ERVAREN ROEKHOUDER MIJ Ve HALVE PRUZEH WEEK Wilt U bouwen TENTOONSTELLING DECORATIEVE KUNST DUIVENWEELDE India moet veel invoeren Vreselijke catastrofe in de schapenwereld De timmerman Wout en de kunstenaar Walter De Gruyter Spopl Honden vrienden Op de Markt te HULST 2.000 GOLFPLATEN VROUWEN en MEISJES H.H. Landbouwers Bonthuis Peperzak DE STEM VAN DONDERDAG 9 DECEMBER 1948 3 Langs Velden en Wegen Duiven zijn mooie, levendige vogels Stichting zelfstandige handel en industrie Schepen liggen vaak een maand buiten de haven Nederlanders, komt zelf Australië wordt geteisterd door een verschroeiende droogte en verwoestende zandstormen Boekenplank Bij een tachtigste verjaardag EEN ZWEMMEN VOETBAL MARKTEN Officiële mededelingen LET OP. ZIE DE ETALAGE en hebt U geen geld? Geen bezwaar! AZAKA F. L. C. HOORNICK Opening van een STOPPERIJ te HULST /"\P ONZE wandelingen buiten-af treffen we op akker en weiden soms een grote groep tamme duiven postduiven aan. Wanneer we dan hét geluk hebben, ze op te zien vliegen, wacht ons 'n heerlijk schouw spel, vooral als heldere zonneschijn al die sierlijke vogels licht en kleur geeft. Ze zwaaien in golvende vlucht omhoog, dalen neer, stijgen weer op, zwenken links en rechts, tot ze na enige herhaling van dit lustige spel weer neerstrijken op het veld. We zijn vol aandacht voor het opgewekte levendige troepje, dat zo druk bezig is met voedsel zoeken op het land. waar allerlei zaden deze vogels wel kom zijn. En als we ze dan doende zien nabij kraaien of kauwen of spreeuwen, valt ons ineens' in: o. ja, het zijn gekweekte vogels zo horen hier eigenlijk niet thuis, net zo min als de konijnen in de duinen en de bosfazanten in onze bossen. 7ijn er in ons land duiven, die er wel thuis horen? zullen we ons dan allicht afvragen. Jawel, een drie tal. In bosrijke streken kent men ze alle heel goed: de houtduif (koolduif) of bosduif), de holenduif en de tor telduif. Ook komen ze buiten t hout vrije land wel voor in steden en dor pen. Het zijn maar weinig soorten: Een spreker, die eerst zoek was "TVINSDAGMIDDAG zou een propa- gandist van bovengenoemde Stichting in de zaal van de heer Krijger spreken. Van de uitgenodig de landbouwers waren er heel wat gekomen, maar wie er kwam: de spreker niet. De heer v. d. Have heeft toen een kleine inleiding ge houden en de hoop uitgesproken, dat de eveneens uitgeschreven avond vergadering wel zou kunnen door gaan. De verwachting is in vervulling gegaan. Door een misverstand was het de propagandist, de heer Dop pen uit Zwolle, ontgaan dat er te Goes twee vergaderingen moesten worden gehouden, zodat hij pas te gen de avond arriveerde. Na ingeleid te zijn door de heer v. d. Have plaatste spr. de zelfstandige ondernemingsvorm tegenover de coö peratieve gedachte en bracht de vraag naar voren, of het verstandig is de enkeling uit te schakelen ten gunste van de gemeenschap. Redenerend over de eenvoudigste vorm van arbeidsverdeling naar de hedendaagse toestanden constateerde spr., dat de vrijheid en zelfstandig heid de beste eigenschappen zijn voor een gezonde en vooruitstrevende boe renstand, handel en industrie. Verder: dat onafhankelijkheid van elkaar niet nodig en zelfs niet nut tig is en daarom onze samenleving berust op vrije arbeidsverdeling en dat afwijking van de zelfstandig- heid alleen wenselijk is of kan