Mensen Muzen DEnnA. L. E. Haverland A. J. Scbirris' Moderne Fritespensen de indel DANSEN M. DE DREU Co s n v Goes Tel. 2267 Films over West Indië Dienende kunst DANSEN veulenkeuringen Wijnen en Champagne ALLE radioreparatie VEEDOL OLIE Te koop aangeboden BIELEMAN - KAAS Citax" eld Nieuwe burgemeester te Dreischor Breda verzamelplaats van emigranten port Smidsknecht Hoofdverte gen woordigep N. W DE BUCK costumiére of coupeuse? L. E.veraard BESCHAAFD R. K. MEISJE DE STEM VAN ZATERDAG 19 JUNI 1948 Verkeersongeval eist twee doden Vlissingen Protest tegen de N.V. Waterleiding Mij. WATERSPORT WANDELEN WIELRENNEN Het internationale Nederland Tafelrede en andere verzen van H. Prenen Antoon Coolen door een pastoor onttroond WATERSTANDEN MARKTEN Officiële mededelingen H. H. TUINDERS EENRUITERS Dus iedere tuinder glas A. DE JAGER "PQOOUCTÊN" COSTUMIèRE R. VERDURMEN Kermis - Graauw JANSSEN - HEYENS BEZOEKT de STURM'* OLIEHANDEL ZWITSERSCHE prompt coulant veilig Boekhouding en Belastingzaken a. een technisch ambtenaar le klas b. een technisch ambtenaar 2e klas Dames GROSSIERDERIJ Dijkstraat TERNEUZEN SVI. Zandee GEVRAAGD FIRMA D. F. v. d. HEYDEN I de woning- jxas ook niet gesteld. lachten paar dagen Ier het Bie- Iplein liepen, ^sen ommetje een vijftal |t zich met en stoel- trottoir had Ze waren moedertje In en ze had- Idruk. Alleen leed niet mee het hoofd in op de stoep- onverschil- luizen aan de nder zich ook |n te trekken Trijvigheid en- van hem van- hem aan I vroegen of hij lioest spelen, lei hij.. .jawel ln kind en ik Igeboren wor - |)GOOO0OOO durende 1947 |bit ontplooid. de loketten I heren Meyer Is uitgebracht tverlig-gelden betuigd waar reden ten aan- l:beidsvoorwaar- laamse bedrijfs- |de band werd lilde de regering litregelen. Dank Imen beide par- lietaiel kunnen werden Invoer che goederen Jbn bedrag van ■ics. 1st voor in- en Big contact on tarden medewer- igent voor 1947 p. In 1947 wer- onverklaringen |VI. werken, uit- ïzens kantoor, tret dankwooren pneei voor de het bevorde- ■e geest in de 1 belang is voor ■se bedrijfsleven. De arbet- fer feits de rijks- Im te zien, werd luto gegrepen en f-n. Hij liep een I j- Dr Narmtnga, |seerde, vervoerde en verleende de llfeurs trof geur I flink gehav li., werd dopr een J.T.M. aangereden lade aan haar rlj- 1-aarschijnlijk een lep. Een en ander onderzocht, lodorpse reisclub litstapje. Het ging aar toe. De reis Jtrecht. Het liep Jreken van de vol- |de legerstede op- blegenheid van te keestelijk adviseur Ironie de jubilaris re er mede in zijn lel uit zijn dank- üerstaande leerlin- raard slaagden op istituut Cuppens— n voor coupeuse lelkant; Josephina voor costumiére: Irma Meljs, Suzan- lit Hulst en Roza dieting Kon. Bala- Zondag 20 Juni. ie Smet, begin om lag 20 Juni. Bal in 1 thletiekwedstrij den oortterrein Bosv/cg londag 20 Juni. iggende wip bij A. om 4 uur. n mortier met 'n met ouden wijn kleine boertje me denkt de baron, ik zulke vuiligheid blaft ie Manten nu even z'n vuisten langzaam zegt.' meneere de bankier rrs hem geen groc- legeveu hebben dan Wijn? Ongezouten dat vuiligheid? ten te kermisse op ekt de bankier Man iet boertje hem can chtgeloken, vinnige e meneer hem voor 1 ei en gezeid: niet te (Wordt vervolgd.) De heer A. H; Vermeulen benoemd DIJ Koninklijk besluit van 12 Juni 1948 is met ingang van 1 Juli 1948 benoemd tot burgemeester der gemeen te Dreischor, de heer A. H. Vermeulen, te Brouwershaven. De heer Vermeulen werd geboren op 18 October 1901 te Alblasserdam. Hij doorliep