WISJINSKY ONWRIKBAAR Hij liet niets over van Westers vredesplan GEENLAST AAN DE GRENS Protesten over en weer Nationaal Kath. thuisfront herdacht de gevallenen MENSELIJKE HYENA'S IN OVERSTROMINGSGEBIED De Hannie Schaftherdenking te Haarlem en Bloemendaal Compromis tussen Oost en West een illusie J^;4x,rer: i6" ™-'\ De arts-moordenaar d^^Zn^dCgtT0^ Strij" Schip op IJsselmeer in nood Met kalk gegooid Mossadeq huilde van toorn Kinderbijslagwet Bondsraad K.A.B. NEDERLANDSE TEGENSPRAAK DAGBLAD VOOR ZEELAND Afbakeningslinie op Korea Gedeeltelijk accoord Godsbewijzen IN, Aan grote woorden geen gebrek I VRIJ KOUD I iferi,uur;«on.i Geslepen sluwheid Alles kwam vlot en tevreden door Ontmoedigend.... Met plechtige Mis van Requiem in de Kathedraal te Breda DE plechtigheid werd door zeer vele autoriteiten bijgewoond. Allereerst noemen wij de aanwezigheid van de bisschop van Breda, Z. H. Exc. Mgr. Jos. Baeten, terwijl minister ir. L. Peters eveneens onder de genodigden had plaats genomen. De commandant van de 3e militaire afdeling, tevens commandant van de Ille Divisie, gene- raal-majoor J. G. Warringa was in de kerk aanwezig namens vice-admiraal H. Moorman, die voorzitter is van Ka tholiek Thuisfront. Verder merkten wij op de commissaris der koningin in de provincie Overijssel, ir. J. B. Ridder de v. d. Schuren, terwijl ve le hoofdbestuursleden van Katholiek Thuisfront de plechtige H. Mis bij woonden. Verder merkten wij op de garnizoenscommandant van Breda, ko lonel Lagaune, de commandant van de Ie divisie der Koninklijke Maré- chaussée, kolonel F. van der Kroon. De generaal b.d, J. Sitsen behoorde eveneens tot de aanwezigen, evenals de luitenant-kolonel H. Lohmeijer van de KMA. Majoor H. Theunissen ver ving kolonel M. Smeenk als comman dant van de officiers- en kaderschool. legerluchtmacht Nederland. Zeer vele aalmoezeniers uit het gehele land wa ren in de plechtige H. Mis aanwezig, de hoofdvloot-aalmoezenier werd ver tegenwoordigd door aalmoezenier Brugmans. Ook Deken A. Boumans De ontploffing te Kopenhagen Ingesloten bewoners durven Adria niet te verlaten Pantserwagens en politie verhinderden communistische opzet Over kwestie Nieuw- Guinea Lijk van automobi list opgehaald Dorus Rijkerszocht en vond visser op zee ACHTSTE JAARGANG No. 2159 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda. Reigerstraat 16 Tel. Redactie 8181, Admi nistratie 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem. Mr Dr. A.J J.M Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 4.55 per kwartaal, per post f 5.40, per week (uitsluitend bij niet-post- besteiling) f 0.35. Losse nummers 10 cent. Postrekening no. 278841. Prijzen van buiten landse abonn. worden op aanvraag verstrekt. Voor God, Koningin en Vaderland aiWaP MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Inzendingen op advertenties, welke de uitgevers om redenen te hunner beoordeling niet ver langen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7 TeL 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, °°STTORG,^HjJ^r^t T"XE stafofficieren van de Verenigde Naties en de Noordelijken zijn het Zondag eens geworden over drievier de deel van de afbakeningslijn langs het 232 kilometer lange front, die de as zou moeten worden van een vier kilometer brede gedemilitariseerde zo ne, indien binnen dertig dagen een volledige wapenstilstand wordt geslo ten. Met bijzondere nadruk spreekt Paus Pius XII de Pauselijke Academie voor Wetenschappen toe over „bewijzen voor het bestaan van God in het licht van de moderne wetenschappen". Z. H. zeide, dat hierover tussen weten schap en religie geen controverse bestaat. NA DE REDE, die de Russische minister van buitenlandse za ken Wisjinsky, Zaterdag op de vergadering van de Assemblée heeft gehouden, twijfelt men er te Parijs