NEDERLANDSE BELANGEN BIJ SCHELDE-RIJNVER BINDING r Meedogenloze schijnwerpers £)e grote school Vijftig doden Collectieve snipperdagen 4Ü V.N,-poging tot moord te Kaesong „Het woord is aan de Perzen" Regering wil emigratie steunen Plan voor Europees leger WIJZIGING UNIESTATUUT j' Treinramp hij Metz: twintig doden Tribune bezweken DAGBLAD VOOR Nog geen einde aan het studeren - S Het Britse Kabinet Er is alweer een nieuw comité aan het werk Het Zuiden vertegenwoordigd De nieuwe wereldkampioen er bij Iets koeler Maandagen vóór Kerstmis en Nieuwjaar vrij Verhuizing arbeiders Eén dode, 80 gewonden Landbouwarbeiders Hij ontving geen ansichtkaarten ZEVENDE JAARGANG No. 2081 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N V Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux. Breda, Heigerstraat 16, Telefoon: Redactie 8181; Administratie: Telefoon 8778 Redactieraad: ij J v Hoolegem, Mr Dr A.J.J. M. Mes, Mr. H B L de Rechter L J v. 't Westende, P. V M Vercauteren Hoofdredacteur: J. J. H. Bruna Abonnementsprijs bij vooruitbet t 4.55 p kwart., p post f 5.40, p. w. (uitsl. oij niet-postbestell.) f 0.35 Losse nummers abonnementen worden op aanvraag verstrekt. 10 ct Postrek no 278841. Prijzen van buitenL bint) t ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1051 Advertentieprijs voor de gehele oplage t OSO per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 030 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek „t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke dé uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen, af' te geven, worden vernietigd» Bureau voor ^e==Zëêuwse~ËiiandenGOES, Westsingel 98, Telefoon no.2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureau: 'fËRNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 3601, OOSTBUKG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 3H') J COMMUNISTISCHE BESCHULDIGING: P)E COMMUNISTISCHE bevelheb- U' bers in Korea hebben via Radio- Peking een boodschap aan Ridgway omgeroepen. Daarin wordt verklaard dat „de strijdkrachten der verbonde nen opzettelijk hebben gepoogd de delegatie der communisten te Kaesong te vermoorden", hetgeen geschied zou zijn „enige uren voordat de besprekin gen werden afgebroken". Generaal Ridgway is thans bezig een gepeperd antwoord samen te stel len, waarin de waarheid overeenkom stig de feiten in staat zal blijken deze beschuldiging tot een belachelijke leu gen te reduceren. Steeds meer wint de mening veld, dat Moskou eerst na de conferentie over het Japanse vre desverdrag te Kaesong voortgang der besprekingen wenst. De gevechten, met wisselend succes lijn in Korea heviger dan ooit. LIET BRITSE KABINET heeft be- sloten geen verdere stappen in het oliegeschil te doen, alvorens een de finitieve beslissing van de Perzische Regering te hebben vernomen. Dit besluit, neerkomend op „Het woord is thans aan de Perzen", werd genomen, nadat Stokes anderhalf uur lang ver slag had uitgebracht. Een minder prettig bericht is, dat Harriman en Stokes enkele „tegenstrijdige verkla ringen" zouden hebben afgelegd. Men proeft daaruit immers een groeiend verschil van mening inzake de oliekwestie tussen de V. S. en En geland. .f LIET VRAAGSTUK van de Schelde- Rijnverbinding blijft maar het aanzijn geven aan commissies, comi- té's e.d. Thans komt uit Rotterdam het bericht, dat er een comité werd gesticht „ter behartiging van de Ne derlandse belangen bij de Schelde- Rijnverbinding". Voorzitter is Mr. J. A. L. M. Loeff, advocaat te Rotter dam. Verder zijn er twee vice-voor- zitters, t.w. Jhr. H. van Lennep, di recteur van de K.N.S.M. te Amster dam en Mr. H. Willemse, directeur van Cornelder's Scheepvaartmaat schappij N.V. te Rotterdam. Deze samenstelling van het presi dium wekt wel de indruk, dat het comité zeer bizonder de havenbelan- gen van Rotterdam en Ameterdam in het oog zal houden. Onder de bijna 50 leden van