BELGEN demonstreerden meesters groot chap VERHELST kwam, zag en overwon ZWAARSTE wedstrijd uit de gesehiedenis won VAN DAATSELAAR Mevr. ROOS en WILTON titelhouders DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 Int. criterium te Etten schitterend geslaagd Jan Zagers overtuigend winnaar Adr. Suijkerbuijk le Nederlander In Engeland rolt de voetbal weer Uuijbergens eerste ronde groot succes VAN NISPEN uit Sint Willebrord eerste bij de nieuwelingen Opgepastgevaarlijke bocht Peters wint Ronde van Volendam v. d. Zande wint te Weert Vinken aan de leiding vacantie dit Tiende internationale Scheldebekertocht Jos de Waal door kramp uitgeschakeld lluybergen beleefde le Ronde De nationale kampioen schappen voorbij (Van onze sportredacteur). fNM VIJF OVER ZEVEN, na bijna vier uur koers, weerklonk het Bel- gische volkslied ter ere van de sterke Jan Zagers, die op dat ogen blik met een knal-eindsprint als slot, het internationaal criterium voor amateurs, dat de crème der liefhebbers uit vier landen aan de start had zien verschijnen op zijn naam had geschreven. Eet was het interessante einde van een wegwedstrijd over 150 kilometers geweest, waarin het Belgische en Nederlandse element vrijwel de gehele koers de boventoon had gevoerd. Overtuigend illustreert dit de uitslag, waarin onder de eerste vijftien geklasseerden geen enkele Fransman of Italiaan te vinden is. Hij illustreert tevens de kracht van de Belgen, die op de drie eerste prijzen beslag wisten te leggen. betrekkelijk ongunstige we ers- omstandigheden hadden de echte wie le rl'i e fh ebb ers niet kunnen weer houden naar Neerlands snelste riuim-circuit te gaan. Naar sohattmig vier duizend toeschouwers stonden langs het parcours geschaard, dat uitstekend wa.s afgezet, aan de finish die vlaggen had wapperen van vele landen en middels een royale muziek tent autoriteiten en officials gelegen, heid bood op ruime wijze en be schermd tegen de regen hun werk te verrichten. Over de regeling weer niets dan lof. De Rijkspolitie onder algehele leiding van kapitein Becker, had voor een noviteit gezorgd bij die' afvoer van het publiek en het verkeer nabij het gemeentehuis. De straat welke daar op de drukke verkeersweg BredaRoosendaal uitkomt was na melijk in twee gedeelten afgescheiden zodat de bezoekers gemakkelijk hun weg konden nemen. VOOR VELE TE ZWARE OPGAAF. N'ijnatten diaaruit weg, waardoor de twee Belgen over waren. Zij veerden ■aanvankelijk het tempo hoger op, het geen tot meerdere opgaven in het veld aanleidilng gaf. ZAGERS OP HET VOORPLAN Cl echts enkele minuten over tijd gingen 136 amateurs en route. Zij waren echter zo vlug van wal gesto ken, dait de jury besliste dat de eerste ronde (er moesten er 47 worden af- geleg, als een loze ronde zou worden besdhouwd. Het werkelijke vertrek gaf burgemeester Mr. Dr. Ch. van Rooy dioor een pistoolschot. Het was te verwachten, diat de afstand voor een groot aantal een te ziware opgave zou zijn Hlet getal uitvallers benaderde dan ook dicht de honderd, maar die over bleven hebben dan ook opvallend1 goed werk gedaain en het was verheu gend, dat zich daaronder verschillende jonge renners uit onize gewesten be vonden, waarvan men aanvankelijk niet zou hebben gemeend, diait zij de zware opgave op deze wijze zouden vervullen. In dit verbad noemen wij P. Maas uit Pimdorp, die