woningen nt Priesterfeesten op Pinksteren in Bredase diocees Eindles fruitteeltvakschool Wilhelmina-dorp Het Nederlandse Trekpaard Premie-keuring van Merries te Axel P. van Tilburg-Bastianen reviseren wij alle motoren iLANK REDA Briljanten bruiloft te Groenendijk Pijnlijke moeÜijke VOETEN?? Schoenhandel Th. Timmerman BURG UR ÏENDA~^] DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 JUNI 1949 Deken Staal 25 jaar te Stoppeldijk Alle cursisten geslaagd De ooft- er» tninbf»uw- tentupTis+elling te Oostburg Landbouwproefvelden in Z.-Vlaanderen Premiekeuringen te Hulst en Ter neuzen Er was weinig belang stelling MARKTEN GARAGE- EN REVISIEBEDRIJF Ginnekenweg 13 BREDA Telefoon 8863 Verhoog de vreugde van utv tochten IK het recordjaar '46. werd ook in 1943 scus gestimuleerd. balans over 1948 1 en toegelicht, esp. een totaal van 1.920.695,11. n Acker an L. de m functie van be- n de raad van toe- de voorzitter werd ng met algemene om ter gelegen- iarig priesterfeest adviseur een ge- ter verfraaiing ;e bieden. idiclatonlijsten. raadsverkiezing al- ijsten met eandida- als volgt genum- VP; 2. Pv<Vv; 3 AR itebelang. d Geboren: Em- van Kerkvoorde- oon van W. Daan- larc. zoon van M. choonbaert. rus Andriessen, 25 a Jolivet 26 jaar; njke 25 jaar en Ca- jaar. Scheppers, eehtg. ille. 66 jaar; Maria ?d. van Petrus Ver- iebastiaan van Bel- Amelia van Haver- omst Toen men p kon men zien dat op til was. De ge- versierd met vlag de lichtjes en voor een mooie erepoort met grote letters Toen wij eens gin- ernamen wij dat de na een verblijf e tropen werd thuis en voor deze verras- muziekgezelschap onbetuigd en blies lierna werden ver- iken gehouden en eboden. Tot laat in men gezellig bij el- :rzien te vieren. Met zijn nog 3 jongens ite op weg. Laten anderen ook spoe- zondheid mogen we- l. Toen de 56-ja- P. op de ouderlijke as met het legen s hij daarbij plotse- llen. Aangezien be- allende ziekte leed, orzaak daarin te zoe- em korte tijd daarna ld, bleken de levens- eweken. Het 4-jarig jn broer, dat het on- ren, had niet de te- ran geest direct om dat pas enige tijd vorden verleend. Of- ;lechts voor 30 cm. schijnt P. toch zo ht te zijn gekomen, .engevolge had. VERWONDINGEN tLEDEN Meidam uit Hoor- hem, die Vrijdag jl. nabij het vroegere p te Terheijden met en tegen een boom lg werd gewond, is ■ssenhuis te Breda, vervoerd was, aan jen overleden. LAND i van Titelboom, van 'hosfaat, Meel en Stijf- ek. lelleman, commandant ijke brandweer en v. d. nnandant van de Rijks- eveneens verwelkomd ■erd de hoop uitgespro- nig te doen zouden krij- iwe wijk. Winter stelde bijzonder e waarop de overneming laats vond. enbureau, in de persoon Laurensius, bracht hij le voor de correcte en ook gebracht aan het E. Martens, die als enige oltooiing van de wonin- rachtig geheel wist te larquinie bracht lof aan voor diens doortas- ette Burgemeester den om de heer Vinke. die tegenwoordig was, als toekomstige bewoners wijk. Woensdag 8 Juni. Ge ergadering om 19 uur. QP 1ste Pinksterdag herdacht Deken J. J. Staal z,ijn 40-jarig priester feest en tegelijk ook zijn 25-jarig pas toraat der parochie Stoppeldijk. Het is een schitterende dag geweest, een dag waarop allen hun best gedaan hebben hun beminde herder die hulde te bren gen, die hij door zijn activiteiten har telijk meeleven met zijn parochie on getwijfeld ten volle verdiend heeft. We kimnen wel zeggen, dat alle paro chianen deelnamen aan de algemene H. Communie. In de prachtig versierde parochiekerk droeg de jubilerende pries ter een plechtige H. Mis op, geassisteerd door dr. J. de Lepper en Pater Francis- cus O.F.M. Cap. Het plechtig Lof en de receptie waren hoofdmomenten van de feestdag. Een huldeblijk werd hem door het kerkbestuur aangeboden in de vorm van een geldelijke bijdrage voor het aangekochte orgel, terwijl vele sprekers de gevoelens der parochianen vertolk ten en talrijke bloemstukken werden aangeboden. PASTOOR J. PREIJERS TE ST. JANSTEEN GEHULDIGD Zander zeer grote