de MULO-school en vervolgens de vierjarige Handelscursus te Gouda, waarna hij in 1924 het diploma Ge- meente-Aadministratie behaalde. De heer Vermeulen begon zijn amb telijke loopbaan op 1 September 1917, als tijdelijk ambtenaar ter secretarie te Gouda, waarna hij in 1919 in vaste dienst werd aangesteld. Op 9 Februari 1920 werd hij benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Schoonhoven, waar hij met ingang van 1 Januari 1926, werd bevorderd tot adjunct-commies. Sedert 1 Maart 1932 bekleedt hij de be trekking van secretaris-ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Brouwershaven. Tevens vervult hij de functie van secretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur en Boekhouder van het Gesticht van Huisvesting. Bovendien is de heer Vermeulen van 17 Juni 1941 tot na de bevrijding belast geweest met de waarneming van het ambt van Burgemeester-Secretaris der gemeente Duivendijke. De nieuwe functionaris is gehuwd en heeft één kind. Zijn godsdienst is Vrij zinnig, terwijl hij, wat politieke rich ting betreft, tot de Partij van de Ar beid behoort. Auto door tram gegrepen PEN auto komende uit de richting Ouwerkerk is nabij 't station Nieu- werkerk door een uit Zierikzee ko mende dieseltrein aangereden en on geveer 500 meter meegesleurd. Van de drie inzittenden der auto, afkomstig uit Krimpen aan de IJssel, werden een dame, die chauffeerde en een naast haar gezeten heer zeer ernstig gewond Zij werden naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd waar zij zijn overleden. De machinist van de tram heeft sig nalen gegeven, maar deze zijn blijkbaar door de felle wind niet gehoord. Raad tan StJamteen OPROEP AAN DE BEVOLKING. Zoals bekend is, is het in de oorlog voor oorlogsdoeleinden gestichte Prins Bernhard Fonds als Fonds van de Witte Anjer in stand gebleven. Dit foms heeft na de bevrijding haar nieuwe taak, de financiële steunver lening aan organisaties of acties van jeugd of ouderen die werkzaam zijn op het gebied van geestelijke ontwikke ling, scholing ontspanning en dei-ge lijke op waardige wijze vervuld. Verschillende bijdragen in de weder opbouw van biliotheken, zwem- en bad inrichtingen, verplegingsinrichtingen, kleuterscholen speeltuinen, enz. zijn door dit fonds verleend geworden zo dat weer nieuw leven kon worden ge bracht in deze inrichtingen. Ook Vlis singen heeft reeds van de uitkeringen geprofiteerd. Het ligt in de bedoeling van het fonds om met de beschikbare middelen door te blijven gaan soortgelijke en zo mogelijk andere nuttige instellingen, werkzaam op sociaal en cultureel ge bied financieel verder te blijven steunen Om dit te kunnen doen is het nodig, dat nieuwe geldmiddelen in het fonds blijven vloeien en daarom is besloten dit jaar wederom een geldinzameling te houden, echter niet bij wijze van een straatcollecte, doch door het plaat sen van offerbussen in de winkels van bakkers, bloemisten, kruideniers en sigarenwinkeliers, zodat geen straat collecte zal worden gehouden. Van de opbrengst van de geldinza meling in Zeeland komt de helft ten goede aan instellingen werkzaam op cultureel gebied in deze provincie. Het comité doet dan ook een drin gend beroep op de gehele bevolking van Vlissingen om deze collecte te doen slagen. Vlissingen, 17 Juni 1948. Namens het Plaatselijk Comité van Actie: B. KOLFF, voorzitter. yJ^ANGAANDE het verzoekschrift van het Bestuur van het Comité voor wegwedstrijden voor wielrenners om bijdrage te willen verlenen uit de ge meentekas voor de