Een prachtjas HDZ I Is het sparen werkelijk impopulair Verdwijnende ambtenaren 'n Nieuwe auto CHRYSLER PLYMOUTH FARGO 9 Nogmaals de meuwe weg Hoofdplaat-Biervliet „Standard Vanguard \T7 R. S. STOKVIS ZONEN Goedkoper massa goederen Noodwet Indonesië aangenomen portnieuws Essen gareelkniffels SINGER naaimachines Ambachtsschool te Goes GARAGE S. DIELEMAN i ereld N D A DE STEM VAN WOENSDAG 27 OCTOBER 1948 Raad van Hoofdplaat Zeven jaar geëist tegen Prof. van Dam W ereldspaardag 1948 Aantal inleggers stijgt doch gemiddelde inleg daalt Bij distributie, C.C.D., prijsbeheersing en Rijk8bureaux Tweede Kamer VOETBAL De competitie op 21 Nov. HOCKEY Koning George VI in scharlaken en goud Fanny haar kroost en Australië ZWEMMEN SCHAKEN MARKTEN WATERSTANDEN Fa Gebr. F. en M. den Doelder GOUDPLATEN t? MIDDELBURG Te koop of te ruil Flying Standard luxe-bestelauto 1946 Stoffen Damesjaponnen D. P. Mannaert zonder punten D. P. Mannaert een nette dienstbode net kosthuis zit-siaapkamer ZWITSERSC H JE prompt coulant o veilig De Chrysler Corporation heeft ons met ingang van 25 October 1948 de alleen vertegenwoordiging voor Nederland toevertrouwd van de automobielen Nog steeds is het inmaaktijd! INMAAKGLAZEN. Wolf er t heeft het! •reikt. De agen- ihten deze mens arbeid niet uit philantropische igen, maar ia van een ver- jagne, die on- notto „wie goed i ontmoet", werd ïgaren tenslotte nóg 'n irikaans verhaal. de milliormair ith Jr. uit New- dezer dagen zijn en zevende ver derde. Toen hem werd, waaraan ereiken van een hoge leeftijd te ïad, zei hij een- eerste plaats feit, dat ik dage sigaartje rook- rder voorname- de omstandig- de politie nooit nnen ontdekken, gangster in 190B jwn uit de weg 00OOOOOOOO igen werd op- ubilarissen had- in het priester ooi gestoken wo- mondelinge feli- orzitter, door de zullen zij leven" ken ten gehore Ï.A.B. In de KA.B.-verga- interprogramma :t zich laat aan- tspanningsavou- pe reeks wordt iskaarting op Za kneuzen zal ook Sluiskil op tafel ik in de bedoe- kste speler tot te roepen. Men in Maart met het voetlicht te L Ook onze ar.isut s zullen ep op uw naas- de jeugd in een grootse in- :hoeisel kleding, zijn. ilngse zakenman, Müller, die in n verkocht en voor de Duitse dagen in Duits- ij in zijn Heimat ,st zich vier Jaar 1 van onze kam- auto van de door een vracht auto werd een werd van voren igd. Het inzitten- ikker bracht heta De vrachtauto ;erd te Kapellen j hestuurder be- ijding niets te ten een paar uur auto door een weggevoerd. onze gemeente ng belegd voor renigingen. Hier- )k in onze paro- iuw te zetten om uitse en Oosten elpen lenigen Er jes straatcollectes am zoveel moge- >edsel (alleen dat rf onderhevig is) van Z. H. Paus worden, om zo- ervoerskosten. te lag 38 October. K.A.J, in het pa- ).30 uur. 1AKELIJK ETEN! Adv. 3S2-OQ meter nws; 7,30 Fredo Cardo- agopening; 8 nws: .55 vrouw tot vr; I met een lied de Drgeirw; 10.15 arb 11 populaire ork legeest; 12 John isic: 12,30 weerpr; nws; 13,15 mede- liging Fred Roes- •s; 14 van de hak :rre Palla; 15 zie- 16 Van vier tot d; 17.20 Welk dier irtielje; 17,30 Doe a Zamora en haar 5; 18.15 sport', 18,30 Ring van Rico; 19.45 RVD ant- 0,15 kamerork; 21 hoorsp; naar H. 2,15 Ray Ventura; eerlands welvaart: nws; 23,15 gr. 321 meter 12,40 3 nws; 13,15 lich- 19,30 Conc voor De Venus van 11- !1 Oud worden, 'n 21 El Schumann js; 21,45 actuali- 15 moderne kamer ,55 gr. TAEZE spoedeisende vergadering was bijeen gekomen om nogmaals de nieuwe weg te bespreken. Daar Ged. Staten wel graag zouden zien dat deze weg voor 1949 in de raad