Z.H.B. T.T. 1948 De riolering in de kom door elf hoofdsteden VERSCHAf UZ£lf M£€RTUD DE ZON SLECHTHOREND? RIBBENS SHOWROOM GROTE MARKT 36 D P MANNAERT Publieke Tribune Mag Bakker nog verder rijden? Sport- en toer-motorrit —AMERICAN PLASTIC GFBITTEN VOOR SLECHTS 2 CENT po Pt nieuws De grootste prestatietocht Hoorapparaten Centrale Middelburg DE STEM VAN Dl N S D A G 6 JULI 1948 Raad van IJzendijke Het rokertje en de democratie De Tweede Ronde van Zuid-Beveland BOKSEN Viissingcn - Rotterdam PAARDENSPORT BRIDGE MARKTEN WATERSTANDEN Jongste Bediende Enkele luxe Herenri j wielen W. MAHU HERSTEL VAN UW HAARGROEI TE KOOP Te koop aang.: RGDIOCRUSIO AMSTERDAM Venetië van het Noorden EIJSINK won in ASSEN TERNEUZEN. Ovezande ,De Nederlandse Vrouw." - De pi. contactcommissie heelt voor de ten toonstelling der Ned. Vrouw een be- rinv' van 120.— ingezameld, terwijl, voor het album, dat aan H.M. de Ko ningin zal worden aangeboden, een bladzijde verzorgd werd waarop lotos van het dorp on van Zeeuwse drachten en eeu gedicht van mevr. Eikhuizen, voorzitster van de plaatsel. commissie, voorkomen. Op 2 Sept. zal een tocht naar Den Haag worden georganiseerd, voor het hezoeken van de tentoonstelling en een défilé voor de Koningin, van het défilé kunnen enkel vrouwen en meisjes in Zeeuwse klederdracht deelnemen. In dien mogelijk zullen Ovezandse meis je, in klederdracht deelnemen aan de volksdansen in Den Haag en Scheve- ningen. De oefeningen hiervoor zijn reeds gaande. Schoolreisje. De leerlingen van de Clir. school maakten een reisje per autobus naar het Burgers Dierenpark te Tilburg. Sas van Gent Teruggekeerd uit Indie. Weer kwamen drie jongens uit de Oost te rug Bij hun thuiskomst werden zij feestelijk begroet en met vele geluk wensen overstelpt, 's Avonds brach ten de burgemeester met de comi té-leden var Thuisfront, Niwin en De mobilisatie hen een bezoek on com plimenteerden dc jongens en hun fa milies met de behouden thuiskomst. Ook dc Harmonie bracht een muzi kale hulde, terwijl haar voorzitter waarderende woorden sprak en feli citaties aanbood. Tricluum. In onze parochie zal door de Paters Redemptoristen van 22 tot i n met 25 Juli a.s. een triduum worden gepreekt. Nog steeds vermist. Nog steers tast men in het duister over het ver miste knaapje T. Heida. Zaterdag ge heel de dag en nog een groot deel van de Zondag heeft men het kanaal af- gedregd en zelfs met sleepnetten ge werkt. Nog immer heeft men echter niets gevonden. T erneuzen Rode Kruis. In de jaarvergade ring van de afdeling Terneuzen van het. Rode Kruis werd in een bestuurs- vacature voorzien door de verkiezing van de heer C. J. Udo. Vlissingen DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN Deze bekende Amerikaanse film is nu haar zege-tocht ook in Zeeland begonnen. Vrijdagavond zagen wïj haar in Grand Theater en we kun nen niet anders zeggen dan dat de roep welke ervan uitging gerechtvaar digd is. De makers van deze rolprent zijn er in geslaagd om sfeer en geest van 't boek, waarnaar ze vervaardigd werd niet alleen te treffen maar ook nog te verfijnen. Het spel der hoofdper sonen is van 'n ontwapenende eenvoud en toch weten zij gedurende drie uur de aandacht van het publiek zó te boeien, dat de tijd vergeten wordt. Ook de strekking van de film is uit stekend. 