Veroordeling als aanvaller Spookschip voor Bergen op Zoom Inleiding tot sancties Zes tegen een Groningen in spanning Ambonnezen voor de keuze Wat is.... HET DING? De vaarwegen en het ijs Scheepsdek als sneeuwvlakte De kwestie over N.-Guinea Ike" Woensdag in ons land Aardbevingen Vulkaanwerking Overstromingen Zweeds journalist dood gevonden Meisje doodgedrukt Nederlandse werd filmster Wie kaatst, moet de bal verwachten DAGBLAD VOOR ZEELAND Ah China blijft weigeren het vuren te staken Een Amerikaans voorstel Kanalen vrijwel bevaarbaar Premier van Pakistan op Schiphol Opklaringen EEN RACE TER REDDING Prinsesjes feesten mee Geen sprake van uitbraak In hotelkamer te Amsterdam Auto tegen een boom Los na 140 m. „9k Hoor niks vechten zei de schipper En vier Bergense schonen wachtten op haar Klorissen ZEVENDE JAARGANG No- 1888 ir.taüve- N.v. Uitgevers Mij. Neerlandia. verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda. Roi perstraal 16. Telefoon: Redactie 8181. Administratie 8778. Redactieraad: Dr. H. Merteris A. J. A. van "•"t Dl. C J M A. var, Rooy. h J M Steenbergen. Pastooi M. Vos. Hoofdredacteur. J. J. H A Bruna. Abonne- mentsorils bil vooruitbetaling 4.55 per kwar tel pel post ƒ5.40. per week (uitsluitend niet-postbestellmg) 0.35 Losse nummers ct Postrek 278841 Prijzen van buitenl 1 abonnementen worden op aanvr. verstrekt Voor God. Koningin en Vaderland MAANDAG 8 JANUARI 1951 Advertentieprijs voorde gehele oplage 0J0 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.79 per m/m>. Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend In de Zeeuws» editie f 0.12 per m/m (Ingezonden Mede delingen t 0.30 per m/m). Staatwerk 3 cent per m/m extra Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek „t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek» Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES, Westsingel 98. Telefoon no. 223C - Bureau voor Zeeuwtch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon no. 101— (B ij b u r e O O S T B U R G. Nieuwstraat 22. Telefoon na_35). AMERIKA heeft aan 22 leden van de Verenigde Naties een aan beveling gezonden in de vorm van een memorandum of nota, waarin de Verenigde Staten verklaren, van mening te zijn, dat het communistische China veroordeeld dient te worden als agres sor. indien het blijft weigeren in te stemmen met een „Staakt-het- vuren" in Korea. Van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag wordt vernomen, dat men ook daar een dergelijke nota heeft ontvangen, die in studie wordt genomen. De Amerikaanse aanbeveling is langs de gebruikelijke diploma tieke weg verzonden. MAAR VERLUIDT wordt in de nota geen tijdsgrens gesteld voor de aanvaarding van een overeenkomst tot staken van het vuren door China, noch zouden definitieve voorstellen zijn ge daan. hoe de veroordeling door de Verenigde Naties tot stand zou wor den gebracht. De bedoeling van de Amerikaanse Regering is, een „intensieve campag ne" bij de betrokken regeringen en haar vertegenwoordigers te Lake Suc cess te beginnen om hen tot een der gelijke veroordeling te brengen. Hiertoe werden aan de Amerikaan se ambassadeurs instructies gezonden om de buitenlandse regeringen erop te wijzen, dat op een besluit van de Verenigde Naties, dat China als aan valler in Korea veroordeelt, andere besluiten kunnen volgen, die sancties tegen communistisch China inhouden. TWEE BEGINSELEN menebest zijn de opvattingen der ver schillende ter bijeenkomst aanwezige landen ten opzichte van de Chinese kwestie ter sprake gekomen. De ziens wijzen liepen nogal uiteen. India, Pakistan, Ceylon en Enge land hebben de nieuwe regering van China erkend. Canada, Australië, N.