op 4e Kennisdag in St. Jansteen te houden jubileum- wedstrijd werd voorgesteld een bijdra- S®. te verlenen van 100— onder ver- i1C j ^eze som zal worden be steed om te verrijden als „De grote prijs, van St. Jansteen". van de NV Waterleiding Mij. a ,iern,e"z„er! ontvangen schrijven d.d. nn™el blijkt, dat genoemde Mij. onverkort vasthoudt aan de in de aan vang gestelde voorwaarden voor aan sluiting der betrokken gedeelten der ripmannt-e' De totaIe garantie geduren de 40 jaren zal bedragen 3738—, terwijl het verwachte waterverbruik is geschat op 2365.40. Het vermoedelijk tekort zal derhalve f 1422.60 per jaar bedragen. De Raad is van oordeel, dat het onverantwoordelijk is zich vast te leg gen om 40 jaar f 1422.60 te betalen en achtte het niet de juiste wijze om exploitatie-tekorten te dekken. De be- drijfspolitiek van de Waterleiding Mij. wordt niet juist geacht, waarom wordt besloten tegen deze garantieplicht op te komen. Van de heer P. L. van Hooije te Hei kant is bericht ontvangen, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim niet aan kan nemen. Het door het B.A. alhier ingezonden besluit tot wijziging van haar begro ting voor het dienstjaar 1947 wordt on gewijzigd goedgekeurd. Na enige gedachtenwissejing wordt goedgekeurd een door B. en W. opge maakte huurovereenkomst van de ge meentelijke tennisbaan met de tennis club „Smash" te St. Jansteen. Douanecontrole voor Z. Afrika zal hier plaats vinden TAE EMIGRANTEN die in de toe- komst naar Zuid-Afrika gaan, zul len niet meer in Amsterdam of Rot terdam op de boot stappen, doch in Antwerpen. In verband daarmee is Breda tot centrale verzamelplaats voor deze emigranten gemaakt, van waaruit z(j dan verder per bus naar Antwerpen worden gebracht. In Breda vindt ook de passencon trole en het onderzoek van de hand bagage plaats en wel in de „Graan- beurs" in de Reigerstraat. Zowel Nederlandse als Belgische douanemensen zullen hier verschijnen om te controleren wat gecontroleerd moet worden. Deze regeling is getroffen om de emigranten de bootreis van Amster dam of Rotterdam naar Antwerpen te besparen, maar vooral om hen van het lange wachten in Antwerpen af te helpen. Doorgaans moeten de schepen in Antwerpen namelijk 4 dagen ver blijven om te laden en te lossen. Voor het eerst zal Breda centrale verzamelplaats zijn op 15 Juli a.s. Veertien dagen later komen weer nieuwe emigranten en een paar we ken daarna volgt er weer een grote groep. VANDAAG EN MORGEN WORDT DE BIESBOSCH ONTDEKT Geej-truidenberg is vandaag en mor gen voor de tweede maal het middel punt van de watersport. De watersport vereniging „De Amer" uit Breda heeft vooi 19 Juni' een stertocht uitgeschre ven, die gevolgd wordt door een toer tocht door de Biesbosch op Zondag 20 Juni. Niet minder dan bijna 250 boten zul len de Biesbosch gaan ontdekken. De VVV en in iret bizonder de voorzitter de heer Rennier, heeft, in verband met de talrijke vreemdelingen, die ge durende die dagen in het oude stadje zullen vertoeven, bergen werk verzet om de vreemdelingen iets te bieden en een prettige blijvende indruk van Geer- truidenberg mede te geven. Vooral de logies baarde veel zorg, doch dank de loyale medewerking van de burgers, is dit prachtig opgelost. De middenstand zag zich voor het probleem gesteld, om een zaal dispo nibel te hebben, waar de talrijke vreemdelingen gezellig onder ekander kunnen zijn. Hiertoe huurde zij de bioscoopzaal met het daarnaast gelegen hotel. De bioscoopzaal is herschapen in een gezellige dancing, waarin