't Enige onderdeel waar wij katholieken bezwaar tegen moeten maken is dat, hetwelk legen onze huwelijksopvattingen ingaat: daarom is de film alleen geschikt voor vol wassenen. WINKELWEEK. Dc Vlissingse Middenstand heeft be sloten van 28 Aug. tot 8 Sept. een groots opgezette winkelweek te organi seren, cm te tonen, dat ook de midden stand in de zich herstellende stad ac tief is. Het ligt in de bedoeling aan de winkelweek om. een etalage-wedstrijd en een etalage-prijsvraag te verbin den, terwijl een beroep op de plaatse lijke muziekverenigingen zal worden gedaan, om de week op te luisteren. Eindexamen RHBS. Voor het eind examen RHBS afd. B slaagden p Bertijen, J. de Beijl, P. Bil, J. Bian- kert, W. Bos, N. Bosschaert, A. Bou- man, A. Caljé, C. Everaers, Ineke de Fouw, j. van 't Hof, G. Hofman, R. Huljbregsen, K. Kole, G. Lammers, H, van Leeuwen, Henny Lems, H. van der Linden. A. Meijers, P. Musters, B. Palm koek, J. Priester, H. de Regt, J. de Roo, P, van Rooijen, A. Steketee, W. Timmerman, Etty de Waast. Afgewe zen 4 candidaten. Op heter daad Drie jongens zijn geverbaliseerd, toen de politie hen erop betrapte, dat zij 1000 stenen ver voerden. De stenen waren afkomstig uit een beschadigd pand aan de Lan ge Zelke. De knapen hadden een binnenmuur gesloopt, de stenen sahoongebikt en een accoordje met een aannemer gemaakt. Ook deze ging op de bon. Zuiddorpe Pr?f!>^ngs'. De collecte voor het Prins Bernhardfonds bracht f 67.21 op. DESLOTEN werd ingevolge een ver- zoek van de gemeente Schoondijke voor de te bouwen landbouwwinter- school in die gemeente financiële steun te verlenen. Hoever die medewerking evenwel Val strekken zal vastgesteld worden als de totale kosten van de oprichting der school bekend zijn. Aan het verzoek vair het bestuur van dc R.K. meisjesschool om vergoeding van 924.62 wegens gedane noodher- stel 1945, werd gehoor gegeven. Dc jaarlijkse bijdrage per leerling voor ae R.K. Bijzondere scholen werd evenals het vorige jaar vastgesteld op 1 14. Aan J. B. Ghuijs, gemeentewerkman, werd per 1 Aug. eervol ontslag als ge meentewerkman verleend. De schen king van dc gemeente Hulst ten be drage van 500.zal aangewend wor den voor het badlokaal. Er werd besloten tot invoering van een verordening op de heffing van een rioolbelasting. welke geheven zal wor den naar de kadastrale opbrengst van de bebouwde eigendommen. Er zal ge tracht worden een jaarlijkse opbrengst van pl.m. 3500.— te verkrijgen. Op verzoek van de heer J. van Dam me om toewijzing van een terrein voor hel stichten van een warmwaterroterij ging de raad er toe over het terrein, gelegen ten zuiden van de Linie, voor dit doel toe te wijzen. Bij het behandelen van het agenda punt betreffende de riolering en de zuiverings-installatie liet de voorzitter geen gunstige geluiden horen. De ra ming van de kosten der riolering be liep aanvankelijk een bedrag van f 200.000.— Nu blijkt, dat dit veel te laag geweest is. De kosten zijn met inbegrip van de zuiveringsinstallatie 340.000.— Daar deze kosten te groot zijn om door de gemeente te worden betaald, werd besloten de riolering in de kom der gemeente te voltooien, wat een uitgaaf vergt van 175.000.De bouw van de zuiveringsinstallatie vergt een bedrag van 131.500- De R.K. H.B.S. plaatsen. Daar IJzendijke de HBS niet wil missen, hebben B. en W. naar een oplossing gezocht cn die gevonden. Het gemeentehuis zal voor de HBS worden ingericht met twee leslokalen beneden. De schotten welke de eerste verdieping in verschillende 'delen splitst, zullen worden weggenomen en op de zolder zal er een lokaal worden ingericht. Met andere verbouwingen en restaura tie-werkzaamheden komt dit neer op een uitgave van rond 8000.