GEEN TOEGEVEN AAN AGRESSIE Zes mannen verdronken ïiii® Truman en Attlee bereid tot onderhandelen over Korea over r-raclit van Nieuw-Guinea Mgr. Beran in de gevangenis HUURVERHOGING WAARSCHIJNLIJK PER 1 JANUARI 1951 Ned. contingent in de strijd Moeder wierp vier kinderen uit het raam Roofmoord te Hank tot klaarheid gebracht Tien punten ter verdediging der vrije wereld Cé én d b Wilde Nina zelf naar Rusland Belasting en Inkomen dagblad voor zeeland Geschillen over toelating van China tot de Verenigde Naties Later zelfbeschikking De Europese defensie Auto reed door een brugleuning Rustig weer Reddingspogingen I faalden PARADE VAN 13-JARIGEN Dodelijk mijnongeval Nederlanders vrijgelaten DORPEN WORDEN VERPULVERD H. Vader bad voor... Argentijn en Zuid&laviër peinzen zwaar acht de regering te hoog, bij 15 baren vergoedingen al moeilijkheden Spoedig beslissing 20% Beangst voor een kleine uitslaande brand sprong zij zelf ook Allen ongedeerd VERHOREN BRACHTEN DE VERWACHTE BEKENTENISSEN Prachtig speurders- werk der rijkspolitie Communistische aanval op Indo-China? In !i ikoker g "ood JAAKGA.NG jNO. ióöo Voor God, Koningin en Vaac.lund UiigdVö. C4 v Uiige vers IVlij Meeriandia. Verschijnt elke werkdag Bureau; Breda, Reigersiraat lb l'el Hedaclie 8181 Aamini- siralie 8778 KertartierHad A F J AemoudtS, C J v Hnotegern Mi Dr A J J M Mes. Mr. M h l- df Rechter L J v 't Weslende. Hnutdredneit ur J J H A Bruna Abonne- menisi'u ij." du vooruitbet 3.80 per Kwartaal, pei post i 4 75 per week «uitsluitend bij niet- post -estpiling» f 030 Losse nummers 8 cent. Post rek no 270°. tl Prijzen van buitenlandse -?«vnrd^n ir» ainvraa? verstrekt ZATERDAG 9 DECEMBER 1950 Advertentieprijs voor de gene ie oplage t OM per m/m. (Ingezonden Mededelingen 075 per m/mi. Voor advertenties van plaatselijk, aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuws, editie 0.10 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.25 per m/m). Staaiwerk 3 cent per m/m extra. Incasso wordt berekend Voor prijzen van de rubriek ,,'t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bu.eau voo. de Zeeuwse Eilanden. G O E S. Westsingel 98. Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7. Telefoon no. 102. - (Bijbure.u: OOSTBURG. Nieuwstraat 22. Telefoon no. 35* UET Indonesisch voorstel betreffende de kwestie Nieuw-Guinea is gisterenmid dag door de Nederlandse de legatie verworpen, aldus ver nemen wij in kringen der beide delegaties. Nederland heeft het ant woord op het Indonesische voorstel gistermiddag schrif telijk overhandigd. Hieruit is duidelijk gewor den, dat Nederland niet be reid is de souvereiniteit aan Indonesië over te dragen. IN DE MOTIVERING werd gewezen op de zorgwekkende internationale situatie. Voorts werd gezegd, dat Ne derland zich verantwoordelijk voelt voor het tot ontwikkeling brengen van West-N .-Guinea en zijn autochtone bevolking. Wanneer deze bevolking voldoende tot ontwil I eling zal zijn gebracht, zal zij zelfstandig over haar toekomstig staatkundig lot moeten kunnen beslissen. De Nederlandse regering is echter bereid Indonesische medewerking in de ontwikkeling van het gebied te aanvaarden. De Indonesische delegatie heeft thans tot Maandag de dag van de eerstvolgende bijeenkomst de ge legenheid om het antwoord te bespre ken en eventueel contact met haar regering in Djakarta op te nemen Aan Indonesische zijde verklaarde men naar aanleiding van het Neder landse antwoord: „Er schijnt geen ge meenschappelijke basis voor discussie aanwezig te zijn". Voor de vergadering der werkcon ferentie was het Kabinet in een Jpe- ciale zitting