Naar 't hoogste punt van Goes V WÊM schuim# faded JOol treek en ILitite* St^^r r&Men *et wer de Konins BORGHSTIJN DANSSCHOOL 6ABY VAN DE LAVOIH Inspecteurs-verkopers Kapitaal gevraagd ENGELS NEDERL. DUITS De Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk bekwaam Inspecteur MANTELSTOFFEN en R0KST0FFEN DE STEM VAN MAANDAG 4 OCTOBER 1948 lling Naast eigen initiatief zal vooral het particuliere geprikkeld worden De watertoren wordt gerestaureerd Hansweertse belangen Soekenplank UW ADRES VOOR Bierglazen 23 ct c/cuc Aofi&tc/ VOERMAN - DE PAUW E. FASSAERT FICKINGER Handels correspondentie ZIJDESTOFFEN Fa Schellinkhout Mevrouw „de Vierde" weet nog niet EN KAN NIET KRASSEN Vogelwaar» Graauw 1— Breskens 3 jke 2-Retran- 1—0; Rapen- ulst 2Oost» liskil 2 9—0; Axel 2 rn. Bovs 2— en.) n. Zwart- ■g—HTCC 0-5 EMHC-Push Tempo-Push ,rt Wit 2 2-1. C. 1—2. id. 0; Breda 3 ies.) Venlo Girls (afg.)EMHC A. Push 2 -Thor 2 (afg.) id. Pelikaan 2- Volt-Deto 9—1; OEC— lovenOranlt o 2-Oisterwijk PicusJPS d. uwen 1 14; (afg.) lias 2 (afg.); Marathon 2 rabant. 0—14; 2 1—0; PTT ga I 96. ga 1 2—1. om de jongens oen van de la te mogen aan- lating voor de nen de leeftijd leeft, maar de u in tegenstel- nde jaren al jaar oud zijn. komen alleen ng, die in het ia van de Dag- ploma van de hebben. cijfers. van de school, in een drin- en die onder cteur, de heer heoretische ge- de heer Van- sche gedeelte oor de gewone raarvan er 72 was niet veel h kon aan een ingen sinds de na uitgereikt tooi gaven zich ongeveer 375 jaar waren er uitgereikt en daar waren er et diploma be- 10 zwingelcur- gereikt worden. :eker niet van spreken en ook jaar is er weer dagcursus zijn e zwingelcursus ekhouden, han- retgeving gaven eit, dat van de ar het zwingel er 8 arbeiders dat men hier zich de moeite oor en door te slaagden: •rt J. Carpen- rcel B. Bouvré, M. Fermont, tegenmortel, te Ferket en Fe- ioewacht. oneré A. Drub- Achilles Schal- Ilen Koewacht, looi 1946—1948: Boogaert, Stop- ekene (B.) Al- lt, Albert Mor- Daele, en Ro- acht. M. 7 nws. 0 ens. Roman- nws. 8,1' auba- Schumann 9.15 0.30 vrouw tot gh zang. 10.50 r 11,30 Wagner 12,30 weerpr. ollandse liedjes gen 13,20 Pro- o spirituals 14 matinee. 18.25 n Liszt 17.45 iws 18,15 Tom 1. str. kr. 19 st in het zilte 15 piano 19.45 bouw 20 nws 5 Avro's bonte in 21,35 Als ik 45 Zangsterren ilands overz. iws, 23,15 Men- M. 12,32 licht nbouw kroniek alonmuz. 19.50 Voor outer en ;r. 21,30 Hon- tualiteiten 22 thmische muz. FILMPROGRAMMA Hieronder volgen de katholiek keu ringseisen voor de onderscheiden films, die deze week lopen. In de advertentiekolommen worden de rijks filmkeuringseisen genoemd. Grand Theater Goes: Nacht over Holland (18 jaar). Luxor, Vlissingen: De man met de zweep (14 jaar). Alhambra, Vlissingen: Achter de wolken (14 jaar) Electro Bioscoop Middelburg: Ach ter de wolken (14 jaar). JUBILEUM J. HUNTJENS Zaterdag had ten kantore van „de Stem" de huldiging plaats van de heer J. Huntjens, chef van de buiten dienst van ons blad. Het is e$n prefr» iige huldiging geworden, waarbij van de hoofddirectie uit Utrecht de heren dra Hermens en L. v. d. Grinten aanwezig waren en van het Stich- tingsbestuuh van „de Stem" dr. H. M. Houben. voorts waren de Bredase di rectie, alle afdelingschefs benevens de exploitatie-kantoorhouders uit de provincie tegenwoordig. Een reeks sprekers schetste de grote verdiensten van de jubilaris voor het bedrijf, welke zich weerspiegelt in diens loopbaan en regelmatige pro motie. Behalve deze hartelijke woor den werden dan ook geschenken zijn deel terwijl mevr. Hntjens met bloe men werd geëerd. In de namiddag recipieerde de jubi laris te zijnen huize. Ontelbare bloem stukken vertolkten de