IT RONDHOUT 01 GOUD In Zeeland begint een anthropologisch onderzoek CH. v. HAAREN I.P0INT SHAG Houthandel 5500 actieve deelnemers verwacht BELGEN favoriet voor titel HULST I-HONTENISSEI Hulst II-Hontecisse II R. MALCONTENT-v LAERE Te koop: Standaard 1948 groot bal DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 NOVEMBER 1951 9 incien STIG Le ClRiitL m goed is uitziet! 4DA VAN DE DON1CHOCEPHALEN OF DE BRACHYCEPHALEN Westkapelse bevolking is trots op haar Noorse voorvaderen Verleden en heden HET VEZELVLAS IN BRABANT en ZEE LAND ^NueetT*"- BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN Een diamanten bruiloft te Vlissingen 100% is volmaaktheid—CHIEF WHIP /s 100%! CIGARETTES Bij Olympische Spelen te Helsinki Hu nóg beier, nog geuriger dan voorheen! PaddestoelwoW' hoven Las-Vegas Jubilarissen bij „De Schelde" gehuldigd Waar de winterspelen-19 52 gehouden worden MARKTEN ASTHMA Nederlandse dames wonnen interland te Kopenhagen Schulte-Peters terug gevallen Sport in 'l Kort Officiële mededelingen AANBESTEDING RIB. FLUWEEL, per meter f 6.50 Oirschot Telefoon 387 Bosbezitters I lisjes li werd de >2 aangebo- aan op de Da te- De o aren- Ie beaiaagt Iv'oor ae oor- I--ze toestand len met an- l;t zij ongun- l.ng Ine. iiigs- ea op 300.000 |:oer Zijn er lering van de litutviots-aat la f 45.000. Ie V.V.V. een lais zou net legen ncüoelit I voo.geuaan L hunnes. U.a. tgevtii: net (iel gemeen- II plan is wel fer, maar kon li, ornaat nug (muisjes aan- Img ae Kv.es- Imet opgelost Lt pian wach- I verband met (vmcia.e weg liaad besliste, zou lenen, lien voor de Imgrond, wel- Igeoruikt kan lenige plaats, patverlichting I van 65 Watt. Int aan de lijkcweg werd I zelf te laten Ichtpunt wen- Ln het nieuw In werden on- londen. In de II het nieuwe ld doen en ge lid van het B. Bid K. G. Ver-, tr Haak werd in tijdelijke fcoond door de (gezin werd on- raad had er lat deze barak. Ifruit gebezigd leer van Liera 1 gebouwd wor- ng, zoals die was, werd op- bedrag van de weken werd I bracht. I it-overeenkomst lor Nederlandse 1)52 wederom op raad, ingevolge een controlere- roepen op het de ontvanger l_ 'ür» |aar keuze: grijs, [[gevlamd. met |oene, of [inkt. lp er één »ij Uw •leverancier. S COMPLEET ag 4 November. Ballet Moretus !0 uur. Manon. 4 November. .ukkig maken, om uur. De man op Het Centrum. November. café Cam. Weemaes Zondag 4 Nov. ie door de Toneel- Patronaatszaal, Zondag 4 Nov. g in - de Cinema van om 15 en 19.30 uur. :r. Cabaretavond 19.30 uur. 4 November. ns, in de Kon. Ned. en 19,30 uur. ag 4 November. de liggende wip bij ag 4 November. 'rans van de Klooster 4 November. de Guch'. om 14 uur. speeltuin de Nach- Prijskaarting bij tion, om 18 30 uur. Zondag 4 November. ie binnenzaal van J- Prijskaarting om 18 uur. ndag 4 November. Wauters. ndag November. de Schepper om bij Th David om indag 4 November -- Plaujouw Rozenber. Zondag 4 November. oop. 14 30 en 20 uur ilectro-bioscoop, 15.JU Louise-Lotte. lber. Schouwburg- Guadalcanal Electro- 1 55 uur: Louise Lotte ondag 1 November. er wet. in het Luxor- (Advertentie) LIET MOGE MISSCHIEN raar klinken, maar het is een waarheid als een koe, dat we van de afstamming der Afrikanen en der Papoea's meer weten dan van de ga 11erij van onze eigen voorvaderen. Van de oudere bewoners van Nederland is maar heel weinig bekend. Wie uit zijn geschiedenisboekje heeft onthouden, dat omstreeks de negende eeuw de Noormannen een invasie pleegden in ons land, weet er betrekkelijk al een groot deel van. AAN DEZE rare toestand wil men een einde gaan maken. De anthro- pologisclie alaeiing van het laooratp- rium voor anatomie en embryologie gaat een onderzoek