Ernstig ongeluk te Ber^en op Zootn ATTENTIE. «.«.HOEKSTRA Dames- en Heeren Confectie De varkens-slachtregeling SPECIALE VERKOOP HOLLANDER üw rekenwerk kan economischer! Rectificatie. Nieuwe ontvanaplaatsen Een Zeeuwsche minister Officieele mededeelingen ADVERTENTIEN n RADIATEURENFABRIEK B.R.F. tel- en rekenmachines RIJNBERG'S HflNDELSBUPEPU TEBMEUZEM stellen om al de verschillende functies onder één man te brengen. De leden venden het bedrag ook aan den lagen kant. Het voorstel was nu te geven f 400,plus f 50,— rij'Wieltoe- lage. Dit voorstel werd door den raad aangenomen. Er werd ook mededeeling ge daan dat het bouwplan 1946 op schrift geheel in orde is. Men hoopt nu op een spoedigen dool dan kan men direct beginnen, Over het bouwplan 1947 kan er alleen nog maar gezegd worden dat er nog al eenige opmerkingen zijn doch in de eerste vergadering van G, S, aal dit in behandeling genomen worden. Wij zien verder een voorstel van B. en W, om een stuk grond te verkoopen aan het R. K. Kerkbestuur, Daar het R, K, Kerkhof uit breiding behoeft 'en deze grond er naast ligt. kan dit aan ge noemd kerkbestuur overgedra gen worden- 342 m. aan f 1,50 per M, Verder werd besloten om de Schoolstraat ge-heel te ver nieuwen. Het B. A, krijgt het gevraag de n,l. f 3500,toegewezen Wegens het periodiek aftre den van E. Lauret, als lid van het B. A, werd déze weer met algemeene stemmen herkozen, Ook de leden van de com missie tot wering van school verzuim werden herkozen n-l. de heeren R, Geilliet; J, Dhooge en C, Barbe In plaats van P, J. L, van Hoek werd gekozen F. Barbe. In de rondvraag vraagt het lid Wij-ne nog eens opheldering betreffende het uitzuigen van de haven en het kanaal. Vol gens dit lid zullen dan d-e groo te onkosten van de polderbema ling geen nut hebben. De voorz. zegt dat hem van officieuze zijde is medegedeeld dat men in de naaste toekomst met dit werk beginnen zal- Ook het ud Brouwer vraagt nog verbetering van de riool in de Oude Kerk straat. Het lid Rammeloo doet het voorstel, dat de voorzitter een request' namens den raad bij de bevoegde instanties zal indienen betreffende de plan nen met haven en kanaal. Hij -hoopt dat die instantie d-en raad eens zal inlichten betreffende de plannen. Het lid Barbe kon niet ac- coord gaan wat de verdeeling der goederen betreft. De voor zitter kon hem toch gerust stellen na eenige uiteenzetting van de te volgen werkwijze. Terneuzen Badinrichting. In Decem ber bedroeg het aantal baden in de gemeentelijke badinrich ting 3254. ZAAMSLAG. Woensdag 15 Jan. Bondsavond van den ANWB ir. de zaal van de wed. C. P. de Regt. In ons artikel „Noodrcgellng Ouderdomsvoorziening II" in ons blad van gisteren, stond vermeld, dat „een gehuwde man in een klei ne gemeente, met geen enkel inkoX men, per maand recht heeft op een uitkeering van f 11.— per maand" Dit moet zijn f 61.per maand. 2JOOALS wij reeds meldden, zou op 6 Jan. j 1, de nieuwe regeling voor het slachten der consumptievarkens in werking treden. Dit is thans gebeurd en de regeling werkt als volgt: Alle vroegere ontvangstplaatsen van levende varkens vervielen Thans worden zij alleen overgenomen op de volgende ontvangst-sltcht plaatsen.: GOES: slachtplaats abattoir, slachtdag: Dinsdag. Overnemer: D, Krijger te Goes YERSEKE. Slachtplaats Slachtdag Woensdag: overne mer: dezelfde. ZIERIKZEE en KORTGENE: Slachtplaats; slachitdag: Maan dag om de 14 dagen; Overne mer: idem. MIDDELBURG: Abattoir; slachitdag: Dinsdag: Overnemer J. Verhagen Middelburg. IJZENDIJKE, Aba'-toir; slachtdag: Maandag; overne mer: w. Willemsen, IJzendijke, HULST: Slachtplaats; slacht dag: Woensdag; Overnemer P. Gelderland, Zeestraat 21 Axel AXEL Slachtplaats: slacht dag: Maandag; Overnemer dezelfde. In tegenstelling met wat tot nu toe heeft plaats gehad, kun nen de