het comité treft men echter ook een aam tal personen uit het Zuiden aan, zo. als J. P. J. Asselbergs Czn., indus- triëel te Bergen op Zoom, Mr. K. A. M. Bastiaansen, secretaris K. van K. te Breda en prof. dr. J. J. J. Dalmul der, hoogleraar te Tilburg. HET DOEL. LTET DOEL van het comité wordt omschreven als: objectieve bestu dering van de vraagstukken, ontstaan uit het verlangen naar een Moerdijk kanaal zoals dat in het Rapport-Van Cauwelaert-Steenberghe is omschre ven. Uitgegaan zal worden van de si tuatie, die ontstaan zal zijn nadat de Benelux-gedachte geleid zal hebben tot een Economische Unie tussen de drie betrokken landen. Tot de in het bijzonder te behan delen vragen behoren de volgende: 1. Mocht het onderzoek uitwijzen, dat aan Belgische kant geen formeel recht bestaat op wijziging van de hui dige verbindingen tussen Schelde en Rijn, dient in een Benelux-verband dan toch aan Belgische verlangens te worden tegemoetgekomen? 2. Moet bij de beantwoording van die eerste vraag beslissend zijn of voor West-Europa als economisch geheel tegemoetkoming aan de Belgische wensen ertoe zou leiden, dat er in VOOR EEN AANTAL gebieden is *n ontwikkelingsplan ter bevordering van de industrievestiging aldaar in voor bereiding. Het wetsontwerp tot deel neming door het rijk in deze ontwik kelingsplannen kan binnenkort wor den ingediend. IN VERBAND met het huidige land bouwbeleid, dat o.m. gericht is op uitbreiding van de veevoedervoorzie. ning op eigen bedrijf, is het nodig meer voederaardappelen te doen ver- bouwen. Tevens wordt er naar ge. streefd de suikerbietenteelt nog iets te vergroten. IN INDO-CHINA maakten de Franse troepen enorme rijstvoorraden van de Vietminh buit! Dit betekent het zwaar, ste verlies, door de opstandelingen in hun 5-jarige strijd geleden. DE K.N.A.C. heeft nog maar weer eens aangedrongen op 'n spoedige be glissing inzake de bromfiets: fiets of motor? Misschien verminderen dan de ongelukken wel, meent de K.N.A.C. DE RUSSEN voltooien een onder grondse vllegtuigenfabriek bij Chem nitz. Aan de bouw werd in 1943 be gonnen. Er worden „Migs" geconstru eerd. plaats van één twee verbindingen t sen Rijn en Schelde zouden zijn? 3. Is er reden ondescheid te zien tussen verbindingen van de rivier de Schelde met de Rijn en verbindingen van de Antwerpse dokken met de Rijn? 4. Welke invloed heeft de moderni sering van de binnenscheepvaart op de eisen, welke aan de verbinding tussen Rijn en Schelde gesteld wor den? 5. Welke gevolgen zou een kanaal, dat het Westen van Noord-Brabant zou doorsnijden, voor die streek heb ben? 6. Welke gevolgen zou een veran dering in de Schelde-Rijnverbinding hebben voor het Nederlandse mijn- gebied en in het algemeen voor de provincie Limburg? Ter voorkoming van ieder misver stand zij er op gewezen, dat de arbeid van dit comité geheel los staat van de commissie, die door de K. van K. voor West-Brabant is gevormd. Een aantal Nederlandse wielrenners, dat deel zal nemen aan de wereld kampioenschappen te Milaan, is Vrijdagmorgen 24 Augustus van Schiphol vertrokken. Even voor het vertrek, van links naar rechts: J. Pronk, A. van Vliet, J. Heijzeiendoorn. Verder D. Bessem, directeur van het Olym pisch Stadion te Amsterdam, J. D. Viruly, tweede voorzitter van de Ne derlandse Wielrenunie, Mevr. Pronk en J. Derksen. DE ESKIMO'S krijgen in de per soon van de Ier Dermot O'Flan- nagan op 3 October a.s. hun eer ste eigen Bisschop in Alaska. Ka thedraal wordt de kerk te Ju neau, de 6000 inwoners tellende hoofdstad van Alaska. TRUMAN heeft het Congres gevraagd om verscherping van de prijsbeheer- sing. EGYPTE wil het probleem van de vaart door het Suez-kanaal voor het Internationale Hof te Den Haag bren gen. In de Veiligheidsraad stemmen belanghebbenden mee, zegt Egypte. DE NOODWET Ouderdomsverzekering geldt thans ook voor hen, die de laat ste zes jaar deels in België en deels in Nederland gewoond hebben, onge acht of zü thans in België of in Ne derland wonen. Terugwerkende kracht tot 1 October 1949. DE ZAAK-FONTEYN, die in 1933 be trokken was bij de achtervolging van de muiters op de „Zeven Provinciën" en die na per abuis voor muiter ge houden te zijn binnen 2 jaar voor dienst werd afgekeurd, komt 10 September voor het Amsterdamse Ge rechtshof. Weersverwachting, geldig tot hedenavond: Z Z Wisselende bewolking en over- wegend droog weer. