>ole dsexamen jUHTER Hu# rARAGE Chefariite4 HULST Samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen Elke dag een kwartiertje zichzelf zijn >4 Electie fOES J Oostburg streeft er naar centrum te worden een Pater Bonaventura houdt van het hoofse Poolse volk 6)&Wat deiCOrOüW interesseert Wonderlijke Wereld Cetvex r* r RADIO-PROGRAMMA' S 'RAAGT staart, lART 'dellen, lande AU. TWEEDE BLAD West-Zeeuwsch Vlaanderen herstelt zich Winkelgalerij valt wat uit de toon ZATERDAG 15 APRIL 1950 LITURGISCHE KALENDER BIJ EEN ZILVEREN PRIESTERFEEST Tien jaar hielp hij er mee om een nieuwe clerus te vormen Succes voor Pierre Leenhouts Zij, die alle stilte vrezen, hebben nooit geknield Raadzaal van St. Jan steen in een nieuw kleed €&c sc&?&c fné£ NOGGEf m M I Waarborg-kleding alleen bij Kreymborg: in 25 zaken over; geheel Nederland R2WU SCHADUW- '\?Jm MINNAAR ^b|eiwrs? gSe-ïL" met maat 53. IJ.75. jpmde zijde, lin- li. in witte zijde Iels met bijpas te en beige. |i delig, kamga- broek, plus fERDE ZAAK 492-o Pi verse plaatsen in gehouden, begint I raat 18, Oostburg, 8486-0 Cursusleiders, Drs. P. THEUNB Drs. J. SMIT EN BUITENLAND 475-0 VAN DER STEEN ig van het laatste reegt. Voor verdere „De Maan dichtbij J. m- Wanders (Uitg- n, Utrecht). AFGEZIEN van de meer dan 400 zwaar en licht beschadigde panden, werden in Oostburg tijdens de tweede oorlog niet minder dan 369 panden met de grond gelijk gemaakt! Wanneer men bedenkt dat Oost burg voor de verwoesting een 800-tal huizen telde, dan behoeft hieraan niet meer toegevoegd te worden. Er is in Oostburg echter doortastend opgetreden. Reeds kwam behalve de in 'n eerder verschenen ar'i.Ke. over deze plaats genoemde zaken-panden, een 200-tal woningwetwoningen gereed. Deze woningen zijn ondergebracht in het uitbreidingsplan en worden in de volksmond het ..ï'inse dorp" ge noemd. Deze naam is niet vreemd wan neer men bedenkt dat deze woningen met hout uit Finland dat speciaal voor deze woningen toen het hout noa zee - s" raars was beschikbaar werd gesteld, zijn gebouwd. Vandaar bv de straatnamen als Helsinki- en kotkastraat. De woningblokken die in hoog- en laagbouw zijn uitgevoerd, zijn in een waaiervorm geprojecteerd. Het geheel doet prettig aan en de opzet van di' plan mag zeker met de woor den „goed geslaagd" worden bestem peld. Verder kwamen enige midden standswoningen gereed. Men heeft die goed aangepakt. VORMEN VAN DEZE TIJD UUAT de architectuur van de panden in de kern betreft kan. opgemerkt worden d'at men hier i' tegens'elling met het stadje Hulst, de archaïseren de bouw verlaten heeft en gezocht heeft naar vormen die deze tijd meer eigen zijn. Deze opvatting zal de stad niet anders dan ten goede kunnen ko men. Hoewej met respect over deze bouw gesproken kan worden, doet de winkelgalerij in de Nieuwe Burcht straat o.i. wat vreemd aan, en valt zij IN HET FINSE DORP TE OOST BURG. Grote goothoogte, prettig, goed geslaagd. wat uit de toon. Aafgezien van de wat typische bouw van de etalages die gedrukt zijn en wa romnu: doen, is het dak wanneer men in deze vrij brede straat loopt, niet zichtbaar, Men krijgt zodoende het idee met plat te daken te doen te hebben, hetgeen in een stad als Oostburg nu eenmaal te verwerpen valt. Wanneer we tenslotte de balans over de herbouw van Oostburg opma ken, dan kunnen we wat de durf en het doorzettingsvermogen van, de men sen betreft, niet anders dan tevreden zijn. Het wordt wellicht eentonig wan neer we memoreren dat ook aan dit stapje op korte termijn meer bouw volumen ter beschikking zai moeten worden