STAD EN LAND SPORTNIEUWS JPRGANON pi*- CALVÉ'S Proefwedstrijd Zuidelijke elftallen Wedstrijden voor Zondag s e>o^> mosterdsaus ARKTEN Middenstandswoningbouw Er zit schot in te Terneuzen Politierechter Middelburg De chauffeur sprak met een kennis A team over het algemeen beter Officiële mededelingen middensluis te hansweekt IN gebruik J,l. Dinsdagmiddag, precies 3 jaar nadat zij door de Duitsers werd ver nield, is de middensluis te Hans- weert weer in gebruik genomen, wat zolang de hoofdsluls nog niet onder handen wordt genomen, het scheepvaartverkeer gemakkelijker maakt. GEGUND De aanleg van riolering en trot toirs aan de Havenweg te Nieuw- dorp, is door de Gemeente 's Heer Arendskerk gegund aan de laag ste inschrijver, de firma A. Otte te Nieuwdorp, voor de som van ƒ26.250.- BENOEMD Zoals reeds gemeld, is een fusie tot stand gekomen tussen de N,V. Stoómtrafn Breskens - Maldeghem en de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg inij. N.V. Tijdens een buitengewone algemene aandeelhoudersvergade ring te Middelburg is besloten, dat de directeur van laatstgenoemde maatschappij, ir. J-F. Denie, als waarnemend directeur van de nieu we onderneming zal optreden, arbeiders en kampen op walcheren De D.U.W, in Zeeland zal het ar beidersaantal weer opvoeren. De be doeling is het aantal arbeiders op Walcheren te brengen op 650 a 70 Er zijn besprekingen gaande om de drie nieuwgebouwde arbeidersskam pen, de gesticht zijn voor onder brenging van DUW arbeiders, op Schouwen een andere bestemming te geven. Wanneer het kamp te Brijdorpe niet meer door de dienst gebruikt behoeft te worden, zal het overgaan aan de afd. ..bijzondere jeugdzorg", van het departement van justitie- gunning van woningen te goes De Raad in Goes nam gistera vond in een spoedeisende vergade ring een voorstel aan van B. en vv. om de bouw van 130 arbeiders- en 38 middenstandswoningen te gun nen aan de laagste inschrijver, de fa. Bus te Wormerveer voor de som ƒ1.882-, de aanrijding met dodelijk gevolg De politie is er in geslaagd de schuldige te vinden van de aanrij ding met dodelijke afloop te Goes, Het bleek de 27-jarige chauffeur T. v. O. uit Middelburg te zijn. De man heeft nog slechts 5 maanden zijn rijbewijs, en al meerdere on gelukken op zijn geweten. middensluis te hansweert Na ruim drie jaar is de midden sluis te Hansweert weer in gebruik genomen, zodat Dinsdagmorgen de eerste schepen werden geschut.- Aan de bovenkant van de sluis is een noodbrug gemaakt, daar de eigenlijke brug nog in de maak is. Mensen, die met de fiets zijn, kun nen net als onder de bezetting wachten tot de sluis aan de bene denkant dicht is. de mosselaanvoer uit bruinisse De vorige week werden uit Brui nisse door de kwekers aan de han delaars geleverd plm. 4300 t&nnen mosselen, bestemd voor België en de conservenfabrieken. Recht streeks naar België gingen onge veer 320 tonnen mosselen, naar Holland plm. 220 tonnen. Aange voerd uit de laagte van Renesse plm- 1100 tonnen mosselzaad, HENGSTENKEURING TE GOES. De jaarlijkse centrale hengstenkeu- ring zal op Donderdag 12 Februari 1948 te Goes' worden gefcouden. R.K. MIDDENSTANDSBOND BISDOM BREDA. De Dioc. R.