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tus- sen Zuid en Zuidwest. Iets koeler. S Vandaa": Zon onder 19.45 uur. ?ïaan op 2?i2 uur- Maan onder j J 16.09 uur. Morgen: Zon op 5.40 I 0nder„19'43 uur- Maan f P 3 "F- Maan onder 17.06 5 uur. Maandag: Zon op 6.42 uur. 5 AMERIKAANS VLIEGTUIG NEERGESTORT £,EN GROOT Amerikaans lijnvlieg- tuig met 44 passagiers en een be manning van zes koppen is in de buurt van Oakland neergestort. Er zijn geen overlevenden. Het toestel een DC 6 van de „Uni ted Airlines verongelukte even voor het aanbreken van de dag. Het kwam nit Chicago en zou op het vlietrveld van Oakland landen. Het toneel van de ramp is een met kreupelhout bedekt woest heuvelach tig gebied, 30 km. ten Zuiden van Oakland. Een ooggetuige zag het toestel zes km. van Decota, niet ver van Newark neerkomen en in brand vliegen. Naar men meent, maakte het vlieg tuig zich gereed om op het vliegveld van Oakland te landen. Het laatste bericht van het toestel kwam drie minuten voor het ongeluk. Er zouden zich ook twee kleine kinderen aan boord hebben bevonden. Ook naar West.-Europese landen Z~\P DE DUUR acht de regering het verantwoord jaarlijks de migratie van 20 tot 25 duizend arbeidskrach ten op directe of indirecte wijze te bevorderen. De regering onderzoekt, in hoeverre een ruimere financiële steunverlening aan emigranten gewet tigd is. Ook de vraag of door om scholing verantwoorde emigratie be vorderd kan worden is in onderzoek. Nu de agrarische emigratie naar Frankrijk zich niet ontplooit op de wijze als wenselijk zou mogen heten, wordt niet nagelaten de vestigings mogelijkheden in andere West-Euro- pese landen nader te onderzoeken, zij het dat zulks zal moeten geschieden in de wetenschap, dat de emigratie- drang in hoofdzaak gericht is naar de niet-Europese Engels-sprekende lan den. Alsdus de Memorie van Antwoord betreffende de Werkgelegenheids- nota. beidskrachten heersen, zo zegt een M. van A. aan de Tweede Kamer. De op dit punt tot dusverre bereik te resultaten mogen niet onbevredi gend worden genoemd. Zo werd in 1950 het vertrek van meer dan 750 personen uit het ovcr- schotgebied Oost-Groningen naar De venter bevorderd, terwijl met de ver huizing van 100 gezinnen uit Noord- Brabant naar Delft een begin is ge maakt. Twintig divisies in 1953 TN ZIJN KWALITEIT van voorzitter van de conferentie over een Euro pees leger, heeft Hervé Alphand in een vertrouwelijk rapport plannen uiteengezet. zyn „Plan" werd gunstig ontvangen j door vooraanstaande ministers. Het voorziet in de vorming van 20 Euro pese divisies, waarvan 5 tot 6 Duitse, tegen het einde van 1953. Er moet als „hoofd" een Europese commissaris komen van Defensie. Deze wordt om zijn kwaliteiten gekozen en kan dus eventueel ook een Duitser zyn. De recrutering moet op nationale basis geschieden. Hoewel de voertalen van dit leger voorlopig Frans en En gels zijn, zullen de recruten onmid dellijk tot „Europeaan" worden uit geroepen. De verschillende afdelin gen komen echter te staan onder een bevelvoerder van hun eigen natio naliteit. Bespreking begonnen ÖROF. SUPOMO is gisterenmiddag door de Ministers van Buitenland se Zaken en voor Uniezaken ontvan gen, teneinde een officiële boodschap van zijn regering over te brengen. Prof. Supomo deelde mee, dat de politiek van het Kabinet-Sukiman er op gericht is, de wijziging van het Unie-statuut door een ander verdrag tot stand te brengen op basis van