BELGISCHE voor Brabanders grens oten Droevig lot van doodgewone melkfles Tenzij zijpokkenbriefje" van 14 dagen oud hebben Toestand in Korea gevaarlijk Zwakke plekken Vreemde maatregel bederft weekend-plannen Spoorwegongeluk in Amerika Grafschenclerij te Sittarcl Philips schenkt f 1 millioen voor tweede T. H. Geen oorlogsmate riaal voor comm. China Ontploffingen op schepen DAGBLAD VOOR ZEELAND WEEK Eenvoudige medische n verklaring voldoende 5 1x6611 YIICUW6 gevallen Chinese stormaanvallen Kinderbijslag voor natuurlijke kinderen BUITENGEWONE PENSIOENEN Huwelijk onder een kroonkurk Vrij warm OVER MEVROUW DINGES, HOOFDPIJN EN EEN BEETJE WATER Bacteriënbruiloft Vele doden en gewonden OORZAAK ONBEKEND Voor U, Majesteit Jongen schiet 8-jarig vriendje dood en verstopt lijkje in 'zi steengroeve Het, zal wellicht geen toeval zijn, dat Amerika nu ernstig en dringend een voorstel aan de or de heeft gesteld, om ook Grieken land en Turkije in het Atlantisch Pact op te nemen. Beide landen hebben daar vroeger al eens om gevraagd, doch toen is hun ge zegd: „Jullie kunnen beter opge nomen worden in een Middellands zeepact dat in de maak is". Daar is echter niets van gekomen en vooral in Turkijë was er nogal wat korzeligheid door ontstaan. Nu wil echte" Amerika de knoop door hakken, want als in het Midden Oosten de bom zou barsten, is de aanwezigheid van het Turkse le ger in het front der westelijken van de grootste betekenis. Toch valt verzet te verwachten tegen zo'n uitbreiding van het Atlantisch Pact, die tevens een zodanige uit breiding van doelstelling zou be tekenen, dat de benaming „At lantisch" veel te eng zou zijn. Zal men in Noorwegen en ook in de Benelux-landen in zulk een ver breding van verplichtingen zo maar willen toestemmen? Een nieuwe netelige kwestie is aldus de conferentiekamers binnen gescho ven. doch het zal hier ook wel wor den „wie eenmaal A heeft gezegd, moet ook B .over zijn lippen laten komen." ZEVENDE JAARGANG Na 1998 Oitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel.: Redactie 8181, Admini stratie 8778 Redactieraad: A F. J Aernoudts, C. J v Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes, Mr. H B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Abonne mentsprijs bij vooruitbet. f 4.55 per kwartaal, per post f 5.40, per week (uitsluitend bij niet- postbestelling) f 0.35, Losse nummers 10 cent. Postrek no. 278841 Prijzen van buitenlandse abonnementen worden op aanvraag verstrekt. Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 19 M E I 1951 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 050 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek ,,'t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsingel 98. Telefoon no 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon 102 (B Ij bureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56; OOST BURG, Nieuw.stiaat 41, Tcajnon_no.. JaK jjfi BELGISCHE Minister van Volksgezondheid en het Gezin heeft Donderdag j.l. een besluit ondertekend, waarbij reizigers, afkomstig uit IS oord-Brabant, België niet mogen binnenkomen, tenzij zij een betvijs kunnen overleg gen dat zij sedert minstens 14 dagen en ten hoogste 3 jaar tegen de pokken ingeënt werden. DE BRIGADEN VAN DE RIJKSWACHT moeten in dezen met de douanen samenwerken en er dienen zoveel mogelijk vaste posten langs de grens te worden geplaatst om de controle te ver richten. Deze mededeling bereikte de Belgische grensbrigades gisterenvoor- tniddag omstreeks II uur, waarna het besluit onmiddellijk van kracht werd. Zeer talrijke personen moesten reeds worden teruggewezen. In het besluit wordt gespro ken van „een bewijs" en de