sympathie van vele vrienden, die ook persoonlijk hun gelukwensen kwamen uitspreken. Het moet voor de jubilaris en diens echt genote een grote voldoening geweest) zijn zich in het warme zonnetje van hun wensen te kunnen koesteren. EERSTE ZEEUWS DIEREN- ASYL De burgemeester van Vlissingen, mr dr B. C. Kolff. heeft in tegenwoor digheid van vele genodigden het eerste Zeeuwse dierenasyl te Vlissingen ge- opend. Dit asyl is geheel door parti culier initiatief tot stand gekomen en is ingericht door de vereniging tot be scherming van dieren afd. Zeeland Zuid. FRAUDULEUZE SLACHTING TE MIDDELBURG Ambtenaren van de CCD zijn te Middelburg een clandestiene slachting op het spoor gekomen. In een gebouw j.je, dat toebehoorde aan de expedi teur de K. werd een huid van een pas geslachte koe gevonden. De K.. die gearresteerd werd, heeft toegegeven gelegenheid tot dit zwarte bedrijf te hebben gegeven, maar wei gerde inlichtingen te verstrekken over de eigenlijke daders van de slachting. Op andere aanwijzingen is toen over gegaan tot de arrestatie van de slager S. en diens knecht, die tot nu toe ech ter niet bekend hebben. Het, drietal bevond zich Zaterdag nog in arrest. MOND- EN KLAUWZEER In de grensgemeenten Aardenburg en Sluis werd enkele dagen geleden mond en klauwzeer geconstateerd. Thans is de besmetting ook in de Poel nabij Goes doorgedrongen. Gelukkig is de situatie, naar wij van de Gczondheisdienst te Goes ver namen niet van verontrustende aard. Men hoopt de gevreesde ziekte nog le kunnen localiseren, vooral wan neer de veehouders meewerken en hun .lieren vlug laten inenten. TEOLINFABRIEKEN TE BREDA 100 JAAR De Vernis- en verfwarenfabrieken Teolin te Breda, vierden Zaterdag het lOOjaig bestaan. Het gezamenlijke personeel bood tijdens de huldiging een door «e beelhouwer Mlgnot ver vaardigd relief aan, dat de ontwikke ling der verfindustrie in beeld brengt. Op de receptie verschenen vele groot industriëlen uit Breda en verre omge ving. evenals de loco-burgemeester van Breda. mr. A. Struycken en de voorzitter der Kamer van Koophandel Ir. Beukers. In Concordia te Breda, werd 's avonds een revue opgevoerd. Relaties uit geheel Europa namen aan de feestviering deel. Ovezande Ernstig ongeval, De landarbeider v. d. W„ die werkzaamheden verricht te op de akkers van zijn werkgever de J„ is, doordat het paard op hol sloeg komen te vallen en in een ijzeren pin terecht gekomen, zodat hij ernstig ge wond werd. Het slachtoffer is naar „St. Joanna" te Goes vervoerd. Zijn toestand was Zaterdag nog ernstig. Terneuzen RAADSVERGADERING. De voorzitter herdacht met enkele treffende woorden het overlijden van de heer Verhagen, raadslid. Ook be tuigde hij mede namens de raad zijn deelneming aan de heer van Strien, wiens vrouw enkele dagen geleden overleden was. Als eerste punt van Bespreking kwam aan de orde de huur, welke de afdeling Terneuzen van het Rode Kruis zal moeten betalen voor het ge bruik van de barak, welke bij het hospitaalschip Canada is gebouwd. Hoewei het Rode Kruis kennis had ge geven, dat zij niet meer dan f 1000, per jaar zou kunnen betalen, werd de huur door de raad op f 1250,be paald. Het voorstel van B. en W. tot net deelnemen in de Stichting Schooltand- verzorging, waarover in een vorige ver gadering de stemmen staakten, werd nu aangenomen. In de vacature van mej. A. de Beth, lerares in de oude talen aan het Openbare Yyceum aan wie op haar verzoek eervol ontslag werd verleend, werd benoemd Drs. G. E. Halsema van Groningen. In de com missie van advies ingevolge de Woon- ruimtewet 1947 werden benoemd voor Terneuzen Zr. M. F. Comijs, M. van Liere, W. J Weterings, en J. Fraanje en voor Sluiskil F. Clemminck, T. Huisman, M. Schoof, H. Meert