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem belegt een Na- jaars Centrale Raadsvergadering op Woensdag 22 October, voormiddags te 11 uur in het Beursgebouw te Rot terdam. In deze bijeenkomst welke zal worden voorafgegaan door 'p H. Mis in de kapel van „De Thabor", Eendrachtsstraat zullen zeer belang rijke onderwerpen aan de orde komen. De heer Hooij, lid van het hoofdbe stuur, en lid van de Tweede Kamer der Staten Genera,al zal onder meer een inleiding houden over actuele vraagstukken. TWEEDE ZETO VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Zoals bekend werd enige maanden geleden op initiatief van Jhr. Mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, burge meester van Middelburg besloten om in 1948, mede ter gelegenheid van het regeringsjubileum van H. M. de Ko ningin. een Zeeuwse tentoonstelling van Handel en Industrie te organi seren. Thans kan worden medegedeeld dat deze tentoonstelling, die de naam .Tweede Zeto" zal dragen, gehouden wordt van 17-26 Juli 1948 in de zalen van het Schuttershof en in een deel van het stadhuis op de Markt te Mid delburg. Men wil een garantiefonds vormen om een eventueel nadelig saldo te dekken en om een verloting ten bate der tentoonstelling te houden. Met de middenstandsorganisaties zal contact worden opgenomen, teneinde te bewerkstelligen, dat in de tentoon- stellingsweek tevens een winkelweek wordt gehouden. Ten slotte verdient vermelding, dat aan de Commissaris der Koningin. Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford verzocht zal worden het beschermheerschap van de tentoon stelling op zich te nemen en dat een aantal vooraanstaande personen in de provincie zal worden aangezocht om in de commissie van aanbeveling zit ting te nemen. uitspraken goese tribunaal C.R.v.H., los arbeider te Philip pine, 7 maanden internering, voor waardelijk met onmiddellijke in vrijheidstelling. Willemina B, te Middelburg, zes maart-den internering, voorwaarde lijk; Juliana W-v.A. te Hontenisse (Groenendijk), geen toepassing van straf, behalve ontzetting rechten; J.H., café-houder te Axel. beschul diging vervallen verklaard; Joh, R.-V. te Goes, zes maanden inter nering, voorwaardelijk. Goes AlmecJine is een beproefd pijn» stillend middel bij hoofdpijn, kies pijn, migraine, rheumatische en gndere incidentele pijnen. Een product van de Organon-fabrie- iken te Oss. i FABRIEKEN OSS tfOS* Dc liefhebbers eten mosselen, gebakken of gekookt, met Calvé's mosterdsaus. Heerlijk pikant op duizend en -een gerecht - zó te ge- i bruiken - droogt niet uit. c OVtRAl VSRKRIJQBAAB. SLECHTS F. 0.38 PER FliS Onderscheiding. Tot offiecier in de orde van Oranje-Nassau is bc noemd Ir, C. L. Israël, ingenieur le klasse bij de provinciale water staat. Hulst Temidden van zijn uitgebreide familie zien we hier de eerw. broeder Waterschoot. Zaterdag vertrekt de missionaris weer voor tien jaar naar de missie. 's-Heerenhoek Schieting. Aan de kampioenswed strijd bij Café Jansen namen 14 ver enigingen deel met samen 41 schut ters. Kampioen kleppen P. Koens, Soranus Heinkenszand. 2de klep H. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk, 3de klep P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande lste zijvogel J. Koopman, Soranus, Heinkenszand, 2de zijvogel C. Vermeu len idem, lste Hoofdkal J. Slabbekoorn Jac. v. Beieren, Goes, 2de Hoofdkal P. Driedijk, Soranus, Heinkenszand, lste kleine kal J. de Jonge, 's-Heeren hoek, 2de klelnetkal P. Driedijk, Sora nus, Heinkenszand. Kampioen kleine vogels C. Rijk van Zeelandia. Koewacht Motorongeluk. Dinsdag n,m kwam een motorrijder uit de rich ting Koewacht naar de Kruisstraat Daar de motorrijder in een bocht van de weg raakte kwam deze te slippen waardoor hij dwars over de weg reed en in een sloot terecht kwam. Gelukkig had hij geen grote snelheid zodat hij geen kwetsuren opliep en met de schrik vrij kwam. Na herstelling van enige materiele schade kon hij weer zijn weg her vatten. Maartensdijk Westdorpe Gesneuveld. Bij de familie kwam bericht binnen dat op 10 Oct. J,l. de 22-jarige