We kunnen nog 180.000 arbeiders gebruiken Poging tot kinderroof! nog tijdig verijdeld Dat kan een interessante ploeg worden Elf toestellen neergestort Pensioenen worden verhoogd met bijzondere toeslag DM Jr. HT tig De Australische ambassadeur verklaart SOVJET-NOTA VOOR V.S. Stijgende uitgaven Voornamelijk in bouwvakken en staalindustrie Dit jaar 7.000 Grote centrale de lucht in Vijftienduizend detectives op zoek Politie achter „Man met i ROKEN IN HET BUITENLAND den UR J lekens een kwartier lans tem°Lmbiknroenen!\ Wie is dat? DAGBLAD VOOR ZEELAND HEDLERWEER VRIJ De twee vermiste diplomaten Wim van Est en zijn moeder VJ De finish van de Ronde van Nederland Pellenaars over de Ronde van Frankrijk Voorting thans ook gecontracteerd Zwarte dag voor Amerikaanse Luchtmacht Minder wind Franse toerist als reddende engel -v,.v.IMMfllM,||U||4||||M Bloemen plukken Ook kindertoelage verhoogd Wat mogen meenemen wij Duitse olie-deskundi gen naar Perzië Communistisch bevoorradingscentrum veroverd De Deken van Ooster hout geridderd ZEKERINGEN 718-o tod. Stem, Oostburg. a artikel raagde epapt. naar de CHTE IN DER STEEN ZEVENDE JAARGANG No. 2017 Uitgave: N V Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel.: Redactie 8181. Admini stratie 8778 Redactieraad: A F. J. Aernoudts. C. J. v Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H B L de Rechter, L. J. v. 't Westende. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Abonne mentsprijs bij vooruitbet. f 4.55 per kwartaal, per post f 5.40, per week (uitsluitend bij niet- postbestelling) f 0.35. Losse nummers 10 cent. Postrek no. 278841 Prijzen van buitenlandse abonnementen worden op aanvraag verstrekt. Voor Cod, Koningin en Vaderland MAANDA G 11 JUNI 196} Advertentieprijs voor de gehele oplage f OJO per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Vooc prijzen van de rubriek „t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke dé uit* gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen at te geven, worden vernietigd» Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (B ij b u r e a u x: TERNEUZEN, Noordstraat 56; OOST BURG, Nieuwstraat 41, Telefoon no. 35). Over Japanse vredesverdrag ]~\E wnd. minister van Buitenlandse Zaken der Sowjet-Unie, Valery Zorin. heeft de Amerikaanse ambas sadeurs te Moskou, Alan Kirk, op het Ministerie ontboden en hem een nota overhandigd. Te Londen wordt aangenomen, dat de nota over een vredesverdrag met Japan gaat. Afschriften van de nota zijn gezon den aan Engeland, Frankrijk en China. De Sowjet-Unie heeft voorgesteld in Juli of Augustus een conferentie te houden van alle staten, die tegen Japan hebben gevochten. Het doel zou zijn het opstellen van een vredesver drag met Japan op basis van de ont werpverdragen. die door Amerika en Rusland zijn voorgesteld. LIET ARRESTATIEBEVEL tegen de rechts-redicale Bondsdagafgevaar digde Wolfgang Hedler is Zondag door het Hooggerechtshof van Slees- wijk-Holstein opgeheven, nadat Hed ler op erewoord had beloofd op elke zitting in verband met het tegen hem aanhangig gemaakte proces aanwezig te zullen zijn. Hedler was in honger staking gegaan in de gevangenis van Kiel. Na zijn vrijlating begaf Hedler zich naar zijn huis te Rendsburg in Slees- wijk-Holstein. VjlNISTER LIEFTINCK heeft voor- gesteld, zoals men weet, enige be lastingen te verhogen. In de M. van A. aan de Kamer deelt de Minister thans mee, dat de voorgestelde wijzi gingen het Begrotingstekort zullen doen dalen met rond 50 millioen gul den oftewel tot 735 millioen gulden in totaal. Terzake de bezuinigingen merkt de Minister nog op: „Helaas maken de toestand van de betalingsbalans en de internationale omstandigheden het thans niet moge lijk in de richtingen, die de regering voor ogen stonden, verder te gaan. Integendeel moet rekening gehouden worden met een gedeeltelijke terug