heren; een waardevol Veemarkt te Hulst uitmuntend geslaagd Over de van Schendel, die graag Yarinas rookte Het voorlopige Nederlandse elftal port SPORT in 't KORT DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 24 NOVEMBER 1949 5 Exportmogelijkheden naar België West-Duitsland in het Ruhrstatuut President van het Hof beschuldigt Minister JIJ, GOEDE SIJMEN, BETAALT VEEL TE VEEL Zo is de stand SCHIETEN Moterkampioenen gehuldigd te Middelburg Wedstrijden voor Zondag voetbal WATERSTANDEN Een primus onder de amateurs MARKTEN Sint Nicolaas zegt: A. DE CALUWE-BEGIJN Grote prijspiering De Gruyters Snoepje van de week geschenk voor mevrouw met uitneembare bodems PASSE-VITE QNDANKS ae slechte weersomstan digheden het goot practisch de gehele dag is de Hulsterse vee markt uitstekend geslaagd. Niet minder dan 350 stuks vetvee, 350 varkens en 75 paarden werden aangevoerd en de kwaliteit was uit stekend. Het was jammer, dat - weinig paarden waren maar wat de markt zelf betreft er was levendige handel, terwijl er goede prijzen gemaakt -wer den. Een bijzondere gebeurtenis was de aanwezigheid van her bestuur van de Belg. Bond van Vee- en Vleeshande laren dat des morgens op het ge nieentehuis officieel ontvangen werd. Uit een vraaggesprek met burgemees- irt Truffino bleek dat de Belgen Huist als een belangrijke markt kun nen beschouwen in verband met z'n ■gunstige ligging en dat men grote be langstelling heeft voor de export, waarvoor bereids reeds onderhande lingen werden aangeknoopt. De secre taris, de heer H. B. Smit. was zeer enthousiast en nodigde later het Hul ster markt-comité uit voor een bezoek aan de slachtmarkt te Gent. De burgemeester dankte de Belg. algevaardigden voor hun aanwezig heid en het comité, waarna hij het belang van de markt naar voren bracht en het initiatief van het co mité prees. De heer L. de Jong dankte in kor te bewoordingen namens het comité voor de ondervonden steun en mede werking waarna de burgemeester de markt officieel voor geopend verklaar de. Veel aandacht op de veemarkt had een varken van meer dan 400 kilo dat toebehoorde aan de heer E. Geensen te Hulst. Er was belangstelling uit heel Zee land voor wat betrof de inzendingen terwijl het publiek goed opgekomen was en levendige belangstelling toon de. Het grootste aantal stuks vee meer dan 60 werd aangevoerd door H. Picavet uit Westdorpe. DE UITSLAGEN. Rundvee. Graskalveren: 1 H. Picavet, Westdor pe; 2 H Picavet, Westdorpe; 3 B. Flasschaert, Graauw. Pinken zonder brede tanden: 1 L, v. Dorsselaer, Kapellebrug; 2 H. Picavet, Westdorpe; 3 H. Picavet, Westdorpe. Pinkeii piet 2 brede tanden: 1 L. Van Dorsselaer, Kapellebrug', 2 L, van Dorsselaer, Kapellebrug; 3 L van Dorsselaer,Kapellebrug. Dikbillen zonde brede tanden: I H. *B, Picavet, Hulst; 2 J. van Duysse, Roskam, Dikbillen met brede tanden: 1 J. van Duysse, Roskam; 2 idem. Drachtige vaarzen van 2 t.m. 6 brede tanden: 1 P. van Mol, Vogelwaarde (kam pioen); 2 H. Picavet, Westdorpe; 3 H. Picavet, Westdorpe. Melk- cn kalfkoeien met volle brede tanden 1 H. Picavet, Hulst (kampioen); 2 J. Iaghels, Steen. Vette runderen t.m. 2 brede tanden: 1 C. Schuurman, Steen. Vette runderen 4 t.m. 6 brede tanden: 1 Gebr. Leest, Hulst (kampioen) 2 Gebr. Leest, Hulst; 3 H. B. Picavet, Hulst, Vette runderen met meer dan 6 bre de tanden 1 G, de Batz, Schoondijke; 2 idem. Ossen t.m. 2 brede tanden: 1 J. den Hamer, IJzendijke; 2 J. Buysrogge, Hulst, Stieren zonder tanden: i H. B. Picavet, Hulst. Stieren met 2 of meer brede tanden: 1 H. B. Picavet. Hulst (kampioen), 2 J, d' Hooghe, Steen: 3 H. Picavet, Westdorpe VARKENS. Beste toom biggen: le pr. E Geen sen, Hulst. Beste slachtvarkenle pr. D Geensen, Hulst; Grootste toom biggenL de Mei, Zuiddorpe, PAARDEN. Merrieveulens le pr.: M. v. Fraay- enhoven. Axel; Beste Merriepaard: t A Schuerman. Hulst: 2 J d' Hooghe, Steen. Warmbloedige paarden beste 3 j.: I H. Leest. Hulst: 2 C. de Maat, Hulst. Warmbloedige paarden 3 j.: 1 J. Herreweyers, Steen; 2 A.'v. Wa terschoot, Nieuw Namen. Shettland Ponies. 