|T SAS VAN GENT, >n vooruitstrevende gemeente J Ma/. Wat een Wonderlijke Wer^d Gouden Bruidspaar teLewedorp mtrale Ovezandse raad kraakte harde noten RADIO I D1 TWEEDE BLAD WOENSDAG 3 MEI 1950 Nieuwe woonwijk gereed De electrificatie van de 's Heerenhoeksedijk (bk Um. Rond de oevers van de Schelde „...Mijnheer Pastoor ïs er vóór...! Merrieënkeuring in Zeeland Communisme en huwelijk Pelgrim-amazone te Rome Alcohol als redmiddel IN DE ZON! 'n TIP VAN BOOTZ DE SCHADUW. MINNAAR Irgen lat een Ier uit palend ponds, nond! Isteen ct. OP ZOOM IGDHEDEN otterdam. ER STEEN jlitieke mopje e maar niet n we liever ►ver. CAS VAN GENT, de welvarende in- dustriegemeente in de kanaalzone, grenzend aan cfe Belgische grens, staat de laatste tijd in het middelpunt van de belangstelling, omdat men hier hard werkt en alles doet wat mogelijk is om deze gemeente op te heffen en te verbeteren. De Raad heeft een open oor oog voor alles, wat hier noodzakelijk is en wanneer zich de gelegenheid voordoet om de gemeente te ver fraaien, een beter aspect te geven, industrie en handeldrijverden ter wille te zijn, dan kan men ervan ver zekerd zijn, dat alles in het werk gesteld wordt om aan redelijke ver langens tegemoet te komen. Niet altijd kan men bereiken wat. men wil, maar we mogen toch gerust zeggen, dat eT de laatste jaren hard gewerkt en veel tot stand gebracht is. Het woningprobleem, dat het meest tot de bevolking spreekt heeft de bij zondere aandacht van de vroede va deren en een dezer dagen kwam er weer een nieuwe wijk gereed, die een sieraad voor deze gemeente gewor. den is. Aan de Staak, gelegen vlak langs 'de Belgische grens onder de rook van de gemeente Assenede werden onder architectuur van de heer Laurentius uit Voorschoten door de firma Muys en de Winter 110 montage-woningen gezet, met de bouw waarvan in Sep tember 1948 begonnen werd. Deze woningen omvatten het bouw plan 19481949 en wanneer men in deze nieuwe wijk eens- een kijaje gaat nemen dan staat men verwon derd over wat hier bereikt werd. In een omgeving, die vroeger weiland was heeft men thans een woonwijk gekregen, die er prettig uitziet en waarvan de huizen, die wit of crème kleurig zijn, een lust voor de ogen zijn. Mooie straten heeft men er ge formeerd, welke alle genoemd zijp naar leden van de Koninklijke fami lie. Vandaar dat deze wijk oek wel genoemd wordt de Koninklijke Wijk. Een andere naam die men eraan geeft is die van het Witte Dorp of de' Nieuwe Wijk. Van deze 110 woningen, zijn er 18 duplexwoningen, dus geschikt voor 2 gezinnen, zij het dan kleine gezinnen. In de andere woningen wonen grotere gezinnen en zij zijn van binnen aar dig ingericht. Een mooie kamer be neden met een eet- en een zithoek, een keukentje en buiten een berg plaats. Boven vindt men drie kamers benevens douchecel. De huizen zijn in een omgeving ge plaatst, die van alle gemakken voor zien is: waterleiding, goede bestra ting riolering, electrisch licht enz. alleen ontbreekt nog gas, maar dat is aan deze zijde van het knaaal nog nergens. Voor de woningen ligt een aardig tuintje terwjjl men achter ook nog over een tuintje beschikt. Er is een beplanting in aanleg, die het zeel' zeker wel zal doen en wanneer men zo eens door de verschillende straten rijdt, wordt men getroffen door de huiselijke sfeer, die overal uitstraalt. Licht en lucht hebben overal toegang in deze wijk en ma ken. dat er prettig wonen is. De be woners zijn uitermate tevreden over wat hun geboden is en men krijgt zo de iindruk, dat hier veel gezinnen geholpen zijn. Het zal hier echter niet bij blijven, want men, zal dit jaar nog met 56 andere woningen