Goed nieuws Een schipper voer met het Allerheiligste uit Joegoslavisch antwoord aan Kominform Zomerzitting Prov. Staten Fa. Alg. Begiieijn Zn, MODERN Noodtoestand overwint de stakers por i n i eu ws Tafel schuier en blikje 4.90 LAAT NU U BONT MANTEL Bietenverbouwers OPSLAGRUIMTE IN W - BRABANT AANGEBODEN ..mm. „Ons standpunt is definitief" Noodlanding van lesvliegtuig DE SJEM VAN WOENSDAG 30 JUNI 1948 De merkwaardigste processie üan Nederland Fantastische stoet Indonesië Een grief om andere grieven te bedekken Maidenspeech van de nieuwe Commissaris der Koningin VOETBAL WIELRENNEN HANDBOOG SCHAKEN BOKSEN Sport in 't Kort MARKTEN WATERSTANDEN Officiële mededelingen Dopspoeder motvrij maken PEPERZAK met de nieuwe punten pGtm korting op alle confectie Lange Vorststraat 42 Goes Dit is de moderne zilvervloot! EEN UITKOMST VOOR DE HUISVROUW! zonder bon! rjAAR zitten we dan met schipper W. Thomas op de bank. Deze schipper is een vreemdsoortige schip per; hij draagt de platte pet en een donkerblauwe trui, maar hij heeft geen schip en zijn bezigheden liggen niet op het water. Maar hij is de schip per van zijn jongens, de pupillen van „Wolfslaer", het internaat voor schip persjongens,, dat onder leiding staat van de Zusters van St. Vincentius. Die knapen, afkomstig van het eertijds onder de Duitse bezetting gevorderde Rotterdamse internaat, zijn op «en heel droog stuk grond in Ulvenhout neergestreken waar ze het best naar hun zin hebben en zowaar onder el kaar een verkennerstroep gingen op richten. En omdat het nu eenmaal waterrotten zijn, werd het een Zee verkennerstroep. waarvan de leider de titel van Schipper draagt. En nu we het doopceel van schip per Thomas hebben gelicht gaan we verder en willen we iets vertellen van hèt evenement van Zondag: de schip- persbedevaart in Buchten, waar de knapen als echte zeeverkenners na tuurlijk niet afzijdig mochten blijven. „Hard geregend, schipper?" „Geen druppel gehad", antwoordde de schipper, „want Moeder Overste had gezegd, dat, als de jongens er maar goed voor baden, het droog zou blijven, En dat deed 't, zoals dat meestal gebeurt met wat Moeder Over ste zegt." „Vanmorgen om 5 uur vertrokken we uit Ginneken", vertelde de schip per. „De B.B.A. zorgde ervoor, dat wc tegen negenen in Buchten waren. Toen hebben we een paar jongens geïnstal leerd en om 10 uur bgon de plechtige H. Mis in de open lucht, opgedragen door Pastoor Olsthm, de bekende schipperspastoor. Druk dat het was, veel drukker dan ze hadden verwacht In processie gingen we naar de sluis en daar begaven we ons aan boord van een sleepboot. We voeren netjes vooraan, niet allemaal, want enkele jongens moesten in sloepen de boot met het Allerheiligste vergezellen." \X7elke indruk maalde de stoet?" „Fantastisch! Er waren sleepbo ten, stoomboten, allerlei andere vaar tuigen en feestelijk gepavoiseerd, het waren er met elkaar ongeveer vijf en twintig" en de schipper haalde een lijst te voorschijn om ons enthousiast te tonen wat er allermaal meevoer. Verscheidene schepen hadden interes sante groepen aan boord, zoals b.v. het derde schip, dat Koning David met de harp uitbeeldde, het vierde schip, dat een passiegroep uit Born aan boord had, het vijfde, op hetwelk men de Hof van Olijven en Golgotha zag, het zesde, dat de Verrijzenis uit beeldde. Er waren schepen met bruid jes, met zeeverkenners uit andere steden, Gidsen en autoriteiten. De Benelux kwam tot uiting op het veer tiende schip, waar broederlijk de schippers uit Made en Antwerpen