gesteld, om zich daarmede op de meest snelle en doeltreffende wijze te kunnen herstellen. Dit klemt te meer daar uit alles waar te nemen valt de landbouwtentoonstelling in Juni a.s. dat de gemeente Oostburg zich op dat de gemeente Oostubrg zich op alle mogelijke manieren inspant om bij uitstek de centrumgemeente van West-Zeeuwsch Vlaanderen te wor den. Lukt dit, dan zal deze streek hier wel bij varen! MIDDENSTANDSWONING IN OOSTBURG. Goed aangepakt! Zondag 16 April. Wit. Beloken Pasen, Credo. Prefatie van Pasen. Maandag 17. Wi. H. Liduina van Schiedam. 2e gebed H. Amicetus. Haar lem: eigen Mis Mihi Absit. Dinsdag 18. Wi. Mis van Beloken Pasen. Glora. 2e gebed van de H. Maagd. 3e voor Kerk of Pous. Geen Credo. Prefatie van Pasen. Breda: Wit. H. Uramarus. Prefatie van Pasen. Woensdag 19. Wit. Mis van Beloken Pasen als gisteren. Donderdag 20. Wi. Mis van Beloken Pasen als gisteren. Vrijdag 21. Wit. H. Anselmus. Cre do. Prefatie van Pasen. Zaterdag 22. Rood. H.H. Soter en Ca- jus. 2e gebed van de H. Maagd. 3e voor Kerk of Paus. Prefatie van de Apostelen. jyjET ENKELE WOORDEN meldden wij reeds, dat morgen (Zondag) de Zeereerwaarde pater Bonaventura, gardiaan van het Capucijnen- klooster te Rilland zijn zilveren priesterfeest hoopt te vieren. Ter gele genheid daarvan zijn we met de jubilaris, leider van de kleine klooster gemeenschap en herder van de even bescheiden parochie, een praatje gaan maken Dat onze dorpsgenoot Pierre Leen houts steeds weer successen boekt, lijdt geen twijfel. Ook nu weer in 't Schuttershof te Middelburg waar vo rige week een amateurwedstrijd plaats had. Hij trad voor het voet licht op zijn bekende manier voor een voor hem geheel vreemd publiek. Hij mocht een daverend applaus in ont vangst nemen. Hij behaalde in zijn epertoire, dat bestond uit zangnum mertjes, imitatie en declamatie niet minder dan 174 punten, wat een zeer goede prestatie is. Als Pierre dan tenslotte vraagt: .wanneer krijgen we hier eens zo'n amateuravond", dan staan we met onze mond vol tanden, want we we ten het niet. Wi ezal de kat de bel aanbinden? OUD EN NIEUW IN OOSTBURG. De noodwinkel (1945) naast de nieuwe winkel (1950) (Advertenties) De 4 bestanddelen van Cha- far ine „4" zijn elk stuk voor stuk al beroemd voor het be strijden van zware hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Haar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beier. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht! ■Mi nwn I" M 4'.'i a :r i F EN VRIENDELIJKE broeder bracht ons naar de sobere spreek kamer, waar we niet lang behoefden te waiSiten op de gardiaan, die zich welwillend schikte in het interview, alhoewel Z. Eerw. op publiciteit al lerminst gebrand is. Minderbroeders, doortrokken met de Franciscaanse geest, streven niet naar een plaatsje op de voorgrond, zij gaan liever een voudig huns weegs, doende wat hun hand te doen vindt. De gangen van pater Bonaventura hebben in Europa ver gelopen. Amper was deze zoon van het Utrechtse aartsbisdom te Schalkwijk werd hij 20 Juni 1897 geboren tot pries ter gewijd of hij werd door zijn over heid reeds uitgezonden naar Polen, om aan het klein-seminarie te Lomza mee te helpen aan het vormen van een eigen Poolse clerus. Zo men weet kreeg Polen pas na de eerste wereldoorlog zijn vrijheid weer. Het grootste deel van het land was bijna 150 jaar overheerst geweest door de Russen, die met een fanatis me, dat de communisten bijna niet kunnen overtreffen, getracht hebben het katholicisme uit te roeien en daar om ook de priesterwijding te dwars boomden. De