dat Mossadeq zelf naar Amerika? Onschuldig gebrom hoog in de lucht AUTO MET VOETBALLERS TEGEN BOOM GEREDEN Splinternieuwe auto's voor 3000 francs verkocht Beatrix de Rijk, de aviatrice 1 Veiligheidsraad beraadt zich heden over oliegeschil tositie schaart zich ook achter de premier EVITAPERON zou ziek zijn ARKA bij de H. Vader De nieuwsberichten via de radio droog Maastricht centrum van kankerbestrijding De „Antwoordman gaat zwijgen Ernstig vermaan van Z. H. de Paus Even dacht men weer aan de voorbije oorlogsdagen Nederlands record De missionarissen in China Slachtoffers van onvoorzichtigheid „Wat moet het zijn?" „Bier! 11" r elk schoentje DAGBLAD VOOR ZEELAND Officieren werden terechtgesteld Ned. militairen in Britse wedstrijden Ze vonden September te droog DE Geruchten over een blokkade Peron vast in den zadel Ds gaszinkers bij de Griete COBALT IN PLAATS VAN RADIUM (DUIZENDMAAL GOEDKOPER) Twee zwaar gewonden en 9 personen gewond licht Autodief stallen rond Antwerpen opgelost „De tijd dreigt onmen selijk te worden Grote luchtaanvallenin Europa 13 Bisschoppen in arrest Het verdwenen tweetal te Kaatsheuvel Landbouwer knoeide aan munitie f Dode komt daags voor begrafenis terug ZEVENDE JAARGANG No. 2112 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie 8181, Admi nistratie 8787. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr, H. B. L- de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V.' M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 4.55 per kwartaal, per post f 5.40, per week (uitsluitend bij niet-post- besteliing) f 0.35. Losse nummers 10 cent. Postrekening no. 278841. Prijzen van buiten landse abonn. worden op aanvraag verstrekt. tew MAANDAG 1 OCTOBER 1951 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 020 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek ,,'t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureau: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, UOSTBUKG, Nieuwstraat 4i, Tel. no. Ia) DE VEILIGHEIDSRAAD zal hedenmiddag om half vijf een aanvang maken met de behandeling van het oliegeschil tus sen Perzië en Engeland. Oorspronkelijk was gemeld, dat de Perzische premier, indien de geneesheren hem daartoe tenminste in staat achtten, naar de Verenigde Staten zou vertrekken om de leiding der Perzische af vaardiging op zich te nemen. Het persoonlijk vliegtuig van de Sjah zou hem daarheen brengen. Later bleek echter, dat deze reis nog even is uitgesteld. parlement zich achter de premier heeft geschaard, voor wat het geschil betreft. ALS MET NEDERLAND. een precedent bestaat, namelijk het geschil tussen Nederland en Indone sië. Ten tijde van dit geschil ver klaarde de Nederlandse delegatie in de Veiligheidsraad eveneens dat de Verenigde Naties het recht misten zich in te laten met de binnenlandse aangelegenheden van een staat. Doch de Veiligheidsraad legde dit Neder landse argument naast zich neer en gebood Nederland uitdrukkelijk zjjn militaire actie in het voormalige Ne- derlandsch-Indië te staken. Neder land gaf aan dit bevel gehoor. TEN DEPUTATIE van de A.R.K.A., (Alg. Kath. Ambtenaren Vereni ging) is door Z. H. de Paus in audi ëntie ontvangen. Als geschenk werd aan de H. Vader een kostbaar Delfts blauw bord aan geboden. De H. Vader stelde er prijs op, zich temidden van de A.R.K.A-groep te laten fotograferen. En maakten regen VLISSINGSE POLITIE heeft bloedarmoede „pERSONEN, die alarmerende ge ruchten verspreiden, kunnen tot de zwaarste straffen worden veroor deeld." Aldus een regeringsbesluit, dat gis teren, na de onderdrukte opstand in Argentinië is uitgevaardigd. Generaal Menendez, die mede schuldig zou