waren verenigd." „En hoe ging dia feestelijk stoet te water?" „Vanaf de sluis van Grevenbicht gingen we naar de Berghaven die we rondvoeren en daarna groepeerden de boten zich rond het rustaltaar, dat, midden in de Berghaven op een schip was opgesteld. Er stond een stevige bries, maar gelukkig bleef het water kalm. Er werden een paar lie deren gezongen, de Zegen werd gege ven en daarop vertrokken we naar de Industriehaven Buchten. Daar wer den we ontscheept en gingen we in processie naar de parochiekerk, waar onder het Lof een frisse bui losbarstte Hier werd de processie ontbonden en.. „Gingen jullie naar huls!" „Nee, we gingen nog even een be zoek brengen aan het klooster in Lunteren...." „Ja, daar is ook een klooster van onze Zusters. De jongens hebben zich daar te goed gedaan. Vraagt niet hoe veel schalen kersen er in hun maag verdwenen!" „Maar om nog even op de proces sie terug te komen...." De schipper was ons al voor. „Er waren veel mensen, die eigenlijk niet bij die processie waren aangesloten. Stelt U zich eens voor, alle in de haven liggende schepen met vlag en wimpel in top, met de koppen: tegen de kant en de achterzijden vol men sen naar het midden van de haven gekeerd! En onze Zusters met hun vliegende wijde kappen droegen ook niet weinig bij tot het eigenaardig as pect van het geheel...." Toen dreigde de klok middeinacht te slaan en haastig ging schipper Thomas „naar kooi". r\P DE bijeenkomst van de agenda- commissie stelde de Rep. delegatie voor de Australisch-Amerikaanse voor stellen als basis van bespreking te ne men. Zij nodigde de Nederlandse Re gering uit te dien aanzien haar stand punt te herzien en verzocht de Bel gische afgevaardigde zijn mening te willen wijzigen. Bij monde van Mr. Riphagen deel de de Nederlandse delegatie mee, dat ons standpunt „definitief" was cn dat de Nederlandse Regering de voorstel len dus niet in overweging kan ne men. Aan het begin van de bijeenkomst deelde Roem mee, dat de Republiek bereid was de Conferentie ingaande 5 Juli voor een nieuwe drie-wekelijk se periode te Kalioerang te ontvangen. De Repub. minister van Justitie heeft medegedeeld, dat het in het voor nemen der Regering ligt, ten spoedig ste algemene verkiezingen te houden, Dit zal mogelijk zijn, zodra de wet op de Volksvertegenwoordiging, die thans wordt opgesteld, van kracht zal zijn geworden. TWIST MET MES BESLECHT Te Oud-Gastel heeft zich een kort en hevig drama afgespeeld. De jonge man J. B„ wonende op de Aangen- berg kreeg om een kleinigheid ruzie met zijn buurjongen J. T„ welke twist zo hoog oplaaide, dat J. B„ in zijn dolle drift een mes greep en daarmee zijn buurjongen In de buik stak. He vig bloedend moest het slachtoffer naar het ziekenhuis Charitas te Roo sendaal worden vervoerd. Zijn toe stand was zo ernstig dat de politie hem nog geen verhoor kon afnemen. TAE JOEGO-SLAVISCHE communistische Partij heeft haar antwoord op de critiek van de Kominform gepubliceerd; het antwoord is door alle zen ders van Joego-Slavië omgeroepen. BESCHULDIGD ZONDER VERHOOR. T\E TEKST luidt als volgt; „Het Cen trale Comité van de communisti sche partij der S. U." aldus het ant woord, „heeft op 27 Maart jL een brief naar alle leden van de Komin form behalve Joego-Slavië gezonden. Deze brief bevatte ernstige beschul digingen tegen de Joego-Slavisch com munistische partij, maar deze laatste was niet op de hoogte gesteld van de inhoud noch van het feit der verzen ding. Spoedig daarop heeft de Hongaarse communistische partij