SALADE- COUVERT te Sas van Gent Ziekenvervoer Vulcan Fibber Handkoffers Hutkoffers I I FICKINGER I I portnïeuM» Aardenburg slaat Sluiskil in vinnige strijd A "gemene vergadering C, H. V, te 's Hertogenbosch GESLOTEN P. de Witte Melkontromers. L (ARS0TE RUB MIDDENSTANDS EXAMEN J een kantoorbediende Stoomwasserij „De Zon" LEPELEGGEN De Katholieke Encyclopaedic De strijd om de nationale titel 45|1 1.50 DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1948 Solistenconcours te Kloosterzande Jury stelde hoge eisen Inbraak te Bergen op Zoom Minder werklozen te Roosendaal De Bossche St Jan krijgt een tweede orgel Oesterhandel toe-, mosselhandel afgenomen Het bedryf is onderbezet HOCKEY KORFBAL Biljartmeesters ontmoeten elkaar te Tilburg LAWNTENNIS BILJARTEN WIELRENNEN DAMMEN MARKTEN Officiële mededelingen CHAMPION VORENTREKKERS en ZAAGMACHINES Fa. Alg. Begheijn Zn. D. DE COCK Petroleumvergassers f 9.75 Kolenkitten f 4.00 Thermosflessen i 3.0 Vertinde Bedkruiken f 2.90 Plastic Ij Wij hebben nn ook weer in voorraad: De nriizen zijn stukken verlaagd Parapluie- huis Fa. Alg. Begheijn Zn. WILMO KUNSTMESTSTROOIERS Fa. Alg. Begheijn Zn. T we ede Meisje Welke juffrouw SAMEN TE WONEN L. Vorststr. 71 Goes Te koop: BOOMSTOKKEN Eerste Zwaluwse Trilbeton Industrie (m. of vr.) |l H.H. Landbouwers. Fa. Alg. Begheijn Zn. r> OEDE solisten gaven acte de pré- sence te Kloosterzande, waar Wet houder Vreecken het soiistenconco.ns opende. In de voormiddag werden de lagere afdelingen afgeweikt.temj •s middags het neusje van de zata een goede beurt trachtte te geen niet gemakkelijk ïmg. aangezien de inrv hoge eisen stelde. «a afloop sprak de voorzitter van de ju- bilerende vereniging, de heei r. rs. Kindt, waarna de Zeeuwsch-Vlaamse bond, de neer oc de uitslag bekend roaaste- Bii loting werden medailles toege- kerd aan het duo A. van de Branden- V d Kelen de solist A. v. d. Branden terwtil de derde medarlle voor H. d. Gucht was. Zonder loting verkreeg D. I Schlileman de vierde, terwijl weer door I loting D. Luteyn de vijfde - medaille verkreeg. De uitslagen waren als volgt. 4e afdeling: J. Hamelink, Terneuzen 1- clarinet 43 punten, 3e prijs. B Se afdeling. E. Jonkhelm, Kloostqi'- I zande, bugel, 46 punten 3e prijs. 2e afdeling. J. Haag, Zaamslag. trom- f bone, 50 pnt. 2e prijs: P. Overdulve I èaxophon-alt 45 punten. 3e prijs; Ad I van Meurs, Axel, helicon, 50 pnt. 2e f prijs; H. v. d. Bergen. Axel. tuba 48 pnt. 3e prijs; P. van Hoorn, Axel, cla rinet, 48 pnt. 3e prijs; P. Veriizer, Axel. bariton, 44 pnt. 3e prijs; Mej. L. de Meijer, alt-saxophone 52 punten, 2e prijs: F. Pilaat, Clinge, bugel, 57 pnt. Ie prijs; P. Gering, Hulst, clarinet mib 46 pnt. 3e prijs; A. Fassaert, Hulst, trompet, 47 pnt. 3e pr. J. v. d. Walle, Hulst, clarinet, 45 pnt. 3e pr. G. Klnt, Kloosterzande, bombardou mib. 47 pnt 3e prijs; D, Steijns, Kloosterzande, clarinet, 49 pnt. 2e pr. J. van Water schoot, Lamswaarde, bugel, 54 pnt. 2e prijs; Iz. de Hullu, Nieuwvliet, trom bone, 53 pnt. 2e prijs. Ie afdeling. A. van Meurs, Axel, alt sax, 56 pnt. Ie prijs; A. van Meurs, Axel, trombone, 57 pnt. Ie prijs; D. Schlileman, Biervliet, trombone, 60 pnt le prijs A. de Krijger, Biervliet, bugel 54 pnt. 2e prijs; J. de Hullu. Nieuw vliet, bugel, 53 pnt. 2e prijs; D. Lu- teijn, Nieuwvliet tuba. 59 pnt. le prijs. Alb. Maas, Hulst, tuba, 56 punten, le prijs', A. v. d. Poel, Lamswaarde, tuba, 61 pnt. le prijs; A. Rottier. Lams waarde, bugel, 59 pnt. le prijs; J. Jonkheim, Kloosterzande, trompet, 43 punten, 3e prijs; W. Ron, Groede, pis ton, 44 pnt. 3e prijs. A. Willemse, Zaam slag, sax.