Een Amerikaans schrijver in Zeeland TOUR DE FRANCE Sloperij C. Vermast II kont niet slapen Walcherse boeren naar de N. 0. Polder Veulenkeuringen te Kioosterzande en Hulst Sport Mislukte poging tot omkoping HARDHOUTHANDEL 6. CANTRIJN N.V Gouden bruiloft op Schuddebeurs Wal een Wonderlijke Wereld vertegen woordiger DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 JULI 1949 Prefereerde ons gewest boven Marken en Volendam Begin «ie dag met IYOBOL WITTE HRlJiM Ernstig auto-ongeluk nabij Eindhoven Boekenplank Politierechter Middelburg Sport in 't Kort Uitslag 6e etappe KLASSEMENTEN Algemeen Landen MARKTEN WATERSTANDEN SLAV. EIKEN- en BEUKENHOUT TRIPLEX en BOARDS CÏDNEY CLARK IS IN DE VER. Staten een bekend auteur, die niet minder dan 32 reisboeken op rijn geweten heeft. Kris kras trok hij de wereld door en aan ieder der bezochte landen wijdt hij -tan een beschrijving in populaire vorm Clari gaat nu volgend jaar een boek over Nederland schrijven, no vertelde hij de Zeeuwse journalisten, tiie hem Zondag in hotel de Korenbeurs te Goes kwamen interviewen. Sinds begin Juni vertoef: hij, om in drukken en gegevens te verzamelen, in ons land en hij was gewoonweg ver rukt over de tegemoetkomendheid en organisatie der Nederlandse V.v.y. Dank zij de hulp van die zijde ont vangen, komt hem het meest kar..j teristieke in een minimum van tija onder de ogen. Zo'n souplesse bi.l net tourisme had hij nog nooit meeii, behalve dan in Zweden, waar ook les klopte als een bus. EEN HEERLIJKE ZEEUWSE DAG TNANK ZIJ DE ZEEUWSE yv-V. U had hij Zondag een heerhjkeen welbestede dag in Zeeland doorge bracht. De directeur, de heer E. Smi., was zelf als gids meegegaan. Zondagmorgen had de Zak van Zuid Beveland en Nisse bovenal gehad en de rest van de dag had hij bewonderend doorgebracht m de Wal- eherse landouwen, speciaal te West- kapelle, waar behalve de tanks en landplaatsen de stoere bevolking hem aangetrokken had. Ver boven Marken en Volendam met hun opdringerige vreemdelingen-ex ploitatie prefereerde hij ons gewest, waar het costume niet gebruikt wordt om de bezoekers geld uit de zak te kloppen. Verstomd had hij gestaan toen hij hoorde van het werk. dat op Walche ren was verricht, om het aan de zee te ontworstelen. Trouwens die werkkracht, onderne mingsgeest en blijhartige levensmoed was hem in heel Nederland opgevallen. Vijftien maanden geleden was hij ook in ons land geweest en de voor uitgang, welke hij thans constateerde, was frappant. Dat men behalve de wedropbouw ook nog tijd kon vinden voor inpolde ringen als aan het Sloe, had eveneens zijn bewondering. 'Vijftien jaar geleden schreef Clark ook reeds een boekje over Nederland: „Holland om 50 dollars". In het werk, dat hij nu op stapel gaat zetten, zal hij nog iets anders kunnen brengen dan bollenvelden, mo lens, wijde broeken, klompen en ka nalen. Natuurlijk kan hij die attributen, waarmee de Amerikaan ons land ver eenzelvigt, niet helemaal missen, maar hij kan er nu een fond achter plaat sen, dat alles minder oppervlakkig maakt. EEN BEZWAAR.. t Advertenties.) Tanden blaak en rein; adem fris als morgendauw. van de rhenmatiek. U wentelt zich in Uw bed en de knagende pijn verlaat U niet. Wilt U rustig slapen neemt dan 'n Witte Kruispoeder en de ellendige pijn verdwijnt. Uitgerust, monter en opgewekt wordt U wakker. Poedersf0. SS p. doosje 12st. Cachetsf0.90koker 12st. jTab!, fl.75,, 24st. Bij apothekers en drogisten FEEDERS - CACHETS •TABLETTEN Voor Nederland: DUTXM, Oegstgeest. UeN BEZWAAR TEGEN HOLLAND als toeristenland had Clark, tl.l. zijn duurte. Het is hier wel niet zo gek als in België en Zwitserand bij voorbeeld, maar in Frankrijk en Italië vond hij toch veel geschikter. Gelukkig is Clarks portemonnaie hier niet zwaar geteisterd, want bijna overal kon hij, dank zij z'n schrijvers schap, waarvan men in de toekomst baten verwacht, met geslotenbeurs te recht. Reizen is voor ons amateurs een zwaar werk. Doch deze vakman blijft er fris onder. Ondanks de zware Zeeuwse dag was zijn opgewektheid aanstekelijk en vriendelijk doorstond hij het „verhoor" dat de Zeeuwse pers hem afnam. V* x i.'S- De plaats, waar dc