A. v.d. Kreek, te Soekanagara is gesneuveld. Meliskerke DE GHESELLEN OPENEN HET WINTERSEIZOEN. Op Zondag 19, Maandag 20 en Zon dag 26 October zullgn de Ghesellen on der leiding van Drs. L. Lockefeer het toneelseizoen te Hulst openen met een detectivestuk, getiteld ,.de Spooktrein" De uitvoeringen zullen plaats vin den in het St. Jozefpatronaat en zul len ongetwijfeld veel belangstelling trekken. R.K.E.H.B.O Onder grote be langstelling niet minder dan 70 der cursisten, waaronder de kape laans waren in de Ambachts school samengekomen om de eer ste les, welke door dokter Caspari gegeven werd, bij te wonen Deze wees erop, dat deze cursus, welke 26 lessen omvat, met grote ernst gevolgd moet worden, daar het doel toch is om in de toekomst daadwerkelijk hulp te kunnen ver lenen. Vervolgens gaf hij een korte be schouwing over het menselijk li chaam, waarna practische oefenin gen plaats vonden, Deze goede opkomst bewijst wel, aat de nieuw opgerichte vereni ging zeer zeker in een dringende behoefte voorziet. St. Jansteen Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is be noemd de heer A, Hamelink, adml- nistratief-hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat. Oostburg MISSIEFILM A s. Zaterdag en Zondag zuilen en kele voorstellingen plaats vinden van de bekende missiefilm ..De zwarte Zuster". De Z.Eerw. pater N. van Rijn O.P. uit Zwolle zal de talrijke Oosl- burgse missievrienden (die ongetwij- geld alle deze zeer geslaagde speel film over de missie in Midden-Afrika zullen willen zien), daarbij een toe lichting verstrekken. De voorstellin gen worden gehouden in de naaischool bij het St. Antoniusgesticht op Zater dag a.s. om 3 uur voor dc kinderen en op Zondag om 3 en 7.30 uur voor de volwassenen. Terneuzen Brand. Op de sloperij van C. brak brand uit, De oorzaak was een in bedrijf zijnde motor, waar plotseling helle vlammen uitsloe gen, die snel de omliggende voor werpen aantastten. Daar zich in de nabijheid ook 'n flinke partij autobanden bevon den was het gevaar groot dat da brand zich snei zou uitbreiden. Door vlug en kranig optreden van het personeel slaagdennen er echter vrij spoedig in'de brand te doven. Gemeentelijke badinrichting. Het aantal bezoekers in de gemeentelijke badinrichting bedroeg in de afgelopen maand September 1947 totaal 2225, wel een bewijs dat het publiek een der gelijke inrichting weet te waarderen. Naar men ons mededeelde wordt in de komende maanden, nu het zwem- seizoen achter de rug is, een belang rijke toename van het aantal bezoe kers verwacht. Vlissingen Consecratie R.K. Kerk Na zeven jaren is het kerkgebouw nu zodanig gevorderd dat het op 19 November door de bisschop zal worden gecon sacreerd. Reedijk kermis Zondag 3,1. was het alweer de laatste buurtkermis van dit jaar en wel op de Reedijk. Wat het kermisvieren der buurten betreft dat bestaat dan alleen uit dansen en plezier maken. Bij dhr. L, van Waes was er een prijsbolling georganiseerd door de Bolclub „Ons Vermaak" met de volgende uitslagen: le prijs R. van Acker en R. Dumez, 2e Alf. Kamoen en Prud Soethaert, 3e J. Durinck en Pr. de Causemaeker, 4e Osw, van Laere en T- Gauwe, 5e L. Kalle en L- Coone. Aan deze bolling namen 40 spelers deel. Vergadering K.A.J. In deze eer ste vergadering der K.A,J. met het nieuwe bestuur opende de nieuwe voorzitter, dhr. A. de Moor, de ver gadering en heette allen welkom, in het bijzonder de kapelaan, om dat deze voor het eerst in zijn nieu we standplaats een K.A.J.