tezamen met Suykerbuyk en Plamtaz in die voorste gelederen eindigde, Plantaz zelfs echter zich liet. MET HOOFD EN BENEN r\e Belg Zaïgers, een knap renner, kwam vanaf dit momerut meer op de voorgrond en toomde voortdurend zijn grote capaciteiten. Intussen kon den de twee leiders hun positie hand haven, omdat Zagers wel voortdurend op premiejaoht ging. maar dan. verder weer tussen de wielen i.n de grote groep bleef. Inmiddels bagom Ver- hulst tekenen van vermoeidheid te geven en in de 33ste ronde moest ook hij zich laten opslorpen door het peleton. Cuppens reed nu alleen door en hij deed het op schitterende wijze. Verschillende pogingen van Adri Voorting, Plantaz, Cantineau e.a. om de solorijder tot de orde te roepen mislukten. Die van Zagers, in die 40ste ronde slaagde echter volkomen. Hij had nog zoveel energie gespaard dat een perfecte en indrukwekkende wip" naar Cuppens toe volkomen gelukte en toen bleek de zaak beke ken voor de Belgen. r\e Belgen, die met een grote ploeg naar hier waren gekomen, helbben onze landgenoten weer eens geleerd hoe men als ploeg rijden moet wil succes behaald kuirunen worden. Zij re'den tezamen en volgens een vooraf beraamd piam, dat volkomen slaagde, omdat onze amateurs er niet het ge wenste „tegengif" tegenover stelden. Toen de Belgen wegsprongen dat deden ze eigenlijk van begin af aan lieten onze landgenoten zich welis waar niet onbetuigd, maar het waren niet de beste uit onze gelederen die dan meesprorugen. Misschien meenden zij, dat het allemaal nog te vroeg was, maar het was in ieder geval niet goed bekeken. Toen in die 15e ronde de Belgen Verhuist en Cuppens 't hoofd- peletan verlieten, gingen van Nijuat- ten en van Laarhoven mee, maar dit tweetal, dat het overigens geruime tijd volhield, was niet van bet kaliber, der twee tegenstanders, die er een zo hoog tempo uitdraaiden, dat men in de groep daar niet bovenuit kon komen. FLINKE VOORSPRONG VERWOEDE POGINGEN YY/el werden in die groep verwoede pogingen gedaan om het drei gende gevaar tie niet te doen, maar Zagers liet geen moimient af. Hij reed voor twee, want Coppens raakte eer vermoeid en -zonder verder nog ernstig in gevaar te zijn geibraoht kon hij naar de zege fietsen. Met zijn land genoot had de Belgische militaire kampioen geen moeite en miet groot gemak kloote hij Cuppens in die be slissende eindspurt. De uitslag was: 1 J. Zagers, 150 kjm. in 3 uur 56 sec. 2 Jos Cuppens, 3 Jos van Calster, allen België 4 Adr. Suykerbuyk, Bre da; 5 P. Maas, Pindorp; 6 Plantaz, Eindhoven. 7 J. Verhuist (B.) 8 P. Kooymom, den Haag; 9 A v d Putten, den Haag; 10 P. Verwijmeren, Ter- heyden; 11 P. Muilwtijk, Botterdam; 12 C. Paymans, Tilburg, 13 P. Em- men, Raamsdonksveer, 14 J. van Don gen, Prinsenbeek. 15 M. Valer.tijn, Bossche nihoofd 16 P. Nuyten. Ulven- faout. DE NIEUWELINGEN. A an de wedstrijd voor amateurs was een koers voor nieuwelingen, die zeventig kilometers hadden af te leg gen, voorafgegaan. Tot aan het einde toe 'bleef het peleton bijeen, zodat een massaprint de beslissing moest bren gen. Hieruit krwam J. van Ostai, Fij naart (Oude Molen) ai® overwinnaar te voorschijn. De resultaten waren: 1 J, van Osta, 70 k.m. in 1 uur 45 minuten, 36 sec. 2 H. van der-urnSt. Wille-brord, 3 P. Schollen, Tilburg, 4 H v. d Kloot, Zundert; 5 P. van Herk, Mieerveldhoven; 6 A. Borremans, Boo- gerheide; 