keer op de ingeslagen weg. In het bijzonder moet, in verband met de sehaarste van bepaalde grondstoffen, voor uitgaven als die voor het prijs- beheersings- en distributie-apparaat, eerder met een stijgende dan met een dalende tendentie rekening worden gehouden. DE MEIKEVERS maken met millloe- nen tegelijk de vruchtbomen in de Bommelerwaard het leven zuur, zo niet onmogelijk. Een vliegtuig uit Soesterberg deed een aanval op de dieren en boekte als resultaat: 200 kevers per vlerkante meter. JOHN McCLOY is uit Frankfort naar de V. S. vertrokken. Hij zal daar de Duitse en geallieerde maatregelen be spreken om het illegale vervoer van strategische goederen naar „Achter het IJzeren Gordijn" te beteugelen. DE GRENS Syrië-Libanon is door de Syrische autoriteiten gesloten uit pro- tegen de uitwijzing van ongeveer 1000 Syrische arbeiders uit de Liba non. AMERIKA heeft voorgesteld aan Per- xie voorschotten te verlenen, zolang Engeland weigert de 2 millioen pond per maand uit te betalen. Hierover is men in Londen nogal ontstemd. heeft rvE AUSTRALISCHE AMBASSADEUR in Den Haag Zondagmorgen het 63ste emigrantenvliegtuig naar Australië op Schiphol uitgeleide gedaan. Niet minder dan 67 Nederlanders, waarvan 25 kinderen, gingen aan boord van de Constellation „Pontianac". De ambassadeur, Alfred Stirling verklaarde bij gele genheid van dit vertrek, dat officiéél 130.000 functies in Australië „open" zijn. Vooral de bouwvakken en de staalindustrie hebben gebrek aan arbeiders. VUanneer de „Pontianac" in Sydney aankomt, zullen binnen iets meer dan een jaar tijds ruim 4000 Ne derlanders door de lucht naar Austra lië zijn vervoerd. De eerste vlucht was op 19 April 1950, Blijft men dit tempo volhouden, dan zullen einde van dit jaar ong. 7000 Nederlanders naar Aus tralië zijn gevlogen. Per vlucht wor den gemiddeld meer dan 60 personen vervoerd. Met de „Pontianac" vertrokken de eersten volgens het nieuwe emigra tie-schema. dat begin April in wer king trad. Wanneer de passagiers in Sydney aankomen zullen ze in de ge wone ontvangst-centra worden opge nomen. Voor de mannen zal werk worden gezocht. De overheid zal al het mogelijke doen, zo verklaarde de heer Stirling, om voor het gezin on derdak te vinden op de plaats, waai de vader tewerk wordt gesteld. Het transport daarheen geschiedt op kos ten van de Regering. DE ENGELSE TAAL. Op het moment zijn er volgens de officiëlcs cijfers nog 130.000 functie in Australië open, men mag veilig aannemen, dat het officieuze cijfer nog 50.000 hoger ligt. Sprekende over het taalprobleem, zeide de heer Stirling, dat geen Ne derlander zal worden afgewezen, om dat hij de Engelse taal niet spreekt, wat overigens niet zeggen wil, dat men enige kennis van het Engels zeer op prijs stelt. keus is aan het Australische Gouver nement. In dit verband is de staf van het Australische immigratiekantoor aanzienlijk uitgebreid. Hij zal in de toekomst nog meer uitgebreid wor den. De misschien nog heersende in druk. dat Australië in hoofdzaak plat telandsbevolking nodig heeft is on juist. Inderdaad zijn er op het platte land nog steeds vele mensen nodig, maar in de bouwvakken en staal-in- dustrie komt men eveneens duizen den handen tekort. Sabotage in Oost-Duitsland MAAR het anti-communistische West Beriijnse blad „Telegraf" meldt, zou dc electriciteitscentrale te Ober- Oderwitz bij Loebau in Saksen (Oost- Duitsland) Dinsdagnacht door een explosie volkomen verwoest zijn. Over het aantal doden en gewonden zouden nog geen juiste cijfers bekend zijn. Het blad spreekt van de „groot ste sabotagedaad", die tot dusver in Oost-Duitsland is gepleegd. Talrijke huizen in de wijde omtrek zouden beschadigd of verwoest zijn. De aan slag zou een aantal omvangrijke plan nen in het kader van het vijf-jaren plan voor de energievoorziening van Oost-Duitsland op losse schroeven hebben