PJONGJANG, brandende stad Onwrikbaar vasthouden aan (te?) zware druk c CRIPPS afgetreden Noord-Koreaanse Regering naar Mandsjoerije gevlucht? CHINA steunt rebellen van Vietminh Belasting en gezin Laatste stoot Britse Lieftinck tóssss^openen Sdr?nmSdrn^«ïe?- Goede vrienden te Breda bijeen.... COMMUNISTEN- Nationale Vergadering VERBOD IN AUSTRALIË „Aangename kennismakinop de hei 7-Mogendli eden- plan aanvaard DE FLES VERGIF V.N.-troepen rukken Noord-Koreaanse hoofdstad binnen Minister Lieftinck over belasting-ontwerpen Gaitskell zijn opvolger Rustig weer Antwerpen gaat zich roeren A: ®PSE parlementsleden van e, Partijen overwegen de FAROEK IN ZIJN LAND TERUG Wordt Indo-China een tweede Korea Frankrijks debacle in de Naar 3-jarig-e dienst plicht in België Bouw-contingenten voor 3 jaren tegelijk Inbreker dronk ervan DAGBLAD VOOR JONGPJO" 'hamhoe no. IMoNISTISCHC 5R1TEITEN VER :n de stap PJONGJANG |PJONG5»N iNGJANG WEGCN SPOORLIJNEN JiANKS EN VRACHTAUTO'S van het Amerikaanse letter reden door laaiende vlammen en geblakerde ruines de hoofdstad van Noord-KoreaPjongjang binnenterwijl in het Noorden der stad zich Noord-Koreanen in tientallen vrachtwagens langs de hoofdweg naar Soentsjon spoedden. Ook het leger der Zuid-Koreanen arriveerde bijna gelijk tijdig in de zwaar geteisterde stad, die een beeld van troosteloze verlatenheid bood. De legers der Verenigde Naties vonden rij na rij van de zandzakken-barrières in de stad verlaten.., /"•EHEEL zonder weerstand werd de stad echter niet bereikt. Toen de Amerikanen gisterenochtend de stad naderden, moesten zij straaljagers met raketten te hulp roepen, om de weer stand der Noordelijken, die van zeer nabij vuurden, te breken. In de bui tenwijken moesten nog gevechten wor den geleverd. De overtocht van de rivier Taedon, die dwars door Pjongjang stroomt was een wapenfeit op zichzelf. Het Zuide lijk deel van de stad was toen al zo goed als geheel in handen van de Ver enigde strijdkrachten en terwijl de avondlucht rood werd gekleurd door vlammen en bloedrode wolken, die zich in het zwarte water van de Tae don weerspiegelden, vestigden de Amerikanen in het hart van de ten ondergang gedoemde stad een brugge- hoofd aan de overzijde. WANHOOPSVLUCHT. omdat ze voortdurend werden be stookt door Amerikaanse vliegtuigen. De ontsnappingsweg, die leidt naar Soentsjon, een wegenknooppunt onge veer 50 km. van Pjongjang, zal ech ter worden afgesloten, zodat de N.- Koreanen in een val zullen zitten. De Zuid-Köreanen, die tevoren Wonsan aan de Oostkust hadden veroverd, achter het afgrendelen van de weg nog een kwestie van uren. REGERING GEVLUCHT? [-{ET Zuid-Koreaanse radio- station-Poesan beweerde gisterenavond, dat de Noord- Y> rtE Noord-Koreaanse troepen die in het Noorden aftrokken, hadden het echter zwaar te verantwoorden, HET LAATSTE NUMMER van „Ne- cierland in Oorlogstijd", zal dit jaar nog verschijnen. Daarna staat deze uitgave van het Rijks-instituut voor Ooorlogsdocumentatie stop. VANAVOND van 19.15 tot 19.35 uur zal J. Kommer van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting over Hilversum I een toelichting ge ven op de nieuwe Huurwet. EEN RIJKE uranium-ader zou zijn ontdekt in de Oost-Duitse staat Sak sen bij Zwickau. EEN PLAN om de internationalisatie van Jeruzalem te laten varen en zich alleen bezig te houden met bescher ming der Heilige Plaatsen zal door Nederland, Canada en Zweden aan de Ver. Naties worden voorgelegd. UIT RUSLAND is prof. Davidenkof te Parijs aangekomen om de zieke communistenleider Thorez te behan delen. De uitslag van de behandeling hangt ongetwijfeld af van het aan zien, dat Thorez bij Oom Jozef geniet. DUIZEND gesloten goederenwagens is een opdracht, die door de spoor wegen van India is geplaatst bij de Amsterdamse