1 De tijd van gemakzucht voorbij is I.V.O. TAX Hulsterse Middenstand organiseert een Winkelweek Georganiseerd door de Katholieke Middenstandsbond bisdom Breda, afdeling Hulst De Hulster Middenstand steekt de handen uit de mouwen winkelstand van Hulst Winkelweek-nieuws Hulst centrum voor Uw inkopen 4 IOOI Aan de De klant is weer Koning -O. M j /V JÈ ':vw - tm- loon 2020 - GOES 24 56-0 >n. nds 5 uur. iries, tors, teor, enz. ductie. t grote I 5.- Ipn de osch. j.M.-plaats- irg en Den September. HKOSISIHDF RT6LMriER eenMOOE- NPEH WINKELWEEK HULST 1948 I Na de bevrijding wa DE BEVRIJDING hadden we ge- hoopt spoedig tot meer normale toestanden in het bedrijfsleren te kun nen terugkeren. Om vele redenen, welke we vooral in de treurige ontwik keling der internationale toestanden moeten zoeken, is dit niet gebeurd. De armoede, welke door de bezetting en door de gesel van de oorlog over ons Nederland Is gekomen, waren we on getwijfeld. dank zij de hulp van Ame rika, reeds veel verder te boven geko men, maar de systematische tegen werking van de machten van twee dracht en de haat en nijd, heeft een sterkere herleving belet. Slechts langzaam daagt 't 1 angzaam, zeer langzaam slechts daagt een nieuwe tijd en we hopen, dat we daaraan kunnen medewerken en dat het herlevingsproces niet worde verstoord door een nieuwe vloed van bloed en' tra nen. En in middels vra gen de be hoeften van het dagelijks leven onze aandacht en onze krach ten. Ieder mens in de Maatschap pij, iedere stand, iedere groep heeft zijn eigen problemen Sn vraagstukken welke moeten worden opgelost. De Overheid moet wikken en wegen om haar taak ten opzichte van haar bur gers van elke rang en stand, zo goed mogelijk te vervullen. tPR IS IN HET LEVEN van de ouderen onder ons wel nooit een tijd geweest, met zulke eigenaardige en moeilijke problemen, dan de tijd, waarin we nu leven. Sinds mensengeslachten zijn er met zulke schokkende gebeurtenissen voorgevallen, als m de laatste tien jaren. Leed is er geleden op zn'n ruime schaal als wel zelden tevoren in de geschiedenis is gekend. D; oorlog met zijn ernstige gevolgen heeft ons gehele maatschappelijk stelsel uit elkaar gerukt en de na-oorlogse on rust op het politiek en eioromisch terrein heeft verhinderd, dat de zo nodige bezinning en rust om met overleg en aandacht bij de econo mische opbouw de noodzakelijke energie te ontplooien, kon terugkeren. Over de landen van Euicpa, over ons land en over onze Maatschap pij drijlt en doorzichtige mist. waardoor we de lichten der toekomst nog nie* zien schijnen. Verwarring en onrust op het terrein der sociale, economische en financiële vraagstukken geven een onzekerheid en onvoldaanheid, door welke het tot ontwikkeling brengen van de zo nodige energie, ook in het bedrijfsleven wordt belemmerd. nog steeds het leeuwenaandeel voor zijn rekening. Sterkere troeven nc middenstand heeft nog sterke troeven in handen. Zijn bétere ser vice, zijn bijna gerégeld persoonlijk contact met de klanten, zijn zorg om in bepaalde artikelen zoveel mogelijk als een specialist op te treden, zijn tot heden toe de reden geweest, waar om hij zich zo glansrijk heeft kunnen handhaven. Bovendien hebben vele middenstanders het nut ingezien om zich in eigen inkoop-coöperaties te verenigen, waardoor zij hebben be reikt, dat zij even goedkoop hebben ingekocht als de grote bedrijven en door goede voorlichting in de adminis tratie en inrichting van het bedrijf, het onkostencijfer hebben kunnen druk ken. Het valt echter niet te ontkennen dat de economische en financiële ach teruitgang van de handeldrijvende Middenstand ongunstig afsteekt bij de betere situatie, waarin een groot deel van de industriële middenstand en het ambacht verkeert. De hoge lonen, wel ke deze laatste