1 E. v. d. Broecke, Nieuw Namen; 2 Cam. Hoefnagels. VERLOTING. le pr. Veulen A. Schuerman, Hulst; 2e pr. Graskalt: D. van Kem- sche. Hulst; 3e pr. Big: A. de Tenter, Hulst; 4e pr. Schaap. Kay de Kerft. Graauw IIpI vette rund van Toon en Kees Lust. dat op de toondag te Hulst het kampioenschap behaalde. A DENAUER heeft thans definitief toegestemd in toetreding van West Duitsland tot het internationale ge zagsorgaan voor het Ruhrgebied en aanvaarding van de verplichtingen van het Ruhrstatuut. Het gezagsorgaan plaatst de Duitse industrie in het Ruhrgebied onder in ternationaal toezicht. Engeland, de Ver. Staten, Frankrijk en de Bene- luxlanden zijn lid van het orgaan. Alle ontmantelingswerkzaamheden in Berlijn worden stopgezet. De ramp van de „Nijmeget" T\E PRESIDENT van het Hof van onderzoek naar de ramp met het KLM-vliegtuig „Nijmegen", T. P. Mac Donald, heeft de Britse minister van burgerluchtvaart, Lord Pakenham. in een brief er van beschuldigd te trach ten „zonder bewijzen de gehele ver antwoordelijkheid" voor de ramp te leggen op de piloot. Het rapport over de ramp was ver gezeld van een verklaring van Lord Pakenham en Arthur Henderson, staatssecretaris voor-luchtvaart, welke het grondpersoneel van Prestwick tracht te ontlasten van de verant woordelijkheid voor het gebeuren. In zijn brief zegt de president van het Hof verder o.m., dat hij de hou ding van de minister en staatssecre taris een onpartijdig openbaar on derzoek waardeloos, zo niet tot een ongepaste klucht „maakt". Het is mij duidelijk, dat het doel is, de gehele verantwoordelijkheid, zonder bewij zen. te leggen op een dode, een piloot met een smetteloze dienststaat en on geëvenaarde ervaring" aldus de presi dent van het Hof. De president beschuldigt de minis ter van vooringenomenheid en partij digheid. hetgeen hij een ongelukkige omstandigheid noemt daar het on derzoek krachtens een door de minis ter uitgevaardigde order is gehouden De Engelse bladen maken met gro te koppen op de voorpagina melding van de opvallende en zeer merkwaar dige houding van de Britse minister. NIEUWE SPORTVERENIGING TE VLISSINGEN OPGERICHT. Eén aantal leden en oud-leden van De Zeeuwen te Vlissingen heeft Dins dagavond een nieuwe sportvereniging opgericht onder de naam VSV Olym pus. Staande de vergadering gaven zich 22 dames en herèn als lid op. Het merendeel hiervan is lid éan het cuae AV '35, dat in 1945 een fusie aanging met de voetbalvereniging De Zeeuwen Het nieuwe bestuur 'cestaat dan ook geheel uit functionarissen van dtzo voormalige athletiekvereniging. Hei. zijn de heien L. J.'de Vin als voorzit ter en A. Parent als secretaris, de dames R. Willemse als pennir.gmeeste- resse, G. Braim en L. de Kok en de heren A. Blanker en j. Willemse. Reeds is men zover, dat een dames elftal kan worden opgesteld en binnen enkele dagen hoopt men dit ook vooi de heren te kunnen doen. Of deze ploegen nog m de huidige handbai- competitie zullen kunnen uitkomen, moet worden afgewacht. Het eerste werk zal zijn om aanslui ting bij het Nederlands Handbal Ver bond en de KNAU te verkrijgen. Annie maakt het goed in dit klimaat, van ons vieren zou zij het minst als een noodzakelijke inleiding tot een graag weer in Holland wonen. De kinderen zien altijd zoveel nieuwe heter begrip van zijn oeuvre, hoewel De sportuitwisseling te Vlissingen „Gaan we nu naar Scarborough of gaan wé niet?" Dit is de vraag, die een groot deel van de Vlissingse sportmensen de eerstvolgende week zal beheersen. De beslissing hierover moest namelijk wor den aangehouden .omdat de voetbalclubs De Zeeuwen en Vlissingen nog een weejt bedenktijd moeten hebben. De andere verenigingen waren voor de uitzending in 1950, vooral ook omdat zij meenden dat van uitstel afstel zou ko men. De voetbalclubs wilden liever een jaar wachten, zulks gezien hun tóch al drukke