— Het aanlokkelijke van de verbouwing is. dat als de HBS over 1 jaar of lVi jaar het gemeentehuis niet meer nodig heeft, het gebouw zonder meer weer JJet volgende moeilijke probleem hgr stond in de huisvesting van de RK HBS, Het bestuur van deze HBS had de gemeente verzocht of zij in staat was huisvesting te verleenen aan de In September zich uitbreidende HBS, an ders dan in noodgebouwen. Op welk verzoek dit bestuur uiterlijk 10 Juli «ntwoord zou willen ontvangen, bij gebreke waarvan zij zich gedwongen •zou moeten zien de HBS naar elders, waar wel huisvesting zou zijn, te ver- Het is wel aan te nemen, dat bei den een even groot deel van de pu blieke belangstelling genieten. Het verband tussen beiden is meer voor de hand liggend dan men zo op het eerste gezicht zou zeggen, en wel om de volgende redenen: De belangheb benden bij het rokertje, t.w. de ro kers (en rookstersl, de winkeliers, de grossiers, de sigarenfabrikanten, de sigarettenfabrikanien, de kerfindus- trie, allen zijn ontevreden over de ondemocratische wijze waarop de rijksinstantie met de tabaksaangele genheden belast steeds voortgaat ha. re maatregelen te dicteren. Beginnen we met de roker die zich beklaagt, dat het rantsoen te laag is. Direct zal men aanvoeren dat de deviezenpositie verhoging niet toelaat. Maar is het dan een onbillijk verlangen van het publiek om in deze door die instantie de enige die daartoe in staat is, juist en zonder omwegen te worden inge licht? Winkeliers en grossiersorgani- saties vergaderden, adviseerden, be zochten bedoelde instantie om uiting te geven aan hun misnoegen om steeds de zondebok te moeten zijn bij hun clientèle, die zich terecht be klaagt steeds genoegen te moeten ne men met fabrikaten en merken die zij niet wenst. Allo klachten worden volkomen genegeerd en de instantie legt enerzijds zware productiebeper kingen op terwijl productie van fa brikaten die het publiek weigert op te nemen of tegen wil en dank wor den opgenomen, steeds weer in circu latie worden gebracht. Als dit geen dictatuur is, wat is het dan wel? Niemand van de belanghebbenden kan maar enigszins vermoeden wel ke de plannen van bedoelde instan tie zijn met gevolg voor handel en industrie: dan weer een paar dagen nacht en dag werken om dan weer een paar weken met de duimen te gaan zitten draaien. Is dat dictatuur of niet? En dan, wat te denken dat men het heeft durven bestaan de zo be ruchte Rhodesia, Zuid Amerikaantjes en. de resten Bekashag naar Indone sië te hebben gestuurd voor de can tines van onze troepen voor wie het beste nog niet goed genoeg behoort te zijn. Wie ziet kans deze dictatuur op te ruimen? x als gemeentehuis kan worden in ge bruik genomen zonder kosten, want de verbouwing komt overeen met de res tauratieplannen, die reeds geruime tijd bestaan. De raad verklaarde zich z.h.st voor de door B. en W. voorgestelde oplossing. Het huis, waarin het gemeentehuis tijdelijk gevestigd zal worden is dat van dhr. R. de Witte. De voorzitter deelde mee, dat tegenover de uitgaaf voor het in orde brengen van het ge meentehuis een inkomste staat van de huur, welke de HBS zal moeten be talen. Bij de rondvraag werd besloten, in gevolge een suggestie van de heer Ca- lon, om de stedenbouwkundige een termijn te stellen, waarop hij het ont werp herbouwplan ingevolge de hem bekende aanwijzingen van de raad ge- i reed dient te hebben. Hij krijgt hier voor de gelegenheid tot 22 Juli a.s. (vervolg van pag. 1) Wat een ellendig ding was het, dat Cor Bakker tot die onfortuinlijken be hoorde. Zaveel nieuwe banden had hij al moeten leggen en zo vaak weigerde zijn derailleur, dat hij op één na laatst binnenreed in de tijd van 7 uur 12 min. 34 sec. Te laat dus! Die allerlaatste was namelijk de Luxemburger Acker- mann! Het ziet er dus niet