een brief naar de Joegoslavische gezonden, waarin een resumé werd gegeven van de te gen de Joegoslavische partij geuite beschuldigingen. Afschriften van deze Hongaarse brief zijn gezonden naar alle andere communistische partijen, behalve de Franse en Italiaanse. Het centrale comité van de Joego slavische party stelde vast dat de le den der Kominform de beschiildigin< gen van de zijde der USSR aanvaard heb Jn de Middelburgse Concertzaal werd Dinsdagmorgen de zomerzitting der Staten door de Commissaris der Ko ningin, jhr. de Casembroot, geopend in naam van de Prinses-regentes. Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de heer Metselaar te Wissenkerke, dat hij ontslag nam als Statenlid, wegens vertrek naar Indlë. De voorzitter dankte namens G. S. de heer Metselaar voor hetgeen hij deed in het belang der provincie. Hierna volgde de beëdiging van zijn opvolger, de heer A. Vingerling uit Goes. Na deze inleidende werkzaamheden nam de Commissaris het woord. In de eerste plaats wilde spr. uiting geven aan zijn grote waardering voor zijn voorganger, die steeds op stijlvolle en waardige wijze de Statenvergaderin gen leidde en aan wie het te danken was, dat daarin een gemoedelijke én vriendschappelijke sfeer heerste Waa neer ik zijn kwaliteiten benader, zei spr. mag lk mij gelukkig prijzen. MIEP WEET dat sommige sen spreken „peen" als zy wor teltjes bedoelen. Zy blijft echter spreken van WORTELTJES-WEEK Mevr. Lotgering-Hillebrand geeft npg twee recepten. WORTELTJES MET PETERSELIESAUS 1 k.g. kleine worteltjes, 2 eetl. fijn geknipte peterselie, 1/4 1. bouillon van 1 blokje, 30 gr. marg./boter, 20 gr. bloem, eetl. suiker, zout. Was de geschrapte worteltjes en kopk ze met weinig water en zont gaar. Doe in de droge pan 5 gr. marg./bo ter en de suiker. Laat goed heet Wor den en schud de worteltjes hiermee door. Maak intussen van de rest marg./boter, bloem en bouillon een gladde saus. Laat 5 minuten doorko-» ken. Roer van het vuur de fijngeknip te peterselie er door. Geef worteltjes en peterseliesaus met nieuwe aard appelen. BONT ALLERLEI 13 k.g. worteltjes, 1/3 k.g. peultjes, 1 3 k.g. stoofasperges, zout, 25 gr. marg./boter, 2 reepjes ontbijtspek. Maak de groenten schoon, verdeel ze in héél kleine stukjes. Knip spek in reepjes, doe ze met marg./boter, groenten, zout een paar lepels water in de stoofpan. Laat zachtjes gaar smoren, af en toe schudden. Bind zo nodig stoof vocht. Smaakt heerlijk bij gekookte vis. Geef eens wat vaker geraspte kom kommer bij de maaltyd. Miep is steeds vol goed moed. KÜk naar wat zij Vrijdag doet! Publ. Centr. Bur. v. d. Tuinbouwvei- UnSen. 498-00 Vervolgens weerlegde de Commissa ris de opvatting, dat het Statencollege niet veel te betekenen heeft. In de periode, dat G.S. zonder de Staten moesten regeren, gevoelde men dit ge mis maar al te zeer.. Niet alleen dat G.S. de suggesties misten die van de Statenleden plachten uit te gaan, maar ook werd de mening der bevolking niet meer nauwkeurig weerspiegeld. Daar om whs spr. blij, dat hij voortaan dit college presideren mocht. De Comrnissaris hoopte op prettige samenwerking met alle leden. De pro blemen van Zeeland zijn reeds zovele malen besproken, dat hij er thans over wilde zwijgen,; liever deed spr. een be roep op de leden om die problemen in het belang van gewest en bevolking, zo goed mogelijk op te lossen. Daartoe deed de Commissaris een beroep op het Statencollege; hij hoop te, dat het hem gegeven mocht zijn, onder Gods zegen en In gemeenschap pelijk