AFBREKEN der BETREKKINGEN? S.O.S. SEINEN OP ZEE Kampioen der kampioenendagen Egyptische; regering over weegt er toe over te gaan Verdonkeremaand getuigenis DE HEVIGE STORMEN, die Zaterdag en Zondag woedden, hebben aan de scheepvaart weer veel moeilijkheden bezorgd. Bij het passeren van de storm langs onze kust werden plaat selijke windsnelheden van 90 km. per uur waargenomen. Ook in het binnenland kwamen windstoten voor van 90 km. Grotere spanning tussen Egypte en Engeland Storm in Sch Koorschool StBavo Churchill naar Stalin? Twee jaar voor kapper van Een Canadezen in Korea De straal jeugd Gezinsreductie op LO.-schoolgeld Raad voor de kunst DAGBLAD VOOR ZEELAND De Benelux-bespre- king te Brussel Noodtoestand afgekondigd Zijn gezin niet onderhouden de man, die wist Het was gunstig voor Leopold D' Mej. Klompé in conflict met Spaak VACATURES BIJ ONDERWIJS Windstoten van 90 K.M. per uur Bemanning van Nederlands schip op het nippertje gered MGR. DESMEDT OVERLEDEN enige buien PIET VAN KAAM kreeg de KLOKKENBERG-PRIJS Hartelijke sfeer Overlading bij het onderwijs Vermist veehandelaar te Berghem (N.B.) ~N gevonden „u-iöTE JAARGANG No. 2171 „uigave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda. Reigerstraat 16 Tel. Redactie 6181, Admi nistratie 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J v. Hootegem. Mr Dr. A. J J.M Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 4.55 per kwartaal, per post f 5.40, per week (uitsluitend bij niet-post- bestelling) f 0.35. Losse nummers 10 cent. Postrekening no. 278841. Prijzen van buiten landse abonn. worden op aanvraag verstrekt. Voor God, Koningin en Vaderland ajgMa MAANDAG 10 DECEMBER 1961 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.36 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m'm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 030 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwcrk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Inzendingen op advertenties, welke de uitgevers om redenen te hunner beoordeling niet ver langen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7 Tel. 102 tRilhi.rp.iix: TERNEUZEM, N-,,<UU..l 56. Tel. 2601. OOSTBURO. Nl.u^U»»! <1. TA Nog geen beslissing over uitvoerbelasting TUJDENS de Zaterdag te Brussel ge- houden conferentie der Benelux- Landen zijn de rapporten bestudeerd, die de deskundigen hebben uitge bracht betreffende de rrfogelijkheid om met betrekking tot de Belgische uitvoerbelasting een voorkeursysteem vast te stellen voor de Nederlandse en Luxemburgse partners in de Be nelux. De onderhandelingen worden deze week door de experts voort gezet. T^GYPTE OVERWEEGT ERNSTIG, de diplomatieke betrekkin- gen met Engeland te verbreken. Omdat de Britten ondanks de oppositie van de Egyptische regering een weg hebben aange legd naar de zuiveringsinstallatie te Suez. Daarbij zijn, ondanks het Egyptische verzet, 75 lemen hutten afgebroken. Dit heeft de Egyptische waarnemende minister van buiten landse zaken, Ibraham Farag Pasja na een kabinetszitting van drie uur gisteren verklaard. DOVENDIEN is de noodtoestand af- gekondigd. Demonstraties zijn verboden. De ambassades en alle be langrijke gebouwen in de steden wor den door zwaarbewapende politie be waakt. Politiemannen rijden in vrachtauto's door de straten. Alle ver bindingen met Suez zijn verbroken. Het Egyptische kabinet heeft beslo ten al het Britse personeel in dienst bij de Egyptische regering te ont slaan. De werkzaamheden, die de Britten nodig achtten voor de verbetering van de waterinstallaties voor de En gelse soldaten zijn zonder incidenten verlopen. De 75 Egyptische