bijeengekomen. EEN' communique over de besprekingen tussen president Truman en premier Attlee dat Vrijdagavond te Washington is uitgegeven, tvordt verklaard, dat Engeland en de Verenigde Staten hel eens zijn geworden over gemeenschappelijke doelstellingen van de buitenlandse politiek, ofschoon er over enige belangrijke onderdelen verschil van mening is blijven bestaan. ER IS EEN PROGRAM VAN TIEN PUNTEN aangekondigd voor de verdediging van de vrije wereld in Europa en Azië tegen een communistische aanval. Het programma luidt als volgt: Het program luidt als volgt: 1 Gemeenschappelijke doelstel lingen van buitenlandse politiek om de vrede te bewaren, de kracht van de vrije wereld te vergroten, de oorzaken van vrees, gebrek eft-'onte vredenheid uit te schakelen en de de mocratische levenswijze te bevorde ren. 2 Verenigde actie ter ondersteu ning van deze eenheid van doel stellingen. 3 Geen toegeven aan of beloning van agressie waar ook ter we reld. 4 Bereidheid om te trachten een eind te maken aan de vijande lijkheden (ln Korea) door middel van onderhandelingen. 5 Overeenstemming, dat de ge schillen tussen Engeland en de Ver. Staten met betrekking tot het toelaten van communistisch China tot de V. N. „geen belemmering moeten vormen voor onze verenigde poging ter ondersteuning van onze gemeen schappelijke doelstellingen". 6 Overeenstemming, dat de kwes- tie-Formosa met vreedzame ipiddelen moet worden geregeld en op een dergelijke wijze, dat de belangen van het volk van Formosa en het be houd van de vrede en veiligheid in het gebied van de Stille Oceaan wor den gewaarborgd en dat bestudering van deze kwestie door de V. N. hier toe zal bijdragen. 7 „Wij zijn het volledig eens over de behoefte aan onmiddellijke actie van alle landen, die aangesloten zijn bij het Noord-Atlantisch Verdrag, om hun pogingen tot het opbouwen van hun defensie te intensiveren en de Atlantische gemeenschap te ver sterken. Wij erkennen, dat voldoende grote strijdkrachten voor de verdedi ging essentieel zijn voor het verhin deren van een eventuele oorlog". 8 Truman en Attlee kwamen tot de conclusie, dat de militaire capaciteit van hun beide landen moet worden vergroot, zo snel mogelijk, en dat de wapenproductie van deze lan den moet worden uitgebreid om alle vrije landen, die thans verenigd zijn in een gemeenschappelijke defensie, te helpen. 9 Internationale maatregelen, die een billijke verdeling van de voornaamste grondstoffen voor de de fensie en de essentiëele behoeften der burgers verzekeren, an Verzekeringen van Truman en IvJ Attlee met betrekking tot het gebruik van de atoombom. Truman zal Attlee op de hoogte houden van 'n eventueel gebruik van de atoom bom. IJSBLOK No. 9 viel in Engeland uit de lucht voor de voeten van een jon gen. Geen vliegtuig was te zien. Een ware obsessie zo 9 van die gekke blokken in 5 weken tijds. ER BESTAAT LEVEN op de andere planeten, als we een beroemd Ameri kaans atoomgeleerde mogen geloven. DRAAI 183870 in Den Haag. ijeren musisci, en U heeft geen stemvork meer nodig, daar U dan de normaal- toon A hoort. Het gaat echter alleen locaal. 7.434.000 DOLLAR voor granen, ma chines, slachterijproducten en onge zaagd hout krijgt ons land als E.C.A..- toewijzing. „OOM LOUIS" oftewel Louis Schot- ting, de oudste nog werkzame journa list in ons land wordt 12 December op zijn 80e verjaardag te Amsterdam gehuldigd. GLADDE WEGEN cn dikke mist lijn heden niet onmogelijk. POSITIES TROEPENSCHEPEN: Ca- meronia 9 Deo. verw. te Aden, Cyrenii pass. 7 Dec. Port Soedan, Dorsetshit e 6 Dec. nabij Malta, Grote Beer 8 Dec. te Sorong, Maloya 7 Dec. naar Aden, Indrapoera pass. 7 Dec. Burlings. 