binnenvallende Duitse troepen in de sombere Meida- dagen van 1940 de meeste weerstand ondervonden, was ongetwijfeld Rhenen. Op de Grebbebcrg werden de felste gevechten geleverd, vaak van man tegen man. Zoals in heel veel plaatsen van ons land was ook in Rhenen de materiële schade aanzienlijk, De spoorbrug over de Rijn, die op 13 Mei 1940 door de Nederlandse troepen werd opgeblazen, is de enige spoorbrug, die nog niet is hersteld. Een kijkje van de Grebbeberg op de Rijn met de vernielde brug. ^yiL DE herverkaveling van Walcheren slagen, dan moeten 150 landbouwers naar de Noord- Oost-polder vertrekken. Hiervoor worden 3.000 h.a. gereserveerd. Bij de eerste uitgifte werden aan 46 gegadigden bedrijven toegewezen. Vijf boeren hebben zich nu terug getrokken, de overigen hebben een verklaring ingezonden, dat zij met de plaatsing in de polder aecoord gaan. Van deze eerste uitgifte zijn thans nog 13 bedrijven toe te wijzen. In de komende dagen zullen te vens gegadigden worden opgeroepen voor gronduitgifte - 1950. De plaat sing houdt uiteraard nauw verband met de bouw van de boerderijen, maar verwacht wordt, dat ongeveer 15 bedrijven van 12 h.a. ongeveer 15 van 18 h.a. en een aantal grotere bedrijven (24 en 36 h.a.) zullen kun nen worden uitgegeven. De grond, die door het vertrek van landbouwers op Walcheren vrij komt, zal, in afwachting van de definitieve sanering in het kader van de her verkaveling, tijdelijk aan andere boeren worden verpacht. Drie inzittenden van personen auto gedood rjISTERENMORGEN kwam op de rijksweg Heeze-Geldrop bij Eind hoven een luxe personenauto in bot sing met een autobus van de Neder landse Spoorwegen. Drie van de vier inzittenden van de personenauto wer den op slag gedood. Het zijn de 39-jarige mevrouw A. M. P. Kuilaars uit Amsterdam, de 38-jarige heer P. Kruitbos uit Am sterdam en de bestuurder, J. Ovcr- burg uit Eindhoven. Hij bleek niet in 't bezit van papie ren te zijn. De vierde inzittende, ze kere Pelders uit Eindhoven werd ern stig gewond naar het ziekenhuis te Geldrop overgebracht. De personen auto werd totaal vernield. De auto bus, die de dienst onderhoudt tussen Weert en Eindhoven, kwam uit de richting Heeze toen het ongeval plaats greep. De personenauto, die uit de andere richting kwam, moest voor een wielrijder remmen, ging daarop glijden op de nat geregende weg en werd door de bus in de sloot naast de weg gedrukt. De aanrijding veroor zaakte enige paniek onder de bus reizigers. MOLLER LYCEUM - BERGEN OP ZOOM Voor het eindexamen afd. HBS B slaagden aan het Moller Lyceum te Bergen op Zoom: M. Antonis- sen, J. van Boesschoten, J. Borg- houts, J. Braat, F. Giezen, W. Graafmans, H. Hendrickx, R. Hoondert, C. Horsten, H. Huberts, F. Huysmans, P. Jansen, D. Jorna, A. Meuleman, A. de Munck, J. Rampart, J. de Rijk, O. Tombrock en A. v. d. Watering, allen te Ber gen op Zoom; J. van Eekelen, A. Schuitman en A. Verswijveren, te Halsteren; J. Coremans, J. Hey mans en A. Waelput te Hooger- Het echtpaar van Kerckhoven viert feest yANDAAG is het groot feest op Schuddebeurs, dat behoort tot het grondgebied van de gemeente Hontenisse, maar kerkelijk valt onder de parochie Hulst. Het echtpaar Jan van Kerckhoven- de Rijck herdenkt vandaag zijn gou den huwelijksfeest en daar beiden in de buurt zeer gezien zijn, heeft men er een groot feest van gemaakt. Het komt niet dikwijls voor, dat Schuddebeurs een gouden bruiloft mag vieren en dit al is een reden te meer om er eens extra aandacht aan te besteden. De jubilarissen wonen aan de Zandstraat in het huis, waar ze in trokken toen ze trouwden. Jarenlang hebben ze winkel en café gehad, terwijl vader van Kerckhoven, die oersterk is en ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds fietst en loopt, bij de boeren op het land ging werken ofwel als loonslager huisslaehtingen ging verrichten. Hij is 75 jaar en zyn vrouw 74 Moeder de vrouw is niet zo goed meer ter been. Tien kinderen heeft dit echtpaar gehad, waarvan er nog 5, alle meis jes. in leven zijn. 3 Jongens en 2 meisjes zijn in de loop der tijden gestorven. Een dochter woont al meer dan 20 jaar in Indië. Zij was gehuwd met 