Machinefabriek Du Croo en Brauns. FRANCO, diens vrouw en enkele, Spaanse ministers zijn voor een tien daags bezoek aan Spaans West-Afrika en de Canarische Eilanden uit Madrid vertrokken. BERICHTEN uit Hongkong mel den, dat 15000 manschappen van het vierde Chinese veldleger van Kwangsi uit de grens tussen China en Indo-China zijn vertrokken. De troepen zijn goed uitgerust met mitrailleurs en middelzware ar- Koreaanse minister-president en opperbevelhebber Kim ir Sen met zijn regering naar Mands joerije is uitgeweken om daar een wintercampage te gaan voorbereiden. IN DE RUG. TN ZUID-KOREA worden nog steeds weerstandskernen opgeruimd.Een plaats op nog geen 50 km. benoorden Seoel werd aangevallen door 150 gue- rillastrijders. In Seoel doet men nog steeds on aangename ontdekkingen. Niet min der dan 20.000 intellectuelen zijn ver dwenen zonder dat men een spoor van hen heeft kunnen ontdekken en de voornaamste kunstschatten blijken uit boekerijen; opslagplaatsen en mu sea te zijn verdwenen. Men vermoedt, dat de Noordelijken alles hebben weg gevoerd, voor Seoel viel. VERONTSCHULDIGINGEN. SIR STAFFORD CRIPPS Prettige dingen zjjn duur! SIR STAFFORD CRIPPS, de Britse minister van Finan ciën is om gezondheidsredenen afgetreden. Hij zal ook zijn zetel in het Lagerhuis opgeven. Steunend op een stokje kwam Sir Stafford, die thans 6l is, deze week uit Zwitserland terug, waar hij ten gevolge van overspanning een rust kuur moést houden. Het is mogelijk, dat hij na een jaar vacantie in het openbare leven kan terugkeren. Attlee, de Minister-Presiedtn, ver klaarde te wensen, dat na een jaar de Regering weer een beroep op hem kan doen om het land verder te die nen. ALS BIJ ONS. d.^Brink^en^T^n^i^b011, stikker, v. de heden JfleTItlnck nemen deel aan het °t£-mr?at aan8etroffen Hif is fn het Wilhelminagasthuis opgeiomèn zijn n°S Steeds buiten bewust- ZEER GROTE VOORRANG zal wor den verleend aan de verzending van militair materiaal naar Indo-China verklaarde de AVnina, verklaarde de Amerikaanse ambassa deur in Frankrijk. ...EEN HEER" in 'n auto reed op wee van Zuid-Laren naar Assen een 51- jarige marktkoopman dood. De auto mobilist reed door, maar een afgebro ken portierkruk leidde tot de ontdek king van zijn wagen bij een garage De man zelf was echter verdwenen eii is voortvluchtig. EDURENDE de drie jaren van zijn „economische dictatuur" heeft de ze Britse Lieftinck het Engelse volk hogere belastingen opgelegd, dan ooit tevoren in vredestijd het geval is ge weest. Sigaretten, bier en andere din gen, die het leven veraangenamen, stegen hemelhoog in prijs en omzet belasting op bijna alles wat te koop was, zette doeltreffend een rem op de kooplust van het publiek. Voordat hij zijn politieke carrière begon, was Sir Stafford advocaat en verdiende hij f 300.000 per jaar. Als Minister verdiende hij er 50.000. IN 1939 werd hij om zijg zeer link se inzichten uit de Labourpartij ge zet. Van 19401942 was hij ambassa deur te Moskou en in 1945 werd hij weer tot de partij toegelaten. DE OPVOLGER. Weersverwachting:, hedenavond: geldig tot Aanvankelijk hier en daar mist, J overigens zwaar bewolkt met en- kcle opklaringen. Droog weer. batige tot zwakke wind en onge- veer dezelfde temperatuur als gis- teren of iets lagere. Vandaag: Zon onder 17.37 uur l Maan op 16.08 uur. Morgen: Maan onder 0.35 uur. Zon op 7.14 uur. J gIR STAFFORDS opvolger is de 44- jarige Hugh Gaitskell, totnogtoe minister van Economische Zaken en plaatsvervanger van Cripps tijdens mens ziekte. Hij wordt vandaag te ~°.