zijn om economische reden en ten behoe ve van economische belangen. Tenslotte, dat om sociale en maat schappelijke reden het ongebreidelde coöperatisme een ernstig gevaar in houdt voor een op christelijke grond slag gevestigde samenleving. De bespreking, die hierop volgde, toonde aan, dat er zeker belangstel ling leeft voor deze kwestie. Ter afwisseling werden enige inte ressante films over de landbouw 'n de V. S. en Canada vertoond. de meeste duiven vindt men in de tropen. Onze drie duiven-soorten wor den ook verder in Europa aangetrof fen. Daar komt ook voor de rotsduif, die voorts nog in Noord-Afrika en 'n groot deel van Azië thuis is. Van deze rotsduif stammen de tam me duiven af. Eeuwenlang zijn ze geteeld, en daardoor is een verbazend groot aantal rassen ontstaan, die voor een groot deel in verschillende groepen worden ondergebracht. Een dezer groepen wordt gevormd door de huisduiven of kleurduiven. waar onder men weer vele soorten onder scheidt: verder zijn er tuimelaars, meeuwduiven, kroppers e.a. Als post duiven worden thans o.a. gebruikt kruisingen van sommige huisduiven, tuimelaars en meeuwduiven Tn de Oosterse landen begon men in de vroegste tijden met de duiven- teelt, en van daar verspreidde zich deze over Klein-Azië en Z. O. Europa naar West-Europa. De Egyptenaren hielden omstreeks 3000 voor Christus reeds duiven, en in de H. Schrift wordt de duif dikwijls genoemd. Ook de Ro meinen waren grote duivenvrienden. Intussen bleef men ook in het Oos*en belang stellen in deze vogels. Akbai de Grote, Groot-Mogol van Indië (omstreeks 1600 na Christus) bezat er wel 20.000. Men hield ze vooral uit liefhebberij: duiven zijn mooie leven- dige vogels, die zich heel vertrouwe lijk bij de mensen bewegen. Ze had den voor de bezitters ervan ook haar waarde om haar vlees,, en verder werden ze gebruikt voor het overbren gen van berichten. In ons land hield men zich in de Middeleeuwen druk bezig met de duiventeelt. en die kreeg zelfs 'n zekere vermaardheid. De ge kweekte duiven waren kleurduiven; ze komen in veel opzichten met de rotsduiven overeen. Vooral ook in Duitsland heeft mer^ veel gedaan voor de kleurduiven-kwekerij. Thans brengen tamme duiven nog op vele stadspleinen in binnen en buiten land een opgewekte levendigheid! Liet spreekt haast vanzelf, dat de Oosterse volken de eerste waren, die duivenberichten lieten overbren gen: reeds in zeer ojide tijden waren de postduiven van Bagdad beroemd. De eeuwen door bediende men zich van postduiven. In België en Neder land heeft de postduiven-houderij zich ontwikkeld tot een sport; Ook in de Baronie van Breda wordt die druk beoefend. De verschillende bij zonderheden, die de duiventeelt be treffen, maken de vogels voor ons zeer belangwekkend. Het zelfde en thousiasme en dezelfde bezorgdheid, die de imkers aan.de dag leggen voor hun bijen, tonen de duivenliefhebbers voor hun gevleugelde vrienden. En ook, wie niet meedoet aan die sport, beleeft zijn vreugde aan deze gezelli ge vogels, als hij ze ontmoet op zijn omzwervingen in het vrije veld! NIC. KROON (Van een speciale correspondent) T ANGER dan een -euw heeft En geland het voor 't zeggen ge had in India en geen wonder, dat het een sterke positie heeft kunnen bezetten. Sindsdien „ijn de politie ke omstandigheden gewijzigdIndia moet nu voor zich zelf zorgen. Men doet het