programma en omdat zij meenden, een aantal spelers niet te kunnen bewe gen, de reis mee te maken. Binnen een week zullen zij de commissie hun beslis sing mededelen, waarna de uiteindelijke beslissing zal vallen. De voetbalclubs hebben dus wel macht. Een uitzending zonder voetballers loopt veel kans, niet door Scarborough te wor den geaccepteerd, ook al weer omdat een deel der onkosten uit de recette van de voetbalwedstrijd moet worden voldaan. De zwemmers stelden als eis, dat de voetbalclubs, zo zij mochten besluiten in 1950 niet mee te gaan, in ieder geval een garantie te geven voor 1951. Zij immers wensen aan de uitnodiging voor 1950 ge hoor te geven, maar dan zou liet onmo gelijk zijn om het jaar daarop al weer de dure reis te ondernemen. In deze jaarvergadering, die geleid werd door dr Spuyman. de secretaris, wegens onstent,enis van voorzitter van Oorschot, trad dr Spuyman af. Bij monde van de heer Korteweg werd hem dank ge bracht voor het vele werk door hem ver richt. In zijn plaats werd gekozen de heer F. Beekhuysen. De heren W. S. Mijn heer en J. de Jong werden herkozen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat het contact met de voetbalclubs van Brom ley en Hitchin Town weer zou worden opgenomen. VOETBAL TTET voorlopig Nederlands Elftal, dat Woensdag 30 November in het Olympisch Stadion te Amsterdam met het oog op de komende interlandont moeting tegen Denemarken een oefen wedstrijd speelt tegen de Zweedse ploeg Djurgaarden is als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Everse (Neptunus) en van der Sluis (BW). Midden: van Schijndel (SVV), Ter louw (Sparta) en de Vroet (Feye- noord), aanvoerder. Voor: Lenstra (Heerenveen), van Steenbergen (Feyenoord), van Geen (Scheveningen). Timmermans (ADO) en Clavan (ADO). Reserves: Saris BW), Schijvenaar (EDO). Stoffelen (Ajax). Schaap ('t Gooi) en Roosenhurg (Sneek). De wedstrijd begint om half drie. Behalve van Geen en van Steen bergen is ook Janus van der Gijp (Emma uitgenodigd aan de centrale training van de Nederlandse elftal- club deel te nemen. In de 3e klasse KNVB afd. D. is de stand 10 6 2 2 14 17—9 Nieuw Borgvliet 10 4 5 1 13 15—14 RCS 9 5 1 3 13 14—8 METO 9 5 2 2 12 21—17 ,10 5 2 3 12 22—18 Zeelandia 9 5 1 3 11 21—12 RKFC 10 4 2 4 10 20—19 BSC 10 3 2 5 8 27—2a Roosendaal svi0 2 3 6 7 16— If Middelburg 10' 2 3 5 TT7—20 10 2 3 5 7 13—24 HOCKEY ,.^nnie maakt het goed in dit klimaat, van ons vieren zou zij het minst graag weer in Holland wonen. De kinderen zien altijd zoveel nieuwe dingen, dat zij aan het vaderland niet denken. Ik voor mij zou wel, zo eens in het jaar, langs de Noord-Hollandse weilanden, de Zeeuwse akkers of de Brabantse heiden willen wandelen. En wonen ook, maar dan onder voor waarden; de Italiaanse zon en heel veel Italianen, afschaffing van belastin gen en algemene hervorming van prijzen. Jij, goede Sijmen, betaalt te veel: voor een leger, dat geeri muziek voor je maakt, voor een tram die net zo vulgair is als hier, voor boeken, waarvan het papier het beste is. Maar wat dit laatste betreft vermoed ik, dat je al lang zo slim bent de boek verkoper te vermijden". DE GEHEIMZINNIGE EENZAME JJit schreef een tot nu toe voor Neder land „nog volkomen onbekende" Arthur van Schendel op 18 Augustus 1924 uit het Italiaanse plaatsje Sestri éevante aan zijn vriend Aart v. d. Leeuw. En met dit fragment willen we een boekje, een reportage eigenlijk, bij u inleiden van de journalist G.H.'s Gra vesande, uitgegeven door J.M. Meulen- hof. De schrijver heeft in de volie zin van het woord een reportage gemaakt over Nederlands grootste prozaschrij ver, overleden in 1946) Arthur van Schendel. Men kan menen, dat een boekje als dat van 's Gravensande tekort doet aan van Schendel omdat het oppervlakkig bij feiten, data en brieven blijft. Men zou immers zo gaarne willen binnen dringen in het meest innerlijke van de man, die tijdens zijn lang en vrucht baar schrijversleven