Mensen en Kwaliteit RIBBENS en Qarantie leien er ieïnt en huid binnen 2 weken Hoe Terneuzen zelfstandig werd S po r tjni i e u ws De ronde van Nederland ERNIE PYLE, SOLDAAT MET EEN PEN Marie Koenen bekroond Sturm's Oliehandel jreld elen huid De verovering in 1583 gaf de doorslag WATERSTANDEN VOETBAL BILJARTEN Twee afgebroken partijen HANDBOOG Officiële mededelingen Boeken Een uitgaüe Van haar volledige tVerhen Koninklijke subsidie voor jonge kunstenaars Het regeringsjubileum Drie toneelspelen Een oratorium bg 2 van de 3 vrouwen! Twee stukken PALMOLIVE óp Uw bon! Reina Prinsen Geerlings prijsvraag Heiligdomsvaart Maastricht van 10 tot 25 Juli TERNEUZEN Smeeroliën Vetten IJzendijke £e &pae£t maaA a$ meisje werkster GEBOFABRIEK-ZEIST [•thartig vissers hebben in de wateren 'n wal len, die 145.327 E'n hart had 'n 407 kg en de 1065 kg. Waar- anders con- dan dat een moet Ter hij een hart aan zijn le- uvee Chaplin keert kort terug naar hij gebo- Vant, als iedere pe Brit kan hij Albion niet ook al heeft beweerd, dat het Britse I lang verzwol- ^bben, wanneer van overtuigd het hem wat Izijn maag zou de rust vaderland zo waardeert, nu al een villa pan de Franse in de buurt |tenenetnde de heid te stellen ban de bestrij- I euvel. van 27 April per k.g. ver van. 12 cent laanwezig zijn, jten hoogte 14 Seeland is per flessen 24 en halve liter. Imelk mag niet Iper liter ver- friseerde voor oter f 0.89 per prijsklasse II |cent per hall- advet per 200 ferlijk vet (ge lette kaas kost plus f 2,— In door geheel BI cent (mini- limum). bruin- casinobrood 22 |rood en derge- tegen het is, indien de aanbrengt: I 800 gram pervan zijn de Runderlap- tslappen f 2, magere id.' If 1.85. paarde- fgpijpen f 0.50 I Een dezer Ie vrijwilligers llndië n.I. A I die reeds 32 waren. In [gehaald met luxe wagen, lerden zij in [door een me- in versierde pn werden oc door een lid door Dhr. M. buurt Klein- Mechelinck [uwe Wijk.-Na jïcien er ge- felke geschon- [ide buurten, 1 zeer tevreden werden beide |kvereniging op tesamen naar [ar zij werden [rgemeester en namens Ka- Kaarna beide |dank spraken. besloten ge- lie gebruikt in 1 genieentehuis, worden, dat de [sale opkomst llijk gaven. begin van vol- Bolclub „Ons larig bestaan 29 April. Ver- Fa brieksarbei- is om 19.30 u. in gezond. Doos 30 ct. 21.30 familie- e de l'oratoire r volken: 22.35 ,5 avondoverd. nova; 23.45 7.00 nws; ochtendrhyth- .00 nws; 8.15 >elius en Sme- 0 fluit en str. vr. tot vrouw; .50 kleutertje; Wat aten en s; 12.00 viool 12.38 orgel en Vaudeville str. en en buiten ;n cello; 15.00 tot vijf; 17.00 lier deze week? masters; 18.00 Ned. str. Sr.; rad; 19.10 An- ;smuz. school; .00 nws; 20.15 ournaal; 21.43 ir. Unie; 23.00 iheia. Hvrrde helft der 16e I beroemd was. Een klein beetje hiel- mOT in de tweede neut'ne d pe„ deze argumenten wel, want de eeuw werd Terne kte werd ;n zoverre gewijzigd, dat als een aanhangsel van Axel be 1 schouwd en ook vanuit deze laatst?; olaats geregeerd, natuurlijk zeer te soiit van vele Terneuzenaren ,die zich dan ook reeds meermalen tegen deze ondergeschikte positie hadden verzet. Echter steeds zonder succes. In November 1585 veranderde de toestand echter plotseling m hun voordeel. De Graaf van Hohento trok in opdracht van Prins Willem van Oranje met een flinke krijgsmacht Vlaanderen binnen en veroverde Ter neuzen voor de Prins Axel daarente gen bleef nog een aantal jaren