aangenomen en aanbesteed wordt daar anders de financiering hiervan in gevaar zou komen. Daar de nieuwe weg zoals die nu geprojecteerd is, grote gedeelten van de oude weg ongebruikt laat liggen, ziet Hoofdplaat haar budget nog eens bedreigd, doordat zij naast de nieu we weg, ook de oude zal moeten onderhouden. Liever zou de raad deze onge bruikte stukken over doen aan de gemeente Biervliet, daar er een groot gedeelte ligt in de kom van Driewegen, dat ressorteert onder Biervliet. Wethouder Braakman voorziet echter, op korte termijn geen op lossing te krijgen met Biervliet Besloten werd het geschil voor te leggen aan Ged. Staten, met een verzoek een uitspraak te hoen en in deze kwestie te willen bemiddelen Bij de uitspraak van Ged. Staten zouden dan beide gemeenten zich moeten neerleggen. Het voorlopig rioleringsplan werd toegelicht door de heer de Clercq van de firma v.h. van Hasselt en R. K. MIDDENSTANDSBOND BISDOM HAARLEM Woensdag 3 November a.s. belegt de R. K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem een Najaars Centra le Raadsvergadering 's morgens te 11 uur in Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. Deze bijeenkomst waarin een zeer belangrijke agenda zal worden alge- werkt wij denken aan de Centra le Contributie-inning en de Kinder bijslag zal worden voorafgegaan door een H. Mis om 10 uur in de Sint Nicolaaskerk aan de Prins Hen drikkade. JPEVEN JAAR gevangenisstraf met aftrek van voorinternering, alsme de 15 jaar verlies van burgerlijke en politieke rechten, zo luidde de eis van de advocaat-fiscaal bij het Am sterdams Bizonder Gerechtshof tegen Prof. Dr. Jan van Dam, tijdens de be zetting secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming. Tijdens de uitvoerige verhoren kwa men o.a. ter sprake zijn bemoeiingen inzake het ontslag van onderwijs krachten, het schrappen van de na men van de leden van het Koninklijk Huis uit de schoolboekjes en de'loya liteitsverklaring voor studenten, waar voor Prof. van Dam zich zo ingespan nen had. Verdachte werd door de ge tuigen beschreven als een slappe fi guur Jan Pudding werd hij wel ge noemd maar men wist toch ook wel iets goeds van hem te vertellen. Hij had niet alle orders der Duitsers door gevoerd. Vandaar dan ook de betrek kelijk milde eis. de Koning. Na een voorstel van de heer Wieleman, dat door de heer de Clercq niet als verantwoord werd gekwalificeerd, werd een gedeelte van het rioleringsplan aangenomen. De aanbesteding verliep als volgt: Laagste inschrijver f 16500 Ver- straete uit Hoofdplaat, f 17911 firma Lambier en Vermeulen Breskens, f 21.500 J. den Oude, Biervliet f 23333 v. d. Sande Breskens. f 23584 Mollet uit Hoofdplaat. De begroting voor dit plan was f 21200. Zodat de gemeente nog be neden de begroting kan blijven. Bi) de rondvraag vroeg de heer Dekker naar de oorzaken van de slapte in de haven, op een tijd dat er anders veel bedrijvigheid en drukte heerste in de suikerbietentijd. De heer Blaakman antwoordde hierop, dat de oorzaak hiervan ge zocht moet worden op Z. Beveland, waar de boeren de suikerfabriek Dinteloord prefereren boven het om slachtige vervoer over de Schelde naar Sas van Gent. Niettemin, zal worden getracht de haven intensiever te doen gebruiken. ÏPIND 1946 hadden de spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond 1.846JÏ79, eind 1947; 1.972.439 spaarders. In een jaar tjjds waren er dus ruim 125.000 nieuwe spaarders bijgekomen. Niettemin daalden de spaarders-te goeden van f 1.046.563.324,-- tot f 986.021.681.-. Het gemiddelde spaarderstegoed daalde van f 567,— tot f 500.