erg rooskleurig uit. Ik kon bij het afzenden van dit bericht geen zekerheid krijgen omtrent de vraag of Bakker nog verder mee zal mogen doen. Wanneer de directeur van de Tour in het oog wil houden en dat kan hij zonder zijn prestige geweld aan te doen, dat Bakker niet wegens tekort aan kracht, doch uit sluitend uit hoofde van voortdurende pech te laat binnen is gekomen, dan kan hij hem sauveren en toch nog laten starten op Woensdagmorgen, als we de bergen in trekken. Laten we het in ieder geval hopen! Overigens ziet het er vooral voor Pauwels óók niet zo best uit, maar de „kolonie" heeft vertrouwen in zijn klimcapaciteiten, dus de moed niet ver loren, temeer niet omdat Pauwels zelf zei: ,,Als ik de dans kan ontspringen tot in Biarritz, zal Ik wel zorgen, dat ik in de bergen niet meer met de laatste plaats bedreigd word." Welnu, dat is gelukt en als genoten is van de rustdag, zullen de vele narig heden die doorstaan moesten worden, in deze schone stad aan de zee onge twijfeld achter worden gelaten. Algemeen klassement in Biarritz: 1 Bobet, 38-56-06; 2 Lambrecht 38-56- 17; 3 Sciardis 38-59-03; 4 Engels 39-02- 44; 5 Schotte 39-03-10; 6 Teisseire 39- 03-10; 7 Ramon 39-3-53; 8 Matthieu 39-3-56; 9 Thiétard 39-4-59; 10 Lapebie 39-6-54; II Remy 39-6-55; 12 Brambilla 39-7-12; 13 Matthijs 39-7-12; 15 Impa- nis 39-7-24; 20 Ockers 39-13-59; 24 Bartali 39-16-57; 28 Vletto 39-18-40; 30 Klabinsky 39-21-06; 38 de Hoog 39-21-55 38 Kirchen 39-21-55; 45 Robic 39-22-03; 49 Jansen 39-27-13; 79 De Ruiter 39- 50-28; 85 Kemp 39-57-44 97 Franken 40-20-57: 98 Biever 40-22-35; 100 Bakker 40-38-53; 101 Pauwels 40-58-37; 102 Ackermann 41-11-07. Bonnet (F.) gaf op. Landenklasscment: 1 Internationaal 117-02-32 iCamelllni, Sciardis, Brambil la); 2 Frankrijk A (Bobet, Teisseire, Giguet) 117-10-35; 3 België A 117-10-59; 4 België B 117-25-04; 8 Italië 117-59-08; 10 Ned.-Lux. (De Hoog, Kirchen, Jans sen) 118-11-03. Uitslag Bordeaux-Biarritz, 6e etappe 244 K.M. 1 Bobet (F.) 6-27-14; 2 Muller vP.i 3 Yvan Marie (P.); 4 Joly (P.); 5 Teisseire (F.) 6-29-19; 6 Ockers (B.); 7 Ramon (BJ; 8 Klabinsky (P.); 9 van Dijck (B.); 10 Matthijs (B.) 11 Lapebie, 6-29-49; 12 Sciardis 6-29-49; 13 Remy, Impanis, Schotte. Lambrecht de Hoog, de Ruiter, Kirchen, Bartali, Cottur, Fachleitner, Vietto, alle in de zelfde tijd als Lapebie: 6-29-49; 57 o.a. Jansen, Kemp, Robic in 6-33-12; 82 B. Franken, 6-39-57; 95 Biever 6-42-20; 97 Pauwels 6-57-29; 98 Volpi, 6-57-29; 99 Lévecque 6-57-29; 100 Bakker 7-12-34 (te laat binnengekomen); 101 Acker mann. De Fransman Bonnet heeft opge geven. Ruiz wint Ronde van Spanje De 20e en laatst etappe van de ronde van Spanje, Segovia-Madrid, is gewonnen door V. Ruiz (Sp.) in 2 uur 58 min. 45 voor Langarica, Gola bert, Gual en Miro. Het eindklassement van de ronde ziet cr als volgt uit: 1. en winnaar van de ronde B. Ruiz 155 uur 06 min. 30. 2. E. Rodri guez 155 uur 15 min. 37. 3. Capo 155 uur 27 min. 15. 4 Langarica 155 uur 31 min. 27. De eerste negen plaatsen vielen al le aan Spanjaarden ten deel. De Fransman Giauno werd tiende, de Spanjaard V Ruiz elfde en de Belg Lesage twaalfde. De ronde werd dit jaar voor de achtste maal verreden, over een to taal-afstand van 4066 K.M. Behalve Spanjaarden namen cr een Belgische, een Franse en een Italiaanse ploeg, wier prestaties niet boven het mid delmatige kwamen, aan deel. Er werd over het algemeen met een zeer laag gemiddelde gereden, alhoewel de or ganisatoren herhaaldelijk de premies lieten vervallen bij wijze van pro test tegen het tamme gangetje dat de renners onderhielden. Met belangstelling