eerste zorg van de Kerk was daarom ook in het gebrek aan Poolse priesters te voorzien en aan dit zegen- rijkewer-k mocht pater Bonaventura gedurende 10 jaar zijn krachten ge ven. GROTE KWALITEITEN IN DE BURCHTSTRAAT TE OOSTBURG. doet wat vreemd aan. De winkelgalerij AA EN BEHOEFT niet lang met de Rillandse gardiaan te discussië ren of men hoort dat hij de Polen een warm hart toedraagt. Blind voor hun gebreken en eigenaardigheden is hij zeker niet, maar het „veel weten an t oormensen, die hun dagtaak hebben in de binnenstad van New-York en hun middagmaal plach ten te gebruiken in een lunchroom met snelbuffet, moesten dezer dagen een andere eet-gelegenheid zoeken. Want geen tafel of stoel in de bewuste lunchroom was nog onbe zet, toen zij er om half een binnenstapten. Aan vankelijk was men de me ning toegedaan, dat er 'n nieuw gerecht werd op gediend, dat honderden mensen naar het buffet had gelokt, maar een kwartier later wist men beter. Er was namelijk 'n staking uitgebroken. Geen staking met posters en wat dies meer zij, maar een originele staking. Als protest tegen het feit, dat de lunchroom - directie personeel had aangenomen, dat niet bij de vakbond was aangesloten, had het bestuur van deze bond 'n aantal zeelieden gehuurd. Zij kregen allemaal een dollar en de opdracht, zo lang mogelijk op één kop koffie met een klontje in de lunchroom te blijven zitten. Wat er van de dol lar overbleef mochten zij dan zelf houden. Dege nen, die zich langer dan drie uur aan een tafeltje wisten te handhaven, zou den drie dollar extra krij gen. Bijna alle zeelieden ver- dienden* hun extraatje. Want geen kellner was er, die hun durfde ver zoeken, de lunchroom te verlaten. Diefstal Tn Philadelphia heeftenen ook vrouwelijke poli- tie-agenten. En zij vol doen goed, al moet hier onmiddelyk aan worden toegevoegd, dat zij de commissaris soms voor hete vuren plaatsen. Daar heb je bijvoorbeeld Syl via di Renzo, een vrou welijke eerste klas agent. Zij kwam op het bureau zonder pet, zonder politie- f luit je, en zonder sleutel van de politie-telefooncel. „Heel het zaakje gesto len", zei ze tegen de com missaris. En toen haar ge vraagd werd, wanneer ze haar spullen was kwijtge raakt, antwoordde Sylvia: „Toen ik in de schoon heidssalon zat". Idem l "1%/revrouw Evelyn Lanier schoot een gangster neer, die de kruideniers zaak van haar moeder trachtte te plunderen. Zij moest op het politiebureau komen en mocht woorden van lof en hulde in ont vangst nemen. Maar de volgende dag werd zij zelf gearresteerd. Want de po litie ontdekte, dat mevr, Lanier de bandiet had neergelegd met een re volver, die zij enkele da gen tevoren uit de holster van een agent had gerold. 000000000000<XXX>0000000000<xX>C>000000000000000000<> is veel vergeven" tempert zijn oor deel daarover, temeer daar tegenover de feilen van dit volk, grote kwalitei ten zijn. Hun trouw aan de Kerk is voor beeldig. Hoewel het Rusland der tsa ren alles deed om het katholicisme te verstikken was na de grote en lange onderdrukking practisch het gehele volk nog Rooms, zei het dan dat de beleving Van het geloof er door de omstandigheden anders was als hier. De Polen zijn ook hoofse mensen: het zijn heren en dames. Ook hij de armen en geringen treft men een ge makkelijkheid van zich bewegen aan, dat de „stijve Hollander" verbaast. De gastvrijheid is er grandioos en in zo'n mate dat huisbezoek voor de priester die er zeer hoog wordt ge acht bijna onmogelijk is. Ieder wil zo goed mogelijk voor de dag komen bij zijn bezoek en wil men de men sen niet in