radicaal door het treffen van ingrijpende verbeteringen, vooral in het laatste kwartaal, nu de Open general Licence is afge kondigd. De aanvoer is aanmerke lijk vergroot en de Regering doet alles, om inflatie te keren. Noch tans stijgen de prijzen voortdu rend. Zodanig is die Invoer, dat schepen vaak een maand buiten de haven moeten blijven, alvorens te kunnen lossen. Van Duitsland ondervindt men natuurlijk generlei concurrent V maar nu zijn het de Jappen, die lang zamerhand met hun artikelen op de markt verschijnen. Mocht Duitsland toch proberen, de markt van India te bezoeken (hetgeen niet onmogelijk is wegens de huidige activiteit in de westelijke Zóne) dan zou men in Hamburg een exporthaven kunnen zien. Wij vroegen aan een bekend zaken man, die vroeger Britse handelsLe- lahgen in India behartigde, wat hij van eventuele Duitse handels expan sie dacht. Voorlopig zag hij nog geen gevaar: Omdat India zuinig moet zijn met dollars (zoals trouwens elk land) worden hier slechts zelden vergun ningen voor invoer uit Duitsland uit gereikt. Niet onbelangrijk, tevens compli menteus was zijn opmerking, dat de Nederlanders hun goede naam in In dia hebben behouden. Voor hun pro ducten is er een grote markt. „Dat zal op de duur de doorslag geven, was zijn mening, en hjj liet er op volgen: „Toch zullen die Ne derlanders meer export-minded moeten worden. Voor wie niet per soonlijk de markt komt bewerken, is zaken-doen zeer moeiliik". Intussen lijdt india aan de gebrui kelijke kinderziekten, die döor de Hindoes (zij vormer tachtig procent van de bevolking) zullen moeten worden overwonnen Ook hier is men duchtig aan het opruimen geslagen met als gevolg, (lat alle Maharadia's en prinsen in de kortste keren aan kant zjjn gezet; en de Nizam van Hyderabad eens de riikstp man ter wereld die kwalijk zün eigen be zittingen kende is nu odzü gezet. De Regering is er op uit. de arme re' bevolking fp bblnrr* er plTp hens aan dek geplaatst, teneinde in flatie te kunnen kereij VAN DE HAND IN DE TAND. /Anze zegsman heeft er aan herin nerd, dat reeds in de oorlog ver schillende machines in India werden vervaardigd en dat het aanta' weve rijen zich sferk heeft uitgebreid Daar doch vooral in de suikerfabriekën zijn veel Nederlanders werkzaam In verband met de scheiding zijn echter veel Europeanen uit Bombay weggetrokken, voor wie vluchtelin gen in de plaats kwamen De bevol king bedraagt thans ongeveer drie millioen zielen Een deel van haar leeft onder ergerlijke omstandighe- d n als het ware van de hand in de tand Terwijl in de regentijd de kana len niet behoorlijk in staat zijn. 't wa ter af te voeren, heerst er dit jaar groot water-tekort in Bombav, zodat rantsoenering werd ingevoerd. In elk geval stuurt India aan op spoedig herstel Men sticht scholen en aan de Universiteiten stelt men zoveel mogelijk eigen krachten aan Ook al komen hier geen Europeanen aan te pas, de bedoeli- g schijnt toch wel te zijn, het Engels voorlopig als voertaal te behouden. (Van onze correspondent) rjli schapenteelt, die nog steeds de beste bron van inkomen is der Australische volkshuishouding, wordt thans door een dier regelmatig te rugkerende perioden van droogte ge teisterd, die somtijds de dood bete kent van vele miilioenen schapen. Ook thans zjjn er van de ongeveer honderd millioen schapen in enkele weken