pogen, veel tot stand te brengen voor onze zo zwaar getroffen provincie (applaus). Bemoedigende omstandigheid. He heer Kodde, oudste lid der Staten, beantwoordde op uitvoerige wijze deze hartelijke speech. Spreker herinneerde aan het feit, dat wijlen de vader van de Commis saris ook reeds zijn sporen in het college van G.S. verdiend had en vond het mede een bemoedigende omstan digheid dat de Commissaris Zeeuw van geboorte is en als oud-lid van G.S. als het ware uit het midden der Staten voortkwam. Spr. zag in jhr. de Casem broot een strijder voor de belangen onzer provincie en zegde hem de volle steun van de Staten toe. Spr. memo reerde dat tot opvanging der bevol kingsoverschotten, werkverruiming in Zeeland nodig is. Bronnen van be staan zullen moeten worden aange boord en daarom wacht de Commssaris een moeilijke taak. die slechts volvoerd kan worden als alle leden achter hem gaan staan. Dit wenste hij de Com missaris toe. Hierna las de Commissaris de inge komen stukken voor alsmede de mede delingen en de voorstellen, die in de eerstkomende bijeenkomst zullen wor den behandeld. Discussie hierover had niet plaats, alleen maakte de heer van 't Westende de opmerking, dat hij voorlopig genoe gen nam met het terzijde schuiven van zijn motie betreffende de verkoop van apparaten door de P.Z.E.M. daar zij thans nog niet voor realisatie vatbaar is; later hoopt hij er op terug te komen De splitsing der Staten in afdelin gen volgde. De eerste afd. kregen de le den van GE. dhr. Philipse en Locke- feer in haar midden; de tweede de he ren mr. v. d. Weel en Schout en de derde de heren mr. Mes en Hamelink. Tot buitengewoon lid van G.S. koos men de heer Kodde die 25 stemmen verwierf; de heer Stemerding kreeg er 9 en de heer de Baare 1. De vergadering werd verdaagd tot 3 Augustus; tussentijds zullen de leden op 8 Juli nog bijeenkomen voor de ver- i klezlng der Eerste Kamerleden. ben zonder J.-Slavië in deze te horen Naderhand, in April en Mei, heeft de comm. partij der S.U. drie brieven aan de Joegoslavische partij gezonden met gelijkluidende beschuldigingen. Het komt er dus, kort gezegd, op neer, dat de Joegoslavische commu nisten zich gegriefd hebben gevoeld, over het „beschuldigen zonder ver hoor". Nu kan men natuurlijk even gemakkelijk redeneren, dat Tito deze grief momenteel aangrijpt om andere grieven listiglijk te bedekken, zoals daar zijn het in wezen bij voortdu ring aantasten van de onafhankelijk heid van land en volk van Joegoslavië Het is niet weg te praten, dat de ge forceerde eenheid van het OosteUik Blok een knak gekregen heeft, zo era stig en (voor de belanghebbenden) zo verblijdend, dat hier voor Moskou wel eens „het begin van de ellende" kon liggen. Een der inzittenden gedood /JISTERENMIDDAG even na 12 uur heeft een tweemotorige bommen werper. een z.g. Oxfordtoestel, les vliegtuig van de luchtvaartschool „Twenthe" een noodlanding moeten maken in een roggeveld links van de weg Oldenzaal-Ootmarsum. Een der inzittenden, adj. onderoff. K. P. Meijer, werd gedood, de twee andere inzittenden werden licht ge wond en zijn naar het ziekenhuis in Oldenzaal overgebracht. Het toestel is vrijwel onbeschadigd. Het Oxfordtoestel had enige dagen geleden een nieuwe linkervleugel ge kregen. Toen de piloot was opgeste gen, bemerkte hij, dat hij niet kon ma- nouvreren. Hij trachtte het toestel op het roggeveld neer te zetten. Daarbij gleed het een eind door en kwam te gen een wal terecht, waarop de ma chine over de kop sloeg. Vandaag weer