lemen hut ten werden door een tank met de grond gelijk gemaakt. Door de weg wordt voorkomen, dat de Britse con- vooien naar de waterinstallatie door dichtbevolkte oorden moeten trek ken, waar het in de afgelopen weken herhaaldelijk tot incidenten is geko men. y/OLGENS een Engels blad zou Sta lin bereid zijn, een onderhoud te hebben met Curchill, indien dit in Rusland zou plaats hebben. r\E KAPPER VAN EEN, M. J. van R.. die onlangs naar het buiten land is uitgeweken, was Zaterdag gedagvaard om voor de rechtbank te Assen te verschijnen. Enige weken geleden werd hij veroordeeld zijn gezin te onderhouden, waarvoor een bedrag van f 50.per week werd vastgesteld. De bij haar ouders wo nende echtgenote heeft tot heden evenwel nog geen cent ontvangen. Voor dit feit was hij gedagvaard. De thans in Antwerpen wonende kapper liet verstek gaan en ook de echtgenote was niet verschenen. De officier van justitie eiste een gevan genisstraf van twee jaren. In tegenwoordigheid van tal van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten is Zaterdag te Haarlem de Koorschool St. Bavo door de Bisschop van Haar lem Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, officiéél geopend. Er worden thans 29 jongens met uitzonderlijke stemmiddelen opgeleid voor de zang in de kathedraal te Haarlem. De foto toont Mgr. Huibers temidden van een aantal der jongens. DE PREMIER van Slowenië heeft 'n felle aanval gedaan op het Vaticaan. Westerse waarnemers zijn van me ning, dat dit de inzet zou kunnen zijn van een fellere „koude oorlog" van de communisten tegen de katho lieke kerk In Joego-Slavië. DE NOORDELIJKEN hebben te Pan Moen Djon alle belangrijke voorstel len van de geallieerde subcommissie verworpen. PROF. BEEL is Zaterdag door de ko ningin beëdigd als minister van bin nenlandse zaken. AAN DE GEMEENTEBESTUREN is door de minister in overweging gege ven aan de ambtenaren een uitke ring-ineens te geven als looncom- pensatie-in-zakformaat. HET NARRENSCHIP, de „President Robert" is in de haven van Cadiz (Spanje) aangekomen. [WIEJ. KLOMPé verdedigde Zaterdag in de Europese Assemblée te Straatsburg een voorstel van de poli tieke commissie inzake de algemene beginselen voor in Europa te stichten gezagsorganen. Voorzitter Spaak kwam plotseling met bezwaren tegen het in stemming brengen, hoewel het voorstel al acht maanden oud is. De overige leden der politieke commissie waren afwezig of zwegen. Mej. Klom pé moest er toen wel in berusten, dat het voorstel naar de commissie terug ging. Spaak heeft onderhands reeds excuses aangeboden aan Mej. Klom pé, doch zij staat er nu op, dat dit ook openlijk in de Assemblée geschiedt. LIET AANTAL vacatures bij het on- derwijs, waarin op generlei wijze tijdelijk kan worden voorzien, was op 16 September niet hoger dan 168 op een corps van 42.000 leerkrachten. Dit heeft ae minister meegedeeld in de memorie van antwoord op de begroting van onderwijs. Een wolk van opspattend zeewater, nauwelijks aftekenend tegen de donkere winterlucht, waarin de wolken worden voortgejaagd, hangt bo ven de pier van de Scheveningse haven, afkomstig van de kolkende gol ven, die zich hun vernietigende kracht te pletter lopen op de stenen. Verschillende loodsdiensten moesten worden gestaakt. Te Vlissingen sloegen huizenhoge golven over de boulevard. In Engeland is gisteren de eerste sneeuw gevallen. LIET NEDERLANDSE schip „West- kust'' zond Zondagmorgen nood seinen uit, terwijl het zich 25 mijl ten Noord-Oosten van Flamborough Head een kaap aan de Noord-Oostkust van Engeland bevond. Het schip meldde, dat het zinkende was. Verschillende Engelse schepen en reddingboten