'n sergt-majj Tijdens vanfapanse bezetting werd hij ge- genomen en stierf in een te oS hongerdood. Zijn echtgeno- maar h® brachten er het leven af, iubibri nu in Indië wonen. De JUDUari!sen hebben 12 kleinkinderen. HET FEEST ZELF \ye zijn naar baas Dobbelaar ge feestviering °tè naders over de maar daar hij on 77 vfrnemen' moesten wij het W3|' doen zlJn vrouw af stekt en JroIrtW°rdt de stoet °PSe- in Hukt fi men naar de basiliek in Hulst alwaar een H Mis zal zullen hMdenHt Ruiters én bruidjes de H Mk -eC tpaar v"gezellen. Na fietafeWn 17 Sezamenlijke kof- Dlaak n *-.1 er een tractatie bruidica m ïfi half 12 zullen den en „een, bl°emenmand aanbie- Om 1 ,,„nefstSedicht declameren, ven Lw worden er in Graauw dui- winnaars Z1Jn prijzen voor de Jr°7f\7 Hobbelaar houdt om 2 feestefd praak eri biedt dan het ron eek t aan' waa™a de kinde- ven, selïacteerd worden. Er zijn wnr£spelea cn tussen 4 en 5 uur den 61 £en baancourse gehou- »,?iiVerferc avond wol'dt dan met act 5 en deeiemeüe voortge- if^P DE VEULENKEURINGEN te Kioosterzande en Hulst werden ongeveer 80 veulens aangevoerd. Ze waren alle van goede kwaliteit. De jury j bestond uit de heren Kluifhooft Strijen, J. de Putter Axel, Abr. Vermeulen i IJzendijke en J. v. 't Westende Nieuwdorp (Z. Beveland). Er was vrij veel belangstelling uit fokkerskringen en de organiserende vereniging ,,Door Eendracht Sterk" nr.ag op een mooie en goedgeslaagde keuring terugzien. KLOOSTERZANDE. j Hengsten met afstammelingen: 1 Carlo van Terhole. K 2269, R. Corne- lissens. Terhole; 2 Nico van 't Hoog land, K 2247, A. Serrarens, Ossenisse. (1 Jonge Merrieveulens: 1 Juliana van Willemskerke, eig. A. Tollenaar, Hoek; 2 Mia Van Eeckhof, eig. P. J. J. v. d. Voorde, Walsoorden; H. v. Gassen, Osseijisse;; 3 H. v. Gassen, Ossenisse, Mona van 't Hoogland, Ossenisse en Liza van J. Scheerders, Kioosterzan de; 4 Stella, P. de Maat, Ossenisse,, Lia van Schuddebeurs, C. Dobbelaer, Hulst en J. Vereecken, Kioosterzande. Oude Merrieveulens: 1 Inoja A. Ver- schueren. Hengstdijk; 2 Jenny van Kruispolder, J. Quaak, Hontenisse; Yolanda, A. Verschueren, Hengstdijk; 3 Margriet van Zeedorp, E. de Waal, Ossenisse; Blanca, A. Cammaert, Hon tenisse; Olga. R. Roelse, Walsoorden; 4 Nicola v. d. Punt, M. Dieleman, Zaamslag; Frida van 't Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse; Rosa van Kioos terzande, P. A. Stallaert en A. v. Wa- terschopt, Kioosterzande; Emly J. Boeykens, Hengstdijk en Joh. Burm, Hengstdijk. Jonge Hengstveulens: 1 Nico van Willemskerke, A. Tollenaar, Hoek; 2 Jaap van Kruispolder, J. Quaak, Hon tenisse; Leon M. Janssen, Kiooster zande; 3 Guido van Schuddebeurs, C. Dobbelaer, Hulst, Oude Hengstveulens 1 Leonard, P. Dieleman, Zaamslag; 2 Henk van Fol- derzicht, A. Serrarens, Ossenisse; Le on H. v. Gassen, Ossenisse; 3 Pluto van Sarina, A. J. de Nijs—Kuypers, Klosterzande en Jaap A. Warrens, te Hengstdijk. HULST. heide; H. Bossewinkel, L. Luyks en C. Otte te Steenbergen; H. Maas te Wouw; G. Asselbergs te Breda; H. Borghgraaf te Goes en W. Duin- ker te Tholen. HUIZE „BERGEN" KOMT ONDER DE HAMER Medio Juli wordt huize „Bergen" te Vught, eens bewoond door de heer en mevrouw Van Beuningen- Fentener van Vlissingen, publiek geveild. Men noemt voor deze veiling namen en instanties, die het com plex van 25 H.A. en bevattend een der schoonste en grootste huizen van Nederland, die het oog op het landgoed hebben laten vallen. Hier doet gissen missen. De laatste hamerslag van nota ris Frank zal het eerst kunnen zeggen. Tenzij er onderhands zich een gegadigde voordoet. DE SPOORWEGEN IN NEDERLAND Bij het eeuwfeest van de Spoorwe gen in 1939 verscheen het gedenkboek „Honderd jaar spoorwegen". De laat ste negen jaren zijn echter voor de Spoorwegen zulke gedenkwaardige ge weest, dat alleen daarover een boek te schrijven zou zijn geweest. Zover is het intussen nog niet. Men heeft zich beperkt tot het omwerken van het bestaande boek, en tot het eraan toevoegen van enkele hoofdstukken, speciaal over de gebeurtenissen sinds 1939, voor zover ze natuurlijk de Spoorwegen raken. Onder de titel „De spoorwegen in Nederland", uitgege ven door