—. In 1948 zet deze tendens zich in zoverre voort, dat het aan tal spaarders naar verhouding veel sterker stijgt dan de gespaarde be dragen. Wat wil dit zeggen? Dat een steeds groter deel van de bevolking de spaar bank leert waarderen als een steun in de dure tijd. Er wordt in steeds sterkere mate gespaard voor doeleinden, gelegen in een zeer na bije toekomst; voor de aanschaffing van kleding, schoeisel, van huisraad, enz. Voor de spaarbanken betekent dit een sterke toeneming van de hoe veelheid werk; vele inlegposten, vele terugbetalingen. De baten nemen daarentegen af door de kortere ge middelde beieggingstijd. Dergelijke overwegingen stelt de spaarbank ech ter geheel terzijde. Want zij is een zuiver sociale instelling, die niet op winst uit is, doch slechts de bevol king goede diensten wil bewijzen en een doelmatige besteding van het in komen wil bevorderen. Dit geldt al thans van de spaarbanken die ver enigd zijn in de Nederlandse Spaar bankbond. Intussen kan dus moeilijk gezegd worden, dat sparen impopulair is, al zeggen velen dit elkaar na. Voor die bevolkingscategorieën, waarvoor de spaarbank in de eerste plaats is op gericht, is sparen weliswaar niet ge makkelijk. Maar het opbrengen van afbetalingstermijnen, die er onverbid delijk op tijd moeten zijn, is zeker niet gemakkelijker. Nu een onzekere wereld weinig houvast biedt voor veel omvattende economische beschouwin gen, bepalen wij ons ter gelegenheid van de Wereldspaardag tot deze een voudigste vorm van sparen, waarvan de zegenrijke gevolgen voor gezin en samenleving echter niet mogen wor den onderschat. Tegelijk met de uitroeping van de 31ste October tot Wereldspaardag (dit jaar om practische redenen op 29 Oc tober gehouden), werd, nu 24 jaar ge leden, het Internationaal Instituut voor het Spaarwezen geboren. De Wereldspaardag 1948 krijgt een bijzonder cachet, nn dit centrum van internationale samenwerking ter be vordering van het sparen onlangs naar Luxe artikelen aanzienlijk duurder 'M'AAR ons in welingelicbte kringen te Den Haag verzekerd wordt, heeft de Ministerraad nog geen volle dige overeenstemming bereikt inzake de loon- en prijspolitiek. Wel echter moet vaststaan, dat de verlaging van de subsidies op levens middelen zo veel mogelijk zal worden opgevangen door een vermindering van het winstpercentage van in dustrie en handel. Tussen de regering en vertegenwoordigers van het be drijfsleven worden voorts onderhan delingen gevoerd over nieuwe pro ductieschema's volgens welke meer goedkope producten worden gefabri ceerd. o.a. in de schoenen-, textiel-, aardewerk- en technische sectoren. Zowel fabrikant als detaillist en grossier moeten 'olgens de regerings plannen genegen zij» met weinig winst deze producten van de band te doen zodat de lagere elndprijs voor een deel de stijging van enkele lcvens- middelenprijzen kan verdisconteren. Het aantal producten in de betere prijsklasse, dat de fabrikanten mogen vervaardigen, wordt dan afhankelijk gesteld van het aantal utilitygoederen dat men produceert. De winstmarge op deze luxegoederen wordt in over leg met de prijsbeheersing opnieuw vastgesteld en zal aanzienlijk stijgen, teneinde een nog lagere winst op de utility-producten te compenseren. (Van onze Haagse correspondent) piND 1945 had Nederland 22.000 distributie-ambtenaren, verdeeld over 500 kringen. In Januari 1948 be droeg het aantal bonnenmensen nog meer dan 9000, doch vrijwel dagelijks krijgen er distributie-ambtenaren bun ontslag, zodat men het nieuwe jaar hoopt ln te gaan met 100 kringen en 