instellen, waai uit men belangrijke gegevens omtrent ons tieel-ver-voorgeslacht hoopt te kunnen putten. Dr. J. Huizinga, die hoofdassistent is van dr W. A. Mijsberg, de hoog leraar-directeur van het anatomisch instituut van de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft hieromtrent een en an der verteld. Voor dit onderzoek wordt nauw samengewerkt met de rijks dienst voor bodemonderzoek, die aan de hand van opgravingen heel wat aanwijzingen in de goede richting kan geven. In het algemeen stelt die dienst skeletten en schedels ter be schikking, afkomstig van oude kerkho ven. Niet echter omtrent het anthro pologisch verleden, maar ook omtrent het heden wil men veel weten. Zo doende Is men thans ook bezig met een onderzoek van de nog levende Nederlanders. INi ZEELAND HET BEGIN den getrokken, dat de langschedeli- gen afstammelingen zijn van koning Roerik en zijn donichocephale volge lingen. In Westkapelle is de bevol king er dan ook wel enigszins trots op, dat zij van de kloeke Noormannen afstamt. Tegenover deze stelling staan ech ter andere waardoor ae verklaring voor de aanwezigheid van langschede- ligen in Zeeland als afstammelingen van de Noormannen op losse schroe ven komt te staan. Om een van deze stellingen waar te kunnen maken, heeft men goed ge dateerde vondsten van skeletten no dig. REEDS VOLGENDE MAAND Veeland is het begin en daarvoor was een prachtige gelegenheid te vin den in het t.b.c.-onderzoek, dat veel mensen tezamen brengt. Nu hebben opgravingen op Walcheren Noord- en Zuid-Beveland tot de ont dekking gevoerd, dat de mensen, die daar in de zestiende eeuw begraven, werden, hoe verder men naar 't wes ten komt, in steeds groter verhouding behoorden tot de z.g. langschedeligen (of donichocephaien), terwijl naar het oosten toe een steeds groter wor dend percentage behoorden tot de rondschedeligen (of brachycephalen). Die rondschedeligen behoren vermoe delijk tot het Alpine ras. Een verkla ring is daarvoor vroeger gemakkelijk gevonden. Deze langschedeligen zou den afstammelingen zijn van de Noor mannen. die immers omstreeks de ne gende eeuw ons land, en in het bij zonder Zeeland, zouden zijn binnen gevallen. Zij hebben lang in sommige delen van Zeeland verbleven en natuurlijk voornamelijk in de buurt van de Noordzee, zodat de conclusie kon wor- 20 petvan totale teelt TV LU KENS een rapport van het rijks- 13 instituut voor rassenonderzoek van landbouwgewassen zijn in 1950 in West-Brabant en Zeeland respectie velijk 16(10 ha. en 2000 ha. vezelvlas geteeld. Dit is plus minus twintig pro cent van de totale teelt in Nederland. Vezelvlas stelt hoge eisen aan de grond. De teelt ervan wordt dan ook uitsluitend beoefend op de goede zee kleigronden. In 1950 werden in ons land 17800 hectaren met vezelvlas be- teeld, welke als volgt over de belang rijkste gebieden waren verdeeld: Gro ningen 3100 ha.; Friesland 800 ha. Noordoostpolder 2400 ha.; Wieringer- meer 1400 ha.; N.-Hollandse droogma kerijen 1100 ha.; Zuid-Hollandse ei landen 1800 ha., Zeeuwse eilanden 2700 ha.; Zeeuwsch-Vlaanderen 2000 ha. en West-Brabant 1600 ha. jyjaar dit alles geldt dus de oude bevolking van Zeeland", zo werd dr Huizinga gevraagd. „Waarvoor dient echter het onderzoek van de nu levende bevolking?" „Om te zien. in hoeverre er wijzi gingen zijn ontstaan. Hierbij kan dan in het oog worden gehouden, dat een eilanden-bevolking zich niet zo ge makkelijk verplaatst en veel meer aan de grond gebonden is. Volgend jaar zullen wij dus ons onderzoek verrich ten op de noordelijke eilanden, de vol gende maand reeds te Westkapelle, dat niet alleen uit anthropologisch oogpunt bezien zeer