-alt. 47 pnt. 3e prijs. Afdeling Uitmuntendheid; A. v. d. Branden, Clinge, tuba, 62 pnt. le prijs. P. Maas, Hulst, clarinet, 57 pnt. le prijs; J. Goossens, Kloosterzande, ba riton, 49 pnt. 2e prijs; P. de Bruin, Hulst, hobo, 57 pnt. le prijs; H. de Veij Nieuwvliet, bariton, 52 pnt 2e prijs: G. Pieters, Sas van Gent, trompet, 46 pnt. 3e prijs; A. de Koeyer, Sluiskil, clarinet, 53 pnt. 2e prijs. Ere-afdeling. Mej. Saartje Faas, Bier vliet, sax.-alt. 62 punten, le prijs. H, de Gucht, Hulst, trompet, 61 pnt. le prijs;. H. de Hullu, Nieuwvliet, piston, 49 pnt. 2e prijs; J. Meijers. Sas van Gent, sax.-sopr. 59 pnt. le prijs; A. v. d. Kelen, Clinge, piston, 59 pnt. le prijs. Duo's 2e afd. E. Steijns, trombone, en J. Jonkheim. trompet, Klooster zande 53 punten, 2e prijs, idem le afdeling: A. v d. Keien piston en A. v. d. Branden, tuba, Clinge, 65 punten, le prijs. Kwartet, le afdeling: I. de Bruine, DUgel, Cadzand, P. Vercouteren, bugel, Cadzand, J. Basting, cor, Retranche- ment J. Basting-de Bruine, alt, Re- tranchement, 56 punten, le prijs. Verenigingskas van het N.V.V. verdween In de nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken ten huize van de hee- G. v.' Kempen wonende op de hoek P*allelweg—Oude Wotnvse- baan te Bergen op Zoom. Öe heer v. Kempen is bestuurslid van het JVVV.. L>e verenigingskas met een bedrag vin ongeveer f 700 is verdwenen. LTet aantal werklozen bedraagt mo- menteel te Roosendaal 611, waar van 65 werkloze vrouwen. Met de seizoenwerklozen meegere kend, is dit aantal beduidend lager dan twee jaar geleden, toen het aantal werklozen met inbegrip van' een 800 mensen die bij de DUW werkten.n iet minder dan 1167 be droeg. TVTOG DIT JAAR zal de Bossche ba- siliek van St. Jan een tweede or gel krijgen, dat 37 registers zal be vatten en bestemd is als begeleidings instrument voor de 200 leden tellende Schola Cantorum. Dit orgel wordt ge bouwd in de eerste straalkapel aan het Noorder transept, dus achter de Sacramentskapel. Vóór het orgel zul len zitplaatsen voor de Schola wor den gebouwd. Het grote orgel, dat sedert enige jaren zwijgt en een algehele restaura tie vraagt, waarvan de kosten hon derdduizend gulden bedragen, blijft voor grote plechtigheden gereser veerd. Gehoopt wordt dat het fonds van een ton eerlang zal zijn volge stort en dat dan aan de herstelling van het uit 1617 daterend instrument kan wordeq begonnen. JJE oesterverzending is in de tweede helft van Januari weer beter ge worden. De vraag naar België is toege nomen en ook naar Engeland wordt weer verzonden. Gaan naar België veel 5 nullen en 4 nullen, naar Enge land is veel vraag voor de kleinere soorten, speciaal 2 nullen en daar van dit soort weinig hele goede worden aan geboden, is de totale hoeveelheid naar dat land wel iets minder dan vóór Nieuwjaar. Toch is wel aan te nemen, dat de gecontracteerde 2.000.000 oesters wel bereikt zullen worden. De mosselverzending was verleden week belangrijk minder dan de ver wachting was. Vooral naar Frankrijk is ze minder als gevolg van de weinige licenties naar dat land. Deze week kan men weer beginnen aan de nieuw toe gestane 50.000 ton. De kwaliteit der mossels is nog goed te noemen. De Vraag is nog goed, zodat er wei reden is om aan te nemen, dat de eerste mnanden van dit jaar nog veel mossels verzonden zullen worden. Cp het ogenblik wordt nog getracht om Frankrijk een invoervergunning van 100.000 ton toe te staan voor de eerste helft van 1948. TYEZER DAGEN lag aan de kade van de fosfaatfabriek te Sas van Gent een grote boot gemeerd welke op de schoorsteen en in de vlag het „Hamer en Sikkel" embleem voerde. De bemanning van de boot profiteerde van een paar dagen rust