5500 ambtenaren. En aan bet einde van 1949 hopen we een Economische Vnie in te gaan met nog slechts een staartje van een vet- en textieldistri butie, welke 2500 ambtenaren blijft vergen. Bij de C.C.D. is het van hetzelfde laken een pak. In de loop van dit jaar is het apparaat reeds enigszins inge krompen. Op 1 October werd o.a. een aantal ambtenaren naar huis gestuurd. Tegen 1 November zijn wederom 200 ontslagbriefjes uitgereikt en voor 1 Januari liggen er wederom wat klaar. In de loop van 1949 zal echter de aan zienlijkste inkrimping plaats vinden. Allereerst worden ontslagen de C.C. D.-ambtenaren, die nog nevenverdien sten genieten, op de tweede plaats de ongehuwden. Evenals de distributie zal ook de C.C.D. 1949 overleven, doch slechts met een uiterst beperkt corps. Hoewel de Prijsbeheersing blijft be staan zal van lieverlee de Prijs voor de luxe-goederen worden vrijgegeven, hetgeen inkrimping van het apparaat mogelijk maakt Men verwacht dat ongeveer de helft der ambtenaren in de loop van het komende jaar zal kunnen afvloeien Enkele honderden worden ontslagen per 1 Januari a.s. Precies eender is de situatie bij de rijksbureaux. Hun bezetting wordt sterk ingekrompen. Cijfers ontbreken echter nog. f)E AVONDZITTING van de Tweede Kamer, waarin 't ontwerp Nood wet Indonesië werd behandeld, werd voortgezet tot kwart over twee in de nacht. Het ontwerp werd aangenomen met 69 tegen 25 stemmen (tegen de A.R.. C.P.N.. Staatk. Gei', Welter en de Chr. Hist. v. d. Fels en Schraal), Hiermee toonde de Kamer haar instem ming met de opvatting van de Rege ring, dat deze algemene Machtigings wet noodzakelijk is wegens de toe stand in Indonesië, welke van dag tot dag zorgwekkender wordt. Het bestuur van de K.N V.B. heeft besloten, dat het wedstrijdprogram ma van 21 November, op welke dag te Antwerpen België Nederland wordt gespeeld, verschoven wordt naar 28 November. Verenigingen, die evenwel op 21 November hun com petitiewedstrijden wensen te spelen, kunnen daartoe aanvraag bij het be stuur indienen. Dit betekent dus. dat de verenigingen of op 21 of op 28 November die wedstrijd kunnen spe len. PELIKAAN-RAMDE 3-3 De Hulsterse meisjes moesten in Roosendaal een tweetal wedstrijden spelen, omdat Rapide momenteel met een terrein sukkelt en hoewel dit een zware opgave was, hebben ze zich uit muntend geweerd. Het had maar wei nig gescheeld oi de eerste wedstrijd zou een overwinning geworden zijn. maar een inzinking na rust bezorgde Pelikaan een overwicht, waarvan dank baar gebruik gemaakt werd. zodat een 3-1 achterstend nog in een gelijk spel werd omgezet. Reeds onmiddellijk na de aanvang zetten de Hulsterse meis jes goed op en Koosje v. d. Peyl weet een pracht doelpunt te maken. Een kwartier later weer een mooie aanval en dezelfde speelster maakt er 0-2 van. Pelikaan komt opzetten, aanval op aanval volgt en als de Ra pide keepster een oal verkeerd beoor deelt is het tegenpunt geboren. Na de rust een veranderd spelbeeld. Peli kaan is overwegend sterker, hetgeen tot uiting komt door de vele strafcor- ners. Toch komt het succes bij eer. doorbraak van de andere kant en Jenny Zaman maakt er 1-3 van. Hulst denkt nu gewonnen te hebben, maai Pelikaan sluit de Zeeuwse meisjes vol komen in en weet de stand tot 3 3 op te voeren. RAPIDE-PELIKAAN 0-0 De tweede wedstrijd vertoonde een geheel ander beeld. Hulst speelde Nationalisatie Britse staal industrie aangekondigd DIJ de opening van de nieuwe zit- ting van het Engelse Parlement heeft Koning George een troonrede uitgesproken, waarin hjj het wets ontwerp tot