interessant is, maar ook historisch en linguïstisch. (Advertentie) melink te Hoek; d. het waterschap Stavenisse: J. C. de Rooij te Stave- nisse. Idem; e. de Koningin-Emmapol- der: A. Borm te Graauw en Langen- dam; f. het waterschap St. Annaland; A de Wilde te St. Annaland; g. van de Karelpolder: J. Nagelkerke te Krabbendijke. Benoemd tot lid van de Dijkraad voor de waterkering van; a. de Cal. Burgh- en Westlanapolder; P. L. Vis te Haamstede, als vertegenwoordiger van het waterschap Schouwen; b. het Cal. waterschap Tienhonderd Zwar te; A. J. de Bruijne-Risseeuw te Cad- zand, als vertegenwoordiger van het waterschap het Vrije van Sluis. P. Faes te Cadzand en I. de Bruyne te Cadzand, beiden als vertegenwoordi gers van het caL waterschap Tienhon derd en Zwarte, c. de CaL Adornispol- der: A. J. de Bruyne-Risseeuw te Cad zand en M. J. Dierings te Gróede, bei den als vertegenwoordigers van het waterschap het Vrije van Sluis; d. de Cal. polders Hoofdplaat en Thomaes: E. G. A. Haverbeeke te IJzendijke en G. E. de Badts te Schoondijke, beiden als vertegenwoordigers van het water schap-het Vrije van Sluis; e. het Cal. waterschap Walzooren: J. F. van Waterschoot te Hontenisse. als ver tegenwoordiger van het waterschap Walzoorden; f. de Cal. Zimmerman- polder: J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge en J. M. Kakebeeke te Goes, beiden als vertegenwoordigers van de Cal. Zimmermanpolder. Benoemd tot: a. Lid van het bestuur der waterkering van het CaL water schap Oud- en Jong Breskens: J. D. Risseeuw te Breskens. Benoemd tot: a. Heemraad van het waterschap Schouwen: J. der Wedu wen te Kerkwerve. Benoemd tot Commissaris voor de Polder Walcheren, vertegenwoordigen de de ongebouwde eigendommen: A, de Buck te Oostkapelle. Ontslag verleend aan: H. R. Heere- ma te Rotterdam als; Voorzitter van het Dag. Bestuur van het waterschap De Hogerwaardpolder. Acht kleuren, één prijs: 28 eenL FNe volgende benoemingen bij water- schappen hebben plaats gevon den: a. Dijkgraaf van de Melopolder: R, E. M. Verhaegen te Graauw en Lan- gendam; b. Dijkgraaf van de Thoorn- polder: G. E. de Jonge te Wissekerke met ingang van 19 October; c. Dijk graaf van de Stadspolder: J. D. Ver burg te Kortgene met ingang van 17 November. Benoemd tot: a. Plaatsver vanger van de dijkgraaf van de pol der Zuiddorpe-Zuiddeel: A. G. Cer- pentier te Zuiddorpe. Bfnoemd tot gezworene van: a. de Canisvlietpolder: U. E. G. Buysse te Zuiddorpe; b. polder Zuiddorpe-Noord- deel: U. E. G. Buysse te Zuiddorpe; c. de van Wuyckhuisepolder: J. J. Ha- (Advertentle) Feest rond het echtpaar Lenaerts-Ravia 7ondag ll November a.s. gaat het echtpaar Lenaerts-Ravia te Vlis singen een zeldzaam feest vieren. Op die dag is het 60 jaar geleden, dat de echtelieden elkaar plechtig het ja woord gaven. De heer Lenaerts is geen onbekende in de Scheldestad. In het verenigings leven nam hij lange tijd een vooraan staande plaats in. Reeds in 1892 werd hij voorzitter van de R.K.. Volksbond- afdeling. H behoort daardoor tot de mannen van „het eerste uur". Nog vele andere bestuursfuncties bekleedde hij daarna. Maar ook in zijn gezin was 't een zware opgave de vele kindermondjes open te houden. De thans 82-jarige is nog flink en kerngezond en ook zijn vrouw, die 80 lentes telt, mag er nog zijn, ondanks haar werkzaam leven. Het is vöor hen samen een moeilijk en zwaar leven geweest, een leven van ploe'.eien en sjouwen, werken en klaarstaan. Velen zullen dit waarderen en daar om zal het tijdens de receptie in het R.K. Bondsgebouw een hele drukte ge ven. CHIEF WHIP - Sleutel en D. Stok. 50-jarige dienst; W. j. Ardewijn, P. Brasser en B. M. Verheul. Namens