gezet. rjE AMBASSADEUR vervolgde: Bin- nenkort zullen in het nieuwe sche ma een groot aantal geschoolde en ongeschoolde krachten naar Australië vertrekken. Zij zullen in de eerste plaats geselecteerd worden door Ne derlandse instanties, de definitieve VIJFTIENDUIZEND detecti ves in West-Europa, van Si cilië tot Stokholm, houden zich bezig met de opsporing van de twee Engelse diplomaten Mac- Lean en Burgess, die Dinsdag 25 Mei vermist worden. Hoewel te Rome geen enkel radio telegram is gevonden van Burgess aan zijn moeder (met het nazoeken van de gewone telegrammen is men nog bezig), heeft de perschef van het DE RADIO-KOMIEK Milton Ber- le begon Zaterdag in Amerika een televisie-uitzending, die hij 22 uur achtereen zal volhouden. De baten zijn voor de kankerbe strijding. Dit is de derde keer dat Milton Berle „zijn steentje bij draagt". Vorig jaar betekende dit 2 millioen dollar! Zal de man uit Sint Willebrord Tour-de-France-renner wor den? Tour of geen Tour, moeder van Est is maar wat trots op haar Wim! Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken, William Ridsdale, bevestigd, dat Burgess Donderdag uit Rome een telegram naar zijn moeder heeft ge zonden. De Engelse minister van Buiten landse Zaken, Morrison, zal Maan dag in het Lagerhuis een verklaring afleggen. Op desbetreffende vragen van journalisten heeft Ridsdale de verklaringen van het Ministerie her haald, dat geen geheime documenten van welke aar(l ook worden vermist. MacLean hj.4 toegang tot officiële stukken van verschillende aard op het ministerie, doch niet tot stukken, die bijvoorbeeld met een nieuwe atoom bom konden te maken hebben, aldus Ridsdale. De Franse politie bewaart een stil zwijgen, doch men gelooft in Frank rijk algemeen, dat de beide mannen het land hebben verlaten. Poolse en Tsjecho-Slowaakse lucht vaartfunctionarissen hebben verklaard niet bevoegd te zijn passagiers te on derzoeken of inlichtingen over hen te verstrekken aan iemand anders, dan aan de politie. MA afloop van de Ronde van Neder land hebben wij een onderhoud gehad met Kees Pellenaars, de tech nische leider van de Nederlandse ploeg voor de Tour de Prance, die te zamen met Piet van Ierlant. die hem naar Frankrijk vergezellen zal de Ne derlandse renners in one zRonde naar kwaliteit beoordeeld heeft. Kees heeft heel wat bijzondheden erover verteld, doch wij zullen ons be palen tot die, welke betrekking heb ben op de renners, die voor uitzending naar de Töur in aanmerking komen. Gerrit Voorting heeft - gisteren op zijn beurt een contract mogen telke nen, zodat deze nu de vijfde vormt van het achttal, dat Nederland zal uitzenden. Deze Maandagavond zal Pellenaars een bespreking hebben met Wim van Est en als wij het goed zien, is er zeer grote kans op dat ook de man uit St Willebrord zijn handtekening voor deelneming zal plaatsen. Van Est is er zeer op gesteld zijn krachten in de Tour te gaan beproeven en nu het zover is, staat in feite niets meer in de weg. Zeer interessant was ook Pellenaars mededeling met betrtikking tot Ger rit Schulte. Gerrit blijkt er namelijk zeer op te staan zijn rennersloopbaan, dit hij dit jaar beëindigen zal, af te sluiten met een bijzondere verrichting. Daar hij zich sterk genoeg acht om een wedstrijd van groot formaat met uitstekend resultaat te beëindigen en hij de Ronde van Frankrijk als zoda nig beschouwt, heeft hij te kennen gegeven er veel voor te gevoelen daar in te starten. Deswege heeft hij lang durige, ernstige gesprekken met de leider der Ned. ploeg, Pellenaars, ge voerd en gisteren heeft hij medege deeld binnen enkele dagen te zullen beslissen. Luidt zijn antwoord posi tief, dan zal hij als lid van de Ned. ploeg worden opgenomen. Zöuden dus zowel van Est als Schulte tot het de finitieve positieve besluit komen, dan ACHT STRAALJAGERS zijn Vrü- dag In een onweersbui bij Rich mond in