Nieuwe wethouders gekozen De burgemeester van Middelburg overleden In beroep bij de Kroon Plannen voor een zwembad Nog geen M.M.S. in Middelburg en Goes RADIO 2 3 Jeugd van Nederlan VLISSINGEN GOES TERNEUZEN Niet overal zonder strubbelingen Als U drinkwater vermorst met schrobben en schuren, Geschiedt dat met water, bestemd voor uw buren De gemeente verliest in hem een grote kracht Gemis HULST OOSTBURG Ministeriele misstap Uitstel om begroting-technische redenen Raad van Middelburg 16 VIJFTIG JAAR K. O. B. AFD. HULST Op Donderdag 20 October viert de K.O.B. afd. Hulst zijn gouden jubileum. Nu reeds worden voorbereidin gen getroffen om deze dag op waardige wijze te vieren. Om half 10 vindt in de basiliek een plech tige H. Mis plaats, welke opgedra gen zal worden door rector Kim- mel. Om 11 uur is er een feestverga- dering, waarna het bestuur recipi- eert. In „de Koning van Engeland" wordt het diner voor leden en ge nodigden gehouden, terwijl van 4 tot 7 uur onder leiding van de heer Jan Koene een toneeluitvoering gegeven wordt.' 's Avonds vindt een gezellig samenzijn plaats, dat door een band wordt opgeluisterd. TRAGISCH STERFGEVAL In verband met het pokkengevaar hebben verschillende leden van het personeel van „De Schelde" te Vlissingen zich laten inenten. On der hen was de 19-jarige M. P He laas bleek hij niet opgewassen te gen de gevolgen van de inenting en na enkele dagen overleed hij hieraan. De deelneming van de be volking met de ongelukkige ouders die hierdoor hun enige zoon ver loren, is bijzonder groot. VROEGE DIESELTREIN VLISSINGEN—ROTTERDAM Met ingang van de nieuwe dienst regeling zal door de Spoorwegen een diesel-electrische trein Vlis- singen-Rotterdam worden ingelegd die om 7.48 uit Vlissingen zal ver trekken en waarop de provinciale stoombootdiensten (veerdienst Breskens-Vlissingen) aansluiting zullen geven. Deze trein rijdt niet op Zondag en Zaterdag. Daar de winterdienstregeling Zondag 2 Oc tober ingaat zal men er dus voor het eerst op Maandag 3 October gebruik van kunnen maken. DE RADIO UITZENDING VANUIT HULST Het voor de jongens uit het de kenaat Hulst gecelebreerde H. Lof dat oorspronkelijk op Donderdag 15 September des avonds om 7 u. in de basiliek te Hulst zou plaats vinden, geschiedt nu een dag later en wel op Vrijdag 16 September. Aan dit Lof wordt medewerking verleend door een herenkoor onder leiding van kapelaan Fassaert. Het orgel wordt door pater Ivens be speeld. De predicatie wordt gehou den door kapelaan de Kort, terwijl het lof wordt opgedragen door de ken P. Rops. De ouders van de jongens, die in Indonesië zijn, worden verzocht dit Lof te willen bijwonen en speciaal zij, die wonen in de gemeenten Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Cllnge, Nieuw-Namen, Kapellebrug Het lof wordt Zondag 18 Sep tember via de P.C.J. zender naar Indonesië uitgezonden. „M. C. BLANKENSTEIN" WEER IN DE VAART De te Veere gestationeerde red dingsboot ,.M. C. Blankenstein" is geheel vernieuwd met een diesel motor van 165 p.k. terug in de vaart gebracht. Voor deze gelegen heid bracht de directie van de (Vervolg van pag. 1). Maar wanneer vele ouders alleen al eens, misschien voor het eerst in hun leven, met aandacht en verbazing ge bogen hebben gestaan over het wonder van een spelend kind. dan is toch al een kiem gelegd van waardevolle be zinning. Wanneer vele vadei-s en moe ders een sprankje hebben meegeno men van het enthousiasme, dat hier door zoveel edele geesten kwistig wordt uitgestrooid, dan is daardoor alleen reeds het bestaan van deze tentoon stelling gerechtvaardigd. Wanneer bovendien aan een groot deel van ons volk iets is duidelijk ge worden van de geweldige problemen, waarmee jeugd en jeugdzorg thans o- ver de gehele wereld en ook in ons land worstelen, dan is er in Amster dam een werk verricht van een natio nale betekenis, als wellicht weinigen beseffen. B. Zuidhollandse reddingsmaatschap pij een bezoek aan Veere. Na een geslaagde proefvaart werden de gasten in de Campveerse Toren ontvangen, waar in het Belvedère een diner plaats vond. Zaterdag middag werd een tochtje naar Breskens gemaakt. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJD. Vrijdag zal te Terneuzen op de schietbaan bij de Oostsluis een provin ciale schietwedstrijd worden gehouden, waaraan wordt deelgenomen door de Rijks- en Gemeentepolitie, de Mare chaussee, de CCD en de Douane. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Gemeentepolitie van Terneuzen. Als prijzen zijn een aantal medailles voor de winnende groepen beschikbaar, ter wijl ook individuele prijzen te winnen zijn. Gemeentelijk Vismijnbedrijf. Aan voer maand Aug. 1949: bot 15315 kg.; kl. bot 1896 kg.; gr. tong 1736 kg.; mid. tong 1027 kg.; kl. tong 18687 kg.; schar 8542 kg.; gr. schol 1760 kg.; mid. schol 8697 kg.: kl. schol 77773 kg.; tarbot 38 kg.; wijting 176 kg.; rog 67 kg.; pellerij garnalen 1014 kg.; handelsgarnalen 394 kg.; exportgarnalen 6842 kg. DE NATUUR HEEFT EEN ROYALE BUI. Vorige maand, zo vertelde de tuin man van „St. Joanna" ons, waren sommige aardbeienbedden opnieuw in bloei geschoten en alles ontwikkelde zich zo goed, dat hij reeds enkele da gen opnieuw de heerlijke sappige vruchten kan plukken. De verpleging in „St. Joanna" schijnt buitenshuis al even voortreffelijk te zijn als binnenshuis! DIAMANTEN BRUILOFT. Maandag vierde het echtpaar Bod- dingius-Sterk aan de Vogelzangsweg, zijn 60-jarig huwelijksfeest. De om wonenden hadden de vlaggen uitge stoken en geld bijeengebracht om de krasse oudjes een fraaie fruitmand te schenken. WEDEROM FRANSE ZANGERTJES. Zaterdag 17 September a.s. komt wederom een gezelschap Franse zan gertjes naar onze stad. Het zijn r,* „Les petits chanteurs de la cote d'Azur" uit Nice. Zij zulle* geen openbaar concert ge ven, maar op Zondag 18 September wanneer pater Egeraat zijn eerste plechtige H. Mis opdraagt, de kerk zang voor hun rekening nemen. Onder leiding v„n Roné Oalion.er zullen zij de Mis van Orlando di Las- sus, een Nederlandse componist, zin gen. "ok onder het of zu'.en c- zan gertjes uit het land van het gouden fruit en de purperen rozen, optreden. 's-Heerenhoek Burgerlijke Stand. Geboren: Ma ria. dv P. de Jonge—de Koning; Cor nelia, dv C. Boonman—v. 't Westeinde. Overleden: Marinus Cornelis Ver donk, 15 jaar. Heinkenszand Kruiningen Beroepen. Ds W. C. van Burgeier uit Waalwijk is beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier DERTIG JAAR RAADSLID. Gisteren was het precies dertig jaar geleden, dat de heer A. Simons Bz., geinstalleerd werd als raadslid. Na afloop van de raadsvergadering is dit feit feestelijk herdacht. Behalve burgemeester Funk heeft ook de oud-burgemeester mr Mes, de verdiensten van de jubilaris, die ook als wethouder veel voor zijn gemeen te deed, in het licht gesteld. Beiden herdachten dankbaar de prettige samenwerking met de heer Simons en burgemeester Funk bood hem een speciaal vervaardigd wapen bord van Heinkenszand aan. Ook wethouder Nijsse en de gem. secretaris, de heer Meulendijk, lieten zich waarderend uit, waarna de ju bilaris allen dankte. „Euterpe" zorgde tenslotte voor 'n serenade, die klonk als een klok. Ovezande ZEEHOND IN DE SLUIS. Bij het schutten der schepen door de Westsluis trekt regelmatig een zee hond heen en weer tussen de Schel de en het kanaal. Het is interessant om te zien, hoe dit dier, terwijl het in de kolk moet wachten op 't open draaien der sluisdeuren, niet de min ste angst voor de drukte om hem heen aan de dag legt. Licht in nieuwe wijken. In de nieuwe wijken in de Zeven Triniteits- polder en de Noordpolder wordt een groot aantal lantaarnpalen bijgeplaatst. Met het oog op de snel naderende donkere avonden zeker een tijdige voorziening. Philippine Feestdag St. Cecilia. Zondagmor gen vertrok harmonie St. Cecilia met drie grote bussen naar de Sinjoren stad Antwerpen, om haar teerdag te houden. Met onze muziekmannen wa ren er nog velen, die meegingen. En als wij de stemming gadesloegen bij thuiskomst, precies om 12 uur dan van sloten en putten steeds de groot- weer eens echt uit zijn geweest. Zuiddorpe Vacantie. De ambtenaren