ACHESON keurt Egyptische houding af „Een vader om nooit te vergeten" VIA ANTWERPEN verdwijnen millioenen Het conflict tussen Engeland en Egypte Studenten (door Regering bevoordeelddemonstreren Bittere armoede NIEUWE KOFFIEBONNEN TIEN MILLIOEN GULDEN Er klon k een vreemde stem. Indrukwekkende begrafenis van dr. A. F. Philips Geheel Eindhoven rouwde Smokkel-stroom van West naar Oost .IJSKROMAN' VEROORDEELD Stakingen op komst 175 millioen voor de militaire productie D. Kard. Mercier Het Hollandse Huis DAGBLAD VOOR ZEELAND 5 Goedgekeurd D* ZONNIG Bloemen bij het graf en het standbeeld van een groot man Manus Oly in beroep KENTERING IN DE OLIE Haagse Brieven ZEVENDE JAARGANG No. 2121 Uitgave- N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda. Reigerstraat 16. Tel. Redactie 8181. Admi nistratie 8787 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H. A. Bruna. Redactieraad: C J v Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende. P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 4.55 per kwartaal, per post f 5*iU per week (uitsluitend bij niet-post- Destelling) f 0.35. Losse nummers 10 cent. Postrekening no. 278841. Prijzen van buiten landse abonn. worden op aanvraag verstrekt. Voor God, Koningin en, Vaderland DONDERDAG 11 OCTOBER 1951 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0-30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek ,,'t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no.2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureau: TERNEUZEN, Noordstraat 56^ Tel. 2601, OOSlcURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) ACHESON zei op zijn wekelijkse persconferentie: „Ik keur de voorgenomen opzegging van het Brits-Egyptische verdrag af". Dit gezegde laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Hij verklaarde ronduit, dat de V. S. een actie veroordelen, die een zijdig is en dat zij aandringen op „gepaste eerbied voor interna tionale verhoudingen". Hij besloot met als zijn overtuiging uit te spreken, dat de Britse voorstellen, die binnen enkele dagen aan Egypte zullen worden aangeboden, de grondslag voor een oplossing kunnen vormen. A CHESON doelde inzake de „nieu- we voorstellen" op de plannen voor de verdediging van het Midden- Oosten, waaraan ook Egypte als gelük-gerechtigde zou deelnemen. Te voren had Acheson een onderhoud van een half uur met de Egyptische ambassadeur, die na afloop verklaar de, dat Egypte zeker bereid was met het Westen mee te werken. Als voor waarde noemde hij echter, dat de na tionale aspiraties van het land moe ten worden bevredigd en dat het op voet van gelijkheid met Engeland wordt behandeld". Dit zal niets veranderen aan het Egyptische streven de Britten uit het gebied van het Suez-kanaal en de Soe dan te verdrijven. Zo zien we, dat ook de Egyptische eisen „op poten staan". DEMONSTRATIES. NAHAS PASJA VOOR HET PARLEMENT. Actie („op poten") door V. S. afgekeurd i rvE SPECIALE commissie van de Egyptische Tweede Ka- J rner, waarin alle partijen zijn J t vertegenwoordigd, heeft de door t premier Nahas Pasja ingediende J wetsontwerpen met algemene J t stemmen „in beginsel" goedge- keurd. J J De commissie heeft een tech- J nische subcommissie gevormd, t die Donderdag verslag zal uit- f J brengen. Men verwacht, dat de J t commissie dan haar uiteindelijke 2 goedkeuring zal geven. Maandag komen de beide Kamers in een J gemeenschappelijke zitting bij- een. DE HOND van de landbouwer W. te Groesbeek heeft zich als „pleegmoe der" over een biggetje van 14 dagen oud ontfermd. Hond en big maken het goed. IN ROME zijn 22 Italianen voor het gerecht gedaagd, beschuldigd van „fascistische revolutionaire actie". Hun