-vergade ring meemaakte en tevens heette hij ook welkom dhr. R. Plasschaert die zo bereidwillig geweest is om deze vergadering op te luisteren met een lezing met lichtbeelden over Zwitserland. Wat alle aanwe zigen prachtig vonden, Ook de oud-voorzitter sprak in de ze vergadering een woordje van dank voor het genoten vertrouwen en de medewerking en hoopte dat decK.A.J. die'wel enigszins verslapt was nu met het nieuwe bestuur weer een groter bloei mag tege moet gaan. De nieuwe geestelijke adviseur sprak hier ook een kort woordje waarin hij er op wees daWhij nog niet veel over de K.A.J. kon zeggen omdat hij eerst enkele vergaderin gen wilde meemaken. Wat hij wel verzekerde was dat hij zich tot 't werk der kajotters voelt aangetrok ken en hij er al zijn medewerking aan zal geven, zover het hem mo gelijk is. Filmavond Haka - Maandagavond organiseerde de plaatselijke filiaal houder 'n filmavond met als hoofd film de Hakafabrieken, Hier kon den de aanwezigen, die zeer talrijk waren, zien hoe alles werd ge maakt en verpakt wat ze ln hun plaatselijke coöperatie winkel kon den kopen. Dit was een zeer inte ressante film. Hierna werden nog enkele andere filmpjes gedraaid waaronder een komische film. Voldaan over het gebodene gingen allen huiswaarts. IJzendijke Toneel. De R. K. Toneelver. ..IJzendijke" is weer begonnen mot 't instuderen van twee toneelstukken t.w. „En de mensen zeggen..." een werk van Will Brakenberg en de klucht ..Meneer Pumps als meid al leen". De opvoe^jng zal half Novem ber plaats hebben in liet Hofzicht- thcater. BuJ?eï?^ke Jonny zoon van P-F- van GoethemRingoot. Overleden: B. M. Blommaert 10 jaar. kc7k n!S<r:; b'R0"n?n V0°r van de Si. Ilicius- k 'e °05,l,"rs- Dek™ v L.evegoed, temidden der werklieden, zet als eerste dc spade in de grond Eeremadaille. Aan de heer C. Omisse is de eremedaile in zilver verleend, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Openbare leeszaal. ln de maand September werdén 1226 Ned. romans en 141 romans in vreemde talen uit geleend, benevens 623 studieboeken en 146 kinderboeken. 282 mannen en 64 vrouwen bezoch ten de leeszaal, 61 jongens en 11 meis jes de kinderleeszaal. GOES. 14 Octo'oer. Appels: Cox Oranje Pippin f 25-69per 100 kg. Gron. Kroon 12-30 Reinette van Zucalmaglio 10-24. Laxton Superbe 25-41. Alling- ton Piuuin 11-36. Jonathan 20-74. Ster appels 14-41. Goudreinetten 16-35. Zu re Bellefleur 17-26. Franse Reinette 9- 20 Golden Delicions 11-16. Bramly Seeedling. Lady Henniker 10-15. Red Delicions 13-19. Zoete Ermgaarde 15- 34. Zoete Campagncr 17-29. Zoete Bel lefleur 22-31. Zoete appels (fabriek) 9-14. Zure appels' (fabriek) 8.10-9.90. Goudreinette (fabriek) 13.80. Peren: Legipont f 13-33 per 100 kg. Doyenne- du Comise 14-161. Conférence 11-25. Emile d'Heyst 6-24. Zwijndr. Wennpeer 6-19. Br. Alex Lucas 13-30. Nouveau Poitcau 5-14. Bonne Louisse 15-29. Br. Superfin 11-27. Comtessc de Paris 8-19. Br. Clairgeau 9-18. Jodenperen 6-11. Maagdeperen 13-17. Groene Chau montel 5-9. Bruine idem 9-11. Kwee peren 6-26. Pondspcren 8-17, Kleipe- ren 12-26. Brederode 8-26. Wintersui- kerij 8-17. St. Remy 11-20. Gicser Wil deman 18-32. Foppepcrcn 15. Diversen Blauwe druiven 106-127 per 100 kg. Noten f 2.30-5 per 100 stuks. Dubbele noten 9-9.50. J)oor het Gemeentebestuur van Terneuzen wordt al het moge lijke gedaan om de woningnood te lenigen. In de Zeven Triniteitspoi- der zullen 112 arbeiderswoningen verrijzen, terwijl in de Noordpolder 'n aanvang is gemaakt m. de bouw van 150 burgerwoningen, waarvan de werkzaamheden in snel tempo vorderen. Het laat zich aanzien dat een 22-tal reeds met Nieuwjaar gereed is. Thans is een plan ontworpen voor de bouw van 14 middenstands woningen aan het Juliana van Stolbergplantsoen, Deze