™en terug verwacht van finan- besPrekingên in Amerika. Er Seen nieuwe minister van Eco- omische Zaken, maar Gaitskell krijgt economische secretaris. Benelux zonder kancal! versaderlni t0rr\,een Sro*e openbare kfnl van hot v ag6en ter bespre- Antwprnc. kanalenvraagstuk. Ook den^rirh0tJSAuepvaartkrin6en zou- Fn hot betr°kk™ worden. En het motto voor alle redevoerin- donBZe°nolZijn: •GeeJ1 goedkeuring van nelux kanaXal!"C00 n zonder het Be" TN EEN BRIEF aan de secretaris-ge neraal der Ver. Naties hebben de Ver. Staten hun verontschuldigingen aangeboden voor een aanval van twee Amerikaanse straaljagers op Sovjet- Russische vliegtuigen, die op het vlieg veld van Wladiwostok benoorden de Koreaanse grens waren gestation- neerd. Amerika biedt schade-vergoe ding aan én de comm. van de groep, waartoe de straaljagers behoorden, is van zijn post ontheven, terwijl de be trokken piloten disciplinair worden gestraft. DE KOSTEN. E'EN Amerikaans ambtenaar voor de Ver. Naties, verklaarde, dat naar zijn mening Korea tot het einde van 1951 economische hulp ten bedrage van 200 milïioen dollar (720 millioen gulden) zou behoeven. Leden van de Ver. Naties hadden tot nogtoe hulp van in totaal 13 millioen dollar aan geboden. LfONING FAROEK van Egypte is met zijn jacht te Alexandrië aan gekomen na een vacantie in Europa. Een petitie van alle oppositie-partijen waarin voor een revolutie wordt ge waarschuwd, wacht hem. Omzetbelasting schaadt sociale rechtvaardigheid niet {kjET ZIJN geen aangename gelui den, die minister Lieftinck heeft doen horen, nadat de Tweede Kamerleden aan het woord waren geweest over de belasting-ontwer pen. Zelfs de woorden van de heer v. d, Wetering (C.H.), die met klem be toogde, dat de belastingen een zoda nig peil hebben bereikt, dat ons volk het niet meer kan dragen en dat de belastingdrukt minstens 31 pet. te hoog is. mochten hem niet verwrik ken van zijn eenmaal vastgesteld be leid. Wij moeten, zei de Minister, in aanmerking nemen, dat de Marshall-hulp snel in omvang afneemt. Het proces der libera lisatie voltrekt zich vlug. De ruilvoet wijzigt zich zeer ten ongunste van ons land en de noodzakelijkheid, zeer actief aan de herbewapening mee te wer ken, kost veel geld. Dat onze belastingpolitiek, zoals de heer v. d. Heuvel betoogde, is vast gelopen, bestreed de Minister. Men moet, zeide hij, liever spreken van een „buigzame belastingpolitiek". De verschuiving van directe naar indirecte belastingen achtte de Minis ter wel een deugdelijk middel om verbetering in de verhouding van pro ductie en verbruik te bereiken. De verhoging van de omzetbelas ting is gericht op het economisch ef fect. zonder de sociale rechtvaardig heid te schaden. Met het oog op de budgetairc g< volgen is de Regering van oordeel, dat zij niet kan overgaan tot verho ging van de grens van belastingvrije inkomens. Hij zag bovendien geen mogelijkheid om hen schadeloos te stellen die wèl getroffen worden door huurverhoging, maar niet van de ver laging van inkomsten- en loonbelas ting kannen profiteren. Alvorens zijn rede af te breken welke hij Dinsdag zal voortzetten deelde de Minister nog mede, dat men „koortsachtig" werkt aan eenheids maatregelen in Benelux-verband, waardoor binnen anderhalf of twee jaar geen omzetbelasting meer gehe ven zou worden van de kleinhandel. E'EN WETSONTWERP tot buiten de wet stelling van de communisti sche partij is gisterenavond laat door de Australische Senaat goedgekeurd. De Labours waren afwezig of deden er het zwijgen toe. Toen de Australische premier dreig de met Kamerontbinding en nieuwe verkiezingen, had de Labourpartij be sloten het wetsontwerp niet langer op te houden. De rechtskundige vertegen woordigers van de communistische partij zullen het Hoge Gerechtshof verzoeken de wet ongeldig te verkla ren. Indien het Hof toestemt de zaak te behandelen zal de tenuitvoerleg ging van de wet worden opgeschort. RENé PLEVIN, premier van - Frankrijk, heeft aan het be gin van het debat over Indo- China voor de Franse Nationale