Geestdrift moet leiden tot daden EIJZER Tragisch ongeval bij zwemmen Op excursie door de Biesbosch Een etmaal levend begraven leraar Twee Dekens in hel goud Scholen op reis tofjes DAGBLAD VOOR ZEELAND Middelburg- HET BEZOEK VAK PAKDIT KEHROE AAK 1KD0KES1E „Zorgt, dat er geen lekken in uu) huizen komen" Warm en zonnig Henri de Greeve moet nog steeds rusten Jongeman uit Kapelle door schroef geraakt en verdronken Zelfmoord bij wijze van kansspel Zaak Westerling tot 21 Jyni verdaagd Luchtlmsje der toekomst? Tweede Kamerleden ontvangen voorlichting over de inpoldering en watervrijmaking Zeven Franse mijnwerkers gered Jacht raakte in draaikolk Zes Hongaarse dokto ren gearresteerd ZESDE JAARGANG No. 1712 Uitgave: N.V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureau: Breda, Keigerstraat 16, Tel.: Redactie 8181, Admini stratie 8778. Redactieraad: A. F. J. Aernoudts, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Abonne mentsprijs bij vooruitbet. f 3.90 per kwartaal, per post f 4.75, per week (uitsluitend bij niet- postbesteliing) f 0.30. Losse nummers 8 cent. Postrek. no. 278841. Prijzen van buitenlandse abonnementen worden op aanvraag verstrekt. Voor God, Koningin en Vaderland euwste vindt betaalt jorraad omt gerust eens cht U tot niets verdelging in materiaal, jtrij dingsmiddelen. ILST Tel. 6ó foon 7. 515-0 MAANDAG 12 JUNI 1950 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.25 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.60 per m/m)Voor advertenties van plaatselijke aard viit Zeeland, uitsluitend in d? Zeeuwse editie f 0.10 per m/m. (Ingezonden Mede- delingen f 0.25 per m/m). Staatwerk 3 cent. per m/m extra. Incasso wordt berekend. Voor prijzen van de rubriek ,,'t Kleintje" wordt verwezen naar de desbetreffende rubriek. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuws-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102. (Bijbureaux: OOSTBURG, Nieuwstraat 22, Telefoon 35; TERNEUZEN. Axelsestraat 45, Telefoo^2347>^ mechanische ur aan het School6e recteur, E. Visschef- HET BEZOEK VAN PANDIT NEHROE aan Indonesië is een gerede aanleiding, althans voor zover dit de uitgesproken redevoeringen betreft, tot bezinning. Met grote nadruk wordt ge wezen op de noodzaak de na de souvereiniteitsoverdracht losge slagen geestdrift om te zetten in daden. Systematisch construc tief werken en morele vernieuwing worden aangeprezen als basis voor een Indonesië, dat in alle opzichten kan meetellen in de rij van vrije volken. WEG MET DE FIETSTAXI'. TLJEER DAN 100.000 Bandungers heb- ben Zondagmorgen geluisterd naar redevoeringen van president Su karno en Pandit Nehroe. Nehvoe sprak het eerst en betoog de, dat hij met verontwaardiging tus sen de menigte op het sportveld, waai de massa-bijeenkomst plaats vond, enige spandoeken met opschriften zag, welke opschriften luidden: .Democra tie? Vrijheid voor de leiders van de Labour en de -Boeren!" en „Rechten van democratie en rechtvaardigneid voor de leiders van India". 2WEDEN-MRDKQIAMC FtHiAH» -smoeaUHD m Boven/ DE UNIVERSITEIT van Leiden be stond Zaterdag 375 jaar. Een plech tige herdenkingsbijeenkomst in de St. Pieterskerk te Leiden met tal van autoriteiten en studenten zette de feestelijkheden in. TEGEN H. KOLDERT, voormalig di recteur van „De Telegraaf" werd in hoger beroep eenzelfde als reeds eer der geëiste straf, nl. 12 jaar, geëist. TWEE STUDENTEN te Delft zijn ge arresteerd, omdat zij bezig waren, bij wijze van „studentengrap" de tribunes bij het Prinsenhof, die waren opge steld in het kader van het Holland festival voor de opvoering van „El- ckerlyc" te vernielen. OP VLOTTERE wijze dan tot nu toe zal een emigrant zijn belastingaange legenheden met de Inspectie kunnen afwikkelen. In sommige gevallen kan zelfs een