belangstelling vond te St. Jansteen de herdenking plaats van het 40-jarig priesterschap van pastoor J. Preyers. Het gehele dorp was met vlaggen ver sierd en de keurige versiering van de kerk, de pastorie, het patronaat en de plaats van binnnenkomst was een wel daad voor de ogen. Aan 't Hoekske werd de jubilaris verwelkomd door de leden van het ere-comité en voorafgegaan door de ruiterij St. Joris trok men door het dorp, waar bij de R.K. school alle parochiële verenigingen stonden op gesteld om naar de kerk te trekken. Het was een kleurig gezicht en vooral de ruim 80 bruidjes in hun smetteloze kledij vormden het hoogtepunt van de stoet. De kerk was geheel met bloemen ver sierd en onder de vrolijke tonen van St. Jan trok men het kerkgebouw bin nen. De pastoor zelf celebreerde de plechtige Hoogmis, bijgestaan door zijn broer, die pastoor in Beek is en door de beide kapelaans. Oud-kapelaan de Beer, die thans ln Teteringen staat, hield de feestpredi- catie. Het kerkkoor en het gemengd dames- en herenkoor zong op v.oortref- felijke wijze onder leiding van de heer W. Barts de Mis Infante Jesu, terwijl de heer van Steenbergen op het orgel begeleidde. 's Middags was er een plechtig H. Lof, waarbij wederom het koor zich van zijn beste zijde toonde. De receptie op de pastorie werd druk bezocht, waarna in het jongenspatro naat. dat feestelijk versierd was, een plechtige huldigingsbijeenkomst plaats vond. De voorzitter van het féestcomie, de heer P. van Geyt, sprak een wel komstwoord. Namens het kerkbestuur sprak de heer Plaesschaert, die de werkzaam heid van de jubilaris naar voren bracht Speciaal de kapel van O. L. Vrouw ter Eecken kreeg een bijzondere vermel ding. Burgemeester Geirnaerdt maakte zich tot tolk van het gemeentebestuur. Vervolgens zong het koor onder leiding van de heer Barts. Namens de sociale verenigingen hield de heer Flos een stijlvoile rede. Pastoor Preyers had een zware taak toen hij alle sprekers moest beantwoor den, maar op de hem eigen kalme en rustige wijze wist hij voor iedereen een woord van dank te vinden, waarbij bleek, dat hij hoopte zich nog lang aan zijn parochie te mogen wijden. In zijn dank betrok hij allen, ook de gevers van de talrijke cadeaux, zoals de remonstrans, de 4 kerkramen, de voor werpen behorend tot de Eredienst en de bijna 40 bloemstukken, die nu de kerk sieren. Vooral het werkcomité en de beide kapelaans, die achter de schermen gewerkt hadden, werden niet vergeten. Met gezang van het koor werd deze bijeenkomst besloten. 's Avonds bracht de harmonie nog een serenade, terwijl er a.s. Donderdag voor de schoolkinderen feest is. FEEST VAN PASTOOR RIEM SLAG UITGESTELD. T"VE VIERING van het 40-jarig pries terfeest van pastoor P. Riemslag van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Breda, heeft men, vanwege de gezondheidstoestand van de jubilaris zonder feestvertoon moe ten laten passeren. Het ligt nu in de bedoeling de herdenking hiervan te doen samenvallen met de jubilea, die in de loop van het volgend jaar in deze parochie zullen worden gevierd, nl. het zilveren pastoraat van pastoor Riemslag, het evenzoveel jaren be staan dezer parochie en de plechtig heid van de ingebruikname der her bouwde kerk. ZILVEREN JUBILE VAN PASTOOR ROPS. /AOK de viering van het zilveren pastoraat van pastoor Rops van de Bredase St. Jozephkerk is op een voudige wijze herdacht. De viering bepaalde zich hier tot een plechtige Hoogmis, die door de jubilaris te tien uur werd gecelebeerd met assistentie van de kapelaans Lazeroms en Dierik Het priesterkoor was in een smaak vol feestkleed gestoken en het koor voerde onder leiding van directeur v. d. Net met aan het orgel de heer J. v. d. Wouw Jr. de mis „Trinitatis" van Cuypers uit. Na de H. Mis heeft in de pastorie in tegenwoordigheid van het kerkbestuur en de geestelijk heid de aanbieding plaats gehad van de gelden der parochianen, bestemd voor het plaatsen van een Angelus- klok. De Zusters van het klooster in de