Film zonder hoofdpersonen Afwachten Als er nu gestemd werd.... al dé' DrOUU) interesseer} Over te veel schemerlampjes en vrouwelijke trots Prins opent radar Wal een Wonderlijke Wereld Vraag IVOROL, dan hebt II de beste tandpasta VREDES1EIH Geert dekking R AD IO-PROGRAM MA'S TWEEDE BLAD ZATERDAG 3 NOVEMBER 1951 3 „SOUS LE CIEL DE PARIS* Overjas met een geschiedenis Met zuinigheid dienen we een algemeen belang Een held DEZE WEEK ]y[et het woord „afwachten" heb ben we eigenlijk de gehele si tuatie van deze week zo kernach tig mogelijk samengevat. De voor treffelijke rede van Schuman voor de buitenlandse Pers is daar een typisch voorbeeld van. Veel nieuws heeft de Franse Minister daarin niet verteld, of het moest zijn, dat hij nu ongemeen duidelijk te ver staan heieft gegeven: Ook wanneer Churchill zijn Europese Federatie voornemens van twee jaar geleden trouw zal zijn gebleven, dan nog moet en zal Frankrijk in die Eu ropese gemeenschap zichzelf als nummer één beschouwen. Dat de instelling van een internationaal politiek gezagsorgaan een noodza kelijk voortvloeisel is uit het aan vaarden van de Kolen- en Staal- Unie en de instelling van een Eu ropees leger, was leder bekend. Helaas ls eveneens bekend, dat geen van deze plannen nog zijn gerealiseerd op het moment, dat men reeds over het derde begint te confereren. Intussen heeft Schuman dus duidelijk gezegd: Wat Churchill ook van plan is te zullen doen, wij wachten zijn da den zeker niet „lijdzaam" „f. Men zou kunnen zeggen: Frankrijk staat te trappelen van ongeduld en spanning, blakend ook van poli tieke strijdbaarheid. SLAAPT U SLECHT (Advertentie) rjE MEESTE films, die men zo in tie bioscopen te zien krijgt, ver beelden de amusante of dramati sche belevenissen van enkele per sonen, waaruit meestal twee naar voren treden, die na allerlei, veelal overbodige avonturen elkaar in een happy-ending vinden. Maar ook als de afloop minder gunstig is, heeft de film zich toch voornamelijk ge concentreerd op enige hoofdfiguren, die de gehele vertoning door in on ze bijzondere aandacht geplaatst blijven. Eerst in de laatste jaren is het meer dan eens voorgekomen, dat, in plaats van enkele hoofdpersonen, een groep mensen in de film een bepaald ge beuren doormaken en het filmwerk zich dus bezig houdt met een collec tief beleven, dat weer is samengesteld uit individuele reacties op eenzelfde avontuur. Zo'n film was bijv. het Italiaanse werk: De Weg der Hoop, waarin ar me landverhuizers uit Sicilië naar Frankrijk trekken in de hoop daar werk te vinden. En men zou er ook een Franse film als Sous le ciel de Paris toe kunnen rekenen, waarin dan wel niet gemeenschappelijk eenzelfde avontuur wordt beleefd, maar waar in een tiental verschillende individuen de stad Parijs ondergaan. De beken de regisseur Julien Duvivier heeft HET MEISJE VAN BUITEN IN DE STAD Vóór middernacht het slachtoffer... zelf het scenario voor zijn film ge schreven en hij heeft handig de levens van enige inwoners der lichtstad ge durende één dag met elkaar verwe ven. EEN DAG.... ■"TER GELEGENHEID van de Wol- week wordt thans in een van de winkels in Londen's Regent Street een herenjas uitgestald, die 140 jaar oud is. Deze jas is het onderwerp geweest van een weddenschap om 1000 Pond Sterling. Sir John Throckmorton, een land jonker uit het graafschap Warwick shire, wedde in het jaar 1811 met en kele vrienden, dat hij een overjas op één dag, tussen zonsopgang en zonsondergang, kant en klaar zou kunnen laten maken van de vacht van 2 schapen. Op 25 Juni 1811 