feitelijk niet meer aan, dat de hoop op een compromis tussen Oost en West een illusie is geweest. Wisjinsky, die sprak in een overvolle, benauwde zaal, diende op het Westerse vredesplan een twaalftal amendementen in, die voor de Westerse mogendheden onaanvaardbaar zijn. Op enkele ondergeschikte punten na, liet de Rus van het Westerse voorstel in feite niets heel. EEN REDE van meer dan twee uur beschuldigde hij de Westerse mogendheden van onoprechtheid. „Er wordt geen vredeshand uitge stoken, maar men houdt Rusland een wapen voor de neus", zei Wisjinsky. „Acheson (de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken) sprak als een minister van oorlog, die op het punt staat, zijn troepen in de strijd te wer pen", zo luidde een andere uitlating van de Russische afgevaardigde. Natuurlijk hamerde hjj langdurig op het onderwerp „atomische wapens", de grote schrik voor het agressieve Rusland. Hij zou natuurlijk niets liever wil len dan dat deze botweg werden ver boden om zodoende de Westerse voor sprong op Rusland teniet te doen. „Zet het zwart op wit, mijne heren, en wij zullen er dan ook toe over gaan", riep hij pathetisch uit. Ten slotte betoogde hij, dat „kracht de Sovjet-Unie tot niets zou kunnen dwingen". WAT HIJ ZOU WILLEN. £)E AMENDEMENTEN, die Wisjins ky indiende, vroegen om vermin dering met een derde van de strijd krachten van Amerika, Engeland. Chi- EEN WONING te Rosmalen, bewoond door een gezin van negen personen is afgebrand, waardoor het gezin, dat' alles verloor, dakloos is geworden. DE HOOFDREDACTRICE van de „Nieuwe Courant" te Soerabaja,, me vrouw A. H. Fuehri-Mierop is gear resteerd. In verband met een reactie op 'n rede van president Soekarno. DE GAULLE, de leider van de R. P. F. (Franse volksconcentratie), heeft opnieuw aangeboden de regering op zich te nemen, „teneinde een finan ciële en politieke catastrofe te ver mijden". 95 HUIZEN zijn in Makassar door het vuur verteerd. 1500 personen werden dakloos. EEN ZEEDIER, lang 6.20 m. en gelij kend op een potvis is door een Kat- wijkse logger gevangen. Het beest weeg 2367 kg en is 'n kruising tussen een appical (soort potvis) en een ha- ringhaai. Drie netten werden bij de ze vreemde vangst onder de Engelse kust vernield. BIJ OPSTANDEN op Flores zijn 112 personen gedood en 50 gewond. HET RODE KRUIS, gaat omstreeks 1 December in ons land een collecte organiseren voor de nood in het Ita liaanse overstromingsgebied. EEN REEBOKJE geraakte in de lente te Hellendoorn onder een grasmaaimachine en werd gewon. ™?h £0g slechts enige dagen oud. De boer nam het mee naar huis, verbond het en bracht het groot. Later gaf hij het mooie dier de vrijheid. Sindsdien komt het bokje elke morgen en avond op de boerderij om melk te halen EEN ISRAËLISCH vrachtvliegtuig is nabij Zurich neergestort. De zeven le den der bemanning kwamen om het leven. Het was op weg van Rome naar Amsterdam. DE MINISTERS van buitenlandse za ken van de twaalf bij het Noord-At lantisch Pact aangesloten landen zijn te Rome in conferentie bijeen. Heden zal Eisenhower met hen kennis ma ken. Men verwacht, dat er Ameri kaanse critiek op de Europese bewa pening gehoord zal worden. MEN WIL in ons land komen tot het geven van cursussen voor artsen, die reeds in functie zijn. «IKAANSE kaas-importeurs ver- jIcb, tegeu de Amerikaanse be nde bepalingen van de kaasin voer uit Europa. i^avonS7aChHng- geWig ,ot he' I f vanke'pjk1 enk°i'kt vooral aan" J buien M*(" eVesen- of bugel- j Vrü koud 'ge 00rfle'ijke wind. J £)E ARTS-MOORDENAAR, Celestin Rinchard is bij de voortgezette zitting van het Brabants Assizenhof te Brussel opnieuw in 'n zeer ongun stig daglicht komen te staan. Het schijnt, dat de sluwheid van de mis dadiger geen grenzen kent. Het bleek nl„ dat hij betaalde, om aangehouden te worden en zo