in Spaanse handen en de Temeuzenare die begrepen, dat dit de kans betoogden bij Prins Willem, dat zij zolanl deze toestand duurde onmoge liik in Axel konden terecht staan en dat hierin moest worden voorzien, wilde er geen toestand van wetteloos heid gaan heersen! Natuurlijk kon Sn slechts worden voorzien door het geven van een eigen bestuur en rechtbank. Eigen Magistraat en Rechtbank PRINS Willem, die de moeilijk heden van dat ogenblik inzag, stemde toe en verleende op 23 April 1584 Terneuzen het recht tot het in stellen van een eigen magistraat en eigen rechtbank. Voorzichtigheids halve werd er echter bij bepaald, dat deze toestemming niet definitief was en ten allen tijde kon worden herzien. Deze bepaling was ook zeker niet overbodig, want het stond natuurlijk bij voorbaat vast, dat Axel straks tegen deze regeling zou protesteren en zich niet zo maar zonder slag of stoot zijn eerste plaats in Axeleram bacht zou laten ontnemen. Op 17 Juli 1587 namen de Staatse troepen vanuit Terneuzen eindelijk Axel in. Een groot aantal burgers, vooral vele notabelen, weken met de Spanjaarden mee uit, zodat er maar weinig aanzienlijken in Axel over bleven. Bij gebrek aan geschikte per sonen konden de Axelaren nog niet togen de afscheiding van Terneuzen gaan protesteren en zwegen dus wij selijk. Enkele jaren later, in 1590, toen Terneuzen, Axel en Biervliet onder één bestuur werden verenigd, barst te echter de bom. Bij deze Unie wer den de in 1584 door Terneuzen ver kregen rechten niet alleen gehand haafd, maar nog verder uitgebreid en dit vonden de Axelarcn blijkbaar toch wel wat al ts verregaand! De Uni» schreef zelfs voor, dat de Ma gistraat voortaan in Terneuzen zou zetelen! Terneuzen kon het niet aan yOALS reeds gezegd, vond Axel zich door deze regeling danig tekort gedaan en betoogde, dat het niet aanging een plaatsje, dat op haar eigen kosten was aangelegd en onder houden en nog pas zes jaren een eigen regering had, zo te bevoordelen, bo ven een stad, die reeds zeven eeuwen ook in Axel wederom een eigen Ma gistraat werd aangesteld. Na enige jaren bleek echter, dat Terneuzen te veel hooi op zijn vork had genomen. Langzaam maar zekjr begon het weer te vervallen, terwijl Axel daarentegen weer opbloeide en op aandrang van Axel, en ook van Biervliet werd in 1600 het Uniever drag weer grondig veranderd. Het gezamenlijke college van Burgemees ter en Schepenen zou uit 8 personen bestaan. Vier hiervan moesten uit Axel komen, terwijl Terneuzen er drie en Biervliet er één moest leveren. De Burgemeester zou om het jaar uit Axel en Terneuzen afkomstig moeten zijn. De Baljuw bleef te Terneuzen wonen, maar moest in Axel en Bier vliet een luitenant aanstellen. Elke week zou recht worden gesproken, de ene week in Axel. de andere week in Terneuzen, terwijl Biervliet deze eer drie a vier maal 's-jaars zou mo gen genieten. Deze regeling voldeed echter even min en was oorzaak van veel ruzies en geharrewar .Tenslotte werd hier aan een radicaal einde gemaakt en kregen Terneuzen, Axel en Biervliet ieder een eigen regering. Keulen 162 0.02); Lobtth (Rijn; 954, onveranderd; Nijmegen (Waal) 726 (-( 0.01), Arnhem (Nederrijn en Lek) 740 0.02); Deventer (IJssel) 177 (—0.02); Borgharen 4121 0.01), Belfeld (Beneden Maas 1120 (-r0.08), Grave .beneden de sluis) 477 (Oi; Lith (laag water Maas) 31 0,40) Vreeswijk laag water (Nederrijn en Lek) 022 0.10). Vervolg