twee orkesten zullen musiceren, terwijl in het daarnaast gelegen hotel een wel voorziene cafe-taria aanwezig i:c De hamonie Apollo zal ook geduren de deze dagen haar medewerking ver lenen. AVONDVIERDAAGSE JN WEST ZEEUWS VLAANDEREN. In het kader van de landelijk geor ganiseerde avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsportbond versche nen Woensdagavond een zestigtal West Zeeuwsch Vlamingen aan de start te Oostburg. Hoewel het aantal niet bij zonder groot was in vergelijking met de andere districten, werd het een sportieve tocht door de groene polders langs grintwegen, dijken en kreken. Luidkeels werd het zangrepertoire der wandelaars afgewerkt en de veelkleu rige sportshirts vormden een bonte schakering in de groene velden, nog verhoogd door de rode gloed van de ondergaande zon. Alie deelnemers kwa men fit in Oostburg terug, zodat deze mooie avondtocht ongetwijfeld een aanmoediging zal zijn voor de vele kijkers om de volgende keer eveneens aan de start te verschijnen. RONDE VAN ZWITSERLAND. De uitslag van de 6e etappe van de Ronde van Zwitserland (Lugano Arosa (189 K.M.) luidt: 1 Kubler (Zwitserland 6 uur 42 min, 8 sec. 2 Robic (Frankrijk) op 4 lengten 3 Bresci (Italië) 6 uur 42 min. 42 sec. Na deze 6e etappe is in het alge meen klassement geen wijziging ge komen. T)E zeven filmpjes, die binnenkort in. het bioscoopprogramma zullen worden opgenomen onder de titel „Wij brengen u in de West", zijn wel bij zonder geschikt om allereerst ons eigen volk, maar daarenboven ook an dere volkeren iets te leren over de wonderlijke staatsgemeenschap, die gegroeid is uit eeuwenoude verhou dingen in de gebieden overzee, aan de Amerikaanse kant van ons „moeder land". Want daar vindt men Nederlandse nederzettingen, waar alleen Engels gesproken wordt, of alleen maar Pa piamento en waar toch de driekleur boven het kantoor van de gezagheb ber waait, met als enige mogelijkheid tot „annexatie" in Nederlandse rich ting, de les in de taal van ons land, aan de eilandkinderen. Internationaal Nederland zou men de gebieden Suriname, met de Antil len, kunnen noemen. Vanwege hun zeer gemengde bevolking, ja maar ook om de eendracht dezer bevolking, wier zo gemengde elementen niet an ders dan Nederlanders willen heten. Tiet is de verdienste van de Poly- goon-Frofilti filmgroep, bestaande uit de heren L.' J. A. van Dijk en P. Buis (camera), wier opnamen uitste kend gemonteerd werden door jhr. Raab van Canstein en door Max Vre- denburg, van begeleidende muziek voorzien, dat zij het beeld dezer Ne derlandse, West-Indische gemeenschap op zo heldere wijze hebben weergege ven op de filmband. Dynamisch hebben weergegeven, want de beelden zijn niet alleen foto grafisch van uitmuntende kwaliteit, maar in hun werking bovendien zeer indringend en attractief. Achtereenvol gens behandelen de films de ertswin ning, de bosgebieden, het polderland en de bevolkingstypen van Suriname, vervolgens de drie kleine Bovenwind se eilanden St. Maarten, Saba en St Eustatius (welk een tragiek laat zich aflezen uit de toestand van wat er voorheen leefde en streed, op deze uit gedoofde vulkanen in de Oceaan!), terwijl de drie laatste fiims Bonaire, Aruba en Curasao bestrijken. De Surinaamse films kunnen het best met wetenschappelijke documen taires van internationaal formaat ver geleken worden, een knappe prestatie voor de makers. AI wat van de An tillen te zien komt is veel dramati scher, zonder enige vorm van sensatie, al glijdt de camera, waar het Curasao