om eens een kijkje aan de wal te gaan nemen. Was het maar bij kijken gebleven, dan was menig winkelier zeker niet in de ver leiding gekomen „zwart" te verkopen. Maar dit „kijkje" leek veel op de dagen, dat de Duitsers met zakken vol geld werden uitgezonden om alles wat bruikbaar was op te kopen. Een verschil was er, destijds hadden die bezetters een „Ausweis" of een .Bescheinigung" bij zich en was men verplicht, toch zeker de geëtaleerde goederen te verkopen. Nu echter bestaan deze vorderingsbewijzen niet meer. De Russen konden dan ook niet „zo maar" beschikken over alles wat zij no dig hadden en dat blijkbaar niet voor hen in het Rode Paradijs te koop is. Textielzaken, lederwarenwinkels en vooral schoenenzaken werden met groepjes van 5 tot 6 man bestormd en zo kwam het, dat een zekere schoen handelaar voor de overmacht bezweek en buiten zijn boekje ging, zoals we reeds hebben gemeld. Betalen wilden de heren wel maar bonnen of punten om het begeerde te bemachtigen hadden zij niet. Dit werd op zeker ogenblik zelfs een Rus te machtig, want toen hij vroeg om baby-kleertjes te kopen voor zijn kleine thuis, en dit met gebarentaal aan de winkelier ster duidelijk had gemaakt, kreeg hij -te horen dat hiervoor punten nodig waren, ook in gebarentaal natuurlijk, waarop de man, tot grote verwondering van de verkoopster, plots in tranen uitbarstte. We vernemen nog, dat de controle-ambtenaren dezer dagen nog meer on derzoeken instelden, maar zonder resultaat. Wel een bewijs, dat in Sas van Gent dus nog middenstanders zijn die hun taak begrijpen. Hetgeen onlangs in Sas van Gent door de Russen geschiedde mag wel een bewfjs zijn, dat het in het Russische Paradijs toch zeker nog niet voor ieder naar wens gaat. TJOEWEL Sluiskil enkele seconden voor rust de leiding nam. heeft' zi1 toch een zware rederlaag geleden Na de rust was het een vinnige striid om de geliikmaker. Aardenbures links binnen scoorde voor de gasten en Sluiskil werd geheel overspeeld In deze periode liep de stand on tot 1-4 Even voor het einde kon Roozen het 2e Sluiskilse doelpunt scoren en het einde kwam met een verdiende zege voor Aardenburg (2-4). HULST-IJZENDIJKE 0-4. In de eerste helft van deze wed strijd was IJzendijke ver in de meer derheid. Dank zij het onvermoeid werk van de Hulsterse achterhoede werd een grote voorsprong der gasten voor komen. Na 20 min. kwam van rechts de eerste goal en even voor de rust vergrootte IJ. zijn voorsprong. Na de thee kwam Hulst sterker opzetten. Een prachtkans werd gemisi en even als in de eerste helft was de voor hoede zeer onproductief Nog twee maal werd door de gasten gedoelpunt en hiermee kwam het einde. oostburg-hoofdplaat 1-l De wedstrijd werd van beide zijden in hoog temoo aangevangen. Aanvan kelijk was Oostburg iets in de meer derheid »n dwong een tweetal cor ners' af Even na de rust loste Kareis een keihard schot op korte afstand tegen het lichaam van de keener van Hoofdplaat waardoor deze het veld moest verlaten. Het was reeds 15 min. na rust voordat de rechtsbuiten der gasten het eerste doelount scoorde. 5 min later wist v. d. Gazelle uit een goede voorzet van Beldesok de stand gelijk te maken, waardoor beide nar- tijen kregen wat hen toekwam. Hier mede kwam het einde. In AXEL-CLINGE 2-0. een faire en harde wedstrijd JN de dezer dagen gehouden algemene vergadering van de Coöperatieve Centrale Handelsvereniging te 's Her togenbosch, wees de voorzitter, de heer G. W. Moonen uit Hees er op dat de gestegen omzetten van het boekjaar 1946—1947 geen overeenkomstige stij ging In de netto resultaten hebben meegebracht. Het. afgelopen jaar sluit met een batig