- Zeeland en Zuid-Afrika hebben dit nog niet. Dit was van invloed op de beoorde ling van het Amerikaanse plan door deze landen. Er was dan ook over eenstemming over het Amerikaanse voorstel. LIET VOLGENDE ijsbericht wordt medegedeeld door de Rijkswater staat: IJsselmeer van Muiden tot Ketel- mond en ook Genemuiden blank wa ter. Bij Schokkerhaven vast ijs. Van Schokkerhaven tot Kernwerderzand op vele plaatsen flink gekruid ijs. Westelijke oever van IJsselmeer blank, behalve Enkhuizen-Lekerhoek en 'n driehonderd meter brede strook voor Hoorn. Over de Gouwzee is niets bekend. Voor Amsterdam is nog vast 'ijs. doch dit vertoont grote gaten. Alle vaarten en kanalen bevaarbaar, behoudens nog ijsbezwaar op Apel- doorns Kanaal, Dedemsvaart en dei-' gelijke. Eindhovens Kanaal zal morgen wor den gesproken. Over de vaarten Ter- homeLemmer en TerhorneStavo ren kwamen geen berichten binnen. [AEZE gezamenlijke actie zou moe- ten berusten op twee beginselen. 1. Vermeden zou moeten worden, dat het tot een algemene oorlog tegen China zou komen. 2. De Verenigde Naties zouden de Chinese interventie niet mogen voor bijzien. Ook op de besprekingen te Londen van de ministers van het Britse Ge- QP DOORREIS van Karachi naar Londen, waar hij met de minister president van India en die van Gr.- Brittannië besprekingen zal voeren, heeft de minister-president van Pa kistan, Liaquat Ali Khan, een korte tijd op het vliegveld Schiphol ver toefd. De besprekingen zullen gaan over de vraag of Kashmir aan India of aan Pakistan zal worden toegewezen. 1.660.000 tegenstanders in Korea CR WORDT thans hevig gevochten rondom het verkeersknooppunt Wondjoe op Korea. Ofschoon gister avond laat deze stad nog steeds in handen was der Verbonden troepen, werd echter wel bericht, dat de druk der tegenstanders met het uur ster ker werd. 250.000 man Chinese en N.- Koreaansfe troepen proberen daar een wig te drijven in de linies der Ver bonden troepen. Naar van de zijde van het hoofd kwartier van Mac Arthur wordt ge meld, bedraagt het aantal Chinezen in Korea 1.500.000, waarbij dan nog ko men 160.000 Noord-Koreanen. Dat is een verhouding van zes tegen één. Geen behandeling door de V. N. LIEDEN zal de Indonesische regering de beschouwingen van het parle ment over Nieuw-Guinea beantwoor den. Het plaatselijk comité „Irian" had te Djakarta een massa-bijeenkomst ge organiseerd. Er waren slechts 300 be langstellenden opgekomen. De New York Times zegt, uit La ke Success te hebben vernomen, dat de Verenigde Naties niet door Neder land of Indonesië gedwongen zullen worden, het geschil over Westelijk N.- Guinea te behandelen. Een overzicht van het „vliegdek" van het lichte Britse vliegdekschip „The seus" tijdens de operaties in een zware sneeuwstorm aan de Westkust van Korea. DE KRONINGSSTEEN die uit de Westminster-Abdij is gestolen, begint bij het publiek in het vergeetboek te geraken. Niet zo bij de Londense po litie. Die vonden onder puinhopen een plaquette, die bij de steen hoort. De steen zelf is nog spoorloos. DE VERMISTE PILOOT van de bij Hollum verongelukte Meteor is de Britse vliegerofficier C. R. Corn uit Horsham St. Faith in het Engelse graafschap Norfolk. EEN VRIJGESTELD voorzitter is X-0CÏL eerste maal gekozen bij het Aath. Onderwijzersverbond. Het is de neer J. Derksen uit Amsterdam. DE GRIJSAARD onder de vleermui zen is in de St. Pietersberg te Maas- ,€ïïon^®n. Het beest was daar al in 1937 geringd en was dus 13 jaar, hetgeen voor een vleermuis zeer res pectabel schijnt te zijn. EEN WOLKACHTIGE staart achter eon lichtend voorwerp. Dat werd bo ven Florence in de lucht gezien. KINDERVERLAMMING eiste in 1950 aan 8699 personen in Engeland het le ven. HET OPPERHOOFD Joel werd door vier leden van