woningen zuilen door particuliere^ in com binatie worden gebouwd met Rijks bijdrage. Het ontwerp heeft rpeds de goedkeuring verkregen van de Supervisor, zodat een spoedige tot standkoming kan worden verwacht Aan een nieuwe brede weg zijn woningen, in blokken van twee, harmonisch gegroepeerd, terwijl een aesthetiscsh fraai geheel is .verkregen. De indeling der wonin gen welke naar eigen smaak des gewenst nog wat kan worden ge wijzigd, is practisch en aantrekke lijk. Voor het overgrote deel is de deel name aan deze bouw reeds verze kerd. Er bestaat voor een beperkt aantal gegadigden nog de moge lijkheid tot deelname. Zij die van deze gunstige gelegenheid gebruik wensen te maken, dienen zich spoe dig op te geven ten kantore van de Centrale Dienst van Bouw- en Wo ningtoezicht en Gemeentewerken, te Terneuzen, f)E 31-jarige chauffeur J. W. uit Middelburg kreeg op 12 Juli 1947 op de Nieuwe Wal te Middel burg woorden met de hem bekende mej. N. M. Verschuure uit Souburg Het werd een hooggaande ruzie en op zeker ogenblik maakte W. zich zo kwaad op haar, dat hij haar met zijn tot vuist gebalde rechterhand opzettelijk een slag tegen de linkerzijde van haar hoofd toebracht, waardoor een op zwelling ter hoogte van haar lin keroog ontstond, Eis f 30,boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspr. f 25,boete subs. 10 dagen hech tenis. Steler en heler f)e 29-jarlge Goese los werkman C. L. van H. thans uit andere hoofde verblijvende in de strafge vangenis te Breda, nam op 3 Aug. 1947 te omstreeks half 1 's-nachts uit een houten loods, welke loods zich bevond op het terrein van de fa, Joh. Dekker en'Zn., houthandel te Goes, een 20 stuks balken weg- C. S een 34-jarige aannemer uit Goes kocht een aantal van deze balken op en stond thans wegens schuldheling terecht omdat hij zich voor dat kopen niet behoorlijk op de hoogte had gesteld naar de her komst van het hout. Van H. herkende ter zitting de hem terlaste gelegde feiten. Hij had in dronkenschap deze feiten gepleegd. Hij kreeg destijds voor diefstal 3 jaar gevangenisstraf en werd uit Zutphen ontslagen voor waardelijk ongeveer 1 jaar geleden Thans is hij echter vanwege boven genoemd feit wederom opgepikt. S. zegt het verleden van H, niet te hebben gekend. Hij was heel blij met het hout, maar hij had toch moeten bedenken dat het geen zui vere zaak was. De Officier van Justitie eiste 4 maanden gevangenisstraf tegen v. H. en tegen S. f 300,boete subs. 100 dagen hechtenis. Mr. F, M. Adrlaanse, raadsman voor van H. zei in zijn pleidooi dat het goed voor deze jongen zou zijn wanneer hij uit Goes werd wegge haald. Hij vroeg of de verd. mo gelijk naar Veenhuizen zou kun nen gaan. Mr. P. M. Adriaanse, raadsman voor S. wees op diens gunstige reputatie. Uitspraak van H, 3 maanden ge vangenisstraf. uitspraak S. f 200,- boete subs- 50 dagen hechtenis- De helpende hand met de lange vingers £)e 35-jarige zandvormer C. P, van de K. uit Middelburg, had eni ge maanden geleden in de Stati onsstraat te Middelburg gezien dat een Belg aan een Franse schipper twee horloges verkocht voor f150. Die Belg moest spoedig weg en kon niet wachten tot de Fransman het van zijn schip had gehaald. Van de K. sprak toen met die Belg af, dat hij het geld in ontvangst zou nemen en het zou afdragen zodra deze weer terug in Middelburg kwam. Enige tijd daarna kwam de Belg weer boven water en vroeg om het geld aan van de K. Deze had het echter uitgegeven. Op 21 Augustus 1947 kwam de Belg eens kijken of van de K. inmiddels het geld bij elkaar had, Van de K. ging naar zijn meisje, die bezoek had van een oude man en verdach