bewijs van „Geen bezwaar" ondanks belasting-achterstand worden afgegeven. RIJWIELEN met hulpmotor moeten ill België als motorrijwielen zijn uit gerust. Het berijden van fietspaden en niet verhoogde bermen is daar verbo den. PRINS BERNHARD is ere-lid gewor den van het Contactcentrum Voorlich ting tijdens de lunch bij gelegenheid van het eerste lustrum van het cen trum. DE BRAND in een speelgoederenma- gazijn te Bradford (Yorkshire) kostte Zaterdag aan drie vrouwen het leven. Het magazijn brandde uit. R0CCA SINIBALDA, 800 inwoners «95 km. ten Noordoosten van Rome, h ..eerste wereldstad". Alle inwoners ZTO „wereldburgers". Het dorp heet "t „Rocca del mundi" (Rots van de wereld). RE STAKING in de textielnijverheid van België duurt voort. De onderhan delingen met de 90.000 stakers zijn af gebroken. Alle Bonden blijven hun le den steunen. PURMEREND wandelt nu een °°kje rond op twee achterpootjes. Moeder Natuur schonk het diertje slechts één krom voorpootje, dat het nu voor de borst gestrekt door de we reld draagt. KONING LEOPOLD en de Prinses van Rétie zullen vanmorgen om half tien door Z. H. de Paus in particu liere audiëntie worden ontvangen. HET FAMILIEFEEST van de Vara bracht bij gelegenheid van het zilve ren jubileum gisteren een menigte van ongeveer 80.000 mensen bijeen. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Droog en zonnig weer met meest matige wind uit Oostelijke rich tingen. Opnieuw iets hogere tem peraturen dan gisteren. Vandaag: Zon onder 20.59 uur. Maan onder 18.15 uur. Morgen: Zon op 4.20 uur. Maan op 2.30 uur. ,Ik weet niet waarvandaan de üc den, die hiervoor verantwoordelijk zijn, hun informaties hebben. Ik kan echter verzekeren, dat mijn regering weet, wat zij doet. I know my job", ging Nehroe voort. Er zijn vele leuzen imperialisme, kapitalisme, communis me. socialisme en andere -ismen. Ik beschouw mi' zelf als een socialist. Jk weet, wat sc/alisme is, beter wellicht dan vele lieden, die deze sociaksü sche leuze propageren." Nehroe sprak de hoop uit, dat India en Indonesië metterdaad zullen samenwerken voor de oplossing van de vele moeilijke vraagstukken. IRIAN "PRESIDENT Sukarno vroeg de toe- hoorders voor het begin van zijn redevoering, of hij ir. het Sundarees of in het Indonesisch zou spaken. Verreweg de meesten bleken, door middel van handopsteken, voor een Sundanese redevoering. Sukarno zeide eerst enkele woorden over zijn studententijd. ,Ik ben hier grootgebracht. Hier heb ik de Partai Nationalis Indonesia opgericht. Het is ook mijn wens, hier te worden be graven." Hij zeide verder o.a., dat Irian voor 1951 in de eenheidsstaat Indonesië moet zyn opgenomen en deed een beroep op het volk om hard te wer ken. „Zorgt dat er geen lekken in uw huizen komen, dat er genoeg te etui is en dat er geen betjakvoerders betjak: fietstaxi voor passagiersver voer) meer nodig zijn. Ik kan hel niet aanzien, dat de ene mens de an dere voortsjouwt." Slechts met de grootste moeit' slaagde de stoet er in, uit de menigte te komen. Later op de dag vertrok het gezelschap per vliegtuig naar Djokjakarta. "PATER W. LOOP S.M.M., de plaats- vervanger van de bekende radio spreker Henri de Greeve pr., verzoekt ons het volgende mede te delen: In de laatste tijd hebben wij her haaldelijk brieven ontvangen, waarin men ons verzocht om nadere mede delingen over de toestand van de Z.E. Heer Henri de Greeve. De reden, waarom wij onmogelijk op al die brie ven kunnen blijven antwoorden, is de ze, da^ er in de toestand geen veran dering is. Zoals reeds is medegedeeld, heeft Pater de Greeve rust nodig en verlangt hij niets liever, dan met rust te worden gelaten. Alleen kunnen wij er nog bijvoegen, dat hij zich onder behandeling heeft gesteld van een der bekwaamste zenuwspecialisten in ons