Ceresstraat hebben pastoor Rops bij deze gelegenheid nog enkele al taarbenodigdheden geschonken. RECTOR LEYTEN IN HET ZILVER. TTET FEEST van rector Leyten, die een kwart eeuw als zodanig was verbonden aan het Moederhuis der Zusters Franciscanessen van de H. Elisabeth in de Menno van Coehoorn- straat te Breda, was eigenlijk ver deeld over beide Pinksterdagen. Zon dag recipieerde de jubilaris van 12 tot 1 uur in het rectoraat. Zelfs de misdienaars kwamen de rector geluk wensen en overhandigden een fraai bloemstuk, terwijl ook van de zijde der bewoners van de M. Verhoffstraat een blijk van medeleven werd onder vonden. Ter receptie verschenen o.m. de Vic. Gen. dr. W. Koenraadt en kanunnik-pastoor Antonissen uit Bre da, alsmede het hoofdbestuur van de Congregatie van evengenoemde Zus ters. Gisterenmorgen is het feest ker kelijk gevierd. De Zusters hadden er voor gezorgd, dat de kapel sm kvol was versierd alsmede de gang die van het rectoraat naar het klooster leidt. Om half negen werd de H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Onder lei ding van Leo Cantrijn zong het koor der Zusters de vaste gezangen uit de Missa in honorem Sanctie Josephi van Lodewijk de Vocht en na de plech tigheid „Plaudite manibus" van pater Henri Clemens; de tekst van deze psalm werd speciaal voor dit feest vervaardigd door rector A. Scheerma- kers uit Breda, een bijzonder vriend van de jubilerende rector. Daarna werd de rector gehuldigd door de communiteit der Zusters. Het zilve ren feest werd besloten met een plech tig lof om half zes. CADEAUX EN BLOEMEN VOOR RECTOR SCHUTTE. laan Chr. Vermeire als sub-diaken. De gezangen tijdens de H. Mis werden uitgevoerd o.l.v. de heer A. Struik. Van een uur tot half drie is een zeer druk bezochte receptie gehouden. Van alle lagen der bevolking was men ge komen om rector Schutte geluk te wensen en veel cadeaux en veel bloe men werden de jubilaris aangeboden. MGR. COBBEN OP 'T FEEST VAN PATER BARTH. /AP Eerste Pinksterdag was het even- eens 40 jaar geleden, dat Pater Barth van de Paters van de H.H. Harten de H. Priesterwijding had ont vangen. Hoewel dit jubileum niet op die dag gevierd werd, ontving de ju bilerende priester toch verschillende felicitaties. Nadat gisterenavond een plechtig Lof heeft plaats gevonden als opening van de feestviering, wordt vandaag het heugelijk feit officiëel herdacht. Na de plechtige Hoogmis, waarbij o.a. Mgr. Cobben, een van de eerste leerlingen van pater Barth aan wezig zal zijn, wordt er gelegenheid gegeven de jubilaris te complimen teren. In de loop van de dag vindt verder de intieme viering plaats en in de avond zullen de studenten van het seminarie een toneelstuk opvoe ren, als luitstuk van het feest. TJECTOR B. S. A. SCHUTTE te Oos- terhout heeft zijn 40-jarig pries terfeest gevierd. Om 10 uur heeft de jubilaris in de parochiekerk van het H. Hart een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, daarbij ge assisteerd door pastoor A. Commissa ris als presbyter-assistens. Kapelaan L. van Mierlo als diaken, en Kape Belangstelling van vele zijden /GROENENDIJK heeft daags voor Pinksteren een briljanten bruiloft gehad en het was ditmaal het echt paar P. Vermorken-van Eek, dat dit heuglijk feit onder grote belangstel ling vierde. De jubilarissen hadden een plech tige dankmis, die door pastoor L. de Meulemeester gecelebreerd werd. De belangstelling was enorm. De „oud jes" werden door een stoet met bruid jes afgehaald, hetgeen een aardig ge zicht was. De buurt had danig ge sierd en hun woonhuis was mooi gekroond. De receptie was druk bezocht en door de voorzitter van het feestco mité de heer van Waterschoot werd onder toepasselijke woorden een ge sloten couvert aangeboden. Burgemeester van Hooteghem, de beide wethouders en de gemeente-se cretaris kwamen feliciteren en ook uit de kringen van de landarbeiders, was er veel belangstelling. De pastoor feliciteerde in een kor te toespraak in de kerk, maar de ove rige geestelijkheid kwam