Oranje-vlag ging in de mast voor de waterpolo-ploeg Middelkamp onbetwist heerser te Steenbergen tad en Land Tranen en ruzie bij de wielrenners RADIO DE STEiM VAN MAANDAG 9 AUGUSTUS- 1948 Eervolle derde plaats achter Italië en Hongarije 'ïockey-elftal in halve finale tegen India Monsterloop van Argentinië Twee gewonnen bokspartijen Van de prominente Belgen bleef enkel v. Verre in de running Wijziging successierecht j I QP <le laatste dag van het Ol.vm- nisch zwemtournoni is nog een maal de Nederlandse driekleur de lucht ingegaan, zij het aan de derde mast. ten teken dat onze water nnloploeg de lirnnzen medaille had gewonnen. Op dit fraaie resultaat hadden onze waterpolo jongens niet gehoopt, immers ons waterpolospel- peil is uu niet direct van zo hoge internationaal gehalte, dat tevoren hoge verwachtingen van ons team konden verwacht worden. Het Nederlandse zevental heeft zich echter gegeven tot het uiterste, nadat het de makkelijke eerste poule was doorgesneld. Op de laatste dag heeft her prachtige strijd gele verd tegen Italië De Italianen speel den beter, harder en enthousiaster, De gebronsde mannen wonnen met 4—2. dus nog maar op het nippertje. De ruststand was 3—2.Door deze zege belandde de Olympische titel bij Italië. Hongarije, dat met 30 van België won. kwam op de tweede plaats terecht, terwijl de Belgen ach ter Nederland op de vierde plaats be landden. 3 ouden medailles voor V. St. r>.e laatste zwemdag bracht overi gens de Amerikanen nog drie gouden medailles. En wel op de 200 meter schoolslag heren, de 1500 m. borstcrawl heren en de 400 m. borst- crawl dames. Zowel op de 200 m. als op de 1500 m. ging het Olympisch record eraan. Joe Verdeur maakte op de 200 m. een tijd van 2 min. 39.3 sec. (oud record 2 min. 42,5 van de Jap Ha- muro te Berlijn gemaaktOnze land genoot Bob Bonte startte ook in deze finale. Hij was de enige die de school slag' on de orthodoxe wijze zwom. Op de tweede 100 meter kreeg hij eei« zware inzinking en belandde daardoor op de achtste plaatst. Niet alleen de eerste maar ook ae tweede en derde plaats waren voor de Yankees. Op de 400 m.. borstcrawl dames was hei de razendsnelle Amerikaanse Ann Curtiss die het Olympisch goud kreeg en die tevens 't record van de potige Deense Karen Harup omver kegelde. De nieuwe tijd was 5 min. 7,8 sec. De Deense noteerde in de uitermate spannende finale op de tweede plaats ecu tijd van 5 min. 21,2 sec. Op de 1500 meter was de Amerikaan Mc Lane heer en meester. De Austra liër Marshall kon hem op geen stuk ken na benaderen. De Amerikaan zwom de 1500 meter in 9 min. 13.5 sec en de Australiër in 9 min. 331,5 s. Niet ontevreden ^vcr het algemeen kan men niet ontevreden zijn over de Neder landse resultaten. Het was geen Ber lijn. waar Rie Mastenbroek de* grote s;ei was en voor Nederland tezamen met Nida Senff vier gouden en een zilveren medaille veroverde. Onze kleine Nederlandse ploeg heeft een woordje meegesproken in het sterae internationale gezelschap. Twee van de drie zwemsters kwamen in de fi nale 100 meter borstcrawl, drie zwem sters in de eindstrijd 100 meter rug- slag en 200 meter schoolslag. Bob Eonte was onder de acht beste school slagzwemmers en bleek de snelste zwemmer op orthodoxe wijze te zijn. Bovendien streed de Nederlandse damesploeg met zeven andere ploegen om de Olympische titel op de 4 x 100 meter estafette. Eenmaal klonk het Wilhelmus in het Olympisch stadion toen Nel van Vliet haar gouden me daille won. En nog driemaal eing de VENIJNIGE RHEUMATIEK - MAAKT DE STERKSTE MENSEN ZIEK want rhcumatische pijnen ondermijnen het hele gestel, het humeur, het hui selijk leven.... Laat het toch zo ver! niet komen: drijf de oorzaak van uwi lijden uit uw leden. Dat kan met' Kruschen Salts. Kruschen helpt u uw kwaal aan te vallen in de kiem: on zuiver bloed. De aansporende werking an de zes minerale zouten van Kru schen op leven, nieren en ingewanden, wekt uw organen op tot jeugdige, krachtige werking. Daardoor gaat het bloed sneller stromen en onzuiverhe den, schadelijke zuren, kunnen zich niet meer vastzetten. Die toch zijn de oorzaak van uw lijden en pijn. Naar mate deze regelmatig worden verwij derd vóór zij schade kunnen aanrich ten en u leed berokkenen voelt ge u allengs bevrijd van uw pijnen; ook van de angst voor steeds maar nieuwe dreiging van steeds heftiger aanval len. Probeer 't met Kruschen; waar om zoudt ge niet? Vraag Kruschen bij uw apotheker of