als een „geheim zinnige eenzame" voor ons verborgen bleef en dit begeerde „binnendringen" verschaft u inderdaad deze reportage slechts ten dele en in beperkt opzicht. PLAAGZUCHTIG JJaarin ligt nu juist de hoge verdien ste van dit boek. Het wil nergens nimmer uitstijgen boven de kracht, die de Batuur aan 's Gravesande als auteur heeft toebedeeld. Hij is een Dauwgezet en liefdevol waarnemer en en uitstekend chroniqeur. Hij beproeft Seen geestelijke salto's en waagt zich biet aan een zielkundige doolhof. Hij weft weer wat hij bevindt en Iaat zich leiden door zijn talent van speurder "aar belangwekkende wetenswaardig heden. Zo danken we, in een beknopt en geenszins onleesbaar boekje bijeen, aan deze schrijver een wat wc noemden voor Nederland nog volkomen onbe- aende thur van Schendel". We weten nu dat de grootmeester van oris proza graag een pijpje Vari- nas rookte, dat hij maar matig mffi i het reltenen, dat hij op de to- Dp t 1 <waai' hij als jongeman een 5beste leerlingen was) opvallend l ïaagzuchtig was en dat hij, als recht- noTi Nederlands schrijver, van tijd néL le ''Wen had aan de kwaal die „eldgebrek heet. We zijn er nu ook hier gekomen, dat hij er niet tegen zag bergen dikwijls vervelende Doeken te verslinden als voorstudie I eea roman en we kennen hem nu, zo te naasten bij, als doodgewoon zwerf- lustig mens,, die veel van vrouw en kinderen hield. EEN NIEUW PAD UVt boekje zal niemand, die het werk van Arthur van Schenfiel kent, on gelezen moeten of willen laten. Het is als een noodzakelijke inleiding tot een beter begrip van zijn oeuvre, hoewel 's Gravesande niet in staat was ons dat oeuvre zelf „vernieuwd" te leren zien. Dat heeft hij waarschijnlijk ook niet bedoeld. De chronologisch meege deelde levensbijzonderheden stellen ons echter wel in staat om op zoek te gaan naar een nieuw pad, waarlangs we onherroepelijk komen tot dieper inzicht en beter begrip van wat van Schendel ons te zeggen heeft. Men leze b.v. na kennis te hebben genomen van deze biografie „De wereld een dansfeest" of „Een zwerver ver liefd' en „Een zwerver verdwaald", boeken die in nieuwe uitgave door de zelfde uitgever bezorgd zijn op uitste kend papier en in welverzorgde band. We zijn er vrijwel zeker van, «at deze boeken, hoewel oude bekenden, zoiets voor u zulen zijn als een openbaring. Arthur van Schendel (rechts) in gezelschap van Menno ter Braak (midden) en Jan Greshoff (links) Inzet: van Schendel in zijn Londense period*. SPANNENDE ONTMOETING TE VERWACHTEN. Zondag onvangt Middelburg bezoek van de Breda-reserves en deze ontmoe ting belooft ongemeen spannend te worden. Beide elftallen hebben name lijk iets bijzonders op het spel staan. De Breda-reserves werden namelijk in deze competitie nog niet geslagen, ter wij! de thuisclub tot nu toe. evenals verleden jaar, op eigen veld geen en kele nederlaag kon worden toege bracht, Voor een van beiden zal dus deze serie gebroken worden. HANDBAL HELLAS—EINDHOVEN 3—5. Na de keurige overwinning van verle den week hebben de Goesenaren opnieuw moeten ondervinden, dat zij in de eerste klasse niet zo gemakkelijk de eerste vi ool kunnen speler*. Vooral in de eerste helft waren zij ver de minderen van de bezoekers en deze konden dan ook door doelpunten van Philippine en Saes (2) 'n 3-0 voorsprong nemen. In de tweede helft tapte de thuisclub uit een ander vaatje Roster scoorde tweemaal achtereen en van Hese bracht partijen zelfs op ge lijke voet. Toen vond Eindhoven het wel letjes en met twee doelpunten stelde Knallenberg de zege veilig. SCHIETING TE OVEZANDE. De heer C. Rijk wist op de konings- schieting der verenigde sociëteiten de titel te behalen, voor Zeelandia; voor Spes Nostra gelukte dit de heer van Zun- deren en voor Willem Teil de heer Boon man. De schieting werd gehouden bij de heer Verbeek. MOTORSPORT Zaterdagavond kwam de moto,o Seheldegouwen in het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg in jaarvergadering bijeen. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: P. Castenmiller, voorzitter. A. W. Levering, secretaris, A. Weemaes, penningmeester, dr J. C. Arends, Th. Briefjes. G. J. Eland en P. v. d. Woestijne. D(C wedstrijdcommissie werd van drie tot zeven leden uitgebreid. Gekozen wer den A. W. Levering. Th. Briefjes, en G. J. Eland namens het bestuur en C. Die- leman, R. Duunk, J. van Loo en N. M. Hoencamp. Besloten werd om in 1950 een grote open betrouwbaarheidsrit te organiseren, waaraan het Zeeuwse kampioenschap zal worden verbonden. Verder werd in principe besloten tot 't organiseren van een jaarlijkse interna tionale betrouwbaarheidsrit onder de naam Benelux Ronde. Voor de eerste maal zal deze Ronde in 1950 worden ver reden en zowel de KNMV als de Belgi sche Motorrijders Bond gaven in begin sel hun toestemming. Als gasten waren ter vergadering aan wezig de heren Millenaar en Bogaart van de verkeersgroep der Rijkspolitie te Mid delburg, die enkele weken geleden het politie-zijspankampioenschap van Neder land behaalden. Zij. werden voor deze prestatie hartelijk door voorzitter Cas tenmiller gehuldigd, die hen namens Schel degouwen een herinneringsplaquette overhandigde. Voor het bestuur van de afdeling Zeeland van de KNMV sprak liet hoofdbestuurslid A. W. Levering. Als blijk van waardering voor de samenwer king en de steun, welke Seheldegouwen steeds van de verkeersgroep mocht on dervinden, ontvingen alle leden van de ze groep de Seheldegouwen-jubileum-pla quette. Ook dr J. C. Arends uit Hansweert werd gehuldigd voor het door hem be haalde kampioenschap. Hij ontving de wisselbeker en als blijvende prijs, een legpenning. Deze legpenning werd ook nog uitgereikt aan de kampioen van 1948 de heer C. 'Helder uit Goes. Namens de Rijkspolitie werd het woord gevoerd door opperwachtmeester de Bruin. Hij zegde Seheldegouwen ook in de toe komst alle steun toe en ging meteen tot de daad over, door aan te bieden, alle leden van Seheldegouwen gratis te doen onderrichten in verkeerskennis, meer in het bijzonder met het oog op de binnen kort in werking tredende nieuwe Wegen verkeerswet. Het theorielokaal en alle leermiddelen van de verkeersgroep staan hiertoe ter beschikking. Deze prettige uitnodiging, welke ge tuigt van de grot waardering der auto riteiten. werd niet alleen in dank aan vaard, maar met daverend applaus be antwoord. SPARTA (ZIERIKZEE) HEEFT EEN PRIMEUR. Als een van de nog weinige motor clubs in ons land en als eerste Zeeuwse motorclub heeft Sparta te Zierikzee besloten om een afdeling voor auto rijwielen op te richten. Het ligt in de bedoeling voor deze afdeling afzonder lijke ritten, zowel toer- als prestatie tochten, te organiseren. Begonnen wordt met een aantal bij eenkomsten, waarop de service-agen ten van de onderscheidene merken voorlichting zullen geven. DAMMEN De Gewestelijke damkam pioenschappen De Zeeuwse damkampioen L. Anderson speelde te Goes voor de gewestelijke kampioenschappen (voorwedstrijden kam pioenschap van Nederland) tegen J. van Rijen uit Tilburg, kampioen van Noord- Brabant. Evenals in de vorige partij tegen Has- sink uit Limburg wist Anderson ook thans enig terrein voordeel te behalen, doch toen zijn stelling er dreigend begon uit te zien, wist van Rijen door enige afruilen het materiaal zodanig te dunnen, dat een stand van elk 7 stukken overbleef. Het was toen voor de Zeeuwse vertegenwoor diger moeilijk het terreinvoordeel door slaggevend te maken. Wel kwam v. Rijen tegen het eindspel in moeilijkheden, doch zijn verdediging hield stand, zodat remise het resultaat was. Zodoende is er nog geen beslissing in de Zuidelijke afdeling gevallen, zodat met een gelijke stand (elke speler 2 punten uit 2 partijen) aan de tweede helft van dit kleine tournooi moet worden begon nen. MIDDELBURG WON VAN NIEUWDORP Maandagavond werd te Middelburg voor de eerste klasse van de Zeeuwse dambond de wedstrijd Middelburg IINieuwdorp 