en R. F. de Wal. Ten slotte werd besloten tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van terreinen van de voormalige staalfabriek ten behoeve van de industrievestiging tot overneming van enkele straten in de Noordpolder van de N.V. Handelmaat schappij „Terneuzen", medewerking te verlenen aan. de aanschaffing van schoolbanken door de Vereniging voor Christelijk Onderwijs voor de school in de Jozinastraat en tot het aangaan van een geldlening groot f 600.000 ten behoeve van de 160 woningwetwonin gen. EEN AFSCHEID. De heer C. W. Udo, havenmeester, nam wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid van zijn superieuren en collegas. De ar- rondissements-hoofdingenieur ir. J. v. d Kerk, dankte de heer Udo voor zijn grote plichtsbetrachting. Ook namens het Rijkswaterstaatspersoneel werd hem een huldeblijk overhandigd. E'EN DER NIEUWE provinciale stichtingen, die na de oorlog wer den opgericht is de bovengenoemde, die na veel verkennend en voorbe reidend werk, deze maand meer openlijk naar huiten zal treden, wan neer de uitgebreide speciale sectie, waarin vertegenwoordigers van alle mogelijke instellingen en groepen zitting hebben, officieel gaat geïn stalleerd worden. Nu het eenmaal zover is lijkt 'het ons gewenst, een en ander mee te delen over dit lichaam, dat, indien de tekenen niet al te zeer bedriegen, heel veel op sociaal en cultureel gebied voor Zeeland zal gaan bereiken. Hoewel als provinciale instelling geen overkoepeling van bestaande or ganisaties zal het veel contact zoeken met de verschillende corporaties; bin dingen tot stand brengen waar dat wenselijk en mogelijk is; stimulerend en activerend werken; richting geven; adviezen verstrekken, materiaal vooi de documentatie verzamelen, enz. Zelf de arbeid en het pionleren niet schuwend wil de stichting in de eerste plaats het particuliere initiatief tot ontplooiing doen komen, naar het ge zonde beginsel dat de overheid niet eerder moet ingrijpen dan daar waar dit particulier initiatief in gebreke blijft. Het arbeidsveld der stichting ls even breed als diep. Zeeland is op verschillend gebied in de achterhoede geraakt. De buitenmid- delpuntige ligging, het isolement van zijn verschillende delen, de oorlogsver woesting en het conservatisme aan veel landelijke gebieden eigen, zijn daar de oorzaken van. De bestaande tekorten meten aan de toestanden elders, het inhalen van achterstanden daarna, met hulp van allen die helpen willen, ziedaar wat de Stichting zich ten doel stelt. In een onderhoud dat wij met de directeur der Stichting, de heer C. Lijnzaad hadden, vertelde die ons een en anöer van hetgeen op het getouw gezet ls of in de naaste toekomst daar op geplaatst gaat worden. De zorg voor de ouden van dagen heeft reeds de aandacht der Stich ting gehad en leidde, gelijk wij al be richtten, tot gelukkjge resultaten op Walcheren. Het getal rusthuizen rn Welcheren. 't Getal rusthuizen in Zee- de lieden, is veel te gering; activiteit is daarom geboden. Hetzelfde is het geval met de B.L.O.-scholen, waai-van er nog slechts twee in werking zijnen één in oprichting is, terwijl er zeker een achttal nodig is. Een speciale sec tie is door de Stichting dan ook in het leven geroepen. Gezinszorg, ziekenhuisverpleging, de classificatie der gemeenten (thans zo nadelig voor Zeeland werkend), bad- gelegenheden, dorpsgemeenschappen, nazorg, enz. enz., het zijn allemaal onderwerpen, actueel genoeg om ze aan te pakken en er plannen voor te ontwerpen, die uitvoerbaar zijn. Eerst het sociale doel. rje klemtoon zal voorlopig vooral door de Stichting worden gelegd op het sociale, omdat net hier het meest bij nijpt in Zeeland; later krijgt ook het