contractvarkens door den mester aan een varkens handelaar worden verkocht, waartegenover den mester het recht wordt ge-geven om des- verlangd zelf. dus zonder tus- schenkomst van een handelaar zijn varkens rechtstreeks op een der bovengenoemde slachtnlaat sen ter levering aan te bieden. Verkoop van een varken 'heft - J echter de leveringsplicht niet op, zoodat men zich in zijn keuze van handelaar beperkt ziet tot die handelaren van wie men piet zekerheid mag aan nemen, dat zij het (de) van hem gekochte varken (s) ook inderdaad op zijn mestcon- tract(en) zullen leveren. KELLER WEER NATIONAAL KAMPIOEN. In de derde beslissingswedstrijd tusschen Keiler en Roozenburg heeft de jonge Rotterdammer het niet tot een overwinning kunnen brengen en moest hij met remise genoegen nemen. Daardoor is Kei ler voor de tiende maal nationaal kampioen geworden, een prestatie, welke nog nooit eerder werd ver toond Keiler is nu gerechtigd mede te dingen in den strijd om liet we reldkampioenschap. Zaterdagmiddag 25 Januari vindt in Royal te Amsterdam een huldi ging plaats. Chauifeur moest uit da oabino worden gesneden rpE BERGEN OP ZOOM is Maan- dagmorgen te omstreeks half 8 een ernstig verkeersongelug ge beurd. waarbij twee personen uit Zeeland dusdanig werden gewond, dat zij naar het ziekenhuis moes ten worden overgebracht. Op genoemd uur stond even voor bij den Raayberg aan den rechter kant van den Antwerpschenstraat- weg een met visch geladen vracht auto bestemd voor IJmuiden stil, waarvan de bestuurder Boshom uit Veere voor in de cabine had plaats genomen, onderwijl aan het voer tuig enkele reparaties werden ver richt. Waarschijnlijk doordat het uitzicht door een andere auto werd belemmerd, reed een vrachtauto, bestuurd door den 25-jarigen J. v. de Vrede uit Zaamslag die op weg was naar den Haag, met vrü groo- te snelheid tegen den stilstaanden wagen, met het gevolg, dat de ca bine zoo goed als geheel werd ver nield. v. d. V. geraakte tusschen het verwrongen ijzer bekneld en moest met behulp van een laschapparaat worden uitgesneden. Ernstig ge wond werd hij naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. In de cabine zaten voorts twee meisjes: mej. J. Bre- Mathijs Hamelmk uit Kiuiningen gekozen in het OosUlndonesische kabinet MINISTER van Financiën in het Oost-Indische kabinet, de heer Mathijs Hamelink, blijkt een Zeeuw te zijn. „Het Vrije Volk" weet nl. te melden, dat hij op 28 December 1905 te Kruingen gebo ren is. Hij vertrok in 1925 naar Ba tavia. waar hij afdeelhigschef aan de Javasche Bank was,( toen de Ja panners Indonesië binnenvielen. Bij zijn vlucht in een prauw naar Australië werd hij door de bezet ters gevangen genomen en tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. In de gevangenis te Makassar met Indonesiërs opgesloten, leerde hij de idealen der Indonesiërs kennen. Hij was lid van den Raad van Zuid Celebes. Eind September 1946 repa trieerde hij tot herstel van zijn ge zondheid. De heer Hamelink hoopt 1 Maart in Indonesië teruggekeerd te zijn voor de eerste bijeenkomst van het parlement. Een onderhoud. TTet Amsterdamsche blad had een onderhoud met den heer Ha melink die als herstellend patiënt in een der ziekenhuizen v. de hoofd stad vertoeft. Hij vertelde o.a.: „Er zal worden gewerkt in de richting' van de Vereenigde Staten van Indonesië, aan een federatie van bondstaten, waarvan Oost- Indonesië er naast de republiek Ja va, Sumatra en Borneo één is. Denkt u bijv. aan de Vereenigde Staten van Amerika. Zoolang dit eindstadium nog niet is bereikt, spreekt het vanzelf, dat voorloopig in de bestaande verhouding geen wijziging komt. Wij moeten den staat zoo snel mogelijk passend ma. ken voor den uiteindelijken vorm. Dat zal moeilijk zijn te meer door het tekort aan geschoolde mede werkers. Mijn