als „ondergronds strij der" te kunnen doorgaan. Joseph Bonivert, commissaris van ?e'gerechtelijke politie te Bergen, ver- t, jVoor do rechters de verklarin- die Duquesne. het hoofd van de va" Rex, die in 1947 gefusil- drd werd, heeft afgelegd. Duques- de vertuvSem êe2egd' dat Rinchard ue verklikker was van Deberghe, vol- MeiW»" ,vericiaring van de Duitser tur z'°°? van de Kommandan- tuiee jegens dezelfde ge drag van 9nme ard in 1943 een be" tok van Ho v- aangeboden aan een de Duitser* ^ommandantur om door en aldus vnnr worden aangehouden Ternauwernood gered LIET 575 ton metende motorschip „Consido", dat Zaterdagavond de Oranjesluizen bij Amsterdam passeer de op weg naar Enkhuizen, geraakte te middernacht in het stormachtige weer op het IJsselmeer in moeilijkhe den. Ofschoon de „Consido" als een tol ronddraaide, slaagde men er in het schip met twee kabels wat dichter on der de wal te trekken. Een reddingsboot uit Enkhuizen moest er aan te pas komen om een vrouw met twee kinderen van boord te halen. Het stuurloze schip is de haven van Enkhuizen binnen gebracht. Het Britse schip „Captain Nadrew" geraakte aan de Oostkust van Zuid- Engeland in nood. Nabij Bretagne kwam een Franse treiler in gevaar, „ME? KAN verwachten, dat de Nederii^a DUt,°'s..™01' de voetbalmatch eoon itiïl1"Btlgle Zondag tot in Poly goon uitgerokken zal zijn", aldus een S tanVA°niSPeUing Van het Ha"dels- dtafuH. H» ïPS.n' Het blad leidde 5. e Pr°testactie van het Bel- gisch douane-personeel in de vorm van een overdreven stiptheid die tot de Nederlandse grens zou worden doorgetrokken. Het blad noemde met name de grensposten Putte, Esschen en Wuust- wezel. De douane-beambten van de Nederlandse grenskantoren te Wern- hout (Wuustwezel), Nispen (Esschen) en Putte deelden ons desgevraagd me- de, dat de stroom van voetballiefheb bers vlot was doorgekomen en dat er helemaal niet gemopperd was, Een bewijs, dat de Belgische tolbeambten zich op de gebruikelijke wijze van hun plicht hadden gekweten. na, Frankrijk en Rusland, en het in stellen van een „commissie voor atoomenergie en conventionele wa pens", een internationale conferentie (om maatregelen voor naleving van het verbod van atomische wapens te overwegen) en om complete inlich tingen door alle landen van hun wa pens binnen een maand, nadat de Ver enigde Naties atomische wapens zou den hebben verboden. Rusland. - Amerika vice-versa rVE Amerikaanse delegatie bij de V. N. heeft verzocht, de kwestie van het sinds 6 November boven de Japan se Zee vermiste vliegtuig van de V. N. aan de Veiligheidsraad voor te leg gen. Medegedeeld is, dat dit vliegtuig is aangevallen. Rusland heeft bij Amerika, Engeland, Frankrijk en Turkije geprotesteerd tegen de instelling van een comman do voor 't Midden-Oosten, dat „agres sief" wordt genoemd. De Hongaarse regering heeft een no ta doen overhandigen op het Ameri kaanse gezantschap te Boedapest, waarin wordt geprotesteerd tegen „het zich voortdurend door de Vereiiig- Staten inlaten met Hongaarse binnen landse aangelegenheden en'het schen den van de onafhankelijkheid en sou- vereiniteit van Hongarije". Onder meer wordt melding gemaakt van de processen tegen kardinaal Mindszenty (die tot levenslange ge vangenisstraf is veroordeeld), de vroe gere communistische Hongaarse mi nister van Buitenlandse Zaken Rajk (opgehangen), de Amerikaanse zaken man Vogeler en de Brit Sanders. „Al deze processen", aldus de Hon gaarse protestnota, „hebben bewijzen opgeleverd van het op touw zetten van samenzweringen door leden van de staf van het Amerikaanse Gezantschap te Boedapest". Bovendien wordt geprotesteerd te gen het bewaren van de „Sint Ste- fanuskroon" in Amerika. Meisje moet een oog missen J7EN achtjarig jongetje gooide bij 'n bouw te Hendrik Ido Ambacht 'n handvol ongebluste kalk naar een bak kerswagen. Het negenjarige meisje Z. van der Linden, liep achter de bak kerskar en kreeg een gedeelte van de kalk in haar ogen. Men vreest dat zij een van haar ogen zal moeten missen. 