beginnen aan de N. zijde van de weg naar de Staak. NOG MEER PLANNEN. Ur zijn nog veel plannen in Sas van Gent, die binnenkort werkelijkheid zullen worden en zo denken we aan het doortrekken van de Paul Kruger- dreef naar het nieuwe uitbreidings plan als ontsluiting van de Nieuwe Wijk en tevens bedoeld om het ver keer in de suikerbietencampagne naar naar de Coöperatieve Suikerfabriek op te vangen en buiten de gemeente te houden. Men hoopt in Sas van Gent ook, dat spoedig het rijwielpad naar Ter- neuzen verwezenlijkt zal worden, maar daar dit een aangelegenheid van de Waterstaat is en men daar blijkbaar niet over de benodigde con tanten beschikt, zal dit nog wel enige tijd duren. Wat wel werkelijkheid zal worden en waarvan de aanbesteding spoedig zal plaats vinden, omdat alle beno digde vergunningen verleend zijn, is het nieuwe zwembad, dat komt op de landtong tussen de 2 kanaalarmer. Sas had behoefte aan een goed zwem bad en nu is het dan zover. Een ander project, dat binnenkort zal worden Vroeger weiland, thans een keu rige woonwijk, een lust voor het oog. aangepakt, is de restauratie van de molen op de Molenberg, waarvoor monumentenzorg, provincie en ge meente de benodigde gelden beschki- baa- stelden. Al met al kan men zeggen, dat Sas van Gent zich i>n gunstige zin ontwik kelt en dat er gewerkt wordt op een wijze, die menige gemeente tot voor beeld mag strekken. JTJE Ovezandse raad heeft kans ge zien om een agenda van 17 pun ten en een rondvraag, waarbij een 4- tal kwesties ter sprake kwamen, in twee uur tijds af te werken. De voltallige raad wees de eis tot schadevergoeding van J. de Jonge een stemmig af. Aan het garantiefonds voor de Zeeuwse tentoonstelling in 1953 te Middelburg te houden, zal Ovezan- de deelnemen tot een bedrag van f 0,06 per Inwoner. Verder werden verordeningen vast gesteld voor opcenten grondbelasting en personele belasting en een verorde ning op de besmettelijke zlektengel- den. Aangaande de verbetering teerweg Ovezande'sHeerenhoek werd besloten deze te doen uitvoeren middels open bare aanbesteding. Over de electrificatie van een ge deelte van de 's-Heerenhoeksedijk wer den harde noten gekraakt. Aan de ge meente wordt een bedrag van f 1400.— of f 117.30 per jaar gedurende 15 jaar gevraagd. Volgens het destijds aan vaarde raadsrapport komt dit complex in aanmerking voor een jaarlijkse bij drage van f 36.—. B, en W. stellen voor om dan ook met f 36.en niet meer te subsidiëren. Het verzoek van D. Boonman tot afsluiring van een ge-, deelte van de Noordelijke Calagnedijk wordt na breedvoerige beraadslagin gen ingewilligd. Bij de rondvraag vroegen de heren van Steenbergen en Remijn waarom de warmwatervoorziening van het Wit Gele Kruis-gebouw die door de ge meente wordt betaald, niet aan een plaatselijke of naburige installateur is gegund en waarom zo ver van huis is gegaan, n.l. naar Souburg. Er werd gevraagd naar de prijsverschillen, De voorzitter merkt op dat de raad enkel als voorwaarde heeft gesteld een jaarlijkse exploitatiebegroting en re kening van de douche-cellen van het Wit Gele Kruis en dat destijds de toenmalige voorzitter heeft toegezegd dat aan het inschakelen van plaatse lijke installateurs de volle aandacht zal worden besteed. Op de overige vra gen moet de voorzitter schuldig blij ven. Over het per 1 Mei ingaande een richtingsverkeer in de Dreef was dhr. Remijn niet te spreken, doch de voor zitter antwoordde dat men met zeer gegronde bezwaren moet komen om de mening van B. en W. te wijzigen. En kel in het belang van de verkeersvei ligheid is dit besluit na rijp beraad genomen. Op de vraag van