saldo van 14.925.48, het geen nog iets lager ligt ala het winst cijfer over 1945-1946. De redenen hier voor zijn te vinden tn de onderbezet- tint; van het bedrijf, hetwelk op een veel grotere capaciteit is berekend. Op slag en bewerking van Regeringsgranen vonden in het afgelopen jaar niet meer p.aats. daarvoor ls gekomen de handel voor eigen rekening van deze produc ten welke met, eeu minimale winst woidt gedreven om de toch al zeer ge dupeerde boeren een zo hoog mogelijke prijs te kunnen uitbetalen. Dit geldt evenzeer voor de handel in consumptie aardappelen welke als proef opgezet uit,stekend heeft voldaan en waar fan ihans de noodzakelijke uitbreiding gegeven wordt. In de toekomst zal de verkoop van tuinbouwbeno- mgnheden met kracht berorderd wor den in samenwerking met de Tuln- bouwbond van de N.CF. ert van de plaatselijke tulnbouwverenigingen. De C.H.V. zal steeds de belangen van boeren en tuinders blijven bevor deren door uitstekende producten te leveren voor een zo laag mogelijke prijs Voor de uitbreiding van onze 'echnlsche outiUage aijn grote investe ringen nodig welke met het herstel van de geledep oorlogsschade en de nood zakelijke vernieuwingen, aanzienlijke kapitaals-investeringen noodzakelijk maken. Tussen de N.C.B. en de C.H.V. be staat volledige overeenstemming over dc reorganisatie welke door het ver kregen rechtsherstel aanstaande is. Spreker prijst de uitstekende samen werking welke van de plaatselijke coo- pevai iwvt aan- en verkoopversr.igingen ondervoede: word: r-n spoort de ver- cnigingor. aap op de Ingeslagen weg voor, te gaan. De. C.H.V. en de C.A.V.'s staan uitsluitend ter» dienste van de boeren om deze zo goed en goedkoop mogelijk te bedienen ten aanzien van al hun bedrijfsbenodigdheden. De Commissie van Balans-contröle bracht bij monde van de heer L. van Tetering uit Hoeven verslag uit van hare bevindingen en verklaarde de balans- en resultatenrekening voor ac- coord. Van de winst over het afgelopen Jaat zal 5000aan de N.C.B. worden uitgekeerd. Als aftredend lid van de Raad van Toezicht, wordt de heer J. M Goosseas uit St. Anttronls herkozen. Voorbereidingen voor de tweede druk TJOEWEL de „Katholieke Encyclo paedia" reeds geruime tijd uit verkocht was, heeft men het raad zaam geacht met een tweede druk te wachten tot de historische gebeur tenissen én de wetenschappelijke vorderingen van de oorlogsjaren van uit Nederland en Vlaanderen beter te' overzien waren. Reeds acht men, naar wij verne men, het ogenblik gekomen om aan de voorbereidingen voor de tweede druk te beginnen. Prof. Dr. P. v. d. Meer O.P., hoog leraar aan de Amsterdamse univer siteit, zal optreden als hoofdredac teur voor Nederland, Prof. Dr. F. Baur. hoogleraar aan 4e Gentse uni versiteit als hoofdredacteur voor Bel gië. Over de verdere samenstelling van de staf van redacteurs en mede werkers zullen binnenkort nadere me dedelingen volgen. De bedoeling is, ook deze tweede druk tot een gezamenlijk werkstuk van de Katholieke geleerde wereld in Nederland en Vlaaiideretf te ma ken. I De uitgave is weet in handen van de N.V. iTltgeversmv. „Joost van den Vondel" te Amsterdam en De Stan daard Bockhandel te Antwerpen. heeft Axel met moeite de puntjes aan een goed partij gevend Clinge weten te ontfutselen. Voor de rust waren de gastheren over het algemeen iets ster ker, maar de Clinge achterhoede wist door stug verdedigen het gevaar te keren Enige harde schoten van v. d. Velde werden door de Clinge keeper en beide backs goed weggewerkt. Na de rust kwamen de Clingenaren goed opzetten, maar ook de Axelse achter hoede kende geen pardon. Met een hard dborlopend schot gaf A. v d. Velde zijn club hierna de leiding. 