tjjds al meer dan 5 millioen door de droogte, zoals Australië die deze eeuw nog niet heeft gekend, gestorven. Het betreft thans een der in het algemeen regenrijker, vruchtbaarder streken bij de Oostkust welke ge teisterd wordt, n.l. Queensland, waar ook zuivelbedrijven met melkvee zijn, dat op de betere weiden graast. In deze streek zitten ook diverse Ne derlandse immigranten. Grote ge deelten van deze grasgebieden van West Queensland en het meer Noor delijk gelegen gebied zijn al drie jaar onderhevig aan een zeer minieme en onregelmatige regenval, terwijl de neerslag al die tijd ver beneden het gemiddelde is gebleven. Alleen in Queensland wordt het sedert enkele weken aantal gestorven schapen al op 4 millioen geschat. De uiterst geringe regenval, die in de kustgebieden in het algemeen vrij overvloedig is en landinwaarts gelei delijk afneemt is er dan ook oorzaak van dat in deze Noordelijke gebieden de schapenboerderijen soms uitge strekter zijn dan een hele Nederland se provincie. Zij vormen maatschap pijtjes op zich zelf met vaak een eigen electrische centrale, wasserij, slachthuis, smidse envliegveld. Uit Sidney, waar de grootste wol- beurs ter wereld is gevestigd, komt 't bericht, dat door de enorme droog te grote gebieden veranderen in stre ken, waar alle plante- reeds zijn af gestorven en die tengevolge van de hevige stormen het aanzien krijgen van een dorre woestijn waarbove zwarte stofwolken hangen. Duizenden tonnen zand worden door de lucht in zee gedreven. Berichtgevers uit Oednatta, in het centrum van Australië maken mel ding van zandstormen zo hevig, als zjj bij mensenheugenis nog -niet zjjn voorgekomen. Zij bereiken een snel heid van 120 km. per uur en richten grote verwoestingen aan. Hier en daar worden de schapen levend onder het stuifzand bedolven. Dieren die deze verstikkingsdood AANRIJDING OP DE BAILEY BRUG STANDDAARBUITEN Weer heeft op de hoge baileybrug over de Mark te Standdaarbuiten 'n ongeval plaats gehad, zij het dan dit maal gelukkig niet met dodelijke af loop, zoals bij de vorige twee het ge val was. De heer Kuijstermans uit Zegge reed met zijn fiets vanuit de richting Standdaarbuiten tegen de hoge hel ling van de brug op. Van de andere kant kwam dr. van der Linde uit Ze venbergen met zijn auto. Op het mo ment. dat zij elkaar zouden passeren schijnt de heer K. plotseling, door tot nog toe onbekende oorzaak voor de auto te zijn gevallen, waarbij hij een tamelijk ernstige wond aan 't hoofd opliep, terwijl hij ook klaagde over ernstige pijn aan het been. Dr. de Beer vervoerde het slachtof fer naar 't ziekenhuis te Oudenbosch kunnen ontlopen, kunnen vaak hun wolvacht niet meer tillen, aangezien die volkomen onder het zand zit. Uitgeput vallen zij onder het ge wicht van het zand neer en sterven eveneens. In het Noorden van Queens land is de droogte ook voor de be woners critiek geworden; rond To- nonsville waar 35000 mensen wonen is nog slechts watervoorraad voor TIEN dagen. De overheid heeft spe ciale treinen beschikbaar gesteld, waarmee water wordt aangevoerd .n de droogtegebieden. Enkele eigenaars der grootste sheep-stations werken dag en nacht met vliegtuigen, trac tors en ruiters om de nog in leven zijnde schapen te redden. De cata strophe is vreselijk. NADER TOT GOD De derde druk van dit werk, waar in J. W. Kersemakers S.J.. de metho