groepen moeten beta len, zijn geen beletsel gebleken om locli nog van een vrij renderend be drijf te spreken. Bovendien is er nog steeds een gebrek aan industriële pro ducten en aan goede ambachtslieden. Met de handeldrijvende Middenstand is het echter dikwijls heel wat treu riger gesteld. Ër is een onevenredig groot aantal winkels en zaken ont staan, ondanks de beperking, opgelegd door de zo heilzaam werkende vesti gingswet. Het marktwezen is steeds groeiende en al heeft dit in ons eco nomisch bestel ook een reden en een recht van bestaan, de groote knoeie rijen, welke de prijzen ondermijnen, betekenen een bepaald gevaar voor de rentabiliteit van het middenstandsbe- drijf. Daarbij komen, en dat geldt voor het gehele bedrijfsleven, en als een j moet. niet met scheïe ogen neerzien specifiek na-ooriogs verschijnsel de op gjj„ z.g. concurrent, maar hij moet De verdelende rechtvaardigheid, wel- veel te hoge fiscale lasten, een kost-zich bewust zijn, dat hij alleen niet ke van haar wordt gevraagd eist, dat I baar ambtenarenapparaat en niet be- j anBS kan hebben, dat hij alleen een ze de belangen der verschillende groe- taalde arbeid als gevolg van het bon- j zwak riet is, cn dat alleen de samen- v.„, ...1,.-1 oi 1 bundeling van alle middenstanders in een grote, sterke organisatie hem red den kan. Laten we trachten de menta liteit. de opvattingen omtrent samen werking. omtrent standsgevoel te ver beteren en wé zullen een grote orga nisatie in al haar kracht zien groeien. Dan eerst kan en zal er gesproken worden van een machtsontwikkeling E. LOCKEFEER noemd de ruggegraal van do Maat schappij. Denk de Middenstand weg uit ons maatschappelijk léven, wat blijft er dan over? Een samenleving, waarin werkgevers en werknemers overblijven, zonder bindende midden moot, zonder een behoorlijk distributie apparaat om de producten te brengen van producent naar consument. Want al wordt zo dikwijls afgegeven op die „dure middenstand", er zijn bewijzen genoeg te vinden, waaruit blijkt, dat als b.v. een overheids- of staats-appa- raat de distributie zou moeten regelen er van een vermindering van distribu- tiekosten geen sprake zou zijn, maar wel van een hopeloze verwarring, een corruptie op grote schaal cn een ab normale stijging van distributiekosten. In het land waar men de proef heeft genomen, heeft men naast de staats winkels met vastgestelde prijzen ook winkels met toegestane zwarte prijzen opgericht. En daar ging men over tot ontwaarding van geld en goed. Het aanleunen tegen de muur van over heidssteun liikt w»' gemakkelijk. Tij delijk kan dit nuttig en nodig zijn, maar uiteindehik zal de middenstand zich zelf moeten redden. Wettelijke maatregelen als b.v. de vestigingswet, dé winkelsluitingswet, overheidscredie- ten, bankfaciliteiten, het is alles goed en nodig, maar wannéér de midden stand de macht van het getal, de macht van de organisatie niet zal be- grijnen, zolang zal noch de Overheid, noch het publiek op voldoende wijze rekening houden met de gróte waarde, welke een gezonde middenstand in de samenleving betekent. Schouder aan schouder IJ et is nu eenmaal zo, dat de stem van de eenling in het geweld en in het gewoel verloren gaat. Er zijn zoveel belangen te dienen, er is zoveel geweeklaag op de wereld, er zijn zo veel mistoestanden op te heffen. Reeds zoveel jaren lang is de Middenstand voorgehouden, dat hij offers moet brengen voor zijn organisatie, evenals de arbeiders en de boeren deze bren gen. Herhaaldelijk is jong en oud voor gehouden, dat zonder een grote en sterke organisatie de toekomst van een gezonde middenstand niet verze kerd kan zijn. Verhoging van stoffe lijke welvaart is noodzakelijk, maar solidariteit op geestelijk en cultureel terrein zijn misschien nog