Vergadering een verklaring af gelegd, waarin hij de Franse terugtocht in Indo-China wyt aan de hulp, die het communis tische "China biedt aan de op standelingen van de Vietminh. De Viethminhkampen, waar de troe pen der rebellen worden opgeleid en van wapens voorzien liggen, aldus Plevin, over de grens van Indo-China in China. Zodra Frankrijk over aanwijzingen beschikte, dat de Chinezen met de Vietminh samenwerkten, heeft het de geallieerden om hulp verzocht bij het leveren van wapens. De gevraagde wapens beginnen nu aan te komen en er zal steeds meer komen. Indien de strijdkrachten der opstan delingen, die ons thans bestrijden, met buitenlanders zouden worden ver sterkt, zou het gehele Indo-Chinese vraagstuk een ander aanzien krijgen. In dat geval zou een geheel andere vorm van samenwerking tussen Frank rijk en zijn bondgenoten noodzakelijk worden, aldus Plevin. De toestand is niet meer zo, dat een groep rebellen de Fran se Regering bestrijdt. Wij be strijden thans dffivoorhoede in Zuid-Oost Azië van een grote be weging, die ernaar streeft ge heel Azië aan haar te onderwer pen. Y/ERVOLGENS gaf Pleven een uit- ëenzetting van de Franse strate gie in Indo-China. „Wij moeten", ver klaarde hij, „geen kunstmatige grens stellingen rrieer willen bezetten, doch de vijand dwingen zijn bevoorradings linies uit te strekken, zodat hij de zelfde moeilijkheden met het onder- Meter van der Meer de Walcheren en zijn echtgenote, tussen palmen en bloemen, tijdens de officiële huldiging te Breda. Van rechts naar links: An ton van Duinkerken, Gerard Knuvel- der, de jubilaris en diens vrouw, bur gemeester Mr Dr Claudius Prinsen en de heer Jos. van Wel, een der oprich ter van „De Nieuwe Eeuw". houden van zijn verbindingen zal ondervinden, welke tot nu toe ons al leen beschoren zijn geweest". Daarop gaf de Franse minister-pre sident een uitgebreid verslag van de strijd te Caoban, waar op 9 October jl. eën sterke Franse strijdmacht in een hinderlaag liep. „Wij verloren", verklaarde Pleven met een stem, waar in diepe ontroering doorklonk. „75 Of ficieren. 292 onderofficieren en 2839 manschappen. Wij weten nog niet hoe veel van hen gewond of krijgsgevan gen zijn gemaakt". Toen Pleven was uitgesproken, ver hieven de afgevaardigden zich van hun zetels en namen staande een mi nuut stilte in acht ter nagedachtenis van de bij Caobang gevallenen. Slechts de communisten bleven zit ten LJET ZAL je gebeuren, dat je, het aardige Middeleeuwse stadje met de moderne halsboord, Amersfoort, verlatend, de heide langs de Utreéht- se spoorbaan wilt opgaan en je wordt plotseling bijna gemangeld door een gevaarte, waarvan je het bestaan in Nederland althans niet had ver moed Zo moet het de argeloze fietser zijn vergaan, die plotseling op de Vlas akkers vis-a-vis een „Cornet" kwam te staan. Maar zelfs deze kolos heeft nog iets zwierigs, want gehoorzamend aan de „hersens", die ergens achter de zware pantserplaten verborgen zaten, zwenkte het keurig op zij, dook in 'n kuil. steigerde omhoog, aaide een paar struiken te pletter en kraakte enkele boompjes om dan weer met een vaartje een effen stuk af te toe ren. Deze „Cornet" was een der wapens, die thans bij het Britse Rijnleger in gebruik zijn en nu een dagje in Ne derland kwamen logeren om zich te laten kijken aan een groot aantal Ne derlandse officieren. In het geheel waren vijf tanks en een bulldozer, bemand met 4 officie ren en 45 manschappen naar Neder land gekomen voor een demonstratie. De „kennismaking" was al bijzon der interessant. Men zag eerst niets van de monsters, maar opeens deed men de schijnwerpers aan en daar stonden ze danzó goed waren ze gecamoufleerd door hun kleuren en wat takken. Het leek een geval Van mimicry. Het werd een heel kijkspel, waar bij