drogist, (adv. 763-ooi 18 recordverbeteringen 'J'E Berlijn in 1936 werden alle Olympische zwemrecords verbeterd, met uitzondering van het 1500 meter borstcrawl-record van dc Japanner Kitamura, in 1932 te Los Angeles gemaakt. En na 12 jaar bleek alles nog sneller te gaan. want het merkwaardige feit deed zich voor. dat weer alle records, behalve ook nu weer dat van de 1500 meter, naar beneden werden gehaald, .sommige zelfs een paar maal. In totaal werd achttien maal een record genoteerd. Bovendien brachten de Ver. Staten 't wereld record op de 4 x 200 meter esta fette op hun naam. Nederlandse vlag aan de derde mast de tucht in: voor de bronzen medaille van Marie Louise Vaessen op de 100 meter borstcrawl, de damesestafette ploeg en het waterpoloteam. In het waterpolotournooi weiden de eerste zes plaatsen door Europese landen bezet, doch op de zwem- en springnummers toonden de Amerika nen met hun grote keuze aan ma teriaal, hun hegemonie. Bij de heren werden alle acht gouden medailles door de Ver. Staten behaald. Boven dien gingen nog zes zilveren en twee bronzen medaille naar de nieuwe wereld. Bij de dames werden vier van dc zeven gouden medailles gewonnen alsmede vier zilveren en een bronzen. Denemarken volgde daarna met twee gouden, twee zilveren en een bronzen medaille. j|1 GLN de Pakistanse grootmees ters der hoekeysehool heeft liet Nederlandse hockevelfta! de eersie nederlaag in het Olympische tour- nooi geleden. Ondanks de 6-i ne derlaag komt liet Nederlandse elf tal. In de halve finale, die vandaag lerspeeld wordt tussen India, Ne derland. Pakisstan en Engeland. Hedenavond om 6 uur treden de Oranjehemden aan togen India en om halt' acht begint de wedstrijd Pakistan-Engeland. Donderdag vol gen de finale en de strijd om de der de en vierde plaats. Dat is dan de laatste phase van de grote hockey- strijd tussen 13 landen, in welkè strijd Oranje zich wakker heeft ge weerd. Pakistan heeft in de strijd tegen de Nederlandse elf. zo'n ver bluffende techniek gedemonstreerd, dat de toeschouwers in extase geraak ten. Weergaloos handig met de bal als het ware aan de stick gekleefd, sneden zij de Pakistaanse aanvallers vele malen met kort en mathemalhi- sche zuiver samenspel door onze hard zwoegende middenlinie en ware de rustige Drijver er niet geweest, dan zou de nederlaag der Oranjehemden waarschijnlijker nog groter dan 6-1 zijn geweest. Ondanks de nederlaag heeft onze ploeg zeer goed gespeeld, beoordeeld naar Europese maatstaf. De rust ging in met 4-0 voor Paki stan. In het laatste kwartier van de tweede helft scoorde Boerstra met het puntje, dat de eer redde. Engeland won met 8-0 van Afghani stan, België met 2-1 van Frankrijk en Zwitserland met 3-1 van de Ver. Staten. Belg Gailly zakte in elkaar OU de laatste alhletiekdag van de Olympische Spelen vond ook de start plaats voor de monsterloop van 42 k.m., die Marathon heet. En zoals vrijwel steeds, was er ook nu een dramatisch tintje. Trewijl iedereen dacht dat de Belg Gailly die zirh met de moed der wanhoop op de eerste plaats had weten te hand haven. werd het uiteindelijk een Argentijnse zege. Op de laatste tien kilometer van de loop ontwikkelde zich een fantastische strijd, om de eerste plaats tussen de Belg, de Argentijn Cabrora en de Brit Richards. Hoewel Cabrora en Richard om de beurt een poging de den de dappere Belg van de kop te verdringen, hield Gailly uitstekend vol en als eerste kwam hij het Wem bley Stadion binnen Maar bij de finish bleek Cabrora, die vren dicht achter Gailly liep. nog zoveel reserve te bezitten, dat hij met een fantas tische spurt de volkomen uitgeputte Belg passeerd, waarna deze ook nog. onmoedigd als hij was, door Richards werd ingehaald. Met grote moeite wist Gailly zich over de eindstreep te worstelen, waarna hij in elkaar zakte. De uitslag luidt 1 en Olympisch kampioen Cabrora, (Argentinië)'2 uur 34 min. 51.6 see. 2 Richards (Gr. Brittanniëi 2 uur 35 min. 7.6 sec. 3 Gailly (België) 2 uur 35 min. 43.6 sec. 4 Coleman (Z. Afrika) 2 uur 36 min. 6 sec. 5 Guinez (Argen tinië) 2 uur 36 min. 36 sec. 6 Luyt (Z. Afrika) 2 uur 38 min. 11 sec. INE Nederlandse boksers zijn in Lon- den niet slecht begonnen. Corman boekte een overwinning op de Rassaeli (Iran) in een weinig hoogstaande par tij, Schubart schakelde de Tsjech Prihoda uit, doch van Kempen daar entegen won van de Pool Chijohla. De Nederlandse ploeg ziet er zo uit: Vlioggswicht: Corman, Groningen; Vedergewicht: Linneman. Amsterdam Lichtgewicht: J. Remie, Breda. Wel- tergewicht van Kempen, Rotterdam; Middengewicht: Schubart. Groningen Halfzwaargewicht H. Quentemcyr. Inaië. Er zijn in totaal 206 deelnemers: 26' in het vlieggewicht. 