7OALS te begrijpen, zijn de commentaren op de rede van Wisjinsky slecht. In het kort komen zij hierop neer: AMERIKA: „Een ontmoedi gende rede. Wisjinsky klaagt lie ver aan, dan dat hij wil onder handelen". CANADA: „Niets nieuws, maar wenst hij toch besprekingen?" ENGELAND: „Ontmoedigend". FRANKRIJK: „Niets nieuws, maar misschien toch enige voor uitgang". Maar glimlachte na overwinning FJE Perzische nationale vergadering heeft een motie van vertrouwen in de regering van Mossadeq aangeno men. Tevoren had Mossadeq een tachtig bladzijden lang verslag over zijn reis naar Amerika en Egypte voorgelezen, dat aan het eind met een dergelijk enthousiasme van de publieke tribune werd begroet, dat de voorzitter dreig de de tribune te zullen ontruimen. Toen Mossadeq, wenende en met ge balde vuisten op tafel slaande, om een motie van vertrouwen vroeg, bepaal de de voorziter, dat een debat over uitstel van de algemene verkiezingen tot 18 December moest voorgaan. Toen enige tijd later de motie van vertrouwen was aangenomen, stapte Mossadeq glimlachend van het po dium en verliet, kwiek lopend als een jonge man, onder gejuich de zaal. TN DE kathedrale kerk te Breda is Zaterdagmorgen vanwege Natio naal Katholiek Thuisfront een plech tige H. Mis van Requiem opgedragen ter intentie van de gevallenen. Deze H. Mis werd opgedragen door Mgr. Kolonel H, van Straelen. hoofd' aalmoezenier van leger en vloot. Daarbij werd hij geassisteerd door luitenant-kolonel W. Beuken en vloot- aalmoezenier G. van Rijnsoever. Het priesterkoor was in stemmige rouw gehuld, temidden daarvan stond de baar opgesteld, die gedekt was met de Nederlandse driekleur. Kader en manschappen van de officiers- en ka- derschool legerluchtmacht te Breda brachten het militaire eerbetoon, en kele van hen stonden rond de baar opgesteld. Trommelslagers en trom petters van de drumband der KMA luisterden de plechtigheid op. De gezangen tijdens de H. Mis wer den op zeer correcte wijze uitgevoerd door seminaristen van het groot-semi- narie te Hoeven, terwijl het orgel be speeld werd door de heer J. Freijters, organist vso 3e kathedraal. GROTE BELANGSTELLING merkten wij op het priesterkoor op, evenals de wethouder der gemeente Breda, de heer A. Romsom. Verder waren' er vertegenwoordigwoordigers van de ARKO. de katholieke vereni ging voor officieren en van Sint M:ar- tinus. de katholieke organisatie der onderofficieren. r\E MINISTER is van oordeel, dat in de toekomst de bijdrage be stemd tot dekking der kinderbijsla gen door de minister van sociale za ken en volksgezondheid kan worden vastgesteld nadat de sociale verzeke ringsraad is gehoord. Tot nu toe ge schiedde de vaststelling door de Kroon. Dit wordt meegedeeld in de nota van wijziging betreffende de Kinderbijslagwet. 1V/I EN DEELT ons mede, dat er he- den geen bondsvergadering van de K. A. B. wordt gehouden. Een vijftiental militairen en brandweerlieden zijn gedood en 58 perso nen ernstig gewond bij de hevige ontploffing in een wapenopslagplaats van de Deense marinebasis te Kopenhagen. Te Kopenhagen werden hon derden ruiten verbrijzeld. Mijnen met 500 kilo springstof geladen, ont ploften. Op de foto ziet men de reddingsploegen aan het werk. FNE rivier de Po heeft nieuwe gol- ven modderig water in 't Italiaan se overstromingsgebied gestuwd waar door 't peil van 't 1500 vierkante kilo meter grote meer tussen Ferrara, Ro- vigo en de Adriatische Zee is gestegen. Reddingsmanschappen zijn nog steeds bezig met het evacueren van huive rende en hongerige mensen van da- TN TREINEN (en niet in bussen, die gezien het verbod inzake