ideaal? Benito Mussolini! SCHUMACHER en diens echtgenote zullen in Bonn voor het gerecht ver schijnen als getuigen in de „Docu menten-affaire". Schumacher beroept zich echter op zijn parlementaire recht om getuigenis te weigeren. DANSPAREN uit Zuid-Afrika, 50 stuks, komen midden 1952 naar ons land om volksdansen en liedjes te de monstreren. GROTEWOHL heeft de voorstellen van Adenauer inzake de algemene vrije verkiezingen voor Duitsland „grotendeels" aanvaard. Adenauer be schouwt het Oost-Duitse schijnbaar welwillende antwoord echter als „leeg gepraat". EEN K.L.M.-PILOOT kreeg in New-York order te landen, juist toen de stratocruiser met Prinses Elisabeth arriveerde. Hij verleen de het Britse vliegtuig hoffelijk voorrang en oogstte daarvoor een welgemeend Engels dankwoord. EE „Super-Constellation" komt in Amerikaanse militaire dienst. Men kan daarmee 20 ton goederen, 116 solda ten of 73 gewonden met dokters en verplegend personeel tegelijk vervoe ren. ÏN KOREA zijn de onderhandelaars gisteren tweemaal bijeen geweest te Pan Moen Djon. Er was geen commen- komst is een nieuwe bijeen komst op het programma gezet. die gisteren heeft ge woed in de chocolade-fabriek De Baronie te Schiedam heeft aan m, chmerieën, gebouwen en voorraden millioenen schade gekost. Een onder zoek naar de oorzaak is gaande. EEN BOEKHOUDER bij een IJmui- 4 Taar^nandelvheeft in de ^dTaL 14 min* werkgever voor ongeveer II,Z' 0fgel'cht- Hij kocht o.a. een nieuwe auto. De directeur had blan ke l u m j ren getekend, die door de Doekhouder werden misbruikt. De man, 31 jaar, zit nu in de cel. ER ZIJN WEER 66 vrijwilligers naar Korea vertrokken vanuit Rotterdam. De commandant, luit. de Nijs, ontving aan boord een afscheidstelegram van H. M. de Koningin. ZUID-AFRIKA heeft gebrek aan: on derwijzers, verpleegsters, politie agenten, ambtenaren, werktuigkundi gen, journalisten, mijnwerkers, vlie geniers, winkelpersoneel en in het al gemeen aan geschoolde vakarbeiders. DEMONSTRATIES in de Egyp tische steden onderstrepen dat duidelijk. In Cairo hebben demonstranten Woensdag auto's van buitenlanders omringd, waarbij het voorkwam, dat men op de inzittenden spuwde en hen uitjouwde. Sommige demonstranten sloegen winkelruiten in. Een groep bestorm de een grote Franse winkel, waarbij allerlei voorwerpen op straat gegooid werden. In enkele gevallen greep de politie in, doch elders weer liet men de de monstranten begaan. De demonstraties, zijn in beginsel tegen de Britten gericht, doch de leu zen, die geroepen werden, tonen, dat de gevoelens zich ook tegen de bui tenlanders in het algemeen richten. BITTERE ARMOEDE. Nu, KRIJGT MEN uit het verloop van de demonstraties en vooral uit de wetenschap, dat voornamelijk studenten daaraan deelnemen, toch ook weer een merkwaardige kijk op de hele kwestie. Zou de suggestie van de „Baltimore Sun" niet enige waar heid bevatten, dat Egypte's eis slechts ten doel had „een zondebok te scheppen voor de bittere armoede van 13.500.000 fellah's"? Misschien heeft Nahas Pasja het psychologische moment aangegrepen, moed puttend uit het succes van Mossadeq, om de verdeeldheid in politiek opzicht te verminderen. Hgj; is dan ook opval lend, dat „de Hulp" van de studenten duidelijk door de Regering wordt toe gejuicht. De Minister van Onderwijs heeft plotseling de rectoren van de univer siteiten verzocht alle studenten van 't betalen van collegegeld vrij te stel len, wanneer zij tot nu toe niet kon den betalen DON 508 ALGEMEEN (A- en B- kaarten) en bon 516 Algemeen (D-kaart) ztfn aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon nen kunnen met ingang van Vrijdag a.s. worden gebruikt en blijven gel dig voor het