culturele en folkloristische de aan dacht, welke die verdienen; alleen het vraagstuk der lectuurvoorziening op het platteland hoopt de Stichting zo spoedig mogelijk aan te vatten. Door de Stichting is gedurende de weinige maanden van haar bestaan al zeer veel vergelijkende feiten- en cij fermateriaal verzameld, dat ten dienste der gemeenschap staat. Ook wil de Stichting een voorlichtend orgaan op wetenschappelijk terrein worden. Men begrijpt, dat, waar de basis zo breed is, en aan 't particulier initia tief zo'n ruime plaats wordt ingeruimd een speciale sectie „hulptroepen" ook omvangrijk moet zijn. Zij bestaat dan ook uit ruim dertig personen, ieder op eigen terrein deskundig. De voorzitter is mr. dr. A. Mes, lid van Ged. Staten en de heer Lijnzaad zelf neemt het secretariaat waar. We willen nog vermelden dat deze Stichting niet iets nieuws is. In 1929 kreeg Drente, dat toen diep in de put zat, de primeur en de resul taten zijn van dien aard geweest, dat na de oorlog de regering deze stich tingen in alle provincies h.elp tot stand brengen; alleen Noord Holland staat nog buiten de rij. Instellingen als deze staan of vallen met de lei ding; we hebben goede hoop, dat de heer Lijnzaad de rechte man op de rechte plaats zal blijken te zijn. QNS GEZICHTSVELD is plotseling op verrassende wijze verbreed, doordat de directeur van de Waterlei ding Mij. „Zuid-Beveland", ons uit nodigde om de restauratie-werken aan de watertoren te bezichtigen en ons, langs trappen en loodrechte of doorzwiepende ladders, meevoerde naar het platform, dat nog wel tien meter lager is dan de top, maar zich toch 55 meter boven de begane grond bevindt. Zo leerden we Goes nog weer eens van een andere kant bekijken en niet van de slechtste. Het panorama van de oude Ganzenstad, zoals we het op die zonnige morgen, bekeken, was prachtig en de stijve klim, meer dan waard. Doch tenslotte waren we niet voor het schone vergezicht alleen, naar het hoogste punt van Goes geklau terd. Het eigenlijke doel was, van meer nabij de grote restauratie te be kijken, welke de watertoren momen teel ondergaat. Op dat doorluchtig plekje waren lassers druk bezig om oude binten door te branden en he- sen anderee het nieuwe profiel-ijzer, vers aangevoerd van de Schelde-werf, handig opwaarts. Nog interessanter waren de uiteenzettingen van ir Stoel. Bij het afkrabben van een verf- laagje was men enkele maanden ge leden tot de ontdekking gekomen, dat de geweldige ijzeren pijlers, die het waterreservoir en zijn ommanteling torsen, nogal van roest geleden had den, Om erger te voorkomen werd toen besloten het gehele draaggestel 7eAeen zandstraal g!ad te spuiten, dubbel te meniën, te gronden en in de standverf te zetten. Dit ingrijpend besluit moest neg door een verdergaand gevolgd wor den, want bij het nader bezien van de overkapping, die uit gewapend beton en hoek-fjzer bestond, kwam aan het licht, dat de oxydatie van 't ijzerwerk hier reeds was overgegaan m erosie, zodat het bij de minste aan raking afbladdert. Radicaal is men toen overgegaan tot algehele verwij dering van deze overkapping en het gebinte waarop dit rustte. De nieuwe overkapping zal uit an der materiaal bestaan. Men koos daar voor hout, dat bedekt gaat worden niet koperen platen. De kans op oxy- 'ils, hlerbiJ veel geringer. Gok het waterreservoir zelf, een enorme metalen kuip, met een in houd van 1250 m3, is opnieuw in de verf gezet. Aftakeling voorkomen JJET gehele karwei slaat een flink gat in de kas van de Waterleiding. De kosten bedragen niet minder dan vijftig procent van het bedrag, dat men in 1912 bij de bouw van de to ren moest neertellen. De restauratie is thans echter ook zo afdoende dat men in