noodwendi- ger. standsbewustzijn, standsgevoel, standseer zouden- wij het willen noe men, moeten de middenstand bezielen, en deze zijn niet voor enkele guldens contributie te koop. Deze moeten ge vonden worden in een heilige overtui ging, dat iedere denkende Middenstan der verplicht is. schouder aan schou der te vechten voor de eer en het be staansrecht van de stand, waarin hij is geboren en gegroeid en waarin hij zich een maatschappelijke positie moet verwerven. De middenstander peil van het volk tegen elkaar afweegt nenstelsel. Indien de winkelier zijn cn lusten en lasten verdeelt, naar eer i arbeid in een uurloon zou betaald zien cn geweten en naar recht en orde. i indien de vrouwen en kinderen voor Over het herstel van de geestelijke cn morele grondslagen der samenle ving, waarmede zo eng verbonden zijn de belangen en doelstellingen van een gezonde maatschappij, zullen we thans niet spreken. Hoewel dit herstel op de eerste plaats noodzakelijk is, om de vrede en samenwerking tussen de ver schillende standen te bevorderen en een werkelijke geestelijke wederopbouw mogelijk te maken, zullen we in hoofdzaak bezien de positie en be staansmogelijkheid van de Midden stand in een Maatschappij, zoals die na de oorlog is gegroeid. Waarheen de Midden stand Jn deze doolhof van moeilijkheden, waaruit de juiste weg bijna niet is te vinden, vragen allen zich met een zekere angst af: „Waar gaat het met de Middenstand heen Hoe zal de Middenstand in zich zelf de krachten vinden, om zich staande te houden niet alleen, maar om zich op te werken uit de zware zorgen, en om zijn positie te handhaven cn te verbeteren. Overal is dreiging om hem heen. De z.g. ge leide-economie, met zijn beperkingen cn reglementeringen, de voortdurende controle en de prijsbeheersing, dat alles werkt, ontzettend enerverend op de mentaliteit van de Middenstand. Daarnaast, heeft de Middenstand ge ducht rekening te houden met de wer king der arbeidscoöperaties, de waren- hiuspohtiek en andere invloeden, ook in de boezem van de Middenstand ze.f. Er is een teveel aan beunhazen, onbevoegden, aan elementen met wei nig verantwoordelijkheidsgevoel Het zal niet zo lang meer duren, dat de onderlinge concurrentie en na-ijvêr er de oorzaak van zullen zijn, dat net voor velen weer zal gaan 0111 het droge brood. De voor-oorlogse ervaring op dit gebied staat ons nog steeds voor ogen. En wat moeten we denken van de affiches, welke de coöperatie ook hier verspreid: „Niet 0111 het gewin maar om het gezin?" Dit is daarop het slag woord. Alsof ook deze coöperatie zon der grote onkosten en zonder winst in stand kan blijven en alsof de midden standszaken teren op de rug van de medeburger en veel te hoge winsten maken!! Als economisch verweermiddel heeft de arboidscoöperatie reden cn recht van bestaan, omdat ze niet alleen een economische maar ook een sociale taak voor dien stand vervult, maar het is de taak van de Middenstand, door zijn dienende functie, door zijn betere ser vice, door zijn concurrerend optreden, deze coöperaties zoveel mogelijk over bodig te maken. De omvang dezer coöperaties en der warenhuizen en groot-winkelbedrijven is nog niet van dien aard, dat deze een direct gevaar voor de Middenstand beteken: Van de totale dlstrlbutle- onizet neemt het klein-winkelbedrijt het werk in het middenstandsbedrijf loon naar werken zouden krijgen, in dien vooral in de levensmiddelenbran che de winstmarge van vele artikelen zou gebracht worden op het peil, waar op deze redelijk zou zijn, dan zou het er in vele middenstandsbedrljven heel wat gunstiger uitzien, want meer dan één zaak staat voor de financiële af grond. Dc overbezetting is een euvel, maar volgens onze mening moet ook voor de nieuwe vestigingen een soepel heid en redelijkheid worden betracht, want