kopen van koffie bij de détaillist tot en met 27 October 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal op 22 November 1951 plaats hebben. W oningbouw-premielening Amsterdam TN DE gemeenteraadsvergadering van Amsterdam van gisterenmiddag hebben B. en W. een voorstel doen uitreiken tot het aangaan van een geldlening ten laste van de gemeente Amsterdam tot een bedrag van tien millioen gulden met dien verstande, dat deze in verschillende series zal worden uitgeloot met een aantal pre mies van f 100.000, f 50.000, f 25.000, f 10.000 en f 5000. De looptijd van de lening zal zijn vijftig jaar tegen een rente van 2.5 procent. Elk genummerde serie bevat tien -obligaties van nominaal f 100.— Het voorstel is aangenomen. TOEN de Eugelse minister-presi dent Attlee Woensdag te Grantham juist een verkiezingsre de had beëindigd, klonk uit een verborgen luidspreker in een dichtbij staande auto: „U heeft ge luisterd naar de minister-president de man, die Abadan verliet en zich uit Egypte zal spoeden. Dit is de stem van het liberalisme". Verontwaardigd drong de menig te van enige honderden samen om de auto, waarin zich een man be vond met een blauwe rozet (de kleuren van de conservatieve par tij). De stem ging verder verloren in het gejuich van de menigte. Het Woodford-district heeft als candidaat der conservatieven Win ston Churchill, die dag aan dag met kracht van argumenten en vuisten zijn inzichten verklaart. WINSTON CHURCHILL Argumenten en vuisten. Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige wind tussen Zuid en Noord. Weinig verande ring in temperatuur. Vandaag: Zon onder 17.57 uur. Maan op 16.44 uur. Morgen: Zon op 6.58 uur. Maan onder 3.35 uur. I IEVE VADER, in ons huisgezin zjjt gij onvervangbaar, omdat gij daar- van steeds in de allereerste plaats deelgenoot zijt geweest. Gü waart een vader om nooit te vergeten en nimmer zijt gij zo opgegaan in uw werk dat gü uw kleinkinderen vergat, voor wie gij een zo allercharmantste .root vader zijt geweest. Als kinderen zijn wij U dankbaar, dat gij moeder zo ee- lukkig hebt gemaakt." Drie geslachten aan de groeve, Me vrouw de weduwe Philips legt bloe men op het graf. Links naast haar de zoon Ir. F. Philips en achter haar de kleinzoon F. Philips. VdET deze eenvoudige woorden her dacht ir. F, Philips zijn vader, de overledene dr. A. F. Philips. Deze woorden aan de geopende groeve ont roerden, omdat zij een andere zijde en de mooiste, belichtten van deze' grote Nederlander, wiens zakelijke ca paciteiten na zijn dood zijn aange toond in de pers, voor de radio en de televisie. En deze woorden waren uit het hart gegrepen, getuige de droefheid der familie en in het bijzonder van de kleinkinderen. Even schetste de zoon de leiders kwaliteiten van zijn grote vader „voor wie de zorgen om de mens im mer op de eerste plaats gegolden hebben". „Wij zijn ervan overtuigd, dat gij zijt opgenomen in Gods vaderarmen om daar een heerlijkheid te smaken' die alle begrip te boven gaat", met deze heilwens eindigde hij. VLAGGEN HALFSTOK. QEHEEL EINDHOVEN rouwde. Van alle openbare gebouwen en van de meeste particuliere woningen woei de vaderlandse driekleur halfstok. Een half uur lang luidden alle klokken der stad. Het machtige Philipsbedrijf lag voor éen dag geheel stil. De in richtingen van openbaar vermaak had den voor enige uren hun deuren ee- sloten. slechts betrekkelijk kleine stoet auto's trok om twaalf uur van „Huize de Laak". Slechts de naaste familie, dr. F. A. de Graaff als ver tegenwoordiger van Prins Bernhard, minister Van den Brink namens de regering, de secretaris-generaal A. A. van Rhijn, namens de minister van sociale zaken, ir. de Groot namens