betreft, wel wat al te vluchtig over de dingen heen. Dit „kruispunt" in de Oceaangebieden had zeker de dubbele maat mogen hebben. jyTen moet niet verzuimen deze films te gaan zien. in al hun eenvoud, in al hun soms beschamende realiteit. Want er is aan de sociale en culturele toestand der inwoners van de West nog wel iets te verrichten Met recht wijst de film op de enor me ontwikkelings-mogelijkheden de zer gebiedsdelen. Inderdaad mag men overwegen de oerwouden en de droge gronden tot nut van land en "olk te exploiteren. Maar zonder de opvoeding en de verheffing der bevolking zal het niet gelukken. Ook dit leren deze films. Een les, die'wlj hier ter harte zullen moeten nemen, op gevaar af, dat bij niet tijdige voorziening zich straks vreemde handen ook over deze gebie den zullen „ontfermen". Dat is, in filmtaal, de les van heden uit West-Indië. A. J. D. v. OOSTEN TIET is wat vreemd zo vertelde mij egn vriend die alle kranten leest met die bundel van Prenen. Verschillende bladen hebben erover geschreven maar men aarzelt om tot een absolute slotsom te komen inzake dit debuut. Wie zich tot schrijven zet over deze poëtische proeve van Prenen raakt echter met dat probleem vertrouwd. Hier eindelijk 'ns niet zo'n minuscuul bundeltje, maar een ratjetoe van on geveer 60 verzen, variërend van waar lijk erbarmelijk gerijmel tot treffende schoonheid. Een vlag die de lading geheel dekte, in de vorm van een be vredigende verzameinaam, kon Pre nen dan ook niet aan deze collectie meegeven. Het ware te wensen geweest dat Prenen nu hij werkelijk die zeld zame zelfbeheersing heeft getoond, welke Horatius de dichter aanraadt (zijn verzen nl. negen jaar of meer on der zich te houden) ook wat meer ge schift had. De „Invitation au Voyage" bereikt een burleske grootheid a la Bredero maar de Tafelrede zelf en de Hommage voor Ej'ek tonen bedenke lijke inzinkingen en een neiging tot keuvelen, welke de haastige mens die een Eeuw na De Genestet leeft mis schien nog wel zouden amuseren als hij maar de tijd nam om ze te lezen. De poëzie, van vandaag eist een hoge vlucht, wil ze lang de aandacht gaan de houden. De bondigheid van 't son net is de vorm waarin de meeste men sen van vandaag zich terugvinden; 'n zakelijk omlijnd kort geheel waarbin nen alle spanningen zich sober ver woord moeten afspelen. Maar de meeste der Sonnetten van Prenen gaan vreemd genoeg juist mank aan deze soberheid. Hun weemoed mist die klaarheid van uitdrukking welke de langere verzen soms in 1c overvloedige oubollige mate bezitten. prenen maakt het zich te gemakke- lijk: het lijkt alsof hij niet „werkt" aan zijn verzen. Mogelijk kunnen som mige dichters daarbuiten, déze echter niet. Men voelt telkens, dat hier iemand spreekt die méér kan, zich niet moe maakt om erg alledaags te spre ken. Stoplappen en kneutelrijmen ont sieren plots de mooiste passages. Men moét van Prenen iets nog beters eisen. Hij vermake niet enkel het volk in na volging van Bomans. Hij dient aller eerst zijn eigen krachten te verwezen lijken, dat wil vaak zeggen zijn exu berantie inperken. Prenen heeft zeker in zijn latere gedichten een heel eigen en eigenaardige toon; die hem onder scheidt. Dit onderscheidingsteken drage hij met ere. JAN LETTEN Nagelaten werk van Lodewijk Schelfhout DN nu gaan wc, zover dit mogelijk is ons even niet bezig houden met de belangrijke kunstschilder Schelf hout doch met de denkende schrijver, de mens die lijn en kleur alleen niet voldoende achtte om zich tegenover het nageslacht te