hebben wij vo rig jaar de eerste ronde door Zuid- Beveland gade geslagen cn we be wonderden het initiatief van het Goese sportcomité. Ook dit jaar heeft het comité niet bij de pakken neer gezeten en krijgt Zuid-Beveland we derom zijn grote ronde. En wat voor een ronde?! Deze zal die van 1947 nog verre overtreffen. Reeds meer dan 100 renners schreven in en nog steeds brengt elke post nieuwe liefheb bers. En de prijzen? Deze zijn weer echt Zeeuws cn niet minder dan 3 bekers zullen worden verreden. Een beker voor de eerstaankomende amateur, beschikbaar gesteld door de ouders van de diep betreur de en te vroeg heengegane Emiel Verhoekx, de winnaar van de eerste ronde. Een beker voor de eerst aan komende nieuweling en een voor de eerstaankomende Zeeuw. Deze ronde is nog uitgeschreven voor amateurs doch de initiatiefne mers hopen deze in de toekomst voor beroepsrenners uit te breiden. Hieraan wordt met taai doorzettings vermogen gewerkt, doch zij kunnen naast het talrijke werk dat zo'n ron de vraagt ook nog niet het gehele financiële gedeelte voor deze groep dragen. Het is een baanbrekend werk, dat niet alleen in het belang van Goes is doch van geheel Zuid- Beveland. Het is daarom voor de initiatiefnemers te hopen, dat het belang hiervan tot in de verste hoe ken van Zuid-Beveland door dringt en dat spoedig alle plaatsen spontaan gaan meewerken, ook speciaal op financieel gebied. Wel hebben enkele instellingen, zoals „Hellas", de v.v. Goes en ver schillende zakenmensen daadwerke lijke steun verleend en het belang van deze ronde ingezien, waarvoor het comité hen zeer erkentelijk is doch wil men vooruit dan moet dit nog beter en meer worden. Tijdens de ronde zullen er op het gem. sport terrein te Goes de handbalwedstrijd HellasRest van Zeeland en de voet balwedstrijd Goes 1Emma 1 ge speeld worden. Evenals vorig jaar zullen er ook nu een zestal repor tages van de ronde op het sportveld uitgezonden worden. Wij wensen de organisatoren veel succes en de sportliefhebbers op Zuid-Beveland 'n prettige dag toe op Zaterdag 17 Juli. VAN EST EN WAGTMANS IN RONDE VAN HOEVEN. De inschrijving voor de Ronde van Hoeven, op 15 Aug. is gesloten, In totaal hebben zich 100 amateurs en ruim 70 nieuwelingen aangemeld, w.o. de beste renners van Neder land in de beide categorieën. De strijd bij de amateurs belooft bijzon der hevig te worden, omdat in de grote bent mee zullen rijden kopstuk ken als van Est, Wout Wagtmans, Ver wijmeren. v. d. Elshout, Henneman (Beverwijk). Mittertreiner (Den Haag), de winnaar- van vorig jaar en Ouwehand. eveneens uit Den Haag. Bij de nieuwelingen zullen o.m. aan de start verschijnen W. L. Rijvers, Breda; A. v. Oers, Langeweg. T. Hofland, Beverwijk, H. van Fessem, Tilburg Het parcours is hetzelfde als dat van vorig jaar. Gereden wordt vanaf de start bij v. d. Zande op de Dorps straat naar de Ringbaan en vandaar weer naar de Dorpsstraat; lengte voor amateurs 100 K.M., 70 ronden, en voor nieuwelingen 30 ronden. Het weg dek bestaat uit keien, klinkers en betonweg. Start van de nieuwelingen om 1 uur van de amateurs om half drie. Wielerenthousiasten zullen f 0.50 be lasting moeten betalen, indien er zit- plaaatsen worden aangebracht be draagt dit f 1. In het concertgebouw te Vlissingen had een ontmoeting plaats met bok sers uit Rotterdam. J. Meulmeester (Vlissingen» wint op punten van W. Doof uit Rotterdam. Een goede partij waarin de Vlissinger duidelijk zijn meerderheid demonstreerde, P. Uyl (Vlissingen» w.o.p. van W. v< Klaveren, een broer van de grote pro fessional. Een zeer goede partij van de Vlissinger, die