10 Dec. ontscheping te Rotterdam, Ta- bmta pass. 7 Dec. Lissabon, ontsche ping 11 Dec. «Advertentie.) geldig tot Weersverwachting, hedenavond: Droog weer met over het al gemeen weinig bewolking en weinig wind. In de ochtend lich te en in het Zuidoosten van het land plaatselijk matige vorst. Op verschillende plaatsen nevel of mist. Morgenmiddag temperatu ren om het vriespunt. Vandaag: Zon onder 16.29 uur. Maan op 9.18 uur. Zondag: Zon op 8.36 uur Zon onder 16.29 uur. Maan op 10.33 uur. Maan onder 16.58 uur. Maandag: Zon op 8.38 uur. Maan onder 18.24 uur.. GISTERENAVOND omstreeks acht uur is bij Beilen een auto door een leuning van de brug over het Linthorst Homan- kanaal gereden. De 6 inzitten den verdronken. Pas omstreeks tien uur werd de auto boven water gehaald. De zes mannen, die werk had den in de Noordoostpolder, wa ren op weg naar hun woningen in de gemeente Emmen. GLADDE WEG. jQE AUTO reed over de weg Meppel- Assen in de richting Beilen. De weg was erg glad en vermoedelijk is dit de zes inzittenden van de auto noodlottig geworden. De auto is waarschijnlijk door de gladheid van de weg door de linker brugleuning ge schoten en in het kanaal gereden. NIEMAND ZAG HET. MIEMAND heeft het ongeluk zien gebeuren, doch omwonenden hoor den een hevige klap en snelden toe. Zij moesten echter eerst de auto zoe ken, waarvoor het gedeelte van het kanaal bij d? brug afgedregd werd. Toen de auto was gevonden is nog ge tracht de inzittenden te bevrijden. De ze pogingen slaagden echter niet. De auto moest worden gelicht. Daarmee is men anderhalf uur lang druk bezig geweest. Vijf van de slachtoffers waren ge huwd. Moslims protest in Singapore TN HEEL MALAKKA werden giste- ren door de Mohammedanen bij eenkomsten gehouden als protest te gen het verloop in de zaak-Bertha Hertogh. In de grote Moskee te Sin gapore werd er na de gebeden door de voorzitter van de Mohammedaanse Liga, Karin Ghani aangekondigd, dat er Zondag een optocht van meisjes, allen van de leeftijd van Bertha, in protest naar het klooster, waar Ber tha en haar moeder verblijf huuden zal trekken. Karin Ghani riep vrij willigsters voor deze optocht op. Mansoor Adabi woonde de bijeen komst in de Moskee te Singapore bij. Bij het verlaten van de Moskee drukten vele mensen hem de hand. Hij noemde de ontwikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen". P)E 21-JARIGE hulpbouwer J. H. Herveille uit Treebeek werd in een pijler op de 546 meter verdieping van staatsmijn Emma door vallend gesteente getroffen. Tengevolge van dit ongeval is hij overleden. H. was gehuwd en vader van een kind. £NIGE DAGEN geleden zijn te Ma i.„,™rar d® resterende vier Neder p"de" van de «roep die indertijd in vrijheid ge"eldaangeh°Uden' thanS to i de heren mr' E. J. van der S's7™ ass. resident», J. H de Bruyn J. H. van Renesse van Dui- eenoemH Krfeman? Iaatet. genoemde voorwaardelijk. Lavastroom van Etna schuift verder £)E LAVASTROOM van de Etna blijft de dorpen Milo, Fronazzo en Rinazzo bedreigen. Bij dit tempo van 9 M. per uur zal Milo spoedig voor goed van de aardbodem verdwenen zijn. Een voorstel van deskundigen inzake uitbarstingen van de Etna, om de lavastroom te bombarderen, ten einde deze af te wenden is door de autoriteiten van de hand gewezen, omdat hiermee de bedreiging alleen maar op andere dorpen gericht zou worden. Terwijl het ene huis na het andere aan de rand van Milo langzaam werd omvergeworpen, dan tot pulver gema len en vervolgens onder millioenen tonnen rokende lava bedolven, leidde Bisschop Salvatore Russo uit Acireale te Milo een processsie om de hulp van God in te roepen. 