Rijkswacht, vernamen wij, neemt reeds genoegen met een eenvoudige medische verklaring Een zgn. internationaal inen- tingsbewijs is dus niet nodig. De gevolgen van deze halve maat regel zijn niet direct te overzien, wel weten wij dat ze zeer ingrijpend zul len zijn. Halve maatregelen zijn het, omdat nog dagelijks bussen vol grensgangers Belgische arbeiders die in Neder land werken) heen en weer rijden en zonder beletsel worden toegela ten. Belgen, die bij honderdtallen in BELGIE VERHOOGDE zijn locale en interlocale telefoon- en telegraafta- rieven. DE K. L. M. zal op 24 Mei voor het eerst een aantal geesteszieken en sui kerziekte-patiënten met hun families van Djakarta uit repatriëren. HET VEER Numansdorp-Den Bommel is gestremd voor vrachtwagens en trailers langer dan 10 meter. SACRAMENTSDAG was in Honga rije steeds een officiële feestdag. De communistische autoriteiten hebben deze dag thans tot gewone werkdag verklaard. DE 56stc zitting der plaatsvervangers te Parijs had tot resultaat: geen nieu we voorstellen, geen overeenstem ming, geen vooruitgang. DODE VISSEN in hoeveelheden van duizenden stuks drijven op het Como- meer (Italië). Een gevolg van de aardschokken der laatste dagen. EEN FLES die, in 13 verschil lende talen gestelde gebeden be vatte, is aan de Ierse kust aange spoeld. SS? UVFL VROUWEN zijn omgeko- Jjen bij die aardschokken aan het mo-meer. stierven van schrik. tot een gedeelte- over te gaan in ver band met het aankomen van Iraakse militaire versterkingen in Syrië. DE TWEEDE KAMER nam een wets- voorstel aan m verband met de voor waardelijke veroordeling en voor- waardelijke invrijheidsstelling. MORRISSON, de Britse minister van buitenlandse zaken is voor een offi ciéél bezoek aan West-Duitsland ir Keulen aangekomen. EEN GRONINGER, de heer Burg- hardt Burmann, die een kruistocht door Corsica maakt, wordt sinds ZO April vermist. Men zou zijn tas bij een ravijn gevonden heboen. 1500 MENSEN VERDRONKEN bij overstromingen op Midden-Formosa. QELUKKIG kan ook he- den weer worden mee- J i gedeeld, dat zich geen nieu we gevallen van pokken hebben voorgedaan. Vier leerlingen van de bak kerscursus aan de gemeentelij ke ambachtsschool te Breda heb ben een tweetal enorme krenten broden gebakken voor hun stad- genoten-in-quarantain.e 'n Agent van politie die de quarantaine plaats (het Oude Mannehuis) be waakt, droeg de broden naar binnen. de Brabantse steden zaken komen doen en in de Brabantse restaurants hun maaltijden gebruiken en in de Brabantse hotels overnachten, rijden eveneens de grens over. Ingrijpend is de maatregel, omdat de eerste invloeden zich zullen doen gelden in het handels- en industrie- verkeer van twee gebieden die zo nauw met elkaar verbonden zijn. Ook het cultureel .verkeer zal ernstig on der deze maatregel lijden; belangrij ke gebeurtenissen op cultureel gebied in onze Zuidelijke gewesten en in de Belgische grensstreek trekken gewoon lijk talrijke bezoekers ter weerszijden van de grenstreek. Zeer ernstig is het evenwel voor die Brabantse gemeenten, waar men niet is overgegaan tot massale herin enting. Het wordt voor inwoners de zer gemeenten voorlopig onmogelijk, zich naar België te begeven, tenzij zij zich speciaal met het oog daarop la ten herinenten en dan twee weken wachten. Tilburgenaars kunnen mits zij een verklaring medebrengen ter stond België in, omdat men daar vroegtijdig tot algemene herinenting is overgegaan. Breda zal voorlopig nog een week geduld moeten hebben. Zeer onaangenaam wordt door deze maatregel het dorp Meerseldreef ge troffen, waar juist Zondag de beken de processie voor het eerst dit jaar zal uittrekken. Ook de bekende Hoog- straatse