zijn aan de tegen presi dent Peron en zijn vrouw gerichte actie, zit met dertien officieren ge vangen in een militaire school. Enige officieren zijn al terechtgesteld. Tijdens een korte schermutseling op het Campo de Mayo, waar de opstand, volgens de regeringsberichten, begon, zijn enige doden gevallen. t>e Argen tijnse minister van marine is afge treden en onmiddellijk door een an dere functionaris vervangen. Berichten doen de ronde, dat de ■chtgenote van de president, Evita °eron, ziek zou zijn. Zij zou lijden aan een hevige mate van bloedar moede en reeds enige bloedtransfu sies ontvangen hebben. IWÏ OSSADEQ heeft ondertussen be- kend laten maken, dat hij nog even de eerste reactie van de Veilig heidsraad zal afwachten. Zolang zal de gewone Perzische afgevaardigde bij de Raad als hoofd der delegatie op treden. Engeland heeft aan de Raad gemeld, dat het geschil een bedreiging van de internationale vrede zou kunnen vor men. Londen wenst, dat Perzië zich voorlopig zal houden aan de uit spraak van het Internationaal Ge rechtshof, totdat de Raad zich een oordeel over de kwestie heeft ge vormd. De leider der Britse delega tie, sir Gladwyn Jebb is al te New- York aangekomen. Intussen duren de speculatieve ge ruchten voort. Zo wordt er nu al weer gemompeld, dat er een Britse blok kade van de Perzische kust zou wor den ingesteld. Perzië, aldus gaat het gerucht, zou een dergelijke blokkade willen be schouwen als „een begin der vijande lijkheden". Verder wordt bij monde van Fatemi, de persoonlijke medewer ker van Mossadeq verklaard, dat de kwestie niet valt onder jurispruden tie van de Veiligheidsraad. Met grote ophef wordt tenslotte be richt, dat zelfs de oppositie in het TN KRINGEN van de Veiligheids- raad hecht men niet al te veel waarde aan het Perzisch argument, dat de Veiligheidsraad niet bevoegd zou zijn. Men wijst erop, dat er reeds Uitzending van 19 uur vervalt jWÏET INGANG van heden komt er een wijziging in de uitzending van nieuwsberichten via de radio. Om zes uur des avonds worden be richten uitgezonden in beide pro gramma's. De uitzending van zeven uur des avonds vervalt. De uitzending van acht uur des avonds en het weerpraatje komen voortaan alleen voor K.R.O. en N.C. R.V. Tevens vindt met ingang van he den de gebruikelijke zender-wisseling plaats. De K.R.O. en N.C.R.V. komen over Hilversum I. De Vara, Avro en V.P.R.O. over Hilversum II. 30 STUDENTEN hebben zich dit jaar aan de Technische Hogeschool te Delft slechts opgegeven voor „weg en waterbouwkunde". In 1950 waren het er 143 en 110 in 1951. DE ETNA is weer tot uitbarsting ge komen. De uitstromende lava is slechts dun. BIJ EEN STORM in Napels is een huis ingestort. Zes personen werden gedood en enige gewond. EEN ORGANISATIE is in Amerika ontdekt, die jaarlijks voor 100 mil- lioen dollar goud smokkelde. BRADLEY, de voorzitter van de com missie van Amerikaanse stafchefs, heeft verklaard, dat de Verenigde Na ties zullen blijven staan op een be stand in Korea, dat gebaseerd is op een demarcatielijn van militaire be tekenis (dus niet de 38ste breedte graad). KONING GEORGE blijft, volgens het bulletin, wat zijn toestand betreft, vooruitgaan. EEN TIJGERPLAAG van grote omvang heerst op Midden-Suma- tra. Negen mensen zijn reeds het slachtoffer geworden van tijgers. De bevolking leeft in paniek stemming. Op de rijstvelden en plantages wordt niet gewerkt. FRANCO zou een onderhoud ver- zocht hebben met de Spaanse kroon pretendent Don Juan, om een her- stel van de Spaanse kroon te bespre ken. DE GASPERI, de Italiaanse minister president is van zijn reis naar Ame rika teruggekeerd. Hij verklaarde op timistisch te