begaven zich onmiddel lijk naar de plaats van de ramp. Vrij sDoedig lag een Britse trawler naast het in nood verkerende Nederlandse schip. Een Brits vliegtuig leidde het reddingswerk. De gehele bemanning, TEXEL, waar des morgens om half zeven een huwelijk werd ge sloten, is overtroffen. Baarle-Nas- sau ligt met 60 minuten aan de kop, want daar is dezer dagen om bijzondere redenen een huwe lijk des morgens om halfzes ge sloten. ONDERKLEDING van nylon krijgen de Amerikaanse soldaten. Zij hebben koude°°r minder last van water en u' iPF jPAUS zal binnenkort een f, j cht doen zien' waarin een volledig verslag wordt gegeven, van de ontdekking van het graf van de Apostel, de H. Petrus, onder het hoogaltaar van de St. Pieterskerk te Rome. MET DE EDAM, een charter-vlieg tuig van de K.L.M. zijn Zaterdag 25 missjonarissen vertrokken naar de missies in Midden-Afrika. TE STRAATSBURG hebben in de Europese Assemblée de Nederlandse afgevaardigden Schmal, Bruins-Slot en Fens een duidelijke omschrijving van de ouderrechten in de commissie der mensenrechten geëist. De grote meerderheid der Assemblée (75 van de 98 stemmen) was 't daarmee eens. „HELPT U EVEN DUWEN", vroeg 'n ■nan aan de politie te West-Berlijn. «Mijn accu is leeg". De politie stak de behulpzame hand toe, de auto sloeg aan en de man reed weg met de gestolen wagen. Paul Schmidt was tolk van de Wilhelmstrasse van 1923 tot 1945 en als zodanig heeft hij alle gesprek ken van de Duitse staatshoofden uit die tijd (dus ook van' Hitler) met vreemde staatshoofden en ministers bijgewoond. Hij werd na de oorlog ge ïnterneerd, doch is nu weer vrijgela ten. In een pas verschenen boek ver telt hij onder veel merkwaardigs het volgende; Einde Juni of begin Juli 1945 (Schmidt was toen nog in het interne ringskamp bij Augsburg) werd hij weer eens verhoord. Het was de eerste keer aat hij zich, sedert zijn interne ring tegenover een burger bevond. De man spi'ak Frans en stelde vragen over de ontmoeting van Leopold III met Hitler. Hij noemde zijn naam niet Maar zijn accent verried hem. Na enige zinnen was het voor Schmidt duidelijk dat zijn ondervrager een Belg moest zijn. „Uit enkele opmerkingen meende ik te mogen concluderen, dat hij tot het Belgische Ministerie van justitie behoorde", noteert Schmidt. De Belg stelde een reeks vragen over de ontmoeting Leopold-Hitler zonder dat Schmidt begreep waar hij heen wilde. „Tijdens het verder verloop van de ondervraging, die zich voorzichtig aftastend i'ond complexen bewoog die ik zelf slechts vermoedde, kreeg ik steeds meer de indruk dat mijn onder vrager gegevens tegen zijn Koning trachtte te verzamelen... Toen mij uit het verder spel van vragen en ant woorden duidelijk werd, dat een der punten de vraag was of Koning Leo pold in het onderhoud van Berchtes- gaden de toekomstige souvereiniteit van zijn land al dan niet had opgege ven benutte ik onmiddellijk deze ge legenheid om deze vraag met nadruk ontkennend te beantwoorden." Een proces-verbaal werd opgemaakt dat Schmidt ondertekende. Hij ont ving er echter geen afschrift van. Ja ren nadien, toen de strijd rond Koning Leopold zijn hoogtepunt bereikte, las Schmidt een bericht in de Belgische pers over vragen die in het Parlement betreffende dit proces-verbaal werden gesteld. Het werd nooit gepubliceerd. Men zou gaarne vernemen, zo zegt de Nieuwe Gids, al was het maar om de historische waarheid te achterha len, wie de ambtenaar van Justitie was die schmidt ondervroeg. Wie zijn opdrachtgever was. Waarom werd het proces-verbaal van de ondervraging niet gepubliceerd en het memorandum dat schmidt onmiddellijk na het on derhoud