ongelegenheid brengen, dan behoort men zijn komst van te voren aan te kondigen. Het onthaal is daarna van dien aard, dat het meer tijd gaat ko6ten dan de geestelijke kan missen! Het is een groot geluk geweest dat de Kerk zo snel een eigen clerus aan Polen heeft gegeven, want in geen enkel buitenlander achter het ijzeren gordijn wordt geduld en dus ook niet de vreemde missionaris is het op nieuw zo gekwelde Poolse volk ten minste niet geheel meer verstoken van geestelijke bijstand. WEER NAAR NEDERLAND TK ZAT in een stadsbus en keek ge- eleetrische stofzuiger, s -.1 J,_1_ - v nTar ,rnotn «Fftpfo^nle interesseerd naar de drukke overvol le straten. Vroeger had ik in dat stad je gewoond en kende toen alle straten en pleinen. Nu was er veel veranderd, en de bus reed langs geheel nieuwe ge deelten; daar, waar vroeger geen huls te bekennen viel, waren nu hele wijken met moderne woningen verrezen en er stonden scholen en kerken. De bin nenstad leek nog 't zelfde, alleen druk ker, voller, rumoeriger, gejaagder. De bus stopte. Een dame en een heer stapten in en namen tegenover mij plaats. „Hé. net op tijd", zei de dme. „Ja, 't was net op 't nippertje, maar we zijn er toch", was 't antwoord. „Wel, 't gaat tegenwoordig allemaai zo vlug en rap", zei de dame en mij aanziend vertelde ze: „Ik weet nog heel goed, dat hier vroeger een paar- dentrammetje liep." „Kijk. dat weet ik óók nog best", gaf ik haar ten antwoord. Al heel gauw zaten we in een echt geanimeerd gesprek, zeker omdat we ongeveer van dezelfde leeftijd wa ren en onze oude herinneringen we derzijds konden ophalen. We bespre ken het Jachtige leven van tegenwoor dig, het drukke, het rusteloze en hoe ledereen in draf staat en tóch steeds tijd te kort komt. Met al onze moder- eleet-isrhe «.Mik ijzer, vaste wastafels, telefoon, centra le verwarming en weet ik wat al, heb ben de meete vrouwen geen uur méér tijd over dan hun moeders of groot moeders, die dit alles moesten mis sen en dus heel wat primitiever hun huishouden moesten doen. We zaten zó Min de stilte in uw wezen. Min de stilte, die bezielt. Zij, die alle stilte vrezen. Hebben nooit in 't hart gelezen Hebben nooit geknield. JJOEVELEN zijn er helaas, die de stilte vrezen, die niet tot zich-zelf durven Komen, die de voo-bije dog niet eerlijk onder de ogen durven zien die de stilte niet aandurven. Maar zo zal het met iedereen gaan, die nooit ens zich-zelf is. Immers hebben we allen in deze drukke gejaagde tijd het niet hard en hard nodig om eens in 't eige.: 'H-r u- te stellen voor God en eens werkelijk alleen ons-zelf te zijn? Ik geloof graag de woorden van dit versje: „Zij, die al- ]r -■ i, knield." Vrezen we de stilte, gaan we met het jachtige leven mee, dan wor den we meegesleurd en gaan er aan ten onder. We zoeken dan immers ons geluk in 't stoffelijke, jagen het na. worden rusteloos, en we staren over het ware geluk heen, het geluk, dat in I£IJK, wat deze dame elke avond doet, zou dat niet de moeite waard zijn om na te volgen? 't Is vreemd, dat je haast niemand kunt spreken, die eens wat tijd over heeft voor zien zelf. om eens zich-zelf te Kunnen zijn. Vaak leven we de hele dag als ma chines, we werken en ploeteren, koken, naaien, -cel- stofte,' an vi site of ontvangen en zelden of nooit zijn we alleen, terwijl als we eens al leen zijn, we vaak nóg niet ons-zelf kunnrj dir. om. t hooid met allerlei problemen en zorgen. Maar ook, en dat is misschien wel de voornaamste reden, omdat we er niet aan denken, het niet gewoon zijn, het ons jjj-en geweten en vrede! ochtend om 9 