1 gespeeld. De uitslag van deze spannen de wedstrijd is: C. P. de VosJ. L. Blankenhurgh 1-1, J. BliekJ. Huissoon 2-0, P. van Hemert P, Deurlop 2-0, H. MeermanF. Wal- hout 0-2. A. CornelisseA. Braamse 0-2, W. A. SemijnG. de Jager 0-2, H. Overt- veldJac. Blankenburgh 0-2, J. v. d. BergeF. v. d. Berge 2-0, M. J. Reijnhout M. de Jager 2-0, P. van SliedrechtP. van Boven 2-0. Middelburg II won derhalve met 11-9. VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND De uitslagen van de derde ronde van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland luiden: DavidseLente 0-2, BoogaardRijkse 2-0, BrasserStrooband 0-2, Maasde Smet 1-1, SchuitemaHoogstad 2-0. AFDELING ZEELAND. Zaterdag 26 Nov. 1949. le klasse. Krabbendijke 1-Arnemui- den 1. VCK 1-Col. plaat Boys 1. Wemel- dinge 1-Nieuwdorp 1. Wolphaartsdijk 1- Rillandia 1. 2e klasse A. Kapelle 1-Kats 1. RU- landia 2-Dios 1. SNP l-'s H. H. Kinde ren 1. Krabbendijke 2-Kloetinge 2. 2e klasse B De Beren 1-Kapelle 2. 's-H. Arendskerke 2-Wolphaartsdijk 2. 2e klasse C Arnemuiden 2-Domburg 3. Nieuwdorp 2-Serooskerke 2. De Meeu wen 1-De Bevelanders 2. Junioren Junioren A. Groep 1. DS W 1-VCK 1. Goes 1-Middelburg 1. Groep 2. Hansw. Boys 1-Krabbendijke Ierseke 1-Robur 1. Kruiningen 1-W©- meldinge. Rillandia-Kapelle. Goes 2-Luc- tor. Junioren B. Groep I. Middelburg 2- Zeelandia 1. Groep 2. Nieuwland-RCS 3. Groep 3. Goes 3-Lewed. Boys. Ierseke 2-Robur 2. Hansw. Boys 2-Patrijzen. Groep 4. Sluis-Aardenburg. Groep 5. Zierikzee 1-Burgh 1. Groep 6. Hulst 1-Corn Boys. Terneu- zen 1-Rapenburg. Groep 7. Graauw-Terneuzen 2. Hon- tenisse-Steen. Zondag 27 November. le klasse A. Hansw. Boys I-Dom burg 1. Volharding '32 1-Lewed. Boys 1. Kruiningen 1-Walcheren 1. Luctor 1- Noormannen 1. 's-H. Arendskerke 1-Cort- gene 1. le klasse B. Vogelwaarde 1-DSW 1. Graauw 1-Groede 1. Zuidzande 1-Red Star 1. Koewacht 1-Rapenburg 1. Sluis 1-PSK 1. le klasse C. Schouwen 1-Zierikzee 3. Dreischor 1-Burgh 1. Res. le klasse A. Biervliet 2-Patrij- zen 2. IJzendijke 2-EMM 2. Ierseke 2- Robur 2. Vlissingen 3-Hulst 2. Res. le klasse B Sluiskil 2-Hoofd- plaat, 2. Corn Boys 2-Clinge 2. Hontenisse 2-Oostburg 2. Aardenburg 2-Axel 3. 2e klasse A Zeelandia 2-Breskens 3 Kwadendamme 1-Vlissingen 4. Zeeuwen 3-RCS 3. 2e klasse B Graauw 2-Groede 2. Sluis 2-PSK 2. 2e klasse C Hansw. Boys 2-Dom- burg 2. 2e klasse D Terneuzen 4-Ria W 2% Zuiddorpe 1-Corn Boys 3. 2e klasse E Zonnemaire 2-Zierikzee 2. Dreischor 2-Burgh 2. 3e klasse A Noormannen 2-Middel- burg 4. EMM 2-Zeelandia 3. Walcheren 2-Goes 4. 3e klasse B Breskens 4-Schoondijke 2. Zuidzande 2-Middelburg 5. Zeeuwen 4- Aardenburg 3. 3e klasse C PSK 3-Sluiskil 3. Steen 3-Zuiddorpe 2. HOCKEY. Heren, le klasse. Westen. TOGO Be Fair. Hilversum-Amsterdam. BMHC- HDM. Laren-HHYC. HOC-Gooi. Zuiden. HTCC-Venlo. Breda-Tilburg EMHC-MOP. Zwart-Wit-Push. Oosten. Nijmegen-DKS. Deventer- PW. Zwolle-Arnhem. Upward-Union. Noorden. LHC-GHBS. Groningen RAP. DASH-Meppel. HVA-Gron. Stud. Dames, le klasse. Westen. Rood Wit- Amsterdam. Gooi-Be Fair. Hilversum Kieviten. BDHC-HHYC. Zuiden. HTCC-Venlo Girls. Breda- Tilburg EMHC-MOP. VKH-Push. Oosten. Quick-Almelo. Deventer-PW EHV-Union. Nijmegen-DKS. Noorden. HVA-Groningen. DASH- Meppel. LHC-GHBS. GCHC-HCW. Heren. Promotie klasse B. Eindho- ven-EMHC 2. HTCC 2-Forward. Tilburg 2-Zwart Wit 2. Cadetten-Pelikaan. Tweede klasse A Push 2-Tempo. Middelburg-Breda 2. HOCO-Forward 2. Dames. Tweede klasse A. Push 2- Tempo. HOCO-Forward 2. Pelikaan-Bre- da 2. Tweede klasse B Eindhoven 2-Rapi- dity. Nuenen-Hopbel. Mop 2-MEP. Oran je Zwart 2-EMHC 2. korfbal. Eerste klasse. Noord-Holland. DTV- Rphda. Westerkwartier-Luto. Archipel— SVK. Blauw WIt-Oosterkwartier. Zuid-Holland. Ons Eibernest-Achilles Gymnasiasten-Het Zuiden. Spangen- Dee- tos. Vicus Oriëntis-OSCR. Oosten. DOS-AKC. HKC-Groen Zw. Rigtersbleek-Wit Blauw. ZKC-Naas. Noorden. SDO-LDO. Vitesse-Wordt