vele jonge middenstanders heb ben recht op een bestaan en wroeg of laat wensen ze te worden ingeschakeld In het bedrijf. Hét is duidelijk, dat ze de nodige ontwikkeling en financiële betrouw baarheid zullen moeten bezitten, ze moeten technische bekwaamheid en handelskennis hebben. Gelukkig vóör de Middenstand zelf is de tijd voorbij dat iedere beunhaas met een paar cen ten op zak een winkel of zaak kon beginnen. Waf noodzakelijk is Dc vestigingswet is redelijk en nood zakelijk. Hel feit, dat vele midden standers het niet ver hebben gebracht en dat vooral sommige jongeren het niet ver zullen brengen is niet alleen in de tijdsomstandigheden en in de tegenstanders te zoeken, maar vooral in gebrek aan ontwikkeling en aan handelskennis. Ook de technische in richting van winkel en bedrijf spreekt thans een woordje mee. Het publiek vraagt goede waar voor zijn eigen geld. De tijd, dat de grootste rommel aan de man kon worden gebracht is geluk kig voorbij. Reeds meermalen is de jonge middenstanders voorgehouden, dat ze moeten inzien, dat de ernst j'\,r,e kennis in het zakenleven gelei delijk terugkeren. Het was voor som migen geen kunst om koopman te spelen, het ging alles zo automatisch, zo gemakkelijk. Het is niet overdreven te beweren, dat de meeste jongeren nog teren en zakendoen op de funda menten, welke door hun ouders met veel moeite en zorgen zijn gelegd en dat zij geweldig kunnen profiteren van cie soliditeit van die bedrijven welke hun als een rijk geschenk in de schoot zijn geworpen. Thans zullen ze moeten tonen, dat het zweet en de zorgen van hun vaders en moeders niet tevergeefs is geweest en dat hun plicht is het werk van hun ouders aan te passen aan de tegenwoordige tijden. Dan zul len ze de stormen, welke over het middenstands-<bedrijfsleven komen, kun nen weerstaan. Ook de Oevrheid heeft een taak [)(1 overheid heeft ook een taak ter bescherming van de middenstand, van de middenstand, welke een zege zal zijn voor hem zelf én voor land en volk. Nieuw bloed, nieuw leven yoor onze katholieken is de princi piële organisatie hét aangewezen lichaam. Dc samenwerking met de christelijke en de neutrale organisa ties worden door ons bevorderd, mits er geen gevaar bestaat voor de ont wikkeling onzer katholieke beginselen. Wij hebben eens gelezen, dat de mid denstander individualist, soms zelfs egoïst is in hart en nieren. Onze me ning is anders, wij beschouwen de middenstanders als bindmiddel in de maatschappij, als iemand, die gevoel heeft voor zijn evenmens, die zich ge ven wil als het anderen betreft. Maar hij is kortzichtig, als het er op aan komt. samen met zijn standgenoten op te trekken en te offeren voor het ene grote doel: zijn stand te bescher men tegen de gevaren van buiten. Geduldig en gelaten draagt hij de lasten, welke hem dagelijks op de schouders worden gelegd in de vorm van controle, prijsbeheersing. arbeids inspectie, loonbelasting, omzetbelasting, fiscale bemoeiingen en zo meer, maar hij voelt niet aan. dat hij langs de weg van een sterke organisatie kan protestéren, wanneer hem overlast wordt aangedaan, of wanneer hij onder zorgen gebukt gaat. van de overheid kan eisen, zijn zórgen tot meer rede lijke normen terug te brengen. Voor véle middenstandskwalen is het grote geneesmiddel, een sterke or ganisatie, waar kracht en beleid wordt gekweekt. De Hulsterse Middenstand heeft de laatste jaren onder de druk der tij den, geen mooi beeld gegeven van, wat wij noemen, een sterke organi satie. Gelukkig is hierin de laatste maanden een wending ten goede gekomen. Het ledental stijgt, de ver gaderingen worden beter bezocht en vooral verblijdend is het te bemer ken, dat de jongeren zich hun plicht bewust zijn geworden. Jong bloed, nieuw leven kan de Hulsterse Middenstandsorganisatie