verantwoorden. Hij heeft zich, we konden dit al jaren lang uit zijn schilderkunst afleiden, de dienende functie van de kunst geenszins alleen als leuze gekozen: het was hem een bitter-heerlijke realiteit. Vandaar ook waarschijnlijk, dat zijn werk nimmer verliep in een onvrucht baar kubisme, een richting die hem toch van nature en door de omstan digheden lange tijd zeer nabij was. Dit alles vinden we, liefdevol en uit voerig beschreven terug in zijn na gelaten boek „Dienende Kunst", een verantwoording eigenlijk van de ver worven inzichten van deze begena. digde kunstenaar. Hij tracht Egypte, Babyionië, As- syrië, Griekenland en het oude Rome, de christelijke kunst der Middel eeuwen en Byzantium te doorgronden en komt steeds weer tot de gevolg trekking, dat de dienende functie van alle kunst in de mate van haar kracht dadighcid de laatste beslissing geeft inzake de blijvende waarde van iedere kunstuiting. Maar „Dienende Kunst" bewijst hiermee niet slechts, dat Schelfhout een uitnemend vakman was of een wijs inzicht had, het bewijst veel meer. We danken het aan juffrouw Kruyt, een van zijn vele leerlingen, dat de rijke gedachten van de mens Lodewijk Schelfhout, die ons in 1943 ontviel, een voor zover dat reeds thans te beoordelen valt, nimmer opdrogen de bron zal zijn van inspiratie 'voor alle eerlijke kunstenaars, die daarvan kennis zullen nemen. De uitgeverij „De Pelgrim" in Eindhoven deed er goed aan juist van deze paar honderd bladzijden een welverzorgde uitgave te bestemmen voor hen die prijs stel len op boeken als blijvend bezit. De aantekeningen, die mej. B. Kruyt maakte tijdens de lessen van Lodewijk Schelfhout zijn het meer dan waard, zowel naar vorm als naar inhoud L B DE RONDE VAN SPANJE. De zesde etappe van de Ronde van Spanje (Alicante-Valencia, 163 K.M.) gaf de volgende resultaten: 1 Langerica (Spanje) 5 uur 51 min. 32 sec.; 2 Ruiz (Spanje); 3 Masa (Sp.) OIJ het dezer dagen gehouden koningschieten van het St. An- toniusgilde te Deurne heeft pas toor J. van Dinter te Deurne de koningstitel veroverd, en daarmee de oude koning, de bekende schrij ver Antoon Coolen, onttroond. Keulen 138 0.02), Ruhrort —0.76 (—0.041, Lobith 920 (—0.03), Nijmegen 099 (—0.02), Arnhem 712 -0.03Eef- de (IJssel) 235 (—0.03), Deventer 153 (—0.01), Borgharen 3590 0.10), Bel- feld 1086 1—0.30), Grave (beneden) 457 (_0.15), Vreeswijk 046 (+0.07), Lith 0.U (—0.30). GOES, Donderdag 17 Juni. Aard beien; Mad. Moutot 21—100, Jucunda 30—93, per 100 kg.; Kersen: Early Rivers 24—109, Hollanders 49—116, Meikersen 61—75. Luikenaars 22—40, Frambozen 151165. alles per 100 kg.; Rode Bessen 101110. KAPELLE, 17 Juni 1948. Kersen; Earley Rivers 32—104, Meikersen 20— 88, Hollanders 83—107, Vroege witte 10—39. Vroege van Werder 63—94; Waterloo 2248, Porceleinkersen 39; Aardbeien; Madame Lefèbre 5069, Madame Moutót 5194, Jucunda 77 82, Diversen: Frambozen 188-193, Fay's Prolific 83—130, Jhr. van Tets 148, Aardappelen 5! 2-16, Doperwten 28. al les per kg.: Bloemkool 1315, per st.; Boskroten 12, per bos. WAALWIJK 17 Juni - Op de hui denmarkt is de stemming minder op gewekt. Inlandse huiden worden er weinig aangevoerd in verband met de geringe slachtingen. Over het algemeen was de schoenen verkoop de laatste weken verbetera. Vooral ook de volkszaken, die een ach terstand op de meer luxe zaken had den in te halen trokken profijt van de betere weersgesteldheid. De overheidsvoorschriften prijzen- beschikking enz. worden door de in dustrie en handel steeds weer als een hinderpaal gevoeld op de weg naar algeheel herstel. Nu we weer langzaam aan zijn teruggekeerd naar een rui mer voorziene markt voelt de klant zich weer koning. Spoedig zal de con currentie zich weer meer laten gelden. Kwaliteitsproducten worden thans hoog gewaardeerd, wat niet te verwonderen valt gezien de ondervinding in het verleden opgedaan. LEEUWARDEN. 