NIEUWS UIT MIDDEN-BRABANT NIEUWS UIT WEST-BRABANT S'Viiï, Knaag Mcsria-parochie jubileerde MAAKTEN Kruideniers gaan praten met distrïbutiedienst toegesproken door den voorzit tel van de KAJ- Oud en jong was op de been en begeleidde Sint- Nicolaas op zijn rondrit door 't dorp. Voor de kinderen bereikte dit feest zijn hoogtepunt, toen ze in het Patronaat werden ont haald op chocolademelk en koe ken en St- Nicolaas persoonlijk aan alle kinderen cadeautjes uitdeelde. Het was voor onze kinderen een dag van uitbundige vreugde welke zij wellicht nimmer zul len vergeten. Alle lof voor dezen onvergete- lijken dag aan onze jeugdorga nisaties. Walsoorden. Ongeval? Zaterdagavond werd wethouder A. bewusteloos op den weg aangetroffen. Hoe wel men omtrent de toedracht nog in het duister tast wordt vermoed, dat de heer A. geval len is. Zijn toestand is ernstig. Breda De Bredasche kruideniers kwa men Maandagochtend in vergade ring bijeen, teneinde overleg te ple gen omtrent hetgeen hun te doen stond in verband met de door den distributledienst aangebrachte wij ziging in de manier van inlevering en aihaling van resp. opplakvellen en coupures, waardoor zij in moeilijk heden werden gebracht. Uit het bestuur van de vakgroep en uit de aanwezige grossiers en de. taillisten werd een commissie sa- I mengesteld, die besprekingen zal voeren met de distributie-instanties en uiterlijk Donderdag a s. rapport zal uitbren-en over deze besprekin gen. Het resultaat zal bepalend zijn voor het al of niet nemen van ver- dere maatregelen door de kruide niers. Bavel Bergen op Zoom De Sint in de kazerne. De Sint zal Donderdag 5 Dec. om 2 uur :n bezoek brengen aan de Wilhelmina- kazerne. Ruim 200 kinderen van verschillende scholen zijn voor de plechtige ontvangst uitgenoodigd. Bosschenhoofd Afscheid heefd der school. Eenige dagen gsieden hebben het schoolbestuur, het onderwijzend' pynseneel en de schoolkinderen op hartelijke wijze afscheid genomen van het hoofd der school. Pastcor Brogtrop voerde allereerst het woord namens het voltallig aan wezige schoolbestuur. Hij ui .te in welgekozen tewoord-ngen zijn op rechte waaréeerlng voor h=t veie dat de heer tie Wild voor de school en in het belang van de opvoeding van de Dosschenhoofdsche jeugd heeft verricht. Een bijzonder woord van dank bricht hij als voorzitter van het R. K Kerkbestuur aan den heer de "VVlld voor de prima leiding die hij gaf als direc.eur van het R. K Kerkkoor. Spreker eindïgclc met de beste wenschen voor het scheidende schoolhoofd in zijn nieuwen werkkrjig voor zijn echtgenoote en zijn gezin. Door een der kleinen werden dtarna aan mevrouw ce Wild bloemen aangeboden De kinderen zongen aardige dankliedjes en een der ouderen; hield een treffende toespraak. Namens het onderwijzend per soneel spra-k mej. Wouts. Zij cenkte den heer de Wild voor ce prettige samenwerking en voor den goeden geest die onder zijn leiding op school steeds had ge- lieerscht. Namens alle aanwezigen werd hem een prachtige actetasch geoffreerd Als slot ven dit werke lijk treffend afscheid dankte het scheldende schoolhoofd allen die dezen middag voor hem tot een onvergetelijken hadden gemiakt. Klundert Hee wordt de Ned. Herv. Kerk? We zouden kunnen schrijven: in den ouden vorm", met de vol gende verbeteringen De kerk wordt 185 M3 gióoter en een kruiskerk plaats bieaende a.:n TOO personen en voorzien van cen trale verwarming en een fietsen- keld-tr onder een verhoogd gedeel te van het getouw. Aan den kant van ce Sch.nspoort komt er ook een ingang, terwijl de toren gelijk aan den verwoeste ail zijn. De kosten bedragen f 175.000, en wel: fundeering f 35.000— toren f 30 000,en het gebouw f 110.000.