7 J. Koenen, Kaatsheuvel; 8 J. van Trijp, Zundert; 9 P. die Beer, Tilburg; 10 G. Verhoeven, Tilburg. Resultaten Engelse League De resultaten van de wedstrijden, gespeeld in de eerste divisie van de Engelse League luiden: ArsenalHuddersfield Town 22; BlackpoolChelsea 12; Bolton WanderersAston Villa 52; Charl ton AthleticBurnley 10Derby Country—Sunderland 3—4; Fulham Preston North End 23; Liverpool Portsmouth 02; Manchester City Wolverhampton Wanderers 00; MiddlesboroughTottenham Hotspur 21; Newcastle UnitedStoke City 6—0; West Bromwich AlbionMan chester United 33. TWEEDE DIVISIE. Birmingham CityBury 21; Blackburn RoversSheffield United 15; Cardiff CityLeicester City 40; Hull CityBarnsley 00; Leeds UnitedBrentford 11; Luton Town Swansea Town 22; Notts County Coventry City 21 Queens Park RangersWestham United 20; Rotherham UnitedNotts Forest 1-2; Sheffield WednesdayDoncaster Ro vers 31; SouthamptonEverton 1-0. GOES VERLOOR VAN WILHELMINA tA De friendly-game welke Goes Za terdagavond tegen de 2 klasser Wil- helmina uit 's-Hertogenbosch speelde stands slechts bij vlagen op behoor lijk peil. Na 11 min. spelen kopte H. Wijs in eigen doel waardoor de gasten goed- kop aan een doelpunt kwamen 01. Voor die tijd hadden Mos en J. Luyk enkele kansen gemist om voor Goes te scoren Nog voor de rust braoht Mees de stand op 02. Na de hervatting faalde de Goes- se doelman Vos enkele malen. Een maal toen hij een bal losliet, kon Mees ongehinderd inschieten 03 en even later belandde een kopbal van Boelen over de vallende Vos heen in het Goesse doel 04. Goes pakte toen de zaken wat fa natieker aan, wat resulteerde in een doelpunt van Luyk 14 en een di*o van v. d. Sluis 24. Hiermee kwam het einde. (~)OK HUYBERGEN is er thans in geslaagd, een goede plaats in te nemen op wielergebied, getuige o.m- het groot aantal deelnemers, zowel bü de nieuwelingen als bij de amateurs en de belangstelling, welke in dit kleine grensplaatsje Zaterdag voor de eerste ronde bestond; er waren naar schatting ongeveer 5000 aanwezigen- Het was precies half twee, toen burgemeester van Agtmaal het start schot loste voor de nieuwelingen, die een afstand van 40 k.m. (15 ronden) moesten afleggen. De burgemeester sprak daarbij een gelukwens tot het bestuur van HWV in verband met de goede organisatie van deze ronde. Het weer droeg er mede toe bij, dat een talrijk publiek van deze fraaie ronde heeft kunnen genieten. Een schitterend succes voor deze eer ste ronde van Huijbergen, een succes, dat een aansporing vormt op de in geslagen weg voort te gaan. Wat een strijdlust, vooral bij de amateurs! Waarlijk, alle aanwezigen hebben hier „waar voor hun geld" gehad. Ook in dit opzicht heeft de ronde alle verwachtingen overtroffen. Het borelingske is een goede baby geworden! Wie zal zich op deze dag het geluk kigst gevoeld hebben? We geloven -Bons", of duidelijker gezegd Fons Meesters, secretaris van H.W.V.,. de grote animator en werker voor deze koers. DE NIEUWELINGEN. enkele ronden bedroeg de voor sprong der vier vluchtelingen reeds veertig seconden en de makkers van die twee Belgen zorgdin er mede voor, door afstappen, enz. dat Verhuist en Cuppns, die voorsprong konden behouden, die zelft tot bijna een mi nuut konden opvoeren ilni de twintigste rondie. Toen nog 23 ronden moesten worden afgelegd had van Laarhoven