30 bantamgewicht 30 vedergewicht, 28 lichtgewicht, 26 weltergewicht. 25 middengewicht 24 halfzwaargewicht en 7 zwaargewicht. HORDIJK UITGESCHAKELD J^ORDIJK, die zich bij het degen- schermen in de tweede ronde plaatst door de Portugees Comes Lino te verslaan, werd in de tweede ronde echter uitgeschakeld. GEEN ROEIERS MEER i^A een fraaie race met harde wind enstroom tegen heeft de onge- sturde vier van de Delftse Sportclub, de laatste Nederlandse boot die nog in de roeystrijd was te Henley, In de halve finale tegen de vier van Italië, (Europees kampioen) eervol het on derspit gedolven. Onze roeiers zijn dus uitgeschakeld. Het gaat nu tussen Italië. Denemarken en de Ver. Staten op dit nummer. NOG HOOP BIJ HET ZEILEN \]^AT het zeilen aangaat, in de Fire- flyklasse zit de Jong thans op ed vierde plaats, in de Swallowklasse be zet de Vries Lentsch de tiende plaats, in de Starklasse is Maas nu vijfde en in de Drakenklasse ligt Jonker op de achtste plaats. Dinsdag wordt gestart voor de res terende wedstrijden. Waarbij Neder land de hoop op Maas en de Jong heefr, gevestigd. Ernstige val van IJzelendoorn ^EEN, goed gaat het niet met bij de achtste finale ritten uit tegen de Uruguees Rocca. De Uruguees probeerde Hijzelen- onze wielrenners in Londen, doorn bij de finish met een geweldige Zaterdagmorgen blonk de Neder-1 spurt te passeeren binnen de rode landse ploeg bij wijze van spreken lijn. Hij kwam daardoor in aanraking van een bijzonder optimisme, maar j met de Nederlander, die een paar TAc wereldkampioen Theo Middel kamp heeft op de laatste lien van de 135 km„ die het wielercrite- rium van Steenbergen lang was, 't stempel van zijn buitengewone vorm gedrukt. Het zal voor Gcrrit Schutte, de nationale kampioen '48, een moeilijk te verteren pil bete kend hebben dat d'n Fiel uit Kiel- drecht 8 ronden voor 't einde wist weg te springen en met niet min der dan 1 m. 20 sec. voorsprong zich in dit „criterium der kampioenen dc lauwerkrans om de schouders fietste, de tweede in successie. Dc blonde Bosschenaar redde zijn eer in het groepje van drie renners die uit het veld van 54 moedigen ongclapt waren overgebleven. De Belg Verre uit Brussel eindigde na een prachtige koers als derde en de Tour-de-France-man Frans v. d. Zande uit Halsteren nestelde zich op de 4 plaats. De hemelgoden mochten aanvankelijk dit wielerfestijn minder gunstig ge zind zijn, het werd later beter, de wielergoden daarentegen waren vast besloten deze koers van start af in hun voordeel te beslechten. Francken, Ravenstein, v. d. Zande en Rik van Steenbergen schoten al di reet als meteoren weg en nog voor het prote peleton. waarin Middel kamp, Schulte, Braspenning, Pauwels, de Korver, Storm en v, Gelderen de gevreesde Belgen Nest Sterckx, Buyl, Mertens, v. Verre en Juul de Poor ter beloerden, er erg ln hadden, wa ren zij reeds 'n kwart ronde weg. v. Verre, Storm en Bi.il wisten zich los te wringen en stoven achter de uit lopers aan, totdat Schulte en Middel kamp het blijkbaar welletjes begon nen te vinden en zich in de achter volging wierpen. Ze hadden echter kans gezien met de Belgen Sterckx. Bijl, Mertens en Juul de Poorter- af te rekenen die succesievelijk uit de koers waren verdwenen. Na 22 ronden was de slag om de kopgroep gele verd en uit het: verdeelde veld had den zich Schulte, Middelkamp, van Steenbergen, v. Verre. Storm, Raven stein, v. d. Zande. Bijl en Franken los weten te maken, waarvan de laat ste het tempo niet meer vol kon houden en afzakte. De Korver was ui# het peleton weggelopen en ver kreeg aansluiting met Francken. Fons Stuyts draaide moedig alleen voor 't grote peleton uit, waarin Hopstaken domineerde en van Ast uit verdwe nen was. Met nog 55 van de 90 ron den voor de boeg had de Korver zich bij de kopgroep weten te voegen en was Francken afgezakt tot Stuyts. De Korver moest echter uit de kop groep lossen waaruit van Steenber gen en Ravestein door pech waren verdwenen. Dc beslissing vier uur later lag Blankenauw tranen te baden, stond Harmans te schelden en lag Hijzelcndoom in het ziekenhuis. De oorzaak van de tranen en de ruzie was, dat de Nederlandse achtervol- gingsploeg (Voorting, Blankenauw, Faanhof cn Harmans) het er bar