in de eerste ronde even met de planken moest kennis maken. H. de Klerk (Vlissingen» verliest op punten van A. Couwen (Rotterdam). Een aardige partij, waarin de lange Rotterdammer voor 8 tellen tegen de planken moest door een goede linksse van de Klerk, die wel een matchnul verdiend had. J. v. Boven (Vlissingen) verliest van de sterke Rotterdammer L. Jansen, v. Boven zijn stijl ls zeer goed. M. Riteco (Vlissingen)J. v. Digge len (Rotterdam) werd een nederlaag voor Vlissingen. Riteco is na zijn ziekte nog niet de oude. Hij moet zijn voeten werk beter verzorgen. Dan zorgt M. Kerkhoven voor een Vlissingse overwinning door K. Ver steeg uit Rotterdam op punten te slaan. Een goede partij. H- Dik (Vüssingen) is heer en meester over zijn tegenstander J. Kok uit Rotterdam. De scheidsrechter moet zelfs In de 3e ronde tussenbeide komen omdat de Rotterdammer zich niet meer kon verdedigen. Bij de grote broers allereerst een prachtgevecht tussen de Jonge uit Den Haag en F. Voorwinde uit Rotterdam. F. Voorwinde behaalde een licht voor deel en won verdiend op punten. De partij J. Schreutelkamp (Rotter dam)F. v. Ecde (Den Haag), even eens een prachtige partij van beide kanten, ..Onb'- »s voor deze bokers een goede beloning. V. Voorst 'i... -nag) moest in de 2e ronde opgeven regen v. d. Meeren (Rotterdam), die een solide indruk maakte. De laatste partij blijkt o.i. de beste P. Brommer (Rotterdam) wint na een zeer mooi, doch fel gevecht op punten van v d. Schram (Den Haag) nies klein verschil. Zeeuws Concours-IIippique Een aantrekkelijk program. 70 STAAN we dan thans veer aan de vooravond van het grootste paardensportfeest in onze provincie. De provinciale Zeeuwse concours- hippique vereniging geeft ook weer dit jaar haar provinciaal en tevens nationaal concours op Zaterdag 10 Juli a.s. te Goes. Volgens de verstrekte gegevens be looft het programma ook dit jaar weer voor iedere paardensportliefhebber iets moois en aantrekkelijks. Men kan zelfs nog meer dan anders verwach ten, want het gelukkige verschijnsel doet zich voor, dat de C. H. vereni ging en de gew. bond van landelijke rijverenigingen in Zeeland er in ge slaagd zijn, een gezamenlijk concours te organiseren! Het zeer gevarieerde programma om vat 15 rubrieken. Door deelname van tuigpaarden en hackney's uit 't gehele land zijn deze nummers nationaal te noemen, terwij] natuurlijk de Nederlandse trekpaar den er voor zullen zorgen, dat zij die dag door de warmbloeden niet ver drongen worden. Tusen de gewone rubrieken worden de verschillende nummers der lande lijke ruiters gereden, die met een honderdtal paarden uit de gehele pro vincie en zelfs uit West-Brabant hun verschillende verrichtingen gaan de monsteren; o.a. zullen te zien zijn de diverse achttallen, viertallen, dres- suurproeven en het springconcours om de provinciale kampioenstitel. Reeds thans vragen veJen zich af, welke ruiter het zal gelukken deze titel te behalen, om straks onze pro vincie te vertegenwoordigen op de Nationale Kampioenschappen te Gro ningen. Behalve het bovengenoemde zal men de zg. „Vrijheidsdressuur" kunnen be wonderen. waarbij juist de goede eigenschappen van de ruiters en paai den zo naar voren komen. Het programma bevat uitsluitend zuivere, hoogstaande paardensport. Buiten de gewone prijzen zijn tal 1 van bekers, lauwerkransen, en andere 1 extra prijzen geschonken. ROEFNEMING MET VERBANDKAST VOOR VERKEERSONGELUKKEN. Op de rijksweg Amersfoort—Apeldoorn, is een betonnen weggedeelte, dat berucht is om de vele verkeersongevallen, welke daar gebeuren. Dit is voor dc afd. Apeldoorn van