zijn over de resultaten. IN DOKTERSJAS gekleed is een monteur erin geslaagd enige weken als dokter in een ziekenhuis te „wer ken". Hij schermde met medische ter men en verdween met 800 kronen. OP EEN KOORD boven de dierentuin te West-Berlijn be,ft een koord danser 22 uur lang gezeten. Dat is een record, beweert hij. oud-strijders en nabe- „an,en van gesneuvelden hebben 'n zoek gebracht aan Nijmegen. Weersverwachting, hedenavond: geldig tot 'n Nationaal schouwspel FNe fa. Smit te Nijmegen, die het gro- te experiment mee de pijplegging door de Schelde aangedurfd heeft, houdt haar (gas-) licht niet onder de korenmaat, voor bijwoning der laatste phase van de gedurfde onderneming, heeft zij invitaties bij honderden ver zonder, o.m. aan alle Nederlandse bur gemeesters, alle gasdirecteuren en nog vele andere autoriteiten. De zeedijk wordt aangediend als een amphithea ter, dat een weids uitzicht waarborgt en als een goed gastheer geeft de fa. haar genodigden niet alleen iets te zien, maar ook iets te eten en drinken in een expres voor die gelegenheid op getrokken tent. De anders zo verlaten Griete zal 'n „Wemeldinge" worden en de haar begrenzende koeien-weiden „kalverstraten". proces-verbaal opgemaakt tegen twee personen, die uit eigenbaat aan het „regen-maken" zijn geweest. Een Bergenaar had voor een bepaal de dag in September een regenverze kering afgesloten. Toen zijn aanvan kelijke plannen niet doorgingen, hoop te hij op veel neerslag. Er viel echter slechts 'n fractie van 'n millimeter, terwijl hij 3 m.m. nodig had om te trekken. Dies toog hij naar de officiële regenmeter van het „Meto" te Vlissin- gen, die er iets voor voelde om mee te knoeien. Die gooide 'n glaasje water in de meter en kwam zo aan het vereiste kwantum. Aan de Bilt werd daarop doorgegeven, dat Vlissingen 3 m.m. neerslag had gehad. Normaal is, dat De Bilt de verzeke ringsmaatschappij opgeeft, hoeveel re gen er gevallen is. Uitsluitend dez» opgave beslist over de vraag, of de verzekerde al dan niet kan worden uit betaald. De Bilt koesterde argwaan in dit geval en mengde de politie erin. De beide daders bekenden spoedig, dat zij door deze bijzondere vorm van knoeien wilden trachten de verzeke ringspenningen machtig te worden. Het laatste bedrijf zal zich wel afspe len voor de Middelburgse Rechtbank. Deze drie militairen zijn leden van het Nederlandse team, dat zal uitko men in de militaire wedstrijden om het „Britannia Shield". Bij hun aankomst op het Liverpoolstreet-station te Londen, v.l.n.r.: Dik Staal van de Koninklijke Marine die aan de zwemwedstrijden deelneemt. Kwak van het leger (schieten) en Ambrix van de Luchtmacht (boksen). 7 OND AG AVOND tegen half zes is een bus, waarin spelers en sup porters zaten van de voetbalvereni ging „Geleen", in Reuver tegen een boom gereden en geheel vernield. Vermoedelijte*is het ongeluk te wijten Arbeiders in Buenos Aires demonstreren in de straten vóór President Peron na het bekend worden van het onderdrukken van de revolte tegen de Argentijnse President. „Eerst atmosfeer zuiveren MADAT de rubriek „De Antwoord man" van de A.V.R.O. was voort gezet in samenwerking tussen de A.V.R.O. en de Bruce Chapman orga nisatie in Parijs, is thans weer in de pers te verstaan gegeven, als zou voor de financiering dezer rubriek een andere Amerikaanse instantie zijn benaderd. Bovendien wordt het voor gesteld, als zou de E.C.A. dit hebben verhinderd. Hoewei beide suggesties iedere grond van waarheid missen en het programma uitsluitend een zaak is tussen Bruce Chapmann en A.V.R.O., aangezien de E.C.A. sedert 17 Augus tus van dit jaar iedere medewerking aan de uitzending onthield, hebben