dhr. de Winter omtrent de vervulling van de burge meestersvacature kou de voorzitter slechts mededelen dat de sollicitatie termijn voor deze functie is gesloten en dat verwacht mag worden dat bin nen afzienbare tijd deze benoeming zal afkomen. Enkele ran de 110 woningen, die in de Koninklijke wijk zijn neer gezet. Zo te zien moet het er prettig wonen zijn. (Advertentie.) HOE heb jij gestemd, Henk? Rood, natuurlijk. Iedere Nederlandse kiezer stemt rood, anders is 'zijn stem ongeldig. Toch kunnen wij van die .rooien" nog heel wat leren, kwam Wim ineens uit de hoek. Ik zou niet weten wat, vinnigde Willy. Nou, zij komen in ieder geval op voor de waarde van de arbeid en de menselijke waardigheid van de arbei der. Ja, dat is niet te ontkennen, viel Henk in, maar al moeten wij de socia listen rekenen' tot de ijverigste wer kers van het eerste uur, dat is daarom toch nog veen bewijs, dat hun systeem om de wijngaard van de arbeid van alle onkruid te zuiveren het juiste of het beste is. HAKEN EN OGEN £)E vereniging „Het Ned. Trekpaard" afd. Zeeland zal de volgende keurin- g envoor opname in het keurstamboek houden: St. Philipsland Maandag 8 Mei, 8.30 u.; Zierikzee Maandag 8 Mei. 10.15 u.; Renesse Maandag 8 Mei, 11.30 u.; Tholen Maandag 8 Mei, 14.15 u.; St. Maartensdijk Maandag 8 Mei. 15.45 u.; Krabbendijke Maandag 8 Mei, 17 u.; Kruiningen Maandag 8 Mei, 17.45 u.; Kortgene Dinsdag 9 Mei. 8.15 u.; 's-Heerenhoek Dinsdag 9 Mei. 10.15 u.; Middelburg Dinsdag 9 Mei 13.30 u.; Hulst Woensdag 10 Mei, 8.45 u.; Axel Woensdag 10 Mei, 13 u.; Zaamslag Woensdag 10 Mei, 16.30 u.; Terneuzen Donderdag 11 Mei. 8.15 u.; Groede Donderdag 11 Mei, 11.15 u.; Oostburg Donderdag II Mei, 13 u.; Aardenburg Donderdag 11 Mei, 16 u.; IJzendijae Vrijdag 12 Mei, 8.30 u.; Kloosterzande Vrijdag 12 Mei, 14 u.; Goes Zaterdag 13 Mei, 8 u. FAAAROM zitten er aan het samen gaan van de K.V.P. en de P.v.d. A., hoe groot het voordeel ook is, toch verschillende haken en ogen, die nog niet sluiten. Hoe bedoel je dat? Wel, al streven beide partijen er o. a. naar om via een gezonde wetgeving de sociale rechtvaardigheid in ons land te bevorderen, de mentaliteit, waarmee beide groepen hiervoor strijden, is toch heel verschillend. De P.v.d.A. houdt „officieel" alleen maar rekening met het aardse, met deze wereld. Als ik het hier maar goed heb en wel zo goed mogelijk, is de zaak oké. Terwijl wij nog wat verder kijken als de grenzen van het graf. En het is juist „dat verder kijken", wat onze strijd voor een rechtvaardige verdeling van de vruchten van onze arbeid in een heel ander licht zet en wat ook de geest, de sfeer, in onze par tij heel anders moet maken. Ik bedoel niet, dat wij ons zoet moe ten laten houden met „de pap van het hiernamaals". Doch onze kijk op het sociale vraagstuk moet dieper en breder zijn, want wij zien de dingen in een veel groter verband. In dit op zicht komt het socialisme slechts tot onze knieën. Wat zij vaak als het hoogste goed beschouwen: 'n goed be staan op aarde, vormt voor ons slechts de basis voor de dingen van een veel hogere orde. Alleen als onze mensen hier goed van zijn doordrongen en dit duiven uitdragen, dan kunnen wij de verbre king van 't isolement een zegen en een weldaad noemen. HET FEEST VAN DE ARBEID AM eens een voorbeeld te geven. Wij vieren in Mei het feest van de arbeid. Dat kunnen we doen op de 15e Mei, de dag waarop de grote Ency- kliek: Rerum Novarum: „naar betere tijden" en de wereldzendbrief: quadra- gesimo Anno: „nu 40 jaren later", zijn verschenen. Bij die viering moeten wij er ons echt op bezinnen wat de arbeid voor onze mensen met een