DE mm Van Mierlo an Zoon N.V. Een Rus verdween... en kwam weer terug 1.90 A. J. Schirris' SLEEPKABELS Hennen KUNSTGEBITTEN a Een babbeltje met de Nederlandse deelnemers Waar man en vrouw gesluierd gaan SI» SIM Lonen en prijzen! Dames! Oranje Jubileum lepeltje net kosthuis DE STEM VAN ZATERDAG 24 JULI 1948 dm RONDE VAN FRANKRIJK Een vorstelijke familie Een Engelsman verdween ...en kwam ook weer terug In het land der Toearegh Men verwekt vuur en put Water als in de oertijd fl. 3.75 Boekhandel Gero - Zilver witte piqué dames blouses Boekhouding en Belastingzaken Iedere automobilist zijn eigen sleepkabel? TE KOOP TE KOOP N. W. de Buck f °ADE GENEVERLIKEUREN &ANN0 IBSS kunstgebitten reparaties Aangeboden: Voor uw sier- en smeed werk naar R. Lam po, Hulst. grossiers vergunning Zetpillen tegen Aambeien N. V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ JOH AN DE WITT" mit deh V&eti'i <MoHe faas" m da* w/u*/ Ai .iwde de eed het tak, dat gde de :n. Maar ik er 'n En toen l keken, vandaan dat de iantaren- de lamp uurbom- r de be erde. opzij" meneer, tor.d en dé nylon- ïem een 4-> ■N <3 Vervolg van pag. 1. Doch de Belgen laten zich niet zó maar uit 't veld slaan. Zij hadden nu een keer 'n grotse apotheose geënsce neerd en die zou doorgaan. Welnu, ze is ook doorgegaan. Allereerst ging Stan Ockers op de schouders en vervolgens met bloemen op de vélo. Daarna kwam Briek Schotte aan de beurt, vervolgens alle overige nog in kours zijnde leden van de „train bleu' en daartussendoor Robic, winnaar van een premie-serie op Belgisch territoir. Dat was dan het einde van deze negentiende rit, waarin de Ruiter en Janssen kalmpjes-aan tussen de wielen waren weten te blijven en netjes op tijd met de grote groep arriveerde. Over het verloop van de rit om overigens van weinig betekenis was, hoewel Briek Schotte zijn tweede plaats in de algemene rangschikking wist te heroveren, de Belgische A-ploeg haar positie in het iandenkiassenient verbeterde en die van de Italiaanse verslechterde (hetgeen Bartali al voor Luik door moet hebben gehad) over het verloop vertel ik U dus verder mets zie de volledige uitslag, ze zegt U alles! omdat de nog over blijvende ruimte beschikbaar moet blijven voor een interview, dat ik in hotel „l'Univers" hier ter stede had met Sjcf Janssen, Wim de Ruiter, Joris van. den Bergh, Piet Moeskops en de verzorger van de Nederlanders, Oudek, over wie de jongens zo bizonder te vreden zijn. „HET ERGSTE IS VOORBIJ." Ik was hen gaan opzoeken, met het oog op 't naderend einde en in ver band met enkele kwesties, waarvoor, zoals ik uit Nederland vernam, grote belangstelling bestaat. Voor de hotelkamer van Janssen en de Ruiter stuitte ik op een hele stoet supporters van Sjefke uit Elsloo, waar bij tevens diens vader bleek te zijn. Ik maakte rechtsomkeert en ging Joris opzoeken. De deur stond open, maar uit de badkamer riep hij: „Even geduld, ik moet eerst dat stof kwijt van m'n botten..." Dan maar weer terug naar boven, besloot ik. Kamer No. 40, vertrouwde een gedienstige me toe. Op het bed. behaaglijk uitgestrekt, lag Big Pete. Over een bandje heengebogen stonden Janssen en de Ruiter, geschaafd aan armen en benen, maar in goede wel stand. O. die paar schrammen hebben niets te betekenen, gaf Sjef te kennen en de Rotterdammer degfl gelijksoortige uitlatingen. „Het ergste is nou voorbij, betoogde de kleine Limburger, dik er uit ziet alsof hij nog aan de Tour moet be ginnen. Vandaag was het slechts spele varen en in de twee overblijvende rit ten net zo. Reken maar, dat