op een hoger plan brengen. Een bewijs hiervoor kan gevonden Worden in het initiatief dat in dé organisatie is genomen om bij gele genheid van de Jubileumfeesten eén flink opgezette „Winkelweek" te orga niseren. Het is lange jaren geledéh, dat Hulst binnen zijn muren een win kelweek zag groeien. Het feit is verblijdend, omdat de winkelstand hier inziet., dat dé tijd van gemakzucht voorbij moet zijn, dat Hulst een positie van centrum van handel en nering in O. Z. Vlaan deren moet herwinnen cn hand haven. Het gevaar bestond, dat andere ge meenten hét initiatief uit de handen der Hulsterse winkeliers gingen weg kapen en terecht handig gebruik maakten van de onvergeeflijke indom meling van de Hulsterse neringdoen den. Moge handel en nering in Hulst bloeien, moge het succes, dat deze eerste na-oorlogse winkelweek in Hulst ongetwijfeld in zijn opzet verscholen houdt, een prikkel zijn tot verdere krachtsontwikkeling op de weg der samenbinding van de middenstand. Dit zal Hulst ten zege zijn! Tenslotte willen Wij U allen toe roepen i „Als gij dan in U voelt de erfenis der Vaderen, dan moge gij weten en willén." „Zij weten, dat, wat komen mag, Doc.h hij slechts wint, die waagt. En wie Zich zélvén geven wil. Door 't Dónker vlamméli draagt." E. TH. LOCKEFEER. Voorzitter Feestcomité. klinkt Aller- wegen loopt men samen om feest te TAOOÏt HEEL HET LAND luid het feestgeruis. vieren en de armoede van het land wordt nu bedekt met rijke dos van kleuren, loof en licht. Wat sluimerde is ontwaakt. Er is zoeken naar eenheid, om in harmonie de gouden Koningin te vieren en de nieuwe Koningin te huldigen. In goud en oranje staat dit feest: Nederland een sprookjestuin in de nieuwe wereld van vandaag. Er luidt een feestklok tot ontwaken maar ook een noodklok om te waken. Alsof dit nieuwe Koningschap een nieuwe periode van ons land inluidt: zo moet eenieder op zijn hoede zijn op wat de toekomst brengen kan. /JOK de Middenstand is ontwaakt: het hart van deze stad, de ther mometer voor de economische toe stand. Daar tekent zich het wel en wee van onze burgerij, daar is de ge voelige plaats, waarop het beeld van overvloed of tekort zich vastlegt. De Middenstand heeft een betere tijd gekend, na een reeks van magere jaren, die wellicht nog niet vergeten zijn, maar de eerste klap zal Weer voor de Middenstand zijn. Daarom moet de Middenstand waken en klaar staan om de komende stoot op te vangen. Een van de voornaamste uitingen van de wil tot slagen in de Midden stand is de Winkeliersvereniging, die zich opmaakt om dit jubileum- en in huldigingsfeest te tonen, wat zij kan, om het publiek naar zich toe te trek ken, bijzonder met de kracht van haar uitstalkast. Het streven is gelukkig; want nu langzamerhand de goederen weer rui mer binnen komen, maar het geld minder ruim kan uitgaan, is degene, die het publiek het lokkendst lokt de „primus inter pares", de eerste onder zijn soortgenoten én dit niet alleen in éigen stad, maar ook daarbuiten. deze feestdagen mogen de in zet zijn van een wedloop, niet al-1 De winkelstand toont, dat Zij begrip heeft voor de tijd. Zij wil eén een heid vormen in haar eigén belang, maar werkt hu aan het algemeen be lang door een groot feest rüêê te vié ren in haar stijl; met goods waar óp góede wijze aangeprezen. Dit móge haar, de Middenstand, de Winkelstand, tót lóf én zegen Wezén De Burgemeester van Hulst, B. A. TH. M. TRUFFINO. Hulst, 25 Augustus 1948. A ls VOORZITTER der R .K. Mid denstand een woordje voor allen. Eindelijk kunnen we U tonen wat Hulst was en nog is. Bekijkt U de kaart van O. Z. Vlaanderen en U ziet dat Hulst het centrum kan cn moet zijn. De spil van vele wegen, het centrum der industrie, trekpleister der toeristeh met een uiterst vooruitstrevende mid denstand, 