rookgranaten werden „fgeschoten met een waaier van vonken en dan doken de Centurian, de Churchill en de Comet in de wolk om er plotseling weer uit te breken en hun geweld- demonstratie over het terrein te ver volgen. Op de foto zien we dan een Cornet, die bezet wordt met vijf manschap pen, 35 ton weegt (pa» op de tenen!) en een snelheid van 50 km. bereiken kan. Pas aan het eind van de oorlog kwam dit monster in het veld. FNE BELGISCHE minister van Lands verdediging, kolonël de Greef, heeft een uiteenzetting gegeven van de militaire politiek. Hij zei o.m. dat het noodzakelijk was steeds een be paald minimum aan manschappen on der de wapenen te hebben. Voor België zou dit minimum twee divisies volledig opgeleide en een di visie voor drie kwart opgeleide man schappen zijn, in totaal ruim 80.000 man. De dienstplicht zou dan in België tot drie jaar moeten worden verlengd. De Minister verklaarde zich voor stander van een bijzondere belasting voor degenen, die geen dienstplicht behoeven te vervullen. LAE POLITIEKE commissie der Ver. sing der tarieven. Natine lioofl mal «rüflim 4»r\ r>E belastingen staan nu weer in het middelpunt van de belang stelling. De Tweede Kamer Is aan het beraadslagen over een reeks fiscale ontwerpen. O.a. komen op de helling de belastingen, waar mede iedere burger te maken heeft, de inkomsten - en loonbelas ting en de omzetbelasting. Dat de gewone burger in de ge- meenschapslasten moet bijdragen, dat ziet hij wel in. Zijn gezin ge- da bescherming van de over- d cUe mede helpt in de opvoe ding van zijn kinderen. Voor dit alles dient naar ver mogen in de kosten te worden bij gedragen. De hoegrootheid van zijn bijdrage overtreft meestal zijn eigen schatting. Hij is al gauw geneigd te beweren, dat de opge legde last niet overeenkomt met zijn inkomen of vermogen, m.a.w. zijn draagkracht te boven gaat. IN AAR komt nog bij, dat door de huidige achterstand in de hef fing der directe belastingen een opeenhoping van aanslagen in ver mogens-, inkomsten- en onderne- mingsbeiasting is ontstaan, waar door aan het betalingsvermogen van de contribuabelen hoge eisen worden gesteld. In het jaar 1950 zijn de meeste definitieve aanslagen in de inkom sten-, vermogens- en ondeme- mingsbelasting betreffende de ja ren 1946 en 1947 opgelegd of nog te verwachten. Daarbij zijn voor zeer velen nog te betalen de voor lopige aanslagen betreffende de jaren 1949 en 1950. Wanneer men zich als zaken man mag verheugen in het bezit van enig vermogen, dan kan men in het kalenderjaar 1950 niet min der dan 8 aanslagbiljetten, be trekking hebbende op 12 aansla gen, in zijn brievenbus verwachten. Hierbij is dan geen rekening ge houden met de mogelijkheid, dat de belastingadministratie in 1950 de reeds ingeleverde aangiftebil jetten over 1948 en 1949 tot defi nitieve aanslagen in genoemde be lastingen kan verwerken. Dit zou nog weer 6 aanslagbiljetten kun nen opleveren. Gelukkig dan de werknemer, die niet meer dan f 4000,loon geniet. Hem blijven al deze biljetten met eventueel daaraan verbonden sla peloze nachten bespaard. Hij be taalt zijn belasting per week of per maand door de zorg van zijn werkgever. Een vraag is, of de zakenman en de werknemer, die inkomsten belasting moeten betalen, niet een soortgelijke berekening kunnen maken als waartoe de werkgever door de wet wordt verplicht. Aan het einde van ieder jaar dient de belastingplichtige dan een schatting te maken van de door hem verschuldigde inkomsten-, vermogens- en ondernemingsbelas ting en dient hij in het vervolg met deze schulden bij zijn huis houdelijk- of zakenbudget ernstig rekening te houden. De aanslagbiljetten zullen dan als regel niet de uitwerking heb ben van een donderslag bij heldere hemel, ook niet in geval van ach terstand bij de