de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel bood hierna de voorzitter van het departement Zee land, de heer D. F. P. Hoegen, de ju bilarissen het getuigschrift der Maat schappij aan. Vervolgens reikte wethouder W. P°P- pe namens de burgemeester de ver leende onderscheidingen uit. De avond werd verder gevuld met de opvoering van het vrolijk toneel spel ,,Arme Rijken" en muziek van het Amusementsorkest der Personeelsver eniging onder leiding van de heer M. Ventevogel. De voorzitter van het organisatie-co mité der Olympische Spelen, Eric von Frenckel, heeft mededelingen gedaan omtrent het te verwachten bezoek te Helsinki. Von Frenckell rekende op 5500 actieve deelnemers, afkomstig van 65 verschillende landen. Van de 70.000 in het Olympisch stadion beschikbare plaatsen zullen er 32.000 voor buitenlanders wor den gereserveerd. 7000 plaatsen zijn be schikbaar voor deelnemers, officials, gas ten, pers, enz. 4000 personen zullen in hotels worden ondergebracht en 32.000 bij particulieren. Voorts kunnen 40.000 per sonen in scholen slapen, 15000 in tenten. Men neemt aan, dat elke dag 6000 per sonen de grenzen zullen passeren, van wie er 3000 per vliegtuig komen. De res taurants zullen tot 3 uur 's nachts open zijn ,de café's tot 2 uur. ZEEUWSE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN TE WESTDUIN. Door de VSV Marathon zullen op 25 Nov. a.s. te Westduin veldlopen worden gehouden, waaraan de kampioenschap pen van Zeeland 1951 zullen worden ver bonden De seniores lopen 3500 m. en de juniores 1500 m. d. BIGGELAAR Co. N.V. ROOSENDAAL Vele onderscheidingen en geschenken \/ier en zestig personeelsleden van de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlis singen, die tussen 1 Nov. 1950 en 1 Nov. 1951 hun zilveren, veertigjarig of vijf tigjarig jubileum als zodanig vierden, werden in het geheel gerestaureerde Scheldekwartier op buitengewoon har telijke wijze gehuldigd. Een ambtenaar, een baas en een werkman waren 50 jaar in dienst, drie ambtenaren, een baas en zeventien werklieden waren 40 jaar in dienst en 5 ambtenaren, twee bazen en drie en dertig werklieden vierden hun zilveren jubileum. Sinds de oprichting van de Maatschappij vierden nu 87 leden hun vijftigjarig dienstjubiieum, 529 hun veertigjarig en 1702 hun 25-jarig jubi leum, voorwaar een erelijst, waarop De Schelde trots mag zijn! De zilveren jubilarissen ontvingen een getuigschrift van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, een zilveren medaille van deze maat schappij en een gratificatie van f 50. De personeelsleden, die veertig jaar in dienst waren ontvingen een gouden medaille van de Kon. Mij. De Scheide en een gratificatie van f 80, degenen, die 50 jaar in dienst waren ontvingen een gratificatie van f 100. Vijftien leden van het Scheldeper.» neel ontvingen op deze dag een Ko ninklijke onderscheiding. De heer W. de Ridder, die veertig jaar in dienst van ,De Schelde" is, en tevens veel so ciaal werk verrichtte, werd ridder in de orde van Oranje Nassau. De ere-nie- daille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd verleend aan de heer B. M. Verheul, adm. ambtenaar. Burgemeester mr. B. Kolff bracht hulde aan degenen, die voor hun trouw aan De schelde en hun voor scheiding hadden verworven. Na een rede over de maatschappij en haar algemene situatie door de heer Smit werden de jubilarissen op de ge bruikelijke wijze gehuldigd. Het waren: 25-jarige dienst: w l de Bree J. Bruggeman, A. Dekker, g. Duine, R. Frul tenia, l. C. Harthoorn, J. a van der Horst, j. Izeboud, A. Janse, G. Jasperse, L. de Keijzer, h. c. de Klerk, C. M de Kok H. J. Koster, B. J Kui