te maakte van deze gelegenheid ge bruik door het jasje van die man hetwelk over een stoel hing, na te snuffelen. Gezien het grote geld gebrek, waarin hij verkeerde nam hij uit de portefeuille die zich in het jasje bevond een bankbiljet -van f 100 en 2 van f 25 weg. De Belg werd betaald, doch verdachte werd gearresteerd en verdween in de cel. Mr. J. F. C. van Deinse, raadsman van verdachte zei dat de feiten vast staan. Dc man staat gunstig bekend. Do vrouw, waar hij om gang mee had, heeft hem echter geheel naar beneden gehaald. Het zal verstandig zijn. dat hij die vrouw laat varen. Hij zal zijn best doen die oude man zijn geld terug te geven. Zijn moeder trekt het ge val heel erg aan. Zij zal blij zijn als haar zoon weer terugkomt. Hij vroeg clementie. Eis: 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en toezicht re classering, Uitspraak conform maar met aftrek preventief. Markt-piraatjes j-Jet schijnt dat er velen op uit zijn om op de Middelburgse Markt, die Donderdags wordt ge houden, hun slag te slaan, want de 37-jarige C. den B. echtgen. van J.B. uit Middelburg nam op 31 Juli 1947 van een marktkraam, waarop textielgoederen waren uitgestald, een onderlijfje en een drietal da- mesdirectoirs weg en borg deze in een strotas, welke B. bij zich had. Zij was nogal vernuftig te werk gegaan, want terwijl enige vrouwen voor de marktkraam stonden, nam zij tussen deze door de goederen weg. Het mpcht haar echter niet baten, Eis 60.- boete subs. 30 dg. hech tenis. Uuitspraak 50.- boete subs. 20 dagen hechtenis. Ook de 41-jarige M.A. de R, echt genote van L.M. uit Middelburg, nam op 5 Juni 1947 uit een kraam een tweetal dircetoirs weg. Toen zij zich wilde verwijderen, werd zij door de marktkoopman gegrepen en deze nam de tas af, waarin zij de goederen had opgeborgen, waar na de koopman haar overgaf aan een Middelburgse politieagent, die er wel raad mee wist en haar over bracht naar het politiebureau. Wasgoed en haat Qp een ongewoon tijdstip n.l- 3,30 uur i» de morgen van 17 Juli 1947-bevond de 30-jarige Goese i koopman W.A. de J. zich in zijn tuin. die achter zijn woning is ge legen en zag, dat er wasgoed van de buurvrouw op de lijn in haar tuin hing. De avond tevoren had hij dit reeds zien hangen, doch dacht op dit vroege uur zijn slag te kunnen slaan, doch werd .be trapt door een hulpbesteller der PTT, die de vroege dienst had, ter wijl hij een 1 persoons-beddelaken juist naar zijn huis wilde vervoe ren. Verdachte verklaarde thans veel spijt van het gebeurde te heb ben en het hoofdzakelijk uit haat te hebben gedaan, omdat de kin deren van zijn buurvrouw dikwijls in zijn tuin liepen en daar de vrucht vernielden. Hij werd veroordeeld tot ƒ30- boete subs. 15 dagen hechtenis, Op de nieuwe Thoolsc brug r\e 24-jarige S.B,, los werkman te Tholen, beledigde op 2 April 1947 de uitvoerder bruggenbouw W Smidt. Deze laatste was op die dag op de Thoolse brug belast met het toezicht op de montage van die pad van deze brug en aan het einde brug, Aan het begin van het voet- stond een bordje verboden toegang Verdachte B. wilde met alle ge weld over deze voetbrug. Een agent van politie verwijderde hem ervan en Smidt wees B. erop, dat hij zien moest verwijderen, Daarop begon B. te razen en te tieren en Smidt kreeg de volgende woorden naar zijn hoofd: „Als je aan jou maar een doosje sigaretten geeft, mag je wel over de voetbrug". Deze in sinuatie had Smidt terecht niet genomen en B. werd voor deze woor den thans gestraft met een geld boete van ƒ40 - subs. 20 dg. hech- TN VERBAND met de ontmoeting 1 Zuid-Nederland—Luxemburg op Zondag 26 October