„A.Ml-rÉeif De Zwemsporl Nederland en Indonesië weten te weinig van elkaar De Ruiter wandelde de Tourmalet op NAAIMACHINE H. H. LANDBOUWERS „Smokkel-koppels" in vee De wekker wekte... verkeerde gevoelens op KINDER- Vink bu Vink HAAR Bewoners van Kloos&erzande, Groenendijk en omgeving DE STEM VAN VRIJDAG 9 JULI 1948, 'eer een bende voor de rechtbank H Geen maximum-prijs voor consumptie aardappelen Culturele uitwisseling wordt als een behoefte gevoeld „Het apenland" Politierechter Middelburg WATERSTANDEN Overtollig x wilkmq faxt aa£S'e« uw E. Kalle-Clarijs en Verschuret F.H.JQQS'SEszn. Gouden Trouw- en Verlovingsringen H.D.Z. FANCY - FAIR DEERING GRAANMAAIERS ZELFBINDERS P. B. KINT-VERMORKEN en ZONEN KLQOSTERZANDE BINNEN 7 WEKEN MAAKT U ZELF rokjes en japonnen IIMOVAf koppehvedstrijd" in het smok kelen van vee, zoals J. met B. en R en R. met de B. hun zaken had den opgezet. De opperwachtmeester van de groep Etten kreeg voor het „rond maken" van deze gisteren voor de Bredase pohtierechter behandel de geraffineerde smokkelaffaire te recht een flinke pluim voor zich en ziin mannetjes: al draaide bij de behandeling de zaak voornamelijk om kleine plukjes smokkelvee het 'fas duidelijk, dat hier sprake as van een belangrijk complot. De Officier was dan ook niet mals et zij" eisen en 31 deed de bÜz' p0" litierechter bij de uitspraak er in en- -ele gevallen nogal wat af, ook hij orak herhaaldelijk zijn verontwaar- ioing uit over de veesmokkel in net Igemeen en deze zaak in het byzon- er. Om nu dan maar op de „koppel- 'edstrijd" terug te komen: de twee oppels bovengenoemd hadden ten daar verzorgers oftewel handlan gers, ieder met een eigen taak, uit staan en aldus konden ze langere tijd de speurende politie te slim af zijn. Zii lieten in Den Bosch koeien kopen deze naar Etten transporteren, waar ze dan door de „centrale" van de P. (Etten) weer naar Zwartenberg wer den geëxpedieerd. Ook was er nog een uitkijkpost <H. uit Zundert)die misschien ook werkelijk om met ae Officier te spreken, „een glibberig mannetje van de duisternis moet worden genoemd en „te laf voor da den". Tenslotte waren er een diietal 'onsens uit Zundert mee gemoeid om de koeien in België te kriigeu eS;fen ex-arbeidscontractant uit Gilze-Rijen, om voor z.g. valse schetsen te zorgen. Als we bedenken, dat alleen de schetser al toegaf aan zes koeien, duizend gulden te hebben verdiend en nog zo'n soort bedrag aan on kosten kon uitgeven, dan is het bij benadering wellicht na te gaan. hoe veel deze affaire opleverde. Daarbij komt dan nog, dat er zes koeien werden behandeld, maar dat er wie weet hoeveel „onbehandeld" bleven. En al betoogden dan de di verse verdedigers, dat voor deze men sen smokkelen niet zo erg is (hun op vattingen ten deze wijken sterk af van niet-grens-bewoners), de rechter wil de toch door het uitdelen van grote straffen een welsprekend voorbeeld stellen. B Strenge straffen. (Zundert), kreeg 1 jaar, waarvan 4 maanden voorw. met aftrek; R. (Zundert) 1 jaar, waarvan 6 mnd. voor waardelijk met 3 jaar proeftijd zonder aftrek; J. (Zundert) incasseerde 6 mnd waarvan 4 voorw. en zonder aftrek, terwijl de laatste „koppelge- noot" B. (Zundert) 8 maanden met aftrek kreeg. De eis tegen van L., de man van de valse schetsen en omkoper van een ambtenaar in functie was niet minder dan 1 jaar en 6 maanden; de uitspraak werd tenslotte 1 jaar, waarvan 3 mnd. voorw. met aftrek van voorarrest. Er werd rekening mee gehouden, dat v. L. wegens het helpen van Joden tij dens de bezetting twee jaar in een concentratiekamp doorbracht, waar van hij nog steeds de gevolgen niet te boven is gekomen. Toen kwamen de kooplieden in de ze zaak aan de beurt. F. de