Leopold III-Hitler opstelde wel? was het omdat dit memorandum bezwarend geacht werd en het proces verbaal elementen ter ontlasting be vatte? In Chinese gevangenschap DIJ de „Missie van Scheut" is uit Peking het bericht binnengeko men, dat mgr. Leo Desmedt te Kal- gan in gevangenschap is overleden. Mgr. Desmedt was op 20 September door de communisten gevangen ge nomen, tegelijk met een andere mis sionaris van Scheut, Paul Lannie. Mgr. Desmedt werd in 1881 geboren te Sint Niklaas-Waes en vertrok voor de eerste maal naar de missie in Chi na in 1905. bestaande uit elf koppen is aan boord genomen door reddingvaartuigen en naar Wcarborough gebracht. STUURLOOS. CR bestaat in Nederland iets als een probleem der straatjeugd. Men hoeft waarlijk niet in plaat selijke bladen te gaan zoeken naar ingezonden stukken van mede burgers, die door de straatjeugd benadeeld werden, om zich daar van te overtuigen. Ieder die het land heeft doorkruist, die korter of langer tijd in steden en dorpen heeft vertoefd, weet dat men zo wat overal die jeugd-zonder-op- voeding kan aantreffen, die zich toelegt op het ergeren van voor bijgangers, wanneer er niets te vernielen valt. Natuurlijk zouden wij niet gaarne de vrolijke, guiti ge volksjongen uit het beeld on zer steden willen missen. Al is hij soms wat rumoerig en haalt hij ook wel kattekwaad uit, om hém is het niet begonnen wanneer wij spreken over een probleem der straatjeugd. Neen, het gaat om de echte schoffies, de geniepige schenders en brutale vlegels die voor vreemdelingen en ingezete nen een ergernis en dikwijls een schadepost zijn. Het gaat vooral ook om dat deel der onopgevoede dorpsjeugd, dat de moed heeft om vreemdelingen uit te jouwen, auto's te beschadigen of andere brutaliteiten uit te halen, bij voor keur tegenover degenen van wie zij zeker zijn dat ze hun dorp maar vluchtig bezoeken. Men mene niet dat dit probleem niet belangrijk genoeg is om eens grondig te wor den onderzocht en zo mogelijk de finitief te worden opgelost. HET is trouwens heus niet van gisteren! Verre van daar, het is eeuwen oud. In ettelijke mémoi res van zeventiende- en achttien- de-eeuwse vreemdelingen, die ons land bezochten, kan men klachten lezen over het schorriemorrie van onze steden en dorpen. Men zou zich zeer vergissen indien men veronderstelde dat de beruchte uit spraak waarmede Voltaire ons land „karakteriseerde"; Canaux, ca nards, canaille (Kanalen, eenden en plebs), geheel op fantasie be rustte, of dat hij met het laatste woord alleen maar op zijn Neder landse uitgevers doelde, met wie hij steeds overhoop lag. Dat onvrien delijke aphorisme moge voor een deel door zijn kwade luim zijn in gegeven, het houdt evenzeer ver band met een werkelijkheid, die wel heel goed overeenkomt met de uitvoeriger verklaringen van b.v. de Seigneur de Seingalt. Wij heb ben hier met een oude, hardnek kige kwaal te doen, die nog weer Terwijl de kogels door de luoht suizen, Is deze opname gemaakt van Ca nadese militairen in actie aan het Koreaans front. Onder onophoudelijk vijandelijk vuur bewegen deze twee soldaten van Canada's „Royal 22nd Regiment" zich voorwaarts. Weersverwachting, hedenavond: geldig '}.:in <'e kust aanvankelijk nog «tl» ur ?'s krachtige tot ma- in m jke wind- Enige bui- njaar ook flinke opklaringen. Iets lagere temperaturen. Ma:,nn,la,fS,:, w?" onder 16 29 uur- Maan op 14.16 uur. Morgen: Zon op 8.37 uur. Maan onder 7.03 Vr/AAR MOETEN WE MEE BEGINNEN bij het beschrijven van de „Brabantse Kampioenendag" in Tilburg? De 1200 duiven met al hun medailles en oorkonden, de vele duizenden bezoekers uit de hele Bene lux, de autoriteiten en