beide instellingen thans besloten, dit programma zo lange tijd op te schor ten als nodig is om de atmosfeer, welke men er, ondanks alle tegen spraak, om wil hangen, volledig te zuiveren. aan een defect aan de stuurinrichting. Twee personen werden zwaar gewond in het ziekenhuis te Tegelen opge nomen. Het waren de heren W. de Wever, die beide benen brak en een hersenschudding opliep en de heer H. Claessens, die eveneens beide benen gebroken heeft. Verder liep een der spelers een lichte hersenschudding op en werd een negental spelers licht gewond. Bij informatie bij het zie kenhuis te Tegelen bleek, dat bij geen enkele der gewonden direct levens gevaar bestaat. „Geleen", een derde klasser. had in Reuver een wedstrijd gespeeld tegen de plaatselijke voetbalvereniging S.V.H.R. r\p EEN MEDISCH CONGRES, dat in de Limburgse hoofdstad is ge houden, heeft de Maastrichtse rönt genoloog dr. G. J. van der Plaats mee gedeeld, dat opnieuw Maastricht de eeste stad is in ons land, waar een grote zending radio-acaief cobalt is aangekomen. Dit radio-actief cobalt is buitenge woon belangrijk, omdat het niet al leen in alle opzichten het radium kan vervangen, maar zelfs betere eigen schappen heeft dan dit, ongeveer dui zend maal goedkoper is en in de toe komst onbeperkt te verkrijgen zal zijn. Hierdoor zal het binnenkort moge lijk zijn alïe daarvoor in aanmerking komende patiënten te behandelen, zonder zich in zake het materiaal te moeten beperken, zoals vroeger vaak nodig was op grond van de zeer ho ge prijs van radium. Eén gram radium kost nl. ongeveer f 180.000, een evenredige hoeveelheid radioactie cobalt slechts ongeveer 100 gulden. Bovendien zullen vele patiën ten niet meer voor een behandeling in ziekenhuizen behoeven te verblij ven uit vrees, dat anders het kostbare radium verloren zou kunnen gaan. Vooral voor de kankerbestrijding is dit van de grootste betekenis. De hoeveel heid radioactie cobalt, RECHERCHE VAN BRASSC'HAET en Kontich heeft een grote zaak van autodiefstallen opgehelderd. In de laatste tijd werden er in het ge bied van Antwerpen veel autodiefstallen gepleegd. Het blijkt nu, dat een Bor- gerhoutenaar op zijn eentje de wagens stal en ze weer doorverkocht aan een negental helers. Het hele stel zware jongens is nu Ibij de kraag gegrepen. jy/TEN KWAM achter deze zaak door dat de politie te Schilde eeri ge heime bergplaats vond van gestolen auto's. Onder een mestvaalt werden motoren, onderdelen en onttakelde 7. H. DE PAUS heeft gisteren van zijn zomerverblijf te Castel Gan- dolfo uit een radio-boodschap uitge zonden, n.l. naar aanleiding van de Eucharistische Congressen in Frank rijk, Zwitserland en Madagascar. Hij wees op de zwarte wolken, die zich samenpakken en die een bedrei ging vormen voor kerk en christen dom. „Onze tijd," aldus de H. Vader, „is niet alleen onchristelijk, maar in sommige sectoren van het maatschap pelijk leven dreigt hij zelfs onmense lijk te worden." Alle volken, naties, staten en groeps- gemeenschappen zullen de strijd daar tegen moeten aanbinden, aldus besloot Z. H. de Paus. 5 wf,er m<'' aanvankelijk j veel bewolking, maar later op de dag ook opklaringen. Nu en t Y.r« krachtige, Oostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Vandaag: Zon onder 18.20 uur. J ^a„.n op 7 07 uur. Maan onder 18 07 uur- Morgen: Zon op 6.40 J uur. Maan onder 18.20 uur. Zij moet geholpen ivorden ^)IJ HEBBEN er Zaterdag melding van gemaakt, dat de eens zo gevierde Nederlandse aviatrice Bea- tnx de Rijk, thans 70 jaar oud onder armoedige omstandigheden de dag herdenkt, waarop zij veertig jaar geleden in Frankrijk het vliegbrevet behaalde. Wij vernemen