per, B. Lantsheer, c. v. d Leek, H v. Leerzem, p. Lippens, j. van Maaren, J. Meerman, m. J. Merk, C. Meul- meester, H. Mos, L. de Nooyer, j M Ova, F. j. poortvliet, M. A. Ratelband^ M. Schuit dr. j. Spuijman, L. sijnke, H. W. Uijlenbroek, M. Vader, w. J. C. Verbeek, j. verplanke, c. A. Verwijs, J. Vogel, j. p. L. de Voogd eii P. H de Wagter 40-jarige dienst; M. C. Abra- hamse, c. H. Bauma, J, Dingemanse, A. A. Quequierre, J. H. C. van Houcke, C H. Lagendijk, b. Leeuwenburg, J. w. Luwema, g. Marinissen, s. Méér- san, l. Nonnekes, j. A. v. d. Plassche, In Europees kampioenschap fantaisie classique Wereld- en Europees kampien René Vingerhoedt heeft Vrijdagmiddag te Am sterdam onmiddellijk de leiding genomen in het Europees kampioenschap (klas sieke kunststoten), dat in de hoofdstad wordt gehouden. Voor dit 5e Europese kampioenschap, dat tevens voor Nederland de primeur is van deze zeer tot de verbeelding sprekende speelsoort, is de belangstelling zeer groot. Voorzitter H. Polak sprak in zijn ope ning van het tournoói enige bemoedigen de woorden tot de énige Nederlandse deelnemer Kruythof, op wie ons land al trots mag zijn, indien hij er in slaagt, niet op de laatste plaats te eindigen. Behalve Vingerhoedt nemen nog drie Belgische virtuozen en drie Fransen deel o.w. de in ons land, "bekende jonge Sigu- ret. De jongste van Jie 8. deelnemers is echter de l^-jartge'^OTlg^aymOTia istey- laert, die bij het vorige Europese kam pioenschap (in Barcelona) na Vingerhoedt tweede werd. In totaal staan er 64 stoten op het pro gramma. Daarvan worden er gedurende de eerste 4 seances telkens 12 gespeeld en op de laatste seance, Zondagmiddag, de resterende 16. Om beurten krijgen de 8 spelers gelegenheid om telkens 4 der van te 'voren op het groene laken uitgestippelde stoten te proberen; zij mo gen iedere stoot vier maal proberen. De 64 stoten hebben ieder een eigen punten waardering; de gemakkelijkste worden gehonoreerd met 5, de moeilijkste met 12 punten. Vrijdagmiddag werd met 4 losse band stoten begonnen, daarna werd 10 minu ten gepauseerd, toen volgden 4 treksto- ten en tenslotte 4 doorschietstoten. VINGERHOEDT AAN DE KOP. Nada de eerste 8 van de 64 stoten wa ren afgewerkt, stond Vingerhoedt met 4 gehaalde stoten op de eerste plaats met 29 p. en in totaal 28 beurten. Tweede was Steylaert, ook met 4 gehaalde stoten, die hem echter 27 p. opleverden in 27 beurten. Het aantal beurten is onbelang rijk. Of men nu een bepaalde stoot bij de eerste dan wel bij de vierde en laat ste poging haalt, doet aan de punten waardering niet af en om die punten gaat het allereerst. Zo kan dus een speler kampioen worden, die minder stoten ge maakt heeft dan een zijner tegenstan ders, indien de kampioen toevallig de moeilijkste stoten met de hoge waarde ring en de ander de eenvoudigere met Om de gouden onafhanke- lijklieidsbeker Rotterdams elftal bekend. Voor de wedstrijd om de Qnafhanke- lijkheidsbeker, welke Zaterdag 10 Nov. op het Sparta-terrin te Rotterdam wordt gespeeld tussen het Rotterdams elftal en een Nederlandse Bondsploeg, is het team van Rotterdam als volgt samengesteld: d.: Landman (Sparta); a.: Tiebout (Sp.) en Bol (Feijenoord); m.: Kroon (Feijen- oodr), Terlouw (Sparta) en Sonneveld (Sparta); v.: Jac. Heyster (HDVS), van der Tuyn (HDVS), van Ede (Sparta), Rijshouwer (Xerxes) en Joop Heyster, (HDVS). het geringere aantal punten heeft ge maakt. Krujdhof maakte geen der eerste acht stoten, zodat hij na 8x4 is 32 beurten met 0 punten onderaan bengelde in gezel schap van Maurice van de Kerckhove, die evenmin succes had. In de derde serie van vier stoten scoorden zowel Kruythof als de Belg van de