10 min later omspeelde Jonkman een paar tegenstanders en besloot met een goedgericht schot, waardoor de stand oo 2-0 werd gebracht. Een kanjer van Verpoorten werd dooi de keeper der gasten hierna schitterend gestopt. CORN. BOYS-BIERVLIET 3-0. Zoals te verwachten was heeft Corn Boys niet veel moeite gehad met Bier vliet. Vanaf het begin van de wed strijd waren de gastheren overwegend in de meerderheid en dank zij het goede werk van de keeper van Bier vliet kwam de rust met een 2-0 voor sprong van Corn. Bovs. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Corn. Boys wjst nog eenmaal te doelpunten en von4 het toen welletjes. STEEN-HONTENISSE 2-1. Een zeer snelle en spannende wed strijd, waarin Steen alles moest geven om de puntjes te bemachtigen. Het spel ging doorgaans gelijk op. hoewel de betere techniek van Steen het Uit? eindelijk won. Met de rust was de stand 1-1 door een doelpunt van Fran cken direct na het begin en de gelijk maker rechtstreeks uit een corner van de linksbuiten van Hontenisse. Na rust wordt nog harder gezwoegd en beide doelen verkeren meerdere ma len in groot gevaar. Met een formi dabel schot in de uiterste hoek krijgt Steen zijn 2e en daarmede winnende doelpunt. HONTENISSE 3-KRUIN1NGEN 4. Hontenisse 3 heeft revanche geno men op Kruingen 4 door met niet minder dan 6-0 te winnen ondanks enkele invallers. Voor de rust boekte Hontenisse reeds een veilige voor sprong van 4-0. resp. gescoord door; Aug. van Soer, Nico Goossen en Jan Asselman. Na de rust voegde Honte nisse er nog een tweetal aan toe door Jan Asselman,. René van Kruissen besloot het getal 6-0 met een welge mikt schot, -i CORN. BOYS 2-BIERVLIET 2. De Corn. Boys-reserves waren de baas In eigen huis en wisten hun tegen standers op de ene helft te drijven. Na een vrij goede wedstrijd konden zij ten slotte met 4-1 hun meester schap bekronen. Rapide wierp Olympiade van het paard M.H.C. Rapide speelde een vriend schappelijke mixed-wedstrijd tegen Olympia uit Terneuzen. Het goede spel van haar kant en het vrij zwak ke verweer van Olympta leverden -de hoogste tot dusverre bereikte sco- re op van maar liefst 8,0. Vooral P. de Koeyer met niet minder dan vijf goals was ditmaal erg productief. De Rapide-dames speelde een matige par tij, waarvan ook wel het buitengewoon snelle tepapo der Rapide-herenaanval, dat voor haar niet meer te volgen was. de schuld was. ACHILLES-EENDRACHT 1-L Op het terrein aan de Zandstraat te Bergen op Zoom werd door Achilles een wedstrijd gespeeld tegen Een dracht uit Tholen. Het gelijke spel is voor beide partijen bevredigend want beide ploegen gingen goed te gen elkaar op. Over het algemeen wa ren de Zeeuwen in het veld iets in de meerderheid; de aanvallen van Achilles waren daarentegen gevaarlij ker. Verschillende malen ketste de bal juist op het laatste moment uit de Eendracht-korf. De rust ging in met een 1-0 voorsprong voor de bezoekers Het verdiende tegenpunt werd even voor het einde door mej. Deelstra ge scoord. 31 voetballers naar de wondertent van VUC Op Dinsdag 3 Februari zal de we kelijkse training van het Nederlands elftal op het VUC-terrein te Den Ifeag worden voortgezet. De volgende 31 spelers zijn uitgenodigd oefen avonden bü te wonen: Kraak (Stqrmvogels)de Munck (Sittardse Boys), Landman (Neptunus) van Raalte (Blauw Wit), Alberts (Vi tesse). van Bun (MW>. Schijvenaar (EDO), Lasschuit <EDO), B e e n h ak kers (NAC). Fangen (DWS), Spel (DWS), Temming (DOS), Staffelen (Ajax), de Vroet (Feyenoord), Ver meer (Excelsior). Schaap ('t Gooi), Schwencke (HBS), Mijring (Enschede), Draeger (Ajax), van Dyk (Ajax), Bruins (Ajax), de Graaf (Limburgia) Lenstra (Heerenveen), van Male (Sparta), Bfljjderf 'PSVi, Nass'tWV) °llv«rs (NAc Uoozenburg (Nep tunus), Terlouw iDCVi v. d. Tuyn iHermes DVS). ,en Wilkes 'Xerxes'. RAUWELIJKS z(jn de spannende wedstrijden te Groningen om de nationale titel-en de Europese kam pioenschappen cader 45-2 ten einde, of alle aandacht wordt weer ge vraagd voor de wedstrijden welke Donderdag tc Ttlburg zullen aan vangen. Hier zal dc titelhouder van 't jaar 1946-1947, P. de Leeuw, z'n titel moeten verdedigen tegen de 7 andere grootmeesters van het groe ne laken. Deze kamp voor de Hoofd klasse groot biljart anker cadre 45-1 heeft het bestuur van de N.B.B. da genlang werk bezorgd eer alles in kannen en kruiken was. De Zuidelijke biljariliefhebbers en ook andere belangstellenden uit het gehele land, kunnen een viertal da gen genieten van deze bij uitstek scho ne sporte waarbij als bij geen ander spel, technische vaardigheid, hoogste inspanning der zenuwen en welhaast toppunt van concemratie vereist wordt Het zal moeite kosten een plaatsje te veroveren, want de zaal zal slechts voor 200 a 300 personen toegankelijk zijn. De keien. j>IJ DE beschouwing der spelers noe- -^men we allereerst de titelhouder P de Leeuw verbeterde te Groningen het serie-record. Reeds driemaal heeft deze reus de Nationale titel cadre 45-1 veroverd, 't Vorig jaar werd hij zelfs Europees kampioen met een moyenne van 25-96. De Rotterdammer P. v. d. Pol is ort- ze wereldkampioen 45-2 en tweemaal Ned. kampioen 45-1. Wat hij in Luik gepresteerd heeft is U reeds bekend, de „lange Piet" is een meester op het korte spel. Hij is dan ook een der ge vaarlijkste concurrenten. Kees de Ruyter die in Gronipgen bewezen heeft in dit milieu thuis te horen gezien zijn schitterende serie3, speelt voor „eigen" publiek. De Waal- wijkers komen nl. met een extra bus. Kees is bij het Tilburgse publiek een graag geziene gast en na de reeds op gedane routine telt hij ter dege mee. Dë andere Brabander Jacobs uit Bergen op Zoom, heelt onze speciale aandacht, daar hij nog wat uit te vech ten heeft met de Leeuw, die hem te Groningen op 91 liet staan. Zijn tech nische kwaliteiten zijn reeds diverse malen geroemd. Sweering uit Amsterdam; 1 maal wereldkampioen Pentathlon (vijf kamp) en 1 maal Nat. kamp. cadre 45-1 Kobus (Haarlem); Lubach (den Haag) en Metz (den Haag) kunnen evenwel voor verrassingen zorgen. Het tóurnooi wordt Donderdagmid dag om half twee geopend. De entree prijs is laag gehouden om iedereen in de gelegenheid te stellen dit voor Brabant zo belangrijke experiment bij te wonen. Bij voldoende deelname uit Breda e.o. zal door de BBA een extrabus dienst worden ingelegd, naar Hotel ..De Lindeboom" op de Heuvel te Til burg. waar deze ontmoeting zal plaats I hebben. DE inschrijvingen voor DE DAVIS-CUP. Het organisatiecomité van de Davis Cup heeft bekend gemaakt, dat 22 landen voor het tournooi 1948 hebben ingeschreven. In de Europese zone zullen de volgende landenploegen uit komen: Argentinië, België, BrazUië, Tsje- cho-Slowakije, Denemarken, Egypte, Frankrijk, Engeland, Hongarije, India, Italië. Luxemburg. Nederland. Polen, Portugal, Roemenië. Spanje, Zweden, Zwitserland, Turkije en Zuid-Slavië. Voor de Amerikaanse zone heeft zich tot nu toe alleen Mexico aangemeld, maar men verwacht hier nog de in schrijving van Canada. Het al of niet deelnemen door Australië wordt op 'n vergadering. di% 27 Januari zal plaats hebben, beslist. biljartkampioenschappen te terneuzen Te Terneuzen werd deze week ge start met de wedstrijden om het plaatselijk kampioenschap. De wed strijden vinden nlaats in het hotel