processie zal veel en veel minder mensen trekken. Wij zullen moeten afwachten, tot hoe lang deze maatregel geldend zal blijven. Gezien het gunstig verloop van de ziekte in Tilburg menen wij, dat overdreven reacties op de aldaar geconstateerde gevallen al spoedig hun natuurlijke dood zullen sterven... OOK EGYPTE. HTOT SLOT en meer als curiositeit het bericht, dat na België ook Egypte de gemeente Tilburg tot met pokken besmet gebied heeft ver klaard. Voor een militair gerechtshof in Tokio wordt een proces gevoerd tegen 16 Koreanen en twee Japanners, die ervan beschuldigd worden militaire inlichtingen aan de Noord-Koreaanse troepen te hebben verstrekt. De beklaagden, bewaakt door leden van de militaire politie. Op de tweede rjj, uiterst links de hoofdbeklaagde Josjimatsoe Iwamoera, die de uiterst geheime plannen voor de landing der verbonden strijdkrachten te Intsjon reeds een volle week voor de aanvalsdatum in zijn bezit bleek te hebben. Geallieerden trekken geleidelijk terug rjE ONTWIKKELING aan de fron- ten in Korea verliep gisteren voor de geallieerden ongunstig. Men kan reeds spreken van het grootste offen sief der Noordelijken sinds het uit breken van de oorlog. Gevangen genomen Chinezen ver klaren, dat de opzet is, de geallieer den vóór 25 Juni (de dag waarop één jaar geleden de Noordelijken in Z. Korea binnentrokken), uit Korea te verdrijven. De ene stormaanval der Chinezen na de andere werd gisteren uitge voerd. Aan het Westelijk front staan zij nog slechts 16 km. van Seoel. De verbondenen nemen stellingen in ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. De Chinezen rukken zelfs op temidden der uitgestrekte mijnenvelden. In ver schillende delen van het front heb ben zij wiggen gedreven. De geallieerden blijven geleidelijk terugtrekken uit Noord-Korea. De ernstigste breuk in de gealli eerde linies ligt in het gebied ten Zuiden van Inje. Aangenomen mag worden, dat de Noordelijke bevelvoerders voor dit offensief over meer dan 1 millioen manschappen beschikken. jyjET terugwerkende kracht tot 1 Ja nuari 1951 zal kinderbijslag voor natuurlijke kinderen worden ver leend. Dit geldt voor natuurlijke kin deren tot 16 jaar, die uitsluitend of in belangrijke mate door de ouders wor den onderhouden, indien deze ouders arbeider in de zin der kinderbijslag wet en in Nederland gevestigd zijn. Minstens 10 doden en 60 gewonden r\P HET STATION van Bryn Mawr, in de Amerikaanse staat Pensyl- vanië, is een binnenkomende passa- gierstrein op een expresse-trein, die naar Philadelphia moest vertrekken, ingereden. Tien personen zijn gedood en minstens zestig gewond, waarvan acht ernstig. De locomotief van de passagiers- trein boorde zich in de achterste wa gon van de Philadelphia-expresse, welke ondersteboven kwam te liggen. Een grote steekvlam werd waargeno men. Vervolgens schoot de locomo tief rechtstandig omhoog, om daarna als verwrongen hoop metaal op haar zijde te vallen. Onder de passagiers bevonden zich verscheidene priesters, die de gewon den hielpen en stervende katholieke passagiers van de laatste H. Sacra menten voorzagen. Monumenten op Joods en Katholiek kerkhof omvergeworpen DIJ DE SITTARDSE politie werd aangifte gedaan, dat niet minder dan 28 grafmonumenten op het Jood se kerkhof omvergeworpen waren, waarbij verschillende grafstenen be schadiging opliepen en enkele in tweeën braken. Al spoedig bleek, dat een stelletje opgeschoten kwajongens van 13 en 14 jaar de daders waret). Ook op het oude R. K. kerkhof, dat grenst aan 't Joodse, hadden zij en kele grafmonumenten omvergeduwd. Twee toeslagen van 5 procent r)E TWEEDE KAMER heeft zonder h.s. aangenomen het wetsontwerp tot tijdelijke verhoging van de bui tengewone pensioenen krachtens de wet buitengewoon pensioen 1940-1945. Er zullen twee toeslagen "worden verleend van 5 pet., zulks overeen komstig de met ingang van 1 Januari 1950 en met ingang van 1 September 1950 toegestane loonsverhogingen. Spoedig is een wetsontwerp te ver wachten voor een derde verhoging. (Advertentie) geldig I t t Weersverwachting, geldig to J hedenavond: Aanvankelijk zonnig en droog J weer, maar in de middag in de Zuidelijke helft van het land en- kele verspreide onweersbuien. 