Kerckhove hun eerste punten. Beiden maakten twee van de vier stoten, onze landgenoot echter In het minste aantal beurten, zodat hij de laatste plaats voor van de Kerckhove inruimde. Vingerhoed miste slechts één van deze stoten en behield dus de leiding. (Advertentie) Onmiddellijk verlicht Tienduizenden asthmalijders uit alle delen van de wereld hebbèn reeds hun tevredenheid over de wonderbaarlijke uitwerking van de Adazo-tabJetten betuigd. Geen wonder, want de Adozo-tabletten zijn zo samengesteld, dat één tablet in 30 seconden een aanval afsnijdt en de gewone, rus tige ademhaling in een kwartier tijds geheel herstelt. Eén tablet, voor het slapen gaan genomen, verzekert U een goede, ongestoorde nachtrust. Adozo slaagt, waar vele andere mid delen hebben gefaald. Het is dus Uw belang zonder dralen een proef met de Adozo-tabletten te nemen. Dat kunt U nu zonder enige kosten doen. Stuur slechts een briefkaart aan N.V. Agila, afd. 26 IJmuiden. U ontvangt dan omgaande, zonder enige kosten, de Adozo proeftabletten. Doe het nu, U zult dankbaar zijn dit uitstekende product gevonden te hebben. Indien U op dit ogenblik aan asthma lijdt, wacht dan niet, haal direct een flesje Adozo-tabletten bij Uw apo theker of drogist. 194-oo Duitse zege in Zesdaagse te Frankfort Bakker-Lakeman op 5e plaats. Het eindresultaat van de Zesdaagse te Frankfort luidt: 1 Saager-L. Hoermann op 2 ronden: 2 Roth-Intra; 3 Berger-Decorte; op 3 ron den: 4 Mirke-Preiskeit; 5 Bakker-Lake- man; op 5 ronden: 6 Lapebie-Carrara; op 6 ronden: 7 Gillen-Kilian; op 8 ron den: 8 Rigoni-Terruzzi; 9 Koblet-Von Bueren; op 12 ronden: 10 Bucher-Knoke. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Onder bovenstaande titel werd in ons blad van gisteren abusievelijk het KNVB programma voor Zondag 11 November afgedrukt. Dit programma zal zo klein zijn, omdat Zaterdag 10 November te Rotterdam het jaarlijks treffen om de Onafhankelijkheidsbeker gehouden wordt en daags daarna te Den Bosch de ont moeting Zuid Nederland-Luxemburg wordt gespeeld. Daar de clubs voor beide wedstrijden spelers hebben te le veren, stelde de competitieleider voor 11 November geen eerste klas-ontmoetingen vast. De Winterspelen 1952 zullen zich hoofdzakelijk afspelen in het Bislet Stadion, dat midden in Oslo ligt. Het hardrijden, de meeste nummers schoonrjjden en de openings- en slui tingsceremonie zullen daar plaats heb ben. Het Bislet Stadion biedt plaats aan ongeveer 30.000 personen. Ragnhild Veger weer op de voorgrond De Nedrlandse damesploeg heeft de interland-zwemwedstrijd tegen Denemar ken gewonnen met 44 tegen 27 punten. De 100 meter rugslag werd gewonnen door Geertje Wielema in de fraaie tijd van 1 min. 11.7 sec. Als tweede tikte aan Joke de Korte, die een tijd van 1 mm. 16 sec. voor zich liet noteren. De beste Deense zwemster op 'dit nummer was Ragnhild Hveger. Haar tijd was 117.7. De 100 m. vrije slag werd een over winning voor de Deense Greta Andersen. Met haar tijd van 1 min. en 5 sec. bleef zij 0.4 sec. boven het wereldrecord, dat op naam staat van Willy den Ouden. Irma Schumacher werd tweede in 1.05.9; Marie-Louisse Vaessen eindigde op de 3e plaats "met 10.7.7. De 400 meter wisselslag estafette werd met 5 min. 20.5 sec. een Nederlandse zege. De Deense ploeg zwom dit nummer in 5.28.5. In Zesdaagse te Brussel Vrijdagavond luidde de stand in de Zes daagse te Brussel: 1 NaeyeThijssen, 290 p.; 2 Depauw Glorieux, 247 p.; op één ronde: 3 /an SteenbergenOckers, 463 p.: 4 Accu Adriaenssens, 288 p.; 5 BogaertJans- sens, 258 p.; 6 GodeauGousset, 135 p.; op 2 ronden: 7 SchultePeters, 205 p.; 8 SerinHendrickx, 139 p. Alle overige koppels