a.s. had gister op het Noad-terrein te Tilburg een proef wedstrijd plaats tussen twee Zuide lijke elftallen welke zich in een grote belangstelling van de zijde van het publiek mocht verheugen. Van de of ficials zagen we o.m. de keuzecommis sie KNVB, Hoofdconsul Boeljon en traine Jessecarver. Globaal genomen bood het A-elftal het beste spel. Kees Rijvers was de beste speler van het veld. Doelman de Munck voldeed over het algemeen wel doch maakte niettemin enkele kapitale blunders. Huybreghts en van Bun voldeden beter dan hun colle ga's van het B-team hoewel v. Ierland goed op dreef was. De middenlinie van A. stak boven die van B uit doch Lussenburg was minder dan Vonden- hqf. Ook de voorhoede van A was beter. Bouwmeester viel tegen en was minder dan Mulders aan de andere zijde. Beenhakkers kon ons weinig be koren en was blijkbaar niet in zijn doen. Saris slaagde er wel in gevaar lijke situaties te beheersen maar zijn uitschieten was slecht. Kooien blies een behoorlijke partij. Do 'wedstrijd eindigde in 'n 5-2 over winning voor A. Bij rust was de stand 3-1. Reeds na 5 min. scoorde Rijvers Daarna ging het spel op en neer met A iets in de meerderheid. Een aan B. toegekende strafschop schoot Trines hoog over. doch na 27 min. scoorde Trinus onhoudbaar langs de Munck (1-1). Na 5 min. was het weer de beurt aan Rijvers 2-1. terwijl Nassa vlak voor de rust er 3-1 van maakte. In de tweede helft zat B in de eerste periode goed op de bal en Wagemakers ver kleinde de achterstand tot 3-2. Lus senburg scoorde uit een strafschop nummer vier terwijl van Tuyl de eind stand op 5-2 bracht. Daar bleef het bij. want in de nog te spelen 10 min. zakte het spelpeil ineen. SPORT IN 'T KORT Op de vergadering van de Terneu zense Supportersclub werd mede gedeeld dat van het Ministerie van Vefkeer vergunning is ontvangen om met autobussen de uitreizen van hun club mede te maken. Het Zuidelijk elftal De opstelling van het Zuidelijk elftal is: Doel: Saris (BW). Achter: Huybreghts (BW), van Bun (MW). Midden: Vondenhof (Juliana), Beenhakkers (N.A.C.), van Tuyll (PSV). Voor: Nass (VVV), Donhuyzen (BW), van Roessel (Longa), Rij vers (NAC), Mulders (PSV). Reserves: De Munck (Sitt. Boys) v. Ierland (Willem II), Lussen- burg (NAC), Quadvlicg (Wilhcl- mina) WIELRENNEN Een Verhoeckx troféè? In de wielerwereld is het heengaan van de renner Verhoeckx, die bij een ongeluk te Hoogerheide om het leven kwam, zeer betreurd. Hij was een zeer geziene figuur in de wielersport en daarom wil men gaarne de gedachten aan hem levendig houden. Met 't oog daarop hebben de heren Martin de Wit uit Bergen op Zoom en de heer Eugène Teysen uit Belgisch Putte het plan opgevat om aai. de N.W.U. voor te stellen aan de clubkampioenschap- pen van Nederland op de weg een Verhoeckx-trofée te verbinden. Het is de bedoeling van de voorstellers deze trofée in bezit te stellen van de club, die driemaal op het kampioenschap beslag legt. Zege van Armand Wijngaerd Te Zaffelaere werd een wegwedstrijd verreden voor nieuwelingen, waarbij Armand Wijngaerd vaiv Overslag schit iterend zegevierde. Met niet minder dan 4 min. voorsprong op de hoofdgroep kwam hij zegevierend over de eind streep. Reeds vanaf de eerste ronde ging hij aan de haal waarbij men iedere ronde grotere voorsprong kon noteren. Hij wist hierdoor tevens 4 van de 5 premies in de wacht te sle pen. Cellie van Overslag-Ramonshoek werd 4e in de sprint waardoor hij de 5e plaats bezette. De volledige uitslag was tenslotte: 1 A. Wijngaerd. Over slag. 2 De Meester, 3 E. Constant, 4 Puts, 5 Celie. 