het Algemeen Publiciteits- kantoor Amsterdam, is nu dit forse werk verschenen. Het bevat interes sante populair geschreven hoofdstuk ken over de moeilijkheden, die de Spoorwegen in de loop van haar hon derdjarig bestaan te overwinnen had den. Vooral de hoofdstukken over het allereerste begin met zijn velerlei anecdotische bijzonderheden leest men met genoegen. Ziehier bijvoorbeeld ceremonieel bij het vertrek van de eerste treinen: „Een kwartier tevoren luidde de ontvanger gedurende vijf minuten de klok, welk gelui twee mi nuten voor het vertrek in een sneller tempo werd herhaald; daarna werden de deuren der wachtzalen gesloten, de reizigers stapten in, de conduc teur constateerde, dat alles in orde was, blies een fanfare op zijn trom pet, waarna de trein zich langzaam in beweging begon te zetten. Tot aan het volgende station hadden de reizi gers niet veel te beweren: wie le of 2e klasse reisde mocht niet roken en bovendien wie ieder Volgens het re glement verplicht „stil te blijven zit ten en niet op te staan gedurende de overtogt". Bij de hoofdstukken over de mo derne tijd proeft men tezeer dat ze voor 1940 werden geschreven, boven dien zijn ze kennelijk niet genoeg „bezonken" en zijn ze meer een mo mentopname van een vaak snel ver ouderende situatie. Overigens alle lof voor het fraaie, overvloedige foto-ma teriaal, waardoor het een plezier wordt door dit boek te bladeren en „plaatjes te kijken". Het tweede ge deelte van dit werk is gewijd aan toerisme en vormt een aardige gids, van wat er aan schoonheid in ons land te genieten valt, ook hier weer een ware rijkdom aan foto's. WIELRENNEN DE BEROEPSRENNERSKOERS TE HULST. De oorspronkelijk door de W.S.C. de Sportvrienden in de maand Juli uitge stippelde beroepsrennerskoers gaai wegens omstandigheden niet door. Men heeft hiervoor de benodigde gelden niet bij elkaar kunnen krijgen. Men zal nu trachten met de Octoberkermis deze koers doorgang te doen vinden. WEDSTRIJD OP GEWONE FIETSEN. Te Overslag werd een wielerwedstrijd gegeven voor liefhebbers op gewone fietsen over een afstand van 30 k.m. Het aantal vertrekkers bedroeg 18. In deze wedstrijd is zeer hard gereden (gemiddelde snelheid 36 kun. per uur). Reeds in de eerste ronde werd het pe- leton uit elkaar getrokken en vormde zich een kopgroepje van 6 renners, w.o. P. de Wijn, v. d. Steene. A. Mattelé, L. d'Hondt, Dieleman en Baes. Zo ging dit verder tot in de vierde ronde, toen Mattelé door zadelbreuk werd uitge schakeld. In de voorlaatste ronae maakte zich Baes los. De uitslag was: 1 P. de Wijn, 2 v. d. Steene. 3 Baes, 4 L. d'Hondt, 5 Dieleman, 6 Baes. Bij de veteranen werd de uitslag: 1 M. Kaijser, (Koewacht), 2 Goossens (Antwerpen), 3 Roets, 4 E. Migon. Joan Curtis gaf haar baantje op, omdat zij haar patroon, een ijs- fabrikant, niet meer luchten of zien kon. Zij deed a bout portant zon der uitzicht op 'n nieuwe job te hebben. Zodat zij, toen zij eenmaal tot be zinning kwam, met de handen in het haar zat. Want de kans op een baantje wordt in Ameri ka met de dag kleiner.. Joan zat echter niet bij de pakken neer. Ook u zult die schei- kleurige herendassen kennen, die Amerika ons probeert te verkopen. Joan had iets tegen die dassen. Zij begon een ef fen das met aardige voor stellingen uit films te beschilderen. Het resul taat viel mee. Zij maakte er enkele meer en bood deze ten verkoop aan. Het ging, het liep ge smeerd, het liep storm op een gegeven ogenblik. Honderden heren uit To ronto, waar Joan woon de, wilden hun lievelings ster op hun das geschil derd hebben. Zij kon de bestellingen niet aan en charterde enige handige decorateurs, bij wie zij liet werk uitbesteedde. Thans maakt zij weken van f 2500. Joan is blij niet meer bij haar ijsfabrikant te zijn Levend begraven T^n dit verhaal is ook uit Amerika. Een werkloze oud-militair, wiens naam in het be richt niet genoemd wordt heeft het bestaan 44 da gen, 23 uur en 20 minu ten levend begraven te zijn. De man liet zich opsluiten in een dood kist, een luchtkoker vormde de enige verbin ding met de buitenwereld Hoe de man gedurende die 44 dagen gegeten en gedronken heeft, wordt in het verhaal