5 Vrij krachtige tot ïatige Ooste- lijke wind. Iets hogere tempera- turen dan gisteren. t Vandaag: Zon onder 20.32 uur. J Maan op 18.44 uur. Zondag: Zon J op 4.40 uur. Zon onder 20.33 uur. t Maan op 20.20 uur. Maan onder 3.38 uur. Maandag: Zon op 4.39 f uur. Maan onder 4.33 uur. {-JET LOT VAN EEN MENS moge soms droevig zijn, dat van een melkfles valt ook niet mee! Dit is het verhaal van de belevenissen van een dood gewone melkfles. Op een goede dag werd zij geblazen en niet veel later kwam ze terecht in een grote f&briek. In een machine werd ze plotseling volgespoten met melk en met een klap om hoofdpijn van te krijgen sloeg een hardhandig apparaat er een kroonkurk op. Na nog wat exercities kwam de fles vol melk op een handwagen terecht, met heel wat andere. „Móge melkboer", zei mevrouw Dinges, „één liter flessenmelk vandaag". jTJE FLES kwam in de keuken van mevrouw Dinges terécht en werd daar fluks uitgegoten in een pan. Toen was de fles weer leeg. Neen, toch niet, langs de wanden droop nog wat melk en de fles had graag eens een slokje water willen hebben om de resten kwijt te raken. Helaas, mevr. Dinges zette de fles zo maar onder in het gootsteenkastje. Daar stond zij, de fles met de ach tergebleven resten De melk begon aan te koeken en kwalijk te rieken. In een hoekje zat een kwaadaardig bacterietje, dat het in die stinkende melk een goede gelegenheid achtte te trouwen. Een uur later wemelde het van bacteriën en na 'n halve dag zat de fles stampvol met die vervelende dingen. Ze speelden, krijgertje en had den lol ten koste van de zindelijk heid en ieder uur kwamen er op de duur millioenen bij. IN 'T BAD. P)E VOLGENDE MORGEN was bet één en al bacterie in die aange koekte fles. De melkboer kwam weer langs en toen mevrouw Dinges weel een liter flessenmelk nam leverde zij de fles van de vorige dag in. De arme fles vol kwaadaardig ongedierte pas seerde haar opvolgster en wenste haar sterkte. De melkboer fronste de wenkbrauwen maar zei niets. De smerige fles ging naar de melkfabriek terug en na een poosje in de rij te hebben gestaan, werd ze door vlugge handen aange pakt, in een machine gestopt en nu volgde er een heerlijk bad. Een hele reis legde de fles af en ze voelde zich na iedere étappe beter en schoner. Plotseling schoot ze uit de machine en werd weer vol melk gespoten. WAT EEN ZAAK! lyiAAR NU werd het mis. In een randje, onder in de fles, had een taaie, oude bacterie het sterelisatie- proces dat de gevulde fles tenslotte onderging, overleefd. Nu was de fles weer vol met kos telijke melk, maar de ouwe bacterie zwoer wraak voor de millioenen fa milieleden die in de spoelmachine het leven hadden nagelaten. Het dunrde niet lang of de ganse liter melk was geïnfecteerd en toen de fles toevallig weer bij die zelfde mevrouw Dinges terecht kwam en zü de kroonkurk er af deed, was de melk bedorven. Kwaad, dat mevrouw op de melk boer was! Wat een zaak, die stinken de melk levert, foeterde ze. En dat het haar eigen schuld was, och, ze had het kunnen weten. Want als ze de fles de eerste maal nu om gespoeld had, was er niets gebeurd. FLESSEN MET „KRAGEN". TNIT