land. Wij vertrouwen, dat men met het verlangen van de Z.E. Heer de Greeve naar volkomen rust, rekening zal hou den en met deze mededeling genoe gen neemt en daaruit geen verkeerde gevolgtrekkingen maakt. Pater de Greeve is dankbaar voor alle gebed en blijft daarop vertrouwen. Vriendelijk verzoeken wij U, verde re correspondentie hierover te staken, daar wij toch niet meer kunnen ant woorden, dan wij hier hebben mede gedeeld. Zodra er werkelijk nieuws te melden valt, zullen wij dit gaarne doen. Mevrouw Eleonor Roosevelt, die een bezoek aan verscheidene Europese landen brengt, vertoeft op het ogenblik in Zweden. Zij werd door Koning Gustaaf in audiëntie ontvangen. Tijdens haar bezoek aan de Zweedse vorst in het kasteel Drottningholm. TN HET KANAAL door Zuid-Beve- land tussen Post- en Vlake-brug, gebeurde Zaterdagmiddag 3 uur een tragisch ongeval, dat het leven kostte aan de 17-jarige Corn. Meyler uit Ka pelle. Met verschillende andere jon gens was hij daar aan het zwemmen toen hij verrast werd door een Zwit- CONGRES WAPENKUNDIG GENOOTSCHAP Het Nederlands geslachts- en wapenkundig genootschap zal op Zaterdag 24 Juni a.s. in Den Bosch een congres houden. Jhr. mr. E. van Weede zal het congres presideren. HET JUBILEUM-CRITERIUM TE ETTEN bracht Gerrit Schulte na twee daverende slotronden op zün naam. Hier ziet men hem vooraan links in een groep een der scherpe bochten uitkomen. sers motorschip, afkomstig uit Bazel. M. deed nog krachtige pogingen om aan het gevaar te ontsnappen, doch kreeg eerst een slag van de romp, wel ke hem blijkbaar verdoofde en is toen tegen de schroef gezogen, w aar door hij deerlijk werd gewond. Daar na zonk hü snel naar de diepte. De gealarmeerde rivier-politie uit Wemeldinge alsmede de rijkspolitie uit Kapelle waren spoedig ter plaatse maar konden natuurlijk geen hulp meer bieden. Wel hebben ze met alle beschikbare middelen uren achtereen en de hele nacht door zelfs met een verzwaar de zegen werd de bodem afgezocht naar het lijk gedregd, doch zonder dat enige resultaat werd geboekt. Ook een te hulp geroepen duiker moest onverrichterzake zijn pogingen opge ven. Het medeleven met de zo zwaar getroffen familie is te Kapelle groot. Zondagavond laat kwam het be richt binnen, dat de politie te water te Wemeldinge het stoffelijk over schot van het slachtoffer heeft opge- dregd. „Russische roulette" ANTHONY PETRULLI, een vjjftien- jarige jongeman, heeft zich Zater dag te Mac Keesport, in het bijzijn van drie van zijn kameraden, gedood bij het „Russische roulette spel". Dit is een kans-„spel" waarbij men in de trommel van een revolver een enkele kogel doet. Vervolgens laat men de trommel draaien. Zonder te kijken waar de ko gel zit, richt men de revolver op de slaap en haalt de haan over. Volgens de waarschijnlijkheidsberekening, slaat de haan meestal op een vakje waar geen kogel in zit. De jeugdige Anthony Petrulli heeft geen „geluk" gehad. Hierboven een foto van de huldiging van de Hoogeerw. Heer A. J. van den Brekel, deken en pastoor der parochie van de H. Joannes de Doper te Kaats heuvel. De deken wordt aan de grens der parochie feestelijk begroet. Links staat Mgr. L. Hurkmans en rechts pastoor J. v. d. Heuvel uit Gemert. Hiernaast de Hoogeerw. Heer Mgr. dr. Ch. van Dam, deken van Bergen op Zoom en uastoor vaa de parochie van de II. Maagd Maria. De heer Jac. Speekenbrink overhandigt de jubila ris een album met de namen der pa rochianen, die een jubileumgave van f 8000 bijeenbrachten voor de versie ring en verbetering van de kerk. j „Onverwachts getuige uit Nederland" TTE BEHANDELING van het door Indonesië gedane verzoek om uit levering van kapitein Westerling is door het Hooggerechtshof van Singa pore op verzoek van Westerling tot 21 Juni verdaagd. Westerling's