van de burgerlijke Stand hebben in de maand Augustus rustig vacantie kunnen ne men; er werd de gehele maand geen akte voor geboorte, overlijden, huwelijk of huwelijksaangifte ingeschreven. Kwadendamme Verbetering Kerkstraat. Men is nu begonnen deze straat van een nieuw wegdek te voorzien. De straat is nu tijdelijk voor het verkeer gesloten. RAADSVERGADERING Het ontsierende plakbord onder de Linden zal verplaatst worden naar de blinde muur naast de woning van de Rij ksambtenaren. Een paar ontheffingen werden ver leend voor straat- en hondenbelasting. Op het verzoek om subsidie door het Zeeuwse Wit—Gele Kruis ter opleiding van kraamverzorgers werd een bijdra ge verleend van 25.per jaar in gaande op 1 Januari 1950. Evenals In de gemeenten Hontenisse, Philippine en Sint Jansteen werd be sloten een motie in te zenden voor af schaffing der veergelden op de Wester Schelde De rekening over het dienstjaar 1946 werd vastgesteld met een bedrag van ontvangsten en uitgaven gewone dienst op: 62690.93. De Kapitaaldienst t 21326.95. TYEGENEN, die in de nieuwe zittings- periode van de gemeenteraden de wethouderszetels zullen gaan bezet ten, hebben gisteren alom in den lan de hun ambt toegewezen gekregen. Wanneer we de uitslagen ins ons Zeeuwse gewest overzien, blijkt, dat voor een groot deel de wethouders uit de vorige zittingsperiode het vertrou wen van de bevolkingsgroepen heb ben weten te bewaren, zodat zij ook nu weer hun ambt kunnen blijven uit oefenen. Enkele plaatsen zijn er evenwel, die grotere of kleinere verschuivingen te zien geven, ten dele als gevolg van niet herkiesbaarstelling waaraan ook soms een al te ver doorgevoerd par tijbelang, dat hier en daar niet ge speend is van persoonlijk belang, dé- bet is. We laten hieronder de uitslagen voor de verschillende gemeenten vol gen: Middelburg: Alle aftredenden, nl. de heren J. Kögeler (AR), L. Geers (Pv dA), L. van 't Westende (KVP) en A. Berenpas (PvdA) zijn herkozen. Vlissingen: L. P. van Oorschot (Pv dA) en M. A. van Popeping en W. Poppe «beiden comb. AR en CHU). De KVP-fractie verliet tijdens de stemming de vergadering en keerde pas na de stemming terug. Aan het einde der vergadering deelde de KVP fractieleider, d'e heer Corveleyn me de, dat de samenwerking tussen de groep AR-CHU en de KVP niet lan ger voortgezet werd. Omtrent de re denen liet hij zich niet uit. Kloetinge: J. Straub en Lenshoek. Goes: Herkozen werden de heren A. Buys (PvdA) en J. van Meïle (C Hl en gekozen de heer J. Roose (K VP), de laatste inplaats van de heer A de Roo (VVD). 's-Heer Arendskerke: Herkozen de heer J. Hommes (AR) en gekozen in de vacature J. de Schipper, de heer Matthijs Schippers (CH). 's-Gravenpolder: J. de Schipper (C H) en A Hogesteger (SPG), beiden herkozen. Borssele: J. Walhout (Gem Belan gen) en W. van 't Westeinde (KVP) Kruiningen: Polderman (WD) en Ligthart-van Schenk 'CH). Hier wer- Advertentte N.V. Waterleiding Mij. „Zeeuwsch-Vlaanderen", Terneuzen riorice Gerard ff<ÊH€IW7JNNlGe l HUVEDEP ,,Heb je je er nooit rekenschap van gegeven, Miles trouwens ik moet toegeven, dat ik het ook niet, heb ge daan dat die hut geen slechte ge legenheid zou zijn voor iemand, die zich wil schuilhouden? Vergeet niet, dat het hier gespookt heeft!'' „Het lijk, me met, waarschijnlijk," meende Austin „Iemand, die daar zijn tenten opsloeg, zou gauw een stevige ï'heumatiek opdoen, waarschijnlijk ma laria er bij. He, licht, dat le meent, gezien te hebben, zal wel de weer schijn van de ondergaande zon zijn geweest." „In leder geval." drong Harkbutt aan, „zou ik graag willen, dat je er morgen eens heen roeide om pools hoogte te nemen. Als ik niet naai Londen moest, zou ik het zelf doen „Ir: zal er aan denken, maar het was me een lief ding waard, als ie niet wegging, John!' Hij stond op en gaapte, „Ik oen nog doodmoe, ofschoon ik de hele dag geslapen heb II: gelooi. dat .k maar dadelijk naar bed ga." Harkbutt stond eveneens op ..Ik wilde je nog één ding vragen, Miles. Toen je Merrlfield aannam, had hij natuurlijk getuigschriften?" „Zeker. Ik