thuis felici teren. Ook majoor-aalmoezenier Ra demaker uit Bergen op Zoom gaf van zijn belangstelling blijk evenals de commandant van politie te Hontenisse Er waren vele bloemstukken, waar onder een enorme mand van ,,ons Cor". een dochter, die sinds jaren in Canada woont en een pracht mand van de buurt. St. Cecilia bracht een serenade. TN DE PRINS VAN ORANJE te Goes had na de eindles de uitreiking van de einddiploma's plaats. In een inleidend woord van de heer Kakebeeke, voorzitter van „Zeelands Proeftuin" gaf ir. v. Soest, directeur der school een overzicht van de cur sus, die zo goed was verlopen, dat alle candidaten slaagden. Deze zijn; M. Sanderse, M. Meuwese N. Janse, L.Menheere. allen uit 's- H. Arendskerke; J. Blok, Klundert; H. Louwerse, Nieuw en St. Joos- land; P. Verburg. 's-Heer Hendrikskin deren; H. de Groene, Wemeldinge; P. Dekker, Nieuwdorp; H. Koenders, 's-Gravenpolder; C. Lobbezoo, Ril land; J. Nijssen, Kapelle; P. Reynier- se. Baarland; M. de yisser, W. Wisse, allen Kattendijke; A. Langendijk. Krabbendijke; L. Spielier. Ovezande; M. Buitendijk, Goes; N. Filius, Kort- gene; J. Vette. 's-Heerenhoek; P. Rijk. Ovezande; C. van Sluys. A.rne- muiden; M. Reynhoudt. Goes; G. de Hamer, Lewedorp: J. Merkx, Hoge Zwaluwe: C. de Koeyer. Nieuwdorp; W. Visscher. Schore; S. Wisse, Waar de: A. de Korte, Driewegen. De leerlingen M. Sanderse, J. J, Biok. H Louwerse en P. Verburg kre gen ter aanmoediging een gebruiks voorwerp, daar zij de beste leerlin gen van de cursus waren. Ir. Honig, de inspecteur van het tuinb. onderwijs, die de diploma's uit reikte wees daarbij op het grote be lang van het fruitteeltonderwijs. Het ideaal is, dat ieder die in de tuin bouw werkzaam is, tuinbouwonder- wijs heeft genoten, Op 60.000 h.a. zou men dan 24.000 gediplomeerde krach vanging van de ouderen 600 mensen nodig heeft. In Zeeland zou men dan op 5000 h.a.. die voor de tuinbouw worden gebruikt, reeds 50 gediplo meerden nodig hebben om de ouderen te vervangen. Verder wees hij op het grote belang van de liefde voor het werk. Ir. van Soest complimenteerde de leerlingen en deed op ir. Honig een beroep om 'n helicoptére voor Zeeland te krijgen. DEED" eeerder schreven wij uitvoe rig over deze tentoonstelling, die voor W. Z. Vlaanderen een unicum mag genoemd worden. Het blijkt thans, dat de belangstelling zo groot is, dat het oorspronkelijk plan om ln het arbeiderslogeerkamp te exposeren zal moeten opgegeven worden en men thans uitziet naar een andere expo sitieruimte. Men denkt hierbij aan hêt Ledelplein. Er zal een tent gehuurd worden met een oppervlakte van i-uim 1400 M2, waardoor bereikt wordt, dat alle inzendingen bij elkaar kunnen worden ondergebracht. In verband met de verhoging der kosten zal naar extra middelen worden uitgekeken om deze te dekken. Van Belgische zijde bestaat ook be langstelling en er zullen van deze zij de ook inzendingen komen, temeer, daar in de Jury enkele vooraanstaan de Belgische telers zijn opgenomen. Van de plaatselijke afdelingen ver wacht het comité, dat zij zullen trach ten op waardige wijze uit te komen op deze tentoonstelling, die van zo'n J^U DE MEESTE voorjaarswerk- zaamheden actiier ut lug zijn au alle gewassen weer boven staan, breekt de tijd aan om even aandacht te besteden aan de verschillende land bouwproefvelden. De maand Juni immers is bij uit stek geschikt om eens rond te zien hoe de verschillende gewassan er in Zeeuwsch Vlaanderen bij staan en hoe de nieuwe rassen en de verschil lende gewassen zich op de proefvel den ontwikkelen. Zo juist is verschenen de lijst van proefvelden in Z. VI. waarin een 65- tal proefvelden kort beschreven wor den. Jammer genoeg beschikken we niet over 1 groot centraal proefveld of proefboerderlj, zodat het voor de be zoekers wat meer moeite zal kosten om de verschillende proeven te zien. De proeven zijn aangelegd door de Landbouwvoorlichtingsdienst deels in samenwerking met diverse organisa ties. Het menu is ruim gevarieerd: be- mestings- en onkruidbestrijdingsproe- ven op grasland uitzaai van gras mengsels: bemestingsproeven met stik stof; met Kali; met groenbemesting; met compost ja zelfs met z.g.n. sporen elementen als koper; rassenproeven met rogge, tarwe, gerst, vlas, erw ten. stambonen. aardappelen, voeder bieten en niet te vergeten de nieuwe gewassen olievlas. mais en ook deder- zaad. Proeven met onkruidbestrijdingsmid delen, plantenziekten, bestrijdings middelen ontbreken natuurlijk ook niet. Elk die belang stelt in deze proe ven, wordt op aanvrage een lijst van de proefvelden gezonden. Deze lijst is ook verkrijgbaar bij de assistenten, welke U eventueel gaar ne nadere gegevens hierover verstrek ken. De Rijkslandbouwconsulent. r\E IN HULST GEHOUDEN KEU- ringen mochten zich in een zeer grote belangstelling verheugen. Er werd prima materiaal aangevoerd en de kwaliteit was zeer behoorlijk. Al leen van de 2 jarigen kan gezegd wor den, dat het voorgebrachte matig was. De 3 jarigen waren zeer goed, de 4 jarigen goed en de oudere fokmerries waren van een uitstekend gehalte. De keuring werd. in verband met de ker mis, achter het Liefdehuis gehouden. Als jury traden op de heren H. J. Aer- noudts. Sluis, voorzitter; A. L. Stallaert, Kloosterzande. Joh. de Feyter, Schoon- dijke, A. v. Hootegem, Kruiningen en A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. De heer R. J. Scheele uit Wissekerke fun geerde als asp. keurmeester. GOEDGEKEURD WERDEN: 2 Jarige Merries kleine maat: Caline 150616 van A. Bonn. Koe wacht: Lia van Molenhoek 155869 E. Verstraaten Graauw, Roza 155861 L. Bniggeman Graauw. Claironne van het Rozenhof J. van Acker en C. Plas- schaert Absdale. Grote Maat. Miranca van Cathalijnhof 150615 A. Verschueren Hengstdijk, Resi van Mo lenhoek T. Brooymans Kuitaart, 155870 Lionza van Cambron 155215 Chr. de Wit Stoppeldijk, Lies van de Maria Hoeve 154086 Gebr. v. Campen Graauw Honda van Kruispolder 149994 J. Quaak Kuitaart en Reina van Melo 154739 E. Verstraaten Graauw. 3 Jarige Merries Kleine Maat Carolina van de Melo 148335 C. Steyaart-Plasschaert Graauw, Doca van het Waterhof 1470688 Th. de \7oor deze keuring was zeer weinig belangstelling. Er waren 89 in schrijvingen. De keuring verliep vlot 2.Jarige merries. Grote maat: Op kop een beste, zware, grove, goedsoor- tige merrie met goede gangen, overi gens een goede categorie merries. No. l Evina van Catharinahoek, eig. Wed. Jac. de Feijter, Boschkapelle, 2 Jen ny van Stella. C. van Overloop, Zuid- dorpe 3 Truida. P. A. P. Dieleman, Zaamslag. 4 Ethel van Jaap, L. O! J. Daelman e.c. Westdorpe, 5 Mina van Annie, Osw. Kerckhaert, West dorpe, 6 Greta van Loose's hof, C. de Putter, Axel, 7 Elfrida van Roem, L. O. J. Daelman. voorn., 8 Clairona van Duboishoeve, W. den Hamer, Axel, 9 Primière van Nico, C. A, Dekker Axel 2.Jarige merries. Kleine maat: Op kop een goed soortige merrie, overi gens een matige categorie. I Nellie, W. Koster, Overslag. 2 Irene van Du boishoeve, W. dén Hamer Axel. 3 Ida van de Waranda A. C. van Waes, Zuiddorpe, 4 Gipsy van Coegors, P. A. P. Dieleman, te Zaamslag, 5 Erna van de Waranda, A. C. van Waes. voorn. 3-Jarige merries. Grote maat; Een klasse grove goedsoortige merries, I Truda van Nita. L. o. J. Daelman e.c., Westdorpe; 2 Florida van Loose's hof, C. de Putter, Axel, 3 Sipa van Peter Wed. J. van Cadzand, Axel, 4 Caline. P. Tollenaar, Axel; 5 Nelly Osw. Kerckhaert, Westdorpe. 3-Jarige merries. Kleine maat: ma tige categoie. 1 Mina. Adh. G. J, van Waes, Zuiddorpe, 2 Carla van Mar quis, P. J. de Waal Axel. 3 Clairona van Luntershoek, A. E. Goethals, Westdorpe. 4 Carina van Catharina hoek, Wed. Jac. de Feijter, Boschka pelle, 5 Honda van de Waranda, A. C. van Waes, Zuiddorpe. 6 Wilma van Catharinahoek, Wed. Jac. de Feijter, voom. 7 Cortina, F. van Hoeve Axel. 4-Jarige merries. Kleine maat: Een matige klasse merries. Op kop een merrie met extra gangen, l Elegante van Coegorspolder, P. A. P. Dieleman, Zaamslag, 2 Sonja van Catharinahoek W. den Hamer, Axel, 3 Annie van Passluis, Wed. C. H. van Waes, West dorpe, 4 Connie van Axel, Iz de Feij- ter-de Mul, Axel, 5 Cora, P. Dieleman Axel, 6 Ada van Coegorspolder, A. Ra- mondt, Sluiskil. 