bedrijvigheid in Engelse havens A aanvankelijk trad na de afkondi ging van de „Noodtoestand" en de rede van premier Attlee voor de Engelse radio geen verandering op in de toestand, ontstaan tengevolge van de stakingen in de havens van Londen, Liverpool en Birkenhead. De leider der stakingen, Campbell, ver klaarde: „Attlee heeft de oorlog ver klaard aan het havengebied en de arbeiders zullen hem van repliek dienen". Dat een repliek van Engelse en speciaal van Londense havenarbei ders toch wel met meer verstand kan gepaard gaan. dan waarvan bovenaan gehaalde verklaring getuigt, bleek zonneklaar uit het besluit van de 5000 stakers (met grote meerderheid genomen) om Woensdagmorgen weer aan het werk te gaan. Dit voorbeeld werd prompt door Birkenhead ge volgd. Natuurlek heeft het stakingscomité dê verwachting uitgesproken, dat de overheid niet zal overgaan tot het uitdelen van straffen, „die wij zowel als zij te hard vinden" Verder is er in een resolutie verzocht een alge meen onderzoek In te stellen naar de arbeidsregeling in de havens en op reorganisatie van de Vakverenigin gen. Tegenover dit alles heeft Attlee in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Re gering van plan is buitengewone maatregelen te nemen om het hoofd te kunnen bieden aan de bedreiging van de Engelse voedselvoorziening en handel, ingeval de staking vandaag niet geëindigd zou zyn. Met het oog op de niet ongunstige wending in de situatie besloot het Lagerhuis de de batten over de staking efij Donder dag te houden. OLYMPISCHE VOETBAL SPELERS AANGEWEZEN. De volgende 22 spelers zijn door de keuzecommissie van de KNVB aange wezen voor het Olympisch Voetbaltour- nooi: Kraak (Stormvogels), Schijve- naar tEDO», van Bun (MVV), Stof- felen (Ajax), Terlouw (DCV>, De Vroet (Feyenoord), v. d. Tuyn (Hei mes DVS), Rijvers (NAC), Roosenburg (Neptunia), Wilkes (Xerxes), Lenstra (Heerenveen), Landman (Neplunus), Beenhakkers (NAC), Clavan (ADO), Schaap (Gooi). Everse (Neptunus), Al- bers (Vitesse), Biesbrouck (RCH), Krijgh (BW), Appel (Sittard), Drae- ger (Ajax) en Temming (DOS). Van deze 22 spelers zullen er 17 de reis naar Portsmouth meemaken. De bedoeling is, dat de vijf andere spelers in Nederland gereed worden gehouden om indien nodig, naar Londen over te komen. De bepaling bij het Olympisch Voetbaltournooi luidt namelijk zo, dat in totaal 22 spelers definitief op de deelnemerslijst mogen worden inge schreven en dat tijdens het tournooi daaruit een keuze mag worden gedaan. Middelkamp won de 50 K.M. In het Olympisch Stadion te Am sterdam won de wereldkampioen op de weg 1947 Middelkamp, het Neder lands kampioenschap op de 50 km. zonder gangmaking voor profs en on- afhankclijken door in een kopgroep van 7 man in de sprint te winnen. De tyd van Middelkamp was 1 uur 5 min. en 49.6 sec. 2e De Best, 3 Steenbak kers. DEFINITIEF BESTUUR VOOR SSV. De „Sluiskilse Supporters Vrienden" te Sluiskil hielden hun eerste ledenver gadering. In zijn welkomstwoord zette de voorzitter de doelstelling en het streven der vereniging uiteen. De ver eniging zal zoveel mogelijk de renners helpen aan materiaal, dat echter het eigendom blijft van de club. De grote activiteit van het voorlopig bestuur bleek uit het verslag der secretaris-pen ningmeestei'. Alhoewel SSV eerste twee maanden bestaat, telt zij reeds 123 leden. Het voorlopig bestuur werd met alge mene stemmen voor de duur van een jaar gekozen. DE RONDE VAN SPANJE. De 15e etappe van de Ronde van Spanje, Gyon—Ribadeo (200 K.M.), is