evenmin verteld. Waarschijnlijk werd zijn voedsel via de luchtkoker naar beneden gelaten. Bij het „graf" stond een bus, waarin men geld kon deponeren. Toen de man het ten slotte welletjes vond en zich weer liet opgraven, zat er zoveel geld in de bus. dat hij er gemakke lijk zes maanden royaal van kon leven. „Dus over zes maan den ga ik weer de grond in", zei de man Lcopold-mysterie opgehelderd Tnwèners te Pregny, de plaats, waar Koning Leopold woont, vroegen zich verbaasd af, wat toch die 9 kleine vlag getjes betekenden in het grasveld voor zijn villa. Daar liepen twee man nen met ernstige gezich ten tussen, die maar con fereerden en diepzinnig praatten. Het raadsel was enige dagen later opge lost, toen bleek, dat het een miniatuur-golfveld was voor de verbannen koning. OOOÖOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOGXDOOOOOOOOOOOOOi Jonge Memeveuelns: 1 Bea van Melo, G. v. Regensmortel, Graauw; 2 Jenny van 't Klein Eiland, P. F. Kant, Steen. Leonora van Steen, Jos. Dobbe laer, Steen; 3 Ivonne van Alstein, P. J. Boenne, Graauw; Magda van 't Pauwhof, Cyr. Verschueren, Stoppel dijk; Gebr. Suy. Absdale; 4 Rosa van 't Pauwhof, C. Verschueren, Stoppel dijk. Oude Merrieveulens: 1 Evita, R. Buysse, Graauw; 2 Elsa van Clinge, A. Maenhout, Clinge; Jos. Malcontent, Hontenisse; 3 Lydia, J. d'Hooge, St. Jansteen; Esperance J. v. Acker en C. Plasschaert, st. Jansteen; Corrie van Molenhoek. J. de Putter, Honte- niss; 4 Tibi van Meerdijk, Gebr. Apers Kuitaart en Ria van Pauluspolder, A. Hendrikx, Stoppeldijk. Jonge Hengstveulens: 1 Baron van Alstein, P. J. Boenne, Graauw; 2 Ha rold van Absdale, wed. Aug. de Decke- re, Absdale en Castro van Pauluspol- Arth. Hendrikx, Stoppeldijk; 3 P. v. Eerdenburgh, Graauw en Ludovicus van Saeftlnge, Jos. van Duysse, Nieuw Namen. Oude Hengstveulens: 1 Edm. Verbist Weemaes, Hulst; 2 Paul, Th. van Dae- le, Koewacht en Karei, Gebr. v. Putte Clinge; 3 Paul van Absdale, wed G. de Deckere, Absdale en Nico van Leo nard, gebr. Suy. Absdale. TNE 50-jarige landbouwer J. R. uit Lewedorp, die iets tegen Lieftinck had, probeerde een voorsprong op hem te krijgen. Met dat doel beloofde hij een „premie" van 1000 aan een ty piste-telefoniste van de belastingdienst te Goes, als zij de legger wilde wegne men. welke alle belastingaangiften met toebehoren bevatte. Voor dit feit trok de politierechter R. aan zijn vestje en veroordeelde hem tot 50 boete, plus 2 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. ZWIJGEN KOST GOUD. het wel. doch had het geld toch maar gehouden. Het kostte hem thans 2 mnd. gev. straf. ONDERNEMENDE ARNEMUIDENAAR. Pen niet veel voorkomende zaak werd dan behandeld. P. E. B„ een 29- jarige dienstbode-huishoudster uit 's Gravenpolder was in een echtschel- dings-procedure als getuige gedagvaard geweest. Nadat ze de voorgeschreven eed had afgelegd, weigerde ze op een vraag van de vice-president der recht bank een door hem gestelde vraag met „ja" of „neen" te beantwoorden, hoe wel ze wel kon begrijpen hiertoe ver plicht te zijn. Straf f 5 subs. 10 dJi. VALSHEID IN GESCHRIFTE. rje 27-jarige koopman uit Goes L. N. de K. bekende zelf een quitantie van 468.voor voldaan door er on der te zetten: „voldaan metaalhandel Resda p.o. G. Brinkman 2891948", terwijl laatstgenoemde firma dit geld totaal niet had ontvangen. Hij liet het dus voorkomen, dat deze post was be taald, waardoor t 468.„vrij" kwam. Een veroordeling volgde van 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en f 50. subs. 25 d.h. DE VRIENDENDIENST, H. W. K., een 42-jarige los werk man uit Vlissingen, bracht op 4 Juni een beschonken mannetje naar huis, terwijl hij ook zelf behoorlijk aan Bacchus had geofferd. Niettemin had hij kans gezien van zijn slachtoffer f 100 uit diens kleding te halen. Zo hij vertelde, had hij een zakboekje weg genomen, waar naar later bleek 100 inzat. Toen hij dit wegnam had verd. dit niet geweten. Later ontdekte hij Qp 4 Mei kwam een districtsmonteur van de PZEM aangifte doen van vermissing van een stuk kabel, door deze instantie opgeslagen op het als Opslag voor materialen in gebruik zijn de terrein aan de Rijksweg te