lange jaren geen vrees meer behoeft te hebben voor aftakeling. Op onze vraag of men de Goese toren absoluut nodig heeft voor een beho rlijke voorziening wérd beves tigend geantwoord. Des nachts krijgt men, ondanks de extra leveranties aan de waterlei dingen op Walcheren, steeds de kans de toren vol te pompen, zodat men iedere_ morgen een reserve bezit van ruim één millioen liter, zodat ook bij vrij groot gebruik de druk gehand haafd kan blijven. Zonder deze re serve zou men speciaal iedere Vrijdag Zaterdag en Maandag dan wordt het meeste water gebruikt in moei lijkheden komen te verkeren te Goes en omgeving. Bovendien is de Goese toren de eni ge die men nog bezit. Voorheen stond er ook een te Oudelande, maar die is tijdens de bezetting en bij de bevrij ding zo kapot geschoten, dat herstel te kostbaar werd en afbraak volgen moest. Weer op begane grond staan de, mochten we nog een blik werpen in het gebouwtje waar de motoren, schakelaars, automatische beveiligin gen, enz. in overvloed aanwezig zijn. Enige technische geheimen werden voor ons ontsluierd, doch de vakter men waren voor ons zo duister, dat we ons niet wagen aan de weergave er van. Zij nog gemeld, dat aan de toren- beStijging een ritueel voorafging dat kippevel-verwekkend was. We moes ten n.l. een formulier tekenen, dat we bij een eventuele verongelukking afzagen van schadevergoedingen. Gelukkig is op dit dramatische be gin een doodgewoon blij einde ge volgd! Vereniging opgericht r\00R een aantal ingezetenen was een vergadering uitgeschreven in de zaal „Thalia" om tot oprichting te komen van een vereniging tot behar tiging van de Hansweertse Belangen. Voor het oprichtingsbestuur, dat be stond uit bijna alie leden die deel uitmaakten van de feestcommissie van de onlangs gehouden Kronings feesten. maar waarvan nu dhr. M. Polderman als voorzitter fungeerde, was het een genoegen dat zo 'n groot aantal personen was opgekomen. Naast een inleidingswoord van de waarnemend voorzitter, die het doel van de vereniging uiteenzette om los van alle politiek de plaatselijke be langen door de op te richten vereni ging' te behartigen, waarbij enkele voorbeelden zoals woningbouw, w.o. bouwplannen enz., gaven zich 110 personen als lid op. De contributie werd vastgesteld op slechts 25 cent per jaar. Na stemming werd een vijf tal personen uit de vergadering geko zen, die de functies onderling zullen verdelen. Gekozen werden: M. Polder man, J. de Jong, C. v. d Vliet C v. d Borglit en A. Wijnands Door de heer Bruinshoofd werd aan de pas opgerichte vereniging, een ver zoek gericht om, aan het hoofdbestuur van de ATO te Utrecht te verzoeken om een dagelijkse ATO-dienst op Hansweert te laten lopen, daar thans alle Vervoer via Goes door slechts 2 dagen in de week geregeld ls. Terwijl de heer Theenaart het, be stuur verzocht om hij de bevoegde in stanties te verzoeken om in de bui tenhaven aan de Westhavendijk, weer een aanlegsteiger te verkrijgen voor het aanleggen van de plezierboten, jachten, enz. Het bestuur nam beide punten in het programma op. LITURGISCHE KALENDER. yoOR mij ligt de „Liturgische kalen der voor het gebruik in de scholen Schooljaar 1948-^49". Uitgave:" .van Poll Suykerbuyk, Roosendaal. Deze kalender heeft, zeker In het Zuiden, reeds op meerdere scholen een ere plaats veroverd. Deze positie zal nog verstevigd zijn, nu de kalender dit schooljaar tot volledige overeenstem ming is gekomen met de godsdienst methode van het R. K. Jongenswees huis te Tilburg. Jammer genoeg is tijdsgebrek oorzaak geweest, dat deze principiële overeenstemming nog niet in alle onderdelen in de kalender ver werkt werd. Wij troosten ons met de stellige toezegging voor het komend jaar. Het