IS het wat de Algemene ver- ï-/ eniging van melkdistribuanten in West-Noordbrabant van de huisvrou wen vraagt: spoel Uw melkflessen na lediging en voor teruglevering, even met wat water om. Het kan gebeu ren, dat de spoelmdchine het niet voor elkaar krijgt alle vuil te verwijderen en dat kan slechte gevolgen hebben. zoals uit de geschiedenis van de fles blijkt. Volgende week krijgen de huis vrouwen in Bergen op Zoom, Wouw, Oud-Gastel, Standdaarbuiten, Klun- dert. Zevenbergen, Willemstad, Dinteloord, Steenbergen, Halsteren, Nieuw-Vossemeer, Fijnaart, Huy- bergen, Woensdreeht, Ossendrecht en Hoogerheide „kraagjes" om hun melkflessen met hetzelfde verzoek. Als de huisvrouwen het allemaal doen, wordt de flessenmelk stukken beter van kwaliteit en besparen zij gezamenlijk millioenen guldens per jaar. Stop dus de melkboer geen vuile melkfles meer in de vingers, mevrouw Dinges TAE N.V. PHILIPS Gloeilam- ken te Eindhoven, heeft ter gelegenheid van haar zestigja rig jubileum, een bedrag van 1 millioen gulden geschonken ter bevordering van de opleiding van ingenieurs in Nederland. De N.V. meent dit bedrag het beste aan zijn doel te doen be antwoorden door het millioen te bestemmen voor de nieuw op te richten Technische Hoge school te Eindhoven. Grote meerderheid in algemene vergadering V. IS. ALGEMENE vergadering der Verenigde Naties, heeft met 47 tegen nul stemmen bij acht onthou dingen besloten een beroep te doen op alle landen, de verscheping van stra tegisch oorlogsmateriaal naar commu nistisch China en Noord-Korea te ver bieden. De vijf Oost-Europese landen boycotten de stemming. De Russische afgevaardigde, Jacob Malik, verklaarde, dat de algemene vergadering op grond van het hand vest niet het recht had om enig em bargo in te stellen. Dit was slechts aan de Veiligheidsraad toegestaan. De landen, die zich van stemming onthielden, waren Afghanistan Bir ma, Egypte, India, Indonesië, Pakistan Syrië en Zweden. A AN BOORD van het Franse mari- ne-vaartuig „Ardour", dat dient voor het transport van tanks heeft zich ter hoogte van de kust van An- nam, een 300 km. ten Noordoosten van Saigon een ontploffing voorgedaan. Op het ogenblik der ontploffing, de „Ardour" lag toen aan de kade, ston den 900 soldaten aan dek. Velen wer den overboord geslingerd. Er zijn waarschijnlijk 50 doden en meer dan 100 gewonden. De oorzaak is niet bekend. Aan sa botage wordt niet gedacht, aldus wordt gemeld. Ook op een schip van de Ameri kaanse vloot, dat voor anker lag in een Japanse haven heeft zich een ont ploffing voorgedaan. Er werden vijf man gedood en er waren 15 gewon den. Ook hier is de oorzaak onbe kend. Koning Gustaaf VI Adolf maakt een officiële reis door Zweden. De eerste stad, die de Koning bezocht, was Upp sala, ongeveer 10 km. ten Noorden van Stockholm. Een jeugdig ingeze tene bood de monarch bij zijn aan komst bloemen aan. TN EEN ondergelopen steengroe ve bij Florennes is het lijkje gevonden van een achtjarig jon getje, wiens hart door een kogel was doorboord. Het was het stof felijk overschot van Christiaan Guyaux, het zoontje van een fa milie, die sinds kort te Biesmerée bij Florennes was komen wonen Het justitiëel onderzoek heef: litgemaakt, dat zich hier een af schuwelijk drama heeft afge- peeld. Het kwam vast te staan iat het ventje dood was, vóórdat bet in het water is gegooid. Het droevig voorval heeft zich als volgt voltrokken. De kleine Christiaan was met twee kinderen van de familie Istas, een jongen van 11 en een meisje van 9 jaar gaan spelen in een der lokalen van het station. De jonge Istas. die een karabijn had gevonden mikte al spelende op Christiaan Zonder te weten, dat het