de organisatoren, de grote Dusardijn of Piet van Kaam uit Bergen op Zoom, die de zesde bezitter is geworden van de Klokkenberg-wisselbeker? We weten het niet en daarom begonnen we dit hartelijke relaas maar met opsomming van alle mogelijkheden, die ons te binnen wilden schieten. F EN HARTELIJK RELAAS moet 't EL zijn. Inderdaad, er is niets ter wereld zo „hartelijk van sfeer" dan de Kampioenendag in Tilburg, waar van voor de twaalfde maal Louis Donders zo glanzend en vol geest be ginpunt en einde was. We hebben ons afgevraagd, hoe dat zo komt. „Het moet in de duiven zitten", was onze conclusie. De zachtaardigheid van de ze diertjes hebben beslist iets van zichzelf overgedragen op hun bezit ters. Bovendien is zo'n Kampioenendag een brok prachtige liefdadigheid. De opbrengst is ettelijke duizenden gul dens, die telken jare worden verdeeld onder de blinden in Grave (25 pro- •ent), De Krabbenbossen (25 procent) -n Kleuterheil (50 procent). „IK HOOP MAAR" Kenners voor de duivenhokken op de „Kampioendag" te Tilburg. T")AT HARTELIJKE KWAM ook sterk tot uiting bij het uitreiken van de wisselbeker aan Piet v. Kaam. Dokter Dijkstra, de directeur van de Klokkenberg, wenste de winnaar toe, dat hij nog twee achtereenvolgende jaren beslag op de kostbare trophee zou leggen: dan moogt u hem houden en wij kopen graag een nieuwe, zo zei hij. Prompt beantwoordde van Kaam dit met: „Ik hoop maar, dat de op brengst van de Klokkenberg-vlucht zo groot wordt, dat we binnenkort een hele „duivenvleugel aan uw sa natorium zien verrijzen". Het applaus der aanwezigen was een orkaan-van instemming gelijk. We dachten aan de jaarlijkse zes mille, die de duiven sport aan de t.b.c.-bestrijding in ons land bijdraagt. Het is weer voorbij. De Brabantse Kampioenendag heeft weer ontelbare duivénvrienden verenigd gezien. Er zijn ook weer veel „zaken gedaan", men heeft de eigenschappen van de beste duiven „uitgerafeld" en men is met een grote korf vol goede plan nen voor het komende seizoen naar huis gegaan. Duizenden zullen een jaar lang teren op wat door de bur gemeester van Tilburg (en anderen) genoemd werd: „De Kampioen der Kampioenendagen". F)E MINISTER van onderwijs heeft meegedeeld dat hij voornemens is een commissie in te stellen, die tot taak krijgt de mate van ove-'ading bij het onderwijs na te gaan en de minister te adviseren over de maat regelen, die in ve: Vind daarmee ge nomen moeten worden. QOK HET BRITSE SCHIP „Trent- wood" verkeerde door de hevige storm in moeilijkheden. Ook dit schip verzocht in de Noordzee om assisten tie, die eveneens werd verleend met het gevolg, dat het schip, ondanks grote moeilijkheden, Zondag de ha ven van Yarmouth kon binnenvaren. Zondagmiddag is ed sleepboot ..Holland" van Terschelling gevaren naar het Zweedse schip „Orvar". dat hulpeloos ronddreef 65 mijl van Ter schelling. Ook een Duitse sleepboot voer ter assistentie uit. Om half acht gisterenavond seinde de Zweed, dat geen hulp meer nodig was. Twaalf mijl van Texel bevond zich ëfns vanuit het buitenland belicht het Finse stoomschip „Hafnia" in werd. toen in 1950 Franse journa- nood Het seinde om hulp. De stuur-iisten, in verband met de officiële d^Vwe^mel^houtnaar de pTpler^ V" Koningin Jul,ana te briek te Velscn. De „Dorus Rijkers", "arijs, ons .and bezochten. Zij wa- die was uitgevaren, is later terugge-1 ren geestdriftig over Nederland, roepen, omdat zich een Duitse sleep-maar één ding moest hun van het u„z°u hart: nergens hadden zij een 20 opdringerige en onbeschofte straatjeugd aangetroffen als hier. Wie nu veel in het buitenland ver toefd heeft, weet dat hier geen woord overdrijving