eeuwigheidsbe stemming en een ziel, die door de ar beid en het lijden van Jezus Christus is geheiligd, betekent. Het moet weer levend in ons wor den, dat onze arbeid is een deelname aan de verlossing van de wereld, een heilig offer op het altaar van onze liefde voor God. Voor de Christen is de arbeid een deelname aan het Koning schap van Jezus Christus over al het geschapene. Daarom is een feest van de arbeid zonder een zegening van de werktui gen als een kerk zonder tabernakel. WAAR BLIJFT DE K.A.B.? \JfAAROM hebben we hier dan nooit de zegening van de gereedschap pen? vroeg Rie. Daar heb ik het juist met de Pa stoor over gehad, antwoordde Wim en die zei: Ik ben daar 100% voor; want het is een zinvolle en schone plechtigheid; maar ik wacht al jaren op een verzoek van onze K.A.B. om dat ook in onze parochie in te voeren, zoals het al in vele plaatsen het gebruik is. Maar waarom begint U daar zelf dan niet mee? Neen, dat lijkt me onjuist. Aan de vruchten ken je de boom. Onze arbei ders zijn nu al meer dan 40 jaar Ka tholiek georganiseerd. En ieder nieuw lustrum wordt met een daverende feestavond gevierd. Nu zou ik zo graag zien, dat het werk van onze organisaties niet alleen materieel voordelig werkte op onze mensen, maar dat zij ook geestelijk er een kop groter door werden. Het invoeren van de zegening der werktuigen moet een antwoord zijn op een gevoelde behoefte, dan krijgt ze haar juiste waarde. Nogmaals, ieder verzoek in die richting, grijp ik met beide handen aan. Ga je mee naar het bestuur, Henk? Ja, want ons feest van de Arbeid in dit heilige jaar moet klinken ais de Big-ben. T)E KOMSOMOL Prawda, het or- gaan van. de „Jonge Communis tische Liga" verklaart, da tde mese- te Russische jongens en meisjes ge kant zijn tegen kerkelijke huwelij ken, daar zij in strijd zijn met de .bolsjewistische ideologie". Het blad zegt verder, dat „een overweldigende meerderheid van onze jeugd vrij is van elk soort bijgeloof en vooroor deel". Het blad schreef de vorige maand dat het trouwen in de kerk onverenig baar was met het lidmaatschap van de communistische jeugdorganisatie. •m/rarie Etourneau uit Óharleroi was hele maal naar Parijs gegaan, om daar haar geliefde Bernard Dupin, te be zoeken. Samen gingen ze een wandeling maken langs de Seine. Maar, zo als meer gebeurt, het jon ge paar raakte aan het bekvechten en de woor denwisseling liep zo hoog, dat Dupin zijn meisje een flinke duw tegen haar schouder gaf. Dit zou nog niet zo erg geweest zijn, als de wandeling hen niet langs de rand van de Seihe-kade had gevoerd. Nu echter duikelde juffr. Marie het water in en de jongeman schrok zo erg, dat hij het onmiddellijk op een lopen zette. Hij tag niet meer, dat het slachtoffer een miunut of vijf later langs 'n trapje weer de kade op kraffelde. Juffrouw Marie vond 't niet nodig, hem onmid dellijk van haar redding te verwittigen. Zij liep naar het politiebureau en vertelde aan de eerste de beste agent de hele toe dracht der zaak. En zo kwam het dat Bernard Dupin enkele uren later werd aangehouden. Of hij maar even mee naar het bureau wilde gaan. „Voor de diefstal of voor de moord?" vroeg Bernard. En daarmee had hij precies iets teveel ge zegd. Want al was er van een moord geen sprake, die toespeling op een ge pleegde' diefstal bleek 'n stevige grond in de wer kelijkheid te hebben. Du- pont bekende, dat hij uit de kas van zijn werkgeef ster 8000 francs had ge stolen. Zowel hij als zijn meisje moesten voor de recht bank verschijnen. Marietje had namelijk het geld voor hem be waard. Uittocht ¥7* r is een nieuwe Ameri- kaanse invasie op komst, zij het dan