we er in Parijs bij zullen zijn..." „Als je tenminste niet op het laatste ogenblik door een valpartij van de kaart gaat, interrumpeerde Moeskops, en hij voegde er nog aan toe: wat zou 't feest zijn geweest als Henk de Hoog er ook nog bij had gezeten"... Wim de Ruiter: „Dat zul je meema- ken, je zó helemaal geven en dan door een sof-reglement uit de koers te wor den gezet." Jansen: „Ja, 't is heel erg, want met z'n drieën in Parijs terugkomen zou schitterend zijn geweest"... Moeskops: „Nóg mooier met vier, en dat zou gebeurd zijn. als Pauwels niet door datzelfde guillotine-artikel aan de kant was gegaan, want die kan ook een stukje fietsen".... Jansen, tot de .Ruiter: „Kom dan gaan we nou eerst een duik nemen, dan worden we weer normale mensen, want we moeten nog op de foto"... (voor de Stem-redactie). EEN ZWARE SLAG. De supporters kregen de jongens pas te zien, toen ze ontdaan waren van alle stof en vuil. Dat was me een weer zien. „Sjef, geef me een hand", zei z'n vader eenvoudig en Sjef deed 't, zon der veel te zeggen. Als je ook nog niet gegeten hebt... Toen ben ik weer naar Joris' kamer gegaan. Maar Joris was al beneden, zat 'n sigaretje te roken achter een schuimende pot bier. „Kerel", begon Joris, „gisterenmor gen wilde ik naar huis gaan. Tot negen uur hadden de wedstrijd-commissaris sen me in het ongewisse gelaten over hun beslissing ten aanzien van Henk de Hoog en kort voor de start kwamen ze vertellen, dat hij er uit mo.est. Het was een jware slag voor me, want ik was zo graag met deze drie knapen in Parijs teruggekeerd. De voorzitter van de Commissie heelt me echter daarvan teruggehouden. „Bliji nou maar, zei-d-ie, dat regle ment vinden we allemaal een onding, óók Jacques Goddet, maar het is ons onmogelijk daarvan thans nog af te wijken; volgend jaar gaat dat wel beter." Enfin toen ben ik toch maar gebleven, want het was toch ook niet gewenst om zo kort voor het einde Jansen en de Ruiter in de steek te, laten. Maar het is wei een lelijke op doffer voor me geweest, dat kan ik je verzekeren. „Dit wou ik je óók nog zeggen", riep Joris me terug, toen ik mijn weg weer wilde vervolgen: „Het schijnt dat Bel gische bladen geschreven hebben, dat ik Kirchen gewaarloosd heb en dat de Luxemburger in de Belgische B-ploeg mee is gaan rijden. Allemaal klets koek. En met die brief van de drie Luxemburgers, die d'r uit zijn gemoe ten, aan Jacques Goddet gestuurd: dat muisje zal nog een staartje heb ben. De Luxembursge Wielerbond wordt er in gemoeid en dan zullen we eens zien!" Met 't Kirchen-geval is het nogal in gewikkeld. Joris heeft me daaï alles over verteld. Piet Moeskops liet mer ken, dat hij met Joris daaromtrent? van mening verschilt. Ik heb geen ruimte meer over om er dieper op in te gaan. doch het komt hierop neer, dat Joris er op heeft gestaan in de eerste plaats de Nederlanders terug in Parijs te brengen. Wat dat betreft sta ik volledig aan zijn kant. Er is.maar één oplossing en die is deze: volgend jaar een volledige Nederlandse ploeg, we kunnen die samenstellen en géén gemengde équipe meer, want dat zal nooit of te nimmer goed gaan! En nu lezers, tot Zondagavond in de ville lumière. Ik ben al begonnen m'n koffers een beetje te pakken... Uitslag Metz-Luik (19e etappe: 249 KJVL: 1 Bartaii (It.) de 249 KM. in 7-18-55; 2 Robic3 Schotte (BA) 4 Ockers (BA) 5 Neri (Int.)6 Brulé (P.) 7-20-03: 7 Giguet (Pr.)8 Camellini (Int.)9 Impanis (BA) 10 Kirchen11 Van Dyck (BA) 7-21-56; 12 Gauth.er (ZO) 13 Teisseire (Fr.)14 Re- my (ZO)15 Mathieu (BA) 16 Klabinsky (Int.) 17 Lambrecht (Int.)18 gelijk: De Ruiter, Janssen, Pasquini (It.) Cor- rieri (It.)Volpi (It.); Biagoni (It.); Bobet (Fr.