advocaat, F. R. Massey, vroeg om verdaging van de behande ling van het verzoek tot uitlevering „om enige getuigen te kunnen voor brengen". Aan Reuter verklaarde Massey, dat een van hen „een onverwachte getui ge uit Nederland" was. Westerling had verder zijn advocaat gevraagd door middef van de Neder landse consul te Singapore pogingen in het werk te stellen om van de In donesische regering voor zijn vrouw en drie kinderen vergunning te ver krijgen om Indonesië te verlaten. Massey heeft meegedeeld, dat op dit verzoek officiëel afwijzend is beschikt. TN DE Verenigde Staten worden mo- menteel proeven genomen met een klein vliegtuig voor particulier ge bruik. waarmee men bijna even ge makkelijk kan landen en opstijgen als met een helicoptère, doch dat overi gens even goede vliegeigenschappen heeft als een gewoon vliegtuig. Het is door twee Amerikaanse hooglera ren van de Harvard University ont worpen en helioplane gedoopt. Uiterlijk vertoont de helioplane gro te overeenkomst met een normaal een- motorig licht vliegtuigje met norma le vleugel. De propeller is echter lan ger dan bij normale viliegtuigjes van deze afmeting, n.l. 2.7 meter en maakt minder toeren. In de vleugel is een ingewikkeld systeem van ailerons en spleten ingebouwd en de staartroeren zijn in van elkaar gescheiden gedeel ten onderverdeeld, die onafhankelijk van elkaar versteld kunnen worden. Dank zij deze nieuwigheden kan het vliegtuigje zeer langzaam n.l. met een snelheid van 43 lc.m. per uur vliegen zonder in de vrille te ge raken. Als de landingssnelheid ten op zichte van de grond 27 kilometer per uur bedraagt kan de helioplane binnen de 14 meter tot stilstand gebracht wor den. Bij het opstijgen komt de helioplane binnen de 30 meter vrij van de grond en is binnen de 90 meter reeds op een hoogte van 15 meter. Het model, dat plaats biedt aan 2 personen heeft een kruissnelheid van 173 k.m. per uur, doch men is bezig een veel sneller type voor 4 personen te ontwerpen. Daar het vliegtuigje makkelijk te besturen is, kunnen particulieren, die uit de aard der zaak niet zo grondig opgeleid worden als beroepspiloten en niet over zoveel ervaring beschikken het toestelletje veilig en zonder grote inspanning besturen. Daar de uitlaat en de propeller van speciale geluid dempers voorzien zijn, maakt de he lioplane bijna even weinig lawaai als een auto. QP UITNODIGING van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordbrabant hebben omstreeks veertig leden der Tweede Kamer Za terdag een excursie gemaakt in de Biesbosch. Onder de vele andere genodigden waren hoofdambtenaren van de Twee de Kamer, de Commissaris der Konin- scholverkolonie door de rust van een de Quay, leden van Ged. Staten van dit gewest, burgemeesters, hoofdinge nieurs en ingenieurs van de rijks- en de provinciale waterstaat. De tocht werd aangevangen te Geertruiden- berg, vanwaar uit het gezelschap in een aantal bevlagde motorvaartuigen, langs riet en rijshout en langs de aal- scholverkoloni door de rust van een uitgestrekt watergebied, dat de aan dacht van het parlement op zich ge vestigd wil zien, naar de Annapolder voer, waar de voorzitter der Brabant- jecteerd is van de „Kop van het land" naar Keizersveer. Aan de Zuidkant van de Biesbosch wordt een strook natuurschoon gespaard. De tweede voorzitter van de Twee de Kamer, mr. L. A. Donker uit Rot terdam, die geboortig is uit deze om geving, heeft namens de Kamerleden een dankwoord gesproken. Herinne rend aan de tijd, dat deze streek front gebied was tijdens de laatste wereld oorlog, waardoor de beroemde „cross- line" liep, merkte hij op, dat thans de aandacht wordt gevraagd voor de wer ken des vredes. De voorzitter van het kantoor Waal wijk der Brabantse Kamer van Koop handel, de heer J. W. Van Heesbeen, schetste