bij is. Natuur lijk bestaat er in andere landen ook een straatjeugd die ingezete nen en vooral vreemdelingen durft lastig vallen, maar nergens ge - beurt dit zo veelvuldig en schier stelselmatig als hier. Het probleem onzer straatjeugd werpt inderdaad een blaam op onze overigens niet ten onrechte geroemde bescha ving. Het is daarvan een onbegrij pelijk en negatief aspect. Of moe ten wij zeggen dat wij nog niet ten volle een beschaafd volk kunnen genoemd worden, zolang dit pro bleem niet is opgelost? J-JOE dit ook zij, nu Nederland om honderd goede redenen zijn deuren wagenwijd moet openstel len voor het wereldtourisme, nu het meer dan ooit zich wil toeleg gen op de kunst om buitenlanders te ontvangen, wordt het hoog tijd dat men dit onaangename pro bleem met behulp van alle bevoeg de instanties oplost, waar dan de eigen burgers eindelijk ook van zullen profiteren. Er zijn touristi- sche ij veraars die het vreemdelin genverkeer denken te kunnen be vorderen door onze eigen taal maar vast in een hoek te duwen; zij zouden nuttiger werk verrichten door middelen te bedenken om de Nederlandse straatjeugd op te voe den, een taak waar alle partijen bij gebaat zijn, die jeugd zelf op de eerste plaats. J R V proberen het schip naar IJmuiden te slepen. Gisterenavond laat verzocht een Nederlands zandschip voor de kust van Jutland om assistentie. Ook verlaging bij technisch onderwijs 2[OVEEL MOGELIJK zal bespoe digd worden de indiening van een wetsontwerp tot invoering van een gezinsreductie op het schoolgeld bij het Lager Onderwijs, alsmede van een wetsvoorstel ter compensatie voor de vermindering van inkomsten, welke de besturen der bijzondere middel bare scholen als gevolg van het tot standkomen van de nieuwe school geldbeschikking ontvangen. Voor compensatie van deze vermindering voor de gemeentebesturen zal even eens een regeling worden getroffen. Ook bij het technisch onderwijs zal de gezinsreductie worden ingevoerd, terwijl bij deze tak van onderwijs bovendien de schoolgelden met ge middeld 20 a 30 pet. zullen worden verlaagd. Een verdergaande verlaging of afschaffing van het schoolgeld ligt niet in het voornemen. Eveneens is het kabinet teruggekomen op zijn aanvankelijk voornemen de college gelden tot f 200 te beperken. Dit heeft minister Rutten meege deeld in de memorie van antwoord op de begroting van onderwijs. DIJ HET departement van onder- wijs, kunsten en wetencshappen is een wetsontwerp in voorbereiding om de voorlopige raad voor de kunst een definitief karakter te geven. Verder is in studie het denkbeeld tot oprichting van een Nederlandse academie voor schone kunsten. ZIJN ZEVENTIGJARIG huwelijks feest heeft gisteren het echtpaar H. Strijker-Pals te Klazienaveen gevierd. De bruidegom is 93 en het bruidje 9i jaar oud. T")E ONGEHUWDE, 26-jarige vee handelaar J. W. te S. uit Med- do, gemeente Winterswijk begaf zich Vrijdagmorgen omstreeks 4 uur met zijn motorrijwiel naar Winterswijk, teneinde vandaar met ren veewagen naar Leeuwarden e rijden. Omstreeks zes uur in de mor en vond men het motorrijwiel onbeschadigd langs de berm van een weg nabij Winterswijk. Van de jongeman was echter niets te ontdekken. Aangezien vermoed een groot bedrag zich had, vreesde overval. werd, dat hjj aan geld bij men voor een Zaterdagavond werd de politie door de vader verwittigd, dat zijn zoon had opgebeld vanuit Ber ghem in Noordbrabant. De jon geman bevond zich daar geheel overstuur op een politiepost. Het bleek, dat hij in overspannen toe stand het ouderlijk huis had ver laten zonder meeneming van het geld voor de markt te Leeuwar den.

de Stem | 1951 | | pagina 1