slecht tegen... Uruguay had afge bracht. In de serie werd het viertal namelijk op gedecideerde manier ge klopt en daardoor uitgeschakeld. Weg dus met alle goede kansen. En nu Hijzelendoorn. Na in de Sjc- ries de Cubaan Rodriguez op zijn sioffen te hebben geklopt, kwam hij Adv. 762-00 meter voor de finishlijn tegen de grond smakte. Rocca sloeg driemaal over de kop. De gewonde Nederlander wiens gelaat hevig bloedde, draaide zich langzaam op zijn rug om, strekte zijn armen uit en bleef zo rustig lig gen. totdat men hem per brancard naar het middenterrein vervoerde, waar een diepe snede boven het oog geconstateerd werd. die overbrenging naar een hospitaal vereiste. Rocca wentelde zich na zijn val in hysterische gilbuien over de grond, zodat hij' door verschillende helpers vastgehouden moest worden. Latei- bleek hij echter vrijwel niet gewond. Uruguay had de tijd niet onbenut gelaten en een protest ingediend te gen de beslissing van de jury, die Rocca had gediskwalificeerd en Hijze lendoorn tot winnaar had verklaard. Na veel vieren en vijven werd é/tarna besloten de wedstrijd tussen Hijzelen- doom en Rocca op Maandagmorgen te doen overrijden, waarna de Britse wereldkampioen Harris in de kwart finale tegen de winnaar van deze race moet uitkomen. Deze beslissing was gebaseerd op het feit, dat Hijzelen doorn bij zijn val de eindstreep niet gepasseerd was. Hijzelendoorn heeft dus nog een'kans om de kwartfinale te winnen maar gezien zijn toestand niet veel kans om Harris te verslaan. Ook zal het te bezien zijn of hij vol ledig fit zal zijn voor de wereldkam pioenschappen. A/Fel nog 43 ronden te rijden verliet Storm de koers cn bij de Korver haden zich van Gelderen en Frans Pauwels gevoegd. Ronde na ronde werd daarna in een kalmer tempo gedraaid totdat met nog 36 ronden voor de boeg het' veld uiteen lag in een kopgroep waarvan nog over wa ren, Schulte, Middelkamp, v. d. Zan de en v. Verre, gevolgd door een 2e groep met van Gelderen, de Korver on Pauwels die op hun beurt werden gevolgd door v. d. Dungen, Buuron, Hopstaken en Bijl. Braspenning had de slimste weg gekozen en was, na gelapt te zijn, bij de kopgroep ge bleven die eerst de 3e en daarna de 2e groep dubbelde. Acht ronden voor de finish liep de Korver weg. Middelkamp en Bras- pennning springen hem na en ge drieën wisten ze op de laatste kilo meters een zo hoog tempo vol Ie houden, dat ze Schulte, v. Verre en v. d. Zande bijna weer in de rug konden zien. In de sprint wist Schul te zich de snelste van zijn beide ri valen te tonen. De uitslag is over 135 k.m.:- 1. Theo Middelkamp. Kieldrecht', 3 uur 47 m. 20, 2. Schulte, den Bosch, 3. v. Verre, Brussel en 4. Fr. v. d. Zanden, Hal steren op 1 min. 20 see. Op 1 ronde MARIALE DAGEN OP BOUVIGNE Zoals reeds gemeld zullen ln de Ma- riaburcht, Bouvjgne, te Ginnekenook dit jaar weer de „Mariale dagen" ge houden worden en wel van Vrijdag 13 Augustus a.s. tot en met Zondag 15 Augustus. De hoge Lieve Vrouwedag, 15 Augus tus, zal op luisterrijke wijze gevierd worden, waarbij alle Bouvigne-vrlen- den, kennissen en belangstellenden zeer hartelijk welkom zullen zijn! De plechtige gezongen H. Mis zal opgedragen worden in de tuin van Bouvigne des morgens om 10 uit', Na de H. Mis zal in het kasteel een bloemenhulde gebracht worden aan Maria en is er gelegenheid tot con sumptie. In de namiddag zal om 3 uur Mgr. M. Jenneskens spreken en zal het, Bredase orkest onder leiding van Broeder Ephrem het muzikale gedeel te verzorgen. 's-Avonds om hall' acht zal in de tuin een plechtig H. Lof gecelebreerd worden, waaronder een H. Sacramentsprocessie zal worden gehouden. Toegangskaarten zijn te verkrijgen aan het E.K.-Huis en op Bouvigne. achterstand Braspenning, Rijsbergen, 0. de Korver, Rotterdam, 7. v. Gel deren, Sluiskil, 8. Francken. Hulst, op 2 ronden 9. Pauwels. Kieldrecht. 10. Reynders, Breda, 12. Theo Hopstaken, Roosendaal, 13. Fons Stuyts, Ilooger. belde. Hulst 25-jarig jubileum De heer J. Loof directeur van het bijkantoor Hulst der Robaver vierde onder grote be langstelling zijn zilveren ambtsjubi leum. Voordien was hij in Terneuzen als procuratiehouder werkzaam, doch sinds 1941 is hij directeur te Hulst. Vele bloemstukken en felicitaties werden hem op zijn jubileum toege zonden, terwiji de receptie druk be zocht werd. Het feest werd verder in intieme kring gevierd. Geslaagd Bij het te Utrecht ge houden examen van de K.E.C. onder t'ijkstoezicht, slaagde de lieer Geor ge Meersschaert voor het diploma Gezel B kleermaken. Priesterfeest Voor het a.s. pries terfeest van de Eerw. Heer E. v. d. Walle is een buurtcomité gevormd, dat tesamen met het priestercomite voorbereidende maatregelen zal tref fen oïn de neomist en zijn familie een onvergetelijke dag de bereiden. Oostburg Nieuwe verkeersplannen Op ver zoek van de gemeente Huist heeft de ANWB advies uitgebracht inzake de verkeersregeling aldaar. Daarbij is voorgesteld het verkeer Noord-Zuid door de Burg.