nationalisatie der Engelse staalindustrie heeft aangekondigd. De opening van het Parlement ging met een pracht en praal gepaard, die Londen sinds de vooroorlogse tijden niet meer gekend heeft. De koning was gekleed in een scharlaken rood en gouden uniform. De koningin droeg een wit-hermelijneii mantel over een avondjapon van wit satijn, die met goud afgezet was. Haar hoofd was ge tooid met een tiara, terwijl om haar hals een juwelenketting hing. Duizen den hadden zich langs de weg, die de stoet nam, opgest.ld. Bij aankomst aan het parlementsgebouw werd het koninklijk paar met luid gejuich en 41 kanonschoten begroet. In het Hogerhuis zette de koning voor het eerst sinds 10 jaar zijn kroon op en trok hij het roodfluwelen par-[ lementsgewaad aan. De beide prin sessen waren niet aanwezig. Met de| kroon op sprak de koning zittend zijn| rede uit, die elf minuten duurde. [WIEVROUW Fanny Blanker®—Koen kreeg van de Australische athle- tlekbond een uitnodiging naar Austra lië te komen Want Australië is een sportief land en de bevolking voelde het als een ernstige gemis, dai zij niet ta staat was. een Olympische kampioene in actie te zien. Ook de echtgenoot van Fanny, die tevens haar trainer is. werd geinvl- teerd maar over de kinderen sprak men niet. Dit laatste was voor Fannv uiter aard een bezwaar. Daarom zond zij het bestuur van de bond een leie gram. waarin zij meedeelde, verwacht te hebben, dat de uitnodiging ook haar kinderen zou gelden. Zij kreeg ten antwoord, dat men be reid was de kinderen over te laten komen, maar dat men in geen geval haar amateur-status in gevaar wilde brengen. En dit nu betekent, dat de echtelieden Blankers zelf de reiskos ten van hun kroost zouden moeten betalen. Toen men Fanny naar naar mening vroeg omtrent de kwestie, verklaarde ze. dat de kinderen aanvankelijk door particulieren waren uitgenodigd, maar dat van deze invitatie nooit meer iets is vernomen. „Het is nooit de bedoe ling geweest de bond de kosten te laten dragen", zei ze. Verder vond de kampioene het Australische programma nogal over laden. En het bericht, dat de K.N.A.U. de Australische bond heeft iaten we ten, dat Fanny de invitatie niet aan neemt geeft eindelijk de zekerheid, cal het uitstapje niet doorgaat. met 10 meisjes en had zich geheel op de verdediging ingesteld. Er was egen doorkomen aan en de enkele uitvallen die gedaan werden waren zeer gevaar lijk. Het was oor de Pelikaanvoor- hoede om hopeloos te worden en hoe wel tal van strafcorners gegeven wer den bleef succes uit. De Hulster keep ster v. d. Bom en mej. L Bol speelden een uitmuntende partij en grepen op de gevaarlijkste momenten in. zodat de stand dubbelblank kon gehouden worden Een goede prestatie van tien zwoegende meisjes, die door enthou siasme en teamgeest hun technisch veel sterkere tegenstandsters volkomen in bedwang hielden. MEJ. R. VERGOUWEN NAAR MOUSCRON. De Zeeuwse kampioene 200 m school slag. werd door de zwen vereniging Mouscron, uitgenodigd voo, een offi ciële kamp over 200 meter tegen de plaatselijke favoriete. Deze wedstrijd zal plaats vinden op de Belgische Na tionale feestdag 11 November a.s. TWEEKAMP P.S.V. EINDHOVEN- DE BRUINVIS SAS VAN GENT. Op Zondag 7 November gaat de Bruinvis er weer op uit om z'n krach ten te meten Ditmaal gaat 't tegen het sterke P.S.V Hoe zullen de Bruin- vts-dames er heren het er af brengen. De supporters hebben vertrouwen, maar willen toch in zo groot moge lijk getal mee om hun favorieten aan te wakkeren. Op St. Nicolaas-avona gaan ze om een verrassing naar Schaerbeek (Brus sel) om