L. kreeg 6 mnd., waarvan 4 voorw. als eis (uit spraak 1 mnd. onv.), de B. kwam er af met een voorw. veroordeling van 5 mnd. en de B. kreeg 6 mnd. waar van 2 voorw. overeenkomstig de eis. „Lafaard van de achtergrond". AAN HET EINDE van de zitting werd gesproken over „nu lijkt het een kinderkamer", wijl de jongste medespelers in dit drama, de jongens die het vee over de grens brachten: TAE MET consumptie-aardappelen be bouwde oppervlakte In ons land is dit jaar groter dan In de afgelopen jaren. Het areaal consumptie-aardappelen beslaat thans 159.000 HA., hetgeen een vermeerdering van 12.000 HA ten op zichte van 1947 betekent. Dc vermoedelijke opbrengst van dit areaal wettigt de verwachting van 'n ruim aanbod en zal rijkelijk voldoen de zijn om dc gehele behoefte aan consumptie-aardappelen te dekken. In verband hiermede heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening besloten voor deze aard appelen van de komende oogst geen maximum-prijs vast te stellen. van B., M. en H. (alle drie Zundert) Deze laatste, de Benjamin in het com plot en voorzien van een blanco straf register kwam er af met een voorw. straf van 3 mnd. (proeftijd 3 jaar), van B. met 3 weken onvoorw. (hij had nog wat tegoed als voorw. opge legde straf van een tapijten-zaak) en M- kreeg 3 mnd. om het af te leren. Als hekkensluiter kwam dan de uit kijkpost H. (Zundert) voor de balie en het had heel wat voeten in de aar de om erachter te komen, of hij nu domweg chantage had gepleegd (om dat hü bij toeval „iets van de zaak afwist en omgekocht moest worden") of werkelijk een actieve rol als waar- schuwer-bij-onraad had gespeeld. Na dat hij was gekenschetst als „laf aard van de achtergrond" hoorde hij 6 maanden eisen, waarvan 4 voorw. De uitspraak was conform de, eis. Op een of ander toekomstig rech terlijk programma komt dan nog de falsificatie-zijde van deze zaak voor. Met deze zitting zijn „slechts" de twee „smokkel-koppels" met hun volledige aanhang berecht. Weer werd een gat gestopt, waardoor kostbare deviezen verdwenen! (Van onze gemobiliseerde redacteuu rtNDANKS HET FEIT. dat Nederland met trots verklaart reeds drie eeuwen nauw met Indië verbonden te zijn, is het eerste dat ik moet con stateren, wanneer men in Indië aan land is gestapt en er tevens heeft rond- gegluurd, hoe ellendig weinig de Nederlander in Nederland in het algemeen van „zijn" Indië blijkt te weten. Hoe verschrikkelijk onvolledig onze school wijsheid is, hoe beperkt onze voorlichting.. en hoe sterk dit door de In donesiër en door de Europaan in Indië wordt gevoeld verzuimd. Maar veel kan, nog worden goedgemaakt. Men dient te bedenken, dat een goede samenwoning slechts mogelijk ,is met onderling vertrouwen en waardering. Nu een nieuwe woning in Uno-verband zal worden opgetrok ken, verzuime men niet de kansen te benutten, die men voorheen helaas zo raak heeft laten glippen. RAMO. TIRANA meldt, dat een Sovjet-Russische militaire dele gatie ui de Albanese hoofdstad is aan gekomen. gEN GRAANHANDELAAR in het Eeknoe?d Lyan- het land heeft leliJk fan ruim mn P& graan' Hij verkocht aan ruim 100 bakkers 71.500 kg. clan- aarf^p 2Vn vo°rraad weer wat 47.199 k^ °Cht hij «^dertien r\E speciale verslaggever van het ANP die zijn laatste indrukken over In dië met bovenstaande woorden weer- vertelde weinig nieuws. Meer dan 100.000 soldaten lu Indië. Neder landse Jongens zullen U hetzelfde kunnen vertellen. Al die 100.000 solda ten hebben misschien een millioen aapjes moeten beloven, toen zij naar Indië gingen. Maar zij wisten toen nog niet, dat zelfs in Indië de aapjes niet voor het grijpen zijn. „Dus je gaat ook naar het apenland", zei men vaak tegen mij, toen