten, dat ik altijd nog iets extra's moet kopen. Ik had immers bij mijn terug keer niets meer en een achterstand inhalen, het is niet gemakkelijk. Maar goed, ik kon er komen en ik durfde warempel niet te mopperen. Ik veranderde van baas, moest harder aanpakken en kreeg tot voor enkele weken terug f 45. Toen schoot er iets over, liever, kon ik overleggen en 't een en ander aanschaffen. Wat kleer tjes voor de kleine mannen en gij weet het, een hoedje voor de vrouw. Rond Sinterklaas is dat allemaal op tafel gekomen. Het is redelijk. Een mens moet wat hebben. We krijgen ook wat. De f 167 die ik om de drie maanden van de Kinderbijslag trek, zijn me een enorme steun. Ik ben cr volledig mee uit de brand. Wij gaan zelden, zelfs heel zelden uit. ik voor mij vindt het thuis al tijd nog het plezierigst. Het kan ech ter eens gebeuren, dat we, dat zijn dan mijn vrouw en ik, naar de bio scoop gaan of naar een toneelvoor stelling. Zoiets doen we natuurlijk alleen in Oudenbosch. Buiten ons stadje uitgaan doen we nooit. Maar waarom zou ik niet tevreden zijn? Het is naar mijn gevoel een stuk beter dan voor de oorlog. Ik be moei me niet met politiek en ik zou me daar ook nooit mee willen be moeien. Ik weet echter dat de arbeid eerlijk wordt beloond. Voor de maat regelen daarvoor genomen, heb ik respect. Ik heb me een ideaal ge steld: een lief huisje te hebben. Dat huisje heb ik gekregen. Gij kunt zelf zien hoe goed Keesje, Mientje, Ben nie en Peter het er in maken, om van de vrouw maar te zwijgen. Ik wil en u zoudt dit misschien niet verwacht hebben iets zeggen van de K.A.B. Ik ben geen bestuurslid of zo: neen, ik ben een doodgewoon arbei der, maar sinds vijf jaar ben ik lid van de K.A.B. Ik heb van de bond veel plezier gehad. Ze hebben voor mij zaken uitgezocht, die anders nooit ontward zouden zijn geworden. Ik hoop oprecht, dat 1952 voor mij persoonlijk en mijn gezin hetzelfde moge zijn als 1951. U ziet daar onze Kees. Hij is 8 jaar. Ik ben opperman en ik zou hem graag metselaar zien worden: een stapje hoger dus. Er mag nog wel het een en ander verbeterd worden in 1952, zij het niet persoon lijk, dan wel rondom. Een beetje meer vrede zou niet lelijk staan en het voornaamste.... ik wil natuurlijk weer vlug aan het werk. Zij (en Pe trus wijst op de kinderen), zullep er wel bij varen." VY/AT ik van het vlasjaar 1951 denk? Nou, ik heb nog nooit zulk slecht vlas meegemaakt als dit jaar!" zegt de Koewachtse vlasser H. Baert, maar gelukkig hij lacht er eens bij. „Er is dit jaar erg veel vlas inge zaaid, maar de kwaliteit valt tegen. Vorig jaar was het stukken en stuk ken beter!" Er is in het vlassersbedrijf wel eens heel veel verdiend, maar het is dit jaar veel minder. Gelukkig is het vlas later in het jaar iets beter ge worden en daarom springen we er nog wel mee uit. Tenminste met heel hard werken. Intussen