7 Sarina van Catha rinahoek, Wed. Jac. de Feijter Bosch kapelle. 4-Jarige merries. Grote maat: Beste zware grote merries, no. 1 met extra gangen. 1 Flora, D. Dekker, Axel, 2 Fanny, C. van Overloop, Zuiddorpe, 3 Margriet van Axel, Iz. de Feijter-de Mul, Axel. 5-10-Jarige merries. Kleine maat; Hierbij was ook tegenwoordig Clairo na van Loose'shof, van C. de Putter, Axel, die niet moest meedingen om.dat zij 2 jaar achter elkaar eerst heeft gestaan. No. 1 een buitengewoon vlot te, goedsoortige merrie, overigens een goede categorie merries met best been- werk. 1, Irene, Iz. de Feijter-de Mul, Axel 2 Luci van Zuiddorpe, Adh. G. J. van Waes, 3 Conny van Marquis, L. O. J. Daelman e.c. Westdorpe, 4 Beaute van Zuiddorpe, Adh. G. J. van Waes voorn. 5 Rosette van Passluis, Wed, C. II. van Waes Westdorpe, 6 Inake van Passluis, idem, 7 Stella, E. P. M. Fas- saert, Boschkapelle, 8 Gisy van Zuid dorpe, A. C. van Waes, Zuiddorpe, 9 Nellie, A. A. van Waes, Westdorpe. 5-10-Jarige merries. Grote maat: Even als gewoonlijk een klasse beste zware, grove merries, een evenredige klasse die gezien mag worden. 1. Jeanette van Clairon, L. O. J. Daelman e.c. Westdorpe. 2 Maria van Passluis, wed. C. H. van Waes, West dorpe, 3 Diana, Adr. Murre-van Driel, Sluiskil, 4 Irene van Certain, idem. 5 Nita van Clairon, L. O. J. Daelman, e.c. voorn. 6 Carla van Marquis, idem 7 Freule van Axel, Iz. de Feijter-de Mul Axel, 8 Wallone van Coegors. P. A. P. Dieleman, Zaamslag, 9 Paulina van Sas, C. A. Dekker, Axel, 10 Mirza van Catharinahoek, Iz. de Feijter-de Mul, Axel, 11 Kitty van Loose's hof, C. de Putter, Axel; 12 Clairona van Coegors polder, p. A. P. Dieleman, voorn, 13 Malise van Marquis, L. O. J. Daelman e.c. voorn. 14 Fedora van Zuiddorpe, A. C. van Waes, Zuiddorpe. Cock v. d. Bulck Kloosterzande, Mari anne v. d. Melo 148106 C. Steyaert- Plasschaert Graauw, Mariette van Alstein 146055 P. Boenne Graauw, Ca- rola van het Waterhof 147067 Th. de Cock-v. d. Bulck Kloosterzande. Mari ette van Alstein 146055 P. Boenne Graauw Gloria van het Waterhof 147069 Th de Cock Kloosterzande, Ida 401625 C. Cornelissens Hontenisse, Bea van Groot Kieldrechtpolder 148334 Wed. D. de Bruyne Gz. Nieuw-Namen, Annie van Alstein 145991 H. d, Waal Graauw Grietje van Cambron 149323 P. Mangnus Vogelwaarde, Sonja v. Oude Graauw 144965 Gebr. Heyens Graauw en Gonda van de Prosperpolder 148337 gebr. suy Absdale. Grote Maat. 2-jange merries geb. in 1947, kl. maat: Isabel 146054 A. Verdurmen Honte nisse, Martha van Alstein 143876 P. Boenne Graauw, Ria van Molenhoek 145058 F Brooymans Kuitaart, Bea v Zandberg 149354 P. d'Haens Graauw. Charma van Melo 145056 G. van Re- genmortei Graauw, Tilly van Veerwijk 143809 A. Mangnus Boschkapelle Car- rissima 145039 P. de Koek Klooster zande, Carla van 't Oude Graauw 147064 Gebr. Heyens Graauw. Erna v. Cambron 144880 P. Mangnus Vogel waarde en Anna van Cathalijnhof 145009 A. Verschueren Hengstdijk. 4 Jarige Merries Kleine Maat. Greta van de Louisa 139086 gebr. Kerckhaert N. Namen, Caline van Mo lenhoek K. 41829 F. Brooymans Kuit aart, Frida van Stoppeldijk K. 41882 A en R. Vereecken Vogelwaarde, Sonja va-n 't Klein Eiland K. 41825 P. Kant Steen. Gerda van St. Andries K. 41862 J. Kips Koewacht en Frida van Graauw K. 41837 J. de Beyn Clinge. 4 Jarige Merries Grote Maat, Irma van Clairon K. 41857 gebr. van Mol Graauw, Marga K. 41885 idem, Successe van Melo K. 41853 L. Brugge- man Graauw Dorida K. 41888 Gebr. Maerman Graauw en Anita van Mo lenhoek K. 41828, F. Brooymans Kuit aart. 5 tot 10 jarigen Grote Maat. Olga v. d. Melo K. 35991 C. Steyaert- Plasschaert Graauw. Rosette K. 34420 Th. Morres Stoppeldijk, Marga van Melo K. 40043, L. Bruggeman Graauw Prixie van Vogelfort K. 34371 J. de Feyter Hengstdijk, Astrid van 't Hoog land K. 32576 B. de Brucker Osse- nisse, Maria v. d. Mariahoeve K. 37901 gebr v Campen Graauw, Dora van Dorpzicht K. 35997 E. Verstraaten Graauw, Marquisette van Hooghuis K. 37885 gebr, Vael Hontenisse, Margare- tha K. 38002, E. Verstraaten Graauw, Ellie van Clairon K. 36009 L. Brugge man Graauw, Crivata K. 32531 E. Ser- rarens Vogelwaarde, Clara van Melo K 34355 P. v. d. Voorde Walsoorden, Gretha K. 34398 gebr. Maerman Graauw en Lot K. 39905 P. de Koek Kloosterzande. 