het eindelijk zover was. In deze simpele vraag ligt echter zo veel bedroevende onwetendheid opge sloten, dat we er als antwoord thans nog slechts een medelijdend lachje voor over hebben. Alsof ons Indonesië een apenland zou zijn! Alsof op Java niet reeds een cultuur bloeide, toen ons landje nog uit modder en slib ge wonnen moest worden. Alsof Indonesië niet een beschaafd land zou zijn, maar een oord waar woeste kannibalen in oerwouden ronddolen cn vraatzuchtige tijgers en slangen iedere mens belagen. En in gemoede, deze laatste dwaze waandenkbeelden spraken toch uit de bezorgde woorden van afscheid en de goede wenken, die ons op de valreep nog werden nageroepen. Nederland, de gemiddelde Nederlander, vereenzelvigt Inonesië nog steeds met het beeld dat sensationele beschrijvingen van Indië- vaarders uit det tijd van de Oost-Indi sche Compagnie hebben opgeroepen. En daar ligt de grote fout. Wat dat betreft heeft er niet „iets" maar „al les" aan onze voorlichting ontbroken. JJet is daarom zo'n verheugend feit. dat er weldra een tentoonstelling van „het Nederlandse boek" door Indo nesië zal gaan trekken. Er moet nog veel meer in deze richting gedaan wor den. Verschillende comité's, hier zowel als in Nederland, zijn op dit gebied reeds werkzaam, maar de grote stoot moet van boven komen. „De boeken tentoonstelling moet worden aangekon digd, als iets heel bijzonders en eigen lijk moet men zich daarvoor schamen" schreef de Nieuwe Courant uit Soera- baja. Inderdaad zou men zich daar voor moeten schamen. Dergelijke uit wisselingen moesten niet als „iets bij zonders" aangemerkt kunnen worden. Wanneer men zo al enkele maanden In dit wondermooie land heeft rondge keken, dan komt steeds vaker het ge voel van wrevel boven, omdat men met een vooroordeel naar Indië is gegaan; dat vooroordeel zou niet nodig geweest zijn, wanneer men wat meer van In dië geweten had. Er is hier niets af schrikwekkends; de bezorgde blik en de weemakende afscheidstraan in de ogen van onze moeders of vrouwen waren het gevolg van een verkeerd beeld, dat door onvolledige en onware verhalen sedert drie eeuwen in hare harten gespiegeld was. JyJu gaat er een Boekententoonstel ling rond. Maar ziet men hier in de bioscopen ooit een journaal uit Ne derland? Probeer hier eens een Neder landse krant of eert Nederlands tijd schrift te kopen. Wat wisten wij van Indië, wat weet men hier van Neder land? Niets.' De laatste jaren is er in Neder land veel veranderd, althans ln die ge zinnen, waarvan de man of de zoon onder de wapenen is en hier dient. Er zal stellig meer wederzijds begrip gekomen zijn. Dat is winst, maar daar mee zijn we er nog niet. Nederlanders en Indonesiërs moeten elkaar leren kennen, elkaar leren begrijpen. Er moet niets vreemds meer zijn tussen deze twee volkeren en landen. Wat hadden wij over Indië nog meer in ons hoofd dan de namen Java, Sumatra, Borneo, Celebes en misschien nog wat kleinere eilanden? Misschien wisten we ook nog iets van „de gordel van sma ragd", maar daarmee hield het dan ook op, terwijl omgekeerd de inheem sen hier, ons blanken beschouwden als een soort super-mensen, toean-besar! Er zijn in het verleden veel kansen STENEN, STENEN EN STENEN -Een induslri. op volle toeren kan en moe: dle °P het ogenblik op volle toeren kan en moet werken, is de steeiündwtrie~D,.Tt,,7c "KS?T* hoewel op volle toeren draaiende, kunnen door de steenfabrieken, materialen, niet aan de Srote behoefte aan bouw- oTnrrrin r «ven in om te worden gebakken. op deze wyze de Vervolg van pag. 1. SJEF JANSSEN WEER DE BESTE. \Tan de Nederlanders alweer betrefc- kelijk goed nieuws. Sjef Janssen kon zich opnieuw een uitstekende plaats veroveren