de Zuid-Afrikaanse stam der Matlala gestenigd. De ste- nlgers zijn ter dood veroordeeld. EEN TROUWRING die de veerman van Kessel zeven jaar geleden in de Maas verloor, kwam plotseling op 'n toevallig drooggelopen plek weer bo ven water. GEEN PUIMVEEMARKT te Purme- IhÜ is hc* Sevo,£ van het zich breiden der pseudo-vogelpest te uen lip. de OPSTANDELINGEN in Nepal zijn alweer een nieuwe actie begonnen te gen de congres-partij. Er wordt al ge vochten. Weersverwachting, hedenavond: geldig tot Aanvankelijk flinke opklarin gen maar later weer geleidelijk toenemende bewolking, gevolgd door enige regen, voorname lijk m het Westen van het land. Geleidelijk tot matig afne mende Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Vandaag: zon onder: 16.47 uur; maan op 9.52 uur. Morgen: zon op: 8.446 uur; en maan onder 18.52 uur. Bij aanvaring op de Noordzee LEN RACE om redding te brengen is gedurende het afgelopen week einde op zee gehouden. Het onder Pa^ namese vlag Varende motorschip „Ma ry" kwam in aanraking met 't Griek se motorschip „Armathia". Het sein de direct om hulp. Onmiddellijk voer de „Blankenburg" van Vlissingen uit. Uit Hoek van Hol land vertrok de „Schelde" ter assis tentie en ook nog de „Maas" ging naar de plaats der aanvaring. Daar bij kwam dan nog het bergingsvaar tuig „Ram". Later is de „Maas" we gens dikke mist moeten terugkeren. Het slot van deze reddings-historie is dat de „Mary" met een gat bij luik 2 te Hoek van Holland is binnenge sleept. Nabij Monster strandde de TAWIGHT EISENHOWER, de opper bevelhebber der Noord-Atlanti sche legers komt Woensdag en Don derdag in Den Haag. Zondagmorgen is hij op het vlieg veld Orly te Parijs aangekomen. Er waren strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Communistische journalisten hadden geen toegang tot het afgeslo ten deel van het vliegveld, waar Ei senhower's toestel landde. Hij ver klaarde, dat hij half Februari „perma- nenter te Parijs" zou terugkeren. Veldmaarschalk Montgomery was eveneens te Parijs, waar „Monty" be sprekingen zal voeren met „Ike". Groninger kustvaarder „Hollandia". Het schip kon echter op eigen kracht weer vlot komen. Ook hier was een bergingsvaartuig „De Margriet" uitgevaren. SIRENES LOEIDEN Enige waterstralen gaven uitkomst r\E STAD Groningen heeft-Zaterdag- avond een uur in spanning geze ten, toen alarm-sirenes over de stad loeiden. Men wist aanvankelijk niet, wat er te doen was en de Groningse politie kon de tienlallen telefoontjes van zenuwachtige Groningers, die meenden, dat er iets ernstigs aan de hand was, nauwelijks verwerken. Honderden gingen op het geluid af en kwamen tenslotte voor de gesloten hekken van de Fries-Groningse sui kerfabriek, waar een wachtman de alarmsirenes had overgehaald, omdat hij rookwolken zag opstijgen uit de kelderruimte van de fabriek. De Groninger brandweer, die het ergste vermoedde, rukte met groot materiaal naar de plaats des onheils. Men bleek te doen te hebben met een binnenbrand in de kelderruimte van de suikerfabriek. Met enkele stralen op de waterlei ding wist men tenslotte erger te voor komen. De Prinsesjes bij het feest ta „De Werkplaats". De werkplaats, de door Ir. Boeke te Bilthoven gestichte Kindergemeenschap, vierde Zaterdag feest ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Twee leerlingen van de school, de Prin sessen Irene en Margriet, namen aan het feest deel. Boven: Temidden van haar schoolvriendinnen gezeten luistert Prinses Irene naar de toespraak. Beneden: Prinses Margriet, die in het meisjeskoor meegezongen heeft, ver laat het podium. Rechts de heer ir. Kees Boeke. TN KASJMIR heeft een ernstige aard- beving, welke meer dan 2 minu ten aanhield, vele huizen