hadden 3 of meer ronden achterstand. Zwitsers aan de kop In Zesdaagse te Frankfort. Vrijdagmorgen luided de stand in de Zesdaagse te Frankfort: 1 Kobletvpn Bueren, 278 p.; op één ronde: 2 Rigoni Terruzzi, 313 p.; 3 Lapebie-Carrara, 202 p.; 4 MirkePreiskeit, 193 p.; 5 Bakker Lakeman, 76 p.; 6 SaagerL. Hoer mann 69 p. Alle overige koppels hadden 2 of meer ronden achterstand. UITGESTELD. Uitgesteld in afd. Zeeland: PSK 2 Ria W 2. Zaterdag 24 Nov., aan de vooravond van de landenointmoeting Nederland België, worden twee steden wedstrijden gespeeld: Amsterdam—Brussel te A'dam en RotterdamAntwerpen te R'dam. Door een puntenoverwinning te be halen op de Engelsman Terry Allen be hield Dado Marino van Hawai zijn we reldtitel vlieggewicht in een gevecht, dat te Honolulu werd gehouden. GOES, 2 Nov. Blauwe druiven 105- 114. Groenten: Bloemkool A 35-46, B 17-35, C 8-19, Kropsla 4-7.50, Knolselderij 4-7; Spruiten A 67-71, B 37-56, Groene kool 7-15, Gele savoyekool 3-4, Witte kool 3.50-650, Rode kool 3-10, Andijvie 6 10. Uien (stek) 3-10, Peen II 8, Waspeen 15, Prei 8-12, Tomaten 44-52, Dubbele Princessebonen 60-61, Bospeen 10-12, Sel derij 4-7, Herfstrapen 9, Kroten 11. GOES, 1 Nov. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin 67-82, B 65, Jonathan A 52-59, B 49, Glorie van Holland A 50. B 46. Fruit voor export: Zwijndr. Wijnpeer A 43.90-45.30, BC 40.05, I 35.30-35.70. II 21,30. Br. Alex Lucas A 64,10 BC 46.10, I 48-52, H 31 Comtesse de Paris A 46, BC 44.80, I 35-44.20, H 21.80-22.10, Saint Remy I 31.10-31.20, Cox Orange Pippin A 73, BC 66.90, I 51.90-68, II 23.30-24.70, Ster appels A 49.90, BC 44,30-44,90, I 3610-38.30 II 22.40; Goudreinetten A 43-45.20, BC 32,20-32.50, I 30.50-35.60, II 19-19.30; Jo nathan A 47.30-48.10, BC 45.90-46.10, I 40-43.40, II 23,40-23,80: Zure Bellefleur A 31.20, BC 28.20, I 25,40-29,60, II 14,20, Golden Delicious A 42.10 BC 38.10, I 36.10 Glorie van Holland BC 34, C 29. I 34-38, II 23-24; Dubb. Bellefleur A 31. BC 28. I 24-28, II 16. Gewone veiling: Doyenne du Cornice 33-111, Nouveau Poiteau 16- 37, Zwijndr. Wijnpeer 15-30, Br. Alex Lucas 21-40, Comtesse de Paris 14-26, Gie- ser Wildeman 20-45, Pondsperen 18-29. St. Remy 18-26, Brederode 15-38, Klei- peren 17-40, Cox Orange Pippin 14-53, Goudreinetten 13-20, Sterappels 10-28. Laxton Superbe 11-24. Jonathan 13-26. Zure Bellefleur 7-17, Golden. Delicious 11 -22, Zoete Ermgaarde 15-45, Zoete Cam- pagner 15-40, Zoete Bellefleur 12-36, Tuin zot 44-45, Goudreinetten (grof) 20.30-21.70 (fabriek) 12.90. (val) 15.60, (kroet) 6.40- 7.70, Kroetappels 4.20-4.80, Noten 1.20— 5.60. KOEWACHT. 2 Nov. Strovlas. on- gerepeld 2030; gerepeld 3045; vlaslint dauwroot 150330; putroot 115^400; vlas- lokken ruwe 30—50, afgewerkte 110—130; lijnzaad: vlaszaad 20—50; ongekeurd 50 75; gekeurd 85110; bolraap 48. Kalme markt. LEEUWARDEN, 2 Nov. Veemarkt. Aanvoer: 103 stieren f 2.31—2.51. 410 vette koeien le kw. f 2.65—2.79, 2e kw. f 2.25— 2,48, 3e kw. f 1.92—2.25, 1218 melk- en kalf koeien 500955, 225 pinken 300050, 650 graskalveren 190375, 443 nuchtere kalveren 2846, 935 vette weideschapen en lammeren; vette weideschapen en lammeren 75130; lammeren 50105, 596 vette yarkens, oude varkens f 1.701.90, vette biggen f 1.95—2.03; zouters f 1.90— 1.92; 229 biggen en lopers, biggen 3045. lopers 4685; 44 bokken en geiten, geen notering; 101 paarden 450—870, totaal- aanvoer 5033. Stieren, aanvoer als vorige week, han del vlot, prijshoudend. Melk. en kalf- koeien aanvoer minder, handel kalm, prijzen als vorige week. Nuchtere kalve ren, aanvoer iets ruimer, vlugge handel, prijzen lager. Graskalveren aanvoer min der, handel stug, prijzen