'Milo gelijkt op een legerkamp. Alle inwoners hebben hun huizen verlaten. Langs de hoofd straten bevinden zich alleen veel po litiemannen om roof te voorkomen, als is er niet veel meer te stelen. Alles is meegenomen, deuren en kozijnen in cluis. Alleen de kerk van de apostel Andreas is nog gedeeltelijk intact. MAAR Tsjecho-Slowaakse vluchte lingen uit Praag berichten, zou de aartsbisschop van Praag, Mgr. Josef Beran, door de Tsjecho-Slowaakse po litie naar de Pankraz-gevangenis te Praag zijn overgebracht. E'EN STEM klonk Vrijdagavond over de gehele aardbol. De stem van Z. H. de Paus. Zij werd gehoord in kathedralen en huis kamers en zij bewoog het ge moed van staatslieden, evenzeer als van de eenvoudigsten der mensen. Zij richtte de geest van allen naar God en vereende de katholieken van alle tajen en kleuren in een machtige, eens gezinde smeking om het behoud van de wereldvrede De Heilige Vader bad voor in het latijn. En de gelovigen ant woordden in hun eigen taal. Een wijze van bidden dus, die velen wat moeilijk viel, maar die hun devotie niet temperde. In de Kathedraal van Breda maakten luidsprekers de stern van de Paus hoorbaar tot in alle hoeken van de kerk, nadat de klokken alom in de stad het ge bed hadden aangekondigd. Waar men niet in de kerk was, had men zich rond de gezinsra dio geschaard Zo werd de techniek dienst baar gemaakt aan de geest zo ont vingen alle leden der strijdende Kerk nieuw en gesterkt vertrou wen in een Macht, die zich bo ven alle aardse pogingen en de batten verheft en die buiten alle goede en kwade wil der mensen om de geschiedenis maken kan. mm -K tIF** r;-v. Onder grote belangstelling heeft in de Effectenbeurs te Amsterdam de voorlaatste ronde plaats gevonden van het Internationaal Schaaktonrnooi. We zien de Argentijn Najdorf (rechts) tijdens de partij tegen de Zuid- slaviër dr. P. Trifunovic. Als Najdorf deze partij wint is hij practisch kampioen. DIJ de voortgezette behandeling van de begroting van Wederop bouw en Volkshuisvesting heeft mi nister In 't Veld concrete dingen verteld over het huurvraagstuk, dat hij een zaak van het gehele Kabi net noemde. Huurverhoging met 20 pet acht de regering thans niet mo gelijk. Bij 15 pet. baren de com pensaties al moeilijkheden. De- J ze compensatie heeft de rege- t Guerilla-troepen over de 38ste breedtegraad? (-EN. MACARTHUR heeft Vrijdag bekend gemaakt, dat het Neder landse contingent in Korea naar het Noorden is gebracht, om daar blok- positie in te nemen. Blokposities zijn stellingen achter de voorste linies om belangrijke stra tegische punten te blokkeren. Gemeld wordt, dat guerillatroepen actie voeren bij de 38e breedtegraad, zelfs zouden eenheden deze symboli sche barrière al gepasseerd zijn. De communistische Chinese troepen be vinden zich nog ongeveer 100 km. van de breedtegraad verwijderd. MARINIERS zullen geleidelijk de landmacht op de Nederlandse Antil len en in Suriname vervangen. ring nog in overweging. Op zeer korte termijn kan men er nadere mededelingen over ver wachten. Daarom zou het, vol gens spreker, goed zijn, dit vraagstuk nader te bespreken bij de behandeling van de Be groting van Sociale Zaken. Intussen is het vrij zeker, dat de huurverhoging 1 Januari '51 ingaat. DE WONINGBOUW. LIET WONINGTEKORT is terugge lopen van 10.8 pet. in 194? tot 10.3 pet. op 31 Mei '50. Omdat zich dan de gevolgen van Korea zullen gaan voelen, zal de toestand in het volgen de jaar somberder zijn. Eigenlijk zitten wij in de klem, al dus de minister, want de hogere