daar een 2-kamp te slaan tegen de Belgische rivalen. TERENUZEN TEGEN HANSWEERT, De Terneuzense Schaakclub speel de de eerste competitie-wedstrijd van dit seizoen. „Max Euwe" van Hans- weert werd het kind van de rekening en werd met een 9-1 nederlaag naar huis gestuurd. De gedetailleerde uit slag luidt als volgt: Terneuzen-,.Max Euwe": P. v. d. Sande-J. Karelse 1-0. G. v. Halsema- A. Quakkelaar 1-0. S. W. Henry-J. de Pree Va-'/a. J- v- d. Staal- J. Zuidweg 1-0. A. v. d. Staal-C. Ver hagen 1-0. A. Hamerlynck-P. Meyer 1-0. H. Voorhans-J. van Liere 1-0. A. Stadhouders-A. van Leire 1-0. J. v. d. Ree-J. Verhagen 1-0. J. Kieft-A. Pro- vije H-'/j. GOES, 25 October. Groenten: Bloemkool IA 25—38, idem I 1529, idem II 819, idem III 48, kropsla 1.504 gld. alles per 100 stuks, savoye- kool 6.5013 rodekool 6—7,50, witte kool 55.50, dubbele princessebonen 27—79, stoksnijbonen 33, peen 5.50—8, kroten 4.506.50, uien 0.507. prei 13 —15, andijvie 46.50, spruiten 3649, tomaten 12—32, aardappelen 5 gld. al les per 100 k.g. wortelen 512 gld. per 100 bos. KAPELLE 25 October Appels Jo nathan 2373, goudreinetten 2351, golden delicious 23—39, dubbele belle fleur 49, zoete kroon 4658, sterappel 2048, rembour mortier 26—32, franse reinette 3346, ermgaard 20, bramley's seedling 28—38, notarisappel 3847. kroetappels 23. Peren: comtesse de paris 30, winterlouwtjes 33 beurré alexandre lucas 5264, Josephine de malines 3053, beurré d'anjou 2155, winterbergamot 11, saint remy 2838, wintersuikerij 2843 kleiperen 2332. gieser wildeman 2538. nouveau poi- teau 24. Diversen: bramen 4864. fram bozen 190, tomaten 3—27, Groenten: prei 9.5—10, rode kool 15, witte kool 3.56.5. savoyekool 14—18 spruitkool 2631. uien 5, andijvie 5. dubbele princesse ronder draad 50 pronkbonen 6.5 cent alles per k.g. knolselderij 5.5 bloemkool 622 beide per stuk. chry santhen 18 per bos. ROTTERDAM. 26 October. To taal aanvoer 3841. Paarden 281, veu lens 37, magere runderen 650,,j7ette runderen 1340, graskalveren 328, nuchtere kalveren 238, schapen en lammeren 311, varkens 41, biggen 476, bokken en geiten 139. Prijzen: Slachtpaarden 1,251.10 0.90 per k.g.; werkpaarden 800600 —400, hitten 600—500—300; kalf- koeien 800700—600, melkkoeien 800700600, varekoeien 490400 350, vaarzen 575425—325; pinken 400300225, graskalveren 190150 110, biggen 484035. Marktnotering biggen aanvoer kleiner, handel zeer stroef, niet ge heel prijshoudend; paarden-aanvoer iets korter, handel zeer kalm, prijzen als vorige week, kalf- en melkkoeien aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijshoudend, varekoeien aanvoer korter, handel tamelijk, ruim prijs houdend, vaarzen en pinken-aan- voer ruimer, handel traag, prijzen on veranderd, graskalveren-aanvoer kor- |:r, handel redelijk, prijzen iets stijver. Keulen 89 (—0.02), Ruhrort —122 (+0.02), Lobith 867 (—0.041, Nijmegen 641 (—0.04), Arnhem 669 (—0.03), Eefde 202 (—0.01), Deventer 120 (—0.02), Borgharen 4024 (—0.02), Bel- feld 1082 (—0.07), Grave 458 (—0.06). Vreeswijk 0.45 (+0.13), Lith 0.50 (+0.10). alle maten en modellen Houthandel, AXEL. 8-0 Nog enkele wit emalUe uit grote voorraad tot 3 M. lang te koop en divers TIMMERHOUT. F. L. C. Hoornick Fz. Opslagplaats en woonhuis ACHTERSINGEL 2 J. tegen kleinere bestel- Qf luxe wagen Brieven onder no, 42990-O bureau De Stem, Hulst. FiH.JOQ.S5Ei IN, GOES UNGfVODCJlTBAAI 51'54 - TElff, 2A&} De koude is gekomen, het na jaar is begonnen. KLEEDT U DUS WARM, koopt nu 0ok donker blauw in grote maten. 955-0 Vanaf f „0,45 15 pnt S 89.