het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de rector-magnificus prof. dr. Witteveen van de Economi sche Hogeschool te Rotterdam, de commissaris der koningin in Noord brabant, prof. dr. J. E. de Quay,, en buurgemeester en wethouders van Eindhoven, volgden in de stoet. Voor de lijkauto droeg een lakei een krans namens de koningin en prins Bern hard, die later op het graf werd ge legd. De meer dan 4 kilometer lange weg naar de Alg. Begraafplaats te Woen- sel was geheel omzoomd door rijen mensen, tienduizenden leden van het personeel en andere belangstellenden De onmogelijk te schatten mensen massa was zó groot, dat het gehele Eindhovense politiekorps in touw was, om een voortreffelijke verkeersrege ling te scheppen. AAN DE VOET VAN DE TOREN DOND DE GROEVE op het rustie- ke kerkhof had zich een groot ge zelschap autoriteiten verzameld, w.o. Kanunnik H. Heezemans namens de Bisschop van 's-Hertogenbosch. Terwijl het stoffelijk overschot op de begraafplaats werd gedragen,, klonk het ontroerende „Wilt heden nu tre den" uit Valerius' Gedenckklanck, ge speeld door de Philips-harmonie on der leiding van Kees van der Wey- den. Toen de kist was neergelaten in het graf aan de voet van de „oude toren",, het oudste bouwwerk van Eindhoven, vertolkte dit ensemble op sublieme wijze een koraal uit de Mat- thaeus-passion van Bach. Na de teraardebestelling was het graf en de omgeving bedekt met een schat van vele bloemen. Honderden EEN onafgebroken stroom, voor een bedrag van vele millioenen dollars aan schaarse metalen verdwijnt illegaal uit West-Europa achter het IJzeren Gordijn. Een der grootste „ver zendstations" is Antwerpen, terwijl Tsjecho-Slowakije als een der grootste afnemers' kan worden beschouwd. Zo gaan o.a. enorme hoeveelheden koperen braadpannen en ander keu- kengerief, speciaal voor deze „ex port" van koper vervaardigd, naar Praag. Daar wordt het hele zaakje omgesmolten en het metaal wordt voor strategische doeleinden gebruikt. Ongeveer betzelfde kan men zeggen van landbouwmachines. De onderde len daarvan worden hersmolten, voornamelijk wanneer die zijn ge maakt van gepolijst staal. Heeft Rusland, dat naar bekend is toch thorium en uraan levert aan de V. S., die het gebruiken voor de atoomindustrie, dan werkelijk een te kort aan grondstoffen? Dit is geens zins het geval. Wat Rusland mist, is een voldoende technische installa tie voor de verwerking van bepaalde grondstoffen. Zo kan men veel voor deliger met ruw diamant gepolijst staal kan en klaar van ingevoerde landbouwmachines halen, dan dat men eerst diamant diep uit de Oeral moet gaan halen om daarna in (schaars aanwezige fabrieken) de nodige be werkingen op ruw staal te gaan ver richten. Natuurlijk worden de nodige „ma noeuvres" geslepen uitgevoerd. Van uit Antwerpen vertrekken regelmatig schepen onder Noorse, Griekse of Pa namese vlag naar Russische havens. De lading bestaat doorgaans uit on schuldige voorwerpen. Zo verdwenen er in dit jaar landbouwmachines, waarin vliegtuig-onderdelen kun stig waren verwerkt! Er wordt, namen we aan, met man en macht aan ge werkt om alle lekken op dit „econo mische terrein" spoedig en grondig te dichten. P7 LIET oicl Belgische Vakverbond ontevreden LI ET ALGEMEEN Belgisch Vakver- bond heeft besloten in bepaalde industrieën een staking af te kondi gen. Het A.B.V.V. heeft enkele weken geleden de Belgische Regering een memorandum overhandigd, waarin o. a. de toekenning van een bedrag van fr. 2 milliard zgn. duurtepremies aan de arbeiders wordt geëist. Dit be drag, zou geput moeten worden uit de buitengewone winsten. Bovendien werd in dit memorandum een verho ging der ouderdomspensioenen geëist