thans, dat deze her denking Zaterdag a.s. zal plaats heb ben. Mensen uit luchtvaartkringenen oude vrienden hebben een huldigings comité gevormd. Wellicht zullen de zorgen van deze moedige vrouw dan wat verlicht kunnen worden en wie het zijne hiertoe wil bijdragen, stor- te een kleinigheid op postrekening no. 251946 ten name van mr. Van Vleuten, Hoornbruglaan 55, Rijswijk. Hjj doet er zeer goed werk mee. ^^ELE MENSEN zullen gisteren in ons land gestaard hebben in de smette loze najaarslucht, die vervuld was af en toe van een zacht gebrom. Op sommige plaatsen o.a. in de omgeving van het vliegveld Gilze-Ryen, scheerden moderne vliegtuigen vaak laag over de huizen. Even zal men heb ben teruggedacht aan de eerste Meidagen, toen dit gebrom het begin was van jaren vol ellende en aan de latere tyd, toen dit gebrom de inzet werd tot de eindelyke bevryding. THANS was dit gebrom, gelukkig slechts, het bewijs, dat de grote luchtmachtoefening „Cirrus" waarover wij Zaterdag reeds schreven, voor wat ons gebied betreft, op gang was ge komen. Een feit was, dat Zondag tot besluit van deze grootscheepse oefening door het hoofdkwartier te Fontainebleau was meegedeeld, dat de „vijand" grootscheepse luchtaanvallen wilde uitvoeren op Parijs, Brussel en Rot terdam. Dat bracht natuurlijk het on rustige gedoe hoog in de wolken bo ven ons land mee. Nu is de rust op de talrijke vlieg velden weer teruggekeerd en de des kundigen gaan zich verdiepen in het samenstellen van lijvige rapporten over de samenwerking der intergeal- liëerde luchtmachten. Reeds nu is gebleken, dat luchtaan vallen op zware verliezen zouden ko men te staan. In 3 dagen werden 200 vijandelijke toestellen denkbeeldig neergeschoten. SABOTAGE IN ENGELAND? Nog bijtijds om te verhinderen, dat de benzine in de „Vampires" zou worden gepompt, die deelnemen aan de „oefening-pinnackle", ontdekte men, dat in honderden liters benzine een gevaarlijk zuur was gemengd. IN DE FRANSE ZONE. QENERAAL EISENHOWER was toe- schouwer bij de oefeningen van Franse, Engelse, Amerikaanse, Ne derlandse en Belgische infanterie In de Franse zone van Duitsland. O.a. werden daarbij bruggen gesla gen over de Rijn. Een Nederlandse gevechtsgroep sloeg daarbij een re cord. QNDERTUSisEN is er in Engeland weer een nieuwe luchtvaartoefe ning begonnen. waarover de radio-therapeutische af deling van het ziekenhuis St. Anna- dal en de specialisten-kliniek te Maas tricht de beschikking krijgt, is onge veer evenredig aan 8 grammen ra dium, welke een radium-waarde ver tegenwoordigen van f 640.000. Tevens deelde dr. van der Plaats mede, bericht te heLben ontvangen, dat een grote zending radioactief co- balt voor verscheping naar Nederland en voor gebruik te Maastricht op de kade van New-York gereed staat. Ret radioactieve cobalt is voor een deel geleverd door de Amerikaanse atoomcommissie en gemaakt in de grote atoomfabriek te Oak-Ridge te Tenessee, ten dele door de Engelse atoomcommissie en gemaakt in de ra- dium-zuil te Harwell. WOLGENS berichten uit Hongkong bevinden zich dertien katholieke bisschoppen van verschillende natio naliteiten in arrest in communistisch China. Zeven andere zijn uitgewezen. Drie Chinese priesters zijn ter dood gebracht en een vierde is in de ge vangenis gestorven. Naar België uitgeweken wagens gevonden. Het kwam vast te 7ATERDAG hebben wij reeds in hel staan, dat het in hoofdzaak onderde- kort gemeld dat te Kaatsheuvel len van nieuwe wagens waren. j een jongeman en een meisje spoorloos De Borgerhoutenaar ging als volgt verdwenen zijn. Nader vernemen wij te werk: Hij stal de auto's en voor nog, dal het meisje de 15-jarige docu- een_ prijs die schommelde tussen 30001 ter van de familie M. in de Mgr. Vo.