de Ncd. Ver. E.H.B.O. aanleiding geweest, om bij dit weggedeelte, een complete verbandkast te plaatsen, waarvan het bijzondere is, dat zij door iedere weggebruiker geopend kan worden. Hier een verkeers slachtoffer profiteert van deze verbandkast. lAc Bredase Motorclub is bezig 'n traditie in ere te restellen, n.l. het organiseren van dc E.P.R. (Elf Provinciën Hoofdstedenrit). die vroeger door de Motorolnb „De Ba ronie" werd georganiseerd en toen reeds een rit was van groot allure. Het verschil is nu. dat de rit is verdeeld in een sportklasse en een tourklasse. Voor de eerste categorie zijn de eisen aanmerkelijk verzwaard. De gemiddelde snelheid is verhoogd tot 45 km. en in afwijking van de toer klasse, welke geheel over primaire wegen gaat. wordt gedeeltelijk over secondaire ween en in Limburg zelfs over nog mindere wegen gereden. Het wordt een forse betrouwbaar- heidsrit. De afstand voor dc sportrijders be draagt ca. 1250 km., voor de toer- kiasse 1100 km. Er wordt twee maal één uur en twee maal twee uur rust gegeven n.l. bij Ypenburg, Gro ningen, Arnhem en Maastricht. De route is; Donderdagmorgen 5 Augustus start te Breda om 6 uur, vandaar via Middelburg naar Ypen burg. Het tweede traject voert van Ypenburg via Haarlem, Leeuwarden naar Groningen. Het derde traject gaat via Assen Zwolle Utrecht naar Arnhem en tenslotte vandaar over Maastricht Den Bosch naar Breda, waar de rijders Vrijdagavond worden terugverwacht. In elke pro vinciale hoofdplaats is een tijdcon- trole; voor ieder traject wordt op nieuw gestart. TOERRIT VAN 1100 KM. de sport- en toerklasse door 't gemidelde niet te ver uiteen te laten lopen, zal de sportklasse drie „lussen" moeten rijden. De eerste in het Westland de tweede op de Ve- luwe tussen Apeldoorn en Amers foort en de derde in Limburg tus sen Maastricht en Heerlen. Het Lim burgse traject is zeer zwaar. Het verschil in sport- en toerklas se is speciaal gemaakt omdat de we gen en de machines beter zijn dan vroeger en er dus voor motorrijders, die van een zware betrouwbaarheids- rit houden meer sportieve voldoe ning aan de wedstrijd verbonden is. Meen echter niet, dat de toerrit een peuleschil is, want 1100 km met wei - SPORT IN 'T KORT Van de voorzitter van de Etten- se rondebond: de heer Dresens ver namen we, dat er voor de ronde van Etten, op 1 Augustus, deviezen wer den beschikbaar gesteld, zodat de Bel gische cn Luxemburgse renners aan de start zullen verschijnen. nig rust, is voor iedere motorrijder altijd nog een prestatie, die er zijn mag. De rit is open voor solorijders, duo- en zijspanrijders, doch niet voor auto's. Iedere deelnemer, die de rit uitrijdt ontvangt een speciaal ont worpen plaquette en voor de sport klasse zijn er waardevolle prijzen, zowel voor individuele- als voor team prestaties. De sportklasse is alleen open voor leden van de KNMV, met uitzonde ring van militaire politie. GESLAAGDE BRIDGE-DRIVE TE HALSTEREN In Halsteren is een bridge-drive ge houden ten bate van de tuberculose bestrijding. 124 deelnemers uit West Brabant en Zeeland namen aan deze drive doel. Mr M. van Thiel heette de aanwe zigen als voorzlter van het uitvoe rend comité en als burgemeester, hartelijk welkom. De prijswinnaars van elke groep zijn: Groep A; van GeelPostma Roo sendaal met 6814 punt Groep B: Herbersvan Steen, Steen bergen met 66»/- punt. Groep C: Mevr. de Leeuw, Halste renA. Jimkes, Bergen op Zoom met 70 punten; Groep D: M. Sweere, Zevenbergen C. Sweere, Bergen op Zoom met 64'/; punt. Groep E: Mevr. HenningMevr. Riseeuw, Bergen op Zoom met 63 punten. Groep F: Mej. van