een zeer vreedzame. Zeven duizend toeristen, verdeeld over acht grote schepen, zijn namelijk op één dag uit New-York vertrokken, met bestemming Europa. Omdat iedere toerist min stens twee mensen bij zich had, die hem uitge leide deden, zag het op de kade zwart van de mensen. Onder de toeris ten bevinden zich een aantal bekende filmster ren, zakenlieden en sport- figuren uit de U.S.A. Het overgrote deel wordt ech ter gevormd door mid denstandertjes, die jaren en jaren gespaard hebben om zich een trip als deze te kunnen veroorloven. Sommetje A merikanen, die tegen de regering Truman zijn, hebben een methode be dacht, om de mensen dui delijk te maken, hoeveel belasting zij eigenlijk wel moeten betalen. Acht en twintig April hebben zij namelijk Tax Freedom Day genoemd: dag van belastingvrij heid Hun redenering is deze: Als je een jaargedeelte neemt, evenredig aan het gedeelte van 't jaarinko men, dat naar de belastin gen gaat, moeten de Ame rikanen tot 28 April uit sluitend voor de regering werken; daarna mogen zij hun geld zelf houden. 0<>><>0<><><><><><XXX>00<>0<><><>0000000<>0<X>0<>C>000<><>0<X><><>0<>0<> f RA VIN Ellen von Hohenau, die op zich had genomen de pelgrims tocht naar de stad van het Heilig Jaar geheel te paard te volbrengen, Is te Rome aangekomen. Twee maanden geledén is zij uit de Beierse stad Et- tal vertrokken. De gravin, die 52 Jaar oud is, was bij haar aankomst in de Eeuwige stad in uitstekende conditie. Haar eerste weg was naar de St. Pie- ter, waar zij haar appelschimmel op het Pietersplein vastbond en de basi liek binnen ging. Naar in het Vati- caan verluidt, wil de H. Vader deze volhardende Duitse pelgrim in bijzon dere audiëntie ontvangen. r\EZER dagen berichtten wij dat een Constellatici.i van de Air-France, komende van Buenos-Ayres op het vliegveld Oriy wilde dalen, toen het landingsgestel haperde. Het voorwiel weigerde, omdat de vloeistof in het hydraulische comman do-systeem geheel vervlogen was. Terwijl de stewardess alles deed om de reizigers gerust te stellen, die dat rondvliegen boven de luchthaven lang niet plezierig vonden, mobiliseerde het boordpersoneel alle flessen vloeistof, wiereigenlijke taak t was om vermoei de reizigers te laven. Maar noch de 21 flessen champagne die men in het sys teem goot. noch de aperitifs, de cog nac en dé oude bourgogne gaven het gewenste resultaat: er was niet genoeg alcohol aan boord. Tenslotte waagde de piloot een noodlanding, die schitterend gelukte hoewel het een dubbeltje op zijn kant was geweest. Hoe jonger we zijn, des te meer verlangen we naar de Lente en de daaropvolgende zomer. We kunnen er dan immers op un trekken zonder ons „in te pakken' tegen kou, sneeuw en gladheid. Wèi zal het m ons klimaat meest al nodig zijn, toch ook s zomer een lasje mee te nemen op onze fietstochten. Vooral als we vroeg van huis gaan en eerst in de avond thuiskomen. Bij voorkeur zullen we op onze uitstapjes dan een gemakkelijk zittend, sportief manteltje mee nemen, waarin we ons ongehin derd kunnen bewegen. Zo'n man teltje. dat met één ot twee rijer knopen sluit, en een ruime rut heeft. Twee van zulke modellen zijn hierbij afgebeeld. K 3845/7. Dit manteltje heeft m de rug twee platte plooien, die tot onder de schouder zijn mge- stikt. De rug valt extra ruim. Or de zijnaden is een knopengarnering sangebracbt. Benodigd voor 104 cm. bovenwijdte c.a. 3 m. stol van '40 cm. breedte. K 3846/7. Dit manteltje heeft een klokkende rug en eveneens klokken de voorpanden. Het model is hooggesloten met een dubbele rij knopen ier opluistering kan onder de kraag een vlotte shawl worden gedragen Benodisi voor 90 cm. bovenwijdte c.a. 2.75 m stot van 140 m oreedtp Patronen van deze modellen zijn a 0.95 bij het „Dagblad De Stem", Reigerstraat 16, Breda, te bestellen. -v 3845/7 is verkrygbaai voor 9t> iU4 en 110 cm. bovenwijdte, K 3846 7 voor 90. 