zijn meeste kruit verschoten en viel terug in het peleton, diait iinrniddels in tal van stukken was uiteengevallen, maar herhaaldelijk wteer een com pacte massa werd, om dam opnieuw af te brokkelen. Met no,g twintig ronden voor de boeg joeg het tot drie man gedunde leidersgroepjie verder, dodh vijf minuten later viel ook van REEDS in de 2e ronde moest de fa voriet uit Hoogerheide, Borre- mans, wegens een val bij een premie sprint de strijd staken. Door een drie tal renners, t.w. van Est uit Fijnaart, van Nispen uit St. Willebrord en Kerstens uit Zundert werd een uit looppoging ondernomen, welke succes had. Zij konden hun voorsprong tot het einde behouden. Het grote pele ton volgde daarna. In de eindstiurt bleek van Nispen de sterkste Hij werd gevolgd door van Est en daar na Kerstens. Het grote peleton kwam als volgt binnen: 4 Heeren. St. Wille brord; 5 Hermus, Oud-Gastel; 6 van Glerum, St. Willebrord; 7 van Osta, Oude Molen; 8 de Baat. Steenbergen; 9 van de Linden, Bergen op Zoom' 10 Wierickx, Roosendaal. DE AMATEURS. WANAF HET BEGIN werd een be- hoorlijk tempo aangehouden, zo dat het rennersveld uit elkaar werd getrokken. Het was jammer, dat de bekende renner Aanraad, die zich na een lekke band wederom aan het pe leton had kunnen toevoegen, daarna opnieuw door pech werd achtervolgd en de strijd moest staken. Regelmatig werden er uitlooppogin gen ondernomen en er waren tal van renners, die de spanning in de strijd brachten door de uitlopers telkens tot de orde te roepen. Van hen moeten we vooral noemen P. Maas uit Wouw- sche Plantage, die het o.a. eens teza men met Vlamings probeerde en daarna er alleen tussen uit trok. Ver der brachten veel leven in de brou werij Suykerbuyk uit Breda, Plantaz, Vlamings, Cantineau, Aanraad, Kuij- ten en Roovers. Tenslotte wisten Verhelst en van Dongen zich van het grote peleton los te maken en een voorsprong te ne men, die zij niet meer zouden afstaan. In een felle eindspurt wist de blon de renner Verhelst de eerste ronde van Huijbergen op zijn naam te brengen. Verhelst maakt hiermede een goed amateursdebuut, het was vandaag n-1. zijn eerste ronde, welke hij als amateur reed. Tweede werd van Dongen uit Beek. Hoe Plantaz uit Eindhoven ook nog trachtte de vluchtelingen in te halen, het mocht hem niet meer lukken. Hij behaalde een eervolle derde plaats. De overige renners kwamen als volgt binnen; 4 Suykerbuyk, Breda; 5 Oosthoek, 's-Heerenhoek; 6 Konings, Breda; 7 van Elshout, Made; 8 Braspenning, Zundert; 9 R. van de Veeken, St. Willebrord; 10 P. Maas, Wouwsche Plantage; 11 de Bruijn, Roosendaal; 12 E. de Waal, Hontenisse; 13 Roo vers, Etten; 14 Vlamings, Steenber gen; 15 Kuijten, Nuenen; 16 C. Ver straten, Breda; 17 Jac. Maas, Heerle, (Advertentie) Het gisteren te Etten verreden Internationaal criterium voor amateurs, kon, ondanks het minder fraaie weer op zeer goede belangstelling bogen. De renners komen hier door een bocht suizen. Wim van Est kreeg een pop Zaterdag is de Ronde van Volen dam voor profs verreden over 125 km.. In het parcours, dat 100 maal gere den moest worden, lag een gedeelte van zeedijk, die beklommen moest worden, gevolgd door een afdaling 't, dorp in. Langs het circuit stonden naar schatting 7 a 8000 toeschouwers.