van pag. 1. BRABANDERS PUIK. TK MOET nog even de uitzonderlijke prestaties releveren van Joop Sa- velsberg en de Luxemburger Gold- schmidt. Zij presteerden het de als vervaarlijke klimmers bestempelde Jef Janssen Seyen. Lambrichs, Ber- nardoni en vele anderen, volkomen te overklassen. Hoe de Brabanders het er hebben afgebracht, kan ik niet in bijzonder heden vertellen. Over het algemeen hebben zij het er echter buitengewoon bevredigend afgebracht.. Wij komen daar nog wel op terug. Tenslotten een uitlating van Arie Vooren. Hij zei: ,.Ik ben blij dat ik de trui kwijt ben. Dat is zo geen rijden, je wordt geschaduwd en bewaakt als een boosdoener. Daarenboven onder vond ik onvoldoende steun van mijn ploegmaten, in tegenstelling met te voren gemaakte afspraken. v. d. Zande, Pauwels en anderen kwamen met soortgelijke klachten. Het is een kwestie van gezamenlijk overleg om tot een goede oplossing te komen. DE UITSLAG. TAE officiële uitslag van de vierde étappe luidt: 1 Bakker (Zaanstreek) 6-27-18. 2 Schellingerhoudt, zelfde tijd. 3 Van Beek 6-29-57. 4 Clemens (Lux.» 6-31-59. 5 Hopstaken (Brab.) 6-34-49. Op initiatief van hei gemeentebestuui van Boekei (Noord Brabant) wordt van alle bewoners een röntgenfoto genomen door de dienst Röntgenologiscb borstonderzoek 'van de Koninklijke Landmacht, ter bestrijding van de T.B.C. Ook de schooljeugd onderging deze „operatie". 6 Goldschmidt (Lux.) 6-35-05. 7 Savelsberg (Limb.) 6-35-05. 8 Tarchini (Zw.) 6-35-29. 9 Ex aequo: Hendricks (België), de Ruiter, Loos, van As, Rogiers, Lam brichs, Janssen 6-36-40. 16 Ex aequo: Stuyts, de Korver, de Baere, Kirchen 6-37-28. 20 Tallieu 6-38-58. Door Halsteren De 9e étappe van de Ronde van Nederland, welke leidt van Hulst via Bergen op Zoom. Steenbergen, Den Bosch naar Rotterdam zal op Zater dag 1 Mei a.s. ook door Halsteren trekken. Een premie van f 40 geschon ken door de supportersclub Fr. v. d. Zande en het Comité voor de Ronde van Halsteren -zal op die dag worden verreden vóór het .café van Fr. v. d. Zande. WEDSTRIJD IN WACHTEBEKE. Ter gelegenheid van het feest, ge geven door de wielrijdersclub „Sport en Nering" werd in Wachtebeke een wielerwedstrijd gegeven voor renners tot 17 jaar. Aan de wedstrijd namen 22 renners deel. De uitslag was: 1 K. van Daele. 2 G. Nimmegeers. 3 H van Gijsel. 4 M. de Wilde. 5 G. de Witte 6 O. Vermeire. 7 R. Rooms 8 M. Hillaert 9 G. Lammers. 10 L. Hillaert. 11 A. Wijngaerd. DE LOOR WINT TE WINKEL. Zondag werd te Winkel een wieler wedstrijd gegeven voor liefhebbers over een afstand van 115 k.m. Bij de start vertrokken 21 renners De uitslag was: 1 A. de Loor (Clinge) de 115 k.m. in 3 uur 33 min.; 2 K Naudts (Winkel) op 7 min.; 3 Ruysegem; 4 Dhaus; 5 de Pauw; 6 Smet; 7 v. d. Bonk; 8 Michaux: 9 Meykerel; 10 Creule; 11 v. Leeuwen; 12 v. d. Voorde; 13 Sierens 14 Olieux. CORN. BOYS 1-RIA 1 1-5. In een wedstrijd waarin beide elf tallen kansen mistten die voor het grijpen lagen en waarin bij Corn. B. het verband op vele ogenblikken ge heel zoek was, wisten de Ria-mannen SCHAKEN een welverdiende overwinning te be halen. Reeds dagen te voren was gespro ken over deze wedstrijd en als we dan soms enkele Corn. Boys spelers waarschuwden voor overdreven opti misme dan blijkt nu wel dat dit goed op zijn plaats was. De Boys hebben het o.i. te licht op genomen en zijn daardoor overrom peld door een ploeg die vol enthou siasme den strijd