96 en 102 cm. bovenwijdte. Je modellen zijn overgenomen uit Bella" He» Nieuwe Modeblao waarop U zich kunt abonneren bij de bezorger van het „Dagblad De Stem", Reigerstraat 16, Breda. (Advertentie) ONOVERTROFFEN IN KWALITEIT IN DE BETERE RUWIEIZAKEN PHOENIX-RIJWIELENFABRIEK LEEUWARDEN! "SByó/. JO.ji.jft QP 8 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat W. de Jonge en M. de Jonge-Raas in het huwelijksbootje stapten om onder Gods Zegen hun le vensreis samen voort te zetten. Hun huwelijk werd gezegend met 7 kinderen, die allen getrouwd zijn en de krasse oudjes 36 kleinkinderen schonken waarvan er een reeds ge trouwd is en hen het eerste achter kleinkind bezorgde,. Het zal het tweede gouden echtpaar zijn in onze nog jonge parochie, aan welks tot standkoming door de gouden bruidegom zoveel uren en moeite zijn besteed. Het zal de echtelieden, die respectievelijk 72 en 74 jaar oud zijn, op 8 Mei niet aan belangstelling ont breken. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat zij reeds vanaf de oprichting van onze dagblad-uitgave in Zeeland, trouwe abonnees zijn. (Advertentie) Wij vormen een koer tippelinge Die Tip van Bootz' lof gaan bezingen Tip van Bootz is een drank Van de bovenste plank. Er is niets, wat die Tip kan verdringen. Inz. Hr. P. I. G„ Breda, ontv. 1 fl. TIP, f tmim Hclb— En blijf nu niet zo lang meer Weg, zei Jannie op haar abrupte ma manier En neemt dat monster mee, Micky; het gaat gemakkelijk in je zak. Ze ging naar haar slaapkamer om pet te halen en Micky ging naar Elly toe. Hebt u goed nieuws gekregen? vroeg hij. Ze keek verschrikt op. Micky's ogen schitterden. Als dat zo is heeft het zeker geen zin te vragen of u van gedachten ver anderd is. Elly onderdrukte een kreet. Wilt u me beledigen? vroeg ze fluisterend Met een lachje antwoordde hij: Ze ker, als het ten minste een beledi ging is, u te vragen of u met me trouwen wil. Tijd om meer te zeggen, was er met. Jannie kwam terug met haar handen vol monsterpotles die zij in Micky s zak stopte. Hij liet haar lachend begaan. Je, .V00r, d,at 'k overreden wordt, zeide hij gelaten. De mensen zouden denken, dat ik in een parfumerie zaak ingebroken heb! Het zou een schitterende re clame voor mij zijn, meende Jannie. Ik zie al de vette opschriften in de kranten: Tragische dood van een jonge millionnair. Zijn zakken waren volgepropt met Jannie Kramer's ge- zichts-crême! Ze schaterde. Dat zou wel wat waard zijn, hè Micky! Harteloos schepsel, zei hij kwa- si-verontwaardigd en keerde zich naar Elly. Tot ziens juffrouw Schuur- mans. HOOFDSTUK XVII. Elly was blij, dat hij haar geen hand gaf en dat Jannie hem uitliet. Toen de deur weer achter hem gesloten was, drukte zij de brief aan har lip pen. Die brief was het wachten wel waard geweest. Zij deed haar ogen een ogenblik dicht en dacht aan Ri chard Arkel. Wat had ze hem toch verkeerd beoordeeld! Ze kon zich haast niet voorstellen dat ze ooit met hem had kunnen kibbelen. Elly kwam de trap ophollen; ze zong een vrolijk liedje en Elly glimlachte, terwijl ze luisterde.Het moet toch wel heerlijk zijn, altijd zo gelukkig en vrolijk te zijn als Jannie. Wel droomster, zei Jannie. Ze gooide de deur met een smak dicht en kwam naar het meisje toe Een cent voor je gedachten! Ze keek naar Elly's blozend gezicht En dus is alles weer in orde? Elly knikte. En ik ga werkelijk niet naar mevrouw