uur plaats heeft, volgt met geieerd he:bei:. Ais we hei gne., met Qod. een receptie in het §t. Jozefsgebouw, nagaan weten we met eens wat het zeggen wil: „een ogenblik zich-zelf TN 1936 werd pater Bonaventura te- ruggeroepen naar het vaderland met Helmond als standplaats en met als speciale taak het retraite-werk. Een scherpe tegenstelling met dit geestelijke vormingswerk was de taak, welke de pater in 1939 kreeg in het hartje van de Amsterdamse Jordaan, waar hij de parochie-arbeid moest verrichten tussen 'n meerderheid van onverschillige of lauwe geloofsgenoten. Inl942 kwam pater Bonaventura voor het eerst naar Zeeland en wei naar Sluiskil, waar hij gardiaan werd van het klooster aldaar. Aan zijn werk onder de ZeeuwschVlamingen heeft de pater goede herinneringen, hoewel de oorlogstijd nu juist niet de pret tigste was in deze industrie-plaats. Bij wijze van contrast volgde van 1945 tot 1948 een rectoraat ln het Ju venaat Mariahof te Boekei en 1948 bracht de pater weer naar de Zeeuw se klei en naar het landelijke Rilland, waar Z. Eerw. thans gaat Jubileren. Van het hoofd der school de heer Rijk hoorden wij nog, dat het feestprogramma er als volgt uitziet: Na de plechtige H. Mis, die morgen waar ook het huldeblijk der parochie wordt aangeboden. In de middag is er nog een plechtig Lof en des avonds volgt een feest avond met optreden van de bekende toneelclub „Sempre Avants" uit Sluis kil. XVANNEER binnenkort de eerstvol gende gemeenteraadszitting zal plaats vinden, dan zullen de vroede vaderen van deze gemeente weer in hun oude raadszaal kunnen plaats nemen. Ze is geheel gemoderniseerd en met verwondering zal men kun nen zien. dat met betrekkelijk weinig kosten deze zaal een aanzien gekre gen heeft, die een gemeente als St. Jansteen zeker toekomt. Wanneer men binnenkomt wordt men getroffen door de fraaie glas-in- lood ramen, voorstellende het wapen van Vylain van Hoogendorp. de wa pens van Nederland en Zeeland en het Schepenzegel van 1207 van deze gemeente. De ontwerpen zijn van Frans de Potter en het werk werd uitgevoerd door het glazeniersbedrijf Jongeneel te Delft. Het smidswerk in de raadszaal, spe ciaal aan de schoorsteenmantel, heb timmerwerk en het schilderwerk de zaal is in een mooie groene kleur ge houden werden keurig verzorgd. Een prachtige parketvloer geeft aan deze zaal een bijzonder cachet. Goed komen uit de Gothische meubels, zo dat alles bij elkaar St. Jansteen een mooie raadszaal rijker geworden is. Mogen er in deze rustig gehouden omgeving vele wijze besluiten vallen ten voordele van de gehele gemeen schap. (Advertenties) gezellig te praten, dat we aan 't eind- zijn", we weten niet hoe dat kan en punt van de bus waren, vóór we er erg 1 hoe dat moet. Daarom ais de avond in hadden. Toch had dit korte ritje bijna om is en het tijd wordt om naar ons de gelegenheid gegeven verschil- bed te gaan, Ja, dan moesten we lende interessante dingen te bepraten. evenals die dame in de bus alleen We hadden het gehad over: de razende eens heel even, een kwartiertje maar. tijd nemen om zich-zelf te zijn, eens snelheid, de luchtvaart, het-lopende- band-systeem. de gilden, de middel eeuwen, Ja zelfs het hoge beschavings peil van de oude Egyptenaren was ter sprake gekomen. Maar, één deel van 't gesprek vond ik naderhand het over denken dubbel en dwars waard. „Ik wil elke dag even me-zelf zijn, en elke avond voor ik naar bed ga, doe ik een kwartiertje niets, geen boek, geen handwerk, niets dan rustig deti- ken en me-zelf zijn", had me deze da. ne hulpmiddelen als: electrisch