— compleet met 3 zijden stang en opstand. Axelsestraat 16 - Tel. 2220 Terneuzen. Ook ETNA-FORNUIZEN voorradig. Betaling ook met Consumen tenbonnen. 9-o Kunt V hebben als U bij ons een prima soepele lederen jas koopt. Wij hebben Vesten, Jekkers, Mantels en Jassen, vanaf 117.tot 194. U zult er jaren plezier van hebben en z'j zijn: Rijwiel- en Motorhandel Axelsestraat 16 Telefoon 2220 TERNEUZEN. 10-O GEVRAAGD b(l 972-0 A. J. v. d, MEULEN-BECU, B 34, IJZENDIJKE AANGEBODEN Of te GOES. Brieven onder no. 42966-0 bureau „De Stem", Goes. HIER STAAT HET Het beroemde meesterte ken H.D.Z. naast de rijks- keur! Het is Drijfbout's garantie vooreen voegloos gesmede verlovings- of trouwring, uit het zuiverste goud gedreven! Vraag Uw goudsmid U de moderne H. D. Z.-coilectie voor te leggen. ringen MAATSCHAPPIJ N V Alle soorten door ons gerepareerd, gaan weer ja ren mee. - Voor Zeeland alléén LONDENSCHEKADE 19—19A, Mid delburg, Telefoon 2165. 959*0 TE KOOP AANGEB. Motorrijwiel DKW te koop, cc., In goede staat. Te bevra gen bij Fr. Voet. Zoutestraat l\ Hulst. 603 Een kinderwagen to koop zo goed als nieuw. Brieven onder no. 601, De stem, bljk. Hulst. Een ln goede staat ztynde elec tromotor Dütz 5 pk. te koop. Te bevragen bij de agent van De Stem, Hulsterweg go, Kuitaart Wegens verhuizing overcompleet 20 goed als nieuwe 'brede Bel gische buiskachel met oven te koop aangeboden. Te bevragen: Tivoliweg 32, Hulst. 599 DIVERSEN BeUa-brolmodelIen-boekJe No. 2 bevat een schat, van fraaie win- termodellen en is voor de prijs van slechts 45 cent verkrijg baar bij de agenten van De Stem. In het gebouw der Ambachtsschool te Goes zullen bij voldoenden deelname de volgende cursussen worden ge houden; OPLEIDING BOVAG-EXAMENS: leerling-monteur Hulpmonteur Tweede monteur OPLEIDING SMEDENEXAMENS: Vakbekwaamheid vestigingswet smeden patroons Gezel mach. bankwerker Gezel smid-bankwerker Gezel draaier OPLEIDING KLEERMAKERSEXAMENS: Diploma Gezel A Diploma Gezel B Diploma Meester C De lessen worden des avonds en of des Zaterdagsmid dags gegeven. Aangiften tot 6 November met ilitzon- denng van 1, 2 en 3 Nov. bij de directeur in het gebouw der school. 6 999_0 Verkrijgbaar by de Agenten van De Stem. Natuurlijk een De grootste wagen op kleine bon Markt 13, Tel. 2036, Terneuzen. 1-0 maatschappij van levensverzekering xn lijfrente Opg.ifcht 1657. G«»«l"od It Zurich Ksrtoor «Hf NWtrland: Hear«ngr«cKt 914 Amstardam-C. InspactaurJ, van GENK, SpaalHgUlaan 4 b Brad# N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ v f/7 Lok lost vet en vuil in Uw wasgoed zó terdege op, dat het wassen véél sneller en makkelijker gaat. Dat spaart U heel wat uurtjes achter de tobbe. per gróót pak LOK en de even voortreffelijke V KLOKZEEP komen van dezelfde fabriek V ZEEPFABRIEK „DE KLOK" HEERDE1 Heerlijk, wanneer U zelf Uw appels, peren, kool en straks Uw vlees kunt steriliseren. Wanneer de winter op z'n eind loopt, heeft U nog Uw groente, fruit en vlees in de kelder staan. Elke dag kunt U dén ook nog lekker eten. Nog is het niet te laat, nog kunt U voor gevulde lnrnaakglazen zorgen. Haal daarom vandaag nog inmaakglazen bij- WOLFERT, want ze zijn er weer, al is het wat laat geworden door de staking in Frankrijk. Deze 1-literglazen kosten compleet met ring 56 cent. Willen de dames uit Terneuzen, die reeds glazen besteld hebben deze voor deze ene keer af laten halen? Helaas hebben wy geen tijd, om ze te bezorgen, want we komen handen te kort. Mogen wij op U rekenen? EN NU NAAR WOLFERT OM HET 13 ALS STEEDS; TEL. 2050, K. KERKSTRAAT 1—3, TERNEUZEN 971—O

de Stem | 1948 | | pagina 3