van fr. 22.000 tot fr. 26.000 per jaar. Het nationale comité zal morgen een definitieve beslissing nemen over de afkondiging van de staking. Order voor de DAF r\E AMERIKAANSE regering heeft thans haar toestemming verleend een bedrag van f 175 millioen uit de tegenwaarden-rekening der Marshall- gelden te besteden voor de militaire productie in ons land. Het betreft hier de productie van materieel voor het Nederlandse leger. Verwacht wordt, dat de order voor het vervaardigen van duizenden trucks voor het leger zal worden ge plaatst bij Van Doorne's Automo bielfabriek te Eindhoven, welke fa briek daarvoor een belangrijke uit breiding zal moeten ondergaan. Met de uitvoering van deze order zuilen een aantal jaren gemoeid zijn. jyjANUS OLY werd onlangs door de Zutphense Rechtbank veroor deeld itot een gevangenisstraf voor de tijd van 4 jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de Regering. Hij heeft tegen dit vonnis hoger beroep aangetekend. bloemstukken waren gebracht door drie zwartgeschilderde trucks. Tot laat op de dag hield de stroom afgevaardigden van personen en or ganisaties aan, die bloemen hebben gelegd op het graf en voor het stand beeld, waarmee deze grote Nederlan der tjjdens z(jn leven is geëerd. En temidden van deze prachtige manden met bloemen lagen de een voudige ruikers van vele oud-gedien- den, die met hem de eerste grondslag hebben gelegd van het wereld-con cern en van mensen, die hij geholpen heeft. En juist deze ruikers zouden waar schijnlijk „mijnheer Antoon" het liefst geweest zijn. SCHIEDAMSE Kantongerecht eiste tegen de „IJskroman" wegens het niet opvolgen van de bevelen van de politie op 22 Juli jl. een geldboete van f 50 of twintig dagen hechtenis en een voorwaardelijke hechtenis van een week met een proeftijd van een jaar. De kantonrechter veroordeelde J. G. L., controleur van de R. M. I. te Rot terdam, de „IJskroman" tot 'n boete van f 40 of 16 dagen hechtenis. L. zei- de in hoger beroep te zullen gaan. In Leuven werd gisteren met grote plechtigheid de honderdste verjaar dag herdacht van de geboorte van Kardinaal Mercier. De Koning van België was daarbij aanwezig. Door de Pauselijke Nuntius werd aan Ko ning Boudewijn het ere-doctoraat in de Wijsbegeerte aangeboden. Bij ge legenheid van deze herdenking is be sloten aan het Hogere Instituut voor de Wijsbegeerte te Leuven een bui tengewone leerstoel op te richten, ge noemd naar de Kardinaal. Aldus hoopt men, naar het inzicht van de stichter, het Instituut zo grondig mo gelijk in contact te brengen met de moderne filosofische stromingen. Partijen verzoeningsgezind J")E OLIE-KWESTIE begint, zo zou men zeggen, een tamelijk zacht zinnige wending te nemen. De meest kwaadaardige kanten zijn er, nu Mos sadeq in een New-Yorks ziekenhuis verblijft, plotseling afgegaan. Perzië heeft bij monde van Fatemi, de rechterhand van de premier, ver klaard bereid te zijn de besprekingen te hervatten „op basis van de laatste Perzische voorstellen". Perzië ver langt alleen maar, dat de Britten „goede wil" betonen, zo zei Fatemi op een drukbezochte persconferentie. Maar ook de Britse regering is tot verzoening bereid. Dit is dan nood gedwongen, omdat in de Veiligheids raad geen meerderheid is te vinden voor de Britse resolutie. Men heeft met de meeste nadruk van Engeland een verzoeningsgezinde houding ge- eist. Maandag 15 October zal de Veilig heidsraad bijeenkomen om een uiteen zetting te horen van de Perzische mi- nister-president Mossadeq over het olie-geschil tussen Perzië en Enge land, aldus is te New-York bekend gemaakt. TN HOLLAND staat een huis"; deze versregel herinneren wij ons allen nog uit onze kinderjaren. En wij