heb al 't personeel door bemiddeling van een Londens kantoor gekregen en dat heeft me van alle maal de sollicitatiebrieven en de ge tuigschriften gestuurd Merrifield had er een stuk of drie, als ik me goed herinner, van eerste families." „Heb Je geinformeerd of die ge tuigschriften in orde waren?" „Weineen! Waarom zou ik? Jelui advocaten zijn zulke achterdochtige lui!' „Heb je Memlields getuigschriften nog hier?' „Ja. ik geloot, dat ze in een kist tn mijn slaapkamer liggen. Maar waar om interesseert je dat zo, John?" „Dat zal ik je bij gelegenheid wel eens vertellen; zover zijn we nog niet Iets anders, mag ik ze hebben? En ook het testament, dat je pas hebt gemaakt?" „Als ik je daar een plezier mee doe, waarom niet? Maar wat je er mee voor hebt, gaat boven mijn pet. Ik geloof, dat je van de aanvang at zen vooroordeel tegen Merrifield hebt ge had. Hij is de beste butler, die ik ooit gezien heb en dat is mij voldoen de." De advokaat vond het niet nodig verder op Miles' woorden in te gaan en volgde hem naar boven. Op zijn slaapkamer gekomen, opende Miles met eer sleutel die hij uit zijn vest zak haalde, een antieke eikenhouten kist en nam er een bundel papieren uit. Hij gaf Harkbutt de documenten, den niet herkozen de heren Burkunk (PvdA) en E. Suy (KVP). 's-Heerenhoek: P. Raas (herk.) en E. Speller (beiden KVP). Hoedekenskerke: J. Beulens (KVP) en M. Steyn (KVP) beiden herkozen. Zierikzee: R. Gerritsen (PvdA) en G. J. B. du Croo (beiden herkozen) en A. M den Boer (AR) De heer J v d Doel. die tot wet houder was benoemd tijdens de ziek te van de burgemeester, werd niet herbenoemd Heinkenszand: Herkozen werd de heer C. Nijsse (Gem Belang) en ge kozen d'e héér C. Delle beiden van dezelfde groep. De aftredende heer A. Simonse (KVP) werd niet herko zen. Rilland Bath: Gekozen werden D. Buteijn (Vrije lijst) aftr. en A. Mol (PvdA). De heer Frangois (CH) werd niet herkozen. Yerseke: Gekozen: P. de Koeyer (C H) aftr. en C. Pekaar (PvdA). De heer Cornellsse (AR) had wegens ouderdom bedankt en de PvdA be kwam zijn zetel met 6 van de 11 st. Oudelande: Herkozen de heren C. Douw (AR) en D. Dees (CH). Souburg: Herkozen de heren M v d Putte (AR) en J de Priester (Pv dA) 's-Heer Abtskerke: De aftredende wethouders, de heren J van 't West einde (KVP) en Q. de Vrie werden niet herkozen. Gekozen werden de heren W. Minnaard en F. M. van Lie- re van de Herv. kiezers Nisse. De aftredende wethouders, de heren J Jansen en J. Luteijn van de Herv. kiezers, werden herkozen. Waterlandkerkje: W. J. Vermeulen (lijst gemeentebelangen) en A. A. Buyck (KVP). IJzendijke: J van Damme (KVP) en A. G. Calon (KVP). Hulst: E. Lockefeer en J. Warnier (herbenoemd) Hontenisse: L. Vereecke (RK) en F. Arends (R K. Arb.) beiden herko zen Graauw: A Staal en A. Schillemans (herkozen). Koewacht: A. de Waele en R. Jans- sens. Hier was voor de verkiezing grote belangstelling. De heer Polspoel die op zijn lijst, waartoe ook de heer de Wael behoort, de meeste stemmen behaalde, is niet herkozen en in zijn plaats kwam dus de heer de Wael. Hierover zijn nogal heftige discussies gevoerd, evenals trouwens over het feit, dat de zwager van de heer de Wael, de heer A. Matthijs, bij de ver kiezingen door loting is afgevallen in het voordeel van de heer de Wael. Clinge: A. de Deckere en C. Hoef nagels. Zuiddorpe: R. d'Haert (herk.) en P. van Dongen (herk.) Sluis: L. A. J van Dongen (KVP) en J P J Wage (PvdA) Axel: C. de Putter (AR) en P. van Bendegem (beiden herkozen). Sas van Gent: A. A. Marquinie, (Gem Belangen) en C. H. de Maayer (KVP) beiden herkozen St. Jansteen: L. G. M de Kerf (R.K.) en J A Blommaert (R.K. Arb) bei den herkozen). Breskens: J. van Hanegbem (Chr. Paf tij) en P. J. Notebaart (beiden herkozen) Terneuzen: M. de Vos (PvdA) en J. den Hamer (AR) beiden herkozen. Vogelwaarde: C. de Cock en D. de Bakker (beiden herkozen). Westdorpe: E. de Martelaere en X. Janssens (beiden herkozen). Overslag: J. F. de Cock en A. A. J. de Clerck (bedden herkozen) Zaamslag: J de Visser (AR) A. Kos ter (CH) herkozen. Schoondijke: herkozen Joh. de Feij- ter (Pr Chr) P. J. Huigh (PvdA). Groede; C. W. Cysouw (P v Chr) C Cysouw (WD) beiden herkozen. Cadzand: herkozen: P. M. v. Iwaar- der (Gem Bel) H. de Neef (PvdA). Retranchement: A Willemsen (VV D)J. de Bruyne (P. Chr.) beiden her kozen. Zuidzande: A. Luteyn (Gem Bel) A Verbuyt (PvdA) herkozen. Oostburg: herkozen: J. H. v Kam pen (Gem Bel) A. P. Modüe (KVP). Hoofdplaat: G Termote (KVP) J C Blaakman (Kath. Arb.) herkozen. Biervliet: herkozen J. J. de Vooge- laar (PvdA) en A Hamers (KVP). Nieuwvliet: A. F. Roosendaal (W D) A. J. Hoste (WD). Niet herkozen A Luteyn bn J Risseeuw, beiden W D. Algemeen zag men deze uitslag als een verrassing. IN BRABANT De voornaamste Brabantse plaatsen in 't Bredase diocees gaven de volgende uitslagen te zien: Bergen op Zoom: P. Havermans en mr J. Kuypers (herkozen) en M Broos. Roosendaal: L. Theunisse, A. Vos, L van Beek en G. Laenen. Breda: A. van Haperen (KVP) A P Romsom (KVP) mr A. A. M. Struy- cken (KVP) en J. van Houten (Pvd A) allen herkozen. Oudenbosch: C. A. van Oosterhout en J A J P Key. in Hoom geboren. Hij bezocht de gymnasia te Assen en Nijmegen en studeerde vervolgens rechten in Utrecht. Na zijn promotie begon hij zijn ambtelijke loopbaan als ambte naar ter secretarie te Driebergen waarna hij burgemeester werd te Zwolle-Kerspel. In 1937 volgde zijn benoeming als burgemeester van Krabbendijke op Zuid-Beveland, welke functie hij officieel lot 1946 be kleedde. In 1944 werd hij echter door de Duitsers gearresteerd en met andere Zeeuwse burgemesters overgebracht naar St. Michielsgestel. Omtrent Dolle Dinsdag werden deze gijzelaars naar Vught overgebracht waarbij de mees ten in vrijheid werden gesteld. Jhr. Sandberg werd echter te gevaarlijk bevonden en werd vastgehouden in het concentratiekamp Amersfoort. Met ingang van 24 September 1945 werd hij door de Commissaris der Koningin in Zeeland met het waar nemend burgemeestersambt te Goes /GISTERAVOND is op 41-jarige belast. Dit ambt nam hij waar tot 9 leeftijd in het ziekenhuis te April 1946. Bij K.B. van 12 October Middelburg overleden de burge- 1946 werd hij benoemd tot burgemees meester van Middelburg, jhr. mr. l«'r van Middelburg, waar hij op 1 W. C. Sandberg tot Essenburg. Jhr. November van dat jaar ln dienst trad Sandberg werd Zondagmiddag plot- Zijn voornaamste doei als burgemees- seling ernstig ziek. Hij werd ge- 'c was het algehele herstel van de troffen door een hersenbloeding en vroegere schoonheid en welvaart van werd onmiddellijk naar het zieken- de door de oorlog zo zwaar geteisterde huis te Middelburg overgebracht. Dinsdagmorgen raakte hij bewuste loos en tegen de avond overleed hij na een korte benauwdheid. Jhr. Sandberg werd op 2 Juni 1908 De overledene was gehuwd en had 7 kinderen. Algemeen heeft hij een grote sympathie verworven en de verslagen heid bij de velen die jhr. Sandberg kenden, is dan ook zeer groot. Bij de sluiting dankte de Voorzitter de aftredende leden voor de aangena me samenwerking in de afgelopen pe riode. STEEDS MAAR MIJNEN. Aan het gehucht het Waterhuis aan de weg AxelRodesluis zijn in een waterput vier stuks zgn. kleefmijnen gevonden. De mannen van de mijnop- ruimingsdienst van Oostburg hebben deze gevaarlijke projectielen opge haald en naar Cadzand gebracht om te laten springen. Wij maken de ar beiders er op attent, bij het delven van sloten en putten steeds ds groot ste voorzichtigheid in acht te nemen. LES CHANTEURS DE LA CóTE D'AZURE Deze bekende Franse zanggroep, uit Nice, welke bestaat uit volwassenen en jongens, zal op 19 September a.s. een bezoek aan Hulst brengen en een uit voering geven in het groot patronaat. De zangers blijven dan tot de volgen de middag in Hulst om vervolgens naar België te vertrekken. Zij zullen zo mogelijk bij de burgerij onderge bracht worden. St. Jansteen St. Jan. De R.K. Harmonie „St^ Jan" maakte Zondag een reisje per fiets naar St. Gillis (Waes), en nam deel van het aldaar gehouden muziek feest. Burg. stand. Gehuwd: E. L. van der Poel 32 jaar en L. L. d'Olieslager 