de van St. Ignatius verwerkt om zijn lezers tot volmaakter geloofsbeleving te brengen werd zeer keurig uitge geven door de Toorts te Heemstede. Het is een verheugend verschijnsel, dat de laatste tijd boeken waarin geestelijke leiding gegeven wordt, een groot getal worden uitgegeven. Het. is te hopen, dat ze een uitgebreide kring van belangsellender vinden vooral onder de leden van de Katholieke Actie. Om een lid van de K.A. te zijD metterdaad en niet alleen in naam (waar dient het aan toe?) is aller eerst grondige kennis nodig van het vloed van Gods genade de begeeste- en bemeditering zal dan onder in vloed van Gods genade de begeeste ring en het apostolisch vuur komen, waardoor de KA. haar werkelijke waarde verkrijgt. Het boek van Pater Kerssemakers kan daar veel toe bij dragen en aan wie kon trouwens de ze taak beter worden toevertrouwd als aan een der geestelijke zonen van de schrijver van de „Geestelijke oefenin gen"? (Uitg. De Toorts, Heemstede) JAAR of veertig geleden telde ons land 'n stel populaire zangers en -angeressen. De scheiding tussen opera en concertzaal lag even scherp, mischien nog scherper, dan tha..s. Orelio, Albers, Tijssen, De Vos, Ur- lus. Van Rooy, Bogaerts, Groenen. Van Duinen, en hun vrouwelijke col lega's Coïni, Francisca Cato Engelen- Sewing. Irma Lozin en anderen bleven in hun stiel en lieten de concertzaal aan figuren als Willem Deckers, Johan Messehaert, Antoon Rogmans, Aaltje Noordewier-Reddingius. Pauline De Haan-Manifarges, Julia Culp, Tilly Koenen en Walter van Son. Dat ik bij het voor de vuist noe men van enige eens bewonderde vo calisten drie Bosschenaren vermeld de (de weergaloze Deckers, voor wie geen partij te hoog of te laag lag; de ruige Orelio. zanger en acteur van internationaal formaat en Walter van Son, de zuiverste lyrische tenor, die ooit in ons land zong) onderstreept de woorden, welke mr Henri Viotta bij een Toonkunstfeest te 's-Herto- genbosch eens ten stadhuize sprak; „Den Bosch heeft altijd gezongen; van Dirk de Eersté tot Orelio toe". Onder al de genoemde celebriteiten was Walter van Son, leerling van Antoon Averkamp en Peter Kallen- bach, wel de origineelste en eenvou digste. Deze tenor was van huis uit: mr. timmerman. Hij had een timmer- winkel in de Orthenstraat te 's-Her- togenbosch en' ging elke dag met zijn werkvolk op karwei. Hij droeg dan een blauwe boezeroen, zonder boord of das, een platte pet en in zijn rechterbroekzak zat de meter. Was hij niet buitenshuis, dan hanteerde hij schaaf en beitel, mepte spijkers door het hout, werkte met de recht hoek en de waterpas en wie de werkwinkel passeerde die als het weer het toeliet wagenwijd open stond, zag Wout van Son naarstig aan het werk. Dat deed hij voor zijn eigen boterham en voor die van vrouw en kinderen. Meer tegen de middag sloop hij naar boven en dan schoor en waste hij zich en uit het timmermansbaasje groeide dan een meneer-in-rok met een blozend aangelaat, een blond snorretje en een klein sikje, dat men in Den Bosch een ..potverdomske heette. Dan trok hij zijn jas aan, pakte zijn map met muziek en toog naar het station. Dan was timmerman Wout van Son de zanger Walter van Son, die in alle steden van Nederland, België en Duitsland zalen verrukte met zijn prachtige tenor van een flu- welen timbre, innig en vervoerd i van stralende hoogte. Walter