zakelijke motieven met de bedoeling de verhouding tussen Nederland en Indonesië gezond te maken. Namens de Indonesische Regering sprak Prof. Supomo de hoop uit, dat een oplossing zou kunnen worden ge vonden, los van sentimenten. Op grond van de door Prof. Supo mo gegeven uiteenzetting zijn der halve de besprekingen begonnen, zo vernemen wij. In de Philips Televisie-studio „Irene" te Bussum ztjn de omroepvereni gingen bezig candidaten voor de functie van televisie-omroeper of -om- roepster aan proeven te onderwerpen. Een van de gegadigden, beschenen door het licht van talloze schijnwerpers, geeft voor de televisie-camera een proeve van haar kunnen. DIJ DE VASTSTELLING van de col lectieve snipperdagen voor dit jaar zal al verscheidene malen de vraag naar voren zjjn gekomen: „Hoe gaat het met de twee Maandagen 24 en 31 December?" In het ale-emeen voelen de arbeiders er weinig voor twee snipperdagen daarvoor te bewa ren, terwijl anderzijds er veel voor te zeggen is de fabrieken op die da gen gesloten te houden. Naar aanleiding van een aantal bij het Ministerie van Sociale Zaken bin nengekomen verzoeken heeft de Di recteur-Generaal van de Arbeid laten weten, dat hij bereid is een algemene vergunning te ver lenen, waarbij het aan fabrieken, die hun bedrijf op Maandag 24 December en Maandag 31 December a.s. wil len sluiten, moaaliik wordt gemaakt de daardoor verlette uren door over werk in te halen. De grens der inhaaltijd moet zijn geleacn tussen 1 October 1951 en 1 April 1952. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft aan de voorgestelde regeling reeds zijn goedkeuring ge hecht. Een desbetreffende algemene vergunning van de Directeur-Gene raal mag derhalve binnenkort worden verwacht. Voor de fabrieken, die met een nor male dagploeg werken, zal voor elk der verzuimde dagen 24 en 31 Decem ber een tijdvak van ten hoogste 20 dagen worden gesteld, waarbinnen het verlet van de betreffende verzuimdag wordt ingehaald met ten hoogste 1 uur werktijdverlenging boven de als normale werktijd geldende arbeidsdag. De Stichting van de Arbeid heeft er voorts bij de Directeur-Generaal van de Arbeid op aangedrongen nog eens te willen onderzoeken, of ook niet voor fabrieken, waar een 2-ploe- gendienst bestaat, een algemene ver gunning kan worden gegeven om de verlette uren in te halen. De Direc teur-Generaal van de Arbeid heeft echter reeds laten weten, dat het waarschijnlijk niet mogelijk zal zijn zulks in een algemene vergunning te regelen. Bij het werken in 2 ploegen dient derhalve in het voorkomende ge val een individuele vergunning te worden aangevraagd. Uit „overschot-gebieden" WAN OVERHEIDSWEGE wordt bij de verdeling van bouwcontingenten terdege rekening gehouden met de wenselijkheid de verhuizing mogelijk te maken van arbeidskrachten uit de zogenaamde overschotgebieden naar streken, waar nog tekorten aan ar- DIJ EEN VOLKSFEEST te Mark Groeningen in Württemberg is Vrijdagmiddag een houten tribune van ongeveer honderd meter lengte en drie meter hoogte, waarop naar schatting 2000 personen stonden in gestort. Er zijn 40 personen in het zieken huis opgenomen. Zestig tot tachtig personen werden gewond. Een één- Jarig meisje kwam om het leven. De toeschouwers keken naar de „schaap herderswedren", een oud volksge bruik. De vertoning werd onmiddellijk ge staakt, toen het ongeluk gebeurde. Naar men zegt stortte de tribune in, omdat de steunbalken niet op gelijke grond stonden. Toen een van de bal ken het begaf knapte de rest af „als lucifershoutjes". Redelijk aantal per bedrijf INVOERING van een wettelijke re geling inzake een minimum-be zetting der agrarische bedrijven moet naar het oordeel der Regering niet wel mogelijk worden geacht. Niettemin is het streven naar een redelijk aantal landarbeiders per be drijf inderdaad van groot belang te achten. De Regering heeft er daarom bij het georganiseerde bedrijfsleven op