'n stadje van historische be tekenis, dat gepast vermaak in speel tuin en bioscoop verschaft. JMaar wat zouden we hebben aan de vele wegen als ze voor U niét productief zijn. Wat hebt U aan een industrie, waar bij geen brood verdiend zou worden. Wat hebben we aan toeristen die niét éven rusten, drinken én kópen. Wat hebbèn we aan eén midden stand dié niét toont vooruitstrevend te zijn. Wat hebben we aan een historisch stadje als we niét restaureren. Wat hebben we aan één speeltuin en bioscoop als er geen mensen komen. Tn Hulst doet men wat men kan en slechts een onderdeel wil ik belich ten. De middenstand roept U op, nk met holle woorden maar met daden. De middenstand viert de Jubileum feesten door U ook te doen feesten bij Uw inkopen. De middenstand biedt U artikelen als nergens anders. De advertenties in dit blad geeft U uitleg wat U kunt krijgen, De prijzen die U nog extra krijgt, tonen dat wij onze klanten ook nog wat geven. De service onzer winkeliers zal reden, dat de middenstand wordt gc- leen in deze dagen, maar ook in de| binden aan hen. De medewerking van alle instanties Hclkr sian/I ook. Hot is niét zonder tot Cen der eerste winkelstadjes in werd ontvangen, waarvoor onze dank' Zecuwsch-Vlaanderen. De winkeliers hebben getoond door Het stadje Hulst pakt de zaken flink aan. Een Winkelweek leidt de Jubileumfeesten in en zo pittoresk kan het stadje, waarvan men hierboven een oude afbeelding ziet, niet zijn, of het zal thans aan bekoring winnen door de wijze waarop de middenstanders de straten hebben weten op te fleuren door hun fleurige étalages. XJET IS EEN zeer goede gedachte geweest van het bestuur van de Hulsterse Middenstands Vereniging om bij gelegenheid vart de ko mende Jubileum- en Kroningsfeesten, evenals dat in vroeger jaren het geval geweest is, een winkelweek te organiseren, waaraan bijna alle middenstan ders deelnemen, terwijl er bovendien in samenwerking met andere organi saties voor gezorgd is, dat oók de komende feesten in alle opzichten zullen slagen. Het is ontegenzeggelijk een feit en wie zal dat nog trachten te ont kennen dat we thans enkele jaren na de bevrijding tot de conclusie geko men zijn, dat de klant evenals vroeger weer koning is en de winkeliers, die met hun tijd mee willen gaan, hebben dit begrepen. De tijd, dat de klant maar te aanvaarden had, wat de winkelier hem wilde geven is gelukkig voorbij en daar er weer enigszins keus en verscheidenheid van artikelen is, die men kan aanbieden, is het nu de klant, die bepaalde eisen kan stel len enze ook stelt. HULST CENTRUM. JTR MOET weer iéts gebeuren om de klanten te trekken, de concurren tie is groter geworden en vanzelfspre kend moet er eens een extra-gelegen heid zijn om te tonen, wat men het publiek kan bieden en eén goed voor bereide, grootscheeps opgezette actie is hiervoor de aangewezen weg. Wil men als zakenman in zijn eigen stad, in zijn eigen omgeving verkopen, dan dient men aan te tonen, dat men even goedkoop, ja zo mogelijk Zelfs goedkoper Is dan op andere plaatsen, opdat de koper en natuurlijk ook de kijklustige, die dan vanzelf koper zal worden, de overtuiging krijge, dat men niet op een ander moet gaan halen, wat het eigen land, wat de eigen stad biedt. Hulst immers beschouwt zich als hét centrum van de streek, zowel op het gebied van verkeer, markt- en organi satiewezen, als op dat van handel en industrie. Hét beschouwt zich als een inkoop- en verkoopcentrum van betekenis, en het is dan ook dê taak van de Hul sterse wnkeliers om daadwerkelijk te tonen, dat in hun zaken te kust en te keur wordt aangeboden, datgene, waaraan de klant behoefte heeft. HOE LIEFLIJK IS DIT STADJE. Hulst meent ook aanspraak te mogen maken óp dé titel centrum van toerisme en Ongetwijfeld biedt Hulst vele