Centraal en bestaan uit partijen van 150 car. op klein biljart. De deelne mende spelers ziin: G v. Damme. TBC (kampioen 1947) J vd. Poel. TBC: B. v. d. Evck, KOT S. Dieleman, KOT: W. de Vries. BW; J. de Mul. BW; C. Meerschaet, Schelde; R. Verstraeten, Schelde. De eerste ontmoetingen tussen deze deelnemers verliepen als volgt: B v.d. Evck-S. Dieleman 2-0, G. van Damme-J. v. d. Poel 0-2. R. Verstrae- ten-C. Meerschaet 0-2, B. v. d. Evck- J de Mul 2-0, G. v. Damme-C. Meer schaet 0-2. J. v.d. Poel,R. Verstraeten 0-2, B. v.d. Eyck-W. de Vries 0-2. DE FRANSE PLOEG. Voor de Ronde van Nederland, die van 24 April t/m 2 Mei zal worden verreden, werden_ de volgende Franse renners ingeschreven: L^uviet, Oudron, Souliac, Gouterbe, Selonte, Guilder en Vergili. DAVERENDE ZEGE VAN GOES. De gedetailleerde uitslag van de ont moeting Goes 1—Vlissingen 1 (15—5) is als volgt: - L. AndersenC. K. Kaan 20; J. Stake—Gyzouw 2—0; C. van Biemen— Jac. Boogaard 11; F. P. den Hertog— L. Goedbloed 0—2; A. W. Beukema—L. Labruyere 20; M. JeremiasseA. v. Sorge 11; J. MangeP. Maas 2—0; G. de Klerk—G. v. d. Voorde 1—1; J- CrucqFrancken 20; J. A. Noorder- meer—Koch 2—0. Door deze overwin- 'ntng is een beslissingswedstrijd tussen Goes en Middelburg noodzakelijk ge worden. Deze wordt morgen te Goes gespeeld. GOES. Veiling van 26 Januari '48 Groenten: Spruiten 3537, idem stek 6—12 witlof 15—27, boerekool 15—18, Groene savoyekool 2126. gele savoye- kool 8, rode kool 6.5012, veldsla 61. uien 5—17, alles per 100 k.g. WAALWIJK, 26 Jan. 1948 Zoais te verwachten was zijn de slachtingen de laatste tijd sterk verminderd, waar door de productie aan inlandse huiden veel geringer is dan in de vorige perio des De toewijzingen in deze •hulden voor Februari zullen dan ook heel wat lager zijn dan in de vorige maand. Voor zool- en overleer moet met onge veer de helft gerekend worden, wat vooral voor deze industrieën van grote betekenis is. Op de exotische huidenmarkt blijven de prijzen in het algemeen zeer vast en voor onze begrippen te hoog. zodat bij aankoop de risico-factor van grote be tekenis is. In Java-buffelhuiden worden af en toe enkele partijtjes aangevoerd. Vraag prijzen voor deze soort blijven even eens zeer hoog. De lederindustrie heeft vooralsnog niet over werk te klagen. Alle produc ten, op 'ii enkele uitzondering na, vin den gretig aftrek, alhoewel niet ont kend kan worden dat thans meer eisen worden gesteld dan voorheen. In de schoenindustrie is het over het algemeen niet overdruk. De export ver minderd. Prima overleersoorten blijven nog steeds beperkt voorhanden. Suëde is zeer schaars. Een gedeelte van de productie wordt geëxporteerd. Schoen- voerings zijn slechts mondjesmaat te oekomen. De beperkte uitgifte van schoenenbonnen, doordat voorlopig minder jeugdbonnen worden verstrekt, is weer een tegenvaller voor de winke liers. Vooral daar reeds enige tijd de verkoop slechts zeer matig is en hierin nog geen verbetering valt te constate ren. De lederwarenindustrie heeft thans weinig orders, zodat bij de fabri kanten enige voorraadvorming plaat.s heeft. D. K. MIDDELBURG Individuele aanvragen voor werk kleding Van 2 t.m. 7 Fèbr. as, kunnen in dividuele aanvragen voor werkkleding worden ingediend door personen zelf standig of in een bedrijf met minder dan vijf werkkleding dragende werk nemers werkzaam, mits de?e na 36 September 1947 geen bon voor werk kleding hebben ontvangen. De aan vraagformulieren MD 333-06 kunnen reeds vanaf 28 Jan. a.s. worden afge haald bij het kantoor Dam 43 lokaal 2 of bii de agentschappen. 