Kwiek. WWMD-Sparta. VKC-Clubbro- thers. Zuiden. OEC-Odillo. Rust Roest— Sportlust. Oranje Wit-Deto. PSV-Eind- hoven. T^J^eede klasse- JPS-KCT. DOTB- DOT. Oisterwijk-Deto 2. PSV 2-Volt. Clement van Hassel heeft door een magistrale zege op zijn grote rivaal Ga- brils m de laatste partij van het tour nooi de Belgische titel 47-2 gewonnen. Ziehier de cijfers van de beslissende par tij. Van Hassel 400—6—289—66,66. Ga briels 56—20.83. Zondag a.s. zal te Brussel de lan den rugby-wedstrijd België-Nederland worden gespeeld. Het reglement van de sterrit naar Monte Carlo noemt weliswaar het maxi mum aantal deelnemers van 230, maar laat tevens aan de Inteernational Sporting Club de gelgenheid open om alsnog die inschrijvingen aan te nemen, die zijn bin nengekomen op de dag dat het genoem de aantal van 230 is bereikt. In verband daarmeede heft de KNAC thans uit Mon- CJarl° bericbt ontvangen dat alsnog zes Nederlandse inschrijvers zijn aange nomen. Vermoedelijk zal het totaal aan tal deelnemers aan deze sterrit dicht bil de 300 liggen. Keulen 0,30 (0). Ruhrort —182 (—0,04) Lobith 802 (—0,03) Nijmegen 586 (—0,05) Arnhem 619 (—0,04). Eefde 135 (—0,031 Deventer 0,60 (—0,01). Borgharen 3990 (+0.38) Belfeld 10,92 (+0,12). Grave be neden 512 (+0,10). Vreeswijk 0,08 (+0,21) Lith —0,09 (+0,18). BILJARTEN Serie van 490 caramboles In hotel „Au port'' te Philippine worden oudergewoonte Zaterdagsavonds trainingsmatchen gehouden voor de biljart competities. Ook Zaterdag j.l, hield de club haar trainingsavond. De heer A. de Krijger speelde z'n partij teven dhr R. Everaerd. De hoogste serie die dhr. Krijger maakte was 490 caramboles. Nog was feitelijk z'n spc. niet uitgespeeld, doch wellicht door enige afleiding van de „als aan de grond genagelde" medespelers miste hij Wij kunnen ons niet herinneren, dat zo'n prestatie in een amateursclub is voorgekomen. Het moet gezegd dat dhr. Krijger die avond bijzonder op stoot was Vóór zijn topprestatie maakte hij reeds in 20 beurten 613 caramboles. Van deze uitzonderlijke biljarter plaatsen wij bij deze gelegenheid graag z'n foto. PRIMUS INTER PARES. GOES, Woensdag 23 Nov. 1949. Bloem kool I 28-36 idem II 15-26 idem III 7-13 per stuk. Groene savoye kool 19-23 Rode kool 8-11 Boerekool 15-18 Andijvie 8-24 Prei 22-28 Kroten 6 Spruiten I 57-64 id. II 40. Peen 10-11 Witlof 10-31 Uien afw. 2,5-3,5. Bintjes 8. Alles per kg. Worte len 14-17. Rammenas 4,5 alles per bos. 's-HERTOGENBOSCH. 23 Nov. 1949. Op de markt van heden werden aange voerd: 6064 stuks vee, zijnde: 2582 run deren, 576 nuchtere kalveren, 26 zeu gen. 271 lopers, 2055 biggen, 528 schapen 26 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien van 660800 per st. guiste koeien van 400 tot 525, kalfvaarzen van 500 tot 750, klamvaarzen van 425 tot 525, guiste vaarzen van 375 tot 500. pinken van 250 tot 375. graskalveren van 130 tot 225, nuchtere kalveren van 30 tot 55, lopers van 60 tot 70. biggen van 30 tot 50, schapen van 60 tot 90. lammeren van 40 tot 60, geiten van 20 tot 50, jon ge geiten van 10 tot 20, alles in guldens per stuk. Verdere mededelingen: zeer grote aanvoer van rundvee. De kwali teiten kalfkoeien en kalivaarzen werden goed verkocht met hoge prijzen. Minde re soorten handel iets kalmer, doch niet goedkoop, varekoeien kalme handel. En kele zware guiste koeien en koeien met melk werden verkocht. Zeer grote aan voer van pinkvaarzen, pinken en gras kalveren. Hoewel de markt overvol was werden de kwaliteiten goed verkocht met hoge prijzen. Mindere soorten moeilijk om ze allen verkocht te krijgen. In nuch tere fokkalveren en slachtkalveren die voor de dood waren gekocht was* veel handel en deze waren niet goedkoop. Lichtere soorten kalme handel. Groter aanvoer van schapen en lammeren. Vet te schapen werden gekocht voor export met hoge prijzen. Lammeren matige han del. Zeer grote aanvoer van biggen, er was veel handel en werden goed ver kocht met stijgende prijzen. Aanvoer van lopers gewoon. Kalmer