begon mét de vaste wil om te overwinnen. Wat deze wil "vermag hebben de Corn. Boys moeten ondervinden. Hoe yij- ook werkten en zelfs vele gevaar lijke momenten voor Ria's doel brach ten, ja zelfs meer op Westdorpe's helft waren, hun aanvallen waren niet pro ductief genoeg, terwijl de vele goed opgezette doorbraken van de bezoe kers het voor de rust reeds tot vier goals wisten te brengen, konden deze na de thee nog eenmaal met een prachtig schot de Sasse doelman pas seren, even nadat Verhelst voor Corn. Boys het enige doelpunt wist te sco ren. Corn. Boys speelde het grootste deel van de grote „derby" zonder het minste samenspel. Daarbij komt nog dat zeker twee doelpunten de fout zijn van de doelman, die in het geheel niet klemvast was. OM HET KAMPIOENSCHAP DERDE KLASSE. Te Vlissingen zijn onder grote be langstelling de wedstrijden gehouden voor het persoonlijk kampioenschap derde klasse cadre van Walcheren en Zuid Beteland. De driedaagse kamp ging tenslotte tussen P. Baarends en L. v. d. Velde. Eerstgenoemde wist hem in de eindstrijd te kloppen en behaalde hiermee de titel. Geen van de spelers promoveert Intussen naar de tweede klasse cadre, terwijl P. Bruynzeel af zakt naar de le klasse libre. Van de vijf tot nu toe verspeelde kampioenschappen heeft A L. M. te Goes er vier in de wacht gesleept, nl. 2e, 3e en 4e klasse libre en nu, dank zij Baarends ook de derde klasse cadre. De eindstand luidde; 1. P. Baarends 8 1063 169 52 6.29 2. I. v. d. Velde 6 1003 124 58 8.09 3. M. Verbeek 6 995 160 45 6.22 4. J. v. d. Velde 6 1015 166 40 6.11 5. W Harting 6. P. Bruijnzeel 904 160 57 5.65 802 165 45 4.86 OEIDE PARTIJEN In de 18e ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap schaken, nl. Botwin- nik-Smyslov en Keres-Reshevsky zijn afgebroken. Botwinnik had het materieel voor deel van een pion, terwijl in de partij Keres-Reshevsky, Keres een toren had tegen Reshcvsky een raadsheer. CONCOURS TE OVEZANDE. Aan het concours van Spes Nostra werd deelgenomen door 28 schutters van 9 sociëteiten. De prijzen werden als Volgt behaald: Hoofdvogel: C Bek, Soranus. Zijvogels: C. Bek, Soranus. Hoofdkal: J. Vermeule, St. Sebas- tiaan. 2e Kal: H. Koens. Spes Nostra. 3e Kal: A. v. Zunderen, idem. 4e Kal: C. Koens. Zeelandia. le Klep: Sorber, Batavieren. 2e Klep: A. de Jonge, Willem Teil. 3e Klep: P. Schreurs, Zeelandia. 1.70 per kg.,. 2e kw. 1.40; 3e kw. 1.—, Werkpaarden 850700—-450, hitten 600 —500—300, kalfkoeien 320-720- 550, melkkoeien 838—720—550, varekce:en 575475390, vaarzen 580—430--300 pinken 400—300—225, graska'.veren 250—150—100, bigger 70- 55—40. Biggen, aanvoer minder daiji vorige week, handel traag, prijzen als vorig» week; paarden, aanvoer iets korter, handel lui. prijzen slachtpaarden prijs houdend, werkpaarden en hitten sta biel, kalf- en melkkoeien, aanvoer kleiner dan vorige week, handel on veranderd, prijzen stijver; varekoeien aanvoer als vorige week, handel rus tig, prijzen vast; vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, handel slepend, prij zen constant; graskalveren, aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen als vorige week. MARKTEN GOES, 27 April 1948. Fruit; Bramlij Seedling 42—72, Golden Delicious 71— 193, Goudrelnetten 98165, Jonathan 154, zure Bellefleur 61—85, Gieser Wil deman 67—86. alles per 100 kg.; Groen ten: Kropsla 5.50—9, Knolselderij 0.50, Bloemkool I 44, idem II 