beschadigd. In Srinagar stortten zelfs enkele in. Boston-College te Weston in de N. Amerikaanse staat Massachusetts heeft een aardbeving geregistreerd, vermoedelijk in Columbia of Vene zuela. De Leeward-groep (enige eilanden van de Britse Antillen) zijn door aard bevingen geteisterd. De waterleidingen zijn ernstig be schadigd. Huizen zijn verwoest. Op het naburige eiland St. Kitts zijn gebouwen ernstig beschadigd. In Santa Rosa (Guatemala) is een nieuwe vulkaan in werking gekomen. De krater, die zich op de heuvel Cru» Quemanda opende, slingerde grote rotsblokken tot op kilometers afstand Het dorpje El Oratorio werd bijna geheel door de stenen bedolven. Gro te hoeveelheden lava stroomden uit de krater. Er zijn geen doden. In de Borinage, het Belgische steen kolenbekken heeft het water van de Haine en haar bijrivieren overstro mingen veroorzaakt. De wijk Quareg- non-Rivage staat helemaal blank en het verkeer is er onderbroken. Het zelfde geldt voor Jemappes. In Engeland is de Theems op vele plaatsen buiten haar oevers getreden. TEN AANZIEN van de opdracht van de minister van Oorlog om op korte termijn de Ambonnezen met tijdelijke K.L.-status te doen kiezen tussen de drie mogelijkheden: 1. overgang naar de A.P.R.I.; 2. Afvoer ter plaatse; 3. afvoer naar een der eilanden der Zuid-Molukken, verklaarde men van Nederlandse militaire zijde in Indone sië, dat aan alle rayon-commandan ten de opdracht is gegeven vóór 12 Januari opgaven in te dienen over de keuze van de Ambonnese militairen. TAE Zweedse journalist S. Carlsson uit Motala, die een bezoek aan Nederland bracht, is dood in zijn ho telkamer te Amsterdam aangetroffen. Het vermoeden bestaat, dat hij door gasverstikking om het leven is geko men. Hij had des nachts een zoge naamd „gasduveltje" een gaska cheltje dat geen afvoer heeft in zijn kamer laten branden. Aan zelf moord wordt niet gedacht. TE MAARSBERGEN is een bestel auto tegen een boom gereden, 'n Meisje uit Leersum, de 14-jarige An- tje van de Bovenkamp, die met haar rijwiel op deze plaats stond te wach ten, werd tegen de boom gedrukt en in hoogst ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht waar zij over leed. De Inzittenden van de auto, een chauffeur uit Nijmegen en een mon teur uit Amsterdam zijn met ernsti ge kwetsuren naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Op het vliegveld Orly b(j Parijs arriveerde Zondagmorgen Generaal D. Elsen hower, opperbevelhebber van de troepen van de landen, aangesloten bij het Noord Atlantisch Pact en Commandant van de Britse troepen in Europa. Na de aankomst van Veldmaarschalk Montgomery, die met Generaal Eisen hower besprekingen zal voeren, wordt deze door de Generaal (links) be groet In het midden de Adjudant van Veldmaarschalk Montgomery, Lt. Kol. Costa de Beanregarde. T~\E BRIEVENBUS van de K.R.O. puilt letterlijk uit. „Vertel ons wat dat ding in de kist is. Het lot van drie weerloze van nieuwsgierigheid verterende vrouwen ligt in uw hand". „Als goed R.K. wil ik niet voor de mal worden gehouden, zeker niet door geloofsgenoten, keert dus terug op uw dwaalwegen". „Als u niet de krankzinnigheid van een geheel gezin op uw gewe ten wilt hebben, onthult dan het geheim". Zo luiden enige brieven. Een douane-beambte zond een half pond formulieren, welke nodig zijn, om „het ding" in Nederland te importeren en een zeer hoge om- roep-autoriteit verklaarde: „Het is een kwajongensstreek. Het lijkt op belletje trekken en dan hard weglopen". De thans overleden Dico van der Meer, Jan de Cler en Ger de Roos c.s. hebben wat op hun geweten, toen zij „het ding" voor de K.R.O.