om 5 uur 's mor gens werden de schapen geschoren. Om 4 uur 's middags was de wollen stof klaar. Een kleermaker had toen 2 uur 20 minuten nodig om de jas te maken. Precies om 6 uur 20 stapte Sir John Throckmorton in zijn jas de deur uit, aangestaard door hon derden mensen, die getuige wilden zijn van deze weddenschap. De jas ziet er nog prima uit en zou, als de mode niet veranderd was, nog dienst kunnen doen. (Advertentie) Druk Uw eigen BANKPAPIER. Al het schriftelijke werk, dat U maakt met de leiding en voor lichting van R.E.S.A.-Hilver- sum (Bekende Schriftelijke Cursus), zal zich eenmaal om zetten in diploma's, in promo tie, in hoger inkomen! Ge slaagde studie betekent: meer verdiensten! Dat U slaagt - daarvoor zorgt R.E.S.A. het In stituut met de meeste geslaagd den! Vraagt ons prospectus Pract. ex. Boekhouden en Han- delscorr. MULO A en B - Mid denstandsdiploma. Hoofdcor respondent en V.T.H.-diploma (Fr. D. en Eng.) r)E ZON gaat op, de stad ontwaakt, een nieuwe dag breekt aan en nie mand, die zijn dagtaak begint, weet hoe de avond hem zal vinden. Het vrouwtje, dat met talloze katten op een zolderkamertje leeft, begint haar zwerftocht om voedsel voor haar lie velingen te vinden; 's avonds als zij met lege handen terug zal komen, zul len de uitgehongerde dieren op haar aanvallen en zal zij ternauwernood van een vreselijke dood gered wor den. Het jonge meisje uit de provin cie komt vol verwachtingen aan in het Gare du Nord en kijkt verwon derd naar de drukte van de wereld stad; zij kan niet vermoeden, dat ze vóór 12 uur 's nachts het slachtoffer zal worden van een waanzinnige moordenaar. De medische student be reidt zich zenuwachtig voor op het examen, dat hem die dag wacht en waarvan zijn hele toekomst afhangt; hij zal zakken, maar enkele uren la ter zal hij noodgedwongen een hart operatie verrichten, die hem op de voorpagina van alle kranten zal bren gen. En zp beginnen al die levens, vol goede hoop bij de aanvang van een nieuwe, stralende dag in het opwin dende Parijs en bij het vorderen van de dag ontwikkelen zich de gebeur tenissen, die voor het middernachte lijke uur hun bestaan ten goede of ten kwade zullen hebben beinvloed. Er zit iets ongewoon fascinerends in deze opzet, omdat de toeschouwer de tijd krijgt zich vertrouwd te ma ken met ieder van deze mensen, sym pathie voor hen te krijgen om ver volgens, als vanuit een hoogte, toe te zien, hoe het noodlot zich met hen gaat bemoeien en hun levens in een richting dwingt, die zij geen van al len hebben kunnen voorzien. En bij het volgen van hun gangen gedurende een enkele dag, krijgt de regisseur de gelegenheid ons Parijs te tonen op alle uren van de dag, in al haar schoonheid en verscheidenheid, maar ook in al haar meedogenloos heid, in al haar verval en decaden tie. Het kon wel niet anders of bij deze ingenieuze opzet moest de scenario schrijver om variatie te brengen, de zaken hier en daar wat aandikken en zelfs sensationeel maken en dat is te betreuren, want daardoor missen en kele passages iedere aannemelijkheid en vervallen ze tot een onnatuurlijk heid. die in deze film over het wer kelijke leven totaal misstaan. Maar daarnaast blijven ons onvergetelijke fragmenten bij, die ons toch iets te zeggen hebben over de betrekkelijk heden van het leven en de onzekerhe den van het menselijk bestaan. C. B. Proefverkiezing voorspelt niet veel wijziging WOLGEND jaar Juni vinden in ons land weer verkiezingen plaats. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie bereidt thans reeds de verkiezingsenquêtes voor. Wanneer er op het ogenblik een verkiezing zou worden gehouden, zou dit de uitslag zijn, volgens een pas gehouden Nipo-onderzoek (tussen haakjes de percentages van de Kamer verkiezingen 1948): K.V.P. 33 procent (31.04) P. v. d. A27 procent (25.61) A.R12 procent (13.21) C.H10 procent 9.19) V.V.D8 procent 7.94) Communisten 6 procent 7.74) Staatk. Ger2 procent 2.37) K.N.P. (Weiter) procent 1.26) Andere partijen 2 procent 1.64) LITURGISCHE KALENDER Zondag 4 November. Groen. 25 e Zondag na Pinksteren. 2e gebed H. Carolus Borremeus. 3e Octaaf Aller heiligen. 4e H.H. Vitalis enz. Credo. Prefatie van de H. Drievuldigheid. Maandag 5. Haarlem: Wit. Mis van Allerheiligen. 2e gebed van de H. Geest. 3e voor Kerk of Paus. Credo. Den Bosch: Wit. H. Odrada. 2e gebed octaaf Allerheiligen. Credo. Breda: Rood H.H. Reliquieën. 2e gebed oc taaf Allerheiligen. Credo. Dinsdag 6. Wit. Mis van Allerhei ligen. 2e gebed van de H. Geest. 3e voor Kerk of Paus. Credo. Woensdag 7. Wit. H. Willibrord. Credo. Donderdag 8. Wit. Octaafdag van Allerheiligen. 2e gebe£ octaaf H. Wil librord. 3e H.H. Vier Gekroonden. Credo. Vrijdag 9. Wit. Kerkwijding van de F) OOR MIDDEL van de radio, de kranten, folders, die we in de bus vinden, worde ons aangeraden om toch zo zuinig mogelijk met onze ko len te zijn, niet alleen omdat ze zo duur zijn, maar vooral omdat ons land niet voldoende van eigen produc tie bezit en dus uit 't buitenland moet betrekken, wat deviezen kost. En als men dan aanmaant om zo zuinig mo gelijk te stoken met onze kolen, dan bedoelt men met „onze" kolen, die van 't hele land, dus óók dat we zui nig moeten omgaan met onze gas en electriciteit. En wat nu die electrici- teit betreft, ik geloof, dat de meeste vrouwen er nog heel wat zuiniger mee kunnen omspringen, dan ze tot nu toe deden. Als we alleen maar eens een kijkje 's-avonds nemen in ver schillende kamers en we zouden de schemerlampjes tellen die overbodig branden, dan zouden we tot een heel groot bedrag komen, ontstellend groot, voor deze tijd. Mééstal komt het door onze vrouwelijke trots als er zoveel lampjes branden. „Het staat zo ge zellig", verdedigen we ons zelf dan, als er iemand een opmerking over durft te maken, maar we zouden er eerlijkheidshalve aan moeten toevoe gen: „En alles komt zo veel beter uit, de kamer voldoét veel meer met die lampjes Mu geef ik aanstonds toe, als Je 's-avonds gezellig zit te „bomen" en hier en daar is een schemerlampje aan en ,,'t grote" licht uit, dat het heus de gezelligheid kan verhogen, maar dan ls er ook geen sprake van overdreven electrisch stroomverbruik, omdat die verschillende lampjes het niet „halen" bij het grote licht dat dan niet brandt. Maar waarom er een, twee of drie schemerlampjes aan moe ten zijn in een kamer, waar we niet zitten, alleen voor de mooie .inkijk", dan ligt dat toch wel hoofdzakelijk aan onze vrouwelijke trots en is dat toch wél onnodig verbruik van de stroom. En nu moet U 's-avonds eens een wandeling maken. Hele straten waar men huizen aantreft, die kamers ensuite hebben, waar de hele familie achter huist, waar allen rond de ta fel zitten te lezen, te breien, te kaar ten, of wat dan ook en waar in de voorste kamer waar niemand zit, woont of huist, toch verschillende schemerlampjes branden, alleen om de kamer de gewenste knusse sfeer te geven. Dat dient toch nergens voor. Je bent geneigd te denken: „Lezen die nu geen kranten, horen ze geen radio, beseffen we niets van de moeilijkhe den waarin ze hun eigen land kunnen brengen?" Wij