aangedrongen te dezen aanzien, eigener beweging al het mogelijke te doen. WRIJDAGOCHTEND heeft zich in de buurt van Metz een ernstig spoorwegongeluk voorgedaan. De snel trein Frankfort-Parijs, waarin zich Franse en Amerikaanse militairen be vonden, werd door een signaal opge houden. Spoorwegarbeiders probeer den met lichtseinen en met vuurwerk de sneltrein Bazel-Calais, die achter de opgehouden sneltrein naderde, tot stilstand te brengen. Zij slaagden hier echter niet in. Met een snelheid van 90 km. per uur reed de trein van Ba zel naar Cailais op het achterste ge deelte van de stilstaande trein in. De bagagewagen en twee rijtuigen van de sneltrein Fr ankfort-Parijs werden totaal vernield. Tot dusver is bekend, dat er 20 per sonen om het leven gekomen zijn en dat er 40 gewonden zijn. Verscheidene personen liepen brandwonden op door ontsnappende stoom. Alle slachtoffers merendeels Franse militairen, bevon den zich in de trein van Frankfort naar Parijs. Ook twee Amerikaanse militairen zijn omgekomen. Er wordt een onder zoek ingesteld om vast te stellen of de signalen achter de aangereden trein, die de trein uit Bazel tot stil staan hadden moeten brengen, niet gefunctionneerd hebben of dat de ma chinist van de trein ze, vermoedelijk door de ochtendnevel, niet gezien heeft. INE KLEINE JONGEN, Fulvius Signorini uit Volterna, schreef onlangs aan de hoofdredacteur van een Italiaans weekblad, dat in de stad, waar hij woonde ,alle kinderkaarten van de steden van Italië verzamel den. Maar hem wilde het maar niet lukken, omdat zijn vader, die hem vroeger bij alles hielp, nu in Rusland zoek is. „Daarom", zo schreef het jochie, „schrijft nooit iemand ons". Nadat dit briefje :n het weekblad was verschenen, stroomden dui zenden en duizenden ansichtkaarten bij de familie Signorini binnen. Zij kwamen niet alleen uit Italië, maar ook uit het buitenland Zo ziin de Italianen begaan met het lot van die gezinnen, die een vader of familie lid missen, dat in Rusland wordt gevangen gehouden of is vermist i Van ome onderwijsmedewerker) Op de plaatsen, waar het nieuwe schooljaar met September begint, menen vele moeders het maximum be reikt te hebben als zij hun kinderen schoon gewassen en mooi aangekleed bij de juffrouw afleveren. En inder daad is dat ook al een heel mooi ding. Zelden ziet men een klas kinderen er zo proper en keurig netjes uitzien als 70'n nieuwe eerste klas. Toch zijn er nog enkele dingen, die voor IJw kind en tevens voor de ■hooi kunt doen bij het begin van "t hooi jaar. Het kan wellicht geen kwaad om er een ogenblikje met U over te praten. Allereerst zouden wij er dan op wil len wijzen, dat U straks niet de enige bent die een nieuwe leerling aan de school komt afleveren. Dat lijkt epn onnozele opmerking. Maar toch zou het goed zijn, als de ouders zich eens wilden realiseren, dat op een zelfde morgen veertig tot vijftig moeders 'n kind aan de juffrouw komen presente ren. De meeste namen zijn voor die juffrouw nog onbekend en zij zal zelfs geen poging doen om alle Marietjee en Jantjes meteen te onthouden. Dat is onbegonnen werk en er komt nog tijd genoeg voor. Als het dus al zo moeilijk is, om veertig namen te ont houden, hoeveel te meer dan nog om alles in het hoofd te houden wat er bo vendien nog over die kinderen is ver teld. Wij bedoelen dus maar: maakt U het kort, die eerste morgen want al wat U aan bijzonderheden over Uw lievelingetje vertelt, gaat onvermijde lijk het ene oor in en het andere oor uit. Laat dit er U niet toe verleiden om dan die eerste morgen maar thuis te blijven en 't kind met dat meisje van de buren mee te geven. Iedere juffrouw zal het op prijs stellen als U zelf al vast de eerste kennismaking komt ma ken, al is deze nog zo vluchtig. En Uw kind staat direct heel wat vertrouwe lijker tegenover die vreemde juffrouw ais het U er heel gewoon mee heeft zien praten. Mocht er toevallig juist