lager. Varkens aanvoer iets ruimer, kalme handel, prij zen als vorige week. Biggen en lopers aanvoer iets groter, matige handel, prij zen gelijk. Schapen, aanvoer minder, handel stug, prijzen lager. Paarden aan voer minder, handel iets beter, prijzen iets stijver. TERNEUZEN, 1 Nov, GroJnten; Sla 600970, Bloemkool 13-70, Selderij 7, Peen 13-16, Kroten 15, Andijvie 12-15, Rode kool 5-15, Savoye kool 12-13, Witte kool 4-6, Prei 15-24, Knolselderij 8, Spi nazie 22-36, Tomaten 16-54, Uien 19, Kool rapen 9, Fruit: Appelen: Brabantse Bel lefleur 12-20, Cox Orange Pippin 39-56, Dubbele Bellefleur 23-27, Goudreinetten 11-44.70, Sterappels 27-42, Zoete Ermgaard 20-36. Peren: Beurré Alex Lucas 18-61.10 Beurré Clairgeau 17, Comtesse de Paris 15-46.90, Doijenné du Cornice 32-46.50, Nouveau Poiteau 22, Saint Remy 22-33. W ATERST ANDEN Mannheim 181 (+3), Trier 130 (+17), Keulen 0.77 (+5), Ruhrort 268 4), Lo- bith 861 5), Nijmegen 646 2-, Arn hem 670 5), Eefde 190 4), Deventer 111 2), Namen (La Plante) 140 2), Borgharen 3952 (+13), Belfeld 1090 (on veranderd), Grave (beneden) 464 (+4), Vreeswijk 0.21 (-^7). Lith 0.12 (—2). OPKOMST HERHALINGS OEFENINGEN De dienstplichtigen, die op 5 No vember 1951 te kamp Wittenberg moe ten opkomen, moeten op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrek ken, dat zij op de stopstations van de hieronder genoemde extra treinen aansluiting krijgen op deze extra trei nen. Voor de dienstplichtigen uit 's-Hertogenbosch, het centrum en het westen des lands: 's-Hertogenbosch v. 8.15, Geldermalsen v. 8.37; Utrecht C. S. v, 9.01; Amersfoort v. 9.26; voor de dienstplichtigen uit het oosten des lands en het noordelijke deel van de nrovincie Z.-Lamburg: Venlo v. 7.56, Blerick v. 8.03, Nijmegen v. 9.03, Arn hem v. 9.34, Zutphen v. 10 08, Apel doorn v. 10.28. Voor de dienstplich tigen uit Zuidelijk en Westelijk deel van de provincie Z.-Limburg en Noord-Brabant: Maastricht v. 8.07, Sittard v. 8,29, Roermond v, 8.51, Weert v. 9.13, Eindhoven v. 9.43, Box tel v. 10.01. 257-00 Burgemeester en wethouders der GEMEENTE CLINGE zullen op Donderdag 8 November 1951 om 2.30 uur 's na middags precies trachten aan te besteden Het bouwen van een bergplaats op het sport terrein te Clinge. Bestek en tekening zijn zolang de voorraad strekt, tegen betaling van f 5,restitutie f 2.50 op de dag van aan besteding) verkrijgbaar bij het districtshoofd van Bouw- en Woningtoezicht te Clinge, alwaar tevens in lichtingen zijn te bekomen. De Directeur van de Centrale Dienst van Bouw en Woningtoezicht en Gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. C. ROELANDS. 242-0 BEZOEKT ZONDAG a.s. de grote derby Als voorwedstrijd: Begin 2.30 uur 232-0 Begin 12.30 uur BONTEHONDSTRAAT 6, HULST, Tel. 189 Nog steeds het van ouds bekendste adres voor aankoop van uw dennen bossen. geeft bij eventuele plannen tot ver koop even een bericht en wij komen gaarne eens met u praten. 5-oo Bij een fabriek van industriële wasmiddelen is plaats voor een energiek met goede verkoopcapaciteiten, Alleen reflectanten die bewijzen van verkoopkracht kunnen overleggen en beschikken over goede referenties, gelieven te sollicite ren. Uitv. eigenh. geschr. sollicitaties met opg. van re ferenties te richten onder no. 43167-oo bur. blad. Van particulier een 4-persoons automobiel In goede staat Brieven onder no. 43235-0 Dagblad De Stem, bijk. Hulst. Op ZONDAG 4 NOV. a.s. in Zaal „Flora" Entrée vrij, met prima orkest. 234-0 A. MEULEMAN, SAS VAN GENT. Wij kopen uw oud-goud en zilver, ook de kleinste hoe veelheid, tegen de hoogste prijs. Inkoop van bloed koraal en gitten. 226-0

de Stem | 1951 | | pagina 3