32 jaar. J. A. H. van Gemert 32 jaar en F. Z. Z. M. Koch, 20 jaar. Geboren: Johanna, dochter van C. van HouteFerekt. Honorina dochter van D. de Vliegere—Pluym. BEGRAFENIS H. RODTS Maandagmorgen werd hier ten gra ve gedragen de heer H. S. Rodts. Na de Uitvaartdienst begaf men zich naar de begraafplaats. De overledene werd gedragen door de leden van de K.A.B. Velen begeleidden hem naar zijn laatste rustplaats. O.m. waren vertegenwoordigd be stuur en leden der verschillende ver enigingen waar de heer Rodts voor zitter of lid van was. CR RIJDEN tijdens de Jaarbeurs weer tal van extra-treinen uit de grote steden en uit „de provin cie" naar Utrecht. Ze komen uit Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Groningen, Geldermalsen en Hen gelo. Ze komen echter niet uit Zee land of West Brabant. Waarom niet? Waren vroeger de Jaarbeurs treinen uit deze gewesten geen succes? We menen ons te herinne ren van wel. Daarom graag uit sluitsel over dit bevreemdende ge mis. jyjINISTER IN 'T VELD heeft be paald, dat sinds 1 September geen steun meer wordt gegeven voor de bouw van huizen, die gro ter zijn dan een bepaalde kubieke- meter-maat. Ik kan meer gezin nen helpen, zegt de Minister, als Ik meer kleinere huizen laat bouwen. Ook laat hij de huren van grotere, na 1 September gebouwde wonin gen, los. Meer gezinnen helpen.. Maar dan toch speciaal de kleinere ge zinnen. Grote gezinnen komen weer eens in de verdrukking. Er zullen bijna geen geschikte wonin gen meer voor hen worden ge bouwd. En als ze er al mochten komen, dan zijn ze onbetaalbaar. Prof. Rome heeft in de Volkskrant al te verstaan gegeven, dat hier over het laatste woord zeker nog niet gesproken is. Gelukkig maar! Yerseke STROKLAMPEN IN BRAND. Maandagmiddag omstreeks 5 uur zijn zeven aan de Postweg alhier staande stroklampen, die aan verschil lende landbouwers uit Yerseke be. hoorden, in vlammen opgegaan. In de nabijheid van de klampen had men kaf in brand gestoken; het vuur dat over het stoppelveld begon te lopen, tastte ook de klampen aan. JPNKELE MAANDEN geleden ont vingen tien openbare middelba re scholen, waaronder die van Mid delburg en Goes van de minister van onderwijs de opdracht aan hun scholen een middelbare meisjes school te verbinden, daar deze een ideale opleiding geven aan meisjes die niet van plan zijn hoger onder wijs te geven. Voorbereidende maatregelen wer den getroffen, doch nu kwam er plot seling een telegram van dezelfde mi- JJA DE BEëDIGING der raads leden wijdde de waarn. voor zitter, de heer Kögeler, woorden van medeleven aan het tragisch ziekte geval ran de burgemeester. Spr. bad hem een algehele gene zing toe, hetgeen, zoals men elders kan lezen, geen baat mocht hebben. De wethoudersverkiezing bracht geen wijziging in de 'bestaande toestand; alle vier aftredende werden herkozen. Zeer veel tijd werd in beslag geno men door de verkiezing van de vele raadscommissies. De financiële commissie werd nogal sterk gewijzigd. Zij zal voortaan be staan uit de heren: Holk (voorzitter). Schenk en Flierman. In de commissie voor georganiseerd overleg werden gekozen de heren Me- liefste, Schuitema en Flipse; plaats vervangers: mevr. de Vlieger en de heren Schot en Hoek. Herbenoemd werden de leden der commissie van advies verdeling woon ruimte. De voorzitter las het request voor, dat B. W. gezonden hebben aan H. M. de Koningin, tegen de beslissing van Ged. Staten inzake de aanleg van de watergang' langs de weg Mid delburgVlissingen. daar deze beslis sing in strijd werd geacht met het be lang der gemeente en met de Herver- kavelir.gswet Walcheren. De wijziging der algemene salaris- verordening werd aanvaard evenals het voorstel tot bouw van een rijwiel bewaarplaats aan de school ln de Ver verijstraat. Aangekocht werd een perceel grond voor het klein-industrieterrein. Besloten werd tot verbetering van het pand Langevielestraat. SLOPING VAN PANDEN. IJ ET voorstel om twee panden aan de Seissingel te slopen voor verbe tering van de verkeersweg, stiet op tegenstand bij de financiële commissie die het