kenmerkende van deze methode ls wel gelegen in de bedoeling: deze kalender wil eerst en vooral een op- voedings-plan zijn Iedere week worden dan ook actuele motieven en beoefeningspunten aange geven. Tevens vindt men er toepasse lijke schietgebeden en last not least: een pakkende rubriek: „Voor het ge zin". Daarin worden rechtstreeks de ouders aangesproken, die door deze rubriek op de meest harmonische wijze bij het godsdienstonderricht kunnen aansluiten. De kinderen vinden iedere lesweek een reeks aantrekkelijke ta ken: tekeningen, opstellen van eigen gemaakte gebeden, zelfstudie, plakken, zoeken naar toepasselijke prentjes en foto's. Dit Jaar is de kalender ook beter bruikbaar als dagkalender: de cijfers zijn scherper en meer opvallend. De kleurendruk, aangepast aan de liturgische kleuren, is bijzonder fraai van uitvoering. Alleen dunkt het mij jammer, dat niet enkele van de ge bruikte prenten door andere vervan gen zijn. Ik tref nog steeds dezelfde mistekeningen aan als vorig jaar (te kleine hoofden, te lange armen). Som mige plaatjes zijn bovendien wel erg weinig-zeggend. Ofschoon deze kalender niet princi- piëel het gebruik van elke andere me thode uitsluit, zal het toch niet raad zaam zijn voor het onderricht een eigenmachtig mengsel van diverse me thodes te brouwen. Maar wie zich door deze kalender wil laten leiden, zal dankbaar zijn voor de zo harmonisch bijeengebrachte veelheid van stof en ideeën. Moge ook in vele gezinnen deze kalender een plaats vinden. Het con tact tussen gezin en school kan moei lijk op gelukkiger wijze tot stand komen. B. CANISIUS-BIJBEL IN NIEUWE UITGAVE. rvE CANISIUS-BIJBEL, in 1939 ver- schenen, heeft het Bijbel-lezen onder ons katholieke volk ongetwij feld sterk bevorderd. In betrekkelijk korte tijd was de oplage geheel uit verkocht. Jaren tevoren was intussen reeds het plan ontworpen, om de uit gave, die in 1939 in vijf delen ge schiedde, in één gemakkelijk te han teren deel beschikbaar te stellen. Bui tengewone technische moeilijkheden moesten daarvoor overwonnen worden De Uitgeverij „Het Spectrum" kan er trots op zijn, dat ze alle tegenslagen ten spijt, thans met deze uitgave voor de dag kan komen. De nieuwe Ca- nisius-bijbel is in verschillende uit voeringen verkrijgbaar. De duurdere in bizonder fraaie banden lenen zich zeer goed voor een geschenk, bij pries terfeesten en huwelijkssluitingen. De St. Wiilibrordus-vereniging opvolg ster van Peter Canisius gaat het geven van een Bijbel als geschenk bij huwelijken speciaal propageren. De eenvoudigste uitgave is echter ook een voornaam en kloek boekwerk met heldere letter en fijn papier. Het katholieke volk mag zeer zeker nog wel vertrouwd raken met de Bij bel. Kardinaal de Jong zet in een in structief voorwoord uiteen, hoe de Kerk van het begin af haar gelovigen heeft onderricht en gesticht met het woord van de H. Schrift, hoe de li turgie bidt en mediteert en looft en prijst en smeekt met de Schriftuur in de hand: Maar de Kerk meeft er steeds op aangedrongen, dat dit wegwijs- maken in de H. Schrift ertoe zal lei den, dat de gelovigen ook zelf die H. Boeken in de hand nemenDe overweging van Jezus' leer en leven in de Evangeliën en van de predi king van de Apostelen over de on waardeerbare schat van ons christelijk bestaan kan slechts een uiterst heil zame invloed hebben op het leven van hen, die lezen in een geest van geloof en godsvrucht. En wie de geestelijke rijpheid bezit voor het verstaan van het Oude Testament, zal er in de ge schiedenis van Israël de wonderbare leiding van Gods Voorzienigheid be wonderen. zijn barmhartigheid en zijn rechtvaardigdheidü Dit voorwoprd vormt een betere aansporing voor het aanschaffen van deze Bijbel dan wij kunnen geven. Men leze het in zijn geheel en men make van de Bijbel een dagelijkse vriend. ^°eIfmno^ena^aifedpeS^n'fl'^ar-*'euIn0narC'1 Van Zweden' heeft deze wcek nam tweT elanden V elande,,''»acht Hunneberg in West-Zweden. HU WIEGEN RIETEN STOELEN LINNENBANKEN WASMANDEN WASKOFFERS P BAKKERSMANDEN HONDENMANDEN DUI VENMANDEN LUXE MANDEN WERK is de Rietmeubelhandel en Mandenmakerij. Onovertrefbaar in kwali- liteit en steeds het laagst in prijs. 