ideaal is; de overeenkomst van Linggadjati tot een reëel resul taat te helpen leiden. Dat kan al leen. indien Nederland en Indone sië beiden actief deze overeenkomst nakomen. Daartoe moeten Nederlanders uit gaan om in Indonesië te werken. Dat willen de Indonesiërs ook." BILJART EU KOBUS TOCH NAAR APEL. DOORN. De Haarlemmer Kobus heeft zich te elfder ure alsnog doen insqhrij- ven voor de kampioenschappen hoofdklasse groot biljart anker ca dre 45-2 op 23 24, 25 en 26 Jan. a.s. te Apeldoorn. Ook van den heer Metz is een inschrijving bin nengekomen. zoodat er thans ne gen candidaten zijn. Eigenlijk zou den er dus voorwedstrijden moeten plaats hebben. Aangezien de tijd hiervoor echter krap is, zal het bondsbestuur zich over deze zaak na der beraden. vet uit Oostburg en haar vriendin uit Schoondijke. Eerstgenoemde be kwam een groote vleeschwonde aan haar rechterbeen en bloedende kwets uren in het gezicht. Nadat haar in de woning van den heer Vos door dokter Grosfeld de eerste hulp was verleend, is zij ook in het zieken huis opgenomen. Het andere meis je kwam geheel met den schrik vrij Burgemeester Witte, ter hoogte van wiens woning het ongeluk plaats vond was aanstond aanwezig en requireerde direct de noodige hulp voor de slachtoffers. Het verkeer moest enkele uren worden omge legd. De politie heeft het geval in onderzoek. MARKTEN Bezien wij de resultaten der leder en schoenindustrie over het afge- loopen jaar behaald dan mogen wij over het algemeen gesproken tevre den zijn. De productie werd steeds opgevoerd en beweegt zich nog in stijgende lijn. Niet alleen kwanti tatief, doch ook kwalitatief is er vooruitgang te constateeren. Zeker er blijven nog veel wenschen on vervuld die dan ook de toekomst met een matig optimisme tegemoet doen zien. Het personeelvraagstuk is nog niet opgelost doch niet zoo nijpend als een jaar geleden. Ver schillende personen die zich bezig hielden met de fabrikatie van schoenen voor de ..zwarte markt" hebben dit wegens, een ruimere voorziening die het afgeloopen jaar is ontstaan, moeten opgeven -n hebben thans ook hun weg naar fabriek en werkplaats weer gevon den. Vervanging van machines en di verse onderdeelen baart nog groote zorg en hiervoor Is nog geen uit zicht op spoedige verbetering. Voorziening van grondstoffen voor de zoolleerindustrie gaat thans ta melijk vlot. De laatste weken is de exotische huidenmarkt iets ver flauwd. doch de prijzen blijven on geveer gehandhaafd. Inlandsche huiden zijn in ver band met de beperkte slachtingen niet ruim voorhanden, terwijl nog groote hoeveelheden buiten den normalen handel blijven. Nog kort geleden werd een zeer groote partij inl. huiden bestemd voor clandestie. nen uitvoer naar België in beslag genomen. Zwaar overleer is voldoende voor radig. Anders is het gesteld met de lichtere overleersortimenten als su- ède chevreau en boxcalf waarvoor de benoodigde grondstoffen niet in voldoende hoeveelheid aanwezig zijn. In de schoenwinkels viel de laatste weken weinig drukte te con. stateeren. Met uitzondering van eenige artikelen als pantoffels en hooge schoenen deze laatste in verband met de wintersport ging er niet veel om. Door het publiek schijnen veel bonnen te worden ach tergehouden in de veronderstelling dat men binnenkort hierop iets aparts zal kunnen koopen. Tevens een bewijs dat de behoefte thans niet meer zoo dringend is. De lederwarenfabricage beleeft een hoogconjunctuur. Plastic blijkt een zeer gewilde grondstof te zijn voor de vervaardiging van lederwa ren-artikelen. D. D. 