>: Vietto (Fr.); Dupont (B B); Engels (BB); Lambertini (It. B); Geminiani (CZW), Lapébie (CZW), Ramoulux (CZW), Baratin (lie), De- vreese (lie), Thuyare (lie), Chapatte (P). Piot (P). Thiétard (P). Magni (It. B), allen in dezelfde tijd; 39 Seghezzi (It. B) 7-25-31; 40 Martin (ZO> 41 Rey (ZO)42 Lazari- des (Fr.)43 Bevilacqua (It.) 7-36-54; 44 Feruglio (It.) De algemene rangschikking. 1 Bartali (It.) 131-34-53 2 Schotte (BA) 131-01-09; 3 Lapébie (ZW> 132-03 -41; 4 Bobet (Fr.) 132-07-52; 5 Kirchen 131-12-46; 6 Teisseire (Fr.) 132-17-23; 7 Lambrecht (Int.) 132-24-59; 8 Camel lini (Int.) 132-26-29; 9 Thiétard (P.) 132-30-16: 10 Brulé (P.) 132-31-55; 11 Impanis (BA) 132-34456; 12 Ockers (B A) 132-36-09; 13 Plot (P.) 132-54-55; 14 Van Dyck (BA) 133-05-08; 15 Ge miniani (ZW) 133-11-40; 16 Robic (Fr.) 133-16-19; 17 Vietto (Fr.) 133-17-41; 18 Pasquini (It.) 133-21-41; 19 Klabinsky (Int.) 133-21-56; 20 Lazandes (Fr.) 133- 30-43; 38 Janssen 133-57-54; 42 de Rui ter 135-25-34. Landenklassenient. België (Schotte, Impanis, Ockers) 397-12-14; 2 Frankrijk (Bobet, Teisseire Robic) 397-41-34; 3 Parijs (Thiétard, Brulé, Piot) 397-56-26; 4 Internationaal (Lambrecht, Camellini, Klabinsky) 398 -13-14; 5 Italië A (Bartali, Pasquini, Bevilacqua) 399-21-54; 6 Centrum ZW (Lapébie, Geminiani, Ramoulux) 399- 33-00; 7 Ned.Lux. (Kirchen, Janssen, de Ruiter) 402-36-14; 8 ZO (Remy, Gauthier, Martin), 402-50-59; 9 NO lie de France (Devreese, Baratin, Thuyare 404-45-53; 10 Italië 2 (Lambertini, Mag ni, Seghezzi) 405-35-13. een wisselprijs door de zwemvereni ging Juliana, die deze 2 K.M. wed strijd organiseert. De prijsuitreiking zal Zondagavond om 8 uur in de Korenbeurs geschie den. DIJ de traditionele jaarlijkse schietwedstrijden om de ko ningstitel van de handboogsport vereniging De Vriendenkring te Rijen werd het hoogste aantal pun ten behaald door H. W. J. Theeu- wes, zodat deze de koningstitel ver wierf. Aangezien de keizerstitel reeds jarenlang bij diens vader, de heer A. C. Theeuwes berust, doet zich thans het eigenaardige geval voor, dat zowel de keizers- als de koningstitel in hetzelfde gezin be rusten. SPORTDAG TE WESTDORPE In Westdorpe zal de sport morgen weer hoogtij vieren. Op het gemeen telijk sportterrein is er nl.'een sport dag georganiseerd, door alle plaatse lijke sportverenigingen met medewer king van alle jeugdverenigingen. Het is niet alleen athletiek, doch ook voet balwedstrijd, ruitersport en demon straties van verkenners, enz. alles bij elkaar een programma dat er zijn mag op sportgebied. Ook de plaatselijke muziekvereniging Eikels worden Bo men, zal haar medewerking verlenen. ZWEMMEN 2 K.M. in de Schelde Ook de kampioen van Neder land neemt deel Voor de 2 KM. zwemwedstrijd in de Schelde te Bergen op Zoom op Zondag 25 Juli vindt de start om on geveer 6 uur plaats aan de Kop van 't Hoofd. Ook de finish is daar. Aan de strijd zullen deelnemen zwem mers en zwemsters uit Bergen op Zoom, Middelburg, Vlissingen, Til burg, Roosendaal, Rotterdam en Am sterdam. Hieronder bevinden zich M. v. Daatselaar, kampioen van Neder land op de lange afstand, en andere bekende zwemmers. Medewerking wordt verleend door de watersportver enigtng De Scheldt die met de hele vloot uitvaat voor beveiliging. Verder zullen drie ploegen van de Rode Kruis-transportcolorme onder leiding van Dr. Kole aanwezig zijn. Men zal de wedstrijd aan de dijk bij de Shell kunnen gadeslaan