in het klassement. Met slechts zeven minuten achterstand op de overwinnaar bereikte hij, teza men met elf anderen de finish, ln de tijd van 8 uur 34 min. 32 sec. Een en ander had tot gunstig gevolg, dat hij in de algemene rangschikking opklom tot de 37e plaats. Met Wim de Ruiter hebben we iets blzonders zien gebeuren. Van de aan vang af bevond hij zich onder de strijdlustigen die het eerst de benen namen. Maar toen zij een flinke voor sprong hadden veroverd, kwam er in het grote peleton beroering. Bartali en Robic, de twee grand-seigneurs uit de Tour, begonnen in hoogstderzelver per soon de achtervolging naar de brutalen vóór hen, en nog vóór de Tourmalet bereikt was, waren deze tot de orde geroepen. Daarop begon de beklimming. Een poos ging het nog met de Rotterdam mer, hoewel tamelijk stroef, maar plot seling stapte hij van zijn fiets en.... ging verder te voet de 1400 zoveel meter doen! Waarom doe je dat? informeerde ik. Mijn knie weigert dienst als ik rijd, luidde zijn antwoord, en dus loop ik maar liever even".... Wim is er geko men, doch ge begrijpt dat hem dit op flinke achterstand is komen te staan. Niettemin heeft hij nog tijdig de eind streep kunnen bereiken. Wat hebben we anders in angst gezeten. Oók wat DE MIDDELBURGSE horlogemaker G. van N. vertoefde in de maand April 1948 als kostganger bij de 28- jarige koopman J. J. v. V., uit. Middel burg. Op Zaterdagmorgen 17 April j.l. voelde de horlogemaker zich niet erg lekker en bleef op bed liggen. V. die meer boodschappen voor hem deed, gaf hij nu opdracht om eer, wek ker, die ter aflevering klaar lag, aan een klant te bezorgen, v. N. gaf de sleutels van de winkel over aan V., waarna deze laatste de wekker op haalde. In plaats van deze naar de klant te brengen, geraakte V., in een café terecht en bracht daar tot des avonds de dag door, zich niet bekom merende om de wekker, 's Avonds ging V., in gezelschap van de 41-jari- ge havenarbeider J. A. uit Middel burg, beiden onder invloed van ster ke drank naar de winkel van de hor logemaker, om te zien of er nog iets voor hen bij was. Toen zij daar aan gekomen waren en even rondgeneusd hadden, besloot V. 'n ter reparatie lig gend gouden herenhorloge weg te ne men, hetgeen A. even later voor f 50 van de hand deed. Het geld werd in drank omgezet en na enige dagen toen de eigenaar van hei horloge op kwam dagen, en de vermissing ont dekt werd, spoorde de politie het horloge op en thans stonden zowel dief als heler voor de Politierechter terecht. Wegens de ernst van het misdrijf eiste de Officier van Justitie 4 maan den gevangenisstraf met bevel tot on middellijke gevangenneming, waarna de Politierechter V. conform deze eis veroordeelde en verdachte onmiddel lijk werd gearresteerd en naar het Huis van Bewaring werd gebracht. J. A. werd conform de eis ver oordeeld tot I maandgevangenis- straf. DE ZELFVERZORGER. T. P. v. G„ een 21-jarige metselaar uit Bergen op Zoom was in de maand Mei 1948 te Goes bij de firma Bus te werk gesteld. Zijn ouders had den hem een zomercostuum beloofd en al verschillende malen werden kle dingmagazijnen door zijn moeder be zocht, doch steeds tevergeefs. Op 5 Mei 3948 dacht v. G. zelf eens in Goes een kijkje te nemen om te trachten een costuum te pakken te krijgen. G. stapte het kledingmagazijn van H. Klumpers binnen, doch toen het wat lang duurde voor dat G. geholppn werd, kwam in verdachte's gedachte het idee op, om van een stapeltje he renpantalons er één weg te nemen. Verdachte boog zich over de toon- bahk, nam er één weg en stak deze tussen zijn colbertjasje. Even daarna kwam de winkeljuffrouw binnen, en nadat verdachte gevraagd had naar 'n lap stof, bemerkte de