die eerste dag iets heel bijzonders met Uw kind aan de hand zijn, zoals een voedings stoornis. waarvan de gevolgen binnen het uur merkbaar kunnen zijn, schrijft U dan desnoods zulk een informatie even op een stukje papier ter memorie van de onderwijzeres. Werkelijk er is anders alle gevaar, dat het toch in de drukte weer vergeten wordt. T Tw ontmoeting met de school is dus onvermijdelijk op die eerste dag oppervlakkig. Ongetwijfeld zullen er dingen zijn, die U toch wel graag ter kennis van de juffrouw wilt brengen Dat moet u ook zeker doen. Maar oe fent U nog eventjes geduld. De eerste dagen op school betekenen toch nog weinig meer dan gewennen en kennis maken. Het houdt zo nog het midden tussen zoethouderij en spelen. En naast welke kinderen Uw kind met goed fatsoen geplaatst kan worden kan de onderwijzeres heus zelf wel be hoorlijk merken. Gunt U haar nu eerst eens een of twee weken rust, om zelf enigszins met haar nieuwe klas vertrouwd te geraken. En als het dan zo ver is, gaat U dan eens een keertje rustig op school praten. Werkelijk, U zult er welkom zijn, en omdat de onderwijzeres zich nu ook al beter Uw kind kan voor stellen terwijl U er over praat, zal het gemakkelijker tot een vruchtbare ge- aachtenwisseling kunnen komen. Geeft U dan ook werkelijk de infor maties die het belang van Uw kind ten goede kunnen komen. Om enkele vermeldenswaardige bijzonderheden te noemen: vertelt u zeker of Uw kind linkshandig is. of het doof of slecht horend is aan een der oren, of het soms zwakke ogen heeft, of het kwa len heeft, waarop ook in de klas ge let moet worden. Bij dit alies moet U vooral niet vergeten dat Uw kind niet het enige en ook niet het eerste is, dat door deze onderwijzeres onderwe zen en opgevoed zal worden. Natuur lijk kent U het als moeder het beste, maar een ware „schoolvos" heeft al zoveel verschillende kinderen onder handen gehad, dat die vaak na enkele dagen al een heel aardige indruk van Uw lieveling gekregen heeft. U hoeft daarom zeker niet te ko men vertellen of Uw kind later moet verder studeren, want of dat kan, zal toch pias na zes of zeven jaar blijken. Evenmin hoever het kind al precies kon tellen voor het het op school kwam, want ze beginnen toch allemaal op hetzelfde punt en de pienterheid zal vanzelf wel blijken. Vormt U zich ook niet direct een indruk over de school na de eerste ver halen van Uw kind. Dikwijls zijn die eerste kinderlijke indrukken vaag en verward. Zolang U niet positief het te gendeel zou blijken, moet U overtuigd zijn, dat men op de school in de weer is, om het Uw kind zo aangenaam mo gelijk te maken. Wilt U er vooral voortdurend om denken, dat de school slechts vrucht baar werken kan, als U voortdurend voeling houdt met de leerkrachten die Uw kind in de klas hebben. Als U dus Uw kind eerste dag hebt wegge bracht en U bent na enkele weken nog eens een keer rustig gaan praten dan moet U niet verder weg blijven. Gaat U zeker ieder trimester eens een keertje horen, of er opmerkelijke din gen te bepraten zijn. Dat behoeven geen officiële bezoeken te zijn. U kunt op een dag eens Uw kind na school afhalen en terloops even informeren of alles nog in orde is. Zulke blijken van belangstelling vinden de leerkrach ten erg pleizierig en het zijn tevens voor hen prikkels de belangen van Uw kind naar best vermogen te Mijven behartigen. "per samenvatting zouden wij u dus willen adviseren: geeft U de school alle inlichtingen die nuttig kunnen zijn en doet U dat dan op een rustig ogenblik. Dat is zeker niet de eerste schooldag. En verder houdt contact met de school, zodat U werkelijk samen met de leerkrachten werkt aan het belang van Uw kind. B. DE VRAAG, of de wederinschakelöig in het arbeidsproces van werkloze oudere arbeidskrachten moet worden bevorderd door het nemen van wet telijke maatregelen, vormt bij de Re gering een punt van studie.

de Stem | 1951 | | pagina 1