gewonnen door de Belg Lesage in 7 uur 30 min. 30 sec. Daarna kwamen Langarica (Spanje), Bogaerts (België) Breuer (België) en Giauna (Frankr.i, allen in dezelfde tijd als de winnaar. CONCOURS TE KWADENDAMME. De uitslag luidde: hoofdvogel A. van Luik, (ADLM), Kwadendamme; le zij vogel C. Mooyman (Vios, idem; 2e zij- vogel L. Meyaard, (Juliana) Oude- lande; le hoofdkal C. Moo.vman, voor noemd; 2e hoofdkal Jac. Rijk, (ADLM) Kwadendamme; le kl. kal idem; 2e kal L. de Haas, (Batavieren), Goes; le klep C. Steenbakker, (Vios), Kwa dendamme; 2e klep L. de Haas voorn.: 3e klep J. Rijk, (Willem Teil), Ove- zande. Het concours werd gegeven door de handboogsociëteit „Vooruit is ons streven." INTERN. TOURNOOI MAUIENBAD. De afgebroken partijen van de 14c ronde gaven de volgende resultaten: Steiner Australië) en Tartakower (Frankrijk) besloten tot remise, even als Pirc (Z. Slavië) en Richter (Tsj. Slow.) Sajtar (Tsj. Slow.) what van Podgomy (Tsj. Slow.) en Moeller (IJs land) verliest van Troianescu (Roem.) De resultaten van de 15e ronde waren: Steiner verliest van Podgomy, Stoiz (Zweden) wint van Sajtar Rohaoek (Tsj. Slow.) wint van Gawlikowsxi (Tsj. Slow.), Golombek tEng.) speelt remise met Moeller. Barcza (Hongar.) wint van Stulik (Tsj. Slow.), Prins (Ned.) wint van Troianescu. Steiner, Stolz en Barcza hebben thans de leiding met ieder 10 pnt. De Nederlander Prins heeft 7 punten. i DOS CONTRA ZUID-HOLLAND Onder auspiciën van de NBB zal Zaterdag in het Concertgebouw te Vlissingen, ter sluiting van het sei zoen, een grote bokswedstrijd wor den georganiseerd. Enkele serieuze candidaten voor de komende Olym pische spelen, zoals Sclireutelkamp. Voorwinde en Schram, allen, uit Rot terdam, zullen uitkomen tegen de Vlissingse favorieten w.o. Meu'mees ter. Het behoeft nauwelijks enig be toog, dat we hier een paar spannen de partijen te zien zullen krijgen. Zo zal Meulmeester tegen Schreutel- kamp in de ring komen te staan An dere partijen zijn o.a. W. v. Aarde (Vlissingen) tegen M. Snoek, C. Mans veld (Vlissingen)P. Voorwinde, en F. Brouwer waarschijnlijk in een fel le strijd tegen Schram. Scheidsrechter is B. Bergström, die zijn sporen op dit gebied wel heeft verdiend. De hockeywedstrijd (heren) Frank rijkBelgië is met 2—1 door de Bel gen gewonnen. Ruststand 10 voot België. Te St. Jansteen werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de oude lief hebbers van Steen en Heikant en opge luisterd door het muziekgezelschap van Heikant. De uitslag was in het voor deel van Steen met 4—3. Voor de rust was het 31 voor Heikant. GOES. 28 Juni 1948. Fruit: Aard beien 90135, frambozen 109—121, rode bessen 5064, hollanders 7585, markiezen 31—83, brusselse bruine 77, alles per 100 k.g. Groenten: Bloemkool IA 45—74, idem I 37-4)4, idem II 25— 35, idem III 13—18. komkommers IA 23, idem I 1820, idem II 1920, krop sla 25.50 gld. alles per 100 stuks. Aard appelen 9—11, idem drielingen 89, dubbele princessen 148155, snijbonen 121140, doperwten 49. postelein 20 23e andijvie 4.5024 uien 25, sjalotten 16—17. groene saVoyekool 18, gld. alles per 100 k.g. wortelen 1019. kroten 10 16 gld. alles per 100 bos. KAPELLE, 28 Juni. Kersen: Mar kiezen 27—81. Morellen 19—52, Hollan ders 3374, Meikersen 1866, Vroege van Werder 32—78, Suikerkersen 40, Bruine Blanche 24—27 JMO-kersen 59, Zuurtjes 7; Diversen: Kruisbessen 17— 41. Madame Moutot 101—131. Jucunda 83103, Frambozen 113147, Fay's Prolific. 