winkeljuf frouw, dat de man iets onder zijn jas je had verborgen, en dit blijkbaar tij dens haar afwezigheid had gestolen. Zij ging naar verdachte toe, rukte 't verborgene van onder zijn jas. doch op dat moment nam verdachte de benen, doch werd even daarna door een agent gegrepen. Deze diefstal kwam hem thans te staan op 14 da gen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. ZWAK IN DE SCHOENEN. XT. K. een 28-jarige schoenmaker uit Middelburg was reeds meer dan 1 jaar als schoenmaker werk zaam bij de firma N. V. Bata, geves tigd te Goes. Geregeld verliet hij als laatste persoon de winkel. Op zekere dag kon hij toen hij weer naar huis wilde gaan. de verleiding niet Weer staan en vanaf 1 Januari tot 3 Juni 1948 nam hij regelmatig sokken en kousen, die in de vitrine van de win kei lagen, weg, en gaf al deze goe deren aan zijn vrouw. Doordat de boekhouding steeds minder begon te kloppen ging de chef der zaak den ken, dat er diefstallen gepleegd moes ten worden. Te meer daar K. als laat sto de zaak verliet, viel de verden king op hem. De chef probeerde met lokaas, door op zekere dag 2 paar opvallende zijden dameskousen in de open vitrine te leggen, op een mo ment dat K. nog alleen in de zaak was En spoedig wist de chef, dat K., er meer van afwist, want toen de chef na bioscooptijd eens langs de zaak liep, bleek, dat er één paar kou sen was verdwenen. De volgende dag nam de chef K„ onder handen en de ze bekende de diefstal, alsmede meer dere diefstallen te hebben gepleegd Vonnis: f 25.subs. 10 dagen hech LANDELIJK DEBAT. 30 Mei 1948 te 's Heer Arendskerke opzettelijk F. van Schaik, door deze te stompen en te slaan, waardoor S. een bijna dichtgezwollen oog opliep en veel pijn ondervond aan neus en sleutelbeen. Ter zitting kwam het niet tot een oplossing en werd door de Politierechter de zaak aangehou den tot 20 Juli a.s. teneinde nog een viertal getuigen te horen, alvorens tot een veroordeling te komen. TEXTIEL NAAR TILBURG BKEGEN. TAe 36-jarige ardoiseur C. F. G. i Tilburg nam op 10 Mei 1948 Waarde bij de manufacturier P. v. M„ een coupon stof van de toonbank weg, verliet daarna de winkel en stap te in zijn auto, die verdachte voor de winkel had stilgezet. Eis: 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak f 100.— subs. 20 dagen hechte nis. Henk de Hoog betreft. Sjonge, sjonge, hoe is die knaap opnieuw door pech achtervolgd geworden! Allereerst brak een voethaak, nota bene op de top van de Tourmalet. Hij moest lang wachten op Moeskops, die hem een nieuwe over handigde. Daarbij bleef het niet, want tijdens de afdaling plofte een band, en weer waren drie minuten naar de maan! Bernard Franken kwam cr ook niet zonder kleerscheuren af. Hij behoorde deswege tot de laatst binnenkomenden en neemt op één na de laatste plaats in 't algemeen klassement in. Een zéér gevaarlijke, want vooralsnog moet de hekkesluiter blijven éclipseren [Vandaag staat daarvoor de Luxemburger Biever op de nominatie. Het is dus zeer waar schijnlijk, dat deze komende Zaterdag niet meer mee mag doen, in welk geval de Ned.-Lux. ploeg nog slechts uit zes man zal bestaan, t.w. Kirchen, Jans sen, de Ruiter, de Hoog, Kemp en Franken in deze volgorde. Morgen, Vrijdag mogen we allemaal opnieuw van een vrije dag genieten. Het weer is fraai, zodat er voor de volle honderd procent gebruik van zal worden gemaakt. Tot besluit nog het navolgende. Toen we vanochtend tezamen waren voor het vertrek, legde Bartali zijn gis teren ontvangen bloemen neer voor de grot, een piëteitsvolle geste, welke deze diepgelovige renner bizonder siert. Toen verscheen de bisschop van Lourdes en zegende de renners en allen die hen omringden. Een moment om nooit te vergeten! Uitslag 8e rit: Lourdes-Toulouse: 1 Bartali 8-27-25; 2 Lapebie op één lengte; 3 Ockers, z.t.; 4 Tacca. z.t.; 5 Thiétard, z.t.; 6 Cottur, z.t.; 7 Neri, z.t.; 8 Robic, z.t.; 9 Brulé, z.t.; 10 Teis- seire, z.t.: 14 Kirchen, zt.: 17 Vietto, z.t.; 18 Bobet, z.t.; 19 Camellinl, z.t.; 20 Dupont, z.t.; 21 Lambrecbt, z.t.; 23 Lazarides, z.t.; 24 Brambilla, z.t.; 34 Impanis, 8-30-40; 38 Ronconi 8-30- 40; 39 Schotte, 8-30-40; 42 Sciardis. 