— De kaf sprong op bed. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bü dhr. C Korteweg —Maris aan ce Hoogstraat. Door lutzaging bp de brievenbus heeft men het slot van tie deur kunnen doen en dfiarna beneden rondge snuffeld Doordat dé kat op het bed sprong die met de Inbrekers was binnengekomen ontdekte men hierdoor het voorval spoedig Uit een damestasch op tafel was een briefje v-an f ïoo— verdwenen „Brabantia" speelde voor de K.A.B. Zaterdagavond werd: in de „Gouden Leeuw" door het too- hEelgezelschap „Brabantia" uit Roosendaal voor de K.A.B opge- vcera „oom Barend knapt het wel op'. >t Was een mooi blijspel «5»* de lioofcrol in zeer gcede wei'l^X was' He belangstelling had wat grooter kunnen zijn.. Kruisland - De kraam- verzorging in onze parochie, die a^w Ll001 het w- G Kl'uls alhier werd verzorgd geschiedt vanaf 1 Januari niet meer via het w. G Kruis maar er zijn andere' schikkingen getroffen. Oud-Gastel DIJKGRAAF MARK EN DINTEL Voor de benoeming van een Dijkgraaf van het Heemraadschap van ce Mark en DIntel is door HoofdjigElcncen' als no. 1 op de voordracht geplaatst de heer M. M. A. Ocmen, alhier EEN DIAMANTEN EN EEN GOUDEN JUBILEUM, Op Zondag 8 December a.s. viert mej Ja, van .den Enden haar diamanten en mej Fr. Borsten ha. r gouden jubileum als lid van de Maria-Conjregatiie. De jubilarissen zullen gehuldigd wor den en er s:l tevens een feeste lijke mldUi. g van gemaakt worden. St. Nicolaas. Zondag na de Hoogmis heeft Sint Nicolaas met zijn gevolg zijn traditioneel ge- word'en bezoek aan onze plaats ge- bracht. Voorafgegaan door de Rij- vereenlgjig en de Harmonie en gevolgd coor het St. Nicolaas- coinité b=ef't de groote kinder vriend zijn tocht coor de diverse straten gemaakt daarbij toege juicht door honderden kinderen. Iïet hoogs.e reclit. Voor dit stuk, cat Zondtgavond In Con cord.ai door de Rederijkerskamer uit Breda werd opgevoerd bestond weinig belangstelling Dit is des ue jarnrnjr omdat het een zeer prachtig stuk is en door de spelers op voortreffelijke wijze voor het voetlicht werd getracht. Voe.brtongeval, Tijdens den wees.rijd Gasteis Sportclub 2— VES 2 had de VES-speler L. het ongeluk een been te breken St. Joannessehool. De Sint Joannesschool bestond 1 Decem ber j.l 25 jaar. Vanwege den Advena.ijd is dit feit niet feestelijk lijk herdacht. Kinderoperet.e. Naai' wij vernemen wordt alhier momenteel weer een kinderoperette ingestu deerd en wpl de mooie operette Sneeuwwitje. Steenbergen De strijd met het verleden. De tapneelvereeruging ,.De Vrien denkring" gevestigd in café P J. Koch te Welt erg heeft een uit- vesting gegeven op 30 November, 1 en 2 December j.l. welke goed is geslaagd. Opgevoerd werden: een tooneelspel in 3 bedrijven: „De strüd met het verleden" en een klucht in 2 bedrijven: „Een raar stelletje menschen" Beide stukken werden goed opgevoerd'. De rollen waren in goede handen. „Het Molenkruis". Door de tooneelafdeeling van de R. K. Jonge Boeren is een uitvoering gegeven in de Blauwe Zaal. Opge voerd werd het drama in 4 be drijven: „Het Molenkruis" De jo jen werden tamelijk goed 'ver- -oikt. De spelsrs waren nog geheel n)e vW' ,De bezoekers welke in iiuiKe getale aanwezig waren heb- watcw?,6 .trientje weggepikt en waren .tevreden over 't gepresteerde *feegge heen NSs' st- Nicolaas werd tosgesproken dcor pastoor de Brupn. waarna een groot aantal kleinen eenige liedjes voor den goeden Sint het ben gezongen. Tiicens den rondgang werd ge collecteerd 6 N.C.B.