hebben allen de plicht in deze om mee te werken om zoveel mogelijk stroom te sparen en als het eens zo ver zou komen, dat de toevoer zou afgesloten worden zouden wij vrou wen misschien de ergste mopperaars zijn, het als onbillijk kwalificeren en verwijtend laten horen: ,Kan nu de regering nergens anders op bezuini gen?" F)at algemeen belang is iets wat ons vrouwen niet zo sterk schijnt aan te spreken als de mannen, want in vele gezinnen is het de man die de schemerlamp uitschakelt met een: „Dat is nu toch niet nodig daar", maar ook wij moeten leren inzien, dat we met de zuinigheid in huis een al gemeen belang dienen, waaraan we verplicht zijn méé te werken. Zo maakte ik laatst mee, dat in de huiskamer, rechts van de deur, 't hele gezin bijeen was en in de salon links van de gang, drie schemerlampen brandden, twee grote en één kleintje. En op mijn vraag of ze wel wisten, dat er licht brandde in die kamer en of men niet vergeten had het uit te doen, antwoordde de gastvrouw: „Nee, dat weet ik, maar ze zijn pas nieuw en die kamer ziet er zo mooi uit van buiten af, je moet aanstonds maar eens kijken als je weggaat, je kijkt er écht mooi in", en ze was heel kin derlijk blij en vol trots om 't mooie effect. Ik kan me zo iets heel goed in denken. maar in onze tijd is het niet verantwoord. Laten wij vrouwen onze trots beteugelen, de zuinigheid in acht nemend, omdat de regering het ons toch zo uitdrukkelijk en herhaaldelijk vraagt. (Advertentie) St. Jan van Lateranen. 2e gebed H. Theodorus. Credo. Zaterdag 10. Wit H. Andreas Avel- linus. 2e gebed octaaf H. Willibrord. 3e H.H. Tryphon enz. Credo. (Advertentie) evenals een cape of stola, als de prima kwaliteit overeenstemt met de aparte coupe en deskundige verwerking. U vindt deze in de creaties der ateliers van T1LBURB Heuvetstr. 44 Tal. 4844 BREDA Elndstr. 14 Tal. 7834 EINDHOVEN Stationspl.-t Tal. 3885 Speciaal Huis in Pellerijen De radar-installatie te IJmuiden is officieel in gebruik genomen. Z.K.H. Prins Bernhard, die juist uit de Ver enigde Staten was teruggekeerd, heeft in aanwezigheid van vele autoriteiten de opening verricht. Deze gebeurtenis valt samen met het 75-jarig bestaan van het Noordzeekanaal. •"TE LEUVEN sprong de 30-jarige Ka- rel Timmermans gekleed in een kanaal, omdat hij hoorde, dat een kind te water was geraakt. Omstan ders gaven hem van de kant af aan wijzingen. Hij dook en wist het kind op het droge te brengen. Toen hij weer op de wal stond, bleek, dat de dappere man van zijn geboorteaf blind was. Hond en kat F\E OUDE VROUW Ada Hargraeves (77 Jaar) te Huil werd aangevallen door haar kat, die haar ernstig toeta kelde. Haar hond kwam zijn meeste res ter hulp en verloste haar van de woeste aanvallen. De kat werd gedood. Mevrouw moest naar het ziekenhuis. Zwijnen r\ERTIG wilde zwijnen drongen door tot in de straten van Bramstedt Sleeswijk-Holstein). Er ontstond een paniek. Tenslotte wisten dappere man nen elf van die beesten in de straten te doden en de rest terug te jagen naar de bossen. Raar pEN INWONER van San-Pedro (Ame- rika) draaide zijn gashaard open en er spoot water uit. Toen draaide hij aan de gaskraan en er ontsnapte gas. Een verstrooide loodgieter was aan het werk geweest. Om te griezelen ""TIJDENS militaire oefeningen in En- 4 geland moesten soldaten zich ln- graven. Zij kwamen terecht in het graf van een vrouw. Monster pEN vreemdsoortig monster spoelde aan op het strand van La Nouvelle in Zuid-Frankrijk. Het bleek het ske let van een olifant te zijn. Aardje naar vaartje •"TWEE