-Fr. v. Waesberghestraat en verder te leiden dit ten ontlasting van de smalle Gentsestraat. De route Zuid-Noord kan dan onge wijzigd blijven. Voorts heeft de ANWB geadviseerd, de kleine Bagijnestraat af te sluiten voor het motorverkeer uit de rich ting Graauw. Dit verkeer kan dan door de Grote Bagijnestraat geleid worden. Correspondentschap Met ingang van 1 Augustus is alhier een corres pondentschap van de Ned. Crediet- bank gevestigd, hetgeen voor zaken lieden ongelooflijk van belang is. FILMPROGRAMMA Hieronder volgen de katholieke keu ringseisen voor de onderscheidene films, die deze week lopen, In de ad vertentiekolommen worden de rijks keuringseisen genoemd. Grand. Goes: Operette liefde <14 j.). Alhambra. Vlissingen: De Terugkeer vanMonte Christo (14 jaar). Luxor, Vlissingen: Zonen der Zuid zee (18 jaar). Electro, Middelburg.' Dc Blauwe Sluier. (Alle leeftijden). BIOSCOOPCONFLier TB TERNEUZEN OPGELOST Na maandenlange sluiting zullen op 13 Augustus a.s. de beide bioscopen te Tcrneuzen weer hun deuren ope nen. Dat deze kwestie eindelijk tot oplossing is gekomen, is te danken aan het persoonlijk initiatief van bur gemeester Teilegen, die in een onder houd met de Nederlands» Bioscoop bond te Amsterdam een accoord tot stand wist te brengen. Voorlopig zal een uniforme vermakelijkheidsbelas ting van 35 pet. worden geheven, ter wijl de Bioscoopbond inzake d« defi nitief te heffen belasting alsnog een voorstel aan de Terneuzense gemeen teraad zat doen toekotnen Hoe dit zal luiden en hoe d« gemeenteraad zal beslissen, moet natuurlijk nog wor den afgewacht, maar In teder geval zal het bioscoopminnend publiek uit Terneuzen en omgeving dank zij het prijzenswaardig ingrijpen van mr. Tel legen weer als vanouds in eigen plaats van zijn film kunnen gaan genieten. ZILVEREN NOTARIS Op Donderdag 12 Augustus a.s. hoopt notaris P. G. J. van der Sehrlek te Aardenburg zijn 25-jarig ambtsjubi leum te vieren. BEDEVAART VOOR JONGE MANNEN De Kath. Actie Mannelijke Jeugd in 't bisdom Breda organiseert op Zon dag 22 Augustus een bedevaart voor dc jongemannen uit 't Zeeuwse deel var. het Bredase diocees. Deze bede vaart gaat naar O. L. Vrouw ter Eeoken te Kapellebrug. ZIER1KZEE VOLGEND JAAR ELF EEUWEN OUD De lieer W. Abeleven te Souburg, wiens historisch spel „Mnn schilt en- de betrouwen" twee weken geleden te Middelburg werd -opgevoerd, bij de feesten ter gelegenheid van het regeringsjubileum, heeft ook een spel 111 bewerking, dat men wil opvoeren bij de viering van het elfde eeuw feest van het stadje Zierikzee. Deze herdenking van Zierlkzee's 1130 jarig bestaan hoopt men in 1949 te vieren. Men wil bij die gelegenheid ook een raadskelder inrichten, onder de Zuidhavenpoort. EEN STUDENTENKAMP In Grijpskerke is door de Commis saris van de Koningin een werkkamp geopend voor studenten uit de Ooste lijke staten van Europa, die sinds het einde van de oorlog in Duitsland en Frankrijk als „displaced persons" in kommervolle omstandigheden hun stu die voltooiden. Het verblijf van 6 weken wordt hun aangeboden door het Nederlands co mité van de „World Students relief". In deze tijd willen zij medewerken- aan de wederopbouw van Zeeland en enige weken de gast zijn van de Ne derlandse studenten. OOSTELIJK DUIVELAND HEEFT TE WEINIG WATER Evenals vorig jaar is de druk. op de waterleiding in Oostclijk-Beveland tijdens de warmte zeer gering cn ve le uren van de dag is er dikwijls in het geheel geen water, omdat het Westelijk deel van het eiland te veel water gebruikt. Men hoopt dat omstreeks April 1949 de herstelwerkzaamheden zover zul len zijn gevorderd, dat alles normaal zal functioneren. WELKOM THUIS Met het troepentransportschip Gro te Beer, dat vermoedelijk op 16 Aug. te Amsterdam zal arriveren, repatrië ren o.a.: uit Biezelinge F. v. Vliet; uit Breskens: D. Klaassen; uit Brouwers haven C. Besterveld; uit Goes L. de Glopper en J. Steketee; uit 's Heer Arendskerke