licht, I me vertrouwelijk meegedeeld. diep in ons-zelf te kijken. Wat zou dat ons allemaal nuttig zijn en ook goed doen. Hier denk ik aan een versje, dat ik eens las: U krijgt uw eigen zit en slaapkamer en ik heb u maar enkele uren van de J? n0^'S. U kunt brieven voor mij schrijven cn u in 't algemeen nuttig maken. Ze zweeg er. sloeg het meisje op merkzaam gade. Hoe oud bent u! vroeg ze. Vier en twintig, zei EUy. iT?' ,En wat v00r betrekking had a het laatst? Elly bloosde. Eldre? Mrktr in de naai-afdelmg bij een .it,MevT0UW heeft mij beloofd m te ?even, maar.... damn krS. Do ogen van de oude bent. u da?? e» even. En waarom we??egaan? M»ar nï?titmwen' maar.r.. tuurlijk'. n,et getrouwd, na- Neen. Gaat dat niet door' WeèrTiSdl, n-et' maar- Ik vinH h !n de rede gevallen, aan elkaar JjeS afschuwelijk eerst weer te'mni moeten wennen en dan ook niet Jl,ten vera^eren. En ik wil om het'hm, st^ds een 3onge raan schern mm .ngt' Haar «tem was nerp maar niet onvriendelijk en er was een rlimlach in de Sre ogen Neen. zei Elly. ik begrijp gen' over? Hebt u zin. bij me tïklen en denkt u, dat u het goed met mij zult kunnen vinden? Ja, zei ze, ik geloof van wel, maar,... Ik haat dat woord, klonk het snel. Ik accepteer geen „maren". U wilt komen, of u wit het niet. Ik geef u twaalfhonderd gulden per Jaar en alles vrij natuurlijk. Het is veel voor een meisje zonder ervaring, maar u bevalt mij. Wat zegt u ervan? EUy wist niet, wat ze zeggen moest. Het aanbol was verleidelijk genoeg, maar ze dacht aan Jannie Kramer en de kamer met de lila kussens, waar ze zich zo behaaglijk voelde en het hart zonk haa. in de schoenen. Ik wil er graag nog even over denken, stamelde ze. Ik heb 'n vrien din, waarmee ik het bepraten wil Wilt u mij eeri dag of twee bedenk tijd geven? Laten we zeggen een week, als u dat wilt. Ik ga zelf een paar dagen op reis en heb u voor die tijd niet nodig. Schrijft u maar, wat u beslo ten hebt! Hier is mijn naamkaartje... Ze nam een visitekaartje uit een zilveren étui en legde het op tafel. Ze kiek Elly met een eigenaardige 'blik aan en stak eensklaps haar hand uit. Goeden dag, juffrouw Schuur- mans, ik hoop u weer te zien. En het volgend ogenblik was de dame ver dwenen. De statige eigenaresse van 't ver huurkantoor glimlachte. U bent wel erg gelukkig, Juf frouw Schuurmans, zei ze. U krijgt een van de beste betrekkingen, die ik I in mijn boeken heb staan. As ik u een goede raad mag geven: beslis on middellijk. Elly gaf geen antwoord. Ze nam het kaartje op en het volgend ogen blik had ze een gevoel, of de kamer om haar heen draaide. Want de naam die op het kaartje stond, was die van.... mevrouw Richard Arkel! HOOFDSTUK XI. Op straat liep Elly als in 'n droom: haar wangen brandden. Mevrouw Richard Arkel. Richard's moeder! De vrouw over wie hij zo dik wijls gesproken had; de vrouw die zich zo heftig kantte tegen haar hu welijk met Richard. Er bestond nlc. veel gelijkenis tus sen moeder en zoon; ze waren allebei knap, dat was het enige, maar er was iets geestigs in haar gezicht, dat Ri chard miste. Elly bedacht, hoe heel anders deze ln werkelijkheid was dan zij haar af geschilderd was geworden; hoe spon taan zij haar de hand toegestoken had. Had mevrouw Arkel geweten, wie zij was? o. vast en zeker niet, anders zou zij haar niet aangenomen hebben. Wat zou Richard kwaad zijn, als het meisje, dat hij liefhad als gezel schapsdame bij zijn moeder in be trekking kwam. EUy moest ondanks zichzelf glimachen. Wat haar zelf be trof, het kon haar niet schelen, maar toch, het was onmogelijk! Zij