-feest. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Boerenbond zal 11 Dec. a.s. het gouden be- staansfeest van den N.C.B. herden ken. Ook de boerinnen zullen in de feestvreugde kunnen deelen. Dongen OUDERSAVOND. Op 8 December a.s. hoopt de St. Laurentiusschcol een avond te or- ganiseeren voor de ouders van haar leerlingen Het is nu bijna' 25 jaar geleden dat'oen oudOrs zuik een avor.d werd aangeboden die toen enorm in den smaak was ge vallen Het is te hopen dat deze tweece cud'ers:vond van de St. L: urentiusschcol volkomen zal slagen en dat het een blijvende traditie zal worden. St. Nicolaas-lal in Musis Sa crum. Woensdagavond van T tot 11 uur zul in Musis Sacrum een St, Nicclaasbal gegeven wor den. Ds H Men zal in gezelschap van zijn knechten om 9 uur in de zaal arriyeeren. St. Nicolaas op bezoek. Zon dagmiddag bezocht de H. Man onze gemeente op verzoek ven ce Kath. Jonge Mldldenstrinds Ver- eeniging. Om half twee werd St. Nicolaas voor het Pensionaat opgewacht door het gemeentebestuur, wa:rbij de burgemeester de H. Man toe sprak. De schoolkinderen zongen h'.erna eenige St. Nicolaasliedjes Vervolgens volgde een rondgang deer de gemeente. De Sint die op zijn schmmej gezeten was en in gezelschap wes van een tiental zwarte p.e.en werd voor afgegaan coor de plaatselijke rij- vereeniging het bestuur van de Hanze en KJMV De Koninklijke' Harmonie „Mu sis S.crum" lasterde met vroolijke Iconen het geheel op Lage Zwaiuwe Rectificatie. Dezer dagen heb ben wij gemeld, dat mej. B. Hoes geprofest is. Dit berustte op een vergissing. Er was hier sprake van de inkleeding. Uitvoering. De tooneelvereeni- ging „Crescendo" gaf haar eerste winteruitvoering in het café van den heer van Kastel aan de Blau we Sluis. De voorz. opende met een pittige speech deze avonden. Opgevoerd werd een drama in drie bedrijven genaamd „Een getrouwe knecht", wat keurig werd gespeeld. Daarna volgde het blijspel „Een nieuwe manier van poffen" hetwelk de lachspieren danig ln beweging wist te brengen. Met een woord van dank aan de toeschouwers en gen woord van hulde aan de jon ge spelers sloot de voorz; de succes volle avonden. Doodenherdenking. De leden van de K.A.B. en de Kajotters hielden een doodenherdenking. De dag werd Ingezet met een algemee ne Hi Communie. De bijeenkomst werd geopend door den heer van Boxel. De geestelijk adviseur, pas toor Gommers, hield een treffende toespraak. Zwaluwsch Mannenkoor gaf enkele zangnummers, terwijl de heeren C. en P Smits voor de clamatie zorgden. In het clubhuis werden herdenkingsplaten uitge reikt. Ten slotte was er een in drukwekkend défilé. Made Geslaagd. Onze dorpsgenoot A. v. d. Westen Jr. en A. v. d. Steen, slaagden te 's Hertogenbosch voor het examen vakbekwaamheid brood oakker. Speldjesdag. De alhier gehou den speldjesdag ten bate der t.b.c.