AUTO'S kwamen bij Greven- berichten in Duitsland met elkaar in botsing. De inzittenden waren onge deerd. Het bleken vader en zoon Je zijn. Liefde pEN VERDACHTE te Wenen, zekere Shicker sloeg de rechter neer, om dat deze niet wilde geloven, wat ver- dachte's verloofde getuigde. „Mijn meisje liegt niet", gilde beklaagde. Boffen rpWEE HONDJES wandelden met hun baas langs het strand van Whitby (Eng.) Zij sprongen in het water en kwamen terug met een bot van 7 kgr. p^eeds nu zijn er tekenen, die wij zen op enige „Ongerustheid" over de betrekkelijk geringe meer derheid, waarover het nieuwe Ka binet Churchill de beschikking heeft in het Britse lagerhuis. Wel hebben de Vakbonden loyale me dewerking toegezegd en schijnt er dus voorlopig weinig gevaar te be staan voor „uitholling" van de sterke macht, waaraan Engeland zo dringend behoefte had en die het thans, dank zij vooral ook de gebleken conservatieve voorkeur der Liberalen bij de verkiezingen, in het Kabinet Churchill schijnt te bezitten. De samenstelling van dat Kabinet belooft veel goeds, de (nog vage) plannen van de pre mier en van Eden zijn hoopge vend. Voor het overige kan men zeggen: de gehele politieke wereld wacht, rustig of minder rustig al naar de eigen problemen en hun samenhang met de Britse koers, nu maar af, wat komen gaat. Maar niet alleen Frankrijk moet afwachten. Niet alleen Frankrijk heeft groot belang bij alles, wat Engeland thans op de komende Assemblee te Parijs zal willen en (menen te) kunnen. Ook Wash ington is hoogst benieuwd, al was het alleen maar, omdat waar schijnlijk zelfs Acheson nog altijd niet weet, wat Mossadeq onder zijn masker van Oosterse tranen verbergt. Wil hij alleen maar geld onder gunstige voorwaarden om daarmee een loyale bondgenoot te zijn van het vrije Westen? Speelt hij het hoge spel Engeland liever (Advertentie) via het bevriende Amerika dan door middel van het vijandige Moskou te willen dwingen? Nie mand kan het op dit ogenblik zeg gen. Alleen dit ls zeker: wanneer iemand in staat moet worden ge acht de Perzische oliestroom in een bepaalde richting te doen lo pen, dan moet het Churchill zijn. ■^i/ie aldus denkt, moet daar ui teraard bij denken, dat die oliestroom dan wel zal worden geleid langs een door de Britten beheerst Suez-kanaal. Proheer nummer twee, waarvan de oplos sing nauwelijks minder afhanke lijk schijnt van de kracht en het beleid van het duo Eden-Churchill. Maar ook hier geldt als parool het belemmerende woord „afwach ten". Het lijkt er een beetje op, dat de politiek een rustperiode in ging, toen de Conservatieven aan het roer kwamen. Natuurlijk is het tegendeel waar. Men kan be ter zeggen, dat vrijwel alle landen zich momenteel ten uiterste con centreren op de mogelijke conse quenties van wat een naar de feiten weldra zullen moeten uit wijzen al of niet „herboren" Engeland zal gaan doen. De Britse premier zelf zal ongetwijfeld de eerste zijn, die in het klare besef daarvan die consequenties zal doortrekken tot voor zijn land en volk nuttige resultaten. Mocht zijn opzet in de ogen van „de Brit" groots genoeg zijn, dan zal er van werkelijke Labour-oppositie alleen binnenskamers en op het politie ke „snipperterrein" ernstig sprake zijn. Of dit mogelijk is, zullen we moeten afwachten (Advertenties) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08, f 7.94. Rubbervloeren D. GARTH 6) Zeg, begon Tory, met een veelbe tekenende blik naar Emily. Malcolm begreep hem en hield zich blijkbaar met moeite in. Je hoeft je niet ongerust te ma ken, schat, zei