- Voor de Ronde werd de complete Ne derlandse Tour de France ploeg ge huldigd. De renners ontvingen bloe men en Wim van Est een Volendam- mer pop. Ook Gerrit Schulte werd gehuldigd met zijn pas behaalde na tionale kampioenschap. Winnaar van de Ronde werd Ge rard Peters uit Haarlem in 3 uur 3 min. 20 sec. Direct gevolgd door Bak ker (Zaandam) In dezelfde tijd. Op een halve ronde volgde als nummer drie Dekkers (Eindhoven) in 3 uur 4 min. 20 sec. Op een ronde volgden Wagtmans, vijfde was de Haarlem mer Voorting, zes Schoenmakers (Eindhoven), zeven Evers (Wormer- veer), acht Wim van Est, negen Thijs Roks (SSprundel) en tien was Advertentie) op twee ronden de Belg Bogaerts (Vilvoorde) Schulte kwam in een van de boch ten, kort na het begin, te vallen, maar liep in een ronde zijn achter stand in. Na ongeveer 50 ronden gaf hi.i echter op. De Olympia-man A. v. d. Zande uit Halsteren heeft gisteren een nieuw schiterend resultaat geboekt. Hij won de lange afstand loop te Weert (25 k.m.) in de fraaie tijd van 1 uur 20 min. 29 sec. Ronde van Helmond voor Belg Anthonis De Ronde van Helmond, een wed strijd voor professionals over 100 k.m. achter Derny-motoren, werd gewon nen door de Belg Anthonis in de tijd van 2 uur 24 min. 59 sec. Met onder linge kleine verschillen volgden 2 Schotte (B.), 3. Dielissen (Beek en Donk), 4. Strom (Australië), 5. Gil len (Luxemburg), 6. Gauthier (Fr.), 7. van Est (St. Willebrord), 8. Ar nold (Austr.), 9. van Elderen (Eind hoven), 10. Dekkers (Eindhoven) In voorwedslrijden schaak kampioenschap van Tiuderland Zaterdagavond werden de voorwed strijden om het schaakkampioenschap van Nederland in Amsterdam voort-, gezet met de partijen voor de zesde ronde. De uitslagen van drie afge broken partijen zijn: Barendregt—i Bouwmeester (2e ronde 1—0, Orbaan-, Bouwmeester (5e ronde) 01, Baren- dregt—Op 't Einde (5e ronde 1—0. De uitslagen van de zesde ronde zijn: BuntBouwmeester afgebr. Op 't EindeVan Oosterwijk Bruin 1—0, van DonkBarendregt 01, Vinken vanr Steenis 10. StumpersSeewald 0,5—0,5, Oïbaan—Karper 0'1. De stand na de zesde ronde is; 1. Vinken 5,5, pnt. 2, Barendregt 4,5 pnt. 3 van Steenis en But 3,5 pnt. plus een afgebr. partij. 5 Orbaan 3 pnt., 6 Bouwmeester 2 pnt. plus 2 afgebr. partijen, 7. Stumpers 2 pnt. plus 1 afgebr. partij. 8. Op 't Einde en Seewald 2 pnt., 10 Karper 1,5 plus een afgebr. partij. 11 van Oosterwijk Bruin 1,5 pnt 12 van Donk 1 pnt. plus 2 afgebr. partijen. £)E 10de INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJD over de Schelde van Bres keus naar Vlisslngen is de zwaarste uit de geschiedenis geworden. Hoe wel het prachtig weer was en de zee bijzonder kalm, stond er een sterke stroom, tegen welke de 5 dames en 15 heren een urenlange strijd hebben moeten leveren. Van Daatselaar won met grote voorsprong. eerste, die ewgens kramp moest opge ven. Wat later werd hij gevolgd door Wagenaar en Bos, die tot dan in de voorste lijn hadden gestreden. Zaterdag is de eerste Ronde van Huijbergen verreden Zij trok zeer grote belangstelling en had een interessant verloop. De Zeeuwsch-Vl. renner Verhelst uit Axel, die hier zijn eerste wedstrijd als amateur reed, zegevierde Bij de foto: de amateurs gereed voor het vertrek. F)E organisatie was perfect. Iedere zwemmer en zwemster had ®en eigen volgboot bemand met enkele roei ers en personeel van de Reddingsbri gade en het Rode Kruis. Kleine, snel le motorboten onderhielden de