de her denking niet reden) zijn gisteren enkele duizenden deelnemers aan de Hannie Schaftherdenking naar Haarlem getrokken. Van een herden king, zoals zij zich hadden voorgesteld, is als gevolg van de maatregelen, die door de Haarlemse en Bloemendaalse politie in samenwerking met Je Koninklijke Maréchaussée en de Rijkspolitie waren getroffen, weinig terecht gekomen. NTA DE beslissing van de minister van Binnenlandse Zaken de ere begraafplaats te Bloemendaal Zondag te sluiten, is de politie er toe over gegaan, maatregelen te treffen ten einde een eventuele poging de her denking toch door te zetten in de kiem te smoren en demonstraties te ver ijdelen. 7O patrouilleerden op de Zeeweg, die naar de begraafplaats leidt, vier ^JEDERLAND heeft gisteren zijn 73ste interland tegen van Mermans. Heftige tonelen speelden zich af, toen be- België met 6-7 verloren, maar wellicht nog nooit kend werd, dat Schijvenaar dat been gebroken had. Mer- hebben wij en met ons het gehele sportieve vaderland, mans liep snikkend rond en pas toen Karei Lotsy en de mitsgaders de uitgebreide familie daarvan, zich zo geed Franse arbiter, die in feite onbekwaam was om deze ont- met een nederlaag kunnen verzoenen. Dat kwam in de moeting in goede banen te houden, maar overigens geen eerste plaats omdat Oranje bij herhaling een bekomen schuld kon hebben aan dit ongeval, de Belgische midvoor achterstand wist te nivelleren voor de rust geschiedde hadden verzekerd, dat hem geen schuld trof, nam Mer- dat tweemaal en daarna nog twee keer maar het mans zijn plaats in de rijen der Rode Duivels weer in. meest wel, omdat de tweede helft van de sensationeel Zij waren toen dus weer compleet, doch Oranje moest verlopen ontmoeting tussen de voetbalploegen der Lage met tien man verder gaan. Zij hebben dat moedig gedaan Landen, door het Nederlands Elftal practisch de volle- en een die zich vooral onderscheiden heeft is de Berge- dige speeltijd (45 minuten namelijk) met tien man ver- naar Bennaars (Dosko) geweest. De 20-jarige jongeman, der gespeeld is moeten worden. die zijn debuut als internationaal maakte, zal ongetwij- Behalve sensationeel, was deze 73ste bovendien uitzon- feld de harten van alle toeschouwers gewonnen hebben, derlijk, want voor zover ons heugt, is in dit treffen voor Op de sportpagina, waarnaar wij verder verwijzen, kan de eerste maal een ernstig ongeval gebeurd. Henk Schij- de lezer in geuren en kleuren kennis nemen van de hero- venaar brak namelijk twee minuten na herbeginnen een ische strijd die de Oranjemannen hebben geleverd, mid- been, door een onopzettelijke, ongelukkig afgelopen trap dels de beschouwingen van onze sportredacteur. pantserwagens van de Koninklijke Maréchaussée met in de toren een lid. die een stengun in de aanslag hield. Ook bij enkele monumenten in Haar lem hielden met stenguns bewapende maréchaussées een oogje in het zeil. Nergens is het tot ernstige wanorde lijkheden gekomen. Voor zover bekend is er geen schot gelost. UITEEN.... L\E deelnemers werden op het per- ron in Haarlem opgevangen door enkele leiders van de herdenking, die hun verzochten zich in .verspreide groepjes naar de Westergracht te be geven in plaats van naar de Dreef, zoals aanvankelijk het plan was. Bij enkele monumenten werden bloemen gelegd. Talloze leden van de politie ver wijderden deze bloemstukken later en namen ze mede naar het hoofdbureau van politie. Een poging van een der deelnemers hier een toespraak te hou den, werd verijdeld. Een redacteur van het dagblad ..De Waarheid", die zich niet verenigen kon met het optreden van de politie, begaf zich naar het hoofdbureau teneinde daar een pro test in te dienen. Hij werd door een der commissarissen uit het gebouw verwijderd. Een aantal deelnemers begonnen luidkeels tegen de agenten te