de Amerikaanse staat India na neergestort. In andere delen van de V. S. zijn Vrijdag twee bommen werpers en een straaljager veronge lukt. Minstens negen man vliegtuigperso- neel zijn bij al deze ongelukken om het leven gekomen. De acht „F-84 Thunderjets" stortten snel na elkaar neer. Drie piloten kwamen om. twee anderen werden gewond, van wie een ernstig, tien anderen hebben het ongeluk overleefd. De straaljagers maakten deel uit van een formatie van 34 toestellen. Drie t\ ningsleden kwamen om het leven als gevolg van het neer storten van een bombardementsvlieg tuig in de buurt van de luchtmacht basis Rees, dertien km. ten Westen van Lubbock in Texas. Drie andere personen verloren het leven bij het verongelukken van een bommenwer per in Nieuw-Mexico en van een straaljager in Arizona. De Amerikaanse Luchtmacht heeft al het verdere nieuws omtrent het verongelukken van de acht „Thun derjets" verboden. Volgens twee over levenden was niet het onweer de oorzaak van de ramp. Er gaan ge ruchten over sabotage. DE BOEREN in China zijn „uitgeno digd" in aaneengesloten gelederen te strijden voor ..opheffing van het feo dale stelsel". Dit betekent: neemt zo veel mogelijk land in bezit! TAFT, de Amerikaanse republikein se Senator, schat de Regeringsuitga ven voor 1953 op negentig milliard dollar oftewel precies tweemaal zo veel als dit jaar. DR. GOMES, in Portugal wegens po litieke activiteit reeds vier keer ge arresteerd, heeft zich namens de „na tionale democratische Beweging", can- didaat gesteld als president. Een Re- geringscandidaat is nog niet bekend. P® RUSSISCHE Repatriëringsmissic te Oostenrijk is door de Amerikaanse autoriteiten over de grens gezet. „Uw werk is hier ten einde", werd hun ruim tevoren gezegd. QIENTJE VERGOUWEN en Dymphie Damen uit Rijsbergen zijn Zater dag aan een zeer groot gevaar ontsnapt toen ze, op weg naar school, door een onbekende schurk werden gegrepen en weggevoerd. Op een eenzame weg zag een Franse toerist de wanhopige gezichtjes van beide achtjarigen. Hij kreeg argwaan, zette zijn wagen stil en bond de strijd aan tegen de kinderrover. Het lukte hem de kinderen te bevrijden. Hij leverde ze bij school af en verdween. Daar hij onbekend bleef, mist men een belangrijke getuige. Weersverwachting, hedenavond: geldig tot 'ot matige wind, hoofd- zakelijk tussen West en Noord Veranderlijke bewolking met slechts hier en daar een enkele bui. Iets wanner dan gisteren. 2 Vandaag: Zon onder 20.58 uur 2 2 Morgen: Zon op 4,20 uur. Maan 2 2 ep 12.08 uur. Maan onder 0.51 2 uw. Lt FMENTJE EN DYMPHIE waren aan het bloemen pluk ken. Zij zouden plantkundeles krijgen op school. Maar boven dien: wat doen kleine meisjes nu liever dan bloemen plukken, als ze toch op een vriendinnetje lo pen te wachten om daarmee ge lijk naar school te gaan. Toen ge beurde dat verschrikkelijke, waarvan u hierbij het relaas kunt lezen. De kinderen hebben sindsdien nauwelijks kunnen eten of slapen. Daarvoor zit de angst nog te diep! Tot gerust stelling van de ouders zij ge meld: de dader werd gisteren avond gesignaleerd in Oekel. De renners stormen het Amsterdam se stadion binnen, waar Vinken de laatste spurt zal winnen en J. Bo- gaerts (2e op de foto) als eindover winnaar eindigt. zal Nederland met een ploeg in de Tour verschijnen, die (klinkt als een klok. Bovendien een, waar geducht re kening mee zal worden gehouden reeds nu gehouden wordt, zoals uit gesprekken rflat Belgische officials en renners bleek, toen deze van de ver moedelijke deelneming door van Est en Schulte vernamen. Tenslotte hebben wij nog vernomen, dat als achtste lid van onze equipe keuze gemaakt zal worden uit Dielis sen en van Elderen en dat als reser ves reeds nu zijn aangeween Frans v. d. Zanden ,Huub Vinken en Cor Bak- Als alles in kannen en kruiken komt, zal Nederland dus met een zeer interessante combinatie