M. de Koster; uit Ier- seke P dc Kooyer; uit Kapelle H. Slabbekoorn; uit Koewacht L. Baert; uit Middelburg C. Schipper, J Belzen, en C. Meliefste; uit Sehoondijke J. en C. van Dongen; uit Terneuzen J. Versprille; uit Souburg: J. de Witte; Stockman en P. Velleman; uit Oud- Vossemeer J. Klooster; uit Ovezande H. Koens; uit Vlissingen J. Kuzee, F. Harlaar, A. Meeman, C. Scheffers, C. Adriaanse en J. Synke; uit Westdorpe M. ter Hoor en A. de Jaeger; uit Wissekerke: C. Sandee.' Clinge Weldoen door vermaak. De fanfa re „Weldoen door Vermaak" zal op 15 Augustus aan het festival te Hei kant deelnemen. Mooie vangst De heer Jos Heyens gelukte het, met behulp van de heer Theophiel Beugels, in het zwemwa ter De Zestigvoet. een grote karper te vangen, welke maar even 5 kilo en 120 gram woog. Een flink hapje. Graauw Geslaagd Voor het Hoofdakte-ex amen slaagde te Roermond, onze vroegere dorpsgenoot, de heer D. Wem aas. Heinkenszand De oudjes op stad. Onder leiding van burgemeester en wethouders hebben de ouden van dagen uit onze gemeente een autorit gemaakt dooi de Bevelandse boomgaarden cn de Brabantse bossen, waarna, als hoog tepunt van de reis het dierenpark te Tilburg werd bezocht. Om kwart over acht arriveerden de oudjes weer in de gemeente, waar zij met een serenade door het muziekgezelschap werden ontvangen. Een dankwoord van burgemeester Funk en een dans je op het dorpsplein besloten het uit- slapje. Excursie naar Zuid Limburg. De leerlingen van de tuinbouwwinter- cursus hebben een excurjie gemaakt naar Zuid-Limburg waar zij onder leiding van de heer Eggermont en. kele plaatsen bezochten. Kloetinge Brand Te Abtiekinderen brak in de naeht brand uit in 'n stromijt van de landbouwer Harinck. Het stro en een bijstaande dorsmachine met tractor werd een prooi der vlammen Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Overslag De feestelijkheden Het Oranjeco- mité heeft thans een programm op gesteld voor de feestelijkheden op 31 Augustus. Om 8 uur zal een H. Mis worden opgedragen 111 de parochie kerk van Overslag-Wachtebeke. Na de H. Mis begint een grote prijsschie ting in het café bij A. Plasschaert, Om 2 uur zal eer. aanvang worden gemaakt met de volksspelen zoals voetbal, wielrennen, hanenspel, kaar ting enz. Na 7 uur krijgen wo een groot volksbal met. puik orkest, wel ke tot sluiting zal voortduren. Voor de schoolkinderen is tevens een be drag uitgetrokken tot het maken van een schoolreisje naar Walche ren, hetwelk half Aug. zal plaats vinden. Stoppeldijk Brand -- Door onbekende oorzaak brak brand uit 111 een stapel stro bij de landbouwer M. Dank zij hulp van de brandweer kon ae belendende land bouwschuur gespaard worden. Bezoek tentoonstelling Ncd. Vrouw Het plaatselijk bestuur van de Ne derlandse Vrouw heeft het voorne men om bij voldoende deelname, de tentoonstelling van bovengenoemde vereniging te 's-Gravenhage op 20 Augustus a.s. te bezoeken. Burg. Stand Geboren: A. dv. P. Dobbelaar-Vermeulen, P. zv. C. Er- pelinck-v. Hoove, A. zv. C. de Klerk- Wauters, M. dv. C. Dobbelaar-Lam- bert, Th dv. A. v. Leemput-Hendriks, G. zv. P. de Schepper-Kamps, C. zv. P. Vereecken-Pwuwels. Overleden: A. Hoefijzers 60 j„ echtg. van P vergeer». Gehuwd: L. de Waal 35 j. en A, Par don 25 j., P. Bogaart 39 j. en I. Rot,, tier 29 j„ A. van Darome 37 j. en M. de Dalie 26 j, C. Muller 30 j. en M. Baert 28 j. Wegverbetering Naar verluidt, zal nog deze maand een aanvang ge maakt worden met dc aanleg van de nieuw ontworpen weg van Rapen burg-dorp naar Hengstdijk, hetgeen vooral voor 't busverkeer, van groot belang zal zijn. Momenteel is men reeds druk doende met 't aan roeren van zand en stenen. Vlissingen STICHTING VLISSINGS SPORT PARK GEÏNSTALLEERD Het bestuur van bovengenoemde stichting vergaderde op het gemeen tehuis voor de eerste maal. Dr Sis- singh installeerde ais voorzitter van Volksherstel de door het gemeentebe stuur benoemde leden, waarna welli. van Oorschot, Volksherstel looide voor de geldelijke steun en dr Sis- singh voor zijn initiatief. Als dagelijks bestuur van de stich ting werden gekozen de heren C. v. d. Mark, voorzitter, Dr J. Spuijman, secretaris en J. P. Vent'evogel, pen ningmeester. Besloten werd burge meester B. Kolff te verzoeken het erevoorzitterschap op zich te willen nemen en de heer C, Ouwehand uit te nodigen als adviserend lid toe te treden. De heer van Oorschot gaf een over zicht van het overleg tussen Ged. Si. en het