188 8Juni. Stieren 37, vette koeien 20, melkkoeien 306, van 265680 gld. pinken 14 van 150— 275 gld. nuchtere kalveren 607e scha pen 124 van 50—90 gld lammeren 367 van 1527 g!d. varkens 66, biggen en lopers 294; biggen van 5069 gld. lo pers van 6989 gld. bokken 57; paar den 86 van 140—710; totale aanvoer 1987 stuks. Overzicht: stieren, melkkoeien en pinken aanvoer minder. Handel fleurig Prijzen iets hoger. Biggen aanvoer ruim. Handel vlot. Prijzen gelijk de vorige week. Schapen; aanvoer minder Prijzen gelijk de vorige week. Schapen aanvoer minder, prijzen gelijk. Handel kalm. Lammeren: aanvoer minder. Niet hoger in prijs. Handel kalm. Paarden: aanvoer minder. Handel kalm. Prijzen niet hoger. De veehouderij centrale nam enige runderen, enkele schapen en de aan gevoerde nuchtere kalveren over. D.K. WALCHEREN. Scheerzeep voor kappers. Herenkappers komen voor de 8e, 9e 10e en 11e periode 1948 wederom w aanmerking voor scheerzeep. Aanvraagformulieren MD 233—41 kunnen worden afgehaald voor 3 Juli a.s. bij het kringkantoor Dam 43 te Middelburg lokaal 2, het kantoor te Vlissingen of de plaatselijke Agent schappen op de dagen en uren dat de reizend Agent aanwezig is. Bij indiening over te leggen het bewijs van inschrijving 1948 van de Vakgroep Kappersbedrijven. Zonder dit bewijs komt men niet voor verstrek king van scheerzeep in aanmerking. 419-0 EEN BEKWAAM voor terstond GEVRAAGD, bekend met BOERENWERK en HOEFBESLAG, ELEC.TR. en AUTOGEEN LASSEN LANDBOUWWERKTUIGEN ■n RIJWIELHANDEL. TH. KINDT - D 158 Landbouwsmedcrij GRAAUW 71-0 Aangekomen een wagon de moeilijkheden voor levering zijn weggeno men. TOLHOEK GOES, Telefoon 2138. MIDDELBURG. Telefoon 2526 418-0 VOOR OE PROVINCIE ZEELAND rET,2A3. (WADÉMDAMME ONDERGETEKENDE maakt bekend dat zij zich GEVES TIGD HEEFT ALS Fred. Hendrikstraat 34 LAMSWAARDE 349-0 SPROEIMIDDELEN ocoooooooooooooooooooooooooooooooooooo GELEGENHEID TOT op 20 en 21 Juni bij OUDE KAAI Prima dansorkest en - frisse dranken 368-0 van de VERENIGING „RUST ROEST", te IJZENDIJKE op DINSDAG 22 JUNI 9 UUR V.M. te OOSTBURG op DINSDAG 22 JUNI 2 UUR NAM. 414-0 Het bestuur AARDENBURG TEL. 17 RADIO-TECHN. BUREAU NIEUWSTRAAT 46 Telefoon 2573 TERNEUZEN 974-0 RIJDT VEILIG MET IJZENDIJKE. 360-O 000<>0<><>OC<^><><>0<><X><>00<X><><><>0<>0<><>0<>0000<>0 MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING EN LIJFRENTE Opgericht 1857. Gevestigd te Zurich Kanteer voer Nederland: Heerengracht 5t4 - Amsterdam-C. Inspecteur: J. van GENK, Speelhuislaan 4 b Breda GELEGENHEID TOT op ZONDAG 20 JUNI en MAANDAG 21 JUNI a.s. Prima Mortierorgel Tevens fijne dranken TH. KINDT GRAAUW 70-0 Te koop aangeboden KLAVER RUITERS Te bevragen bij TH. V. KERKHOVEN IJzerliandsiraat 16 HULST 222-0 ADMINISTRATIE KANTOOR HET ADRES voor uw TERNEUZEN. Blokken 20 1 Gloednieuwe „NETAM" 5-tons aanhangwagen, 1 Electrisch lastoestel (als nieuw), 1 „Loos Co" Gasontwikkelaar, 1 Autobanden vulcaniseer-apparaat (nieuw), 2 Ford vrachtwagens, 1 Ford personenwagen 1936, 1 Fordson tractor (slechts even gebruikt), 1 compleet stel ijzeren wielen voor Fordson tractor, M. DE DREU Co's N.V. GOES. 214-o Telefoon 2267. Bij de dienst van Openbare Werken der gemeente Roosendaal en Nispen worden gevraagd: Vereisten: Behoorlijke technische scholing en ken nis van gewapend betonberekeningen. Salaris- grenzen, behoudens goedkeuring, voor a. f 3158.40 f 4512.