's-H. ARENDSKERKE. Aanvragen transportrijwiel, banden. In het tijdvak van 15 Januari '47 tot 15 Februari 1947 kunnen dege nen, die een beroep of bedrijf u-t- oefenen, waarin noodzakelijkervjs van een transportrijwiel of earr.er gebruik moet worden gemaakt, op de gewone wijze bonnen, voor trans, portbanden aanvragen. Om een aanvraag te kunnen in dienen moeten betrokkenen ech.er in 't bezit zijn van 'n transportrij wiel of een carrier, waarvoor gten bruikbare banden aanwezig zijn. D. D. HONTENISSE. Uitreiking s choenen bonnen. Zij wier T. D. nummer eindigd op 5 (vijf), en in Januari 1945 of later geen schoenenbon voor gewo ne schoenen, Amerikaanscbe schoe nen of beroepsschoenen hebben ont vangen, kunnen tusschen 20 en 25 Januari bij de Plaatselijke Distri butiekantoren, op de daarvoor ge stelde dagen en zittingsuren een schoenenbon naar keuze afhalen, tegen overlegging van de Tweede Distributiestamkaart en het bijbe- hoorende inlegvel GA lm GE. waar aan het bonnummer 614 aanwezig is. Tevens worden aan personen, die geboren zijn. In de maand Ja nuari van een der jaren 1932 tm 1946 en 'n inlegvel GC, GD of GE bezitten een schoenenbon uitge reikt, welke wat betreft de soort, echter afhankelijk is gesteld van den leeftijd van betrokkenen. Ver strekking geschiedt uitsluitend te gen inneming van de bon 604 van het bij de TD behoorende inlegvel GC, GD of GE. Losse bonnen mogen tiet in ont vangst worden genomen. 737-0 DISTR. KR. OOSTBURG Uitreiking bonkaarten 3e en 4e periode 1947. 20 Jan. Sluis letters A tm I Hoofdplaat A tm M; 21 Jan. Sluis JQ; Hoofdplaat NZ; 22 Jan. Sluis R—Z; Sasput A—Z; 23 Jan. 's morg. Heille AZ; Biervliet AI; 's middags Aardenburg A—D; 24 Jan. Aardenburg' EK; Biervliet JQ; 25 Jan. 's morg. Draaibrug AZ: 27 Jan. Aardenburg LR; Biervliet RZ; 28 Jan. Aarden- burg S—Z; Driewegen A—Z; 29 Jan. Eede AM; Waterl. kerkje AZ; 30 Jan. Eede NZ; Schoon dijke A—G; 31 Jan. St. Kruis dorp AZ Schoondijke H—N; 1 Febr. 's morg. eil A—Z; Schoondijke O R; 3 Febr. Nieuwvliet AZ; Schoon dijke SZ; 4 Febr. Retranchement AZ; Breskens AI; 5 Febr.. Groede AI; Breskens JQ; 6 Febr. 's morg. Groede JM; Bres kens R-8 6 Febr 's mid N. Sluis A-Z 7 Febr Groede NT; Zuidzande AP; 8 Febr. 's morg. Groede U Z; Zuidzande QZ; 10 Febr. Cad- zand AZ Kruisdijk AZ; 11 Febr. Oostburg AG; IJzendijke AG; 12 Febr. Oostburg HM; IJzen dijke HM; 13 Febr. Oostburg N S; IJzendijke NS; 14 Febr. Oost burg TZ; IJzendijke T—Z. Als tegenwaarde voor de uit te reiken bonkaarten moet ingeleverd worden de bon welke links boven aan de kaarten 701 voorkomt op de 4e strook. Losse bonnen zijn evenwel niet geldig. De uit te reiken bonkaart heeft dezelfde letters als de in te leveren bon. dus voor een bon KA ontvangt u wederom een bonkaart met het merk KA enz. De zelfverzorgers van vleesch welke nog niet in de zelfverzorglng zijn opgenomen en dit jaar slachten dienen bij ont vangst der bonkaarten hiervan op gave te doen aan den plaatselijk vertegenwoordiger welke op de uit reiking aanwezig is. Aan de gerepatrieerden kunnen alleen bonkaarten uitgereikt wor den gedurende de zitdagen te Oostburg (11 tot en met 14 Febr. 1947) Stamkaarten medebrengen zonder inlegvel. 654-o CAD I ATE UB IEKT?" B.f 'factiakuxenjdb-vjek De voordelen van bij ons bestelde radlateuren zijn de volgende 1. 100 «voeling 2. Systeem „Harrison" 3. Duurzaam 4. Gegarandeerd 5. Betrouwbaar 6. Kwaliteit I ui ?ez€ eigenschappen vindt U verenigd koelblokken en radiateuren. in B.R.F. 650o - V. d, GOESKADE 3 TELEFOON 2583 GOES tegen de nieuwe VERLAAGDE PRIJZEN 715—0 Lange Vorststraat GOES VERLOREN EEN PAK TAPIJTGAREN, terra-rood gekleurd, circa 20 ad 25 kg op den weg van Tilburg naar Kruiningen Voor den vinder een goede be looning. S. v. pl. telefonisch bericht 3254 Tilburg OVERMARS' EXPEDITIE Basscheweg 236, TILBURG Machinaal rekenen spaart tijd en sluit rekenfouten uit. Deze maand staan bij ons de modernste typen ter demonstratie. Komt U ook eens even aan, wij demonstreeren deze gaarne voor U. 579-0 TELEFOON 2304 DIJKSTRflOT 50-52

de Stem | 1947 | | pagina 3