gemeentebestuur omtrent de formele verhouding van dc stichting tot1 de gemeente. Hieruit bleek, dat dit overleg nog niet 'geheel ten ejn, de is, doch thans spoedig de volledi ge goedkeuring van G. S. verwacht kan worden. Geconstateerd werd, dat dus de stichting formeel nog niet to; hande len bevoegd is, waarom besloten werd terstond nauw contact roet het gemeentebestuur op te nemen, opdat ten spoedigste de formele basis ge legd kan worden en de stichting met haar arbeid kan beginnen. Vastgesteld werd, dat in de hui dige omstandigheden voor de sport beoefening in de a.s. winter niets meer zou kunnen worden bereikt, waarom besloten werd het bestaande plan van gemeentewerken, voor een sportpark nabij de Nolledtik, in stu die te nemen, doch tegelijkertijd te streven naar een zo spoedig moge lijke verbetering van de plaatselijke sportaccomodatie, desnoods door voor iopige voorziening in het kader van het te vestigen complete sportpark. „Mijn waarde „Trent", merkte hij kalmpjes op, als je ontkent, dat je de grappenmaker bent, die 'n billet-doux in liet tuinhuisje liet liggen, zal ik direct doen. of ik je geloof. „Doe dat", zei Trent, zijn wenk brauwen fronsend. „Dat zei ik toch. Nee, nee. Geluks vogel! Je moet het ontkennen. Dat deed ik ook altijd. Het was een on aangenaam voorval. Ik heb een he kel aan grote, vette kerels. A propos, hoe heet hij?" ,.U vergeet, dat ik moet ontkennen hem ooit gezien te hebben". „Zeker, zeker", stemde Sir Charles toe. Hij verbeeldde zich, dat de knap pe meisjes genoeg begonnen te krij gen van de moderne jongemannen en T)E SUCCESSIEWET, daterend van 1859, is reeds sindsdien bijna 20 malen gewijzigd. Daarin heeft de Mi nister van Finantjën aanleiding ge vonden een ontwerp bij de Kamer in te dienen, waarin al deze wijzigingen systematisch zijn ondergebracht. Te vens wordt de gelegenheid aangegre pen om dit onderdeel van de belas tingwetgeving beter te formuleren en gemakkelijker toegankelijk te maken. Dit nu lijkt ons geen overbodige weel de. De voornaamste wijziging in het algemeen belang betreft het volgen de: met handhaving van hel basis-be drag van f 1000 tot. hetwelk dc kin deren van een erflater van successie rechten zi.in vrijgesteld, wordt thans voorgesteld om de vrijstelling te doen opklimmen met f 400 inplaats van f 300 voor ieder jaar, dat het kind jonger is dan 21 jaar. (■TWEE' WAAGHALZEN gingen gis terenmiddag te ver de Zuiderpier te IJmuiden op cn durfden niet meer terug. Een groep vrijwilligers heeft, de twer met reddingslijnen dwars door de overslaande zeeën naar het strand teruggehaald. De „Neeltje Jacoba" voer uit om zon nodig bij te sprin gen. in stilte smachtten naar iets, dat de galanterie van vroegere eeuwen be zat. „Bijzonder knap", zuchtte Sir Charles. „Ik bewonder je smaak. En je acteren was schitterend. In het kort, je houding was bewonderens waardig". „U troost me geweldig", beet Trent hem scherp toe en draaide zich om. Wie was die man, die zo'n meisje In zijn macht hield, haar minnaar met gewold dreigde en Anthony Trent het onderwerp van algemeen ver maak deed worden? Trent was er ze ker van, dat hij hem nooit tevoren gezien had. Het meisje kon hij wel hondermaal ontmoet hebben. De her innering aan een ander, reeds gestor ven meisje, ontnam hem alle inte resse in haar. Hel was haar oom, waarin hij meer en meer belang be lang ging stellen. Trent verliet de pier en ging 't club gebouw binnen, dat iets verder lag. „Kent u een Kapitein Hammond?" vroeg hij de secretaris, nadat ze enke ie ogenblikken over andere dingen gesproken hadden. „Er is hier geen lid van die naam", zei de secretaris. „Maar ik herinner me hem. Was vroeger een groot ath- leet. die bedoelt U toch?" „Ja", zei Tent op goed geluk. „Ik geloof, dat hij in de buurt van Hurstdown woont. Werd zwaar ge wond in de oorlog, zoals U zeker wel weet. Ik heb hem nooit in Bourne mouth gezien, arme kerel". Hij wend de zijn hoofd om. toen Sir Charles Shotte binnen kwam. „De generaal schijnt vanmorgen een nieuwtje te hebben." „Dat heeft hij", zei Trent, rood wor dend. „Je zult merken, dat het over mij gaat. Tot ziens". Na de lunch stak Trent zich in rij- costuum en besteeg het paard, dat de manege voor hein bezorgde. Hij reed over het strand tot hij Boseom- be voorbij was Toen beklom hij de klippen en bereikte het kleine, verlo ren dorpje, op enge afstand van de zee gelegen, dat als Hurstdown be kend stond. Hij vond zonder moeite uit, dat