heeft Lieftinck ons al aardig bij de portemonnaie gehad!" „Dèt wordt er ge daan, hard ge werkt, in het vlas sersbedrijf!" Voor al in de zomer. Dan is het geen zeldzaamheid als we tot 's avonds 10 uur en dat dag aan dag be zig zijn. Als een ander dan op z'n luie stoel in de avondzon zit, staan wij in de vlas schuur, stof in te ademen. Dat doen we trouwens alle dagen." H. BAERT Alle dagen Foto- en lijstenhandel W. F. hoolhorst, Markt 26, Ge lukkig Nieuwjaar. Oostburg Fa. v.h. ADRIAANSENS Nieuwstraat 28, Oostburg Horloges, goud, zilver, wenst alle begunstigers een Zalig Nieuwjaar. JAC. AERS-DE BAERE Oostburg Handel in Petroleum, Ben zine, Oliën en Vetten, wenst cliëntèle en begunstigers Zalig Nieuwjaar. Familie, vrienden en begun stigers Gelukkig Nieuwjaar Chef ALBERT HEIJN en echtgenote Oostburg Oostburg - Breskens - Sluis Aardenburg - IJzendijke Cadsand G.N. van het te Oostburg bieden hun welgemeende gelukwensen aan bij de in trede van het nieuwe jaar. AANNEMERSBEDRIJF Noordwal 20 OOSTBURG wenst cliëntèle en begunsti gers FIRMA BELDEROK en ZN., Wonin gi nrichting" Oostburg GELUKKIG NIEUWJAAR. Naaimachinehandel Familie, vrienden en cliën tèle een VOORSPOEDIG 1951 a. DE BRUYCKERE- Stokkerman Rijwielhandel en reparatie- inrichting, luxe autoverhuur, Zuidzandsestraat 33, Oost burg. Z. N. Firma C. CATSMAN Brouwerijstr., - Oostburg wenst allen een gelukkig Nieuwjaar. Weststraat 32, Oostburg. Ra dio Techn. Bureau - Aanleg electriciteit, licht- en kracht installaties. Ruime sortering kronen en lampekappen Aan vrienden, cliëntèle en begunstigers de Windt KOLENHANDEL Oude Stad 25 Oostburg wenst cliëntèle en begunstl gers zalig nieuwjaar J. DHAENENS, zuivelproduc ten. Oostburg. wenst zijn cl. een G. N, C. DHAENENS-Snouwaert Kapper Parfumerieën en sigaren Burchtstraat 11, Oostbur; wensen hun vrienden en een Gelukkig Nieuwjaar. cf: KO DIERKX, in- en verkoop Weststraat 4. Oostburg Cliëntèle en beg. g.n. J. EGO, Slagerij, Langestr., Oostburg, wenst zijn cliëntèle en beg. ZN. ,,'T GESCHENKENHUIS" wenst vrienden en begunstl gers Zalig Nieuwjaar. A. W. FIERENS-de Bruycker Oostburg L FIJNAUT-Stokkerman, Schildersbedr. Violetstr. 18 O'burg w. allen een ZN M. BOGERs" Dagblad De Stem Oostburg. 2.N. G. D. v. d. BOSSCHE- v VOOREN Zalig Nieuwjaar Een voorspoedig en Z. N. toe s' wenst van EDM. v. d. BOSSCHE Kleermaker, Weststr. 24, Oostburg de Bart Oostburg Confectie en Manufacturen- magazjjn DE ZON MARKT 18 wenst cliëntèle, vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. 11 M. A. Mabesoone- Wijffels Motoren - Rijwielen Lederwaren Reparatie-bedrUf Tel. 252 Oostburg Z. N. Fassaert drogiIterij oostburg sluis wenst cliëntèle en familie Zalig en gelukkig Nieuwjaar de Voogt SANITAIRE INSTALLATIES SMEDERIJ - LOODGIETERS BEDRIJF Tel. 95 Oostburg wenst familie, cliëntèle en bekenden een voorspoedig 1952. P. C. RAAS Commissionair Telef. 