aan de start gaan verschijnen. DIJ DE TWEEDE KAMER is inge- diend een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet van 9 November '50 tot verhoging van de pensioenen met een bijzondere toeslag en van de kin- dertoeslagwet voor gepensionneer- den. Het voorstel brengt mee, dat de bij zondere toeslag van f 90 wordt ver hoogd tot f 250, f 300 en f 350, indien het totaal van pensioen de toeslag ingevolge de wet van 5 November 1948 en de extra-bijslag ingevolge de wet van 1 November 1948 onderschei denlijk minder dan f 1500. f 1500 of meer. doch minder dan f 3000 en f 3000 of hoger bedraagt en dat de bijzondere toeslag van f 50 wordt verhoogd tot f 150, f 200 of f 250. naar gelang de grootte van het pensioen dit zijn dus pensioenen, waarop geen toeslag of extra-bijslag is of wordt verleend in evengenoemde j drie groepen van pensioenen is onder j te brengen. De beperking van de 20 pet. grens van de te wijzigen wet blijft gehand haafd. De kosten van dit voorstel worden geraamd op rond f 24.680.000 meer dan de kosten ad f 12.120.000 van de j wet van 9 November 1950. De regering heeft van gld. per kind en per jaar. voor het derde kind tot f 164 per jaar en voor het vierde en volgende kind tot f 208 per kind en per jaar. Dc kosten van deze verhogingen worden geraamd op ongeveer f 500.000. TN verband met de vele vragen over dit onderwerp, verstrekt de A. N. W, B. ons een overzicht van de hoe veelheden tabaksartikelen, welke men naar het buitenland kan medenemen: Vrije uitvoer uit Nederland: 100 si garetten plus 25 sigaren plus 250 gram Kerftabak. i Bij uitvoer van deze hoeveelheden j kan men teruggave van tabaksaccijns vragen aan de Nederlandse douane. Vrije invoer in: I België: 200 sigaretten, of 50 siga ren, of 100 cigarillos, of 250 gram ta bak. Frankrijk: 50 sigaren, of 200 siga retten, of 400 gram tabak. Duitsland: 50 gram snuiftabak, 50 sigarettenvloeitjes; 200 sigaretten of deze gele-25 sigaren, of 250 gram rooktabak. De beide meisjes moesten naar de school aan de Rijksweg en namen, zo als wel meer kinderen doen de Ti- cheltsestraat om, via het plein der jongensschool, haar eigen school te be reiken. VUISTSLAGEN. pLOTSELING werden zij ingehaald door een man op een fiets. Hij greep het ene meisje vast, zette het op xijn bagagedrager en boeide het met een touw. Het andere greep hij bij de pole en sleepte het voort naast zijn flets. Toen de kinderen begonnen te schreeuwen en te huilen trachtte de schurk de kinderen het zwijgen oo te leggen door hen met de volle vuist op de mondjes te aUan, zodat ze bloed den. Hij verdween met hen in de richting van Tichelt. Het is opmerke lijk dat aan deze weg verscheidene boerderijen staan en dat geen van de bewoners ook maar iets van de ont voering bemerkt heeft. De man was al gevorderd tot het zandpad, waar de Ticheltseweg in uit mondt, toen hij werd ingehaald door een Franse auto, waarvan de bestuur der wellicht op zoek was naar een stukje ongerept Nederlands natuur schoon. De wagen reed echter voor bij.... BEVRIJDING. 1["OCH schijnt de Fransman zijn ogen wel goed de kost te hebben gege ven en iets vreemds te hebben ge vonden aan de manier, waarop die twee kinderen met hun ontvoerder meegingen. Hij minderde tenminste ^T - fid- z°dat de man met zijn slachtoffertjes weer voorbij moest ko men. De Fransman lette nu scherp op en zag de wrnhopige gezichten van de kleintjes, die nog even schreeuw den in de hoop op redding. Nu bedacht de vreemdeling zich niet lang. Hij stopte, sprong zijn wa gen uit en rukte het kind los, dat door de man bij de pols werd gehouden. Nu probeerde de fietser snel te ont komen met het kind op de bagage drager, maar de Fransman was hem t« vlug af. Terwijl de schurk het op een lopen zette, bevrijdde de Frans man ook het kind, dat vastgebonden zat. Tijdens de worsteling werd de kinderrover de sloot