van Son zong met het eenvoudige, onge compliceerde en door geen enkele excentriciteit or artistiekerigheid in gegeven hart van Wout van Son, En En omdat hij dat jaren mocht do_n, was hij in zijn tijd zo vermaard dat 't engagementen regende, zoveel zelfs dat hij wel eens een telegram stuur de (door ziekte verhinderd) als hij het prettiger vond bij zijn vrienden te blijven borrelen. Zangers, die zongen toen de zwarte schijf nog onbekend terrein was, heb ben alleen herinneringen nagelaten Ook Walter van Son. Hjj werd dezer dagen in Amsterdam, waar hij is gaan wonen, tachtig jaar. Zijn stem is al lang dood, maar waar in ons land grijze muziekliefhebbers wonen, zal men bij het horen van zijn naam, weer eens uit heel-verre dagen de zanger horen: Mein Lied, mein Lied hat Flügel! Helaas, het keerde niet, want een tweede Van Son werd niet meer geboren. W. B. Bruinvis naar Schaerbeek Liet goede indruk achter Dat „Bruinvis" een goede naam heeft weten te verwerven, bleek eens te meer uit het feit, dat deze zwem- club nu weer werd genodigd te Schaerbeek (Brussel) om deel te ne men aan een groot internationaal zwemfeest, georganiseerd dooi- dfe Cercles de Natytion de Schaerbeek. In de 100 meter schoolslag voor kadetten moest,-n de Sasse jongens het onderspit delven (Lauret en Col- paert 5e en 6e plaats) De 100 meter schoolslag heren bracht een derde prijs voor de club. doordat W. Fermont die plaats wist te verwerven. v 100 meter crawl kon Bockstael het ook niet verder brengen dan de 3e plaats, echter met gering verschil op de winnaar n.l. slechts 0,5,1 verschil. Natuurlijk was Raymonda Vergau- wen, die voor de twee clubs uit kwam weer nummer een en liet Lily Peil haar clubgenote uit GVZ achter zich met een verschil van 4 sec. De 3 x 50 meter estafette gaf Bruin vis de tweede plaats, waarbij zij niet met hun eerste drietal uitkwamen, daar Raymonda dit nummer op ver zoek van Schaerbeek niet meezwom. Het verschil was echter zo gering, dat met zekerheid kan worden ge zegd, dat deze kamp door hen zou zijn gewonnen als het trio compleet had kunnen uitkomen. In het Waterpolo moesten de Bruin vissen het meesterschap erkennen van hun tegenstanders Schaerbeek en verloren de strijd met 3-1 nadat bij de rust de stand al 1-0 was voor Schaerbeek., B.V.V. VERLIEST TE MADRID. In een wedstrijd, die door 20.000 toe schouwers werd bijgewoond, leed BW uit Den Bosch, gisteren te Madrid een 4-0 nederlaag tegen de Spaanse club Athletico. Alle vier de doelpunten, waarvan er een door Remmers in eigen doel werd geschoten, werden in de tweede helft gescoord. GOES 7 December. Appels: Goud- reinetten 4285, jonathan 3390, zure bellefleuren 2658, sterappels 3063, golden delicious 3785, cox oranie pip pin 3453, reinette van zucalmaglio 18 52, bramely seerling 3343, cout pendu 2842, salomé 3146, annanas reinette 2849, zoete ermgaarde 38—74 zoete campagner 5063, zoete belle fleur 3658, zoete holaert 3453, kroet en valappels 744, Peren: Doyenne du comice 40136, br. de anjou 4177, comtesse de paris 4876, conference 4075, br. alex. lucas 8189, st. remy 4668 kleiperen 3571, glezer wilde man 4580, pondsperen 5764, kroet- en valperen 34—42. Diversen: Druiven f I8I7-I88 alles per 100 k.g. honing f 2.06 per flacon. DJt. WALCHEREN Toeslag Bijzondere Arbeid Bij het aanvragen van toeslag moe ten deze maal de stamkaarten van de personen voor wie toeslag wordt aangevraagd worden overgelegd. 