6 Bordelu, 7 Genbrugge 8 Zwartele, 9 De Visser.' Aantal ver trekkers bedroeg 17. VOETBAL Eerste klasse le klasse District I 't Gooi-Volew. Ajax-Xerxes Nept.-Zeeburgia RFC-HBS Herm. DVS-VSV District II Stormv.-Excelsior ADO-Blauw Wit DFC-Sparta DOS-DHC DWS-EDO District IV Eindh.rWillem II Juliana-Sitt. Boys BVV-Helmond Do Bar. DNL-TSC Longa-De Specht. District V Be Quick-Frisia HSC-Velocitas HeerenV.-Veend. GVAV-Achilles Lceuw.-Emmen District VI PSV-VCVV Sp.cl. Emraa- Brabantia Vlissingcn-NAC NOAD-Limburgia Helmondia-MVV Tweede klasse District IV 2e klasse A Dosko-Dc Zeeuw. Alliance-Middclb. Internos-RBC Breskens-Her'o Goes-Tern. Derde 3e klasse C Taxandria-Sarto WVO-Baardw. Korvel-WSC RWB-Hieron. SCO-Dongen 3e klasse D Roos.-Kaaise b. Bredania-PCP Stecnb.-Rood W. Ons Vios-Set. Boeim.-Gudok Vierde 4c klasse C Advendo-Botxel Gr. Wit-SVG Nevelo-Zundert DEB-VOAB Oirsch. V.-DVG 4e klasse D Uno An.-Gilze Heusden-Veloc. 2e klasse B Kolping SDW- Wilhelmina TOP-RKTVV RAC-Conc. SVD RKC-Zwal. VFC Desk-Schijndcl klasse 3e klasse E Zeel.-Zierikzee RSp-MOC Burgh-N. Borgvl. Ierseke-Odio RKFC-Robur 3e klasse F Hontenisse-Corn b. Clinge-Steen Aardcnb.-IJzend. Hoofdpl.-Biervl. Sluiskil-Axel Hulst-Oostburg klasse Waspik-Raamsd. ■RKFSV-Veerse b. Were Di-RKDVC 4e klasse E Virtus-Halsteren Meto-EMM ESV-De Patrijzen VES-RSV HSC '20-Hoeven 3e klasse A Midd. 4-Domb. 2 Goes 4-EMM 3 Kruin. 3-Noorm. 2 Patr. 3-RCS 3 3e klasse B IJz.d. 3-Vliss. 4 Bresk. 3-Qostb. 3 3e klasse C Hulst 3-Tcrn.4 uitg. Hulst 4-Rap.3 uitg. Rapenb. 3-Hulst 4 Corn b. 3-Koew. 3 Sluisk. 3-Kruin. 4 Steen 3-Graauw 2 Juniores Groejf I Patr.-Robur Krabb.d.-Gocs Luctor-Kapelle Groep II Middclb. 1-Vliss. Groep III Bresk.-De Zeeuw. 1 RCS 1-Middelb. 1 Groep IV De Zeeuw. 2-Zeel. Vliss. 3-Gocs De Noorm.-Kruin. Dc Zeeuw. 3-RCS 2 Zaterdagmiddag-competiite le klasse Nieuwd, 1-Col.pl.bl Ierseke 3-Kloet. 1 Wiss.k. 1-Krab.d. 1 Arnem. 1-Rill. B. 1 2e klasse A Dc Bevelanders 1- 's H. Arendsk. 2 Katt.d. 1-Arnem. 2 Kats 1-Kapellc 1 Cortg. 1-Nieuwl. 1 Woll'.d. 2-Nieuwd.2 2e klasse B Rill. Bath 2- 's H. H.kinderen 1 Krabb.d 2-WoIf.d,2 Kloet. 2-Wemeld. 2 Col.pl.b. 2-Cortg. 2 Hansw.b. 3-Kats 2 Afdeling Zeeland le klasse A Luctor-Hansw. b. Schouw.-Volh. '^2 's H.A.k.-Zonnem. Kruin.-Scheldcb. ie klasse B DSW-Sluis Groede-Zuidz. Koew.-Schoond. Vogelw.-PSK. Res. Ie klasse A Zeel. 2-Zierkz. 2 ReSj le klasse B Hont. 2-Corn b. 2 Clinge 2-Stecn 2 Aard.b. 2-IJz.d. 2 Bicrvl. 2-HoofdpI 2 Axel 2-Sluiskil 2 Oostb. 2-Hulst 2 2e klasse A De Noorm.l-Vliss.3 Goes 3-EMM 2 Midd. 3-Domb. 1 2c klasse B Vogelw. 2-PSK 2 Tern. 3-Koew. 2 Axel 3-Rap.b. 2 Graauw 1-Sluis 2 2e klasse C Luctor 2-Hansw.b,2 Kwad. I-Kruin. 2 Patr. 2-Volh. '32 2 2e klasse D Schouw. 2-Zicr. 4 Dreischor 1- SVOWK 1 Zonncmaire 2- Drcischor 2 Zicrikz. 5-Zicrikz.3 HOCKEY Zuid: Heren le klasse A Maastr.-EMHC Vcnlo-MOP le klasse B Zw. Wit-Breda Forw.-Tilburg 2e klasse A Tempo-Push 2 Zeeuwen-Pcllk. Zw. Wit 2-Breda 2 2e klasse B Tilb. 3-Forw. 2 MOP 2-HOCO HUAC2-Den Bosch Dames: le klasse HTCC-Vcnlo Girls MOP-Push Breda-Tilburg Thoi-EMHC 2e klasse A Tempo-Push 2 Pelik.-Forward 2 Tilburg 2-Breda 2 2e klasse B MOP 2-Hopbcl Rapidity-Keep Fit HOCO-MEP KORFBAL Zuid: Eindh.-Oranje W. le klasse OEC-PSV Deto-Rust Roest Sportl.-Odilo HANDBAL Dames: Heren: Longa I-EBHV 1 Longa 1-EBHV 1 Longc 2-EBHV 2 Longa 2-EBHV 2 OFFICIËLE PUBLICATIE VAN RANTSOENBONNEN TEXTIEL. Het C.D.K. deelt mede, dat hande laren de rants, bonnen voor textiel v. d. serie b. welke nog tot 18 Oct. a.s. gel dig zijn, van 19 Oct. t.m. 1 November bij de plaatselijke distributicdienst moe ten inwisselen tegen toewijzingen. 610-OO

de Stem | 1947 | | pagina 3