moest schrijven, dat zij van de betrekking afzag. (wordt vervolgd) ZATERDAG 15 APRIL HILVERSUM I, 402 meter, 18 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Gramofoonmuziek, 18.45 Scandinavische reisindrukken, 19 Nieuws, 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van, 20.12 Gramofoonmuziek, 20.15 „Lichtbaken", 20.40 Gramofoonmuziek, 20.43 „Steek eens op. heren", 21 „Hook- up-programma in het kader van de Be nelux, 22 Puzzle, 22.10 Populair concert, 22.35 Amerikaans commentaar, 22.45 Avondgebed en liturgische kalender, 23 Nieuws, 23.15 Sportpraatje, 2330—24 Om roeporkest en solisten, met declamatie. HILVERSUM II, 298 meter 18.15 Pia nospel, 18.30 Voor de strijdkrachten, 19 Artistieke staalkaart, 19.30 „Lezen in de bijbel", 19.45 „Passepartout", causerie, 20 Nieuws, 20-05 Hein Festin, 20.10 Repor tage, 21 Gevarieerd programma. 22 Ween- se muziek, 22.30 „Onder de pannen", 22.50 Reportage, 23 Nieuws, 23.15-24 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, 324 meter (Vlaams) 19.50 Radiofeuilleton, 20 Solisten, 20.45 Actua liteiten, 21 Marsmuziek, 22.15 Verzoek programma. 22 Nieuws, 23 Nieuws, 23.05 Jazzmuziek, 23.30—24 Gramofoonmuziek. BRUSEL, 484 meter (Frans) 19.45 Nieuws. 20 Omroeporkest, 21 Gramofoon muziek, 22 Nieuws, 22.15 Gramofoonmu- oo eb Nieuws, 23 Gramofoonmuziek, 23.55 Nieuws. ZONDAG 16 APRIL HILVERSUM I, 402 meter g Nieuws en weerberichten, 8.15 Gramofoonmuziek, 8.25 Hoogmis, 9.30 Nieuws en waterstan den. 9.45 Gramofoonmuziek, 10 Protes tantse kerkdienst, 12 Gramofoonmuziek, 12.15 Apologie, 12.35 Gramofoonmuziek, 12.40 Lunchconcert, 12.55 Zonnewijzer, 13 Nieuws, mededelingen en katholiek nws, 13.20 Radio Philharmonisch orkest, 14 Pianorecital, 14.30 Reportage, 17 Gere formeerde kerkdienst, 18.30 Gewijde mu ziek, 19èl5 .Kent gij uw bijbel?", 19.30 Nieuws, 19.45 Actualiteiten, 19.52 Boek bespreking, 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van, 20.12 Gevarieerd program ma, 22.45 Avondgebed en liturgische ka lender, 23 Nieuws, 23.1524 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 298 meter 8 Nieuws en weerberichten, 8.18 Koperkwartet, 8.30 Voor het platteland, 8.40 Gramofoonmu ziek, 9 Vacantietips, 9.10 Sportmedede- lingen, 9.15 Verzoekprogramma. 9.45 „Geestelijk leven", 10 Trio, 10.25 „Met en zonder omslag", 10.50 Amusementsmuziek, 11.15 Cabaret. 12 Koninklijke Militaire Kapel, 12.30 Voor de jeugd, 12.40 Orgel spel, 13 Nieuws en mededelingen, 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek, 13.20 Theaterorkest, 13.50 „Even afrekenen, heren", 14 Gramofoonmuziek, 14.05 Boe kenhalfuur, 14.30 Pianovoordracht, 15.05 Filmpraatje, 15.20 Chinese muziek, 15.50 Dansmuziek, 16.40 Sportrevue, 17 Dans muziek, 17.30 De Avonturen van Ome Keesje, 17.50 Gramofoonmuziek, 18 Sport, 18.15 Nieuws en sportuitslagen, 18.30 Voor de strijdkrachten, 19 Kinderdienst, 19.30 Bijbelvertelling, 20 Nieuws, 20.05 Popu lair concert, 20.35 Actualiteiten, 20.50 Mu- sette-orkest, 21.10 „De belevenissen van comissaris Maigret", hoorspel, 21.30 Cello en piano, 22 Cabaret, 22.35 Amusements muziek, 23 Nieuws, 23.1524 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 324 meter (Vlaams) 12 Gra mofoonmuziek, 12.15 Lichte muziek, 12.30 Weerberichten, 12.32 Lichte muziek, 13 Nieuws, 13.15 Gramofoonmuziek, 13.30 Voor de soldaten, 14 Gramofoonmuziek, 16.45 Idem, 17 Orkest, koor en solisten, 17.25 Latijns-Amerikaanse muziek, 17.55 Sportuitslagen, 18 Pianovoordracht, 18.30 Godsdienstig halfuur, 19 Nieuws, 19.30 Gevarieerd programma, 21.30 Actualitei ten, Ir 1.45 Gramofoonmuziek, 22 Nieuws, 22.15 Ve. zoekprogramma, 23 Nieuws. 