8- 30-40; 50 Janssen, 8-34-42. tegelijk met Joly (I.), Lambertlni (I.), Desbats, Rondel (B.), Devreese (F.),' Ramou- lux (F.). Magni (I.), van Dyck (B.l. Jomaux (B.) en Pasquini (I.); 71 Franken, 9-03-52; 73 de Hoog, 9-03-52; 82 Kemp, 9-03-52; 87 Biever, 9-05-57; Opgegeven hebben de gebroeders Lauck (F.), Depré (F.) en Mignat (F.) Algemeen klassement te Toulouse: 1 Bobet (F.) 54-04-21: 2 Lambrecht (B.), 54-13-39; 3 Teisseire (F.), 54-13- 44; 4 Sciardis (Int.), 54-14-20; 5 Lape bie (F.) 54-14-20; 6 Thiétard (F.) 54- 20-57; 7 Ronconi (I.), 54-21-43; 8 Bar tali (I.) 54-22-09; 9 Ockers, 54-24-34; 10 Schotte 54-25-16: 11 Camellini 54-25-42; 12 Gauthier 54-26-06; 15 Robic 54-27-45: 18 Impanis 54-32-01; 20 Vietto 54-32-41; 22 Kirchen 54-35-32: 32 Klabinsky 54- 47-14; 36 Janssen 54-51-52; 51 Lazari des, 55-10-34: 61 de Ruiter 55-20-58; 63 de Hoog 55-22-01; 84 Kemp 55-03-57: 88 Franken 55-24-54; 89 Biever 55-44-06. N.B. De Luxemburger Biever valt automatisch af. Landenklassement. 1 Frankrijk 162-45-50; 2 Internatio naal 162-52-32; 3 België A 163-21-50; 4 Centr. Z.W. 163-31-05; 5 Z O. 163-36-05; 6 België B 163-43-57; 7 Parijs 163-45-08; 8 Italië A 163-48-53 9 Italië B 164-45- 19; 10 Ned.-Lux. 164-48-12; 11 Noord- West 165-21-18; 12 West 165-44-11. Het bergklassement. Het klassement voor de bergprijs geeft het volgende beeld; 1 Robic, 28 pt.; 2 Lazarides, 21 pt.; 3 Bartali, 19 pt.: 4 Neri, 11 pt.; 5 Gauthier, 10 pt.; 6 Teisseire, 9 pt.; 7 Brule, 8 pt.; 8-9 Geminiani en Bobet, 6 pt. KRUISTOCHT VAN MOTORJACHTEN. De grote jaarlijkse internationale kruistocht van motorjachten, de z.g. „Pavilion d'Or", waarvan de organisa tie dit jaar is opgedragen aan ons land, zal gehouden worden op Zondag 25 en Maaridag 26 Juli a.s. Zaterdag 24 Juli moeten alle deelnemende jach ten aanwezig zijn in de binnenhaven van Terneuzen, waar de deelnemers officieel zullen worden ontvangen door het gemeentebestuur van Terneu zen en het hoofdbestuur van de orga niserende vereniging. Verder zal daar aan iedere deelnemer een fraaie her inneringstegel worden uitgereikt en de film vertoond worden, die van de „Pa vilion d'Or 1947" ls opgenomen. Zon dag 25 Juli wordt gevaren van Terneu zen naar Dordrecht via het kanaal door Zuid-Beveland en Maandag 26 De beklimming van ue Col d'Aubisque is begonnen. De meeste renners komen reeds van hun zadels, om de traditionele „dans" te doen. Juli van Dordrecht naar Amsterdam. Om de buitenlandse deelnemers zoveel mogeüjk ter wille te zijn, zal op Za terdag 24 Juli in het gebouw van de Dienst der Invoerrechten en Accijnzen aan de Middensluis te Terneuzen de Douane, de VVV, de Middenstandsbank en de Distributiedienst zitting houden zodat alle gewenste en nodige forma liteiten in een minimum van tijd kunnen worden vervuld. MARKTEN KAPELLE, 7 Juli 1948. Kersen: Markiezen 39—114, Meikersen 26—67, Vleeskersen 1466, Inspecteur Lönis 30—60, Klerken 22—94, Morellen 32— 67, Varikse Zwarte 30—78, Wilhelmina kersen 2154, Abesse de Mouland 12 —70, Eierkersen 16—69, Zwarte Blan che 15—51. Rode Blanche 26—52, Sui kerkersen 36, Zuurtjes 17—35, Hollan ders 46, Krieken 1157, Brusselse Br. 54. Hedelfinger 68; Diversen: Madame Moutot 121—134, Jucunda 111—119, Oranje Pruimen 