bouwkosten zullen leiden tot huur verhoging of een hogere rijksbijdrage en geen van beide zijn mogelijk. Er is dus wel een enige blijmoedigheid nodig om zijn werk te doen, maar spreker zal niet versagen. Een nieuwe regeling van de wo- ningwetbijdragen is in de maak, veel gemeenten blijken te kunnen uitko men met een verminderde bijdrage plus f 50. De kwestie of er te weinig |7EN RADELOZE 30-jarige Indonesi sche vrouw, wierp gisterenavond haar vier jonge kinderen uit het raam van de tweede verdieping van een woning in de Gerard Doustraat te Amsterdam, omdat zij meende, dat een brand op de eerste verdieping van het perceel, het vluchten via de trap reeds onmogelijk had gemaakt. De vlammen sloegen op één hoog naar buiten toen de angstige moeder haar baby, een meisje van drie maan den, naar beneden wierp, waar in al lerijl toegeschoten buren het wichtje in hun handen opvingen. Het voigend kind, een twee-jarig meisje, werd op de zelfde wijze gered. Toen waren andere buren met een dekzeil nader bij gesneld, waarin achter elkaar een vier- en een zesjarige jongen en ten slotte de moeder zelf veilig beland den. De kinderen werden onmiddellijk bij de diverse omwonenden onderge bracht en de moeder kwam met be hulp van een glas warme thee in -en winkel aan de overkant weer spoedig op haar verhaal. De vader, die in een Indisch restau rant werkt, werd per auto gehaald en kon gelukkig constateren, dat zijn se zin geen letsel had gekregen. De brand, die op zichzelf geen ern stig karakter had, werd met twee stra len in zeer korte tijd geblust. arbeiderswoningen worden gebouwd zal nog eens nader bekeken worden. Aan de heer Andriessen (K.V.P.» antwoordde de minister, dat het me rendeel der woningen met drie slaap kamers wordt gebouwd. Hij zeide er bezwaar tegen te hebben particulie ren in de gelegenheid te stellen wo ningen van gemeenten of verenigin gen te kopen, doch hij wilde wel de zaak nog eens bezien. DE D.U.W. QVER DE D.U.W. hadden verschil- lende leden iets te zeggen. Men meende, dat zij beter onder sociale zaken konden worden ondergebracht, en dat zij zo klein mogelijk moet wor den gehouden, omdat normaal werk zoveel mogelijk normaal moet worden uitgevoerd. De artikelen der-begroting werden daarop aangenomen met uitzondering van die, welke met topsalarissen ver band houden. De stemming daarover en de eindstemming werden aange houden. De vergadering ging daarop uiteen. DE VERDWIJNING VAN DE 13-JARIGE OEKRAINSE LIET WAS geen ontvoering", zegt men in Belgische en Sovjet- Russische officiële kringen over de verdwijning van de 13-jarige Nina Davidnova. Het 13-jarig meisje bevond zich acht dagen geleden met haar pleegmoeder op de tram. Door de drukte werden beiden van elkaar gescheiden en op zeker ogenblik is het meisje, met een stroom passagiers uitgestapt, zonder dat haar pleegmoeder dit bemerkte, 'n Belgische dame en heer ontdekten het meisje, dat bij de tramhalte stond te schreien. Het kind sprak geen Frans doch een taal waarvan de beide Bel gen veronderstelden dat het Russisch was. Omdat het meisje goed gekleed was. meenden zij met een kind van een der Russische diplomaten te doen te hebben en zij brachtenhet diis naar de Sovjet-Russische ambassade te Brussel. Men vertelde daar, dat het kind niet op de ambassade thuis hoor de, doch dat men zich met het geval zou bezig houden, omdat het een min derjarig Russisch meisje betrof. „NIET GELUKKIG V/OLGENS de ambassade, heeft het meisje verteld, dat ze via Caritas Catholica ongeveer twee jaren gale- den naar Brussel was gekomen, en bij een Belgische generaal en zijn vrouw woonde. Het