213 Oostburg Quarles v. Uffordw. wenst familie, vrienden en bekenden Zalig Nieuwjaar. A. RAES-Fierens Mag. „Nederland" Burchtstraat, Tel. 104, Aan allen een voorspoedig 1952. J. RIEMENS-De Clerck Zuivelproducten Oostburg wenst zijn cliëntèle een ge lukkig Nieuwjaar. E. MATLA Autospui ter ij Manége, tel. 324. Aan cliënten en begunstigers een voorspoedig 1952. J. JANSEN, Smederij, kachel en rijwielhandel. Brouwerij straat 27 Oostburg. G.N. fa. van kampen Burchtstraat 6, - Oostburg g. n. Café - Bar Markt 34 Oostburg. Tel. 179 Vrienden en cliëntèle een voorspoedig 1952. LAGENDIJK's Groenten-, fruit en vishandel, wenst allen een Geluk kig Nieuwjaar. FIRMA NIEUWSTRAAT Oostburg wenst allen een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar LEENHOUTS Landbouwmachines, Oostburg G. N. SCHOENHANDEL en REPARATIE-INR. Oostburg wenst cliëntèle en begunsti gers ED- HINNEMAN Zoon Transportbedrijf, tel. 50, wen sen allen een voorspoedig 1952. GARAGE LUTEYN Oostburg Allen een voorspoedig 1952. D. LUTEYN-de Regt Zuidzandschestraat 33. Tel. 31 Oostburg Vert.: Field - Marshall tractoren Aan cl. en beg. een vrsp. 1952 MARIE MABESOONE Brouwerijstraat 24 D Oostburg - Handel in dranken - Gelukk Nieuwjaar - VAN MALE'S Meubelmagazijn Oostburg wenst zijn cliëntèle een ge ukkig Nieuwjaar. E. DE MILIANO- Wijffels SLAGERIJ Oostburg Aan cliëntèle, vrienden en bekenden Zalig Nieuwjaar. Wij wensen onze afnemers 'n in alle opzichten voorspoedig Nieuwjaar, RIJKSWEG OOSTBURG Tel. 146 - b.g.g. 34. j p. H. OUWENDIJK C. A. M. OUWENDIJK-Koster Langestraat Oostburg wensen hun cliënten Zalig Nieuwjaar HORLOGER JUWELIER Oostburg wenst zijn cliënten gelukkig Nieuwjaar. Radio- en Geluidstechniek Bredestraat 3 Oostburg wenst alle cliënten een ge lukkig 1952 toe. Poissonnier IJS- en CONSUMPTIE- BEDRIJF AUTOTRANSPORT lit TEL. 100 OOSTBURG G.N. FIRMA Café L.F. VERHULST O'burg Gel. Nwj. wensen wij ieder van harte toe. Tel. 194 Firma I. J. VERSLUYS, Oostburg, Assurantiën GN SLAGERIJ VERSPRILLE, Langstraat, Oostburg, wenst allen een gelukkig 1952. A. VERSPRILLE rund-, kalfs- en varkens slagerij, Zuidzandsestraat Tel. 219 Oostburg Het adres voor uw fijn,e vlees waren w. f„ cl. en beg. G.N. VERSPRILLE's bakkerij Oostburg. Aan cl. en beg. Za lig Nieuwjaar. A. J. BLAAKMAN-Rij ckaert, Rijwielhandel Hoofdplaat wenst cliënten, familie en vrienden een gelukkig en Za lig Nieuwjaar. Familie, vrienden en begun stigers Zalig Nieuwjaar. C. A. CEELAERT-de Rijcke Loonsproeier Mgr. Luijpenstraat 8 Hoofdplaat. fa. gebr. Aannemersbedrijf Oostburg wensen familie, cliëntèle en begunstigers een voorspoedig 1952. Oostburg Landbouwwerktuigen gereedschappen Aan cliëntèle en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. A. DE SMET, houthandel Zuidzandsestraat 95, Oostburg Verkr. aanm.kachelh, ZN F. DE SPLENTER Schoenhandel