nog de in deze streek bestaan de toestanden, welke hij onhoudbaar noemde. Hij merkte op. dat de laatste vijftig jaar Nederlands economische politiek vooral maritiem gericht is ge- Te Werkendam werd Vrijdagmiddag door de Commissaris der Koningin, prof. dr J. E. de Quay de „Biesboschhaven" geopend. Prof. de Quay (links) en de burgemeester van Werkendam, de heer J. J. de Bruyne, bij de ingang van de haven. se Kamer van Koophandel, de heer H. Mannaerts uit Tilburg, een begroe tingswoord sprak. Tijdens 'n koffiemaaltijd, welke bij 'n bezoek aan de Keizersguldenwaard werd genoten, heeft ir. J. W. de Vries, hoofingenieur-directeur van de rijks waterstaat, directie benedenrivieren, een uiteenzetting gegeven nopens de technische werken, welke voor de in poldering en watervrijmaking nodig zijn. De Biesbosch krijgt een grote om ringende dijk, een tweetal waterwe gen en voorts een weg, welke gepro- weest, maar dat er nu iets veranderd is. Hij bepleitte de wenselijkheid van versnelling van het tempo der thans in gang zijnde werkzaamheden en bracht tenslotte dank aan allen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt bij de voorbereiding van deze excur sie. Mevrouw Meulenberg-Kodde heeft, sprekende namens de bond van plat telandsvrouwen, voorts nog betoogd, dat het noodzakelijk is, dat snel wordt aangepakt in het belang van de land bouw. JN EEN MIJN te Fénain, nabij Douai, in Noord-Frankrijk heeft Zater dag een ongeluk plaats gevonden, waardoor 7 mijnwerkers van de uit gang werden afgesieden. Zij werden Zjndagmorgen ongedeerd aan de op pervlakte gebracht. Een tunnel, die zich op vijfhonderd meter diepte bevond, stortte in, toen de mijnwerkers juist bezig waren zich naar de uitgang te begeven. Het nieuws van het ongeluk verspreidde ziel. als een lopend vuurtje door het dorpje Fénain. Gezinsleden van de in gesloten mijnwerkers groepten ang- stig bij de ingang van de mijn samen. 1 Een reddingsploeg slaagde erin een pijp voor de toevoer van verse lucht aan te brengen. Het was niet moge lijk het neergekomen gesteente voor Zondag te verwijderen. Later hoorde men dat er door de aangebrachte luchtpijp werd geroepen. De reddingsploegen werkten zon- ler eDige onderbreking door en slaag den er tenslotte in een uitgang voor de zeven slachtoffers te maken. Alle I zeven waren ongedeerd. fpWEE MANNEN en twee vrouwen zijn in een verschrikkelijke nacht omgekomen in een draaikolk aan de voet van een dam in de Allegheny- rivier bij Pittsburgh. Zij waren met een kleine plezierboot in de kolk ge raakt en werden stuurloos door de ontzettende kracht van het water te gen de dam gebeukt, terwijl de water massa's over het dek spoelden. Pas Zondagochtend slaagde men er in de overlevenden, vier mannen, die zich de gehele nacht aan het dek had den vastgeklampt, te redden, doordat men een sleepboot tegen de dam aan voer en de opvarenden van de klein ste plezierkrulser van boord haalde. Tweeduizend belangstellenden sloegen dit waagstuk gaande. Een der omgekomenen was een sluiswachter, die met een collega reeds eerder had getracht de opvaren den met een kleiner schip te redden. Eenmaal aan boord van de plezier- kruiser, konden zij niot meer terug en een van hen werd door de over spoelende watermassa's meegesleurd. Een poging om de drenkelingen met een door een luchtschip neergelaten touwladder te redden, mislukte ook, zodat de ongelukkigen de dag moes ten afwachten, voordat de overleven den onder hen konden worden ge borgen. (Van onze onderwijsmedewerker) DAAR heb je nou weer zo iets, waar in onze jeugd niet over gepraat werd. Nu gaan we die kwajongens maar liefst een reis laten maken naar Am sterdam! Toen ik vijftien was, was ik nog nooit verder geweest dan Breda. Ze waren vroeger wel wijzer. Al dat ge-reis