handel, doch niet goedkoop. Op de vetveemarkt was het weer een enorme drukte, zowel van ko pers als verkopers. In het begin wer den de kwaliteiten vlot verkocht. Later iets kalmer, le kwaliteit 1,952,10, 2de kwaliteit 1,651,80, 3e kwaliteit 1,35 1,50, alles per k-. geslacht gewicht. WAALWIJK, 22 Nov. 1949. Op de grote lederverkopen, welke na de deva luatie hebben plaats gehad, is een merk bare reactie ingetreden. Fabrikanten cn schoenherstellers die om welke reden dan ook niet aan deze voorraadvorming heb ben meegedaan kopen thans voor directe behoefte. Het zijn ook slechts minimale kwantums welke de handel thans ver koopt. Daar geen verdere prijsverhoging van leder wordt verwacht, zal voorlopig nog wel op de ingekochte voorraden wor den geteerd. Inlandse huiden komen er bij de hui- denhandel flinke kwantums binnen daal de slachtingen de vorige week weer groot zijn geweest. Voor prima koe- en vaarshuiden, goed afgedaan, wordt door de zouters betaald f 1,80 per kg. vers gewicht. De kwali teit van de huiden is goed daar over het algemeen prima vee wordt geslacht Op de exotische huidenmarkt is weinig verandering ingetreden. Er heerst in looi erskringen niet heel veel vertrouwen in de huidenmax-kt en verwacht wordt dat enige daling niet zal uitblijven. De H'eer en Mevrouw Hamer-Asselbergs, geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon FRANS. Bij het H. Doopsel ontving hij de namen: Franciscus Josephus Maria. 23 November 1949. Ireneplein 13, Hoensbroek. voor: BOTERLETTERS, SPECULAAS, FIJN GEBAK, slaagt U het beste bij: Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons huwelijk, betuigen wij ook namens wederzijdse familie, onze hartelijke dank. J. Boone E. Boone-van Laere Graauw, November 1949. D. 85 Achtereindstraat. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijn 25- jarijg verpleegstersjubileum ondervonden, betuig ik aan U allen, mijn hartelijke dank. Zuster Colsen. Hulst, November 1949, St. Liduinaziekenhuis.' 190-O Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 25 jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. P. de Vos-Gelderland. Hulst, November 1949. Tuinstraat. 191o De bakker met de meest tevreden klanten. Havenstraat, PHILIPPINE. 260-O Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze innig ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder, SARA DE HULSTER, wed. van de heer W, Lucieer, betuigen wij onze hartelijke dank. 213-0 Uit aller naam, J. A. LUCIEER Goes. November 1949. bij A. VAN VLIEMBERGHE (DE LIS) CLINGE op ZON DAG 27 NOVEMBER voor een NIEUW HERENRIJWIEL. BEGIN 4 UUR. 188—0 een zakje met heerlijke versnaperingen en een kinder ver rassing|j^^ Bij aa'nkoóp van I 2.50 aan De Gruyter s artikelen hH. IANGE TElEf. 246Ó Waar kunt U HAAR méér mee verrassen, dan met één van onze charmante japon nen? Wij kunnen U zéér voor delige aanbiedingen doen. WOLLEN DAMES JAPONNEN In zachtgroen, wijnrood, bruin, terra, blauw en zwart. Maten 38—52. Vanaf 14.50. JONGEDAMES JAPONNEN In zachtgroen, fraise en ko- renblauw. Zuiver wollen stof. Leeft, v.a. 12 j. Prijs 13,75. VROUWEN JAPONNEN Effen zwarte zijde. Gr en z. gr. maten. Lange mouw 38.41 JONGENS EN MEISJES van 612 jaar, doe je ook mee met de GROTE KEURWEDSTRIJD Voor f 1,(1 krt. elast. 1 mach. garen; 1 keperlint en 2 krt, wol) kun je al meedoen. Kom je er vandaag nog om? Ook krijg je dan een bon voor de Kappie-voorstelling. 159-0 n Onmisboor stuk keukengereed schap. Onverwoestbaar sterk. Niet van blik of gaas, maar van zwaar vertinde staalplaat. Roestvrij. Goot zeker 1b tot 20 jaar mee Naar keuze met steel o( met oren. PRIJZEN NAAR GROOTTE VAN f. 6 50 TOT F 14.75 Bij alle goede zaken verkrijgbaar Er bestaat echter namaak. Let daorom op het merk: Passe-Vite. Als er geen Passe-Vite op staot, hebt U niet de echte, vanouds beroemde keukenzeel. Dit merk moet er dus precies zó op staan. £oöe DÉPoS i LANÜENIEUWSTRA

de Stem | 1949 | | pagina 3