4 5 tot 10 Jarigen Kleine Maat. Bea van Clairon K 36008 L. Brugge man Graauw, Cecile van Alstein K. 37905 H. de Waal Graauw. Bea van Molenhoek K. 37918, F. Brooymans Kuitaart, Hermine van Hooghuis K. 40011 gebr. Vael Hontenisse, Clara v. d. Melo K. 34359 C. Steyaert Graauw. Irne van de Cathlijnehof K 37859 A. Verschueren Hengstdijk, Mazette van Hooghuis K. 34437 gebr. Vael Honte nisse, Belzamina van de Louisa K. 36019 gebr, Kerckhaert N. Namen Marga van Molenhoek K. 37917 F. Brooymans Kuitaart, Nelly K. 30450 A. Verschueren Hengstdijk, Blondine van Stoppeldijk K. 39930 A. en R. Ver eecken Vogelwaarde, Fina van Vogel- fort K. 35924 J. de Feyter Hengstdijk, Chenny van Molenhoek K. 34443 F Brooymans Kuitaart, Merza van 't Hoogland K. 34346 B. de Brucker Osse nisse, Rena van Molenhoek K. 37916 F. Brooymans Kuitaart en Anettie van Clairon K, 34393 L. Bruggeman Graauw. TE TERNEUZEN. Ria van Kamperscheweg ,eig Aam. Dieleman, Zaamslag, Maria Christina van Jaap, €ig. M. Dieleman, Zaamslag, Irena, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam slag. 2-jarige merries, geb. in 1947, gr. maat: Marijke van Zorgvliet, eig. L. W. de Regt. Zaamslag. Irma van Zorgvliet, eig L W de Regt, Zaamslag Liza, eig' Adr. de Koeyer, Zaamslag. Honda van Zaamslag, eig. P. C. Verhelst, Westdorpe, Hilda, eig. H. de Jonge, Hoek. De waardering van de lury voor aez*. klasse luidde als volgt: Bevredigende klasse, waarvan de grote maat iets uit stak 3-jarige merries, geb. in 1946, kl. maat: Erna van de Steenhoeve, eig. D. Dek ker-de Kraker, Zaamslag, Lena, eig. E. J Verpoorte, Zaamslag. Orpha van El za. eig. E. F. de Moor-Mei, Zaamslag, Frida van Polderzicht, eig. Joz. A. Dees Dz Zaamslag, Rona van Torenberg, eig. J. de Klerk. Zaamslag, Paula van Hoek, eig. J. J. Verpoorte, Hoek. 3-jarige merries, geb. in 1946, gr maat: QOK TE TERNEUZEN WERD ON- der ruime belangstelling van be langhebbenden een premiekeuring voor Merries gehouden. De uitslag was als volgt: Esperance van Pauwvliet. eig A. van Hoeve-Haak, Zaamslag, Olga van Othene, eig. A. de Koeyer, Zaamslag, Elza. eig. P Dieleman Mz., Hoek, Gre ta van Jaap, eig. E. F. de Moor-Mel, t 7i3 fl.msl3.sr De waardering van de jury voor deze klasse luidde als volgt: Vrij goede klas se. 4-jarige merries, geb. in 1945, kl. maat: Bella van Othene, eig. A. H. Dekker Jz., Zaamslag, Astrid van de Belt, eig. J. B. Dhuyvetter, Hoek, Gusta, eig. Corn, van Hoeve, Zaamslag. 4-jarige merries, geb. in 1945, gr. maat: Gerda van Hoek, eig. A. B. W. Kindt, Hoek. Montina van Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaamslag, Dahlia van de Zwaan, eig. E. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen. De waardering van de jury voor deze klasse luidde als volgt: kleine en zeer matige klasse. 5-10 jarige merries, geboren 1944-1939. kleine maat: Metha van Othene, eig. F. F. Diele- man-Jansen, Hoek, Nolda van Hoek, eig. A. B. W. Kindt, Hoek, Emma van Othene, eig. Anth. H. Dekker Jz., Zaamslag, Margriet, eig. M. Dieleman Mz., Zaamslag, Minerva van Marquis, eig F P E. de Caluwé-de Moor, West dorpe, Cora, eig. J. de Koeyer, Zaam slag. Prioda van Driekwart, eig. P. C. Verhulst, Westdorpe, Caline v. Zorg vliet, eig. L. W. de Regt, Zaamslag, Er na v. Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaam slag, Frieda v. Clinge, eig. Wed. M. de Regt-Dieleman, Hoek, Caline van Zaam, eig. C. A. Dees, Zaamslag, Lau ra, eig. Wed. M. de Regt-Dieleman, Hoek, Martha, eig. J. de Koeyer, Zaam slag. Waardering van de jury voor deze klasse; Goede klasse. 