- bestrijding bracht ruim f 125 op. Professicfeest. Op 17 Dec. a.s. hoopt onze oud-dorpsgenoote Zr. Bonifacia in de wereld Mej. Corna. v. Oosterhout haar zil veren professtiefeest te vieren. De jubilaresse verblijft te Alfenas in Brazilië. INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER. De installatie van den nieuwen burgemeester, den heer Crul, zal plaats hebben op Zaterdag 7 Dec. as. na den middag. ST. NICOI,AAS-OPTOCHT. Zondag maakte St. Nicolaas zijn entree in onze gemeente. Aan den Watertoren werd hij door het co mité afgehaald en verwelkomd, waarna hij onder begeleiding der harmonie „St. Cecilia" zijn rond reis door Made maakte. Zooals ge woonlijk bracht een en ander heel wat volk op de been. Waalwijk TENTOONSTELLING VAN ZANG EN KLEURKANARIES. In de z:.al van den heer E. v. d Pluym werd een nationale z:ng- wedstrijdi en tentoonstelling van zang- en kleurkanaries gehouden welke ten volle geslaagd mogen hesten. Uit de plaats zelve en de verre omgeving weren zeer vele inzendingen binnen gekomen en hei was een keurcollectie die de tentoonstelling te zien gaf. De jury testonc uit de heeren J. Meeuwesen Goirle, J Peeters te Tilburg: P.'Minnaar Eindhoven en B'. d>e Haan te Breda. Het zou ons te ver voeren wanneer wij alle prijswinnaars zouden gaan vermelden Wij willen ons beperken tot de eereprijzen. 1 le Meesterzanger E.K. 1916 Th, Klumpers, Tilburg 2 2e Meester zanger E.K. 1946 „Eerste Ooster- houtsche"; 3 le Meesterzanger Ten.oonstelling P. van Schijndel, Waalwijk 4 2e Meesterzanger Ten toonstelling: dezelfde; 5 Grootste inzender dezelfde. Verstkomende inzender: P. Tak Oosterhout; Laagste zanger Tentoonstelling: A, Alessie Waalwijk DVSV Het ligt in de be doeling der tooneelvereeniging DVSV in Januari 1947 „De Klok kengieter" van Antoon Coolen voor het voetlicht te brengen. Nieuwe opera. Het gezelschap van mej. Alda van Boort, dat eeni- gen tijd geleden met zulk een groot succes de opera „Martha" voor het voetlicht bracht, heeft in studie genomen .Die Waffenschmied" van Lorzing. Door een klein gezelschap o.l.v. Alda van Boort, zal een cul- tureele avond worden verzorgd in het College van de Paters van den H. Geest te Weert. Een soortge lijke avond zal worden verzorgd in het Blindeninstituut te Grave. Een koperen feest met gouden herinneringen voor Mgr. Bacten TIET 12yi-jarig bestaan der Ma- ria-parochic aan dc Overakker- straat is door de aanwezigheid van Mgr. Jos. Bacten, bouwheer en eer ste patroon der Marlakerk, 'n feest geworden van uitzonderlijke betee- kenis. Om half negen werd door pas toor van Arendonk met assistentie van de kapelaans Rombouts en v. d. Maade een soleinneele H. Mis op gedragen, waarbij de feestpredikatie werd gehouden door pater Pascha- sius Cap., die zich tot onderwerp had gekozen „Parochieleven". Om twaalf uur werd ln de pas torie in een feestelijke bijeenkomst van kerk en armbestuur met de geestelijkheid het geschenk der pa rochie aangeboden door den heer Resenk die vanaf de oprichting der parochie deel van het kerkbestuur heeft uitgemaakt en hiervan nu voorzitter is. Het geschenk der parocdianen bestond uit een kasuifel met toe- berooren en een missaal. Het Pontificale Lof Tiet hoogtepunt van het parochie- feest werd gevormd door het Pontificale Lof dat door Z.H.E. Mgr. Jos Baeten werd gecelebreerd. Het Godshuis .waarvan het hoogaltaar VOETBAL STUIVERTJE WISSELEN. Reeds 10 min. na den aanvang van den wedstrijd Patrijzen l-'sH.