6473, idem val 9 16, Ruth Gerstetter 5082, idem val 20—42, Frambozen 108—136, Kruisbes sen 868, Witte Bessen 3950, Laxton No. I 61—63, Fay's Prolefic 58—67, Yel low Trans, (val) 535, Aardappelen 4-10, Rabarber 6'i, Spitskool-l 8. Duhb. Princessebonen (z. dr.) 90—128, Gele bonen 50, Wagenaarsbonen 69, Snijbo nen 52, Pootuien 17, alles per kg.: Kas- pruimen 6V217, Komkommers 8>/i21 Bloemkool 1136, Kropsla 3'-25V2, al les per St.; Boskroten 11, Bospeen 12 alles per bos. KOEWACHT, 8 Juli. Groen vlas geen handel. Zwart lint; putroot ƒ140- ƒ200; dauwroot 120-f187,50. 's-HERTOGENBOSCH, 7 Juli. Op de markt van heden werden aange voerd 3209 stuks vee, zijnde; 1117 run deren, 291 nuchtere kalveren. 114 lo pers, 1234 biggen, 406 schapen. 47 geiten. De prijzen waren als volgt: Melk- en kalf koeien 550700 gld. p. stuk. guiste koeien 350500; kalfvaar- zen 500650. klamvaarzen 450525, guiste vaarzen 350425 pinken 200 325, graskalveren 90180 lopers 75 90, biggen 4575. schapen 5580, lam meren 2232, geiten 3565 gld. alles per stuk. Verdere mededelingen; aan voer van rundvee gewoon. Handel in kalfkoeien en kalfvaarzen iui duur. Varekoeien en weibeesten matige han del. Er werden nogal enige goede soor ten weibeesten gekocht, doch het aan bod was groter dan de vraag. Weinig aanvoer van jongvee. Beste kwalitei ten werden duur verkocht. De rest wei nig handel. Goede soorten graskalveren waren te verkopen. De overige trage handel. Over het geheel genomen wer den er weliswaar enkele verkocht, doch het aanbod was groter dan de vraag. Minder aanvoer van lopers en biggen. Handel trager, de prijzen moei lijk te handhaven. Aanvoer van scha pen en lammeren gewoon. Matige han del. Enkele beste ooilammeren en kwa liteiten schapen gingen bovenx note ring. Weinig aanvoer van gelten. Ma tige handel. Keulen 335 (—0.12), Ruhrort 146 0.01). Lobith 1155 0.101, Nijmegen 922 0.13), Arnhem 900 0.10), Eef- de 405 (+0.12), Deventer 303 0.12), Borgharen 4177 (—0.14), Delfzijl 1190 (—0.10), Grave (beneden) 423 0.50). Lith 136 0.40), Vreeswijk 0.99 0.02), Lith 136 (—0.40». WOENSDAG 14 JULI NAAR VALKENBURG VAALS, enz. 11 per persoon Kaarten verkrijgbaar op het A.M.Z.-kantoor, Tel. 2200, GOES. 380-O heeft alles voor u! kopen is geld besparen Ras herdershond, AJS-motor- rijwiel 500 cc, complete zeil boot, spiegelkast, 3-deurs kast mahonie kast, waskast met marmer blad en grote spiegel, nachtkastjes, met en zonder marmeren bladen, eiken en ijzeren ledikanten, veren schudbed, opklapbed. met om fel, keukentafel, bloementa- bouw, salontafel, uitschuifta- fel, bijzettafel, naaitafel, dres soir, theemeubel, boekenkast, cylinder- en ministre schrijf- bureaux, spiegel in eiken lijst, compleet blank eiken kamer, ligstoel, divan, divankleed, 4 clubs, 2 crapeauds en 4 stoe len. enkele zetels en stoelen, keukenstoelen, nikkelen kap stok. Antiek; statenbijbel, ko per, aardewerk, kristal enz., enz. Alles vóóroorlogs zwaar eiken. Betaling ook per schadeboekje en desgewenst op gemakkelijke betalings voorwaarden. 366-0 Bij dit slechte weer voor een goed bibliotheekboek a 8 ct. per week, keus uit duizenden boeken, naar: AXELSESTRAAT 10, Tclef. 