- kerstraat is. 's Middags om half vijf zou zij per rijwiel een boodschap gaan deen. Ze schijnt echter met kennelij.. bedoelingen ae weg te zijn ingeslag naar de richting plantloon, waar z een uur later gezien is. 's Avonds ronu 7 uur vonden een paar jongens uit Drunen een rijwiel aan het afwate ringskanaal liggen. Vermoedend, dat het toebehoorde aan een meisje, dat zich daar in de omtrek bevond, de den ze er geen aangifte van. Toen echter ook de volgende dag het rij wiel nog op dezelfde plaats lag deden ze aangifte bij de rijkspolitie te Dru nen. Toen was reeds bekend, dat mej. M. verdwenen was, terwijl ook de 25- jarige Zw. van het Wilhelminaplein, waar zij omgang mede had, vanaf de zelfde middag met meer thuis was ge weest. Het afdreggen van een gedeel te van het afwateringskanaal had geen resultaat. Bij het rijwiel lag een brief, die een afscheid inhield. Toch blijft het vermoeden levendig, dat het tweetal zwervend, mogelijk naar Bel gië uitgeweken is. Mej. M. had een voorraad boterhammen medegenomen en een paar kousen, terwijl de brief zeer waarschijnlijk thuis geschreven is. Zw. is goed bekend aan en om de Belgische grens, zodat de gedachte aan misdaad of verdrinking nog niet positief waarheid behoeft te bevatten. Intussen is nog geen spoor van het tweetal gevonden, tot zeer grote ont steltenis en droefheid van beider ouders. en 4000 francs verkocht hij ze aan de helers. Indien de auto's een radio toestel of een verwarmingsinstalla tie hadden, deden ze 1000 francs meer. De wagens werden meestal gede monteerd. Kilometertellers, dashbor- den, verwarming, radio's en motoren werden van de ene in de andere wa gen geplaatst. Zodoende was er geen controle meer mogelijk. Tot dusver zijn negen dergelijke diefstallen uitgezocht, maar het is lang niet onmogelijk, dat er nog meer voor de dag zullen komen. TEN LANDBOUWER te St. Oeden- rode, die onlangs enkele granaat hulzen had opgegraven, wilde deze Zaterdagavond onschadelijk maken, door het slaghoedje te verwijderen. Er ontstond een hevige explosie en de man moest zwaar verminkt aan het onderlijf naar een der Eindho- vense ziekenhuizen worden overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Drie kinderen, die in de nabijheid waren, liepen lichte verwondingen op. r~» nriTTR T.ATV/TV An V7 In de operatiekamer" worden de posities van de vliegtuigen nauwkeurig op de piottafel aangegeven door de vrouwelijke leden van de staf, die telefonisch aanwijzingen ontvangen. DOGER LAMY, een 40-jarige chauffeur uit Douai, wiens dood door de Franse pers was ge meld hij was nl. verdronken, aldus was gemeld is plotseling de dag voor zijn begrafenis weer boven water gekomen en levend en wel zijn huis binnengestapt. Zijn familie, die hem reeds zes dagen had beweend, zakte snikkend van schrik, verbazing en ook vreugde, ineen, toen men de doodgewaande plotseling voor zich zag staan. Hoe heeft deze eigenaardige ge schiedenis zich afgespeeld? De 3 zusters van Lamy warén naar Gercy ontboden, omdat men het lijk van haar vermiste broeder uit het water had opgehaald. Omdat het stoffelijk overschot in verre staat van ontbinding ver keerde, was het lijk direct gekist, zodat de zusters hun „overleden" broer niet meer mochten zien. Een samenloop van omstandig heden leidde tot de vergissing, die tenslotte nog een goed einde had. De man was nl. werkeloos en men dacht, dat hij wel eens zelfmoord gepleegd kon hebben. Tenslotte veranderde de schrik om het „levende" lijk in vreugde en de begrafenis, die de volgende dag zou plaats hebben, werd af gelast.

de Stem | 1951 | | pagina 1