bezienswaardigheden, die een be zoek aan de stad aantrekkelijk maken. Het is alleen maar de kunst om deze bezienswaardigheden uit te buiten en een goed gevoerde propaganda voor alles wat Hulst biedt, zou zeer zeker ook de middenstand en de midden standszaken ten goede kunnen komen, Hier ligt een taak voor de V. V V. (Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer) die in samenwerking met de middenstand al hét nodige dient té verrichten om hierop de aandacht te vestigen. Hoe schoon zijn de wallen, die thans, dank zij dê zorgen van het gemeente bestuur, in een uitmuntende staat ver keren, Welke toerist zou geen bezóêk willen brengen aan de prachtige basi liek van de H. Willebrordus, die als een symbool van eenheid en macht het omringende land beheerst. Hoé móói is niet het gemeentehuis met zijn prachtige toren, welke van eeuwen her dateert en nu gelukkig ge restaureerd wordt. En zo zijn er zoveel dingen, die niet alleen voor de inwoners iets betekenen maar ook voor een vreemdeling. Het is alleen maar de kunst om er de aandacht op te vestigen. Welke industrieën zijn in Hulst of omgeving niet tot ontwikkeling geko men en is een bezoék daaraan niét meer dan de móeite waard. Uiteindelijk komt men na zo'n be zoek toch in Hulst terecht en dan is er voor de middenstand een taak te vervullen, t.w. de gelegenheid aan te grijpen om van de omstandigheden te profiteren en om dan als goed zaken man te bieden wat men heeft. KEN UW PLICHT. Het is de bedoeling van deze winkel week om de belangstelling van de omgeving te trekken, maar meer nog haar te vergroten. Goede busverbindingen uit geheel Z. Vlaanderen en zeker uit het Oostelijk deel. waarvan men het toch moet heb ben. animeren een bezoek en de te bieden attracties zullen zeker oud en jong bekoren. We willen niet al te zeer op de Jubileum- en kroningsfeesten vooruit lopen, maar op dit gebied wordt óók met medewerking van de middenstand heel wat gepresteerd en wie een kijkje achter de schermen heeft kunnen ne men, weet ongetwijfeld wel, dat bij dergelijke gelegenheden van de winke liers grote offers gevraagd worden. Offers, die gaarne gefbraóht worden, ais men dan zelf ook maar de voldoe ning mag beleven te zien, dat de eigen zaken niet voorbijgelopen worden en dat ook deze goed genoeg zijn om er de inkopen te doen. Goed en geschoold personeel staat de bezoeker ten dienste en wat men in de etalage niet ziet, vraagt men binnen. Hoe het ook zij, heel de Hulsterse Middenstand heeft zich ingespannen om van deee winkelweek iets goeds te maken en daarom alleen al is het te hopen, dat ze in alle opzichten zal mogen slagen. Onzé beste wensen vergezellen hier bij de initiatiefnemers. "JUJDENS de winkelweek geven de deelnemende winkeliers voor iedere gulden die men besteed een genum merde bon, kans gevende op een der prachtige prijzen, die door het Comité zijn aangekocht. Deze bonnen dienen als lot voor de loterij, waarvan de trekking plaats heeft na afloop van de winkelweek. De prijzen, waaronder een eerste klas radio, prima stofzuiger, een prach tige cassette, rooktafel en nog verschil lende andere waardevolle prijzen, zijn te bezichtigen in de etalage van hot Modemagazijn Maison Neelemans, Vis markt, Hulst. etalage-wedstrijd. samenwerking wat te willen bereiken in het belang van hun klanten en zo doende automatisch ook in hun eigen belang. Dé etalages zullen tonen dat er wat te zien is, want U allen moet beslissen wie in de etalagewedstrijd prijs heeft, ^an U, klanten, te tonen dat U waar deert wat er voor U gedaan Wordt, kóopt deze jtlbileumweek al Uw arti kelen ih Hulst. Vergeet eehtêr ons ook niet In de weken nadien. Wij zullen U binden door concur rerende prijzen, door service, door sor tering, door kwaliteit. Zaterdag na de winkelsluiting heeft dé officiële opening plaats. Maandag ïUllen dè póórten der Winkels wijd Openstaan. We heten U van harte wel kom. Namens de winkeliers, aange sloten bij de R. K. Midden standsbond, F. A M. G. DE MEURICHY, voorzitter. Programma der feeste lijkheden. Zaterdag 28 Aug. Tenniswedstrijden. S u. n.m Onenlne Winkelweek m. Etalagewedstrijd met mu zlkile Wandeling Zóndag 29 Aug. Tenniswedstrijden. Dinsdag 31 Aug. 10.