kweekt maar zucht naar weel de. Later is het kind er zelf de dupe van. JJEBT U nimmer dit „bezonnen" oordeel vernomen over een schoolreisje Luistert U de komende maanden dan maar eens goed. U kunt zulke woorden op menige straathoek vernemen. Een andere vraag is, of deze mensen gelijk hebben. Of beter: dat is geen vraag, want ze hebben on gelijk! Is een schoolreisje luxe? Meestal laten de ouders hun kinderen zelf sparen, om de reiskosten bij elkaar te krijgen. De helaas ouderwets ge worden spaarzin wordt dus aange wakkerd. Men zal moeten erkennen, dat het zeer vruchtbaar is, als onze kinderen leren, dat zij met volge houden sparen mettertijd zich b.v. een aangename reis kunnen ver werven. Anderzijds ziet men tevens, dat deze opvoedingswinst verloren gaat, wanneer de jonge reizigers de nodige gelden zonder meer uit va ders portemonnaie kunnen betrek ken. Hebben schoolreizen nut? Men stelt zich misschien voor, dat op zekere dag op school gezegd wordt: „Kom, we gaan er 'ns op uit. Mor gen allemaal op naar Amsterdam". O nee! Als na rijp overleg de be slissing is gevallen, waarheen de reis zal zijn, begint er een tijd van grondige voorbereiding. In de aard rijkskundeles wordt de route uit voerig besproken. De geschiedenis les geeft aanleiding om historische gebouwen, plaatsen, standbeelden, te plaatsen in him periode van ont staan. De taal- en leesles brengen lectuur, die op onderdelen van de reis betrekking heeft. Reeds worden opstellen gemaakt over de verwach tingen en voorbereidingen. Zodoen de wordt bereikt, dat de kinderen op de reisdag weten, wat er te zien zal zijn, wat ze zeker zien willen. Dan is er ook geen onderwijzer meer nodig, die schoolse uitleg geeft en de draairichting der kin derhoofden commandeert. Op reis geniet ieder op zijn eigen manier. En deze rustig voortwandelende kinderen nemen meer waar en vooral: onthouden en verwerken meer dan menige volwassen tou rist, die gejaagd van museum naar museum voortraast. Dat zijn toch al twee belangrijke winstpunten, dunkt ons. Ten eerste ondervinden de jeugdige reizigers eens, hoe aangenaam en leerzaam een goed-geprepareerde reis kan zijn. Zij leren reizen. En ten twee de trekt het onderwijs in vrijwel ale onderdelen groot voordeel uit de eenmaal wakker-geroepen be langstelling. Ik schetste U de vruchtbare voor bereiding bij verschillende vakken. Men kan zich gemakkelijk de ver werkende arbeid voorstellen na de reis. Alleen al in de opstellen ont moet men overtuigende argumen ten van het levende nut van school reizen. JS DAN EEN schoolreis enkel stu die-reis? Men wachte nog even met het verwijt van schoolmeester lijke leerzucht. Op elke reisdag wordt behoorlijk gelegenheid gege ven voor recreatie. En toch werpt zelfs deze tijd van amusement vruchten af. De ongedwongen om gang onderweg en bijvoorbeeld in een speeltuin brengen niet zelden ongeweten karaktertrekken in de kinderen aan het licht. Anderzijds worden vaak nauwere contacten ge smeed tussen kind en leerkracht. Het is voor het kind vaak een openbaring, ons eens in een schom mel en niet op de lessenaar te zien! Neen, een goed-georganiseerde schoolreis is zeker verantwoord. Al le reizigers zij een aangename reis toegewenst! B. TN EEN communiqué van de Hon gaarse regering is de arrestatie bekend gemaakt van dr. Ferenc Fa- rago, hoofd van het micro-biologisch instituut te Budapest en vijf assisten ten, die worden beschuldigd van kin dermoord. Door een misdadige zorgeloosheid zijn aan een aantal kinderen kink- hoest-injecties gegeven, die met teta nus waren besmet, aldus het commu- nioué. Van de 25 kinderen, die op 2 en 3 Juni in een ziekenhuis werden op genomen. stierven er negen. Ook een aantal andere kinderen werd op deze wijze geinfecteerd.

de Stem | 1950 | | pagina 1