verbin ding en verleenden assistentie waar nodig. Grotere schepen vervoerden de artsen, de jury, de pers en anderen, zodat een vloot van 40 schepen, be mand met bijna 400 mensen, nodig was om deze zwaarste zwemwedstrijd van Nederland een vlot verloop te doen hebben. Tal van particuliere schepen, waaronder nagenoeg de gehe le Breskense vissersvloot, vrolijkten- dit schouwsjel, dat door duizenden mensen op de Vlissingse boulevards werd gadeslagen, op. DE START pRECIES om 2 uur gaf een vuurpijl het startsein. Reeds dadelijk wer den de zwemmers door de nog' sterke vloed meegevoerd. Aanvankelijk lag de Vlissinger Verbeek in eerste posi tie, maar reeds na 10 minuten had van Daatselaar de leiding genomen. De deelnemers raakten verder uit el kaar en na drie kwartier waren som migen reeds bijna 3 km. stroomop waarts gevoerd. En nog bleef de vloed doorzetten. goede tactiek CyP de meest Westelijke vleugel voer- den Hessing, Ventevogel en mej. Willemsen een verbeten strijd met de vloed. Toch bleek hun tactiek goed te zijn geweest, want hoewel zij achter raakten, konden zij later, toen einde lijk de gunstige ebstroom kwam, snel inlopen en goede plaatsen veroveren. De Souburger v. d. steen was de DE WAAL ER UIT Jos de Waal uit Bergen op Zoom was reeds van het begin wat stroef gegaan en in de ac-teerhoede geraakt. Toch was zijn positie na anderhalf uur worstelen nog vrij gunstig. He laas werd ook hij slachtoffer van de kramp, zodat hij aan boord van zijn volgboot moest worden gehesen. Bij de dames startte Greet de Hoo- ge R.D.Z. niet door een verstuikte pols. Nu was Els Kemperman de favo riet voor de damesbeker maar zij koos niet de juiste weg. Dat deed wél Wil Willemsen van H.D.Z. Amsterdam en zij zwom zo krachtig, dat zij niet al leen als eerste dame aantikte maar zelfs de derde plaats in het gehele klassement bezette. De dames Beb Schrauwen, Els Kemperman en Alle de Bie volgden J de Waal en ble ven in deze volgorde strijden. Dat deze ebstroom ook nog moeilijk heden kan veroorzaken, ondervond Beb Schrauwen en zij werd weer de zee ingetrokken. Hierdoor kon Els Kemperman van dit ploegje eerst bin nen komen gevolgd door de Bie (Zee hond). Mej. v. Kollum van de Rob ben was met een groep heren meege trokken en smaakte het genoegen om als tweede dame op de achtste plaats binnen te komen. De drie genoemde dames hebben iets meer dan drie uur gestreden om de overtocht, te volbren gen. Rinus van Daatselaar werd eerste in 2 uur 18 min, 34.4 sec. Eerst 9 mi nuten later ging Hessing door de fi nish en weer 9 minuten later kwam mej. Willemsen als eerste dame aan. De niet meer zo jeugdige Scheffer werd vierde, gevolgd door P. Bindt. De Vlissinger Verbeek werd zesde en daarmede eerste Zeeuw, op 10 meter gevolgd door zijn clubgenoot Ventevo gel. Na afloop werden in de Ned. Lood- sensociëteit de prijzen uitgereikt door de heer J. W. Hupkes. De zilveren wisselbeker ging voor de tweede maal naar Rinus van Daatselaar. Mei. Wil lemsen mocht voor de eerste maal de zilveren wisselbeker mee naar huis ne men. Ook de voorzitter van de K.N.Z. B. voerde nog het woord. Hij huldig de de organisatoren en de zwemmers en zwemsters. De volledige uitslag was; 1 M. van Daatselaar, De Robben, Hilversum, 2. 