— u. v.m. Vliegerwedstrijd voor jongens op een ter rein nabij de N.C.B. 2.u. n.m. Voetbalwedstrijd Hülst-Goes. 4.30.— u. n.m. Internationale voetbalwedstrijd EDO (Haarlem) - Sportkring St. Niklaas. 70 u. Concert Op de Markt. 9.u. Licht-stoct met muziek. Zaterdag 4 Sept. 2.u. n.m. Ballonwedstrijd. 3.30 u. n.m. Volksspelen 7 30 u. n.m. Opening muziek feest met concert op de Markt. Zondag 5 Scpt Muziekconcours. Maandag 6 Sept. 11.30 u. Aubade aan dc Officiële personen voor het Stad huis. door de school kinderen en de plaatse lijke organisaties. Daarna reidansen. 3.u. n.m. Optocht. 7.— u. n.m. Concert op de Markt 10.— n.m. Bal-Champêtre op de Markt. Woensdag 8 Sept. Dag voor schoolkinderen, w.o. Volksspelen cn tractatie's. Voor nadêre bijzonderheden wordrt naar uitgebreide pro. gramma's verwezen. Het Bestuur Vreemdelingen verkeer. publiek zal uitspraak moeten doen, wie van de deelnemende winkeliers de mooiste en best verkoop bare etalage heeft gemaakt. Bij de deelnemende winkeliers kan men brief jes krijgen waarop in aiphabetische volgorde de namen van de deelnemen de winkeliers staan. Achter de naam van de winkelier, die volgens U de mooiste en beste eta lage heeft, plaatst U het nummer 1, achter de daarop volgende beste het nummer 2 en zo vervolgens tot en met mirtmêr 5. Dus U zoekt dê vijf mooiste etalage's uit en geeft die eën nummer in de rangorde van 1 tot en met 5. De prijzen worden als volgt ge wonnen Dé winkelier die het meeste 1 achter zijn naam heeft staan, heeft dus vol gens de beoordeling van het publiek de mooiste en beste etalage, die met de meeste 2 achter zijn naam heeft dus de 2de mooiste etalage, enz. De eerste prijs komt dus toe aan een van hen. die achter de naam van die winkelier het cijfer 1 hebben ge zet. deze loten mee om de eerste prijs en zo zal het ook gaan met de 2de, 3e, 4de en 5e prijs. Wil er echter rekening mee houden dat alleen briefjes in aanmerking ko men, waarop duidelijk naam en adres van de inzender staat cn niét méér, maar ook niet minder dan 5 nummers zijn geplaatst achter de naam van de winkelier, die volgens U de beste eta lage heeft. De prijzen, welke hiervoor beschik baar zijn. staan ook in de etalage van Maison Neelemans. De briefjes moeten gedeponeerd worden in een bus, die staat in het portiek van de heer H. Morres, meu belmagazijn, Vismarkt alhier, geduren de dê dagen van de winkelweek van des morgens 9 tot des namiddags 8 uur. DEELNEMERS AAN DE WINKELWEEK. A. Ivens, Bierkaaistraat; fa. Julia v. d. Walle, id.: Freyser-Boel, id.; fa. Mos- res, Vismarkt; Maison Neelemans, id.; fa. A. Wilking, idem; Hoogwijks Ge schenkenhuis, Steenstraat; W. A. van Poppel, idem; fa. Borghstijn. idem; Reiss-v. d. Berghe, idem; fa. Fassaert, idêm; D. de Cock, Korte Nieuwstr.; Alb. Eggermont, idem; H. Mehauden, Bonte Hondstraat; v. d. Bogaert, idem; R. Malcontent, idem; Cyr. v. Vooren, L. Nieuwstraat; Schoenh. Kramers, id. Ijzerhandel Reuling, idem; fa. A. F. Buysse, idem; v Passemiers cn Zn., idem; Chocolaterie Message, idem; J. B. de Bruyn, Houtmarkt; J. Janssens, KI. Bagijnstraat: Em. de Vos, Zoute- straat; Pema, Corn, de Vosplein; fa. D. F. v. d. Heyden, Gentsestraat; Drukkerij Zelandia, idem: fa. P. M. v. d. Wallo, Idem; fa J. Baart, idem; A. Weemaes. idenr, Sevar. idem; C. v. d. Walle-Blommaert, Stationstraat;

de Stem | 1948 | | pagina 1