764-0 Zowel bij het afhalen en indienen der aanvragen dienen de stamkaarten medegebracht te worden. hebben wij in voorraad. Stevigs constructie en goedkoop. SLUISKIL Tel. 4 IJZENDIJKE Tel- 44 816—0 op WOENSDAG 28 JANUARI A.S. GOUD EN ZILVER HULST Iti verband met de enige malen in de courant voorkomen de publicatie van coördineren van ziekenvervoer, moet on- derge.ekende met deze het publiek bekend maken, dat deze regeling van ziekenvervoer niets uitstaande heeft met het ziekenveryoer per originele ziekenauto. HeJ; betreft hier meer een bezuiniging op vervoer van zie ken per luxe auto's. De ziekenauto voor ongevallen, liggende patiënten, be- 'J ZIeken enz- wordt rechtstreeks onder TELE FOON no. 2177 GOES aangevraagd, hetzij Hoor H. H. Doc toren zelf of Ziekenhuizen of familie. De verrekeningen geschieden contant of op rekening, docb moeten met ondergetekende rechtstreeks worden verrekend. Alleen wanneer de te vervoeren patiënt in het bezit is van ten machtiging van de Ziekenverpleging, wordt de verre kening met een der Verenigingen gedaan, J. C. KRIJGER TELEFOON 2177 GOES MAGAZIJN ,,DE LANDBOUW" UZENDÏJKE. 721—0 Reukloos - Smaakloos Kleur: rood, groen, geel, erême (PER COUVERT) 776-0 de onverwoestbare a;sook dc bekende LANGE VORSTSTR. 39 GOES TEL. 2137 728—0 GROTE VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ haar afdeling Volksverzekering voor het rayon West-Brabant. tn aanmerking komen zy, die naast een grondige kennis van het het V. V. bedrijf beschikken over voldoende capacitei en op het gebied van acquisitie en organisatie om een be staande inspectie tot meerdere bloei te brengen, Goede salaris- en provisievoorwaarden, premievri) oudendags weduwe en wezenpensioen. Brieven onder no 12631oo aan het bureau van dit blad WILT U IETS GOEDS Vraagt ons dan nadere Inlichtingen. Wij hebben ze in voorraad ais- mede alle onderdelen. Het oudste en beste adres vo-v- ontremers nog steeds: SLUISKIL Tel. 4 IJZENDIJKE Tel- 44 ,812—0 Bestrijd gevatte kou van 2 kanten tegelijk Iet Karsote Rub de weldadige balsem, waarmee ge de gevoe lige organen van bulten af te hulp komt. De verlichting brengende aampen zuiveren boven dien de ademhallngs- organen van kwade kiemen en nemen ver- stopping weg. Vooral voor kinderen zo prettig en zeker in 't gebruik. Zo juist ontvangen: Solide bouw in werkbreedtes van af 2,25 Meter tot 3,80 Meter. SLUISKIL Tel. 4 IJZENDIJKE Tel- 44 811—0 GEVRAAGD, wegens teleur? stelling voor dag of dag eh nacht. HOTEL „TERMINUS" GOES 779o Morgen-, Middag- en Avondcursussen Schriftelijke privaatlessen TETER. DIJK 119 - BREDA '-W'F 4 <XXX<000000000000<XX of Weduwe mib. lft, is gene gen bij echtpaar op leeftijd tegen kost en behoorlijke vergoe ding? Ook echtpaar z.k. kan even tueel in aanmerking komen. Inlichtingen: ooooooooooooooooo<x aan grote hoeveelheden voor afmaak jonge bomen. S. A. DEN DOELDER Margrette 80, AXEL H.H. AANNEMERS OF BOUIVERS koopt betonartikclen van een SPECIAALZAAK De Eerste Zwaluwsc Trilbeton Industrie heeft ook artikelen voor u. Mochten wij ze niet hebben, dan maken wij ze van uw tekening. Wij kennen maar drie geboden: le De laagste prijzen 2e Vlugge levering 3e Prima afwerking V raagt offerte! Levering door geheel het land. NIEUWSTRAAT 19 TEL. 44 LAGE ZWALUWE Bestrijdt hardnekkige kou ran tw»e kan tan tagaljjk Wie kan ons aan een adres helpen, waar men MELKBUSSEN VERTINT Schrijven aan GEBRS. KINDT Stellapoidcr post PHILIPPINE 720-0 Voor spoedige indiensttreding gevraagd jn het bezit van diploma U.L.Q. en typen. 778-0 BLEEKERSTRAAT 2 GOES iets bijzonders voor achter de tractor Uw voorjaarswerk te verrichten. Vraagt ons nadere inlichtingen. SLUISKIL Tel. 4 IJZENDIJKE Tel- 44 813—o I

de Stem | 1948 | | pagina 3