tegen betaling van een lage entreeprijs. Aangeraden wordt tijdig aanwezig te zijn om op stopping te voorkomen. Voor de heren is een wisselprijs be schikbaar gesteld door de gemeente Bergen op Zoom en voor de dames ATHLETIEK De B kampioenschappen te Roosendaal Aan THOR Roosendaal is ook dit jaar de organisatie van de B-kampioen schappen van Nederland' opgedragen. De wedstrijden hebben plaats op het Red Band-sportpark. Ofschoon ver schillende B-athleten in Londen uitko men op hun A-nummers, belooft de kamp te Roosendaal bijzonder interes sant te worden. A-athleten uit West- Brabant zullen hun krachten op de B-nummers met elkaar meten. Op de lange afstand (1500 M.) komen o.m. Jac. Aanraad (THOR) en Sleght TASSOJEV was een Russisch luitenant-kolonel, die op 23 April 1943 bij de Amerikaanse havenkommandant Klemm te Bremen werd genodigd voor het avondeten. Sindsdien was hij verdwenen. Tot plotseling het gerucht op dook: Hij is in Londen aangekomen. Hij had genoeg van het communisme. Hij zocht asyl bij de Engelsen. ^Jrote ontsteltenis onder de Russen. Het Wembley Stadion in Londen wordt gereed gemaakt voor de Olympische Spelen. Bijna honderd arbeiders zijn thans dag en nacht bezig de Olympische sintelbaan aan te leggen. Sinds 1923 was deze niet meer voor atletiekwedstrij den in gebruik. 80 ton mate riaal moet in korte spanne tijds op het baandek worden aan gebracht. (PSV) tegen elkaar uit. Beiden zijn echter A-lopers op de afstanden 3, 5 en 10 km. De PSV-er van Son (800 m. A-man) loopt de 400 m, terwijl de be kende Roosendaalse athleet G. Leijs (400 m. A-man) op 1 Augustus de 800 m. voor zijn rekening neemt. TUSSEN DE VERKIEZINGEN en de spanning der interna tionale politiek door, doet het goed een wijle te vertoeven bij een volk dat wel zeer ver van deze beroeringen leeft, de Toearegh. Toearegh is eigenlijk de meervouds vorm voor Targui's, de ras-echte woestijnruiter van het centrum der Sahara, waar niet alleen de vrouw maar ook de man gesluierd gaat en wel in het zwart. Meer dan 2000 km. verwijderd van de Middellandse zee en haast even ver van de Niger en het Soedanese steppengebied leven deze mensen hun "vreemd bestaan, in het meest onherbergzame oord van deze aarde; 'n bestaan zo primitief en door het klimaat zo hardend als ons verwende Westerlingen het leven van de oermens toelijkt. Als men na een dagenlange tocht met een militaire vrachtwagen of met een der luxe-cars der Service Transsaharien, door eindeloze steen- vlakten en duinenrijen eindelijk het land der Toearegh bereikt, doemen aan de horizon de grillig vlammende rotsmassa's van het Ahaggar geberg te op. Dit Danteske oord dat zijn ge lijke In demonische vorm op aarde r'et kent, maakt een verpletterende indruk op -iedere bezoeker en het is alsof de woestijngeesten van dorst en hitte, de Djinns nu geen fictie meer zijn. Verstomd vraagt men zich af hoe en waarom hier mensen wonen, met 'n ziel als wij, en waarom de grote en eerste missionaris der Sahara, Char les de Foucauld dit land juist tot zijn hermitage verkoos. Maar afschrikwek kend ook, is er geen wereldbeeld haast, dat machtiger Gods schepping vertolkt, verschrikkelijk maar toch nog serviel, want mensen wonen er. Op hun Mehari's, de snelste kamelen trots en donker, met de lange ouder wetse geweren op hun rug, kijken de ze antilopenjagers U hoogmoedig aan zij staren eigenlijk langs U heen zo als de woestijnmens altijd de blik der verten in zich heeft. En langzaam stijgend in deze berg- woestijn, komt eeiï der hoofdplaat sen der Toearegh in het