kind zou verklaard hebben niet gelukkig te zijn, omdat de men sen om haar heen haar taal niet spre ken en zij zou naar Rusland willen terugkeren. Naar verluidt zou de Sov jet-Russische ambassade hebben be sloten het meisje, dat uit een kamp van verplaatste personen in Duits land afkomstig is en vader noch moe der meer heeft, te repatriëren. BRUSSEL BANG? Liet is de meerderheid van de Kamer gelukt, van Prof. Lief- tlno's enkele concessies omtrent de belastingen der middengroepen los te peuteren. Zij hebben dat alleen klaar gespeeld door de last over te hevelen op andere middengroepen, de zgn. dienstenverrlchters, die nu 4 ln plaats van 3 pet. omzetbelas ting mosten betalen. De protesten van de slachtoffers zullen wel geen succes hebben, aangezien toch over een of twee jaar de gehele omzet belasting ln Beneluxverband ver anderd wordt. De zaak heeft echter ook een meer algemene kant. Men kan nl. de vraag stellen, of en in hoever het mogelijk ls, door middel van belasting Invloed uit te oefenen op de inkomens. Op het eerste gezicht lijkt het zowel gemakkelijk als onmogelijk. Men kan zich gemakkelijk Inden ken, dat Iemand, die ƒ4000 ver dient en 1000 belasting moet be talen, het als een buitenkansje zal beschouwen, als zijn belasting tot 500 gehalveerd wordt. Denkt men z'ch echter de situatie anders, dan blijkt dat deze halvering van be lasting de inkomentrekker niets helpt. Want als de werkgever en zijn bediende over het salaris on derhandelen, dan zullen zij er heel anders over denken, wanneer de bediende ƒ3000 dan wel ƒ3500 „schoon geld" over houdt. Nog eenvoudiger ligt de zaak bil de arbeiders. Deze wensen van hun loon een minimum levensstan daard op te houden. Hoeveel loon belasting de arbeider moet beta len Interesseert hem maar weinig, het gaat er om, of hij schoon geld genoo<» over houdt om van te le ven. Bij alle onderhandelingen over collectieve arbe-dsconiracien wordt met de loonbelasting rekening ge houden. De situatie van de arbeider of bediende tegenover het loon ls dus maatgevend. Heeft iemand een vast salaris, dan wordt hij door belastingverhoging getroffen en door belastingverlaging begunstigd. Onderhandelt hij echter over loon of salaris, dan zal hij met de be staande belastingregeling rekening houden en zijn eisen daarop af stemmen. Heeft een bepaalde groep politieke macht gen-— d«n zal zij na belastingverhoging Sh- mlddellijk reageren met een vor dering tot verandering van de loonnormen. Staat de groep poli tiek zwak, dan kan zij wel eens de dupe worden of ook profiteren van belastingverlaging. och is er een grens. Wanneer het bedrijf het niet ken n"- brengen, dan vragen arbeiders vergeefs loonsverhoging. De on dernemer heeft gecalculeerd, hoe veel hij voor de twee uitgaven: loon plus loonbelasting kan uit trekken. En als dat bedrag boven zijn calculatie dreigt te komen, dan moet hij onverbiddelijk halt roepen. Wat voor het enkele bedrijf geldt, dat geldt ook voor de volks huishouding. Zij kan aan de arbei ders nooit een levensstandaard garanderen, die niet in hun pro ductiviteit zit. Gïen enkele volks- hu'shocding kan meer con'un eren dan zij produceert. Vragen de arbeiders .oen nosere bcaiagen, dan moeten de prijzen stijgen met het gevolg, dat de koopkracht van hun loon toch gelijk blijft of ver mindert. Ook de ondernemers ha len uit de gestegen prijzen geen hogere winsten, aangezien in zo'n geval de geldwaarde in gelijke ma te daalt als de goederenprijzen stijgen. De belasting heeft in dit geval tot doel te beleuen, dat de arbei ders meer consumpticgeld in han den krijgen ,:an er verkoopbare