-microfoon brachten. Duizenden luisteraars verdiepen zich nu al een hele tijd in gissin gen over wat er nu toch wel in die kist kan zitten, de oplossingen variëren van „een zeemeermin" tot „een gebalsemde neger". Helaas kunnen wij onze lezers sook niet uit de droom helpen, wij weten ook niet, dan boemboem,boem. Maar troost u, in Amerika is het al precies hetzelfde, daar loopt de song „The thing" al sinds half November en in die tijd zijn er een slordige millioen gramofoonplaten van gemaakt. Men heeft er zelfs een millioenen-prijsvraag voor een goed doel uitgeschreven met de vraag: „Wat zit er in de kist?" HET INCIDENT 7 N verband met de berichten uit Den Haag, waarin wordt gezegd, dat een groep Ambonnezen met medeneming van hun wapens uit het kamp in Dja karta zijn gebroken, wordt van de zijde van het Hoge Commissariaat in Djakarta, dat op Kerstmis een aan tal militairen ee„0al9KinistgHij TN VERBAND met de berichten uit Den Haag, waarin wordt gezegd, dat een groep Ambonnezen met me deneming van hun wapens uit het kamp in Djakarta zijn gebroken, wordt van de zijde van het Hoge Com missariaat vernomen, dat op Kerst mis een aantal militairen met een truck het kampement in Djakarta ver liet, doch dat zij enige uren later te rugkeerden. Van Nederlandse mili taire zijde wees men op de mogelijk heid, dat het bericht haar oorsprong vindt in het incident te Kremat op Eerste Kerstdag waarbij echter even eens geen sprake was van een po ging tot uitbraak. Overste van Santen deelde mede, dat het kamp van de Ambonnezen nu volkomen rustig is. In Joodse film QP SCHIPHOL arriveerde gisteren de 19-jarige Didi Sonneveld uit Amsterdam, die vijf maanden geleden naar Israël vertrok en daar door sa menloop van omstandigheden „ont dekt" werd voor de film. Zij vertelde, dat de schrijver in haar toevallig een goed type ontdekte voor het door hem geschreven filmscena rio „Modelet" (vaderland), een film, die handelt over het leven der Jood se pioniers in Israël. De film-opnamen hebben twee maanden geduurd en zijn thans geëindigd. Londen en Parijs antwoorden Moskou 7owel Engeland als Frankrijk heb ben geantwoord op een nota der Sovjet-Russische regering, waarin de ze mogendheden werden beschuldigd van verdragsschending. Engeland, dat volgens Moskou het Engeïs-Sovjet-Russisch ver drag van 1942 zou hebben geschon den, verklaart in de antwoord-nota, dat opnemen van Duitse eenheden in de defensieplannen der Westelijke ge allieerden geen bedreiging vormt voor de vrede. Het optreden der Noord-At lantische mogendheden is het gevolg van de communistische bedreiging en komt dus geheel voor de verantwoor ding van Moskou. Frankrijk, dat door Moskou werd beschuldigd van schending van het FransRussische verdrag van 1945, antwoordt in gelijke trant. Kort en goed wordt gezegd, dat „Moskou een politiek voert, die vijandig is aan de Franse Unie". Een „Fairchild C-119 Packet", uitge rust met hulpstraalmotoren schiet on der een scherpe hoek brullend het luchtruim in, na een „proefaanloop" op het vliegveld van Hagerstown (Ma ryland) in de Verenigde Staten. De hulpstraalmotoren stelden dit vracht vliegtuig in staat na een aanloop van slechts 140 meter los van de grond te komen, waardoor zich nieuwe moge lijkheden voor dit toestel voordoen. TN HET AVONDLIJK DUISTER klonk een plons en een schreeuw „Hulp!" Een kletsnatte jongeman uit UIicoten werd op de steneno wal van een kreek benoorden Bergen op Zoom geholpen, in een Volks wagentje geduwd en ter droging overgebracht naar het Juvenaat van de Priesters van het H. Hart aan de Antwerpse Straatweg. Ziedaar een korte episode uit het drama van het „Spookschip", dat Zaterdagavond voor Bergen op Zoom op zijn aanvallers lag te wachten.... |"NIE AANVALLERS, dat waren de Voortrekkers van de KJB, die in het Juvenaat hun „Winterlaer" hiel den. De bewoners van Standdaarbui- ten zullen zich het Winterlaer van 't vorig jaar nog best herinneren, toen het hele dorp ir een gevecht van man tegen man werd gewikkeld Nu hadden de voortrekkers van het bisdom Breda de Markiezenstad uit verkoren en ze hebben er een week end gehad, dat ze zich niet alleen met genoegen zullen herinneren, maar waarvan ze ook de vruchten met zich mede zullen dragen. VAN ALLE KANTEN. V/ANWAAR waren ze gekomen, die voortrekkers? Heel veel uit Breda én natuurlijk uit Bergen op Zoom. Maar ook uit Oosterhout. Dongen, Zeeuwsch-Vlaandereii, Roosendaal, Gilze en zowaar ook nog een paar „Hagenezen". Al met al 'n 140 man. Na de opening door commissaris J. Janssen, het Lof en een gemeen schappelijk maal werd een uitleg ge geven van het avondspel door comm. I.eenaars. Buiten, in de schorren, lag een spookschip, dat diende te worden aa/.'gevallen doch men moest er reke ning, mede houden, dat het verdedigd zou worden. Zaklantaarns waren ta boe. „Om nu te zeggen, dat het spel da verend geslaagd is.... nee." zei een der voortrekkers. ..Maar als avond- tocht was het iets heel bijzonders." Toen tenslotte de schipper van de zandschuit, die in het roefje bij zijn kacheltje zat, dertig aanvallers aan boord had en geen een verdediger (waarmee de uitslag dus wel duide lijk getekend is) zei hij: „Wat is dat nou? 'k Hoor niks van vechten." En toen het tegen elven liep, blies de schipper op zijn misthoorn ten teken dat ieder haast-je-rep-ie naai de wal moest, want dat er hoog water op komst was. IIARTENVROUW. "pOEN DE OP Zondagmiddag wan delende Bergenaren werden op geschrikt door rennende jongelieden, die zich om het hardst door de stra ten spoedden in de richting van de Markt, hadden ze er geen idee van, dat deze hardlopers zich spoedden naar de geliefde huns harten, die daar ergens op hen stond te wachten. Het was een vernuftig uitgedachte estafette-race, waar men een heel pak speelkaarten in had verwerkt. De winnaar was hij, die hartenvrouw aan het eindpunt bcma-htigde. Maar om de andere drie te troosten had men nog maar drie „schonen" be machtigd. Wat een verrassing, toen de vier gelukkigen vier grote lappen poppen in de armen gevoerd kregen VOEDSEL. LIET GEESTELIJK en stoffelijk voedsel wedijverden in kwaliteit. Had men Zaterdagavond al een „goe de geestelijke slaapmuts" gekregen in de vorm van een stevige, mannelijke avondwake van aalmoezenier Basti- aensen. Zondag kreeg men een sessie van aalmoezenier Klep over de ver antwoordelijkheid. „Een steengoeie", zei een voortrekker. „Het ging over de verantwoordelijkheid op alle ge bied. Tegenover de Kerk, de familie, het eigen geluk en de eigen toekomst, het huwelijk, ja zelfs tegenover de genade die God je geeft. Dat was werkelijk een hoogtepunt!" En dan was er een pianorecital van Ad van Oosterhout uit Breda. Wer ken van Mozart, Beethoven, Schubert. Chopin, Schumann, Bramhs, Grieg, Rubinstein, Debussy en Rachmaninoff. Een uur lang muzikaal genot van hoog gehalte. En de techniek? Er kwamen voor stellen in behandeling over de eisen voor en de training van de voortrek kers-gasten, de vorming van gasten- ploegen onder leiding van voortrek kers, de kampeertechniek en de sti mulering daarvan en het vormen van leiders uit de voort'-ekkersstammen, ook voor jeugdorganisaties buiten de verkenners-beweging. De Gastheren van het Juvenaat hadden zó geweldig hun best ge-'aan, dat men aan het eind berioot Pater- Reetor maar het insigne Oas+heer en het insigne Kok uit te reiken. Of zo 't ook goed hebben g-had, daar in Bergen! Daartoe heeft trou wens ook de Kwadratensstam onder leiding van Oubaas van Mccheler bijgedragen.

de Stem | 1951 | | pagina 1