Weststraat 20b. Oostburg Aan cliëntèle, 'amilie en vr. gelukkig Nieuwjaar. Strobbe AANNEMER Oostburg Aan familie, cliëntèle en be kenden EN ZOON Vlas- en Steenkolen handel Oostburg Banketbakkerij en lunchroom Burchtstraat Oostburg wenst zijn geachte cliëntèle een gelukkig Nieuwjaar. P. RODTS-Stokkerman Modes Markt 16 Oostburg wenst allen een Zalig en ge lukkig Nieuwjaar. J. STOKKERMAN-de Clerck Uw adres voor kruid.w., tab. enz., Oostburg GN C. L. DE SUTTER, schilders, bedrijf. Oostburg. wenst fam. cl. en vr. een G. en Z. N. A. J. TRIOU-BOIDIN, O'burg Vert, landb.mach., land- en tuinb.z. G.N A. v. UNEN en Zoon, Ijzer waren, tel- 170, Oostburg. ZN Boorman AANNEMER Oudestad 49 Oostburg Aan cliënten, familie en vrienden een Zalig Nieuw jaar. Boonmar BAKKERIJ KRUIDENIERSWAREN Oostburg Aan clientèle, vrienden en bekenden Zalig Nieuwjaar. A. v.d. VIJVER-v. DAMME wenst cliëntèle een voorspoe dig 1952. A. J. VERSTRATEN- v. Hullu Oostburg Manufacturen en Kruide nierswaren, wenst vr. en begunstigers G. N. Hotel, Café DE WINDT Oostburg Zalig Nieuwjaar. GARAGE Oostburg Biervliet wenst haar geachte cliëntèle een GELUKKIG NIEUWJAAR. A. DODSSCHE-Lippens, bak kerij, Hoofdplaat. Aan vrien den en cliëntèle Z.N. en Zn. Handel in landbouwwerk tuigen HOOFDPLAAT wenst allen een Z. N. Mattheeuws wenst vrienden en bekenden een A. LANGERAERT-Ceelaert, slagerij en loonslager, No. Een, E 60, Hoofdplaat. Z.N. RUD. LECLIJZE en Zonen, - Maatkl.m. Hoofdpl. en Biervl. w. al zijn vr. en b. G. en Z.N A. C. v. d. LINDE, A 28 Hoofdplaat, - Kolenhandelaar wenst een gelukkig Nieuwj. C. A. DE RUYSSCHER- Verpoorte AANNEMER Tel. 31 Hoofdplaat Aan cliëntèle, familie en vrienden een gelukkig en C. L. SOULIMANS— De Paauw Galanterie, Tabak, Sigaren en Sigaretten, Klompen en Huishoudelijke artikelen Vrienden en begunstigers ZALIG NIEUWJAAR TH. STEYAERT, Hoofplaat, No. Een, E 57c, hand. in rijw. en kruid.w., Voorsp. 1952. F. J. VERDONCK- Geernaert Brood - banketbakkerij en kruidenierswaren Dorpsstraat A 86, Hoofdplaat wenst vrienden, kennissen en begunstigers Zalig Nieuwjaar G. VERSTRATEN-NOëT Dames- en herenkapper Hoofdplaat - Sigaren, sigaretten, tabak. - Aan cliëntèle Zalig Nieuw jaar. Firma zonnevijlle en DE SUTTER Brouwerijstraat Oostburg wensen allen een voorspoèdig en gelukkig Nieuwjaar. J. F. C. TEMMERMAN- LANNOIJE en kinderen, Burgemeester HOOFDPLAAT D 2 wenst allen een Fam.. vr en beg. Z. N wenst Wed A v. ACKEREN familie Havenstr. A 135, Hoofdplaat GEBR. DOSSCHE Bakkerij. Hoofdplaat Aan vr. en cl. Z. N. Kinderen MARTENS, tel. 30. Handel in gr. en suikerw. en fr. Hoofdplaat. Allen Z. N. A. MINNAERT-Verdonck. Aan allen een Z. N. Havenstr A 121, Hoofdplaat. C. J. MOLLET-Heetesonne Timmerman - Aannemer Kerselaan A 74 Hoofdplaat, wenst cliëntèle, familie en vrienden een G. en Z N. P. v. OPDORP-de Sutter Hoodfdplaat, w. abonné's