—: VOO b. f 2839 20 f 4056.Kin dertoelage f 150.vanaf het eerste kind. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid op een vaste aanstelling. Sollicitaties op zegel te richten aan de Adjunct-Directeur van Openbare Werken. Markt 50, Roosendaal, vóór of op 10 Juli 1948. 437-00 WENST U OPGELEID TE WORDEN VOOR opgave voor 1 Juli. Deze cursussen worden ook in kleine clubs aan huis gegeven. Wie per abuis Maandag in café de Vuyst een verkeerd GRIJS KORT DAMES MANTELTJE heeft meegenomen kan dit ruilen bij 413-0 C. CATSMAN Brouwerijstraat 7A, Oostburg MODERN TAXIBEDRIJF U DRAAIT EVEN TELEFOON 2-5-6-5 en wjj slaan te Uwen dienste Miüdelburgsestr. 1 GOES 23-o VERKRIJGBAAR: Aardappelkistjes (Kiembakken) P. U JTTLJÏHOEVE Wagenmaker 831-0 STOPPELDIJK Lerares in het modevak HAVIKDIJK H VOGELWAARDE 359-0 als hulp in de huishouding. Verdere hulp aanwezig. GENTSESTRAAT (341-0) HULST FORDSON MAJOR TRACTOR PRIJS 4490— en met rupsinstallatief 7725.- FORD TRACTOR TYPE 8N PRIJS (op benzine) 3965.— PRIJS top petroleum) 4120. Voor bülevering van FORD-LANDBOUWWERKTUIGEN, zoals ploegen, maaibalken, schijfeggen, hydrau lische liften, toolbars enz. prijzen op aanvraag. Levering uitsluitend over handelaren in Landbouwwerktuigen. Vertegenwoordiger voor Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen: C. H. VERMEULEN. In Landbouwwerk tuigen, GROEDE, Telefoon 55 DISTRICTS FORD TRACTOR DEALER VOOR ZEELAND 415—o I In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen woonachtige vertegenwoordiger gevraagd TE KOOP AANGEB. Kinderwagen en wandelwagen tje te koop aangeboden, zo goed als nieuw. Te bevragen bij G. Boddaert, Kleine Bagjjne- straat. Huist. 412 Wordt aangeboden prima radio- pick-up, merk Philips. Te be vragen no. 413; bur. De Stem, bijk. Hulst. Ford V 8 motor te koop, ge heel gereviseerd, volle garantie. In- en verkoop van alle soor ten auto's, voor elk wat wils. Garage Universal. c. Simons, Kade 71-73, Roosendaal. Telef. 501.9580 Wegens aanschaffing van grote machine een 4-rijige als nieuwe speculaas-machine te koop, met electrische motor en 100 als nieuwe bijpassende plaatjes met 2 walzen. Gezien en te bevra gen bij Smolders, Koekfabriek te Gilze, 28378 Een 12 PK. Lister motor te koop. als nieuw, op wagen, of te ruil tegen lichtere. M. v. d. Voort, Esbeek D 72. 2969 Engelse kop 8-j. ponny, 3-j. en aftandse ponny, beste kalf - schotten 3 m. dr. TBC-vrij, var kens-kar, dresseer-kar op 'lucht en leur kar, bruine en zwarte tuigen, oude en jonge schapen Wil ook ruilen. J Zuidhof. Dam- s<traat_25;_RoosendaaI. 9595 TE HUUR GEVRAAGD Heer zoekt voor direct zit-slaap- kgb2£L_n2gLP_eftfiion. Br. no. 2940 VERLOREN Verloren ou de weg Axel-Abs- dalt-Hulst-Clinge een leren vest Tegen goede beloning terug te bezorgen bij C. v. Goethem, Gravenstraat 112, Clinge. 410 HANDEL De avonturen van Suske en Wiske op het eiland Amoras. Van dit beeldfeuilleton is nog een beperkt aantal in kleuren druk in boekvorm beschikbaar. Prijs f. 1.75 per exemplaar. Be stellingen worden gaarne aange nomen door de bezorgers van ,.De Stem" DIVERSEN Hypotheken, bouwcredlet en fi nanciering tot elk bedrag. Geen kosten vooruit. Agentschap Hel mei's Bureaux Zwolla: J. Iman- se, Oranjeboomstraat IA, Bre da. 29S9

de Stem | 1948 | | pagina 3