27—39, idem III 10—18, alles per 100 stuks; Spinazie 9—19, Rabarber 17—18, Witlof 12—50, Stoofsla 5—8 Peen 20, Prei 40, alles per 100 kg.; Radijs 3—10, Rammenas 7.50, alles per 100 bos. KAPELLE, 26 April 1948. Appels: Zoete Ermgaard 57; Peren: St. Remy 63; Groenten: Kropsla 4—8.50, Stoof sla 18. Bloemkool 5380. Spinazie 17 —18, alles per 100 kg. Diversen: Radijs 4—8.50, Tulpen 24—31, beiden per 100 bos. ROTTERDAM, 27 Maart. Totaal aanvoer 3469, paarden 258, veulens 15, magere runderen 239, vette run deren 1165, graskalveren 61, nuchtere kalveren 761. schapen en lammeren 222. biggen 625, bokken en geiten 112. Prijzen: slachtpaarden le kwaliteit DISTR.DIENST GOES Uitreiking kinderschoenenbonnen Er wordt de aandacht op gevestigd dat na 8 Mei a.s. geen schoenenbon nen volgens de zg. verjaardagsrege ling meer zullen worden uitgereikt op de inlegvelbon 604. Zij die voor de kinderen geboren in de jaren 1932 t.m. 1946 of in de maanden Januari en Februari van het jaar 1947 nog geen schoenenbon heb ben ontvangen op de inlegvelbon 604, worden van 29 April t.m. 7 Mei a.s. voor de laatste maal in de gele genheid gesteld ten distributiekantore. Ravelijn de Groene Jager 2a, een schoenenbon in ontvangst te nemen. 755-0 D. K. MIDDELBURG. In verband met Hemelvaartsdag moe ten detaillisten welke die dag zouden moeten inleveren zulks op Vrijdag 7 Mei a.s. doen, terwijl detaillisten welke op 7 Mei a.s. zouden moeten inleveren, reeds op Maandag 3 Mei a.s. hun bon nen, enz. moeten inleveren. 790-O Na-uitreiking Bonkaarten 6e en 7e periode. De na-uitreiking van bonkaarten voor de 6e en 7e periode, brandstoffen- kaarten, enz. zal worden gehouden in het kantoor Dam 43 en wel op 3 Mei a.s. voor Zelfverzorgers en op 4 Mei a.s. voor NIET-Zelfverzorgers. 791-o Zelfverzorgers worden NIET per soonlijk opgeroepen. Amerikaanse doctoren constateerden: •ANIAWWWyWVUWi 1 ven en de bittere werkelijkheid Pyle treedt erin naar voren. Immers hij moet het harde van 'n oorlog nog meer gevoeld hebben dan een soldaat, omdat hij moest denken voor millioenen mensen. Zij zullen 't filmwerk gaan zien, de boeken lezen om te weten, waarom het allemaal zó is gebeurd. PIET HACK Een film van zij n levenswerk UIER verloor de 77ste Infanterie Divisie een vriend: Ernie Pyle. En het officiële Associated-Press-telegram, gedateerd 18 April 1945 luid de: „Commando Post Ie Shima, Ryukyus Eilanden-Ernie Pyle, oorlogs verslaggever, bemind zowel door collega's, als soldaten en generaals, werd hedenmorgen door een kogel uit een Japans machinegeweer gedood. Het schot doorboorde zjjn linkerslaap. De beroemde verslaggever, die de oor log van Afrika tot Okinawa meegemaakt had, stierf op ongeveer één mijl afstand van deze commando-post." JJET is dus drie jaar geleden. Ernie Pyle heeft eens geschreven: „Toon me uw graf en ik zal zeggen, wie ge zijt." Ergens op een verlaten eiland staat het zwart op wit: Ernie Pyle, 18 April 1945, We kunnen Meze Ameri kaanse verslaggever het beste typeren met „Hier ligt de soldaat met een pen." Want Pyle trok met het leger mee, hij hield van de soldaten, het meest van het voetvolk en haatte de oorlog. Het eerst belandde hij met 'n leger in Afrika en van die tijd ver schenen zijn reportages in de dag- en weekbladen. Reportages, het is mis schien niet 't juiste woord, veel meer immers waren het brieven van vriend tot vriend, die Pyle zijn millioenen lezers