hij lachend, laten we maar een stukje gaan eten; ik heb reuze trek; kijk maar niet zo ernstig; het is heus de moeite niet waard. Maar achter haar rug maakte hij 'n snelle en veelzeggende beweging naar zijn zak, als om Tory te beduiden, wat zijn lippen geluidloos zeiden; To taal lee. Schoon op! Emily Raffiler had zich in haar ka nier teruggetrokken om zich voor haar huwelijksplechtigheid te kleden. Nie mand was bij haar dan Susie, de jong ste der beide negermeisjes. En Susie was zozeer overtuigd van haar eigen gewichtigheid, dat haar hulp op niet veel neerkwam. Emily had gewild dat haar moeder, 0f Lucv of Ma 'Sue of neuL™?1 haar nichtje Ada zou bin- komen, voordat ze helemaal klaar was. mjnTH„JUllie .T0®1 )eze11 ook kleden en en _Ma Sue en Ada moeten al ontvang11 en.ziin- °m de gasten te ontvangen en te zorgen dar alles in orde komt. En Lucy is zVteut dat ze hphhpSU i haar schoenen aan helinno ze de huwelijksniars beginnen te spelen, schiet op, alle maal. Susie en ik zullen het wel klaar spelen, is het zo niet, susie? Ja, ma'am, miss Emily dat zal best gaan. Maar je sluier, begon Ma'Sue. Ik zal mevrouw Crayn wel vra gen, of die me daarbij helpt: dan heeft ze niet zo het gevoel, of we haar overal buiten houden. We heb ben ons niet al te veel aan haar gele gen laten liggen, is het wel? Ze zou gaan denken, dat wij hier in het Zui den niet zo gastvrij zijn, als we ons graag voordoen. Dat was met tegen te spreken. Me vrouw Rallifcr en Ma'Sue en de ande ren moesten wel toegeven, dat ze het aan de zuidelijke gastvrijheid ver. plicht waren, opzij te gaan voor de vreemde. Het deed haar zich edel en opofferend gevoelen. En dan moeten jullie allemaal boven komen en me ees goed bekijken zo dat ik zeker weet, dat ik er keurig uitzi- en dat er niets op aan te mer ken is, voegde Emily er tactvol aan toe. Zo werd ze dan eindelijk met rust gelaten. Miss Jinnie had de japon die morgen kant en klaar gebracht. De bruidsjapon lag op het ledikant uit gespreid: Naast de kaptafel stond de koffer van Emily, gesioten en wel, te wachten; en de japon, waarin ze op reis zou gaan, beige crêpe met groene bloemen hing in de kast met het groene hoedje erbij. Op een stoei bij de kaptafel stond haar reistasje open en nog slechts half gepakt. Emily vroeg zich af, in wat voor soort ka mer dat tasje de volgende dag zou liggen en of ze zich wel ooit thuis zou gevoelen met andere meubels dan deze zware rozenhouten meubelstukken die veel te groot waren voor een flat in New-York, zo als zij en Malcolm die zouden betrekken. Zonder haast, keurig en omzichtig trok ze haar kleren aan en genoot van hun frisse nieuwheid. Op haar schoen tjes zaten zilveren gespen, die nog van haar betovergrootmoeder van vader's kant waren geweest. Haar sluier was netjes verpakt uit Frankrijk gekomen Emily nam de sluier op en schudde hem uit de vouwen. Susie ga nu eens gauw naar me vrouw Crayn toe en vraag, of ze zo vriendelijk zou willen zijn, me te ko men helpen, zei ze. Mevrouw Crayn kwam dadelijk. Ze zat al 'n half uur klaar in haar con ventioneel grijze japon als moeder van de bruidegom. Ze had een doosje en een strookje papier in haar hand. Lieve, zei ze dit is mijn ge schenk voor jou en Malcolm. In het doosje zat een broche van parels mooi van kleur en grootte. Het strookje papier was ee. cheque van duizend dollar. Dat is voor de meu bilering van je nieuwe tehuis, zei me vrouw Crayn. En jijzelf.... niet Mal colm moet het helemaal naar ie zin besteden. Dat moet je goed begrijpen Ik hoop. dat je het doet, zei