Arkel, zei ze verlegen; maar ik wilde het zeggen, waar meneer Muller bij wasO, ben je niet blij? vroeg ze. Dat zal waar zijn, zei Jannie hartelijk; maar ik kan met de beste wil van de wereld niet begrijpen, hoe die man, zo'n invloed op je heeft. Hij hoeft zijn pink maar uit te steken en jij ligt op je knieën. Ik moet zo langzamerhand wel gaan geloven, dat hij 'n soort wonder is. Neen, zei Elly, hij is helemaal geer wonder, behalve voor mij en ik houd van hem, voegde ze er aan toe. Ik geloof, dat iedere vrouw de man van wie ze houdt, een wonder vindt. Totdat ze zijn vrouw is, zei Jan nie scherp en dan vindt ze hem een soort idioot en vertelt hem dat onom wonden. Maar Elly was te gelukkig, om deze ontboezeming ernstig op te nemen. Jij hebt nooit van iemand ge houden, anders zou je zo niet praten. En ik hoop, dat dat ook niet het geval zal zijn,, dank je, zei Jannie. Als jij en Micky het voorbeeld zijn van verliefde mensen, nouen ze haalde haar neus op. Elly kleurde. Micky? vroeg ze, is hij verliefd? Hoe weet je dat? Ik ben geen uilskuiken en ik xen Micky niet voor niets zo lang. Hij is al een hele tijd zichzelf niet. Ik heb het best gezien, al heb ilk er niets van gezegd. Hij is verliefd, het kan niet anders, want hij is te rijk om schulden te hebben en dat zijn alleen de twee dingen, die een man evendig maken. Elly stelde zich de vraag, of Jan nie haar probeerde te peilen. Ik weet niet, wie dat akelijke spook is, ging Jannie voort, terwijl ze aan de haartjes van de wenkbrauwen trok; ik heb me suf geprakkizeerd, maar ik kan het niet ontdekken. Een tijd geleden dat het erg drkk met 'n juffrouw Deland, maar dat is af, dat weet ik. Was hij met haar velroofd? Neen, dat niet, maar haar familie moedigde het erg aan en Micky liet het zich aanleunen. Hij zou in het huwelijksbootje gestapt zijn, alsof het een taxi was, als er niet heel iets bij zonders gebeurd was. Maar wat dat precies is, weet ik niet. Ze keek dat de brief in Elly's schoot. Zeg .ne nu eens, wat hjj schrijft, smeekte ze Heb medelijden met een arm schep sel, dat zelf geen schim in Londen heeft zitten, voegde ze er lachend aan toe. Elly weifelde. Ik weet eigenlijk nooit, of je me voor de mal houdt. Bt weet wel, dat je het niet met op zet doet, maar Jannie legde haar hand op Elly's knie. Ik spot met alles en iedereen, zei ze, maar zo ben ik nu eenmaal en ik meen het helemaal niet. Misschien ben ik wel jaloers, omdat je meer van die Londense schim houdt dan van mij. (wordt vervolgd) WOENSDAG 3 MEI. HILVERSUM I 402 meter. 17.30 „De graven van onze gevallen vrienden in Duitsland", causerie, 17.45 Regerings uitzending, 18 Orkestconcert, 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19 Nieuws, 19.is Radio krant 20 Nieuws, 20.05 Commentaar fa miliecompetitie, 20.15, „Een goede bood schap en grote vraag": massa-samen komst. 21.15 Strijkorkest, 22 Gramofoon- muziek, 22.10 Harpensemblt, 22.30 Vo caal kwartet, 22.45 Avondoverdenking 23 Nieuws, 23.15 Kerkliederen, 23 45-24 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 meter. 18 20 Gramofoonmuziek, 18.30 Voor de strijd krachten, 19 Parlementair overzicht. 19.15 Gramofoonmuziek, 19.30 Voor de jeugd 20 Reportage, 20.05 Socialistisch nieuws! 20.10 Hawaiianmuziek, 20.35 Reportage 20.45 Hein Festijn, 20.50 Kwartet, 2110 „t Zou toch kunnen....", klankbeeld 22.-0 Kwintet, 22.45 Populair-weten- schappelijke causerie, 23 Nieuws, 23.15- 24 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 324 meter. (Vlaams). 17.05 Nieuws, 17.15 Balletmuziek, 17.30 Voor dracht, 17.45 Viool en piano, 18.20 Ba zuin-recital, 18.30 Voor de soldaten, 19 Nieuws, 19.30 Gramofoonmuziek. 