zijn zelfs niet vergeten, wie rr allemaal in het huis woonden. Het moet wel heel groot geweest zijn. Vandaag de dag wonen er méér mensen in een normaal Hollands huis dan ooit te voren. Het woning probleem is nog steeds een van de meest urgente vraagstukken voor ons volk, dat zozeer aan zijn woning gehecht is. Een probleem overigens, dat in de afgelopen jaren zij het zeer geleidelijk een oplossing in het verschiet deed zien, totdat de kapitaal-krapte, gevolg van de hui dige na-Koreaanse situatie, roet in het eten gooide. In 1948 werden gebouwd 36.391 woningen, in 1949 waren het er 42781 en in 1950 zelfs 47.300. Dit jaar zouden het er ruim 50.000 moe ten zijn, waarvan op 1 Juli onge veer 26.000 voltooid waren. Het is lang niet zeker, dat de resterende 24—25.000 in de loop van dit jaar klaar zullen komen. Volgens officiële gegevens zijn er in de jaren 1948 tot en met Juni 1951 een aantal van 152.895 nieuwe woningen gereed gekomen. Het woningtekort bedroeg bij de aan- van van deze periode, dus op het einde van 1949 ongeveer 250.000 300.000 woningen. Als men weet, dat elk jaar reeds 35.000 huizen nodig zijn met het oog op de bevolkingsaanwas en de noodzakelijke opruiming van krot woningen, dan leert een simpele rekensom, dat daarvoor reeds in de genoemde periode 122.500 wonin gen benodigd waren. Zodat het wo ningtekort in de jaren '48 tot mid den '51 slechts verminderd is met 152,895 minus 122.500, dat is afge rond 30.000 woningen. Het tekort bedraagt dan nog steeds 230 tot 270 duizend wonin gen. Dit betekent dus. als men de gemiddelde bezetting van de hui dige kleine woninkjes van 1 op 4 personen stelt, dat een millioen mensen zit te springen om een huis. ME? deze cijfers voor ogen moet de insider wel hevig geschrok ken zijn, toen de minister van We deropbouw onlangs moest meede len, dat het bouwplan voor 1952 niet meer dan 40.000 woningen zou kunnen bedragen. Dat wil dus zeg gen, dat het volgende jaar het wo ningtekort maar met 5000 woningen of met ongeveer 2 pet. zal vermin deren. Het is geen wonder, dat deze situatie allerwegen reacties oproept. Men begrijpt dat meer gebouwd zal móéten worden. Ook al beseft men, dat het kapitaal-gebrek ons parten speelt en dat meer bouwen andere objecten, waarvoor eveneens inves teringen noodzakelijk zijn, zal be nadelen. Er is een steeds duidelijker begrip gekomen voor de noodzaak van sparen. Sommigen denken aan een spaardwang voor jonge mensen om kapitaal te verkrijgen voor de wo ningbouw, waarvan het gespaarde niet de collectiviteit maar de spaar ders persoonlijk te goede zou moe ten komen door geleidelijke ver werving van een woning in eigen dom. Anderen hebben grote bezwa ren tegen dwang en zouden het sparen omwille van de woningnood willen bevorderen via belastingfaci liteiten. En tenslotte is er het project van een premie-lening van een hon derd millioen gulden, dat het par ticuliere initiatief de minister ter overweging heeft aangeboden. jyjEN mag van de zijde van de re gering verwachten dat niet wordt nagelaten om alsnog de bouw van 50.000 woningen te ver zekeren. Het zal niet gemakkelijk zijn. Want ook de premielening, waarvan velen het heil verwachten, garandert geen oplossing. Als deze lening niet door sparen wordt gere aliseerd, is een groot deel van het effect verloren. Want dan zal zij uit belegde gelden voortkomen, waar door andere investeringen direct gevaar lopen. De komende algemeene beschou wingen zullen zonder twijfel op nieuw onze aandacht vragen voor het woningbouwprobleem, dat thans in zo acuut stadium is gekomen. Een overzicht van tie lijkstoet b\j het passeren van het Philipsmonument (op de voorgrond).

de Stem | 1951 | | pagina 1