voorzette. Geen wonder, dat geen enkele oorlogscorrespondent de populariteit bereikt heeft van Ernie. Bill Mauldin is met één slag be roemd geworden door zijn rake front- caricaturen, Pyle werd het met een uitzonderlijke pen, die de kleinste nie tigheden van soldatenvreugde neer schreef, maar ook het frontverhaal maakte. Hij heeft een kameraadschap gekweekt tussen de soldaat en de mens thuis. JJet werk van Pyle is samengebun deld en aldus groeiden een drie tal boeken, waarvan men in de Ne derlandse boekhandel vertalingen kan verkrijgen. „Brave Men", „Here is your War" en „Last Chapter". Zijn taal is eenvoudig, zijn zinnen bouwt hij strak op, het geheel krijgt iets boeiends en meeslepends. Natuurlijk hebben de Amerikaanse u.mmagnaten Pyle ontdekt als een bruikbaar man voor een scenario. Hij Werkte eraan en was nog niet op de ïi vai?. 'le' draaiboek, toen hij sneu velde. Zijn boeken echter bevatten ge noeg stof om uit te werken en zo kon toch een verfilming van het frontleven Plaats hebben. „Het verhaal van een soldaat" is de titel van een sobere Ryle-film, die binnenkort in Neder land gedraaid zal worden. Het moet een menselijke film zijn, eenvoudig, zonder dramatisch te worden. De fi guur, de lachende Ernie, zal erin le- J^E koninklijke subsidie voor jonge kunstschilders, die H.M. de Ko- nmSm wederom beschikbaar heeft ge steld, en waarvan het beheer in han den is gelegd van het bestuur van de vakgroep kunstschilders in de Neder landse Federatie van Beroepsvereni gingen van Kunstenaars, zal voor dit jaar worden Uitgekeerd aan de vol gende jonge schilders: F. Wiegers, N. Wijnberg J. Groenestein, J. Diederen, F. J. de Fesche en Chr. van Geel. "yANDAAG is te Utrecht op de al gemene vergadering van de R. K. Ned. Boekhandelaren en Uitgeversver eniging. St. Jan de Brand-van Gent- prijs uitgereikt en wel aan Marie Koe nen, Wier roman „Wassend Graan" riet de gouden medaille werd bekroond De 69-jarige kon zelf niet aanwezig zijn, waarom de prijs door een fa milielid in ontvangst werd genomen. De jury, bestaande uit dr. J. v. Heug- ten S.J„ Piet Oomes en Bernard Ver hoeven, heeft met deze onderscheiding het hele oeuvre van Marie Koenen willen eren, dat van zo uitzonderlijk grote betekenis is geweest voor ka tholiek Nederland. „Het Spectrum" te Utrecht is thans op de voortreffelijke gedachte geko men de volledige werken van de schrijfster in 14 delen te gaan uitge ven. In het najaar zal de eerste band verschijnen en het ligt in de bedoe ling dat de hele serie in drie jaar com pleet zal zijn. Niet alleen romans en verhalen zullen worden opgenomen, maar ook poëzie en dramatisch werk, twee zijden van Marie Koenens talent, welke minder bekend zijn. Karei Thole zal voor de illustraties zorgen. rPER gelegenheid van het regerings- jubileum van H.M. Koningin Wil- helmina gaf „Ons Leekenspel" te Bus- sum verschillende schrijvers opdracht een spel te schVijven. De schrijvers zijn intussen met de opdracht gereed gekomen. Wim Snitker schreef een spel in tien taferelen met een voor- en 'een naspel „In 't lommer van d'Oranjeboom". Jan Nieuwenhuis schreef een feestelijk bruiloftsspel „D'oranje bruiloft" voor zaal en open lucht. Jan Muller ontwierp een spel voor de jeugdgroeperingen: „De vlag in top". T\E K.R.O. heeft ter gelegenheid van j het regeringsjubileum van H.M. j Koningin Wilhelmina, in samenwer- king met het gemeentebestuur van Maastricht