ze met nadruk. Maar waarom? vroeg Emily en hield dadelijk stil. Dat was geen pas sende vraag. u bent veel te vrijge vig en edelmoedig en die broche is het mooiste dat ik ooit gezien heb! (Wordt vervolgd) ZONDAG 4 NOVEMBER 1951 HILVERSUM I. 402 m.: 8 Nieuws en weerberichten; 8.15 Strijkorkest; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws en waterstan den; 9.45 Gramofoonmuziek; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gramofoonmuziek; 11.40 Om roeporkest en solist; 12.15 Apologie; 12.35 Gramofoonmuziek; 12.30 Lichte muziek; 12.55 „De Pottebaas"; 13.00 Nieuws, weerberichten en Katholiek nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.45 „Uit het Boek der Boeken", 14.00 Radio Philharmonisch Orkest en solist. In de pauze (plm. 14.35) „Kampvuren langs de evenaar", cause rie; 15.10 Cembalo-gezelschap en bas; 15.40 Koor- en orkestconcert; 16.10 Gra mofoonmuziek; 16.15 Sportreport.; 16.30 Vespers; 17.00 Gereformeerde kerkdienst 18.30 Gewijde muziek; 19.15 „De man uit Anathoth en zijn woord", causerie; 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten; 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespreking- 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gevarieerd programma; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 8.00 Nieuws en vveerber.; 8 18 Gramofoonmuziek- 8 35 Veiligheidspraatje; 8.45 Orgelspel; 902 Sportmededelingen; 9.05 Gramofoonmu ziek; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Evang. Lu therse kerkdienst; 12 90 Disco-causerie; 12.40 Voor de jeugd; 12 50 Gramofoonmu ziek; 13.10 „New York Calling"; 13.15 Politie-kapel; ^3.50 „Even afrekenen, He ren!"; 14.00 Gramofoonmuziek; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Gramofoonmuziek. 15.00 Residentie-orkest, koor én solisten; 16.20 Gramofoonmuziek; 16.30 Sportre- vue; 17.00 „Gesprekken met luisteraars"; 17.20 „Een Kerklied"; 17.30 Hoorspel voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws en sportuitslagen; 18.30 Cabaret; 19.00 Amusementsmuziek; 19.30 Muzikale dis cussie; 20.00 Nieuws; 20.05 Weekover zicht; 20.15 Balletmuziek; 20.45 „Paul Vlaanderen en het Vandyke-Mysterie", hoorspel; 21.25 „Gestadige vaart", cau serie; 2130 Gevarieerde muziek; 22.30 Herdenkingsprogramma Josef Baar! 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.45—24.00 Gi-amofoonmuziek. BRUSSEL. 324 m.: 11.45 Pianorecital; 12.00 Radiojournaal; 12.30 Weerberichten; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Operamuziek; 15.30 Gramofoonmu ziek 16.00 Voetbalreportage: 16.45 Gra mofoonmuziek; 17.00 Symphonie-orkest en soliste; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevarieerd program ma; 21.00 Gramofoonmuziek; 21.15 Ac tualiteiten; 21.30 Gramofoomr uziek: 21.50 Idem; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23.0524.00 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 m.: 12.08 Omroeporkest; 13 00 Nieuws; 13.15 Verzoekprogramma: 14.30 Lichte muziek; 15 00 Koorzang; 15.30 15.45 en 16.45 Gramofoonmuziek 17.00 Nieuws; 17.10 Jazzmuziek; 19 00 Gods dienstig halfuur; 19.45 Nieuwr; 20.00 Lichte muziek; 21.15 Gramofoonmuziek; 22.00 Nieuws; 22 10 Gramofoonmuziek; 12 55 Nieuws; 23 00 Lichte muziek; 23.50 Nieuws. MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 HILVERSUM I 402 m.: 7 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Een woord van de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gramofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Herhaling Familie Competitie; 10.10 