belastingadmini stratie. jyjENIG lezer zal hier zijn schou ders ophalen. Wie kan deze berekeningen maken en wat komt er terecht van een voor belasting betaling gereserveerd bedrag, vooral bij de zakenman? Toch zouden met een dergelijk systeem veel betalingsmoeilijkhe den zijn te voorkomen. Dat het systeem voorlopig weinig kans van slagen biedt heeft verschillende oorzaken, die behalve bij de be lastingplichtigen ook bij de over heid schuilen. Wat wordt er van overheidswe ge gedaan om de belastingplichtige op te voeden tot een overtuigd be lastingschuldige d.w.z. om hern te doordringen van de ernst en de noodzaak tot een eerlijk bijdragen in de overheidslasten? Moet hieraan niet ae aandacht worden geschonken op de middel bare scholen en zelfs op de hoog ste klassen der lagere scholen? Ook de grondbeginselen van de voornaamste belastingen dienen in grove trekken te worden onder wezen met de praktische toepas- Naties heeft met vijftig tegen vijf stmmen bjj drie onthoudingen het ge hele Zcven-Mogendheiden-plan voor „Verenigde actie voor de vrede", vol- gens hetwelk de algemene vergade ring bvoegdheid krijgt maatregelen te nemen ingeval van agressie goedge keurd. JN DE Delftse gemeenteraad deed wethouder Lausberg de opzien barende mededeling, dat blijkens door hem ontvangen inlichtingen de Over heid van plan zou zijn. aan de ge meenten ineens de contingenten voor woningbouw in de eerstkomende drie iaren toe te wijzen. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting wilde deze mede deling niet bevestigen. Genoemd plan zou nog „geenszins vast staan". Er bestaan meerdere plannen en een be slissing daarover is nog niet geno- men. Uit een en ander zou men kun nen concluderen, dat het driejaren plan in ieder geval in bespreking is. Deze tarieven zouden in beperk te mate gratis verkrijgbaar kun nen worden gesteld. 7EVEN MAAL in drie weken tijds was er ingebroken in het huis van de zakenman Robert Gadaix, woon achtig te Cliessy, in de omgeving van Parijs. Gadaix besloot daarop, toen hij weer eens weg moest een fles vergiftigde wijn ij de huiska mer te laten staan. Er werd voor de achtste maal ingebroken en de die ven dronken van de vergiftigde drank. Dinsdag jl. stierf een inwoner van Noord-Afrika, Mahammed Ara Ares- ki, in een ziekenhuis te Nanterre en men meent dat hij een der vergiftig de inbrekers is geweest. De politie onderzoekt of1 ••entueel me4'mach tigen heeft ge' lie ook van d ver giftigde drank nebben gedronken. ZESDE JAARGANG No. 1823 Uitgave' N.V. Uitgevers Mij. Neerland!». Verschijnt e'.ke werkdag. Bureau: Breda, Reigerstraat 16. Ttl.: Redactie 8181, Admini stratis 8778. Redactieraad: A. F. J. Aernoudts, C J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Abonne mentsprijs bij vooruitbet. f 3.90 per kwartaal, per post f 4.75, per week (uitsluitend bij niet- postbestelling) f 0.30. Losse nummers 8 cent. Postrek. no. 278841. Prijzen van buitenlandse abonnementen worden op aanvraag verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES. Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 20 OCTOBER 1950 Westsingel 98, Telefoon no 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon no. 102- (Bijbureau: OOSTBU R^CL^^Kieuv „t. .at Aavertentieprij's voor de gehele oplage 0.29 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.6Ö per m/m)Voor advertenties van plaatselijk* aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuws® editie f 0.10 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.25 per m/m). Staatwerk 3 cenÊ per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek ,/t Kleintje" word® verwezen naar de desbetreffende rubriek# Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet) verlangen af te geven, worden vernietigd

de Stem | 1950 | | pagina 1