5-10-jarige merries, geboren 1944-1939. grote maat: Mina van Polderzicht, eig. Joz. A. Dees Dz., Zaamslag, Laura van de Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen, Elza van Maquis, eig. J. de Regt,-Dieleman, Zaamslag, Cora van Reigersbosch, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaamslag, Julma van de Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen, Blondine van Willemskerke, eig. Anth. Tollenaar, Hoek, Castorina van de Zwaan, eig. H. M. de Regt-Kraker, Ter neuzen, Irma, eig. P. Dieleman Mz., Hoek. Waardering van de jury voor deze klasse: behoorlijke klasse. GOES, 3 Juni 1949. Grote veiling: Kruisbessen f 6567 per 100 kg. Kleine veiling: Aardbeien 3,506,50 per 100 st. idem f 80—150 per 100 kg. Kalkoeneieren 15 per 100 stuks Groenten: Bloemkool I A 4570 per 100 stuks, idem I 3454 idem II 3034. idem III en stek 12-23. Komkommers I 34-39. idem II 29-30. id. Ill 24-29 Kropsla I 5-7. idem II 3,50-4,50 Spinazie 16—31 per 100 kg Sjalotten 2-4 Rabarber 14-17. Asperges afw. 72. Gr. savoye kool 15-17 Peulen 151 Komkom mers (stek) 40 Nieuwe aardappelen 22- 26 per 100 kg idem drielingen 16-20. id. kriel 10-16. Radijs 7-7,50 per 100 bos. Pe terselie 3 Selderij 7-9. Kroten 37 Worte len 29-50. KAPELLE (Z.B.), 3 Juni 1949. Kruis bessen 5961 Grote veiling Kruisbessen 6972. Kleine veiling: Aardbeien 99174 Nieuwe aardappelen 423. Oude idem 3. Rabarber 5.57.5 Sjalotten 7,5 Spina zie 2123 Peulen 80 alles per kg. Krop sla 3.59,5 per stuk. t- t enorm belang is voor de bevordering ten nodig hebben, terwijl men ter ver van de fruitteelt in het Westen. Het heeft God behaagd tot Zich te nemen on ze veelgeliefde dóchter, zuster, behuwdzuster en tante mejuffrouw NORBERTA CORNELIA JOSEPHINA THEEUWES voorzien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, op de leeftijd van 27 jaar. Rijen, M. J. Thceuwes- de Jong Breda, M. van Hooff-Theeuwes A. van Hooff cn kinderen A. Mol-Theeuwes H. Mol Terneuzen, P. Theeuwes, pr. Rijen, F. Theeuwes Lochem, J. Theeuwes Bergen op Zoom, C. Theeuwes Rijen, H. Theeuwes J, B. Theeuwes Rijen, 5 Juni 1949. De plechtige Uitvaar?! dienst zal geschieden op Donderdag 9 Juni om 10% uur ln de parochie kerk van de H. Maria Magdalena te Rijen, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd. Geen bezoek, geen bloe men, gaarne gebeden en H.H. Missen. 423-00 In plaats van kaarten. Ondertrouwd: René Beeckman en Emclda de Vos Huwelijksvoltrekking Juni te Hulst. Heikant, Julianastraat 27 Hulst, Zoutestraat 5. op 22 386-0 Hiermede betuigen wy onze hartelijke dank aan allen voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ondervonden, in het bijzonder aan directie en personeel van de Breifabriek „Polona". J. Vlassenrood, A. Vlassen root!-Piravet Hulst, Juni 1949. 380-O DANKBETUIGING. Voor de zeer grote belang stelling bij ons 25 jarig hu welijksfeest ondervonden, be tuigen wij aan allen onze hartelijke dank. D. C, Weemaes-de Schepper St. Jansteen, Juni 1949. 381-0 Absdale 29. Met de meest moderne machines en technisch, op gebied van motoren, onderlegd personeel, De ons opgedragen revisie werkzaamheden worden met Ï00 garantie uitgevoerd. STEEDS RUILMOTOREN VOORRADIG 856-00 Juist voor onderweg komt de nieuwe Tractatie-Beker van Paré zo goed van pas! De heerlijke inhoud van fijne, verfrissende „Sporting Drops" is samengesteld uit diverse, voedzame suikers. Uitstekend tegen de dorst, altijd droog en keus uit verschillende pure vruchtensmaken. Let op het inhoudsetiket voor de juiste smaak! Herdenkt ook dit jaar Uw trouwdag met de speciale Pondsdoos Paré Bruidsuikers! PARE ^BREDA Karrestrait 17 Amsterdam Eindhoven Rotterdam Tilburf DRAAGT DAN SCHOENEN MET RUIMTE VOOR g TENEN EN INGEBOUWDE STEUNZOOL. Ook grote maten zoals: 41 42 43. BELLAMYPARK 54 TEL. 2228 Gediplomeerd voetkundigc. Voetonderzoek ELKE morgen van 912 uur. BUS VAN DE BOOT EN TREIN STOPT W1W OP HET BELLAMYPARK VLISSINGEN 361—0

de Stem | 1949 | | pagina 3