Dijck-Petit, B. op ZoomL. Baartmans Jr. Halsteren met 511/2 punt. KAPELLE, (Z.B.) 3 Juli 1948. Ker sen: Markiezen 35112, Hollanders 31- 91, meikersen 675, mierlose zwarte 19—101, morellen 11—56, inspecteur lönis 1062, krieken 3183, klerken 10—96, rode blanche 1947, zuurtjes 8, ronde krieken 38. vleeskersen 2736, Varikse zwarte 21-83, Wilhelmina ker sen 83, brusselse bruine 99, vroege van werder 93. Diversen: Mad. moutot 114- 133, witte bessen 29-32, fal's prolific 4756, laxton No. 1 50. kruisbessen 2 67. frambozen 77—130. val madeleine 8.522. aardappelen 1,58.5 alles per k.g. kropsla 2,5 cent per stuk. Keulen 322 0.13), Ruhrort 119 (+0.09), Lobith 1116 (+0.29), Nijme gen 884 (+0.17), Arnhem 868 0.12), Eefde (IJssel) 377 (+0.10». Deventer 276 0.08), Borgharen 4062 0.13), Belfeld (beneden) 1108 0.30), Grave (beneden) 466 0.04), Vreeswijk 0.72 (+0.03), Lith 0.20 (—0.17.) GEZELLIGHEID KEHT GEEN TIJD Gezelligheid en Z.H.B. zijn onafscheidelijk. Z.H.B. - dat Ls dat bier voor kènners, voor echte proevers, voor lui, die weten, wat een goed glas bier waard is. Gezellige mensen hebben allemaal Z.H.B. in huis. Ji.. MAAGZUUR I Bij °^'!etgen helpt Dopspoeder bij Aputh.BnOriHj. ROTTERDAMSCHE BANK N.V. Kantoor Goes vraagt voor direct of per Sep tember een (ml. of vr.) liefst met diploma Mulo of H.B.S. Sollicitaties schriftelijk ten kantore. 37-o voor huishouding en gezin Stutir Uw was naar STOOM WASSERIJ GOES, Telefoon 2055 Blekerstraat 2 TERNEUZEN, Vlooswijkstraat 26 Wassen - Stomen - Venre» rm§4<^Sav!?ltf 17,6ram en dragen bijzonder prettig. Eventueel in 8 uur gereed. tïfk!ten door tandartsen. Desge wenst lachgas-narcose. Overzetten van slecht-passend gebit op V1lgg£edPlaat en binneE Volledige garantie op elk werkstuk. Inlichtingen: KOLLENBURG. Vlasmeerse- straat ~a, Vught. j 39-00 Op schriftelijke aanvraag gratis prospecti. WEER ONTVANGEN: Buiten- en binnenbanden 38 x l'/2, 22 X 11/2. 20 X iy2, 18 X l'/2, transport 28 x iy2, 26 x 2 en 28 x 2 Balloon 26 x 2 x 1% Ook hebben wij weer enkele ge brulkte meisjesrijwielen. 39-o RIJWIELHANDEL KLOOSTERZANDE ooodig om deze en nonet uitgeknipt ia open enveloppe al* denkwet* zin ons op te zenden, ontvangt U ottvoerigc brochures over Vem'M oiim en adres op de adKerzijde dei enveloppe en De Stem adresseert am: DR. H. NANNING'S PHARM, FABR. N.V- DEN HAAG 4(4 De modernste boortoestellen. 4(4 Alle batterijen en onderdelen 4(4 Goede service; reparaties. 4(4 Dagelijks geopend. H. C. Scboonenberg, Veersesingel 11 nabij Dampoortstraat Een in g.s.z. LUIDSPREKER. Te bevragen bij: C. DE DAUW Zand 24, KOEWACHT. 38-o 1 ruw ijsmachine in prima staat, 15 ltr. inhoud, compleet met z.g.aji. half pk. licht mo tor. Te bevragen M. de Waal- Kindt, Groenendijk 100, Hon- tenisse Zld. ll-o HET BESTE MIDDEL VAN VERWEER IS ONZE PRIMA TEER AFD. TEERPRODUCTEN TELEF. 2272 TERNEUZEN Met zoo 'n woschnrochinc vo". ANTWERPSCHE STR.I4 TEL'758 BERGENOPZOOM 210-xxx-o Kaak een rondvaart door en geniet van een tocht door de havens en grachten van het afvaart elk halfuur met LUXE BOTEN van MEYER'S RONDVAARTEN vanaf het station de tweede steiger gezelschappen en clubs reductie A'DAM - Tel. 34208 - DAMRAK steiger 4 t 'o perceel na. 18 op overtuigende wijze van de bekendste Italiaanse en Spaanse fabrieken. e IN HET EIJSINK JUBILEUM 125 c.c. motorrijwiel (welke wij momenteel wederom op aankoopvergunning kun.J 'everen) vindt U deze wedstrijdervaring terug. Rijwiel- en Motorhandel Axelsestraat 16 Telefoon 2220 U vindt, bij ons ook een grote sortering LEDEREN KLEDING, JEKKERS, VESTEN, LANGE JASSEN enz.

de Stem | 1948 | | pagina 3