zicht, in de ze omgeving 'n paj-adijs van kiem en luwte, van hel groen en verblin dend wit; het palmbos en de eigen lijke oase. CONTRAST VAN EEUWEN Tamanrasset of Rhat, vergeten plaatsen op een planeet die dreigt te vergaan aan het vernuft van de betweterige mens. Vergeten plaatsen waar de tijd heeft stil ge staan, duizenden jaren lang. Waar de laatste creatie der Parijse mode, gedragen door de nog enkele schat rijke Franse toeristen in de verzuch tende avond rondflaneert tussen een volk, gekleed als de stam van Abra ham. Vervoegt gij U bij de militaire com mandant, dan tikken de horloges weer en treden U radio-klanken uit alle delen der wereld tegemoet. Wan delt gij tussen de palmenhager. en achtertuintjes van de vierkanten le men blokkendoos-huisjes, dan ziet ge Tassojev wist heel veel. Hij be hoorde tot de „insiders" der Russi sche politiek. Hoe krijgt men deze vrijwillig gedeserteerde uit handen van de Intelligence Service? Het lijkt hopeloos, waar men vindt een weg. Op een grijze Junidag landt dan een Brits vliegtuig te Gatow. en uit dat vliegtuig stapt er een bleke Tassojev, 'n Tassojev die moet ondersteund wor den: zó onzeker staat hij op zijn be nen. Men brengt hem naar een auto en een half uur later vertrekt die naar het Russische hoofdkwartier te Karlshorst. En daar verdwijnt Tasso jev. De Russen hebben bergen verzet om hem terug te krijgen, doch nu ze hem terug hebben, kunnen zij hem niet meer gebruiken. Het onheil dat hij door loslippigheid aangericht heeft, is niet meer ongedaan te ma ken, doch zij zorgen er voor dat er geen tweede keer komt. Vier en twintig uur na zijn aankomst te Karlshorst is Tassojev een verloren, zegge een dode man. DE ROMAN VAN IGOR KLEIN Tl/Taar hoe zijn de Britten er in 's he- mels naam toe gekomen Tassojev terug te sturen? Een correspondent van „De nieuwe Gids" meent het antwoord te weten. Het is een hele roman. En niet zo'n erg fraaie roman ook. In Mei is er te Berlijn een Engelse Intelligence-officier verdwenen: kapt. Igor Klein, een man die al een hele tijd de adjudant van generaal Brown- hoe men vuur verwerkt en water put als in de oertijd. Daar tussen liggen eeuwen geschiedenis en die overbrug ging zijt ge zelf. Toch is Toearegh niet het oorspron kelijke volk uit deze wereld-streek. Ook zijn zij geen Arabieren; zij stam men zelfs van het blanke ras. Als le gendarische stambroeders van het Middellandse zee volk bewoonden ze kust en Atlasstrcek. Daar zij de hun opgelegde godsdienstwetten der Islam niet wilden nakomen en zich onttrok ken aan het overheersersjuk, vlucht ten zij naar een plaats, diep in de grote woestijn waar de vrijheid hun voortbestaan waarborgde. Dit is de Targui, ontembaar, oorlogzuchtig en trots op die vrijheid. In de ogen van de Arabier blijft hij een ongelovige, een heiden zoals de Jood. Even con trasterend met de polygame Moslem wereld als merkwaardig om zijn pri mitieve vorm' van samenleving, is de vrouw de heerseres, 't Matriarchaat heerst hier nog en alleen de oom der vrouw heeft zeggingsschap in de be slissingen van 't huwelijkse bestand. De sluier bij man en vrouw wordt gevoeglijk aangenomen als een over levering van het animisme van een oergodsdienst, waarin men gelooft, dat bij het spreken met onbedekte mond, de ziel aan de lippen ontsnapt. En zo leeft het Toearegh-volk voor; dagen, jaren, eeuwen; onwetend en naïf. Weet de moderne agnosticus meer van Gods' geheim en de ware zin van 't leven? john was. Klein is eigenlijk een Rus van geboorte, doch hij werd als Brit genaturaliseerd en