23.05 24 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 meter (Frans?: 12.08 Orni.-euorkest, 13 Nieuws, 1.U5 Ver zoekprogramma, 14.30 Grartiofooimu/irk, 15 Reptrtage, 15.45 Gramofoonmuziek, 16 Reportage, 16.45 Dansmuziek, 19.45 Nws, 20 Symphonie orkest en solist, 21.30 Om- roporkest en solisten, 22 Nieuws, 22.10 Zuid-Amerikaanse dansmuziek, 22.30 Jazz muziek, 22.55 Nieuws 2.3 Gramofoonmu ziek 2355 Nieuws MAANDAG 17 APRIL HILVERSUM I, 402 meter 7 Nieuws, 7.15 Gewijde muziek, 7.45 Een woord voor de dag, 0 Nieuws en weerberichten, 8.10 Sportuitslagen, 8.20 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de zieken, 9.35 Herhaling fa miliecompetitie, 10.10 Gramofoonmuziek, 10.30 Morgendienst, 11 Alt en piano, 11.20 Voordracht, 1.40 Strijkorkest, 12.10 Pia noduo, 12.30 Mededelingen, 12.33 Koorcon cert, 13 Nieuws, 13.15 Mandolinemuziek, 13.45 Gramofoonmuziek, 14 Voordracht, 14.35 Gramofoonmuziek, 15 Pianorecital, 15.30 Cembale gezelschap en soliste, 16 Bijbellezing, 16.45 Gramofoonmuziek, 17 Voor de kinderen, 17. «.5 Strij«kwartet. 17.45 Zigeunerkwintet, 18 05 Voor de jeugd, 18.20 Sportberichten, 18 30 Viool en piano, 19 Nieuws, 19.15 Engelse les, *9.30 Gra mofoonmuziek, 19.40 Radiokr vit. 20 Nw„, 20.05 Gramofoonmuziek, 2015 Strijkorkest 21 „De Speeldoos", hoorspel, 21.50 Jiarp- ensemble, 22.10 Internationaal Evange lisch commentaar, 22.20 Dubbel mannen- kwartet, 22.35 Gramofoonmuziek, 22 45 Avondoverdenking, 23 Nieuws, 23.15—24 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 meter 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7.30 Gramofoon muziek, 8 Nieuws en weerberichten, 8.18 Gramofoonmuziek, 8.35 Orgelspel, 9 Gra mofoonmuziek, 10 „Voor de oude dag", 10.05 Morgenwijding, 10.20 Gramofoon muziek, 10.30 Voor de vrouw 10-45 Voor de zieken, 1.20 Alt en piano, 11.40 Voor dracht, 12 Gramofoonmuziek. 12.15 Dans- orkest, (12.3012.33 Mededelingen, 12.33 12.38 Voor het platteland) 12.55 Kalen der. 13 Nieuws, 13.15 Promenade-okest, 13.50 Gramofoonmuziek, 14 Piano en vi ool, 14.30 Populair-wetenschappelijke cau serie, 14.45 Gramofoonmuziek, 15.15 „He len", hoorspel, 16.15 „l'Enfant et les Sor tileges", opera, 17 Voor de kinderen, 17.30 Dansmuziek, 17.45 Regeringsuitzending, 18 Nieuws, 18.15 Vara-varia, 18.20 Gra mofoonmuziek, 18.30 Voor de strijdkrach ten, 19 Tenor en piano, 19.30 Wetenschap pelijke causerie, 19.45 Regeringsuitzen ding, 20 Nieuws, 20.05 Actualiteiten, 20.15 Sextet, 20.45 Cabaret, 21.20 Lichte mu ziek, 21.45 Causerie over volkshuisves ting, 22 Radio Philharmonisch orkest, 23 Nieuws, 23.15 Orgelspel, 23.35—24 Gramo foonmuziek. BRUSSEL, 324 meter (Vlaams): 12 Gra mofoonmuziek, 12.15 Lichte muziek, 13 Nieuws, 13.15 Gramofoonmuziek, 14 Voor de vrouw, 15 Omroeporkest en soliste, 16, 16.15, 16,30 en 17 Gramofoonmuziek, 17.05 Nieuws, 17.15 Lichte muziek, 18 Orgel concert, 18.25 Boekbespreking, 18.30 Voor de soldaten, 19 Nieuws, 19.30 Operamu ziek, 19.50 Radiofeuilleton, 20 Kamermu ziek, 21 Actualiteiten, 21.15 Omroeporkest en solisten, 22 Nieuws, 22.15 Vlaams pro gramma, 23 Nieuws, 23.05—24 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 meter (Frans) 12.05 Lichte muziek, 13 Nieuws, 13.10 en 14 Gramofoonmuziek, 15.30 Symphonieorkest, 16.40 en 17.10 Gramofoonmuziek. 18.30 Walsmuziek, 19 Gramofoonmuziek. 19.45 Nieuws, 20.45 Gramofoonmuziek. 21.15 Omroeporkest, koren en solisten. 22 Nws., 2.15 Gramofoonmuziek, 22.55 Nieuws, 23 Dansmuziek, 23.55 Nieuws.

de Stem | 1950 | | pagina 5