Lewe dorp. Bij onderzoek bleek, dat deze kabel thans in stukken was opgeslagen bij een handelaar te Middelburg, die deze had gekocht van de 22-jarige F. A. C„ opkoper te Arnemuiden. Toen dat eenmaal bekend was, werd deze verhoord en toer. bleek, dat hij samen met de 28-jarige manufacturier C. P. G. uit Arnemuiden deze kabel in Lewe dorp had weggenomen. Verdachte G. had op die bewuste avond, toen hij met zijn auto te Lewedorp had gereden, deze kabel gezien en deze vervolgens rond zijn auto gebonden en naar zijn woonplaats vervoerd en er de volgende dag een mooi prijsje van gemaaki. Thans stonden beiden voor de Politie rechter terecht en werden beiden ver oordeeld tot 3 weken gev.straf. VOETBAL WALCHERSE ZOMERAVOND COMPETITIE. De uitslagen van de vorige week ge speelde wedstrijden waren: Groep A: 't Zand-Lieftinck Boys 0-4, Alberts-Coak I 0-5, Loodswezen-Vitrite Work 2-3. Groep B: Coak II-PZC 8-0, Bakkers- EMVVV 3-1 Pingelaars-Focus 2-1. Boele en van Eesteren-Coak 2 1-9. In groep A leidt nu Coak 1 en in groep B Coak 2. In verband met de selectiewedstrij den zullen deze week geen competitie wedstrijden worden gespeeld. ZEEUWEN TEGEN HAGENAARS. Oud kapelaan v. Zijl heeft zijn oude parochie 's-Heerenhoek bezocht met een aantal jongemannen uit zijn tegenwoor dige parochie in den Haag, waaronder een voetbalelftal. De mannen bonden Zondag de strijd aan tegen een gecom bineerd Zeeuws elftal bestaande uit 6 Patrijzen leden en 5 Luctormannen. In een vrij saaie wedstrijd waarin de Ha genaars technisch ver de meerderen wa ren van de Zeeuwen, verloor het Zeeuw se elftal met 6-4. De ma'nnen van Ka pelaan van Zijl gaven soms aardig voet bal te zien, en hadden weinig moeite met keeper van Stee, die debuteerde. Vooral de voorhoede leverde goed werk door zuiver en hard schot en dit ontbrak juist aan de andere zijde, waardoor fraaie kansen om zeep werden gebracht De overwinning was dan ook volkomen verdiend. OVERHEID SMANNEN IN DUEL. Een elftal, samengesteld uit gemeente ambtenaren, politie en kommiezen te Kioosterzande, speelden aldaar een wed strijd tegen personeel van de provinciale griffie te Middelburg. Nadat de bezoekers de score spoedig wisten te openen, zagen de thuisman- nen alvorens de rust inging toch nog kans gelijk te maken. Na de thee weer een gelijk opgaand spel met van beide zijden wisselende kansen en vlugger spel van de Middelburgers. Beide elftallen wisten nog elk eenmaal het net te vin den, zodat de wedstrijd in een 2-2 ge lijk spel eindigde. Na aankomst te Kioos terzande had ten gemeentehuize de of- ciële begroeting en kennismaking plaats. HENGELEN KONING SPIESSENS TE OVERSLAG. Ter gelegenheid van de jaarüjkse teerdag; van de hengelaarsvereniging De Palingvrienden, werd een wedstrijd gehouden op de Keizersput voor het behalen van de koningstitel. De ge lukkige winnaar werd de heer L. Spies- sens, die dan ook als koning 1949 werd uitgeroepen. SCHAKEN HONGARIJE VERSLOEG NEDERLAND De resultaten van de partijen, ge speeld op de tweede dag van de wed strijd tussen Hongarije en Nederland luiden: SzaboEuwe, 10; Barcza— Cortlever BenkoePrins 01; Szily—Kramer 10; Gereben—Muh- ring >/2y2; Szilaagyivan Steenis 01; JeneyStumpers 10; Fuester- Vlagsma \'2'/2; BakonyiHenneberke 1—0; Tipary—Van Scheltinga afgebro ken. Voorlopige uitslag van de tweede ronde: 5Vi3>/2 voor Hongarije. Tesa- men met de resultaten van de eerste ronde heeft Hongarije dus in iec-er geval de ontmoeting gewonnen met 12—7 plus 1 afgebroken partij. BRIDGE HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP De resultaten van de wedstrijden, gespeeld voor de eerste ronde van het Europees bridgekampioenschap, luiden: Italië won van België met 22 match- punten. Noorwegen won van Finland met 8 matchpunten. Nederland won van IJsland met 25 matchpunten. Frankrijk won van Ierland met 44 matchpunten. Zweden vrijgesteld Groot Brittannië (titelhouder) won van Denemarken met 36 matchpunte; In de wedstrijd tegen IJsland leidde het Nederlandse team met de pauze reeds met 15 matchpunten verschil. De Belgische lichtgewicht Dus- sart heeft heden de Europese kam pioenstitel boksen gewonnen doordat zijn tegenstander de titelhouder Bil ly Thompson (Engeland) in de zesde ronde gedisqualificeerd werd'. (Vervolg van pag. 1) 1 Deledda, 305 K.M. 8.39.07 (bon. 8. 