protes teren. Een ernstig incident vloeide daaruit echter niet voort. Tenslotte begaf zich nog een groep op weg naar de begraafplaats. Alle toegangswegen waren echter afgeslo ten. Er stonden politie-auto's en brand weer-auto's gereed. Een duizendtal deelnemers schaar de zich om het lid van het herden kingscomité, de heer Gerben Wage naar, die een korte toespraak hield. De vier pantserwagens zorgden er daarna voor, dat de deelnemers de terugtocht aanvaardden, terwijl de po litie hen met behulp van een luidspre ker aanmaande, zich zo snel mogelijk te verwijderen. De groepen mensen wandelden aldus weer terug terwijl de pantserwagens langzaam achter hen aanreden. ken, dijken en hooggelegen terrein. Enkele duizenden mensen zijn nog in Adria. volkomen door het water om ringd," achtergebleven. Zij weigeren hardnekkig zich te laten evacueren, omdat zij vrezen, dat „jakhalzen" hun bezittingen zullen stelen. Er zijn spe ciale verzamelpunten ingericht voor vee uit de overstroomde gebieden uit voorzorg tegen profiteurs, die de boe ren. 10.000 lire (f 60) voor een koe zouden bieden. IN FRANKRIJK r\E RHONE is bij Sauveterre in de buurt van Nimes door een dijk ge broken, waardoor ongeveer 1000 ha. bouwland werd overstroomd. Daaren tegen wordt in berichten uit alle stre ken van Zuid-Frankrijk melding ge maakt van een daling van de water stand der rivieren. NTEDERLAND is te allen tijde bereid geweest, met Indonesië over de kwestie Nieuw-Guinea overleg te ple gen. Slechts heeft de Nederlandse re gering hij voorkomende gelegenheden als haar mening te kennen gegeven, dat een dergelijk overleg weinig zin heeft, zolang de zienswijzen der twee regeringen zover uit elkaar liggen. WAN DEZE opvatting is onlangs weer blijk gegeven in een Neder lands regeringsmemorandum aan de Indonesische regering, waarvan de tekst werd gepubliceerd. Dit heeft een zegsman van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken mee gedeeld naar aanleiding van persbe richten uit Djakarta, betreffende toe komstige besprekingen over de status van Nieuw-Guinea. Omtrent de veronderstellingen, vol gens bedoelde persberichten geuit in politieke kringen te Djakarta, als zou de Amerikaanse ambassadeur hij een en ander een rol hebben gespeeld, deelde de zegsman mee, dat deze van alle grond ontbloot zijn. Evenmin is er sprake van een recent telegram over deze kwestie van minister Stikker aan de Indonesische regering. pAMILIELEDEN van de heer J. B„ die Donderdagmiddag met zijn auto in de Zuid-Willemsvaart nabij Den Bosch is gereden, waarbij hij ver dronk, hebben Zaterdagmiddag zijn stoffelijk overschot opgehaald. Zij hadden de Bossche brandweer toe stemming gevraagd om mede te mo gen dreggen. Bij een der eerste wor pen van de dreg, haalden zij het stof felijk overschot nabij de plaats, waar het slachtoffer te water was geraakt, naar boven. Reeds twee dagen had men het kanaal afgedregd. J7EN INWONER van Den Helder, die in een vletje de haven had verlaten om buitengaat te gaan vissen, heeft een paar be nauwde uren op zee doorgebracht. Tegen tien uur 's avonds werd de reddingsmaatschappij gewaar- schuwd. De motorreddingboot „Do- rus Rijkers" koos zee en kreeg na enig zoeken met behulp van de zoeklichten de man aan de Oost kant van de haven in de licht bundel en bovendien hoorde de bemanning v. de reddingboot roe pen. Doorna en verkleumd werd hij aan boord genomen en kort na elf uur in de avond meerde de „Dorus Rijkers" af in de haven. Tegen half vier, vertelde de man, was zijn vletje op drift geslagen en had hij zijn ankertje uitge gooid. Hij bleef liggen dobberen en bereidde zich er reeds op voor de nacht op zee te moeten door brengen. Onverantwoordelijk werd het geacht met zulk ruw weer in een dergelijk kleine boot op zee te gaan.

de Stem | 1951 | | pagina 1