Orgelspel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pia norecital; 11.25 Lichte muziek; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen; 12.33 Orgelconcert; 12.59 Klok gelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal dub- belkwartet 13.45 Gramofoonmuziek; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gramofoonmu ziek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gramo foonmuziek; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Cellorecital; 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Gramofoonmuziek; 17.25 Lichte muziek; 17.45 Voor de kinderen; 18 00 Nieuws; 18.15 Sportpraa, je; 18.25 Mili taire causerie: 18.30 Gramofoonmuziek; 19.00 „Volk en Staat", causerie; 19.15 Engelse les: 19.30 Gramofoonmuziek; 19 40 Radiokrant; 20.00 Nieuws er, weer berichten; 20.10 „Wat anderen zeggen", causerie; 20.15 Amusementsmuziek; 20.40 „Man en vrouw schiep Hij hen... hoor spel; 21.30 Vocaal ensemble; 21.50 „Wie waren Uw vooroudeis?" causerie; 22.00 Strijkorkest; 22 45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Salonorkest; 23.50 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II_ 298 m.: 7.00 Nieuws- 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gramofoon muziek; 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoon muziek; 9.00 Morgenwijding; 915 Gra mofoonmuziek; 9.25 „De groenteman"; 9 30 Gramofoonmuziek; 11.00 Voordracht- 11.15 Orgelconcert; 12.00 Zang en piano; 12 20 Gramofoonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen12.33 In 't spion netje; 12.38 Dansmuziek; 13.00 Nieuws; Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.20 Promenade-orkest: 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?" causerie; 14.20 Gra mofoonmuziek; 14.30 Voordracht met harpspel; 14.45 Alt-mezzo en piano: 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Amusementsmu ziek; 16.45 Musicalender; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Regeringsuitzending: „Indonesië en Thailand", door J. Pol derman; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor bur ger en militaire; 18.25 Gramofoonmuziek; 18.35 Jeugdorkest; 19.00 Muzikale cause rie; 19.15 Pianotrio; 19.45 Regeringsuit zending: Het onderhoud van landbouw werktuigen gedurende het wintersei zoen" door Ir. H. M. Elema; 20 00 Nieuws; 20.05 AVRO-allerlei; 20.10 Ra- dioscoop; 22.40 Gramofoonmuziek; 22 45 „De weg der mensheid", causerie; 22 30 Nieuws; 23.15-24 00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 324 m. 11.45 Gramofoon muziek; 12 20 Hymne aan de Vrede: 12 30 Weerberichten, 12.34 Voor de boeren. ]t Z°K Gramofoonmuziek; 12.50 Koersen. 12.55 Gramofoonmuziek, 13 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek, 14 Voor de vrouw; 15 Gramofoonmuziek. 16 Idem, 16.45 In- ternationale radio-universiteit. 17 Nws Joon ~musementsmuziek, 18 Franse les, iö 20 Gramofoonmuziek. 18.25 Financiële kroniek, 18 30 Voor de soldaten, 19 Nieuws en persoverzicht, 19.30 Gramo foonmuziek, 19.50 Radiofeuilleton, 20 ^aIÏ6rA°r!cest en solist' 21 Dansmuziek. 21.45 Actualiteiten, 22 Nieuws. 22.15 Gramofoonmuziek. 23 Nieuws, 23.05-24 Gramofoonmuziek, BRUSSEL 484 m. 12.05 Omroepor kest. 13 Nieuws. 13.10, 14.15, 15 en 16 Gramofoonmuziek, 16.30 Piano en alt viool, 17 Nieuws. 17.10 Omroeporkest en solist, 17.45 Omroeporkest, 18.30 Jazzmuziek, 19 Amusementsmuziek, 19.30 Gramofoonmuziek. 19.45 Nieuws, 20.30 Gramofoonmuziek; 21.15 Gewijde muziek; 22 Nieuws, 22.10 Gramofoonmuziek, 22.55 Nieuws, 23 Gramofoonmuziek, 23.50 Nieuws.

de Stem | 1951 | | pagina 5