aan de componist Herman Strategier en de dichter Pater Jac. Schreurs M.S.C. opdracht gegeven 'n oratorium te maken. Dit oratorium, getiteld „Koning Swentibold" wordt door de K.R.O. uitgezonden in het avondprogramma van Zondag 29 Aug. over Hilversum I en zal worden uit gevoerd door de Maastrichtse koren, het Maastrichts Stedelijk Orkest en solisten o.l.v. de dirigent Paul Hup- perts. oren 000510166(060: /ll Ondet toezicht van 36 huidartsen probeerden 1285" Amerikaanse vrouwen de Palmolive Schoon-* heidskuur. Na.t4 dagen constateerden de doctoren, dat twee -van de drie vrouwen een mooiere huid en een jeugdiger teint hadden gekregen. Deze simpele schoon heidskuur kunt U ook toepassen: was Uw gezicht met Palmolive Zeep. Masseer dan Uw huid één minuut met het heerlijke Palmolive-schuim. Spoel daarna af. Doe dit 3 keer per dag. Twee weken lang. En ook uw huid zaJ mooier en jeugdiger geworden zijn. TIET 44 t, secretariaat van de jury van de Reina Prinsen Geerlings prijsvraag is voor dit jaar: per adres H. j. Sme ding, Prinsengracht 1101, Amsterdam. Deelnemers moeten op 24 November van dit jaar reeds 20 en nog geen 26 jaar zijn. Men kan proza, poëzie of toneel inzenden. Opdrachten aan jonge kunstenaars TYOOR de Toneel- en Muziekcommis- sie voor de buitenkerkelijke vie ring van de a.s. Heiligdomsvaart te Maastricht werden in overleg met 't Hoofdcomité enkele opdrachten ver strekt aan jonge Limburgse kunste naars. De Staarateliers onder Willy Hame iers en Herman van den Bossche kre gen de opdracht voor een affiche, die inmiddels klaar gekomen is. Aan Jean Nelissen en Gerome Gof- fin werd de opdracht verstrekt een tweetal Heiligdomsvaartkaarten te ontwerpen. De jonge auteur' Paul Haimon ont ving de opdracht een Heiligdoms) vaartspel te schrijven. De regie zal i: handen van Wim Tollenaar gelegi worden. Wat de plaats van opvoerin; betreft, is nog geen beslissing geno men. Aan de jonge auteur Loe Maas werd de opdracht verstrekt een declamato- rium plus religieus bewegingsspel te ontwerpen. De rhythmische dansen zijn in handen van Wally Haacke en haar balletgroep. De begeleidende mu ziek zal geschreven worden door de jonge Maastrichtse musicus, Matty Niël. Deze muziek zal uitgevoerd wor den door het M.S.O. onder Paul Hup- perts. ènwaren tevreden En nü overtuigd U 756-0 MEVR. FLACKEWALT- HAUS, Wilhelminastraat 10, GOES, vraagt een net eerlijk 787-0 Kwaliteiten garantie stralen U tegen vanuit ZILMETA, het onovertroffen Gero-metaal. Zilmeta is tot in de kern vlekvrij en zilverwit, wordt niet aangetast door azijn, mosterd of welke scherpe bestanddelen ook. Het be hoeft nooit gepoetst te worden en is onverslijtbaar. Alleen het merk GERO-ZILMETA, dat op elk artikel duidelijk voorkomt, is Uw waarborg voor tafelgerei, waarvan kleur, vlekvrijheid en duurzaamheid zonder enige beperking gegarandeerd worden door de Gero- fabriek te Zeist Mocht U tengevolge van de enorme vraag niet onmiddellijk met Uw aankoop kunnen slagen, heb dan nog enig geduld. De productie stijgt snel, waarbij in het algemeen belang ook speciale aandacht besteed wordt aan de laaggeprijsde, doch kwalitatief gelijkwaardige Utility lepels en vorken. Zllmeca ts alleen verkrijgbaar in die zaken, die op bet gebied van verzilverde en door en door vlekvrl/e couverrarrifcelen uitsluitend bet merk GERO verkopen. GERORZILMETAI VLEKVRIJ DOOR EN DOOR

de Stem | 1948 | | pagina 3