wapen geladen was, drukte hij op de trekker Het schot ging af en zijn vriendje stortte ontzield neer, in het hart getroffen. Door schrik bevangen stopten de kinderen het lijkje in een zak en wierpen het in de met water gevulde steengroeve. De jongen maakte vervolgens het kogelgat in de deur dicht, terwijl zijn zus je de bebloede vloer schoon maakte £)e onbehagelijkheid groeit nog in deze wereld. De communis ten tasten intensiever dan ooit het front der Westelijke wereld af om zwakke plekken te ontdekken. Sinds hun invloed op de arbeiders wereld in de West-Europese lan den blijkens iedere verkiezing slinkt, zoeken ze het nauwelijks meer in stakingsbewegingen, welke toch maar tot mislukking gedoemd zijn. Het Is nu de kaart van het extreem nationalisme en het reli gieus fanatisme, welke men uit speelt. In Marokko en ook in de internationale stad Tanger worden duistere genootschappen van felle Mahomedanen aangemoedigd om het de Fransen zo moeilijk moge lijk te maken. In Indo-China is het meer het nationalisme en de sociale ontevredenheid, welke men betaalt en bewapent. In Birma zit een zwakke redering te zweten, omdat de ambassadeur van Rood China heeft geëist, dat ze de'be faamde Birmaweg weer open zet, dezelfde weg, waarlangs Amerika en Engeland het nationalistisch China tijdens wereldoorlog II van wapens voorzagen. In Malakka wordt het banditisme niet zonder succes aangemoedigd. In Voor-In- dië bespiedt men het Kashmir - conflict, om te zien, of daaruit geen revolutionair gist valt te kwe ken. In Perzië heeft men al goed beet. Daar is een zwakke plek, waar men misschien wel wil door stoten. Mahomedaans fanatisme en afgekeerdheid van het Westen konden gemobiliseerd worden tot een rechtstreekse aantasting van zakelijke en strategische belangen der Westerse wereld. Het Is een geweldige olieproductie, welke hier in het geding is. En oliewinning betekent nog altijd de verzorging van de bloedsomloop voor de oor log. c tri kt genomen, zou men die olie uit Perzië en het Nabije Oos ten wel kunnen missen, omdat de V.S. Mexico en Venezuela genoeg kunnên leveren, doch het trans- portvraagstuk speelt ook een grote rol. Voordeliger en sneller kan men de toevoer verzekeren, als de win ning in verschillende delen der wereld geschiedt. Het Sovjet-rij t ligt intussen met zijn grens heel dicht bij de Perzische olievelden en het zou een dubbel succes bin nenhalen, als het de stroom kon afleiden naar het Noorden. Het is wel tragisch, dat nu Engeland hier het spit moet afbijten, waar het in de grote politiek zo gaarne de matigende, zelfs wel eens naar neutralisme zwemende rol speelt. Nu echter houdt het parachutis tentroepen gereed om ze op het eerste sein naar Perzië te doen ver schepen. Verder verneemt men, dat er aan de andere zijde van de noordelijke Perzische grens „be vrijdingstroepen" worden samen getrokken. Wil Rusland hier een nieuw Ko rea scheppen en zou dit een te lo- caliseren oorlog kunnen blijven? De vraag is onrustwekkend, doch op haar plaats. Wat de overspan nen heer, die thans als Perzisch premier fungeert, allemaal zegt en uitspookt, is hierbij van onderge schikt belang. Wat zijn de duiste re krachten, die de gebeurtenissen drijven? Worden er ook geen „be vrijdingslegers" geformeerd in Bulgarije en Albanië langs de grens van het „afvallige" Jougo- slavië? Als men welbewust de neutrali teit verlaat, is er eigenlijk geen punt van het grote front Oost- West, waarbij men afzijdig kan toekijken. En ook de landen, die nog op de grenslijn der standpun ten balanceren, zoals India en In donesië, zullen wel te enigertijd tot een besliste keuze gedwongen wor den.

de Stem | 1951 | | pagina 1