van Dagbl. De Stem G. en Z. N E. J DE PAUW-de Mul, schil der en behanger, Dorpsstraat A 19, Hoofdplaat. Z.N. A. B DE POORTER-NEYT. wenst alle begunstigers en vr. Zalig Nieuwjaar. P. DE POORTER-Rombout Rijwielhandel D 5a, Hoofdplaat wenst fam., vrienden en be gunstigers een gelukkig en Zalig Nieuwjaar. P. PUIJENBROEK-Dierx agent Dagblad De Stem, No. Een E 37. Hoofplaat. Z. N. G. ROGIES-MARTENS BAKKERIJ Dorpsstraat Hoofdplaat Aan cliënten, familie en vrienden een Zalig en Ge lukkig Nieuwjaar. A. E SCHERBEIJN-Martens slagerij. Aan vr. en cl. Z. N Hoofdplaat A 73. de Jonge AANNEMER Hoofdplaat A 116 Aan cliëntèle, familie en vrienden een gelukkig en ZALIG NIEUWJAAR H. DE VILDER-Pilaet Hoofdplaat - wenst vrienden en bekenden Zalig Nieuwjaar ADR. VOOGDT, A 105 Hoofdplaat, Molenaar Zalig Nieuwjaar. J. A. v. WAES-TIELEN Kleermaker Nummer Een, E 46 Hoofdplaat wenst cl., familie en vrien den een Z. en Gel. Nieuwj C. VERSCHOOR-Geeraert Levensmid. - manufact., ta- baksart., Groede, w. Z. N. J. v. HELDEN en echtg. wensen allen een ZALIG NIEUWJAAR Aardenburg. Fa. TH. v. HOORICKX en ZOON Aardenburg Heide wenst begunstigers, vrienden en kennissen een ZALIG NIEUWJAAR IZ. DE HULSTER, Draaibrug Aardenburg, wenst vrienden en cl. een voorspoedig 1952. TH. v. KOUTEREN, dam. en h.kapper, Tuimelsteenstr. 9, Aardenburg. Allen een Z.N. A. J. KLAAIJSEN, slager, - Tuimelsteenstraat 3, Aarden burg. Aan allen Z.N. Aan vr. en beg gel. en Z.N. P. LAMPO Bakkerij Aardenburg P. LELIAERT-Hermie, Oude Kerkstr, 10, Aardenburg Schoen- en lederw. w. Z.N. I. VAN DER LINDEN, koek- fabr., Aardenburg, wenst z'n cliënten een voorsp. Nieuwj. R. MOENS Schoenhandel, Aardenburg Aan allen een Z. N. FIRMA H. PRAAT Aardenburg Wenst allen voorsp. Nieuwj. ROB. DE RIJCKE Kruidenierswaren en rook artikelen, Weststraat 43, Aardenburg. Aan cliënten, familie en vrienden een G. en Zalig Nieuwjaar A. v. d. HEMMEL-Cuelenaere brood- en banketbakkerij, Markt, Groede, wenst Z. N. Familie, vrienden en begun stigers Zalig Nieuwjaar, C. L. LIPPENS Café, Kruisdijk O 176, Groede B. MURIJN Monteur Groede w. cl. en abonn. een Z. N. Vrienden en begunstigers Zalig Nieuwjaar, A. L. v. POUCKE Café - Slijterij, A 324 Groede W. M. RISSEEUW-JANSEN, Luxe autoverhuurinrichting - Molenstr. A 7, tel. 15 Groede GJN. P. A. VERHAGE Meubel handel Bleekestr. A 214 Tel. 43 Groede. wenst allen een ge lukkig en voorspoedig 1952. WED. E. TIMMERMAN Woninginrichting Aardenburg. G.N. P. M. DE VRIEND, Aarden- burg, ag. lev.verz.mij. De Ne derlanden, wenst g. en v. nwj. ROETE Brood- en banketbakkerij Kruidenierswaren Weststraat 62 Aardenburg Aan cliënten, familie en vrienden een Z. en G.N. P A v WOLFFELAAR-Leen knecht, rijwielh. en autover huur, Aardenburg. Z.N. J. W. de feyter Assurantie-kantoor „Zeeuwsch-Vlaanderen" St. Hubrechtstraat 1 Hoek Z. N.

de Stem | 1951 | | pagina 13