18.34; 2 J. Hessing, D.J.K., Amster dam 2.27,53; 3 mej. W. Willemsen, H. D.Z., Amsterdam 2.36.34 (eerste da me); 4 J. C. Scheffer, D.J.K., Amster dam 2.37.27; 5 P. J. Bindt, D.J.K.. Am sterdam 2.37.40; 6 C. Verbeek, De Zee hond, Vlissingen 2.40.5 (eerste Zeeuw) 7 S. Ventevogel, De Zeehond, Vlissin gen. 2.40.58 (tweede Zeeuw); 8 mej. Th. van Kollen, De Robben, Hilver sum, 2.44.8 (tweede dame); 9 H. Bouwmeester, D.J.K., Amsterdam 2.44.29; 10 mej. E. Kemperman, H.Z.C., Hilversum 3.1.28 (derde dame); 11 mej. A. de Bie, De Zeehond, Vlissin gen 3.1,38 (vierde dame); 12 mej. B. Schrauwen, Surae, Breda 3.3.41 (eer ste Brabantse die de overtocht vol bracht); 13 M. Caljouwe, S.Z.V., Sou burg 3.11.41. AROL-TORNOOI BEGON ZONDER VERRASSINGEN Op de terreinen van A.F.C. te Am sterdam begonnen Zondag de wed- striiden voor het jaarlijks Arol-tor- nooi. De uitslagen waren; Zeeburgia-VSV 23, AFCAjax 0-3, HBS—HFC 4—1, Blauw Wit— Theole 31 zwitserland heeft ook zijn nieuwe wegkampioenen Het Zwitserse kampioenschap op de weg voor amateurs is gewonnen door Sepp Schraner, die de 2z6 kilo meter reed in 6 uur 41 min. 31 sec., tweede werd Winterberger in dezelfde tijd en derde Walter Meier in. 6 uur 44 min. 43 sec. Bij de profes sionals won Kubler 256 kilometer in 7 uur 20 min.a 50 sec., voor Rossi, Fritz Zbinden, Leo Weilenmann, Sommer, Hutmacher en Kamber, al len in dezelfde tijd als Kubler. Hugo Koblet had even voor de aankomst opgegeven. de golflinks te domburg Reeds geruime tijd bestaan en plannen om te Domburg weer een golflinks aan te leggen. Aanvankelijk, had men hiervoor het oog laten val len op een duinterrein onder de ge meente Vrouwenpolder, doch in ver band met de waterwinning kon dat niet worden uitgevoerd. Thans is men voornemens weel een golflinks aan te leggen op het oude terrein. Er is een commissie samengesteld, welke het pian voor, links met 9 holes nader zal uitwer ken. Deze commissie bestaat uit de heren Jhr. mr. T A. J W. Schorer, mr. j M Pilaar en mr. J A Heyse, allen te Middelburg, Heren enkelspel, halve eindstrij den: Wilton sloeg van Dalsum 61 63, 26, 61. Van Meegeren sl v, Gasselt 61 62 6—4. Gemengd dubbelspel, halve eind strijd: mevr. Z. Schmier en Wilton sl. mej. M. Rollin Couquerque en Dehnert 63 62. Eindstrijd: mevr. z. Schmier en Wilton sl. mei. I Eggersman en Kar- sten 6o 64. Dames dubbelspel, halve eindstrij den: mei. M. Rollin Couquerque en mevr. E. van Berkel sl mevr J, Roos en mevr. G. Blaisse 6—4 7—9 64. mevr Z. Schmier en mevr E., Scholten sl. mej J Schouten en mej, E van der Torre 7—5 6—1. Heren dubbelspel, halve eindstrij-i denKrijt en Wilton sl Karsten en, D. Rinkel 6—2 6—3 6—0. Van Dalsum, en Dehnert sl. Holst en Volkmaars 6—3 4—6 6—4 6—3. In de finale dames enkelspel sloeg mevrouw J. Roos mej. M. Rollin Cou querque met 6-2. 6-1. De eindstrijd van het heren enkelspel werd gewon nen door Wilton, die van Meegeren met 6-8, 6-4, 7-5, 6-5 sloeg. De beslissing in het gemengd dub belspel was reeds tijdens de voor laatste dag van de nationale kam pioenschappen gevallen. Mevr. Schmier en Wïlton waren in de finale tegen mej. Eggersman en Karsten zo overwegend sterker, dat van strijd eigenlijk geen sprake ia geweest. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde partijen luiden: Dames enkelspel, halve eindstren- den: mevr. J. sloeg mevr. E. van Ber- kel 62 61, Mej. M. Rollin Cou querque sloeg mevr. z Schmier 6—1 6—2.

de Stem | 1951 | | pagina 3