38.07); 2 Ockers, 8.39.20 (bon. 8.38.50); 3 Kubler 8.39.32; 4 Bartali; 5 Robic; 6 ex aequo: Sciardis, Le Nizerhy, van Steenbergen, Kint, Hendrikx, Pedroni, Rey, Geus, Martini, Keteleer, Mathieu Caput, Schotte, Impanis, Deprez, Kir- chen, Marinelli, Magni, Coppi, Camel- lini, Verhaert, Lam'orecht, Chapatte, Lapébie, Rossello, Fachtleitner, Apo Lazarides, Giguet, Lucas, 8.39.32; 37 ex aequo: Biagioni, Brignole, Miiano, De Keteleer, Goasmat, .van Dyck, Geminiani. Vietto, G. Aeschli- mann, Goldschmit, Diederich, Peverel- li, Dupont, Cogan, Desbats, Levêque, Demulder, Tacca, Corrieri, 8.39.40; 57 De Ruiter, 8.39.52; 58 Massal, 8.40.11; 59 Pezzi, 8.41.36; 60 Muller; 61 R. Aeschlimann; 62 Ramoulux; 63 Ricci; 64 Brambilla, 8.43.21; 65 L. Lazarides; 66 Bobet; 67 Rolland; 68 Weilenmann; 69 Pineau; 70 Gauthier; 71 Callens; 72 Idee;, 8.46.45; 73 Don Reis, 8.49.27; 74 Mahé, 8,52.52; 75 Marcelak; 76 Diot; 77 Pasquini; 78 Le Strat; 79 Au- senda; 80 Lauredi; 81 De Santi; 82 Dolhats; 83 Ghyselinck; 84 Danguil- laume, 8.57.21; 85 De Hoog, 9.01.33; 86 Pauwels; 87 Dussault, 9.09.45; 88 Blans 9.23.53. Opgegeven: Syen, Serra, Hutmacher, Stettler. 1 Marinelli, 42.21.59; 2 Magni, 42.36. 58; 3 Kubler, 42.37.00; 4 Dupont, 42.38 00; 5 Tacca, 42.40.38; 6 Ockers, 42.40 40; 7 Teisseire 42.42.30; 8 Bartali 42. 45.20; 9 Cogan 42,45.40; 10 Camellini, 42.45.40; 11 Goasmat, 45.48; 12 Caput 46.08; 13 Robic 47.59; 14 Goldschmidt 49.00; 15 Lambrecht 49.12; 16 Sciardis 49.45; 17 Chapatte 50.09; 18 Fachleit- ner 50.49; 19 Lapébie 51,09; 20 Vietto 53.26; 21 Gauthier 54.17; 22 Martini 57.31; 22 Deprez 58.02; 24 Coppi 58.33; 25 Geus, 59.01; 26 Levêque, 59.07; 27 Brulé 59.21; 28 Kirchen 59.21; 29 Die derich 59.21; 30 Biagioni, z.t.; 31 Im panis, z.t.; 32 Schotte, z.t.; 33 Diot, 59.26; 34 Lazarides 43.00.54; 35 Bram billa 02.38; 36 Massal 03.34; 37 Ver haert 04.09; 38 Geminiani 04.43; 39 Roland 06.26 40 Bobet 07.02; 41 Ricci 07.25; 42 De Ruiter 07.37; 43 Mathieu 07.43; 44 Pedroni 09.48; 45 Keteleer 10.17; 46 Rey 10.44; 47 Miiano 43.10.58; 58 van Steenbergen 11.38; 49 Idéé, 13. 35; 50 Callens 14.57; 51 Le Nizerhy 14.39; 52 L. Lazarides 15.43; 53 Des bats 16.47; 54 G. Aeschlimann 16.57; 55 Van Dyck, 21.57; 56 Kint 22.34; 57 Lauredi 23.15; 58 Muller 44.40; 59 Mar tin 25.51; 60 Peverelli 28.30; 61 Weilen mann 30.13; 62 Hendrickx 31.12; 63 Pezzi 32.03; 64 Le Strat 32.50; 65 Dus sault 33.53; 66 Dolhats 33.57; 67 De- mulder 34.22; 68 Lucas 35.58; 69 De ledda 36.41; 70 Ghyselinck 37.12; 71 Ramoulux 41.43; 72 Mahé 41.44; 73 Pasquini 44.44; 74 Pineau 49.30; 75 Rossello 50.02; 76 Ausenda 50.07: 76 Pauwels 52.50; 78 Marcelak 55.31; 79 Danguillaume 56.46; 80 Brignole 57.29; 81 Ernzer 59.04; 82 Don Reis 44.04.38; 83 Corrieri 05.12; 84 Giguet 14.50; 85 De Santi 23.42; 86 R. Aeschlimann 24 56; 87 Blanc 32.41; 88 De Hoog 45.20.57. DE 36e RONDE YAN FRANKRIJK 7~10e ETAPPE 1 He de France (Marinelli, Tacca, Caput) 127.48.14; 2 Frankrijk W. N. (Cogan. Goasmat, Robic) 128.19.27; 3 Frankrijk (Teisseire, Chapatte, Lapé bie) 128.23.52 4 België (Ockers, Lam brecht. Impanis) 128.29.37 6 Frankrijk Z.O. (Camellini, Fachleitner, Bram billa) 128.38.57; 7 België B (Dupont, Geus, Verhaert) 128.42.11: 8 Italië B iMagni, Martini, Pedroni» 128.44.15; 9 Luxemburg (Goldschmidt. Kirchen, Diederich) 128.47.42; 10 Frankrijk Z.W (Levêque, Massal. Desbats) 129.19.28; 11 Zwitserland (Kubler, G. Aeschli mann, Weilenmann) 129.24.10; 12 Ne- derlond (De Ruiter, Pauwels, De Hoog) 132.21.24. DAMMEN VOORRONDE BRABANTS KAMPIOENSCHAP. In Raamsdonkveer werd de laatste ronde gespeeld in de voorronde om het kampioenschap van Noord-Bra bant. In Groep A: J. Steinga (R'veer) won van P. Beenhakkers (Oosterhout). G. van Strien (R'veer) won van W. Piederiet (Breda). In groep B.: P. Blom (R'veer) won van A. Jansen (Til burg). J. Hobbelen (R'veer) won van A. Nieuwkoop (Heusden). A. Gruters (R'veer) won van J. v. Reijen (Til burg) GOES, 5 Juli 1949. Kersen: Hollan ders 29-67 per 100 