2165, TERNEUZEN. in 3 minuten verdwenen. Til G., een 21-jarige landarbeider ui1 J Wolphaartsdijk mishandelde opl U hoeft geen last meer te hebben van overtol lig haar. In 3 minuten maakt de moderne schoonhetdscrême Nieuwe VIETO een eind aan de ontsierende en onhygiënische haargroei op Uw benen, armen n in de okselholte. Nieuwe '1ETO lost het haar op en maak' .e huid fluweelzacht en glad. leen stoppels en niet het opnieuw ingroeien, zoals na het scheren, euwe VIETO is in be- rlft-mate verkrijgbaar. >g desnoods Uw •'ancier het speciaaj jr U te besttlien jjftt Health Laboratories LomJon. incL W-B. ...dragen WALA-BEHA! Want „dochter" kijkt naar de mooie uitvoering en „moeder" let op de prachtige kwaliteit van de WAL A - bustehouder. Geen wonder, dat onze WALA- BEHA's ols sneeuw voor de zon verdwijnen. Toch doen wij het uiterste om iedereen te helpen. Best mogelijk, dat morgen juist Uw WALA-BEHA voorradig is I Hulst - Goes UW BELANG c/d kVft&i/l NIET IN ORDE Een prima vakkundig adres voor alle reparaties en onderdelen is FIRMA Kanaahveg 78 Telef. 50 SLUISKIL. Vraagt ons inlichtingen voor levering van nieuwe machines. Reparaties etc. kunnen ook opgegeven worden aan All. Hamelinck, Lamswaar- dc E. Warrens, Groenen dijk Wed. J. Clarijs, IJzendijke. 720—o LANGE VC95T5TBAAT 51-5J - TELEF. 2446 BEPALEN BE PRIJZEN UW AANKOOP 2-pensocns BINNENVERING BEDSTEL 175.44 thans voor 138.98 368-0 Geweldige sortering in alle prijzen, met en zonder in levering van oud goud. Alleen de beste kwaliteit, merk Doet Uw voordeel; koopt bij ons. 931-0 C. J O O S S E St. Adriaanstraat 11 GOES. Tclef. 2728 TE KOOP AANGEB. Een prima eiken keukenkast, te koop. zo goed als nieuw. Te bevragen bij de agent van De Stem. te St. Jansteen. 429 Een herenrijwiel te koop aange boden, zo goed als nieuw. E. Heymans, Hoofdstraat A 14 - St. Jansteen. 446 Wegens teleurstelling met spoed ter overname 8 meter prachtige witte zijde. Brieven no. 7732. VERLOREN Een vulpen verloren op de weg St. Jansteen - riulst. Tegen be loning terug te bezorgen Gez. Lust, Stationsplein 14. Hulst. 447 DIVERSEN Stichting Gezinszorg, Bogard- straat 9, Middelburg, beoogt een gezond gezinsleven in stand te houden of te herstellen door daadwerkelijke verzorging door deskundige speciaal daartoe op geleide vrouwelijke krachten in gezinnen, waar de vrouw des huizes door ziekte e.d. niet in staat is haar taak naar beho- ren te behartigen.14 Stichting Kath. Gezinszorg Middelburg. Aanvragen voor ge zinszorg te richten Bogard- straat 9. 12 Natuurbad Surae, Leemputten, te Dorst. Bezoekt de modern ingerichte speeltuin. Entrée: speeltuin f 0.10; boven jaar f 0.20; entrée bad f 0.20; boven 14 jaar f 0.30; rijwielstalling f 0.05. 3578 voor jong en oud Ieder kan nu veilig zwemmen door het - gebruik vain 'n goed door ons geleverd Wij hebben nu ook leuke BILJARTPPRIJSKAMP op Zaterdag 10 Juli om 18.30 uur. PRIJSKAMP in café DE WINDT te OOSTBURG. 402-0 HET BESTUUR Ter gelegenheid van hei 80-JARIG BESTAAN van onze HARMONIE ST. CECILIA zal er op 24 en 25 Juli een gehouden word en, ten bate van de Harmonie. Wij vragen hiervoor Uwe vo.lle medewerking te ver lenen, door Uwe kasten en zolders eens te willen na zien of U nog wat kunt vinden, dat hiervoor geschikt is. Jonge dames uit ons dorp zullen U hiervoor bin nenkort bezoeken, om de giften op te halen. Wü hopen op Uwer aller medewerking. HET UITVOEREND COMITé DER FANCY-FAIR. 414-0 'tot 30 en 50 Ko. TERNEUZEN. Wij hebben nog af te geven enkele, prima in orde zijnde 2e hands Het beste adres voor reparatie aan uwe landbouw machines. Best ingerichte werkplaats ter plaatse TEL. 34 CLOOSTERSTRAAT 67 413-0 M->i. v Me). J. S.schrijft Ik maak alles nu zelf: ondergoedjaponnetjes enz. Dank zij Uw cursus. Hiep OIff-van Boven leert 't U THUIS l Voor 50 cent per les, die U mag houden. Na 4 weken knipt en naait U al een rokje. Wie de bon nu invult, krijgt een GRATIS modeboekje ,-aL en een proeflesl Honderden tevredenheids- betuigingen I Gè goedkoop en modieus gekleed Leer THUIS knippen en naaien I VOOR GRATIS PROEFLES EN M0DEB0EKIE Vul deze bon In. zend hem in open couvert, waarop 2 ct. postregef. aan: Imova-Postbus50-Hilversum. Naam Adres

de Stem | 1948 | | pagina 3