niet verantwoord vond in een tijd van woningnood om huizen op te offeren. Gevraagd werd om een tijde lijke oplossing. Weth. van 't Westende toonde aan, dat er geen betere oplossing mogelijk was. Men moet over de bezwaren heen stappen. Met 144 stemmen werd het voor stel aanvaard. Belangrijk was nog de mededeling van B. W. dat plannen voor een zwembad ln voorbereiding zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer Schenk om cijfers over de baten en kosten van de kermis, welke hem wer den toegezegd. Vragensteller meende, dat de kermis zich aan het overleven is. nister, om nog even te wachten. Als oorzaak van dit afstel werd opgege ven: begroting-technische redenen. Voor rectoren en directeuren van de meeste der genoemde scholen was het niet gemakkelijk om de lesroos ters geheel om te werken en fit gold speciaal de scholen, die besloten had den om de midd. meisjesschool te stichten zonder een onderbouw van enkele jaren. In Goes waar dit niet het geval is, kunnen de meisjes direct weer te rugkomen op het Lyceum, doch voor andere scholen, waar voor de Mid delbare Meisjesscholen examens ge daan werden, die eigenlijk geen recht geven op toelating tot HBS of Lyceum, is dit een zeer moeilijk geval. De directeur van de R.H.B.S. te Middelburg had inmiddels verzocht, de opening van deze afdeling tot Sep tember 1950 te mogen uitstellen. (Advertentie.) s ►xnM Weg BAGIJNHOf 10, TEL. 3551, DORDRECHt waarom deze gevraagd had en nadat de advokaat ze in zijn zak had ge stoken, wensten de vrienden elkaar goeden nacht. Harkbutt was blij. dat hij de voor zorg had genomen, de stukken niet in de hand te houden, wan^ de eerste die hij op de gang tegen kwam. was de butler! Wat had die hier te ma ken op dit uur? HOOFDSTUK XVII De machinerie wordt in werking gesteld. Harkbutt zette zich aan de schrijf tafel op zijn logeerkamer en legde Mer- rifields getuigschriften voor zich neer. Hij las de schriftelijke sollicitatie door en vergeleek de ondertekening nauw keurig met die, welke de butler onder Austins testament had geplaatst. Er was nagenoeg geen verschil te bemer ken Toen nam hij de getuigschriften ter hand. Van de schrijvers kende Hafkbutj-, twee heel oppervlakkig, één echter heel goed: Lord Darveston. Volgens de brief was Merrifield een zestal jaren bij hem in dienst geweest. De advocaat bleef, met de papieren voor zich een hele poos zitten naden ken en hij ging pas naar bed, toen nij zijn plannen volledig had uitgewerkt. De volgende dag bracht Austin zijn vriend met de auto naar Plymouth. „Stuur mr onmiddellijk bericht, als er iets bijzonders aan de hand is" zei Harkbutt, terwijl hij uit het raampje van de coupé leunde. „Ja, ik zal je ook 'aten weten, hoe Thea het maakt," antwoordde Austin. De toestand van zijn kleine vriendin beheerste op dat moment zijn hele denken. „Doe dat," hernam Harkbutt afwe zig zijn geest was piet heel andere dingen vervuld. Nadat hij eerst de dringendste zaken had afgehandeld, die zich tijdens zijn vacantie hadden opgehoopt, had de advokaat de volgende morgen een lang onderhoud met een particuliere detectieve, met wie hij bevriend was en veel had samengewerkt, en die meer dan eens in moeilijke gevallen blijk had gegeven van scherp ver nuft en een sterk ontwikkelde speur zin. „Je bedoeling Is dus, dat Sylvester nagegaan wordt en dat je te weten komt, wat hij heeft uitgevoerd van het ogenblik af, dat hij door de hond aangevallen werd," vroeg de detec tieve. nadat Harkbutt hem verteld had, waarvoor hij dimaal zijn hulp nodig had. „Juist. Hawkin.. en je zult daar tn moeten slagen. Maar er is nóg iets. Er moet iemand naar het klooster in Zuid-Amerika reizen, waar Sir Callis- tons bediende verpleegd is, toen hij ziek was. Het poeder, dat Sylvester Sir Miles wilde Ingeven, is over de vloer verspreid, toen de hond hem aanviel. Als de monniken, die later naar de hut kwamen, om Sir Miles te verzorgen, dat poeder herkend heb ben, is het mogelijk en zelfs waar schijnlijk, dat ze het zorgvuldig bij elkaar geveegd hebben. Mocht dat niet het geval zijn, dan