19.50 Radiofeuilleton, 20 Operamuziek. 21 Actualiteiten. 21.15 Muzikale causerie, 22 Nieuws, 22.15 Klassieke muziek. 22.47 Kamermuziek, 23 Nieuws, 23.05-24 Ver- zoekprogramma. I BRUSSEL 484 meter. (Frans). 18.20 Ba- 18.30, 19. 19.20 en 19.40 Gramofoonmu ziek. 19.45 Nieuws, 20 Symphonie-orkest en soliste, 21.15 en 21.30 Gramofoonmu ziek, 22 Nieuws, 22.15 Muzikale sauserie, 22.45 Pianomuziek, 22.55 Nieuws. 23 Ge varieerde muziek, 23.55 Nieuws. DONDERDAG 4 MEI. HILVERSUM I 402 meter. 7 Nieuws 7.15 Gramofoonmuziek, 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender, 8 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek, 9 Voor de vrouw, 9.30 Waterstanden, 9.35 Gramofoonmuziek, 9.40 Schoolradio, 10 Gramofoonmuziek, 10.15 Morgendienst, 10.45 Koorzang, 11 Voor de zieken, 11.45 Schoolradio, 12 Angelus, 12.03 Lunchcon cert. 12.30 Mededelingen 12.33 Lunch concert, 12.55 Zonnewijzer, 13 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianorecital. 14 Promenade-orkest en solisten, 14.45 Voor de vrouw, 15,30 Fluitrecital. 16 Bijbel lezing, 16.45 Gramofoonmuziek, 17 Voor de jeugd, 17.30 Friese liederen, 17.45 Nieuws; 18 - 20.15 Nationaal programma (Heldenherdenking)): 18 inleiding. 18.03 Officiële herdenkingsplechtigheid. 18.30 Psalmen, 18.45 Omroepkoor en orkest en solisten. 19.30 Reportage, 20 Trompet signaal en stilte, 20.02 Wilhelmus. 20.03 Gramofoonmuziek. 20.10 Nieuws. 20.15 „Haak in" 22.05 Gramofoonmuziek. 22.15 Buitenlands overzicht, 22.35 Gramofoon muziek, 22.45 Avondoverdenking, 23 Nws 23.15 Strijkkwartet, 23.45-24 Gramofoon muziek. HILVERSUM II 298 meter. 7 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek, 7.30 Gramofoon muziek. 7.50 Dagopening, 8 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek, 8.55 Voor de vrouw, 9 Gramofoonmuziek,' 10 Morgenwijding. 10.15 Populair con cert, 10.50 Voor de kinderen, 11 Sopraan, en piano. 11.30 Gramofoonmuziek, 11.45 Tuinbouwpraatje. 12 Gramofoonmuziek, 12.30 Mededelingen, 12.33 „In 't spion netje" 12.38 Tenor en orgel, 13 Nieuws, 13.15 Accordeonorkest, 13.45 „U kunt het geloven of niet", 13.50 Gramofoon muziek, 14 Voor de vrouw, 14.30 Fagot en prano, 15 Voor de zieken, 16 Gramo foonmuziek, 17 Voor de jeugd, 17.45 Nws 18-20.15 Nationaal programma (Helden herdenking): 18 Inleiding, 18.03 Herden- kingsplechtighid. 18.30 Psalmen, 18.45 Omroepkoor en -orkest- en solisten, 19.30 Reportage, 20 Trompetsignaal en stilte, 20.02 Wilhelmus, 20.03 Gramofoonmuziek 20.10 Nieuws, 20.15 Orgelconcert, 20.50 „Zij vielen - ook voor ons", klankbeeld 21.30 Pianovoordracht, 22 Klankbeeld over het werk van de Landelijke Stich ting Clubhuizen, 22.25 Strijkorkest, 23 Nieuws, 23.15 Sportactualiteiten, 23.30- 24 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 324 meter (Vlaams). 12 Gramofoonmuziek, 12.15 Lichte muziek, 13 Nieuws. 13.15 en 14 Gramofoonmu ziek, 14.30 Pianospel. 15, 16 en 17 Gra mofoonmuziek, 17.05 Nieuws, 17,15 Kin deruurtje, 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Voor de soldaten, 19 Nieuws, 19.30 Zang 19.50 Politieke causerie. 20 Verzoekpro gramma. 21 Causerie. 21.30 Gramofoon muziek, 21.45 Actualiteiten, 22 Nieuws, 22.15 en 22.48 Gramofoonmuziek, 23 Nws 23.05-24 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 meter. (Frans). 12 05 Omroeporkest 13 Nieuws, 13.10 en 13.30 Gramofoonmuziek. 15 Symphonie-orkest. 16 en 16.45 Gramofoonmuziek, 17.10 Dansmuziek. 18.30 Militair orkest, 19 Omroeporkest. 19.45 Nieuws, 20 Hoorspel 22 Nieuws, 22.15 Gramofoonmuziek. 22.55 Nieuws, 23 Dansmuziek, 23.55 Nieuws.

de Stem | 1950 | | pagina 5