- Arendskerke 1 kopte Menhere van Patrijzen '11 voor hem iets te hoog gespeelden bal net voor den mid- voor der tegenpartij die zijn kans benutte (0-1). Het spel was verder voor dc rust weinig aantrekkelijk. Na de rust kwamen Patrijzen er beter in en het duurde niet lang of v. d. Bulek wist na fraai samen spel den gelijkmaker ts fabriceeren (1-1). 's Heerenhoek bleef het beste deel van het spel houden omdat het verband tusschen achterhoede en voorhoede uitstekend was, maar op de hechte verdediging van 's-H. Arendskevke liepen alle aanvallen dood. KNVB AFD. ZEELAND le KL. A. De stand in afd. Zeeland le klas se A. Luctor ging op bezoek bij Cort- gene en de cijfers 1-9 zeggen ge noeg. Volharding kon het in Zon- nemaire niet bolwerken en ging onverdiend met 2-0 ten onder. De stand in afd. Zeeland le klas se A is: Luctor 9 9 0 0 18 Arendskerke 8 6 111' Patrijzen 8 5 2 1 12 Zonnemaire 9 4 0 5 8 Volharding 10 3 0 7 6 Schouwen 7 2 14 5 Cortgene 5 10 4 2 Dreischor 9 10 8 2 Kwadendamme 3 10 2 o Voor as. Zondag staat de wed strijd Luctor-Patrijzen op het pro gramma. Aangezien deze piotgen weinig in kracht verschillen, be looft het een spannend paytijtje te worden. Schouwen ontvangt Cort gene en zal daar wel munt uitslaan Kwadendamme, dat eenige weken stil gelegen heeft, krijgt thans Vol harding op bezoek. De Ovezandsche jongens hebben hier de beste pa pieren. HOCKEY met bloemen cn planten was ver sierd, was tot in alle hoeken gevuld. Mgr. heeft zich het genoegen niet willen ontzeggen dezen dag tus schen zijn vroegere parochianen door te brengen en heeft in een treffende toespraak tal van oude herinneringen opgehaald uit de ja ren. waarin hij temidden van zijn parochianen vertoefde als bouwheer en deken-pastoor. Mgr. noemde het koperen feest een feest waaraan voor hem gou den herinneringen verbonden zijn. Huldiging Monseigneur Baeten en receptie ATa het pontificale Lof begaf Mgr zich met pastoor van AreA- donk en de overige geestelijkheid tusschen een dichte haag van pa-, rochianen naar het jeugdhuis, waar hij werd gehuldigd door de eerste twee parochianen, die uit Zijn han den het H. Doopsel ontvingen Vrijwel de geheele parochie had zich voor het jeugdhuis opgesteld om ter receptie te gaan. Het was de uitdrukkelijke wensch van Mgr. dat bij deze gelegenheid alle Bisschoppelijk ceremonieel ter zijde zou worden gesteld. Met een feestavond in het Jeugd huis werd de jubileumdag besloten. Splitsing competitie- programma. De Kon. Ned. Hockey Bond heeft besloten om het tweede deel van het competitieprogramma heeren te splitsen in een bovenste- en een onderste helft ieder van 5 elftal len. In de le afdeeling zal het om het kampioenschap gaan cn in de onderste om de 2 eerste plaatsen. De ploeg die onderaan eindigt, degradeert automatisch. Nummer 2 en 3 van onder af moeten spelen met den kampioen promotieklasse om een plaats in de eerste klas. We laten hieronder de standen- lijst volgen; Heeren le klasse, Zwart Wit 9 8 0 1 16 Venlo 9 8 0 1 16 EMHC 8 6 1 1 13 Tilburg 8 6 0 2 12 Maastricht 8 3 0 5 6 Push 9 2 16 5 Forward 9 2 16 5 HTCC 7 12 4 4 MOP 8 12 5 4 Breda 9 117 3 Dames le klasse: EMHC 5 5 0 0 10 THOR 6 5 0 1 10 Venlo Girls 5 3 11 7 Tilburg 6 3 12 7 Push 4 2 0 2 4 HTCC 6 114 3 MOP 6 0 2 4 2 Breda 6 0 15 1 GOES. 2 Dec. Groenten: Bloemkool I A f 2635 per 107 st. Idem I f 15—26. Idem II f 7—15 Idem III f 2.50—6.50. Spruiten f 34 —56 per 100 kg. Andijvie f 1921 Idem afw. f 412. Prei f l112. Veldsla f 17—18. Witte kool f Roode kool afw. f 3 506.50 lav. kool f 7.50—8. Uien B f 5—6.67

de Stem | 1946 | | pagina 3