66—76, Val Yellow Transpa- rente 10—13, Aardappelen 4>'z10. Dop erwten 2437, Stoofsla 4, alles per kg.; Kasperziken 8—33, Kaspruimen 7—22, Bloemkool 5'242, Kropsla 3Va8. al les per 100 stuk; Bospeen 18, per bos. ROTTERDAM, 29 Juni. Totaal-aan voer: 2738. Paarden 262, veulens 51, magere runderen 250, vette runderen 861, graskalveren 94, nuchtere kalveren 493, schapen en lammeren 259, varkens 67, biggen 330, bokken en geiten 71, Prijzen: slachtpaarden 1.401.251.00, per kg.; werkpaarden 800625425; hitten 600450350, kalfkoeien 800— 700550, varekoeien 550450380, vaarzen 600450350. pinken 425325 250. graskalveren 230140100, big gen 554535. Handel: biggen: aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen iets hoger; paar- den-aanvoer als vorige week. handel lui, prijzen pi'ijshoudend: kalf- en melk koeien-aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets stijver; vare koeien-aanvoer iets groter, handel re delijk, prijzen iets fiogcr; vaarzen en pinken-aanvoer als vorige week, han del kalm, prijzen iets stijver; graskal veren-aanvoer ruimer, handel matig, prijzen onveranderd. Keulen 247 0.06), Ruhrort 35 (+0.08), Lobith 10.26 0.11), Nijme gen 799 0.14), Arnhem 798 0.11), Eefde (IJssel) 307 (0. 13). Deventer 214 0.11), Borgharen 4020 0.02), Belfeld (beneden) 1094 0.10), Grave (beneden) 464 0.02), Vreeswijk 0.50 (+0.04), Lith 000 (—0.13). BEZOEK AAN HET RIJKSBUREAU CHEMISCHE- EN PHARMACEUTIS CHE PRODUCTEN. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat in verband met de samenvoeging van het rijksbureau voor chemische pro ducten en het rijksbureau voor genees- en verbandmiddelen tot het rijksbureau voor chemische- en pharmaceutische pro ducten bezoek aan laatstgenoemd bureau op 30 Juni en 6 en 7 Juli niet mogelijk is. Dringend wordt verzocht het telefone ren tot het uiterst noodzakelijke te be perken. 552-00 Weggelopen: VOS MERRIEPAARD van J. de Buck, Absdaalse- weg 57, Absdale. 548-0 Bij ondergetekende is ver krijgbaar Koolteer, Bruine teer Carboleum in kleuren Vloervernis Gewone carboleum, enz. A MAAS, schipper, WALS OORDEN 30. 298-0 WELKE WONING ZOEKENDE TE GOES die nieuw huis toegewezen krijgt en dit te groot, te duur etc. vindt, WIL RUILEN voor kleinere, goedkopere doch mooi gelegen woning. Brieven onder no. 29505-0 bur. „De Stem", Goes. modern en practisch 480-O ^nge Kerkstr°<=1 GOES MAAGZUUR .-1 I Bij heipf bij Apnth.Hn ÖMJg vakkundig repareren en mo derniseren. Het voorkomt het lange wachten in de Herst. en bewaren van alle bont werken. Desgewenst afge haald en bezorgd. BEHEERST 'T VAK CATHARI NASTR. 7 Telef. 8357 - Breda Den Haag Scheveningen 534-00 MEID-HUISHOUDSTER GEVRAAGD tegen 1 Aug. wegens huwe lijk der tegenwoordige bij EUG. WIJFFELS. VAN HIJFTE Koninginnestraat 51 IJZENDIJKF. 394-0 Stelt U belang in de CATCHPOLE BIETENROOIER de beste die aan de markt is? Kapt auto matisch, rooit perfect. Vraagt nadere inlichtingen bij de dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 506-0 SLUISKIL Tel. 4 IJZENDÏJKE Tel. 44 b.v. voor GRANEN cn KUNSTMEST. De ruimte is gelegen aan vaarwater en bevindt zich zich bij het spoor. Br. on der no. 28648 aan Adv. Bur. M. F. van Piere, - Eind hoven. 515-00 to Telkenjare valt de moderne zilvervloot Neerland's havens binnen. Dan wordt ons goede land voorzien van het zilte zilver van de zee, dat „haring" heet Geniet mee! Elke dag een haring en de dokters U weet weL Haring is heerlijk en gezond' het handige afwaschmiddef en waschmiddel van de Adelaar- Zeepfabrieken. Het vervangt zeep en zeeppoeder en is:

de Stem | 1948 | | pagina 3