692-0 DISTRIBUTIEDIENST DE BEVELANDEN Uitreiking toeslagkaarten Bijz, Arbeid De toeslagkaarten voor de eerste en tweede periode 1949 moeten in rre week van 13 t.m. 18 December afge haald worden. De juiste datum en uur is vermeld op de naamlijst, die bij de vorige uitreiking is meegegeven Bij deze uitreiking moeten de Tweede Dlstribujlestamkaarten van alle werk nemers 'overgelegd worden. Zittingen Centrale Kas In de week van 13 t.m. 18 December wordt geen zitting gehouden te Drie wegen en Ovezande. 691-o kan in Hulst of directe omge ving na 1 Januari in de avond uren enige serieuze admini straties inrichten, bijhouden of controleren, tevens belas tingaangelegenheden behan delen. Brieven onder no. 47460-0 bu reau van dit blad. Verrast uw hond met een pak heerlijke FLORA „MOPJES" of „MERGPIJPJES" Verkrijgbaar bij voe derzaken en winkeliers Uw adres voor VERSE en GEROOKTE VIS is de SCHEVENINGSE VISHAL. Steeds verkrijgbaarr met rui me sortering tegen scherp concurrerende prijzen. Op de beide marktdagen te BREDA (Dinsdag en Vrijdag). Aanbevelend, 638-00 GEBR. ROELEVELD Koppelstokstraat 76 te SCHEVENINGEN. Zonder de hulp van al mijn vriendjes en vrien dinnetjes kom ik er beslist niet. Ik moet al mijn ledige jampotten terug hebben, anders kan ik niet vol doende jam leveren. Flipje, het fruitbaasje van Tiel, zit werkelijk in pottennood. Helpt hem met de meeste spoed. Zendt alle ledige potten direct terug naar de winkelier. Voor IDEALE kwaliteit... Jams van de ■0. Kom Uw keuze maken uit diverse |p artikelenalles voor halve prijs bij aankoop van f 1.50-aan De Gruyter's fabrikaten. geldig van 9 Dec. tot en met 15 Dec. £44 Wij helpen u uw wens vervullen. Schrijf aan Schuttershofweg 9 TERNEUZEN. Bezoek volgt. 59I-0 WORDEN A.S. MAANDAG ten veirkoop door mij aangevoerd. 5 diverse lengten tot 3.04 M. Reeds plm. 11 uur aanwezig. Handel in dakbedekking 686-0 ACHTERSINGEL 2 J. MIDDELBURG georganiseerd door de STUDIECLUB SCHILDERS VAN WALCHEREN Omvattende: werk van leerlingen der Haagse Academie v. Beeldende Kunsten en werk van dhr. M. SCHIPPER, Sierkunstenaar en docent aan de A.B.K. GEOPEND: Zaterdag II December 1948 van 2—6 uur Gebouw C.J.M.V., Singelstraat 11, MIDDELBURG. Toegang voor niet-leden 25 ct. 687-0 GEVRAAGD VOOR STOPWERK. Voorlopig in de R. K. AMBACHTSSCHOOL te HULST. Tevens OPLEIDINGSCURSUS voor hen, die later thuis willen werken. Aanmelden bij: „CLITEX N.V." te CLINGE of bij: 690-o RIJKSARBEIDSBUREAU te HULST. Wij brengen steeds HET NIEUWSTE zowel in de edele, als in de goed kopere soorten. Onze modellen munten uit door prima pasvorm en ohique coupe. EIGEN ATELIERS, en alles onder garantie. Ook voor zware figuren. BREDA Catharinastr. 7 Teil. 8357 DEN HAAG L. v. Meerdervoort Tel. 336665 674-00 291 Op Zaterdag 11 Dcember om 5 uur namiddag, zal in café „Het Wapen van Zeeland" bij G. A. Mattheeuws op de Markt te AXEL EEN AVOND WORDEN GEGEVEN DOOR DE STICHTING VAN NEDERLANDSE ZELFSTANDIGE HANDEL EN INDUSTRIE, waarop* de landbouwers van omgeving Axel gratis toegang hebberf. Op deze avond zullen vertoond worden enige films over de landbouw in Canada (zeer interessant) en wat verder zal worden geboden. Komt allen naar deze interessante avond 689-0 STICHTING Z. H, I.

de Stem | 1948 | | pagina 3