is er in de naden van de vloer misschien nog wat te vinden. Als het kan, Hawkins, moe ten we wat van dat goedje hebben Het kan eventueel schitterend bewijs materiaal worden. Je ziet hoeveel aan een nauwkeurig onderzoek gelegen ;s en Je begrijpt natuurlijk, dat je niet op kosten hoeft te zien." „Nee, Sir Miles hoeft met op een paar pond te kijken," antwoordde Hawkins lachend. „Maar wat de zaak zelf betreft, ik sta in geregelde relatie met een collega in Valparaiso, die zijn sporen verdiend heeft in het oplossen van ingewikkelde kwesties. Ik zal hem een uitvoerig codetelegram stu ren en U kunt er op aan. dat 'i alles met de grootste nauwkeurigheid en discretie zal behandelen. Verder zal ik vandaag nog Iemand naar Devonshire sturen om Sylvester in de gaten re houden." „Prachtig, dus ik verlaat me geheel op jou." (wordt vervolgd) WOENSDAG 7 SEPTEMBER HILVERSUM I 301.5 m.: 17.30 Gram. 18 Koren en corpsen, 18,30 Voor de strijdkrachten, 19 Nieuws, 19,15 Vocaal kwartet, 19,30 Actualiteiten, 19,45 Gram., 19,55 Een goed woord voor een goede zaak, causerie, 20 Nieuws, 20,05 Proloog, 20,15 Radio-philharm. ork., 21,20 Causerie over plaatsnamen, 21,40 Orgelspel, 22,15 Pianoconcert, 22,45 Avondoverdenking, 23 Nieuws, 23,15 Zang en piano, 23,45-24 Gram. HILVERSUM II 416 meter: 18 Nieuws, 18,15 Vara-varia, 18,20 Gram., 18,30 Ra dio volksuniversiteit, 19 Causerie, 19,15 Indonesisch nieuws, 19,30 Voor de jeugd 20 Nieuws, 20,05 Actualiteiten, 20,15 So cialistisch nieuws, 20,20 Omroeporkest, 21,25 Idylle, hoorspel, 22,25 Kwartet met zang, 22,45 Causerie over het bouwen van fabrieksschoorstenen, 23 Nieuws, 23,15 Reportage, 23.25-24 Gram. BRUSSEL VI. 322 m. 18.15 Gr.. 18.30 Soldaten, 19 Nieuws, 19.30 Gr., 19.50 Ra dio-feuilleton, 20 Omroeporkest en solis ten, 21 Actualiteiten, 21,15 Gram., 21,30 Muzikale causerie, 22 Nieuws, 22,15 Gr., 22,50 Nieuws. 22,55-23 Gram. DONDERDAG 8 SEPTEMBER HILVERSUM I 301.5 m.: 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek, 7,30 Gram., 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender, 8 Nieuws en weerberichten, 8.65 Gram., 9 Voor de vrouw, 9,05 Gram., 10.15 Mor gendienst, 10.45 Gram.. 11 Voor de zie ken, 11.45 Gram., 12 Angelus, 12.03 Zang en orgel, 12,30 Mededelingen, 12.33 Me tropoleorkest, 12.55 Zonnewijzer, 13 Nw*. en katholiek nieuws, 13.20 Amusement*' muziek, 13.45 Voor de vrouw, 14 Strijk' orkest, 14.40 Voor de vrouw. 15 Gram-. 15.15 Populaire muziek, 16 Bijbellezing' 16.45 Gram., 17 Voor de jeugd, 17,30 Blaaskwintet, 18 Gram., 18.15 CNV-kwat' tier, 18.30 Voor de strijdkrachten, 19 Nieuws, 19.15 Orgelconcert, 19.30 Actua liteiten, 19.45 Regeringsuitzending, Nieuws, 20.05 Proloog, 20.15 Gram., 21 Causerie. 21,20 Residentie-orkest, en so list, 22.15 Buitenlands overzicht, 2235 Gram., 22.45 Avondoverdenking, 23 NwS 23.15-24 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 416 meter: 7 Nieuws. 7.15 Gram., 7.50 Dagopening. 8 Nieuws, en weerberichten, 18,15 Gram., 85.. Voor de vrouw, 9 Gram., 9,30 Waterstanden. 9.35 Gram., 10 Morgenwijding, 10,1 Zweeds radio orkest, 10.50 Voor de deren, 11 Kerk- en torenklanken, 11,4 Voordracht, 12 Dansmuziek, 12.30 Mede- delingen, 12.33 In 't. spionnetje, 12£ I Hawaiian-muziek, 13 Nieuws, 13.15 Stat" muziek, 13.45 Gram., 14 Knipcursus, Viool en piano, 15 Voor de zieken, Causerie met gram., 16.45 Gram-. 14.30 17 Kaleidoscoop, 17.30 Pianoduo, 17.40 R°n' de Tafel Conferentie, 17.50 Rijk over zee 18 Nieuws, 18.15 Sportpraatje, 18,80 pulaire muziek, 19.05 Reportage. - Nieuws, 19.30 Londens Philharmonisci Orkest, met solisten. 21 „De tijd en o familie Conway", hoorspel, 22 Zuiaj Amerikaanse muz., 22.30 Zang. declari»* tie en piano, 22.45 Gram., 23 Nieuws. 23.15 Gram., 23.35-24 Gram. BRUSSEL VI. 322 m. 12 Gram. 13 *17.15 (fe Nieuws. 13.15, 14-15 en 17 Gram- Kinderuurtje. 18.15 Gram., 18.30 Voor soldaten, 19 Nieuws, 19.30 Zang en P1- 19.50 Radiofeullleton, 20 Verzoekprw 21 Klankbeeld. 21.30 Gram.. 21.45 A% liteiten, 22 Nieuws, 22.15 Gram., Nieuws, 22.55-23 Gram.

de Stem | 1949 | | pagina 2