Kapitein Hammond in het huis van een mevrouw Warner woon dc. Enigszins onder de indruk van de knappe man in onberispelijk cos- tuum vertelde mevrouw Warner hem alles, wat ze van haar hum dor1 wist. Kapitein Hammond, een van de aar digste heren, waarmee ze ooit te doen had gehad, was uit gegaan, maar zou spoedig terugkomen. Het was prettig, zei ze, om met een ech te heer te maken te hebben. Een klei ne Warner hield, vol trots over het in hem gestelde vertrouwen, Trent's paard vast, toen kapitein Hammond langs het tuinpad naderde. Trent kon hem goed zien. Hammond was meer dan middelmatig lang, slank van ge stalte en leek lichamelijk zwak. Hij was zonder twijfel knap, maar zag er niet als een gewetenloze avontu rier uit. Regelmatige trekken, don kergrijze ogen cn lichtbruin, iets gol vend haar gaven hem een uiterlijk, dat een meisje wel romantisch moést aandoen. Trent zag, dat mevrouw Warner Hammond met moederlijke ogen aankeek. „Arme. beste man", vertrouwde zij de vreemdeling toe, „hij klaagt nooit en is altijd vrolijk. We zullen hem met deze lucht en goed eten wel ge zond maken. Wie kan ik zeggen, dat U bent?" „Zeg alleen maadat Trent uit Bour nnmouth hem graag vijf minuten zou willen spreken". Hammond begroette hem met kalme beleeldheid, maar hij was klaarblij kelijk verrast over het bezoek. „Ik kan het in een paar woorden uit leggen", begon Trent. Wanneer hij dat wilde, kon Anthony Trent het vertrouwen van elke man winnen. Hij nu niet meer de humeurige, een zame gast van het Royal Bath Ho tel, maar een charmante man van de wereld. „Ik had een nogal onaan genaam avontuur vanmorgen op de pier in Bournemouth. Ik kreeg een berisping voor de daden van oen ze kere kapitein Hammond. Misschien vergis ik me en bent U het niet". „Ik ken geen ander van die naam in de buurt, meneer Trent. Wat was er aan de hand?" Trent vertelde dc geschiedenis zon der nadere verklaringen. Hij gaf al leen de feiten, geen mening. Het was duidelijk, dat de ander hevig opge wonden was. Trent had de juiste ka pitein Hammond gevonden. „Het spijt me erg," zei Hammond. „Zo iets buitengewoons kon ik niet voorzien. Het is ongelooflijk. Ik heb altijd geweten, dat haar oom een vreemde en bazige man was. maar dit had ik niet verwacht. Arm kind. wat zal ze verschrikt geweest zijn!" (wordt vervolgd) DINSDAG 10 AUGUSTUS HILVERSUM I 301 m: 7 nws., 7.15 gymn., 7.30 Beethoven, G. Fauré, 7.45 morgengeb., 8 nws en welk boek? «1.13 pluk de dag, 9 Lichtbaken. 9.30 pro menade cone.. 10 kleutertje, 10.15 muz. houdt fit, 10.40 poëzie, der romantiek, 10.50 muz. houdt fit, 11.30 als de ziele luistert, 11.40 radio str.ork., 12 Ange lus, 12.03 piano. 12.30 01. spelen, 12.45 ork. z. naam, 13 nws. en kath. nws., 13.20 ork. z. naam. 13.45 boek der bop- ken, 14 viool, altviool en cello, 11.30 onder ons, 15 filmselecties, 15.25 Taer.- zerische suite, 15.45 Zonnebloem, 16 30 ziekenlof, 17 grote vacantie, 17.15 Vic tor Sylvester, 17.30 Wigwam. 17.45 overzeese kroniek. 18 gr.. 18.30 Ned. str.kr., 19 nws.. 19.15 zigeunermnz., 19.30* Wie vliegen mee, 19.45 Niwm, 19.50 Wederopbouw, 20 nws., 20.05 gr. 20.12 BBC promenade-cone., '20.55 Er was eens.... en er is nog steeds, 21.10 BBC promenadeconc., 21.50 cello en piano, 22.15 avondgeb., 22.30 OI. spe len, 23 nws., 23.15 omr. 'kamerork. HILVERSUM II 415 m: 7 nws., 7.15 gr., 7.20 Ol. spelen, 7.45 gr., 7.50 d.ig- opening, 8 nws., 8.15 aubade. 8.45 Bach 9.15 morgenw., 9.30 w.st.. 9.35 arb. vit., 10.30 vr. tot vrouw, 10.35 piano en or gel, 10,50 kleutertje, 11 De Ned. wouw, van 18.98 tot 1948, 11.30 piano, 12 viool, 12.30 weerpr., 12.33 T. Palla, 13 u— 13.15 ens. Romancers, 13.45 gr., 14 A;i- zel niet langer jonge vrouwen. 14.15 zang, 14.25 matinee. 16.40 vacar.'.ie- uitz., 17 'Deens meisjeskoor, 17.15 film krant. 17.45 Ol. spelen, KI nws.. 13.K) Tom Erich, piano. 18.30 RVU Dieren bescherming. 19 solistencone.. 19.4-5 m - sprekken met dokters, 20 nws., 20.05 echo v. d. dag, 20.15 Renova septet. 20.45 Wenen de stad der muz., 21.45 fragm. operettes v. Léhar. 22.15 bui tenlands overz., 22.30 Skymasters, 23 nws., 23.15 Van Weber tot Maillarf. BRUSSEL VLAAMS 321 m: 1215 ork. Leopold Loos. 13 nws., 13.15 gr„ 19 nws.. 19.15 Ol. spelen, 19.30 gr. 1150 Belg. Soc. Partij, 20 Amerik. folklore 20.15 De commissaris is een goeie V" it, 21.15 omr. ork., 22 nws,, 22.15 jazz, 22.30 rhythmische muz., 22.50 uv/s., 22.55 Pavane v. Gould.

de Stem | 1948 | | pagina 2