675-0 J. F. CASTELEYN Keizerstraat 3 GOES 28 cl. 695-0 Bij her kopen van Uw WALA- BEHA is zorgvuldig passen ver eist, dan pgs weet U zeker, dat deze voor U „geknipt" is. Wij willen U bij Uw keuze gaarne behulpzaam zijn. - Een prettige en vakkundige bediening vindt U bij: TERNEUZEN UW BELANG fastaaSSe* dafxkoft&i/l Aan onderstaand adres verkrijgbaar: Varkensmeel, Paardenmeel. Rundveemeel. Kippengraan, Ochtendvoer, Duivenvoer enz. Dreef 20, Lamswaarde. 68I-0 LID VAN HET KATHOLIEK CULTUREEL VER BAND VAN DANSLERAREN SAN FILIPPO NERI BAND VAN DANSLERAREN SAN FILIPO NERI. Privé adres: STEENSTRAAT 15 HUL ST A. De lessen voor beginners vangen aan op Woensdag 13 October des avonds om 7 uur. B. Voor gevorderden op Dinsdag 19 October. C. Enkele meisjes kunnen zich aanmelden om opgeleid te worden voor een balletgroep. Vanaf heden gelegenheid zich in te laten schrijven ook voor privélessen, 15 Steenstraat. Spreekuur dagelijks tussen 5 fen 6 uur behalve 's Zaterdags Zondags tussen 11 en 12 uur v.m. BESCHAAFD DANSONDERWIJS! Op verzoek dansdemonstratie met beroepspartner Vraagt inlichtingen. 174-0 Vooraanstaande Koffiebranderij en Thee handel zoekt voor spoedige indiensttreding TWEE a. voor Limburg en Oost-Brabant; b. voor West-Brabant, Rotterdam. Sollicitanten tot 35 jaar moeten all-round verkoper zijn bij voorkeur de verkoop van het verpakte merkartikel beheersen. Indien gewenst is geheimhouding verzekerd. Brieven met recente foto, genoten onder wijs, uitvoerige levensloop, enz. onder no. 6290 v. Borssum Waalkes, Vondellaan 53, Baarn. 381-00 Door jonge energiek zakenman met zaak in Techn. Huishoud, apparaten, waarin grote omzet. Benodigd ka pitaal f 10.000, aflosbaar in 10 jaar tegen 6 a 7 pet. rente. Brieven worden gaarne ingewacht onder no. 40297-OO bureau van dit blad (geheimhouding verzekerd). Grote Levensverzekering-My zoekt een in haar Volksverzekeringsinspectie, om vattende het westelijk gedeelte van N. Brabant. Gegadigden moeten over een ruime ervaring beschikken en zowel or ganisatorisch als productief de nodige bekwaamheden bezitten. Voor ener giek persoon prettige werkkring met goede salariëring en provisievoorwaar- den. Premievrij pensioen. Leeftijd niet boven 40 jaar. Brieven onder no. 40382-00 bureau van dit blad. Breda Teteringsedijk 119 Gediplomeerd Leraar Beëdigd Tolk Vertaler, 188-00 Heden ontvangen een .sortering in zwart, grijs, bruin en beige. Een kleine doch mooie sortering effen en gebloemde Noordstraat 66 TERNEUZEN 642-0 waarom 3 van de 4 huisvrouwen steeds VIM gebruiken.*) VIM houdt de pannen blinkend schoon, daarom gebruiken ze 't De verbluffend fijne in een actief schuimlaagje gevatte VIM-deeltjes reinigen intensief, rap en veilig! VIM maakt smetteloos schoon, spaart huis en huisraad. Doe als 3 van de 4: eis VIM I De grote bus is het voordeligst. Een rapport van de Nederlandse Stichting voor Statistiek zegt: in 74 van de 100 gezinnen wordt VIM gebruikt. VRAAG DE GELE BUS MET METALEN BODEM ALLEEN DAT 15 VIMI V 76-024 Wat zegt hooidcondttcteur ervan fpiegelennDatTukt alleen met Erdal, die zo beroem is door zijn Slans' ERDAL is enig N.V. Mij. voor Wasverwerking Erdalfabriek, Amersfoort Beroepenterie Na 5 *7

de Stem | 1948 | | pagina 4