als dusdanig heeft hij de ..Intelligence Service" tijdens en na de oorlog zeer grote diensten bewezen. Nu hebben zijn oversten echter beslist hem uit Berlijn weg te trekken; hij moet naar de Britse zone en, misschien, naar Londen. De reden? Wel, er werden bepaalde onvoorzich tigheden begaan en alhoewel men niet zo zeker is dat Klein verantwoorde lijk is, wenst men geen risico's te lo pen. Het is maar beter dat Klein uit Berlijn verdwijnt. En dat doet hij dan ook, al is het ook niet op die manier die de Britten hebben bepaald. Op 'n morgen gaat hij met vrouw en kind naar de omnibus die hem via Helm- stedt naar Braunschweig moet bren gen. Zijn familie geeft hij een plaatsje en zegt dan dat hij nog eventjes weg moet. Tien minuten later rijdt de om nibus weg. doch dat gebeurt zonder Klein. In volle dag is de man te Ber lijn verdwenen. De Britse geheime dienst heeft meer dan een week nodig om hem op het spoor te komen via het spoor van 'n mooie Engelse dame. die, net als Klein, van Russische afkomst is. Een Engelse dame die thans te Praag woont. Agenten worden naar Praag gestuurd en meer dan twee dagen hebben ze niet nodig om vast te stel len, dat Klein inderaad bij de dame zijn intrek heeft genomen.. Die Klein weet een hele boel dingen, veel te veel zelfs. Daarom kan men hem zo maar niet te Praag laten zitten; hij moet daar weg. En zo komt het tot een van die vreemde transacties die in de geschiedenis der spionnage geen zeldzaamheid zijn. De Britten hoeven zelfs geen vinger uit te steken, want de „anderen" nemen het initiatief. Een Engelse kolonel wordt te Ber lijn door een Russisch officier opge beld en twintig minuten later hebben die twee al een onderhoud. Een on derhoud dat in de tuin plaats grijpt, omdat de Rus een zeker spel wil spe len. Onmiddellijk komt hij met het voorstel voor de dag. De Russen wil len Klein wel vrijgeven, doch zij ver langen een tegenprestatie. Die tegen prestatie heet Tassojev. De Engelsen hebben geen keus: zij kunnen een man als Klein die zoveel weet, niet zomaar laten vallen. Het gaat niet om een le ven of om twee leVens; er staat veel meer op het spel! Tl/Ien weet wat er verder gebeurde. Tot nog toe kennen zeer weinig mensen de ware toedracht der zaak en Tassojev zal die wel nooit meer vertellen. Het is een spionnagezaalc en volgens de oude tradities worden er dienaangaande geen officiële be richten verstrekt WATERSTANDEN Keulen 466 0.10), Ruhrort 284 0.06), Lobith 1298 0.01), Nij megen 1055 0.01), Arnhem 1022 0.02), Eefde 544 0.05), Deven ter 431 0.04), Borgharen 4125 0.43), Belfeld 1140 0.48), Grave (beneden) 388 1.26), Lith 114 (—0.22). Uw mantelpak weer smetteloos Bel dan even 115 en U ontvangt het in één week keurig chemisch gereinigd en model op geperst thuis. CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ BERGEN OP ZOOM. 215-0-xxx Monteur vraagt (Verpakt in keurig doosje) 193-o omgeving Sluiskil. Brieven aan; Monteur de Vries Robbé Co, p/a l'Azote Sluiskil. 40-O Fa H UNSE VOR5T5TRWT 51-55 - TtlfF.2«6 Voor direct en voor straks 't komt U altijd van pas met lange en korte mouw Vanaf f 10.79 en 8 pnt. 81-0 ADMINISTRATIE KANTOOR HET ADRES voor uw TERNEUZEN. Blokken 20 WEES .ZUINIG op Uw AUTO: GEEC 'M EEN NIEUWE JAS Wjj leveren uit voorraad: GOE5 I bij inschrijving a contant van j de heer J. A. Trimpe-Burger te Aagtekerke. onder Kloe- tinge a. d. Abbekindersche Zandweg DE AARDAPPELS wassende op het perceel ge naamd „De Schuinschen hoek'"; als: plm. 80 aren Be velanders, plm. 40 aren Koop mans blauwe en plm. 2 ha