in geslagen. BEDREIGING. JHE VREEMDELING heeft de kinde ren zo goed mogelijk gerust ge steld en in zijn auto genomen. Hij reed ze naar school waar hij ze af zette. Daarop vervolgde hij zijn réis en niemand heeft hem weergezien. Hoe verregaand brutaal de rover was bleek nog hieruit, dat hij na het ontsnappen van de kinderen nog even heeft aangelegd bij het in de nabij heid gelegen café Adriaansen. Hij had zich tevoren een vals» snor afgerukt ■n een oud soldaten-tenue als ver- nomming aangetrokken. Zoals wij later nog van dc kinderen boorden, hadden zij tegen hun aan rander gezegd, dat ze alles wel tegen hun vader en moeder zouden vertel len, waarop de schurk had geant woord, dat zij hiertoe wel niet meer de gelegenheid zouden krijgen. Hier uit bljjkt wel, dat, zo geen hulp was komen opdagen, het ergste moest wor den gevreesd. De ontvoerder scheen zich wel op moeilijkheden te hebben voorbereid, want onder de voorwerpen, die hij in zijn fietstas had. bevonden zich ook maskers. De politie werd na de terugkeer der kinderen van de poging tot roof op de hoogte gesteld en begon onmiddel lijk met een onderzoek. Zondagavond was echter van de dader nog geen spoor ontdekt en, gezien het feit, dat Rijsbergen niet zover van de Belgi sche grens ligt, Is het niet onmogelijk dat de man heeft getracht, zich naar België te begeven. De schurk loop? dus nog op vrije voeten rond en het is voor de ouders zaak, terdege op hun kleinen te passen. genheid tevens gebruik gemaakt om Groot Bnttanië: 225 gram tabak of de kindertoelagewet voor gepension-1 sigaretten of sigaren. Uit deze A.N.W.B.-opsommmg blijkt wel, dat de hoeveelheden die uit Ne derland mogen worden uitgevoerd niet overeenkomen met hetgeen in andere landen mag worden ingevoerd. Men dient hiermede dus wel degelijk rekening te houden. Aangifte van de medegebrachte ta- baksartikelen is altijd verplicht, ook al wordt hiervoor vrije invoer toege staan. neerden te wijzigen overeenkomstig de bestaande en toekomstige regaling van de kinderbijslagwet voor invali- diteits-, ouderdoms- en wezentrek kers. De kindertoelage wordt verhoogd voor de eerste twee kinderen tot 152 5^/OLGEXS een nog onbevestigd be richt zou Perzië 200 Duitse olie- deskundigen per vliegtuig naar Per zië brengen om hen daar onder Per zisch toezicht een verantwoordelijke taak te laten vervullen. De Perzische regering heeft in een radiouitzending te Teheran cie Brils- Iraanse oliemaatschappij gewaar schuwd, dat „de gehele wereld er misschien onder zou moeten lijden, indien de maatschappij de rechtvaar dige eisen van de Perzische bevolking niet erkent1'. Indien de delegatie de zelfde goede wil aan de dag legt als Perzië heeft gedaan door haar te willen ontvangen, kan de gehele kwes tie bevredigend worden opgelost, al dus deze uitzending. HE TROEPEN van luitenant-gene raal Frank Milburns hebben Zondag het belangrijke communisti sche bevoorradingsgebied om Tsjor- won en Koemhwa in Midden-Korea veroverd. De verbonden legers waren de laat ste 48 uur op dit front acht elf kilo meter gevorderd. Dit gebied werd door Griekse, Turkse, Philippijnse en Siameese manschappen veroverd. Doch ten noorden van Jongtsjon, dat meer naar het westen Is gelegen, en ook in de buurt van Janggoe en Indje ten oosten van de voornaamste com munistische verdedigingsstellingen, ondervonden de manschappen van het achtste leger zware en vastberaden tegenstand. Hier werd slechts een kilometer voortgang geboekt. gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest werd pastoor-deken Aug. van Sasse-van Ysselt te Oosterhout, door H. M. de Koningin benoemd tot Officier in de orde van Oranje-Nas- sau. Op de foto ziet men burgenteen* ter van Oers de onderscheiding nit* reiken. Op de achtergrond links pa* ter Raymond O.F.M. en rechts kape* laan van Oldeneel tot OldenzeeL

de Stem | 1951 | | pagina 1