kg. Brusselse bruine 45-66 Markiezen 40-68 Meikersen 38-52 Volgers 42-51 Porceleinkersen 21-29. Sui kerkersen 27-36 Zwarte kersen 30-53. Zoete Morellen 38 Bruine Blanke 40-52 Frambozen 80-89 per 100 kg. Rode bessen 32-48 Witte bessen 10-33 Aardbeien 21-92 Groenten: Komkommers I A 10-11 per 100 stuks, idem I 7-9,50 idem II 6-8. id. Ill 6-6,50 Bloemkool I A 17-21 per 100 stuks, idem I 12-17 idem II 8 idem 3 6-7 Kropsla 1,50-3 Aardappelen 7,50 per 100 kg. idem (drielingen) 4,50-5 idem kriel 3. Rabarber 6,50-7 Doperwten 12-29. Dub bele Prinsessebonen 132138 Snijbonen 95 Peulen 28. Andijvie 16-19 Groene kool 6-6,50 Tomaten 65 Tuinbonen 8-12 Poot- uien 2-7. Kroten 4,50-8 per 100 bos. Wor telen 7-13. GOES, 5 Juli 1949. Grote kippeneie ren f 11,30 per 100 stuks. Kleinere 10 cent per stuk. Vuilschaligen 10 cent per stuk. Eendeneieren idem. KAPELLE Z.B., 4 Juli 1949. Ker sen: Hollanders 52-71 Meikersen 35-59. Markiezen 37-72 Porceleinkersen 33-44. Bruine Blanche 43-57 Suikerkersen 39. Zwarte Blanche 48 Morellen 40-45 Vroe ge van Werder 49-79. Brusselse Bruine 67 J.M.O. Kersen 70. Waterloo 58 In specteur Löhnes 66 DiversenMadame Moutot 72-91 Madame Lefèbre 49-55 Fram bozen 91-128 Fay's Prolific 41-59 Goud- reinette 115 Saint Remy 98 Aardappelen 8,5 Savoye kool 7-8.5 Pootuien 12 alles per kg. Perziken 1-11 Kropsla 1,5-3,5. komkommers 9,5-14 bloemkool 2-20 alles per stuk. Boskroten 6 Bospeen 11-13 bei den per bos. ROTTERDAM, 5 Juli 1949. Totaal aanvoer 2751, vette koeien en ossen 210, gebruiksvee 722, graskalveren 125, nuch tere kalveren 445, biggen 393, veulens 46, paarden 268, schapèn en lammeren 398, bokken en geiten 65, varkens 79. Prij zen per stuk: kalf koeien 870760—640: melkkoeien 870760640; varekoeien 500 430360; vaarzen 640520400, pinken 530430350; graskalveren 500230120; biggen 52—45—40, hitten 700—680—520, werkpaarden 880680520, slachtpaarden per kg 1,401,30—1,10. Omschrijving: kalf- en melkkoeien aan voer iets minder, handel kalm, prijzen als vorige week; varekoeien aanvoer als Vorige week, handel stroef, prijzen sta biel; vaarzen en pinken aanvoer iets rui mer. handel flauw, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer iets kleiner, han del lui, prijzen constant; biggen aanvoer als vorige week, handel matig, orijzen iets hoger; paarden aanvoer ruimer dan vqrige week, handel tamelijk, prijzen vor slacht- cn werkpaarden als vorige week, hitten onveranderd. Keulen 095 val 0.07 Ruhrort 1,11 val 0.09, Lobith 887 val 0,09, Nijmegen 668 val 0,03, Arnhem 688 val 0.07, Eefde 211 val 0,06, Deventer 128 val 0,04, Borg haren 3995 was 0,02. Belfeld 1085 val 0.02 Grave 238 val 1,18. tTot onze diepe droef heid geven wij u ken nis van het overlijden van onze innig geliefde vader, behuwdvader, groot- en overgrootvader AUGUSTUS HAMELHNCK weduwnaar van Sophia, Maria Sijnesaal, gebo ren te Zuidzande, 13 April 1871 en godvruch tig overleden te IJzen dijke 2 Juli 1949 na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden. 733-0 Dc kinderen, behuwd- kinderen, kleinkinde ren en achterkind. IJzendijke, 2 Juli 1949. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn terugkeer uit In donesië, betuig ik mijn har telijke dank, in het bijzonder aan het gemeentebestuur, de Muziekvereniging en de Buurtvereniging, Arsène de Jonge. IJzendijke, Turkeije. 735-0 BIEDT ZICH AAN: in MANUFACTUREN met bestaand rayon van platte landbewoners. In bezit van rijbewijs. Br. onder no. 32748. PERSONEEL GEVR. Voor terstond meisje of vrouw alleen gevraagd, voor dag en en nacht. Aanmelden bij de agent van Dagblad De Stem, Kapellebrug A 44, St. Jansteen. Diensbtodc gevraagd voor dag of dag en nacht, bij C. de Moor St. Jansteen. 1057 TE KOOP AANGEB. Een eikenhouten schrijfbureau met bureaulamp en andere toe behoren te koop, tevens twee eikenhouten rookfauteuils met Pulmankussens en bijpassend tafeltje. Brieven no. 1058. Terheidensewe» 122. BreJa. Tel. 8170 na kantooruren 6182 TERNEUZEN Woonhuis en bergplaats Oostkant naast het schietplein (Java) IN- EN VERKOOP VAN ALLE SOORTEN HOUT- EN IJZER WAREN (oud en nieuw). TELEFOON No. 2252 POSTREKENING 77930.

de Stem | 1949 | | pagina 3