Bintjes. Inschrijvingen bij de hoop worden ingewacht tot Zaterdag 31 Juli a.s. uiterlijk 12 uur ten kantore van nota ris van Dissel te Goes. 92-o bïj inschrijving HET WOONHUIS MET ERF te 's Heerenhoek, Prinses Julian'astraat 2, bewoond door de heer H. Faes, groot 2 aren 10 centiaren. Bezichtiging bevragen bij de eigenaar de heer Job. Rijk te Borssele. Inlichtingen te bekomen en inschrijvingen in te leveren vóór of op 3 Augustus 1948 n.m. 1 uur ten kantore van Notaris H. Jonkers te Goes. - Nieuwstraat 46 Tcraeuzen Tel. 2573 Wanneer U sporen van roos of haaruitval ontdekt (zelfs kinderen lijden eraan), gebruik dan Andrépétrole. Het bevrijdt U van roos voorkomt daardoor haaruitval en verwijdert „permanent-dofheid". Moderne mensen beseffen de waarde van mooi en gezond haar. Een flacon Andrépétrole kost slechts fl. 1.95. A. 14.. VOOR SNEL EN GOED Fa. HUYSMANS-FASSAERT Weststraat 20 Oostburg in AMSTERDAM aardappelen-, groenten- en fruitzaak met kl. woning, Koopprijs 6500.—. Flink bestaan, lol J. v. d. Langerijt, v. T„wÜ'aatJ27 Amsterdam Telefoon 69266. 99.0o Telef. 2272 TERNEUZEN. 710-O 62-o alle rassen sterk en gezond, 3 mnd f 6.50, 3«/» mnd. f 7.00, 4 mnd. f 7.50, ganzen 3 mnd f 7.50, W. L. br. '47 f 4.50, slacht- en fokhanen 12 wk. f 1.50, 14 wk. f 2.00 27-00 HOENDERPARK .DE WITTE LEGHORN' Koppelweg 169B ZEIST TE KOOP GEVRAAGD door Handelsonderneming voor Heren-Damesstoffen en fournituren. 24-oo Brieven met prijsopgave ESCHDOORNSTRAAT 2, RIJSWIJK (Z.H.J BELASTINGCONSULENT Inlichtingen omtrent schriftel. opleiding extmens en lid maatschap bij het Secr. Ned. Col. v. Belastingcons., Belgischeplein 6 te Schcve- ningen. Tel. 551763. 32.00 Voor KUNSTGEBITTEN REPARATIES snel en goed. 831-oc Fa EECKHOU'i Lange. \ieuwslraat 14 (luist TeL 191 v/erken pijnstillend en oenezen in korten tijd de ontstoken slijm'vliezen. De maakt het Inbrengen zeer gemakkelijk 1.50 p#r doosje van 12 stuks. Dr. H. NANNING's Pharm. (hem. Fabr. N.V., Den Haao PERSONEEL GEVR. Hulp in de huishouding of echtpaar gevraagd om met auto scooter mee te reizen. Aanmel den t.m. 27 Juli bij mevrouw Boeken, kermisterrein, Dongen. 4353 TE KOOP AANGEK. Prima GMC te koop met volg- wagen, ook diverse andere mer ken. Garage Universla, C. Si mons. Kade 71-73, Roosendaal, Telefoon 501. 9651 Herenrijwiel, motor en een big- genbak te koop. Te bevragen bij A. Nijskens, Hulsterweg, Ter hole. 463 AMERICAN PLASTIC De Brabantse Particuliere Tandverzorging .s van 2 Augustus af gevestigd 179-oo KLEINE BERG 42 EINDHOVEN (voorheen Prins Alexanderstraat 18) BREDA SERGEN OP ZOOM ROOSENDAAL Inlichtingen betreffende Belgische francs voor reisdoeleinden bij onze kantoren. 219-00 Ook u tobt met uw gezinskosten. Een minimale premie voor de oudste en voornaamste gezins verzekering kunt u in elk geval betalen. De premie bedraagt slechts enkele centen per week per persoon. U voorkomt een schokkende uit gave en ,alle zorgen bij een overlijden. 35-oo TILBURG MAISON LOUIS, Nobelstraat 1, Utrecht, tel. 12462. Prijs klasse 5, vraagt voor spoedige indiensttreding een eerste klacht 26-oo DAMESKAPPER (STER) Gewend om met goed publiek om te gaan. Uitste kende voorwaarden en verzekerde toekomst. Gelukkig dat op de WALA- ateliers aan afwerking en kwa liteit de uiterste zorg word* besteed Daardoor gaat een WAlA-BEHA veel langer mee en is het mogelijk dat wij U, on danks de enorme vraag, zo nu en dan toch een ideale WALA bustehouder kunnen leveren. Karrestraat 7-7a, Breda - Telefoon 9682 Alleen verkoop Bred„. 21-00

de Stem | 1948 | | pagina 3