waren zijn. En de loonstop vult deze functie der belasting aan De grote zorg van de tw°e machten in onze volkshu.shouding: van de Mi nister van Financiën en .vai: de Rij ksbemiddelaars zal trachten hem te beletten, dat er teveel con sumptiegel d ln omloop gebracht wordt. Zij beperken samen de koopkracht der bevolking tot. het economisch mogelijke en moeten daar een deel van het sociaal wen selijke aan offeren. (vervolg op pag 2) r\E VERMOEDENS, die Woensdag- morgen na de ontdekking van de gewelddadige dood van de 78-jarige J, W. van Mol te Hank, vrijwel on middellijk uitgingen naar roofmoord, ijn thans bewaarheid geworden. Door energiek en krachtdadig «peurderswerk van de rijkspolitie uit het land van Hensden en Altena, die dag en nacht in de weer is geweest, Is gisterenavond het afschuwelijke Irama tot klaarheid gebracht. Het spoor leidde naar Werkendam, Dear werden in de nacht van Don derdag op Vrijdag een drietal perso nen, waaronder een meisje, van het bed gelicht. De hoofdverdachte, zekere Van de S., die met het meisje (afkomstig uit Den Haag), samenleefde en binnen kort zou gaan trouwen, had geen gun stige reputatie. Naar wij uit het land van Heusden en Altena vernamen, is Van de S. op Sinterklaasdag vrij royaal met geld omgegaan, hetgeen argwaan wekte. NOG TWEE ARRESTATIES. QISTERENAVOND zijn nog een tweetal personen gearresteerd en Ingesloten. Gisterenmiddag hebben de verhoren de verwachte bekentenissen opgeleverd. Van M. is met een ijzeren voor werp neergeslagen en vermoedelijk bij de eerste slag reeds gedood Het was ons niet mogelijk gisterenavond nog nadere inlichtingen omtrent de toedracht en de gearresteerden te krijgen. De twee veekooplui, die Van Mol in de schuur vonden, zijn inmiddels ook bekend geworden, het zijn Van L. en N. uit Almkerk. Hun ietwat vreemde gedragslijn na de ontdrkk -ïwedt toegeschreven aan het fe i l.-.r 'ij ver niet bij de zaak werden bet, ukken Voorts is komen vast te staan, dat zij met de moord niets uitstaande hebben Het stoffelijk overschot is vrijgege ven, nadat sectie was verricht en zal hedenmorgen om tien uur ter aarde worden besteld. LIET BELGISCHE Ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt deze zaak zuiver van de juridische kant en aangezien het kind minder jarig is en de Russische nationaliteit heeft, is het van mening dat vooral ook wanneer het kind dit' zelf wil, 'n repatriëring niet verhinderd kan wor den. Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt intussen tegengesproken, dat de Sovjet-Russi sche ambassade bewaakt wordt. Wij geven dit verhaal onder het no dige voorbehoud. Het vet gedrukte ge deelte is kennelijk van Sovjet-Russi sche zijde afkomstig en de waarheid wordt aan die zijde slechts gesproken, als zij d.enstig is tot het te bereiken doel. OEKAb o. de pn tent van (ndo uesië lijdt aan voorhoofdsholte-, ntste- king. IN STRAFGEVANGENISSEN in one- land bevonden zich in November van dit jaar 6867 mannelijke en 333 vrou welijke gestraften. Bedreiging van Malakka en Hongkong L RAN SE MILITAIRE autoriteiten hebben medegedeeld, dat zij vóór 15 Februari a.s. een grote aanval door Chinese communistische strijd krachten op Indo-China verwachten. President Truman en minister-presi dent Attlee hebben gesproken over de mogelijkheid van een dergelijke aan val en van de bedreiging, welke de Chinese communisten voor Hongkong en Malakka vormen. DIJ DE papierfabriek van Van Gel der te Wormer is de 3S-jarige ar- be' Tfv C. Molenaar uit De Pijn met 'oofd de ]'f v' -r n de 1 ker 1 M geraV ht- j oüer overleed onmiddellijk.

de Stem | 1950 | | pagina 1